BILJARTEN POSTDUIVEN. Cricket in Engeland. M A A N D A G 18 M E I 1936 HAAREEM'S D'AGBEAD De wedstrijden van A. A. C. Nieuw Ned. record hoogspringen. (Van onzen medewerker) De wedstrijden door A.A.C. Zondag op de Sintelbaan te Amsterdam georganiseerd, zijn een groot succes geworden door het phenome- nale werk van onzen tienkamper Brasser. Deze athleet n.l. bracht bij het hoogspringen met 1-946 M. niet alleen een fraai Nederlandsch re cord tot stand, doch tevens slaagde hij er in, bij het hordenloopen met 15.9 en het ver springen met 6-95 M. zulke goede verbeterin gen ten beste te geven, dat zijn uitkomst op den Olympischen tienkamp te Berlijn met ver trouwen kan worden tegemoet gezien. Het hoogspringrecord stond tot heden op naam van zijn clubgenoot Roelofs met 1.883 M. Op 1.85 M. had Brasser nog met verbluffend gemak in trainingspak deze hoogte gehaald en toen de lat vervolgens op 1.91 M. ging, slaagde hij bij de derde poging, Nog was het den Am sterdammer niet voldoende; toen de lat op precies 1.946 M. stond slaagde hij wederom bij zijn derde poging onder daverende toejuichin gen.. De ï.97 M., waarop hij zich vervolgens nog driemaal beproefde, bracht echter geen verder succes. Er viel voor dezen openingsdag van fraaie sport te genieten, waartoe het zeldzame athle- tiekweer niet weinig bijdroeg. Ook het starten van de „Haarlem"-athleten werd met succes bekroond. Heel mooi was daarbij de verrichting van Mans, die het klaar speelde, den geduchten Amsterdammer De Ruyter te kloppen. Figee, die nog vrijwel ongetraind is, had van den start af de leiding genomen, gevolgd door Mans, doch reeds na 200 M. spurtte De Ruy ter uit de achterhoede weg om de leiding te veroveren. Tot 500 M. bleef dit zoo, doch toen zette Mans aan, verdrong Figee, die kort daar na opgaf, van de tweede plaats en ging op De Ruyter af. Op 100 M. voor het einde had hij hem bereikt en het volgend moment zelfs ge passeerd. Nu volgde een verwoed gevecht over het geheele rechte eind. De Ruyter wist tegen het einde wel wat terrein te winnen, doch de Haarlemmer wist ten slotte met een laatste krachtsinspanning den gevreesden „jump" van den Amsterdammer te beantwoorden. Het werd een prettige verrassing welke veel bijval vond. Het record van Paulen bleef echter on aangetast. Wim Kaan won het hordennummer en daar bij is zijn resultaat voor dit vroege begin van dien aard, dat men mag aannemen, dat hij de gevolgen van zijn ziekte thans nagenoeg te boven is. Van groot belang was op dit num mer het starten van Brasser, die, hoewel hij voor den Haarlemmer geen oogenblik gevaar lijk was, niettemin een fraai resultaat be reikte. Natuurlijk won v. d. Zee het polsstokhoog springen, doch de resultaten van hem en zijn leerling Lamore vielen toch wat tegen. Op de 4 x 100 M. estafette leverde Haarlem met 44-9 sec een niet verwacht, gunstig resul taat, dat haar de derde plaats bezorgde. Van Geenhuizen bereikte de groote finale op 100 M.„ waarin hij natuurlijk achter de toe komstige leden der Nederl. estafetteploeg moest eindigen. Deze 100 M. werd tegen de verwachting, in op royale wijze gewonnen-door Q^endarp in den fraaien tijd. van -10.5 sec., ter wijl Van Beveren alle zeilen moest -bijzetten om zich Berger van het lijf te houden. Dat deze laatste nog eens een eerste rol zal spelen, is niet aan te nemen. Van Lier werd derde op 100 M. voor B.