Mensen N.V. DE KENNEMER BANKVEREENIGING ALLE BANKZAKEN ANTHRACIET KRUL N.V., OVERVEEN llGGtja&ssfttiim} de idede kwd$ï6$ ^WEERBERICHT KENNISGEVING! De Volkenbond en de Collectieve Veiligheid. ECHTE WALES-ANTHRACIET o.a. a f2.10 Wittop Koning Haarlem Tel. 16100 Harmenjansweg 67A. §r XX ND AG 18 MEI 1936 H A A R E E M'S DA'GBEAD 2 HOUTPLÈIN 8 - TELEFOON 13829 (3 LIJNEN) (Aai. mgez. Mea.j Het Hoofdbestuur van de Ver. voor Volkenbond en Vrede publiceert zijn inzichten. Het Hoofdbestuur van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede heeft in de omstandig heden van het oogenblik aanleiding gevon den om tot de afdeelingen en correpondent- schappen in de verschillende plaatsen des lands een schrijven te richten van den on- derstaanden inhoud: „Met groote teleurstelling en verontwaar diging is in onze Vereeniging het verloop van het conflict tusschen Italië en Abessynië gevolgd. In een wereld waarin reeds mede ten gevolge van het mislukken van de Ontwa peningsconferentie en den feilen strijd tus schen de landen op economisch gebied de grootste onrust heerschte, hebben de gebeur tenissen in Oost-Afrika het bedroevend be wijs geleverd, hoe de geweldpolitiek ten koste van de verwezenlijking van de reöhtsgedach- te in de pract-ijk opnieuw sterk opleeft. Een groote mogendheid is, niet onder drang van onverwachte omstandigheden, maar na grondige voorbereiding, in strijd met alle verplichtingen inzake vreedzame beslechting van geschillen in het Volken bondshandvest en in het Kellogg-verdrag aanvaard, overgegaan tot een gewelddadig optreden tegenover een medelid van den Bond. In de maanden van voorbereiding, die aan den aanval voorafgingen, heeft de Vol kenbond. niettegenstaande art. 11 van het Handvest het geval van oorlogsdreiging uit drukkelijk voorziet, Italië rustig laten be gaan; hij heeft zich niet bemoeid met de diepere oorzaken van het conflict en niet tijdig stappen gedaan om het op te lossen; de steeds algemeen verkondigde en volkomen juiste theorie, dat men tijdig gebruik dient te maken van de preventieve werking van dit artikel, is in de practijk niet toegepast, zoo doende moest men tot impressie overgaan, en kwam het t-ot sancties. Toen eenmaal tot sancties was besloten heeft de Volkenbond aanvankelijk een on gedachte activiteit ontwikkeld; het scheen alsof men er in zou slagen de groote moei lijkheden te overwinnen, die gelegen zijn in het voor de eerste maal toepassen van de sanctie-verplichtingen. Gaandeweg bleek echter dat bij de keuze en de toepassing van de sanctiemiddelen verschillende mogendhe den zich, in strijd met wat plicht ware ge weest, meer lieten leiden door eigen belan- genpolitiek dan door de vraag, welke sanc ties het meest"'doelmatig zouden zijn om het conflict spoedig te beëindigen. Ook het op zichzelf prijzenswaardig stre ven naar eene minnelijke oplossing had een ongunstigen invloed. Het afwisselend stre ven naar verscherping der sancties eener- zijds en naar mogelijke oplossingen ter ver zoening anderzijds, bracht in dit geval mede dat van den Volkenbond niet de kracht uit ging, die voldoende was om een aanvaller te weerhouden in zijn actie. Toen bij het doen van een laatste verzoeningspoging de Ita- liaansche Regeering weigerde mede te wer ken aan een oplossing binnen het kader van den Volkenbond, werd zelfs ternauwernood afkeuring uitgesproken. De Staat-aanvaller heeft den toch al on- rechtmatigen strijd bovendien nog gevoerd met middelen, waarvan het gebruik volken- rechterlijk verboden is ingevolge een ook door hem volledig aanvaard verdrag. Maat regelen daartegen bleven uit. „Door dit alles waarbij nog kwam de verloochening van het Ver drag van Locarno door Duitschland is het vertrouwen in de eerbiedi ging van het internationale recht ernstig ondermijnd. De Volkenbond is er niet in ge slaagd den veroveringsoorlog te stuiten; hij heeft als vredesinstru- ment in dit geval gefaald". Men hoort ook hier te lande de waag