Uit het Buitenland Na de overwinning van het Volksfront. Hoe Thijs Ijs de verdwenen poes terugbracht Door EDOUARD DALADIER, Soetö met vJat ao^dö IVOROL W O E N 5 n A" G 20 M E T 1935 A A R E E MrS D A G BEAT) Quiroga's regeeringsverklaring De Spaansche minister-president Casares Quiroga heeft Woensdag zijn kabinet aan de Kamer voorgesteld, meldt Reuter. Hij legde namens de regeering een verklaring af, waar in hij er den nadruk op legde, dat het kabinet de opvolger van zijn voorganger is en het zelfde programma heeft. De regeering rekent op het volksfront en steunt op de massa. Zij zal den staat met alle kracht verdedigen tegen de vijanden der repu bliek en daartoe de wetten afkondigen, die noodzakelijk zijn. Ten opzichte van het fas cisme is de regeering belligerent. Op het ge bied van de buitenlandsche politiek zullen de richtlijnen van het vorige kabinet gevolgd worden. De regeering zal niet wijken voor ge weld en zich door niemand laten in timideeren. Zij duldt daarom ook geen stakingen of on lusten, maar verwacht, dat alle kringen der linksche coalitie hun medewerking zullen ver kenen. Na de rede van Quiroga verklaarde de leider der Accion Populair (Katholieke partij), Gil Robles, dat de houding van zijn partij tegen over dit kabinet dezelfde zal zijn als tijdens de jaren 1931 tot 1933 onder de eerste regee ring van Azana. Het parlement heeft tenslotte met 217 tegen 61 stemmen een motie van vertrouwen in de regeering-Quiroga aangenomen. Spanje's nieuwe regeering voor de Cortes. Motie van vertrouwen door de Kamer aangenomen. Buitenlandsche politiek ongewijzigd. Treedt MacDonald uit de Britsche regeering? dan 320.000 dalen. Een vermindering der zui gelingensterfte tot de helft (24.000) zou de vermindering van het aantal geboorten 45000 niet kunnen compenseeren. Indien de achteruitgang van het aantal ge boorten zou aanhouden, aldus de schrijver, zou Frankrijk in 1980 slechts 29 bewoners van Franschen oorsprong tellen. Spanje. Engeland. MacDonald uit de regeering? Oud-premier Macdonald heeft naar het A. N. P. meldt tijdens een rede te Teddington ver klaard, dat hij wellicht binnenkort zal terug- keeren tot zijn eerste liefde, de wetenschap. Deze uiting heeft eenig opzien gebaard, daar men haar in politieke kringen heeft geïnter preteerd als een aankondiging van het aftre den van Macdonald. Financier op de hoogte met begrootingsgeheimen Voor het Londensche tribunaal, dat een on derzoek instelt in verband met het „begroo- tingslek" heeft de advocaat dr. Reginald Hean gistermiddag verklaard, dat hij op 21 September j.l. den financier Vergottis had ontmoet, die hem toevertrouwde, dat hij in staat was, zich bij een lid van het kabinet be paalde gegevens te verschaffen. Hij noemde den naam van den minister van koloniën, Thomas. De verklaring van Vergottis had be trekking op de begrooiing. Hearn zeide voorts, dat de door Vergottis' verzamelde gegevens waarschijnlijk slechts het karakter van een „kletspraatje" hadden en dat hij veeleer ver rast was geweest, te hooren, dat Vergottis op de hoogte was van bepaalde gegevens inzake de begrooting. Hearn verklaarde, dat hij Ver gottis nadien nog verscheidene malen had gezien, en de begrooting ter sprake had ge bracht, doch naar hij zeide, had Vergottis hem Verschillende keeren doen opmerken, dat hij niet te nieuwsgierig moest zijn, doch ge duldig moest afwachten tot de kanselier van de schatkist zijn verklaring aflegde. De verklaringen van dr. Reginald Hearn zijn tegengesproken door die van