- klassers, wat eenigszins tegenviel. Veel zal hij nog aan zijn start moeten verbeteren, om de snelheid in de baan tot zijn recht te laten komen. Dezen middag was hij zoowel in serie als finale bij het begin zeker twee meter achter. Ook de 400 M. bracht een bescheiden plaats voor de „Haarlem"-athleten, hoewel v. d. Boo- ren niet startte. Dop werd reeds in de serie met gering verschil geelimineerd,- terwijl Herfst met 51.8 sec. daarin te veel gevergd bleek te hebben, want in de finale bereikte hij slechts de vierde plaats in een slechteren tijd. Politiewedstrijden. Het bestuur der Politie-Sportvereeniging „Haarlem" organiseert Zaterdag 6 Juni na tionale politie-athletiekwedstrijden voor nieuwelingen. Nieuw wereldrecord 120 yards horden. Uit New-York: Te Birmingham in den staat Alabama ver beterde de Amerikaansche athleet Forrest Towns het wereldrecord over de 120 yards herden door dezen afstand af te leggen in 14,1 sec. Het oude record stond op naam van zijn landgenooten Percy Beard en Boore met 14.2 sec. Om den Mollerus-beker. De invitatie-wedstrijden om bovengenoem- den beker werden Zaterdagmiddag in de „So- ciëteit-Vei'eeniging" te Haarlem voortgezet met een ontmoeting tusschen „K-R-A.S." en „H.E.T.E.IJ", beide uit Amsterdam. Het resultaat was, dat „K.R.A.S." won met 40. Beide clubs zijn nu uitgespeeld. „K.R.A.S." won van de 16 partijen er 10 en wordt min stens no. 2, met nog een kleine kans op bar rage met „Rotterdam", dat reeds 9 van de 12 gespeelde partijen won en a-s. Zaterdag d'en eindstrijd tegen de „Sociëteit-Vereeniging" speelt. De uitsiag der 4 partijen was als volgt; pnt. brt. h.s. gem. p. Geestman („H.E.T.E.IJ") 21 72 3 0.291 J. Drukker („K.R.A.S.") 40 72 5 0.555 J. C. Wittebol („K.R.A.S." 40 77 3 0519 F. E. v. d. Hart („H.E.T.E.IJ") 32 77 3 0.415 P. Geestman 27 82 2 0.329 J. C. Wittebol 40 82 4 0.487 F. E. v. d. Hart 36 72 2 0.500 J. Drukker 40 72 6 0.555 H. A. K. De postduiven vereeniging H. A. K. hield een wedvlucht van Qeuvrain. De uitslagen luiden: 1 en 16 A. Breeuwer; 2, 10 en 21 C. Koning: 3, 12. 13 en 14 J. J. Hart: 4. 5 en 6 S. Heitlager; 7. 8. 15 en 18 G. H. Stouten: 9 en 17 G. A. Steyl; 11 W. Cornet: 19 C. van Meurs: 20 H. J. Pet,ter. De eerst getoonde duif arriveerde 1 uur 7 minuten 8 sec.; laatste duif 1 uur 24 minuten •J5 sec. NEDERL. CRICKETBOND. V. 0. C.-Haarlem. HAARLEM BEGINT MET EEN NEDERLAAG. Haarlem heeft het seizoen niet bepaald op fraaie wijze geopend; ze is met een groote nederlaag uit Rotterdam teruggekomen, on danks het feit dat de wedstrijd begunstigd werd door bijzonder fraai crickebweer, dat toch zeer dikwijls tot goede battingsprestaties aanleiding geeft. Het batten was echter juist het zwakke punt bij de Haarlemmers. Tijdens de innings van V.O.C., dat na het winnen van den toss eerst was gaan batten, heeft het er voor Haarlem geen moment on gunstig uitgezien. Integendeel, de Rotter- damsche wickets vielen vrij regelmatig, zon der dat er veel gescoord werd. Het bowlen en fielden was dan ook voor zoo'n eersten wed strijd, waarin de meeste spelers nog zoo goed als ongeoefend waren, heel behoorlijk te noe men. Alleen Maas had niet veel succes, maar het was een verblijdend teeken dat het bowlen van den tweeden changebowler Van Dalsum .zeer goed was. Het is te hopen, dat hij dezen vorm zal behouden, want dat zou den aanval zeer ten goede komen, daar dan niet alles van Maas en De Ruig behoeft te komen. De score van V.O.C. ging slechts zeer lang zaam omhoog. Vooral op Maas werd zeer voorzichtig gespeeld, getuige het feit dat hij op een gegeven moment een tiental overs had gebowled en er slechts twee runs op hem waren gescoord. Slechts twee V.O.C.