stellen, of een dergelijke instelling, die door haar statuut den indruk maakt onderlingen steun te geven, maar dien in werkelijkheid niet gegeven heeft, niet gevaarlijk inplaats van heilzaam is. Men waagt ook of het niet beter ware, dat die instelling verdween, al thans dat Nederlnd er niet langer deel van uitmaakte. Hoe begrijpelijk zoodanige wagen ook zijn als uiting van gerechtvaardigde ontstem ming en afkeuring over het gebeurde, ons hoofdbestuur meent toch, hiertegenover scherp stelling te moeten nemen. Wij zouden de volgende overwegingen on der de aandacht van onze afdeelingen en onze leden willen brengen. In de afgeloopen jaren heeft de Volken bond telkens ups en downs vertoond; er zijn reeds eerder oogenblikken geweest, waarop men van ernstige crisis van de Geneefsche instelling sprak en den Volkenbond reeds dood waande. Herhaaldelijk is op zoodanige tijdstippen er tegen gewaarschuwd den Vol kenbond niet te beoordeelen naar den waan van den dag. Zou thans werkelijk het oogen blik zijn gekomen, om het eens voor al ge heel op te geven? Zij die dit defaitisme prediken, misken nen zij niet het vele goede, dat in de afge loopen 16 jaren dank zij Genève tot stand is gekomen? Wij denken daarbij niet alleen aan het technisch werk van den Bond maar ook aan hetgeen Genève heeft bereikt op alge meen politiek gebied, zoowel door het verge makkelijken van onderling overleg als door het bijleggen, althans in rustiger banen lei den van acute geschillen, die anders allicht tot een gewelddadig conflict hadden geleid. De volksstemming in het Saargebied. de ont spanning door Genève teweeggebracht in de moeilijkheden na den Koningsmoord te Mar seille zijn enkele voorbeelden uit de latere jaren. Inderdaad als vredesinstrument heeft de Volkenbond nuttig werk verricht. Men heeft zoodanige successen behaald, niettegenstaande de algemeene politieke om standigheden hieraan niet bevorderlijk wa ren, Jaren volgende op een Wereldoorlog, beëindigd door een den overwonnenen opge- legden vrede, waardoor omgekeerd de over winnaar in een angstpsychose kwam te ver- keeren, zijn niet een gunstig tijdperk voor de ontwikkeling der rechtsgedachte en be strijding der machtspolitiek. Het feit, dat Amerika van den aanvang af buiten den Bond bleef staan en dat in de latere jaren Duitschland en Japan Genève verlieten, wa ren geweldige hinderpalen voor het goed functionneeren van het internationaal orga nisme. Tenslotte heeft ook de omstandigheid dat in sommige landen nieuwe regeerings- vormen optraden, die de tegenstellingen ver scherpten, een ongunstige constellatie ge schapen. De vraag is verder of menigeen bij het be palen van het standpunt, dat men thans te genover de Vo 1 kenbondszaak moet innemen, niet onwillekeurig onderhevig is aan zekere misvattingen. Verontwaardigd over den loop van zaken, die zoozeer met ons rechtsgevoel strijdt, neemt men den Volkenbond als voorwerp waartegen men zijn wrevel uit. Men verwijt den Volkenbond zijn onmacht, maar men vergeet dat dit een te simplistische voorstel ling is. Er is niet te Genève een afzonder lijke politie die wandaden kan onderdruk ken, maar de eenige macht die onder het te genwoordige Volkenbondsregime achter het internationale recht staat is de gezamen lijke macht der leden van den Bond; daar door is de collectieve veiligheid alleen denk baar, indien ieder lid zelf bereid is tot loyaal medewerken en zoo noodig ook tot het bren gen van offers. Had men nu werkelijk geloofd, dat de eer ste maal dat dit stelsel van collectieve vei ligheid in praktijk zou worden gebracht, deze proef volledig zou slagen? Zeker de sancties hebben ditmaal niet vlug genoeg gewerkt, en zijn niet uitgebreid genoeg geweest, om den- aangevallene te redden, maar blijft niet des niettemin het feit aanvankelijk niet alleen in onze Vereeniging, maar ook daarbuiten, algemeen met vreugde begroet dat zoovele Staten zich althans een zekere mate van op offering hebben