Vagliano, die zeide, dat het niet waar was, dat Vergottis heeft verklaard, dat hij den inhoud van de begrooting zou kennen -voor de rede van den kanselier van de schatkist. Grooten indruk maakte een nieuwe verkla ring van Bates, die toegaf, dat hij nog in het geheel geen besprekingen met zijn uitgever had gevoerd over de publicatie van de biogra fie van minister Thomas. Het getuigenverhoor is gistermiddag ge ëindigd. Vandaag zal het requisitoir worden gehouden (Reuter). Oostenrijk. Vrijwillige militie wordt gevormd. Schuschnigg is met zijn medewerkers druk bezig met gereedmaken van de wet op dé or ganisatie van de vrijwillige militie, De af kondiging der wet wordt de volgende week verwacht. Al naar de aanmelding der vrij willigers zal de militie samengesteld worden uit 30 tot 50.000 man welke onder commando zullen staan van officieren van het bonds- leger die aan Baar-Barenfels zullen worden toegevoegd. De ontvolking van Frankrijk. Sombere woorden van Senateur Duvré. Senator Albert Duvré, die enkele weken ge leden het congres der talrijke gezinnen in zijn departement Seine-et-Marne heeft ge presideerd, schrijft in de Petit-Parisien: het aantal ingeschreven geboorten in Frankrijk heeft aan het einde van het tweede keizerrijk zijn hoogtepunt bereikt met. 1.034.000 voor 1868. Het is gedaald tot 677.000 in 1934 en on geveer 650.000 in 1935. een vermindering dus van 384.001). d.ï. meer dan een derde. Indien de bevolking in deze zelfde periode niettemin is toegenomen, dan is dat toe te schrijven aan het feit, dat 3 millioen immigranten en gena- turaliseerden het aantal bewoners van Frank rijk van 38 tot 41 millioen hebben gebracht. Deze achteruitgang in het aantal geboorten, welke steeds sneller gaat, heeft in de laatste vijf jaren, van 1930 tot 1935, omstreks 100.000 bedragen. Het kleine geboorte-overschot, dat wij niettemin tot 1934 hebben kunnen consta- teeren, is eenvoudig het gevolg van de vesti ging van anderhalf millioen jonge buitenland sche arbeiders. Hierdoor is de gemiddelde leeftijd der bevolking gedaald. Nu trekken echter honderden vreemdelingen weg. waardoor het tijdelijk voordeel verdwijnt. Plet aantal bewoners van Frankrijk is in 1934 en meer nog in 1935 gedaald. Waarschijnlijk zal de volkstelling van 1936' ten opzichte van de vorige een achteruitgang van het zielen tal laten zien. Minder huwelijken Het gevolg hiervan is weer een vermindering van het aantal huwelijken. Vol kens berekeningen, welke gebaseerd zijn op de leeftijdsgroepen zou het aantal geboor ten omstreeks 1944 515.000 bedragen en in 1965 dus in een enkele generatie tot minder De toestand in Addis Abeba. Moeilijkheden met den spoorweg? Massa-executies duren voort. DJIBOETI, 19 Mei iReuter-A.N.P.t Vandaag werden hier zeven Italiaansche schepen ver wacht met voorraden levensmiddelen voor Abessynië. Men acht het niet uitgesloten, dat het vervoer van de levensmiddelen naar Addis Abeba nog met moeilijkheden gepaard zal gaan, aangezien de spoorweg-autoriteiten, naar verluidt, elk verder vervoer ten behoeve van het Italiaansche leger geweigerd hebben, voordat de achterstallige schulden, ontstaan door vroegere transporten, betaald zullen zijn. Ook overweegt men hier de vraag of men niet in strijd zou handelen met de nog van kracht zijnde sancties, wanneer men vervoer voor militaire doeleinden langs den spoorweg zou veroorloven. Omtrent de uitgifte van een Italiaansch dagblad in Addis Abeba waarover gisteren be richten uit Italiaansche bron waren ontvan gen, is vandaag