-'batsmen zorgden er voor. dat het totaal tenminste nog even over de honderd kwam, nl. Nieuwenburg. die een goede 25 scoorde en East, die met een harde 29 not out nog even wat leven in de brou werij bracht. De anderen brachten er maar weinig van terecht en vielen als gewillige slachtoffers van Van Dalsum, (die met 525 de beste cijfers had), De Ruig en Maas Het batten bij Haarlem werd hierna echter een komen en gaan; het toch vrij lage V.O.C. totaal bleek voor Haarlem nog veel te hoog te zijn, zóó hoog zelfs, dat ihet nog ging span nen om het benoodigde aantal runs bij elkaar te krijgen en tenminste niet voor innings in gestuurd te worden. Dit falen zal wel in hoofdzaak aan onge oefendheid te wijten zijn. zoodat de toekomst nog niet donker ingezien behoeft te worden, vooral daar Haarlem de komende week weer voor het eerst de beschikking over een coach zal hebben. Een spoedige verbetering is dus wel te verwachten. Een andere oorzaak was echter ook de zeer onregelmatige pitch, waarvan natuurlijk ook de Rotterdammers wel last hadden onder vonden, maar waarop een fastbowler als Terwiel toch verreweg het gevaarlijkst is; zijn fraaie cijfers vinden hun oorzaak dan ook vooral in deze onregelmatige pitch. De eerste zes Haarlem-wickets waren reeds neer, boen er pas 20 runs waren en aangezien het totaal 34 moest worden om niet de kans te loopen met innings te verliezen, werd het nog spannend. Wat zou er wel van terecht zijn gekomen, als Van Dalsum dezen wed strijd niet zoo uitstekend in vorm was ge weest, want nadat hij met den bal het beste werk had geleverd, deed hij dit ook met het bat. Hij scoorde uit een totaal van 38 runs 'n goede 22. waardoor hij de eenige was die in de dubbele cijfers kwam. Voor de anderen was het bowlen van Terwiel en East te mach tig. Haarlem verloor haar eersten wedstrijd dus met 71 runs op de eerste innings. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de hieronder volgende scores: lste innings van V.O.C. Th. Dubru, bowled P de Ruig 2 R. G. Ingelse. c. Allart, P. de Ruig 2 A, Nieuwenburg. bowled v. Dalsum 25 Th. Gibb. bowled de Ruig 1 A. Terwiel bowled de Ruig 14 H. Verburg, c. Kleefstra, b. v. Dalsum 4 C. Beyers, bowled Maas 11 T. v. Eek. c Kleefstra, b. v. Dalsum 6 P. G. East, not out 29 F. Kramer, c. Allart. b. v. Dalsum 3 J. Ovar, bowled v. Dalsum 2 Byes' 7 Leg byes 1 Wides 2 No balls 0 Totaal 109 Boivlingcijfers: O. M. R. W. P. de Ruig 20 5 37 4 A. Maas 27 15 29 1 J. Fortgens 1 0 S 0 F. v. Dalsum 8.2 1 25 5 Innings van Haarlem. H. Healey, bowled Terwiel 2 J. Voogd, run out 1 F. v. Dalsum, bowled P. G. East 22 P. de Ruig, bowled Terwiel 5 H. Boeree, bowled Terwiel 0 B. Kleefstra. bowled Terwiel 0 A. Maas, c. Kramer, b. Terwiel 0 J. Fortgens, bowled Terwiel 6 J. Allart. l.b.w. East 0 A. v. d. Bergh, not out 0 E, v. Musscher, bowled Terwiel 0 Byes 1 Leg byes 1 Wides 0 No balls 0 Bowlingcijfers: A. Terwiel P. East A. Nieuwenburg v. v. v.—h. c. c. 2. De cricketwedstrijd V. V. H.H. C. C. C. 2 is gewonnen door H. C. C. 2 met 4 runs op de le innings met nog 2 wickets in handen. C. V. H.