AARDAPPELMEEL D AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TE I1HCMTEN Geeft landgenooten werk V3) en gebruikt het Neder- landsche bindmiddel in Uw keuken WOENSD A" ff 20 MEI 1936 HAAKEE M'S D A G B E A D 9 Tentoonstelling van teekenin- gen en werkstukken. Van de cursussen voor volwassen werkloozen. Gedurende drie jaren zijn nu al in het win terseizoen van gemeentewege ontwikkelings cursussen voor volwassen werkloozen gegeven. Het eerste jaar waren er 150 deelnemers, het tweede 240 en het derde 410, waarbij 120 vrou wen. Deze cijfers spreken een duidelijke taal: de belangstelling voor deze cursussen is sterk groeiende, zoodat er plannen bestaan, ze het volgend seizoen nog verder uit te breiden met vakcursussen voor schilderen en timmeren. De lessen worden gegeven in eenige lokalen van school 27 in de Schoterstraat, waar nu heden, Woensdagavond, van 8 tot 11 uur een tentoonstelling wordt gehouden van de teeke- ningen en werkstukken door de deelnemers en deelneemsters aan de cursussen vervaardigd. Men moet bewonderen wat hier te zien wordt gegeven, als men in aanmerking neemt dat zij, die de lessen hebben gevolgd, vroeger heel ander werk gewoon waren te doen. Sommigen hebben inderdaad groote vorderingen ge maakt. Er werden in den afgeloopen winter lessen gegeven in: vakteekenen door den heer Ph. J. Schuytvlot, betonconstructie door den heer G. Brakei, autotechniek door den heer K. Heigel, eerste hulp bij ongelukken door de doktoren B. H. Meyboom, D. Heymans (theorie) en den heer A. Mookhoek Jr. (practijk), Esperanto door den heer C. Jacobs, kennis van Diesel motoren en verbrandingsmotoren door den heer Schuytvlot, costuumnaaien door mevr. M. OIff van Boven en Engelsch door den heer J. van Ek. Het geheel stond onder leiding van den heer E. A. van de Haar. Het is aan al het tentoongestelde te zien, dat met ijver en toewijding, zoowel van den kant der leeraren als van de zijde der leerlingen, is gewerkt en voor de meeste cursisten was het eindigen der cursussen dan ook een teleur stelling. De vrouwen, die de lessen in costuumnaaien, het teekenen van patronen, het „knippen' het veranderen van costumes enz. hebben ge volgd, waren meest allen vrouwen van werk loozen, wier mannen ook een der cursussen voor volwassenen bezochten. Allen, die aan het teekenonderwijs deelna men, zijn vroeger in de metaalindustrie werk zaam geweest; een gedeelte van hen had nog nimmer, een ander slechts in de jeugdjaren teekenonderwijs genoten. Vrijwel bij alle' cur sisten viel veel animo te constateeren. Dit was trouwens ook bij de andere cursussen het geval. De leerlingen van den cursus betonconstruc tie waren in hoofdzaak timmerlieden, van wie enkelen reeds waren werkzaam geweest als voorman of uitvoerder van bouwwerken. Zeer interessant- en nuttig waren de lessen in autotechniek. De zeer omvangrijke leer stof (waarbij men, naar ons verzekerd werd, even ver ging als op de M.T-S. het geval is, alleen werden de zaken populairder behandeld) omvatte; kennis van de motor, het chassis en de aangedrevenorganen: onderhoud en smering'van de auto; electrische installatie en kennis der Motor- en Rijwielwet. De cursus Dieselmotoren en verbrandings motoren gaf in hoofdzaak theorie. De in de school aanwezige Dieselmotor heeft ook thans weer veel dienst gedaan.. Ook voor den cursus Engelsch bestond groote belangstelling. Aan het einde van den cursus bleef een groot aantal leerlingen over, die nu gezamenlijk