getróóst om bij te dragen aan de gemeenschappelijke actie tegen den aanvaller? De vermindering van den handel naar en uit Italië tot op de helft tengevolge van de sancties, is een reëel bewijs dat de in- ternationale solidariteitsgedachte toch zeker pratoisch resultaat heeft gehad. Zij die prediken dat de Volkenbond ge vaarlijk is voor kleine landen als het onze, omdat men meegesleept kan worden in con flicten van anderen, vergeten zij niet, dat de geheele samenleving der Staten nu een maal zekere gevaren medebrengt? Ook zon der Volkenbond is het geen Staat gegeven zich volledig te isoleeren en zich aldus aan gevaren die uit daden van anderen kunnen voortvloeien te onttrekken. Zij die den Vol kenbond zoiiden willen afschaffen, zij zien over het hoofd dat door het wegvallen van- den Bond de toestand niet beter, doch wel slechter zou worden; het ontbreken van de thans tusschen Bondsleden bestaande rechtsregelen, het ophouden van het Geneef sche contact zou scheppen een toestand van anarchie, waarin het recht nog minder zou heerschen dan thans het geval is. Het Hoofdbestuur stelt dan ook voorop, dat de internationale rechtsgedachte geens zins mag worden losgelaten; ook na de laat ste gebeurtenissen blijven wij overtuigd, dat de Volkenbond een nuttig instrument is om den vrede en de rechtsgedachte te bevor deren. Maar even sterk dringt zich daarnaast op de vraag: hoe in de toekomst een nieuw fa len van den Bond te voorkomen en daar mede het vertrouwen in den Bond te her stellen? Deze vraag doet zich voor ten zeerste ten aanzien van het huidige conflict. Naar het oordeel van het hoofdbestuur zou er hier, wat de principieele zijde van het geval be treft, eigenlijk geen vraag zijn Want plicht van alle Bondsleden zou in verband met Ita- lië's eenzijdige onrechtmatige gewelddaad, cul mineerend in het annexatie-besluit, zijn, het hunne te doen om de door hen allen aan vaarde verplichting van waarborging der ter ritoriale integriteit en politieke onafhanke lijkheid van het Bondslid Abessynië tegen een buitenlandschen aanval, na te komen (zie art. 10 van het Handvest) In tusschen is het twijfelachtig of bij den huidigen stand van zaken een volledig nako men van de hierboven bedoelde verplichtin gen tot herstel van de geschonden rechtsorde zou kunnen leiden. Men zal echter bij het bepalen van zijn houding in deze kwestie, niet alleen rekening mogen houden met hetgeen in dit geval ge boden zou zijn. maar ook moeten streven naar een oplossing die gevaren voor een ver dere schending van de rechtsorde in andere gevallen, zooveel mogelijk ter zijde stelt. Dit zijn vragen van praetisch-politieken aard waaromtrent wij niet in details treden. Denk baar is: uitsluiting van Italië uit den Bond: verscherping der sancties tegenover Italië om dit land tot toegeven op den langen duur te dwingen; handhaving der bestaande sanc ties, die in ieder geval het land het stigma van staatsaanvaller doen behouden; collec tieve niet-erkenning van de annexatie; een eisch aan Rome om onder zekere vormen in Abessynië een Volkenbondstoezicht te aan vaarden. Welke houding de Volkenbond ook moge aannemen, in ieder geval mag men verlangen dat hij met het nemen van een beslissing niet zal dralen en dat deze beslissing ertoe zal strekken in andere gevallen herhaling van het thans gebeurde te voorkomen. De vraag welke positieve arbeid ten gunste van de Volkenbondsgedachte verricht zal kun nen worden, betreft intussehen ook de verde re toekomst, los van het geval Italië-Abessy- nië. Welke lessen moet men trekken uit het geen hier is geschied? Wat moet veranderd worden? Het is uit den aard der zaak wenschelijk er naar te streven een aantal ernstige oorzaken van de tegenwoordige internationale span ningen in gezamenlijk overleg weg te nemen. In dit verband wijzen wij bijvoorbeeld op het emigratie- en immigratieprobleem, op de noodzakelijkheid van het herstel van het vrije ruilverkeer, als ook op psychologische