—A. C. C. A.C.C. wint met 9 runs op de le innings. Roodt wint den toss en gaat fielden. A.C.C. opent met H. Prent en W. Staats, die reeds dadelijk goed batten laten zien. Wat Zeeuwe en Middelink, die beiden heel behoor lijk bowlen ook probeeren, de batsmen geven niet thuis. Op 31 heeft Roodt succes als Prent van een slechten slag goed door Goossens gevangen wordt. Een tiental runs later gaat Staats hem achterna. Börneman en Sanders Sr. doen de score flink rijzen, waarbij de eer ste stug verdedigt en Sanders op zijn bekende O. M. R. W. 14.3 8 16 7 12 5 14 2 2 1 6 0 manier het hout erop legt. Hij heeft veel ge luk. Met de lunch zijn er 84 runs en pas 4 wickets down. Aais weer begonnen wordt, blijken Zeeuwe en Middelink enorm op dreef. Vooral de eer ste bowlt zeer goed: de diverse batsmen kun nen zich dan ook vrijwel niets op hem veroor loven. Wel houdt het laatste wicket nog ge- ruimen tijd stand, maar punten levert dit ook niet op; op 98 hebben allen een beurt gehad. W. Staats 24. P. Sanders Sr. 21. Bowlingcijfers C.V.H.: G. Zeeuwe 636, J. W. Middelink 217, A. J. Roodt 228. Seveke en Goossens openen voor C.V.H. op het bowlen van Sanders Sr. en Oliver, die na een jaar in de British Society te hebben ge. speeld, weer naar zijn oude club is terugge keerd. Op 19 is een mooie off-break van Sam ders Goossens te vlug af. Keyser vervangt hem en schijnt zich reeds dadelijk goed op de mat thuis te voelen. Seveke gaat op een zeer kor ten bal van Sanders en dan weten Roodt en Keyser een goeden stand op te zetten, waarbij echter zoo nu en dan zeer scherp gerund wordt. Keyser laat zich verschalken door een full-pitch en als de stand 359 is geworden, ligt een overwinning voor de C.V.H.'ers voor het grijpen. Eenige l.b.w.'s en een run out geven aan de zaak een geheel ander aspect. J. Middelink en D. de Vos weten met uiterst nuttige slagen de score langzaam te verhoo- gen. Een beauty van Sanders Jr. is De Vos dan echter jammerlijk te machtig. De laatst inkomende v. Roon begint met een enorme zes in de v. Merlenvaart, maar gaat 2 runs later geheel onnoodig run out. A.C.C. wint deze spannende ontmoeting dus met 9 runs. Bij C.V.H. kwamen F. Seveke met 14. O. J. Keyser en A. Roodt ieder met 17, en J. Midde link met 12 n.o. in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers A.C.C.: P. Sanders Sr. 648, H. Oliver 027, P. Sanders Jr. 210. H. B. S.—S. C. H. C. Gewonnen door S.C.H.C. op de eerste innings, met 57 runs en 5 wickets in handen. H.BS. 75, S.C.H.C. 132. Hoogste bowlingcijfers: H.B.S.: Bouvy 4 voor 17, Birnie 3 voor 37 en Labou- clière 2 voor 15. S.C-H.C. sloot op 6 voor 132. 'Luyendijk 2 voor 22, Wunder 1' voor 35. Ever- hard l voor 48, Huinder 1 voor 2 en Snow 0 voor 7). P. W.Sparta. De Zondag te Enschedé gespeelde cricket wedstrijd P. W.Sparta is door Sparta ge wonnen met 105 runs op de lste innings. Rood en Wit 2—U. V. V. Gewonnen door Rood en Wit 2 met 44 runs. Rood en Wit 2 scoort 105 runs waarvanGroen 25. Poederbach 17. Jhr. C. van Lennep 15 en Everard 18 not out. Bowlingcijfers: Slingerland 542, Gravendaal 243, Van Woerden 112, U. V. V. scoort 61 runs, waarvan Graven- daal 30. Bowlingcijfers: Jhr. C. van Lennep 021. Bruin 014, Hasselman 58, de Vries 413. R. I. O.Haarlem 2. He Haarlem-reserves hebben het in hun eersten competitiewedstrijd niet tot een over winning kunnen brengen, zij