onder leiding van den leeraar zich verder in de taal gaan bekwamen. Wij bevelen een bezoek aan de tentoonstel ling met warmte aan. De bezoekers kunnen zich er dan van overtuigen hoeveel nut de ge meentelijke cursussen stichten. De jaarlijksche trouwdag. Niet zooveel trouwlust als vorige jaren. De Woensdag voorafgaande aan den Hemel vaartsdag is de trouwdag bij uitnemendheid Blijkbaar worden velen aangelokt om op dien dag te trouwen daar op den trouwdag dan nog een feestdag volgt. Vroeger, toen Haarlem zoo veel minder inwoners had dan thans, gebeur de het wel, dat er op dien dag 30 paren op het Stadhuis gelukkig gemaakt werden. De ambtenaren van den Burgerlijken Stand hadden het ook nu wel druk, maar er was toch niet zooveel trouwlust als in vroeger ja ren. Er werden heden 21 paren getrouwd. In het algemeen hebben de ongunstige eco nomische toestanden niet veel invloed op de trouwlustigheid der Haarlemmers. De vorige week werden te Haarlem op de 4 trouwdagen tezamen nog 29 huwelijken gesloten. Heden Werden weer 25 paren in ondertrouw opgeno men, die dus over 2 of 3 weken aan de beurt komen om het plechtig „ja" te zeggen. VOOR DEN- -KANTONRECHTER. Onverstandig optreden na een botsing. Een commies uit Den Haag, zelf meester in de rechten, stond hedenmorgen voor den kan tonrechter terecht, Hij had eenigen tijd gele den in Bennebroek een botsing veroorzaakt. De aangeredene was kwaad geworden en had hem eenige minder vriendelijke woorden toege voegd. Verdachte was- toen zonder meer weg gereden en had zich aan het politie-onderzoek onttrokken. Deze onverstandige daad kwam hem vandaag duur te staan. De ambtenaar van het O. M. vond zijn houding zeer incorrect. Hij eisclite een boete van f 25 of 10 dagen hech tenis. De kantonrechter veroordeelde den automobilist tot f 15 of 10 dagen. Aanrijding op de Fonteinlaan Op 8 April heeft een automobilist, komen de uit de, richting Heemstede, op de Fontein laan, een wielrijder aangereden, die den weg wilde oversteken en uit de Wilhlminalaan kwam. De fietser had den automobilist dus voorrang moeten verleenen. De chauffeur dacht dat de man ook inderdaad inhield en hem wilde laten voorgaan, maar de fietser had door geen oogenblik aan gedacht, want de auto was nog een heel eind weg. Blijkbaar toch niet zoo heel ver, want de aanrijding was ta melijk hard aangekomen en de fiets was zoo goed als vernield. De kosten hadden maar liefst 41.25 bedragen. De bestuurder van de auto zei al het moge lijke te hebben gedaan om de botsing te voor komen, maar hij werd erop attent gemaakt, dat hij beter achter den fietser om had kun nen rijden inplaats met hem mee in de zelfde richting te gaan, waardoor meestal toch nog een botsing ontstaat. De ambtenaar vroeg f 20 of 10 dagen en toewijzing van de civiele vordering voor de herstelkosten. Het vonnis luidde conform de gen eisch. VEREEN1GDE NEDERLANDSCHE AARDAPPELMEEL-INDUSTRIE - VEENDAM (Adv. Ingez. Med.) N.V. „Gemeenschappelijk Eigendom". Ongunstige exploitatie van huizen-bezit. Aan het verslag van de N. V. „Gemeen schappelijk eigendom" te 's-Gravenhage een maatschappij tot exploitatie van woon- en winkelhuizen dat uitgebracht zal wor den in de algemeene vergadering van 26 Mei, ontleenen wij: „Wanneer wij een indruk willen geven over den toestand van de exploitatie van on roerend goed in het afgeloopen jaar, dan moeten wij constateeren, dat de inzinking zich in een steeds meer versneld tempo heeft