nog het volg°nde bekend ge worden: De 80-jarige Fransche eigenaar van den „Courrier d'Ethiopie" de heer De Robillard heeft aanzegging gekregen het land binnen twee dagen te verlaten. Door dezen korten termijn was net hem volstrekt onmogelijk zijn bezittingen in Addis Abeba, die een waarde van millioenen francs vertegenwoordigen, te gelde te maken. Voorts werden hem, evenals allen uitgewezen vreemdelingen, onderweg in Diredaoea al zijn zilveren Maria Theresia thalers door de Italianen ontnomen. In plaats daarvan werd waardeloos papiergeld gegeven. De „Courrier d'Ethiopie" zal dus niet meer verschijnen. In dezelfde drukkerij echter wor den nu voorbereidingen getroffen voor de uit gave van een Italiaansch dagblad. Wat de massa-executies in Addis Abeba aangaat vertellen hier aangekomen reizigers, vluchtelingen en gedeporteerden, dat die nog steeds voortduren. De veroordeelden worden aan elkaar gebonden tegen een muur ge- plaats en door 'n mitrailleur afgemaakt. Alle terechtstellingen hebben plaats op het vlieg veld buiten de stad. Een officier van de cara binieri. die bezig was inventaris op te maken van den voorraad wapenen der Britsch-Indi- sche soldaten van de Engelsche legatie, ging er, naar verteld wordt, openlijk prat op in een dag 64 Abessyniërs te hebben gefusilleerd. Zelfs oude zwaarden en broodmessen worden door de Italianen als wapens beschouwd en moeten door de Abessyniërs worden inge leverd. Worden toch nog wapens gevonden dan volgt onverbiddelijk terechtstelling. Dat dit niet altijd even gemakkelijk gaat toont het volgende door een der hier aangekomen reizigers vertelde verhaal: „Enkele dagen ge leden werd weer zoo een aaneengeketende reeks inboorlingen voor executie opgesteld, toen de slachtoffers plotseling een poging tot vluchten ondernamen en wegliepen. Het reeds in stelling gebrachte machinegeweer werd terstond op de vluchtelingen gericht en een regen van kogels op hen afgezonden, zonder dat de bedienende manschappen merkten, dat zich tusschen de vluchtenden de commandee- rende officier bevond, die zich nog ternau wernood kon redden door zich ter aarde te werpen". De extra-territorialiteit van het gebied der buitenlandsche legaties, welke trouwens als zoodanig niet meer erkend zijn, wordt door de Italianen niet strict in acht genomen, Italiaansche soldaten doorzoeken de legatie terrein naar vluchtelingen. Den sikhs der Brit sche legatie werd bij een van deze opspo- ringstochten bevel gegeven den fascistischen groet te brengen hetgeen geweigerd werd. Een Italiaansch officier voegde daarop eenige Britsche onderdanen toe: „Binnenkort zijn wij ook bij jullie in Indië de baas". Verteld wordt nog. dat thans ook de betere elementen der Abessynische bevolking uit de steden vluchten om zich tot benden aaneen te sluiten en door het geheele land verspreid de Snel mooi bruin. door AMILDA-zonnebruincreme, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) Italianen aan te vallen, wanneer kleinere een heden ontmoet worden. De uitgezonden Itali aansche afdeelingen, hebben met haar zuive- ringsactie niet veel succes, aangezien de be volking zoodra de troepen vertrokken zijn weer tot opstand komen. Italiaansche vlieg tuigen strooien verzoekschriften uit, waarin er bij de boeren op wordt aangedrongen voedsel en melk naar de hoofdstad te brengen, maar aan dit verzoek wordt slechts weinig gevols gegeven. Tenslotte kan nog gemeld worden, dat de Fransche geestelijke in Harrar mgr. Jarous- seau, die geweigerd had het altaar der kathe