het dan ook dat er slechts met zeer klein verschil werd ver loren. Daar er echter voor dezen eersten wed strijd met eenige invallers gespeeld werd, be hoeft de toekomst nog lang niet donker te worden ingezien. R. I. O. batte eerst en blacht het slechts tot 49, waaruit wel duidelijk blijkt dat de Haar lem-bowlers al dadelijk hun vorm te pakken hadden, waarbij nog kwam, dat ook het veld werk heel behoorlijk was. Slechts A. Nederveen 10 en A. Vos 11 kwamen in de dubbele cijfers. De wickets werden gewonnen door O. Aben- danon 4—11, C. Dekker 3—10, H. D. Wissel 214 en J. de Boer 18. Haarlem deed het hierna echter nog iets minder; ze kwam tot slechts 42, waarvan al leen J. de Boer met 11 in de dubbele cijfers kwam. Voor R. I. O. bowlden D. v. Gemen 318, J. Klister 06, Ch. Küster 27, W. Dolman 44 en N. Nagtzaam de vroegere Haarlemspeler 1—0. De Haarlem-captain probeerde het nog eens op de tweede innings maar R. I. O. deed het nu beter; A. Nederveen 15 en Ch. Küster 23 not out zorgden er voor, dat Haarlem met een stand van 77 voor 6 wickets op moest geven. Voor Haarlem bowlden O. Abendanon 126, H. D. Wessel 210, J. de Boer 110, C. Dek ker 218 en J. Bouwes 07. Haarlem verloor dus met 7 runs op de eerste innings. OlympiaC. V. H. II. Gewonnen door C.V.H. II met innings en 57 runs. Olympia bat eerst; het scheen dat Olympia een behoorlijken stand zou opzetten. Het eerste wicket viel op 23. Van Saase nam 3 wickets in één over. Het totaal werd slechts 26 runs. waarvan Feldman 19. Van Saase bowlde 6 voor 11 en Vogelsang 4 voor 12. C-V.H. II deed beter. Hoewel de eerste wickets vrij spoedig vielen, werd de stand van 4—30 gebracht op 5100, vooral dank zij een keurige innings van captain Kieviet. Het totaal werd 125. Kieviet 46, Koch 20. Bowlingcijfers Weverink 5—43, Wildschut 539, Schregel 017, Feldmann 04. C.V.H. II deed nog een poging voor het derde punt, welke slaagde. Ook thans was het bat ten van Olympia zwak; het totaal werd slechts 42 (Schregel 15) Het eerste optreden van C.V.H. II in den N.C.B. was dus wel gunstig. Zaterdag is op Lords de wedstrijd M.C.C.All India begonnen. G. O. Allen won de toss. waarna de Indiërs het veld introkken. De „bumpers" van Nissar leverden aanvankelijk noga] moeilijkheden op. Na 192 kreeg Hendren er een tegen zijn lichaam wat den kleinen Middlesex-veteraan niet belette om met Wyatt (65) samen een stand van 169 runs op te zetten. Hendren scoorde een prachtige 88, alvorens hij, evenals E. R. T. Holmes, op onverbeterlijke wijze door Hindlekar gestum- ped werd. Wyatt (caught) was Hindlekar's 3de slachtoffer. G. O. Allen (54) en J. H. Human zetten daarna een tweeden grooten stand op. In 21/4 uur sloeg Human een fraaie 115 bijeen. Met een zes op den captain maakte hij zijn 100 vol. Het totaal werd 382, waarna de Indiërs op Bowes en Sims 6 zonder wicket- verlies scoorden. De stand der overige wedstrijden is: Lancs 402—7 ilddon 120. Oldfield 74. Hopwood 78 tegen Somerset. Derbij 175 (Alderman 77) tegen Surrey 1897 (Barling 87*). Sussex 297 tegen Leiceister 83—3. Kent 218 tegen Warwick 790. Worcester 148 (Verity 5 v. 48) tegen Yorkshire 612 (regen). Suttcliffe en Barber waren op 35 alweer verdwenen. Hampshire 270 tegen Essex 654. Northants 625 i regent tegen Glamorgan. Gloucester 183 (Larwood 5 v. 56) tegen Notts 115—2. Fusie tusschen Bloemendaal en M. H. C.? Hedenavond de beslissing. De