voortgezet, allereerst tengevolge der blijvende overproductie. Steeds meer eigenaren gaan van de stelling uit „liever verhuren tegen el- ken prijs, dan onverhuurd laten", ten einde zich aldus zoolang mogelijk staande te houden met als gevolg een voortdurend verdere af braak der huren, terwijl de eischen welke huurders, ook van de lager geprijsde woningen meenen te moeten stellen verre de grens van het redelijke overschrijden. Daarbij komen de voorgestelde wettelijke maatregelen, welke een norm aangeven, waartoe huurprijzen moeten dalen, zoodat hierdoor de tendenz tot algemeene huur veria ging, ook zonder nood zaak, een feit werd, terwijl tot op heden hier tegenover nog geen verlichting der verplich tingen van rentebetalingen en periodieke af lossingen. alsmede van vaste lasten met name belastingen is verkregen. Tengevolge van de bovengenoemde wette lijke maatregelen is medio 1935 het hypo- theekbedrijf tot stagnatie gekomen en zijn in het algemeen vele extra bedragen als tus- schentijdsche «aflossing opgevraagd, waardoor de toestand voor den huiseigenaar vrijwel on houdbaar werd. De Regeering heeft dan ook een crisis-hy- potheek-aflossingswet in het leven geroepen, welke echter niet involdoende mate tot steun van den huiseigenaar werkt. Wij zijn dan ook van meening. dat, indien geen verdere wettelijke maatregelen worden getroffen en dit is voorshands, gezien de me morie van antwoord op het ontwerp „Vaste Lasten" niet aan te nemen, iedere bezitter van onroerend goed en daarmede bedoelen wij in het bijzonder hen die hun kapitaal of spaarpenningen in huizen belegd hebben, voor schier onoverkomelijke moeilijkheden ge steld wordt. De uitkomsten van ons exploitatiebedrijf hebben dan ook de nadeelige conjunctuur niet kunnen ontgaan en zijn belangrijk vermin derd, terwijl de exploitatiekosten ondanks de ver doorgevoerde bezuinigingen niet vermin derd konden worden, tengevolge van de zeer vele mutaties in onze panden en de groote eischen door huurders gesteld". Een voorstel tot reorganisatie. Aan dit voorstel ontleenen wij Zooals blijkt uit de winst- en verliesreke ning sluit het boekjaar 1935 af met een ver lies van f 6.824,731,48. In overeenstemming met art. 25 der sta-' tuten dienen allereerst de gekweekte reser ves tot dekking van de eventueele verliezen. Op de balansl935 staan vermeld de volgende re serves: statutaire reserve f 824,731.48, extra re serve f 500.000. Totaal f 1,324.731.48. Indien de reserves voor dit doel worden aangewend dan blijft er nog een ongedekt verlies over van f 5.500.000.Naar de mee ning van commissarissen is het onmogelijk een dergelijk bedrag op de balans te laten paraisseeren. Het eenige middel om dit verlies op te heffen, is een wijziging van het aan deelenkapitaal en de door afschrijving «ver kregen bedragen aan te wenden tot dekking van het verlies. Daarom stellen wij voor het navolgende re organisatieplan in beginsel te willen aanvaar- den. Het gewone aandeelenkapitaal wordt vol ledig afgeboekt (vrijkomend bedrag f2.500.000) het 6 pet. cum. pref. whistd. aandeelenkapi taal wordt gereduceerd tot 50 pet. zoodat elk aandeel een nominale waarde krijgt van f 500 (vrijkomend bedrag f 1,750.000), het 6 pet. cum. pref. aandealenkapitaal wordt even eens gereduceerd tot 50 pet. (vrijkomend be drag f 1.250.000). Daardoor komt ter beschik king van het verlies f 5.500.000. Aan houders van° de alsdan waardeloos geworden aan deel en wordt tegen intrekking van die