draal te verlaten, toen deze door de Italianen werd gebombardeerd, thans weigert gevolg te geven aan het uitwijzings bevel, dat tegen hem is uitgevaardigd. Mgr. Jarousseau verklaarde dat hij indertijd aan een dergelijk bevel van keizer Menelik ook niet gehoorzaamd had en, dat hij weigerde Ethiopië te verlaten na zijn vijftigjarige missie aldaar, tenzij hij met ge weld van bajonetten gedwongen werd. De duce ontwerpt een wegen plan voor Abessynië. De duce heeft in zijn hoedanigheid van mi nister van koloniën een wegenplan voor Abes synië ontworpen en bevel gegeven, dat onver wijld moet worden overgegaan tot den aan leg van de volgende wegen: OmagerGondar Debra Tabor—Dessie, een afstand van 650 kilometer: Debra Tabor—Debra MarkosAddis Abeba, een afstand van 500 kilometer, Adi- grat—DessieAddis Abeba, een afstand van 850 kilometer, Assab—Dessie, een afstand van 500 kilometer, en Addis Abeba—Djimma, een afstand van 300 kilometer. Daarna zal een aanvang worden gemaakt met den aanleg van een weg Addis AbebaAllata—NegelliDolo, over 1110 kilometer. Tegelijkertijd zal een net van secundaire wegen worden aangelegd. De wegen het zullen bitumenwegen zijn zul len in ieder seizoen bruikbaar zijn. Te Addis Abeba zal, speciaal met het oog op den wegen bouw, een technisch bureau worden ingericht. EEN ELECTRISCHE TABAKSPIJP. Een dokter uit Toronto (Canada) heeft een electrische tabakspijp uitgevonden, die het inademen van de uiterst schadelijke koolstof- oxyde bij het rooken voorkomt, en het brand gevaar beperkt, doordat lucifers voortaan overbodig zijn. De electrische stroom verbrandt geleidelijk de tabak en bevordert de aromatische geur. De uitvinder heeft twee modellen gefabri ceerd: een pijp, in den vorm zooals iedereen die kent, en een „gemeenschappelijke" pijp in den vorm van een tafellamp,, die van ver scheidene steelen is voorzien, zoodat verschil lende personen er gebruik van kunnen. TSALDARIS TER AARDE BESTELD. Dinsdag is te Athene het stoffelijk over schot van Tsaldaris ter aarde besteld. Van alle huizen langs den weg van den stoet wa ren omfloerste vanen uitgestoken. De koning woonde zichtbaar aangedaan den rouwdienst in de kathedraal bij. De primaat van Grie kenland, Mgr. Chrysostomos. verrichtte de absoute. Metaxas hield een rede. NIETS DEFINITIEFS BEKEND OMTRENT DE REIS VAN DEN NEGUS. LONDEN, 19 Mei. Te Londen heeft men nog geen bevestiging ontvangen van ihet ge rucht. dat de negus binnenkort naar Europa zou komen. Voor zoover men weet, heeft de negus nog geen definitief plan opgesteld. (Reuter). DE TROONPRETENDENT VAN ANDORRA GEARRESTEERD. LISSABON, 19 Mei. Boris, de pretendent naar den troon van Andorra, die uit Frank rijk is uitgewezen, is vandaag hier aangeko men. Daar hij zich hier reeds eerder minder correct heeft gedragen, verzocht de politie hem, onmiddellijk door te reizen. Hij voldeed echter niet aan deze sommatie, waarop hij in hechtenis is genomen. (A. N. P.) Rust keert weer in Bolivia. Kolonel Toro zal vandaag een nieuwe regeering instellen. LA PAZ, 19 Mei (Reuter-A.N.P.) De rust te La Paz is geheel hersteld. De staking is ge ëindigd. Kolonel Toro wordt heden uit den Chaco terugverwacht en zonder twijfel 2al hij het presidentschap aanvaarden. Naar vernomen wordt zal hij een nieuwe re geering instellen, welke de voorloopige regee ring, zooals deze gisteren is ingesteld, zal ver vangen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Rose-Marie had een best leventje bij Sim. Ze had eten en drinken in overvloed, kon spelen