plannen tot fusie van de beide Haar lemsche hockeyclubs M. H. C. en Bloemendaal nemen meer en meer een vasten vorm aan. Het behoeft wel geen betoog, dat de hockey- sport in het algemeen en het Haarlemsche hockey in 't bijzonder gebaat is bij één ster ke club in de Spaarnestad, de bakermat van de hockey-sport hier te lande. Van plannen tot fusie was reeds lang spra ke, maar vele omstandigheden, ook persoon lijke gevoeligheden en andere factoren, waren oorzaak, dat de plannen steeds hangende bleven. Na de degradatie van M. H. C. en nu ook het niet-promoveeren van Bloemendaal, zal achter dezezaak wel spoed gezet wor den. Bij informatie deelde men ons heden morgen mede, dat in principe de resp. alge- meene ledenvergaderingen van beide clubs zich reeds vóór de fusie hebben uitgespro ken. Hedenavond zal een gecombineerde be stuursvergadering plaats hebben waar dan de finitief een besluit zal worden genomen en de verdere details (terrein, naam, clubterrei nen, financiën, e.d.) zullen worden geregeld. Haarlem zal dus zeer waarschijnlijk één groote sterke hockeyclub krijgen, welke het volgend seizoen dan nog wel in de promotie klasse zal moeten uitkomen, doch die dan wel te sterk zal blijken en eerste klasser zal wor den. Deze fusie beteekent een belangrijke stap in het Haarlemsche hockey-leven en zal zeker blijken in het belang van de hockey-sport te zijn. Tot goed begrip van deze aangelegenheid deelen we mede, dat het hier alleen de heeren hockeyclubs betreft. De dames van B. D. H. C. zijn er niet bij betrokken. NED. HOCKEY-BOND Beslissingswedstrijd promotie le klasse. TogoBloemendaal (31) Togo promoveert. Deze wedstrijd werd in Den Haag op Hout- rust gespeeld. Bloemendaal kwam met een invaller voor haar sterksten speler. A. de Roos. De -rechts buiten Gunning stond nu midvoor en Brand speelde op de buitenplaats. Het bleek weldra dat de voorhoede gebro ken was. Togo was meer aanvallend. De Bloemen- daalsche middenlinie ondervond den terugslag van de verzwakte voorhoede. Wel hield Bloe mendaal geruimen tijd stand, kreeg zelfs kansen voor doel, maar haar lot werd toch beslist in het midden van de eerste helft, toen kort achtereen drie Haagsche doelpun ten kwamen. Het eerste doelpunt'. ,kwam uit een strafcor- rier; dit doelpunt had een geweldig offensief tengevolge. In de tweede helft wist Timmermans na doorzetten een zeer verdiend tegenpunt te maken (3—1). Had Bloemendaal toen wat meer geluk ge had, dan waren de kansen misschien gekeerd. Het einde bracht Togo een zege en het eerste-klasseschap. Lezing Mr. H. W. Glerum. Onder de auspiciën van den Haarlemschen Cricketbond werd Zaterdagmiddag door mr. H. W. Glerum. den bekenden international en V.R A.-cricketer, in den door het bestuur van het Kennemer Lyceum voor het doel beschik baar gestelde bovenzaal van het paviljoen, een lezing gehouden over de cricketsport. Jhr. mr. C. van Lennep, de voorzitter van den H.C.B., heette in het openingswoord de vele aanwezi gen, waaronder enkele dames, welkom. De heer Glerum begon zijn lezing met de teleurstellende mededeeling dat wegens moei lijkheden van technischen aard het vertoonen der lichtbeelden niet kon plaats hebben. Hij moest zich thans bepalen tot het geven van een beschouwing over een 5-tal door hem in Engeland en ons land deels bijgewoonde en deels gespeelde belangrijke wedstrijden. Op onderhoudende wijze werden achtereen volgens besproken: De in 1926 op den Oval gespeelde testmatch EngelandAustralië, zijnde de 5e en beslis sende door Engeland onder leiding van A. P. F. Chapman, de captain van het naar ons land komende Kent, gewonnen. De vermaarde Ashes" werden door deze overwinning op Australië heroverd. 