factoren die onder meer bij de koloniale kwestie een groote rol spelen. Menigeen bepleit ook herziening van het 1 Volkenbondshandvest. Zoowel in als buiten onze Vereeniging is het herhaaldelijk betoogd: deze herziening, èn herziening van de te Genève gevolgde pro- eedure is niet noodzakelijk; bepaalde nieuwe regelingen behoeven niet in het leven te worden geroepen. Het mechanisme zelf is goed genoeg. Maar wat niet goed is, dat zijn de Staten zelf, die te zeer kortzichtige po litiek van eigenbelang op den voorgrond stel len; de gedachte der internationale solidari teit leeft nog niet voldoende. Men bepaalt zijn buitenlandsche politiek veelal vanuit een ver keerde mentaliteit;- die mentaliteit moet ver anderen. Zeker, dit was juist en is ook nu nog in zekeren zin juist. Met dat al, in het licht der laatste gebeurtenissen zoekt men in vrij breeden kring naar mogelijke wijzigingen; en nu zou het niet van wijs beleid getuigen, deze a priori van de hand te wijzen. Wellicht kan in dit stadium zekere reconstructie van den Bond mede leiden tot een internationale politiek, sterker dan tot dusver beïnvloed door de internationale rechtsverplichtingen. Er zijn er die vooral denken aan het losma ken van de banden, die tusschen den Volken bond en de Vredesverdragen bestaan. Voor zoover deze uitsluitend van formeelen aard zijn, doen zij weinig kwaad: wat aan dezen eisch ten grondslag, ligt is dan ook het ver langen dat de Volkenbond niet langer zonder meer zal garandeeren den status quo zooals deze uit de Vredesverdragen voortvloeit. Maar wat dan wel? Want dit moet men bedenken: altijd zal toch een bepaalde staatkundige en territoriale ordening grondslag en uitgangs punt moeten zijn. Overwogen wordt of het streven naar uni versaliteit van den Bond wellicht gepaard moet gaan met het scheppen van regionale regelingen, zoodat bij elkander liggende lan den door nauwere banden zouden zijn gebon den dan voorloopig bestaanbaar schijnen voor een kring waartoe landen van de geheele we reld kunnen behooren. En tenslotte wordt vooral de vraag ge steld, hoe de mogelijkheid ter voorkoming van geweldsdaden te vergrooten (art. 11) en voorts de vraag t. ai v. de sancties (art. 16). Wat dit laatste punt betreft, hoort men hiel en daar de meening verkondigen, dat met het bestaande art. 16 te hoog'gegrepen was en dus verzwakking, ja wellicht schrapping van deze en soortgelijke verplichtingen (art. 10) aanbeveling zou verdienen. Anderzijds wil men daarentegen uit de thans opgedane er varingen de les geput'zien, dat men het juist moet zoeken in versterking van daadwerke lijke collectieve veiligheid; al dan niet door het scheppen van een internationale politie macht. Het Hoofdbestuur meent zich op het oogen blik ertoe te moeten bepalen deze vragen on der uw aandacht te brengen; immers het gaat hier om problemen, die wellicht binnenkort een oplpssing zullen verlangen. Op één punt echter willen wij met groote stelligheid ons thans reeds uitspreken. Welke regelingen ook mogen bestaan of geschapen worden, deze zullen alléén waarde hebben als de volkeren, die aïdhs-bepaulde verplichtingen hebben aanvaard,- ténvolle bereid en in staat zijn, deze na te komen. Zdu de: droeve slot som moeten luiden, dat de bereidheid om zich internationaal aan het.gegeven woord te hou den, niet of niet in voidoende mate aanwezig is, dan sluite men de oogen niet voor het ge vaar van een terugval tot verhoudingen van voor den Volkenbond, toen de heerschappij van het geweld en de daarbij passende eigen richting triomfen vierde. Met welke droeve re sultaten heeft de wereldoorlog van 1914—1918 reeds gedemonstreerd. Afgezien nog' van alle principieele overwe gingen, het welbegrepen eigenbelang der vol keren vereischt aller inspanning tot verstrek king der internationale rechtsorde, tot het be reiken eener algemeene' bereidheid zich daar aan te onderwerpen en daartoe de noodige offers te brengen. Moge alsnog, alom, meer