zooveel ze maar wilde en zou het zeker niet in haar poesenhoofd krijgen zoo maar weg te loopen. „Nee," denkt Thijs, „er is maar één mogelijkheid en die is, dat het lieve dier het slachtoffer van diefstal is geworden. Ik moet zien of ik geen spoor van de roovers kan ontdekken." Thijs speurt meteen in de omgeving van Sim's huisje rond en ja hoor, daar heb je het al. Op den grond teekenen zich duidelijk de afdrukken van voetstappen af! In het hier volgende artikel geeft de leider van de Fransche vrijzinnig-demo cratische partijdie ondanks haar ver liezen op één na de grootste fractie in de Kamer heeft en de rechtervleugel vormt van het Volksfront dat straks aan de regeering zal komen, zijn inzichten omtrent den aldus tot uiting gekomen volkswil weer. Die inzichten geheel voor zijn rekening latend, plaatsen xoij dit artikel omdat de verandering van regee ring in Frankrijk beschouwd moet wor den als een der belangrijkste politieke gebeurtenissen van den laatsten tijd, en de gevolgen van belang kunnen zijn voor geheel Europa. Talrijke politici in het buitenland en tal rijke Europeesche kranten stellen zich, ver rast over de sprekende overwinning van het Volksfront, de vraag wat hiervan de oor zaak is en welke de eventueele gevolgen er van zullen zijn. Zij constateeren, na met dui delijke ontstemming en dikwijls zelfs met woede het resultaat van de algemeene ver kiezingen te hebben vastgesteld, dat de meerderheid der Fransche pers op het oogen- blik dén wensch te kennen geeft om open kaart te spelen. De leidende groepen van Frankrijk als ik het zoo mag uitdrukken zullen naar ik verwacht de eerste regee ring van het Volksfront met dezelfde kalmte ontvangen, die in Engeland eenmaal de Con servatieven aan den dag legden toen de eer ste arbeidersregeering aan den horizon ver scheen. Laat ons hopen, dat het hier precies zoo zal gaan. Laat ons er dankbaar voor zijn, dat de sensationeele verslagen over het Spanje van Azana en Caballero vrijwel geheel verdwenen zijn uit de kolommen vn de groote Parijsche bladen. Zij zijn vervangen door de gebruikelijke voorspellingen over de samenstelling van het toekomstige ministe rie. Maar dat ontheft ons niet van den plicht oplettend te blijven ten opzichte van een eventueele paniek-campagne. Inmiddels bevat het program van het Volksfront geen enkel punt, dat de wette-, lijke belangen of den spaarzien van welken burger ook zou kunnen verstoren of de ge zonde kracht van den Franschen arbeid af breuk zou kunnen doen. Vele der hartstoch telijke bestrijders van het Volksfront hebben zijn program ongetwijfeld nooit gelezen. En hoe zou men één oogenblik kunnen aanne men, dat zeventig procent der Fransche kie zers, behoorende tot een natie waar de ge hechtheid aan het persoonlijk eigendom, den spaarzin en het onafhankelijkheidsbesef sterker ingeworteld zijn dan in welk land ook ter wereld, plotseling zou stemmen voor ont eigeningsplannen. de vorming van een tota len staat of, zooals men dikwijls geïnsinueerd heeft, een soort fascisme van links? Zou Frankrijk dus binnen enkele weken die ideeën verloochend hebben, waarmede het zich voor de wereld steeds vereenzelvigd heeft? Werkelijk, dit is al te mal. Er valt in het program van het Volksfront geen spoor te bekennen van belasting op kapitaalbezit. Er is absoluut geen sprake van een uitge breid systeem van nationalisatie. Het is in werkelijkheid vervuld van den wil een zoo groot mogelijk deel der Fransche bevolking- te verzamelen voor de verdediging der demo cratische