2. 1928. Nederland—M.C.C. 3. 1930 EngelandAustralië, door de Aus sies. dank zij Bradman's 232 en Ponsford's 110 gewonnen. 4. 1933 NederlandM.C.C. door Nederland gewonnen. 5. 1935 Nederland—Zuid-Afrika. De heer Glerum wekte de jongeren op. zich op het onderdeel bowlen in het algemeen en het googly-bowlen in het bijzonder toe te leg gen. Hij nam daarbij den Zuid-Afrikaan Tom- linson als voorbeeld, die hoewel matig bowlend toch tegenover onze spelers succes had, wel een bewijs dat onze batsmen tegenover dat soort bowlen nog vreemd staan. De voorzitter an den H.C.B. dankte den spreker onder b al van de aanwezigen, waar na gelegenheid bestond, het uitgebreide photo-materiaal te bezichtigen en vragen te stellen. Botsing tusschen militaire vliegtuigen in Duitschland. Een der toestellen op een boerderij terecht gekomen: een vrouw gedood. Uit Frankfurt a. d. Main 16 Mei: Twee Duït- sche militaire vliegtuigen zijn tijdens een oefe ning tegen elkaar gebotst. Een is op een boer derij terecht gekomen. De moeder van den eigenaar werd hierbij gedood. De beide piloten konden met behulp van hun parachute be houden den grond bereiken. De beide toestel len zijn geheel vernield. (Reuter). De „Hindenburg" weer op weg naar Amerika. Via Zuid-Nederland. FRANKFORT A. D. MAIN, 17 Mei. Het lucht schip „Hindenburg" is Zondagmorgen vroeg voor zijn tweede reis naar Noord-Amerika ge start. Aan boord bevinden zich 40 passagiers. Het luchtschip vloog over Eindhoven, Bergen op Zoom en Vlissingen. DE AARTSBISSCHOP VAN ROUAAN AFGEZET. Reuter meldt uit Rouaan: Bij decreet van de congregatie van het consistorie is Mgr. Jean Chollet. aartsbis schop van Kamerijk. benoemd tot administra tor apostolicus van het diocees Rouaan. Den katholieken van het diocees is medegedeeld, dat Mgr. André de la Villarabel, die 8 Decem ber 1920 werd benoemd tot aartsbisschop van Rouaan, geen jurisdictie meer over hen heeft. De Matin deelt mede, dat Mgr. de la Villa rabel een ernstig verschil van meening had. met een jong kanunnik, Mgr. Bertin, die zijn secretaris en zijn beschermeling was. De aartsbisschop beschuldigde Mgr. Bertin van misbruik van vertrouwen. De kerk is thans tegen den aartsbisschop opgetreden, niet "we gens feiten, welke bij het proces tot uiting zijn gekomen, noch om de sancties tegen den kanunnik, doch omdat hij. in tegenstelling met de strikte regelen van het kanonieke recht, een geestelijke voor het wereldlijk ge recht heeft 471e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, lste lijst Trekking: van Maandag 18 Mei 1936 Hooge Prijzen 25.000.— 294 1.000.— 1789 8305 14518 400.— 2735 4267 9802 200.— 2129 3936 7243 100.— 3655 9135 9392 10141 11866 13075 13932.16075 18993 Prijzen van 70. 