aan- deelen een recht op overwinst verleend, af gezien van wat (pref.) aandeelhouders bij de a.s. statutenwijziging daaraan op eigen ini tiatief nog zouden willen toevoegen of wijzi- Na de reorganisatie, zal het aandeelenkapi taal der N.V. slechts bestaan uit 6000 gewone aandeelen elk groot f 500 nom., of in totaal f 3.000.000. HAARLEMMERMEER. BEGRAFENIS DEURWAARDER SMITS. Dinsdagmiddag werd op de algemeene be graafplaats te Hoofddorp onder veel belang stelling ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den heer I. D. Smits, deurwaarder bij het Kantongerecht te Haarlem, wonende aan den Kruisweg te Hoofddorp, die op 41-jarigen leeftijd, na een korte ongesteldheid, in het Diaconessenhuis in Haarlem is overleden. Eenige kransen dekten de baar. Onder de aanwezigen, die om de groeve stonden ge schaard, werden o.m. opgemerkt Mr Bij! de Vroe, Kantonrechter te Haarlem, Mr. Dr. Vis, Deken der Orde van Advocaten, de heer Dirk- sen als vertegenwoordger van de vereeniging van Deurwaarders en eenige vooraanstaande personen uit deze gemeente. Nadat Ds. Ooster- hoff, gereformeerd predikant, een korte rede had gehouden, die op allen een diepen indruk maakte, dankte een familielid voor de laatste eer aan den overledene bewezen. Bomaanslagen in Palestina. Spoorlijnen en wegen onder militaire bewaking. JERUZALEM, 20 Mei (Reuter-A.N.P.) De toestand blijft gespannen. Het leger bewaakt de spoorlijnen en wegen. Gisteren hadden opnieuw demonstraties plaats te Gaza en Nazareth, doch de politie wist de orde te herstellen zonder incidenten. Volgens het Joodsch telegraaf agentschap patrouilleeren gemotoriseerde eenheden van het leger vooral in het Noorden en Zuiden van het land. Gisteravond werden in de straten van Jaffa verscheidene bommen geworpen. Er hebben vechtpartijen plaats gehad tusschen Arabische stakers en werkwilligen. Ook bij Mikeh Israel werd een bom geworpen, terwijl te Hedera en Bethalpha schoten werden ge wisseld tusschen de politie en Arabieren. De moord in den Grooten IJpolder. Op 4 Juni a.s. in hooger beroep Het Amsterdamsch gerechtshof zal op 4 Juni a.s. de strafzaak ^behandelen tegen den werkman C. S., die er van wordt verdacht in den nacht van 27 op 28 Sept. 1933 den boe renarbeider Gerrit Verhoeven in een schuur, in den grooten IJpolder te hebben doodge schoten. V. bevond zich met 'zijn meisje in de schuur, plotseling hoorden zij gerucht en toen de arbeider naar buiten ging~om te kij ken viel een schot. Vlak daarvoor had V. ge roepen: „Ben jij daar Arie?" De arbeider overleed 'bijna onmiddellijk. In 1934 werd een vervolging gelast tegen S., die op dat oogenblik uit anderen hoofde was ge detineerd in de strafgevangenis te Haarlem. Twee personen, die eveneens gedetineerd waren, hadden S van' den moord beschul digd. De officier van justitie eischte wegens doodslag 15 jaar gevangenisstraf. De recht bank sprak verd., die was blijven ontkennen, vrij. Evenals in eerste instantie is Mr. H. G. Stibbe aan verd. toegevoegd als verdediger. Het O.M. heeft 32 getuigèn dagvaard. De fraude bij de Rijkspostspaarbank. Tegen twee ambtenaren twee en half jaar geëischt. Vandaag stonden voor de vierde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank twee ambtenaren van de Rijkspostspaarbank terecht, die zich in Januari, tezamen o.a. met een broer van een der ambtenaren en een monteur aan ernstige fraude hadden schuldig gemaakt. De Officier van Justitie requireerde tegen belde eerste