vrijheden, de organisatie van den waren en duurzamen vrede, de wederge boorte van het economische leven. Ziet hier de werkelijke oorzaken van de overwinning van het Volksfront. Zij is vóór alles een heftig protest van de werkende klassen in het land tegen de parades, de uit dagende redevoeringen, het geweld in woord en daad van zekere nabootsers van het fas cisme. dat in Frankrijk een ongewenscht importartikel is. Aan gene zijde der Fransche grenzen mag ieder volk het politieke régime kiezen, dat hem goed dunkt. Het spreek woord zegt, dat iedereen baas is in eigen huis. Frankrijk wil het gebied der vrijheid blijven, het land van de Rechten van den Mensch. Dat is de diepere zin van de jongste verkiezingen: Maar nog een andere breede en sterke strooming heeft zich gemanifesteerd: de al gemeene behoefte aan ingrijpende verande ringen in de organisatie van den staat en het gebruik van zijn instellingen. Het Fran sche volk heeft zeer duidelijk te kennen ge geven, dat de huidige toestand niet langer mag voortduren, dat de economische crisis dient te worden opgelost met methoden, ver schillend van die welke de laatste twee jaar zijn toegepast. Het land heeft zijn bekrachti ging onthouden aan de politiek van deflatie, die men, te goeder trouw, onvermijdelijk heeft geacht zoowel voor het herstel van den handel als voor de handhaving der goudpa riteit van den franc. Het evenwicht in de staatsbegrooting, dat verkregen werd door een ingrijpende ver mindering van de openbare uitgaven, of juister gezegd door de verlaging van salaris sen, pensioenen, renten, enzmoest de Schatkist bevrijden van haar zorgen, de lee ning overbodig maken, de waarde van het geld doen dalen en aldus het herstel van den handel tengevolge hebben. Ondanks die verlagingen, waarvan een groot aantal on billijk en anderen in strijd met de verplich tingen van den staat zijn, is het budget fei telijk niet in evenwicht, Het ministerie van financiën heeft haar rust nog niet terugge vonden. De toevlucht tot de leening blijft on vermijdelijk. En nog nooit is de waarde van het geld zoo hoog geweest als nu. Ik zal me niet ophouden met aan te toonen hoe een ver doorgevoerde deflatie tot inflatie kan lei den en hoe de vele wijzigingen gedurende de laatste twee jaar in het disconto de ern stigste reacties in het economische leven te weeggebracht hebben. Frankrijk heeft, zooals eens het Amerika van Hoover en het Duitsch land van Bruening de politiek verworpen, die beperkingen aanprijst in een samenleving, welke zicih op het standpunt van den over vloed stelt. Ik weet heel goed, dat vele tegenstanders zich na de overwinning van het Volksfront troosten met het verlies van een veertigtal zetels, dat de Radicaal Socialistische Partij geleden heeft. Aan haar rechterzijde aange vallen, omdat zij de buitenlandsche politiek van Pierre Laval bestreden en diens val ver oorzaakt had; aan haar linkerzijde omdat Wat Frankrijk wil. oud-premier van Frankrijk, leider der Radicaal Socialistische Partij. zij in dagen van financieele paniek een moe dige verantwoordelijkheid op zich genomen had, moest de Radicale Partij noodlotti- gerwijs tallooze stemmen verliezen. Hoeveel gepensionneerden, kleine ambtenaren, kleine renteniers en ook oud-strijders zijn er onder de driehonderdduizend kiezers, die zich van haar afgewend hebben? Hoeveel industriee- len en kooplieden uit de middenklassen, die hun précaire omstandigheden vergelijken met de beschermde industrieën en die mach tige trusts, die haar winsten zagen