84 100 107 112 340 370 '514 676 681 769 813 893 904 965 967 1046 1066 1251 1517 1743 1822 1922 1957 1960 1971 1991 2318 2326 2433 2793 2862 3131 3254 3275 3409 3643 3715 3767 3836 3998 4016 4257 4476 4482 4531 4551 4812 5088 5293 5344 5923 5961 6106 6193 6408 6538 6573 3892 6914 6934 6995 7019 7325 7472 7562 7797 7837 7945 7989 8150 8187 8219 8255 8291 8488 8517 8664 9017 9131 9140 9188 9266 9273 9403 9510 9621 9753 985S 10605 11098 11184 11224 11402 11592 11752 11327 11920 12056 12236 12670 12695 12798 12914 13015 13041 13150 13176 13325 13445 13471 13511 13859 13982 14137 14527 14600 14608 14872 14379 14927 15228 15281 15352 15365 15376 15430 15533 15660 15678 15744 15769 15881 15963 16097 16449 16525 16822 16876 16923 17258 17451 17722 17779 18255 18395 18462 18501 18589 18794 18837 18921 18924 18930 19186 19298 19458 19576 19600 19688 19719 19846 19853 19978 20072 20099 20165 20202 20356 20481 20618 20769 20934 Nieten 60 128 159 170 177 192 200 263 398 399 412 598 602 662 667 703 786 791 798 812 830 953 955 1001 1049 1051 llo0 1135 1169 1209 1283 1330 1336 1376 1500 1506 1568 1592 1686 1711 1762 1785 1812 1870 1873 1931 1942 1988 2012 2021 2075 2077 2210 2254 2257 2"6S 2290 2306 2334 2365 2401 2412 2564 2579 2586 2670 2724 2744 2761 2770 2864 2875 2905 2926 3086 3110 3125 3176 3301 3325 3371 3450 3480 3488 3569 3574 3614 3631 3667 3678 3683 3806 3872 3892 3901 3972 4024 4048 4092 4133 4191 4255 4280 4299 4326 4345 4367 4389 4414 4457 4471 4533 4569 4620 4643 4675 4739 4754 4763 4813 4871 4968 4999 5019 5023 5055 5060 5192 5235 5402 5437 5503 5506 5609 5752 5765 5769 5872 5912 5947 5988 6006 6008 601S 6120 6131 6181 6214 6271 6293 6313 6349 6419 6513 6566 6648 6672 6707 6741 6810 6860 6904 6923 6957 6972 7025 7077 7103 7158 7214 7215 7310 7314 7323 7401 7449 o9 7704 7735 7823 7851 7867 7880 <997 8001 8023 8090 8183 8265 8274 8349 3458 8461 8494 8529 3540 8608 8609 Artrtrt 3918 8975 9037 9176 9198 92H 9322 9346 9383 9390 9408 9447 9455 9498 9499 9503 9508 9530 9543 9591 9598 9626 9744 9757 9827 9857 9872 9885 9888 99^4 ,22™ 10056 10111 Kh57 10220 10264 10?66 10337 10450 10484 10516 10610 10G25 10649 10660 11045 ÜÏÜ4 10819 10857 10922 10385 11015 11045 11102 11154 11176 11180 11215 11221 i,™ 11239 11247 11251 11329 11330 11349 llfll UBM -lonl 11603 11606 11621 11680 11688 11751 11803 11804 11900 11910 11934 11969 1197'' 19046 1204Q s J?I;4122071230112331123» K X 12407 1-4.J 12433 12437 12472 12498 12544 1257B 12600 12661 12667 12787 12817 12902 13095 13196 13138 13197 13284 13290 13333 13449 llill lo528 13562 13584 13629 13692 13722 13723 13737 13808 13900 13907 13935 13939 3969 S X JJSS üiïï '412a 14155 14167 11201 1404 Hom 1SS 14559 14563 11618 11631 11652 ïlSSt K:4 14730 11757 11781 11885 i«2i Ï-oo - l0°52 15114 15130 15i66 15227 1,9294 lo330 15334 15364 15473 15488 15492 15522 ÏsqS 1-oiÜ V-Art, *5613 15754 15825 15918 1-5982 ;59!3 15944 13994 16024 16050 16107 16219 16228 16235 16260 16341 16380 16396 16401 16415 16426 Jf4i? J6479 16541 l0546 16560 16579 16606 16743 1675o 16791 16811 16828 16905 16974 16987 17034 17098 17128 17146 17162 17172 17183 17184 17190 ri267 17312 17431 17591 17593 17604 17641 17651 1/683 17744 17866 17869 17895 17923 17987 18005 18207 13214 18221 18235 18329 18374 18399 IS476 18549 18645 18671 18696 18710 18726 13756 18922 19008 19028 19035 19041 19063 19134 19190 '"99 19275 19316 19372 19385 19412 19420 19451 19565 19639 19673 19691 19730 19736 19752 19799 19891 19911 19943 19948 19961 20019 20031 20037 '011)2 S0109 20159 20203 20220 20228 2029.) 20343 203G1 20375 20414 20421 20429 20451 20587 20612 206*1 20655 20660 20694 20998

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7