dan tot dusverre het geval was, het besef doordringen, dat niet slechts aller plicht; maar in niet mindere ma te aller belang, onverbiddellijk vereischte doet zijn: de heerschappij van het internationale recht. Verduistering. Zondag heeft de Haarlemsche politie een koopman aangehouden, die van verduistering van een bakfiets verdacht wordt. De aangifte was gedaan door een verhuur der van bakfietsen, welke zeide door dezen man gedupeerd te zijn. De arrestant is in bewaring gesteld. Zuinigst meeste hitte uiver indelijk want minste asch Geldig tot 1 Juli (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Matigen Oostelijken tot Noordoostelijken wind. Helder tot licht bewolkt. Droog, warm weer. BAROMETERSTAND Hoogste 774.6 m.M. te Hernösand. Laagste 754,8 m.M. te Biarritz en Tou louse. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Voorloopig zonnig en warm weer te loachten. Sinds Zaterdag is de hooge drukking in het Noordoosten weinig veranderd, maar die op den Oceaan heeft zich over Iei'land en Schot land uitgebreid en de barometers stijgen daar zoo snel dat er vereeniging met het Oostelijk hoogedrukgebied te wachten is. De depressie heeft zich daarbij in tweeën gedeeld, een on- beteekenende kern ligt ten noorden van IJs land, een iets dieper minimum over Spanje. In geheel Scandinavië heerscht weer fraai zonnig en overdag warm weer. De bewolking is ook in Noord-Duitschland afgenomen, ook in België en Noord- en Oost-Frankrijk is het weer onbewolkt, alleen in Zuidwest-Frankrijk, aan het Kanaal en in Ierland valt eenige regen. Door het opdrogen van de bovenlucht is de weerstoestand nog vaster geworden en voor loopig is zonnig en overdag warm weer te wachten. BAROMETERSTAND Vorige stand 764 m.M. Stand van heden 767 m.M. Neiging vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THERMOMETERSTAND Laagste hedennacht 54 gr. F. Hoogste heden tot 12 uur 76 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 1.14 uur; n.m. 13.44 uur. Strand berijdbaar van 6.1511.45 uur. Woensdag v.m. 2.02 uur; n.m. 14.31 uur. Strand berijdbaar van 7.0012.30 uur. De autotocht voor ouden van dagen. De eerste giften. Hieronder volgt de verantwoording van de eerste giften van den autotocht voor ouden van dagen: M. f 1.00; M. f 1.00; I. f 1-00; Mej. S. f2-50; Politiepers. enz. f 38-35; S. f 1.00; B'. f2.50; B. flO—v. d. H. f5.00; W. f2.50; W. f2-50; v. L. f 10.—. Het gironummer is 20365. Wegens diefstal aangehouden. Colbertcostumés, een rijwiel en andere zaken ontvreemd. Zaterdag heeft de expediteur v. D. te Haar lem aangifte bij de politie gedaan van een dief stal. Van een zolder van een pakhuis aan de Koralensteeg waren 4 colbertcostuums, een regenjas, ondergoed, en een damesrijwiel ont vreemd. In verband hiermede heeft de politie een 21-jarigen huisknecht aangehouden Deze heeft bekend dat hij het ondergoed en de fiets ge stolen heeft. Van het andere zegt hij niets te weten. Het rijwiel is opgespoord en in beslag genomen. De partij ondergoed zegt de man te hebben verkocht aan een voddenkoopman. De arrestant is in bewaring gesteld. Het onderzoek wordt voortgezet. OPBRENGST COLLECTE. De Collectedag, gehouden op Zondag 17 Mei, door de afd. Haarlem der Vereeniging tot Be vordering der Gezondheid in de Grafische Vakken in Nederland heeft opgebracht f855.51. Het bestuur betuigt dank aan allen die heb ben medegewerkt ter verkrijging van boven staand resultaat. LAAGSTE VOORJAARSPRIJZEN Geldig voor levering tot 1 JULI 1936. LIMBURGSCHE KWALITEIT WILHELMINA, BELGISCHE KWALITEIT EDEL- of MONA ANTHRACIET le KWALITEIT WALES Alles per H.L., franco bergplaats, inclusief omzetbelasting. Om van deze laagste voorjaarsprijzen te kunnen profitee- ren is spoedig bestellen gewenscht. Doet Uw voordeel. maat 15/20 1.60 30/50 1.70 20/30 1.85 of WALES 3e soort maat 15/20 1.75 30/50 1.85 20/30 „2— maat 15/20 1.95 30/50 2.50 20/30 2.70 TELEFOON 23517 BLOEMENDAAL TEGEN EEN AUTOBUS GEVALLEN. Te ongeveer half zeven had Zaterdagavond een aanrijding plaats op den hoek Verbin dingswegIng. Bispincklaan te Bloemendaal. Uit de richting van de Korte Kleverlaan kwam een wielrijder, J. J. F. M-, wonende Bispinck laan alhier. Deze sloeg bij de bocht in de Ver bindingsweg linksaf, om de Bispincklaan in te rijden. Een N.Z-H.