toene men. terwijl de crisis aan de arbeidende klassen van alle landen zware slagen toe bracht? Ik ben er van overtuigd, dat de ver liezen van de Radicale Partij nog veel aan zienlijker geweest zouden zijn, wanneer zij buiten het Volksfront was gebleven. Men zal mijn getuigenis wel willen aanvaarden, voor al daar ik zelf bij de eerste verkiezingsronde herkozen werd, op het program van mijn partij, met de stemmen van mijn partij al leen, tegenover de candidaten van de Com munistische en Socialistische Partij en het Nationale Front. Edouard Daladier. Maar dat alles is- reeds „verleden". In de nabije toekomst moeten we in de eerste plaats de saamhoorigheid van de Radicale Partij handhaven en haar plaatselijke orga nisaties in geheel Frankrijk versterken. Op de parlementaire beginselen moeten wij met volledige loyaliteit deelnemen aan de uitvoe ring van het program van het Volksfront. Een nieuwe teleurstelling van de massa zou noodlottig zijn voor het republikeinsche systeem. Die stille hoop van de reactie zal vergeefsch blijken door de vastberadenheid van de krachten van links, die volgens nieu we methoden Frankrijk moeten leiden op den weg naar de welvaart. Door al onze ac tiviteit te ontplooien in dienst van de demo cratie en de vrijheid zijn wij, radicale Fran schen, het nuttigst voor Frankrijk en voor den vrede, (Nadruk verboden). poets dus met De Nederlandsche tandpasta DOOS 20CT. TUBE 40 EMBOCT. (Adv. Ingez. Med.) Tuinbouw en Plantkunde. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield Dinsdagavond in Hotel „Lion d'Or" een vergadering, die gepresideerd werd door den heer J. L. Bouwer. Nadat deze een woord van welkom had gesproken werden de uitgeschreven prijsvragen aan de orde ge steld. De heer H, W. Brakel, van het Bloemen magazijn Annie Wigman, had een vaas Cle matis Prins Hendrik ingezonden en de heer G. Post een vaas Azalea Mollis. Voor deze prachtige inzendingen werd aan beide heeren een eerste prijs toegekend. Door den dienst Hout en Plantsoenen was een schitterend en uitgebreid sortiment bloeiende heesters ingezonden. Hiervan trok ken vooral de Halesia's en Magnolia's ten zeerste de aandacht. Door den heer G. Post werden vele interes sante bijzonderheden over den groei en bloei daarvan gegeven. Aan den heer A. Koper werden tien punten toegekend voor zijn zeldzame inzending Hy- drangia's serulata en aan de firma S. Poel en Zn. negen punten voor zijn zeer mooie Gloxinia's. De Rubens Cantate. Reeds 1200 zangers en zangeressen. •Het bestuur van den nieuwen Haarlemschen Kunstkring bericht ons. dat de repetitie met het oog op den Hemelvaartsdag niet Don derdag maar a.s. Vrijdag zal plaats hebben. Zangers en zangerssen die nog wenschen mede te zingen worden verzocht daarmede niet te lang meer te wachten daar anders de repetities te ver gevorderd zullen zijn. Op het oogenblik zijn er reeds meer dan 1200 zangers en zangeressen ingeschreven hetgeen al een buitengewoon groot, getal is. Het- laat zich aanzien dat de" inschrijving spoedig gesloten zal moeten worden. H.A.F.V. Op Vrijdag 19 Mei houdt de Haarlemsche Amateur-Fotografen Vereeniging een avond voor „Vergrooten". Dan zullen de leden na het onderricht van den heer Backx van Wereld in de gelegenheid zijn de gegeven lessen zelf in de practijk te brengen, in verband waarmede de Commissie den leden verzoekt materiaal mede te willen nemen. De bijeenkomst vindt plaats in het Vereend gingslokaal Gedempte Oude Gracht 104.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6