-bus, die uit de richting van de Kleverlaan kwam wilde achter den wiel rijder langs den Verbindingsweg in de rich ting Korte Kleverlaan vervolgen. Op dat mo ment kwam de wielrijder echter in botsing met 'n anderen wielrijder waardoor hij naar rechts, in de richting van de bus viel. De bus bestuurder, P. v. d. Z. haalde sterk naar links uit om den wielrijder te ontwijken, maar deze kwam nog net tegen het achterste deel van den rechterzijkant te vallen. Hij kreeg 'n bloe dende hoofdwonde en bleef op den weg lig gen. Dr. Immink verleende hem medische hulp en deed hem per brancard naar zijn woning vervoeren. AANRIJDING OP DEN KORTEN ZIJLWEG. Zaterdagavond, om ongeveer 7 uur had een aanrijding plaats op den Korten Zijlweg, voor de inrij van de Ramplaan, tusschen den 19- jarigen wielrijder J. D. G., uit Amsterdam, en een auto, bestuurd door v. V., uit Aerdenhout. De fietser kwam van Overveen en stak den rijweg van den Korten Zijlweg over om de Ramplaan in te rijden. Uit de Elswoutslaan kwam een bestelauto, waarvan de bestuurder eveneens de Ramplaan wilde inslaan. De fiet ser verleende deze auto voorrang, maar werd toen gegrepen door de auto van v. V., die vlak achter de bestelauto reed en door hem niet was: opgemerkt. De wielrijder werd tegen den grond geworpen, doch kwam er met een wond jes aan zijn been vrij goed af. Zijn fiets werd evenwel .ernstig beschadigd. De Commissaris van Politie te Bloemendaal verzoekt getuigen van deze aanrijding zich te willen aanmelden aan zijn bureau te Over veen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Gevonden en :terug te verkrijgen bij: R. Kok, Zijlweg 2, Overveen, een alpino muts; J. de Jong, Limburg v. Stirumstr. 159, Den Haag, een pak timmergereedschap; M. J. Mey- boom, Voorzorgstraat 15 rood, Haarlem, een portemonnaie met inhoud; Van Gestel, Oranje Nassaulaan 37, Overveen, een Hollandsche her dershond; H. J. Rozenhart, Rozenpriëelstraat 53, Haarlem, een beursje met buitenlandsche munten; Greuter, Boschlaan 27, Bloemendaal, een nikkelen damesarmband-horloge; C. van Item, Zomerzorgerlaan 36, Bloemendaal, een zilveren rozenkrans; Postkantoor Overveen, een damesparapluie; H. de Jong, Zandvoorter- weg 27, Aerdenhout, een rijwielbelasting- merk; D. C. Morhoff, Spionkopstraat 56, Haarlem, een rijwielbelastingmerk; aan den politiepost te Aerdenhout, een rijwielbelas tingmerk, een blauwe ceintuur; a. h. bur. van politie te Overveen:een klut, een ring met sleu tels, een dameshandschoen, een huissleutel, een pet, een wildleeren handschoen, een veld- tasch met inhoud. LINNEN OVERHEMDEN SPORTOVERHEWIDEN KAMPEERH EMDEN ZIJDEN EN TWEED SHIRTS ONTVANGEN IN NIEUWSTE DESSINS EN KLEUREN. VA KKIEDINS MAGATVM PAARLAARSTEEG 8.TEU 3 2 843 (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: MAANDAG 18 MEI H. O. V. Alg. ledenvergadering, Café-rest. Brinkmann, Gr. Markt. 8.30 uur. „Het Brokkenhuis", Jaarl. alg. vergad. Bu reau Armenraad. 8 uur. Cinema Palace: „De laatste 4 van Santa Cruz". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Ltetee sterker dan de dood". (Peter Ibbetson). 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De vlucht over de grens" en „Op 't kantje af". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De oude en de jonge koning". 2.30, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 19 MEI. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Groote Kerk: Orgelconcert door den heer George Robert 20.15—21.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve "s Maan dags. Toegang vrij. •Haarlemmerliede: Raadsvergadering 7.30 uur,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2