verdachten wegens valschheid in geschrifte, heling en diefstal, een gevangenis straf van twee en een half jaar en tegen beide anderen een gevangenisstraf van een jaar. Vonnis 3 Juni. Verduisteringsproef in Amsterdam niet bevredigend. Vliegers konden zich uitstekend oriënteeren. De eerste verduisteringsproef in de hoofd stad, die in verband met een luchtbescher mingsoefening in den afgeloopen nach ken, niet tot het gewenschte resultaat zal leiden. Men hoopte dit gewenschte resultaat te be reiken door vermindering der voltage der Gem. Electr. Werken, waarvan de stroomlevering normaal geschiedt met een spanning van 220 Volt. WORDT HERRIOT VOORZITTER VAN DE FRANSCHE KAMER? PARIJS. 20 Mei (Reuter-A.N.P.) Naar de Fransche pers bericht zou Herriot de porte feuille voor buitenlandsche zaken hebben ge weigerd, doch zich wel candidaat hebben ge steld voor het presidium van de Kamer. Petit Journal deelt mede, dat ook Bouisson zich candidaat heeft gesteld voor de functie van voorzitter van de Kamer, zoodat dit een inte ressante strijd kan worden. HET NIEUWE K.L.M. VLIEGTUIG „EDEL- VALK" NAAR INDIë VERTROKKEN AMSTERDAM, 20 Mei Hedenmorgen zes uur is het K.L.M. vligetuig „Edelvalk" met post en passagiers van Schiphol vertrokken voor de reis naar Indië. OPENLUCHTBIJEENKOMST LEGER DES HEILS. Op Hemelvaartsdag houdt het Leger des Heils des middags van 35 uur een groote npenluchtbijeenkomst achter ..Kraantje Lek" Het muziekkorps en de zangbrigade 'verlee nen medewerking. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 20 IVIEI Tarbot per K.G. f 0.44—0.22 Griet per 50 K.G. f 13—6.50 Tongen per K.G. f 0.530.34 Groote schol per 50 K G. f 25 Middelschol per 50 K.G. f 1916 Zetschol per 50 K.G. f 19—15 Kleine schol per 50 K.G. f 16—3.80 Schar per 50 K.G. f 3.60—1.70 Tongschar per 50 K.G. f 138 Rog per 20 stuks f 4.40—2.30 Vleet per stuk f 1—0 42 Kleine poon per 50 K.G. f 3.600.75 Kleine mïddelschelvisch p. 50 K.G. f 9.508 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 114.10 Kabeljauw per 125 K.G. f 216 Groote gullen per 50 K.G. f 116.50 Wijting per 50 K.G. f 6—4.80 Makreel per 50 K.G. f 10—1 Heilbot per K.G. f 0.80—0.40 Leng per stuk f 0.56—0.41 Koolvisch per stuk f 0.500.15 Groote hake per 125 K.G. f 4538 Middel hake per 125 K.G. f 41—40 Klein middel hake per 50 K.G. f 12.50 z Kleine hake per 50 K.G. BESOMMINGEN. Trawlers: Eveline, IJM. 115, 305 m. f 1160. Dirkje, RO 53, 355 m„ f 1300 Alma, IJM. 44, 325 m. f 1520 Azimuth, IJM. 195, 290 m. f 1380 Libra, IJM. 98, 180 m. f 1120. Loggers: SCH 69 f 300, RO 1 f 470, KW 45 f 400, SCH 247 f 400, KW 154 f 350. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: T. Roobol—Hofer, z-. IJmuider- straatweg 55, IJmuiden; W. K. M. Wijngaar denBrouwer, d., Middend.weg 42. Santpoort; T. Vellema—van Os, d-, Planciusstraat 42, IJmuiden; A. Schotvanger—Meijne, z., Schulp weg 92, Velsen (N.); A. J. Buis—van der Wel, z„ Hobbemastraat 7, IJmuiden; A. Portengen— Wijker, z-, Willemsbeekweg 127, IJmuiden; E- M. Schepers—Roza, d., Ahornstraat 32, IJmui den; J. Dijkhuizen—Vlaanderen, z., Tuinders hofje 3, IJmuiden; M. F. Plooij—van Zantvliet, d., Rooswijkerlaan 86, Velseen (N.) BURCELIJKE STAND HAARLEM, 20 Mei. Ondertrouwd 20 Mei: W. J. M. Henneman en A. C. Alles; D. H. van Eis en A. v. d. Velde; C. H. Th. H. van Dijk en H. B. L. Eijdems; W. Treffers en A. I. van Troost; K. W. Jacobs en J. T. M. Loots; E. Kip en G. Ram; Chr. van Osch en J. Muis; J. Duijn en C. L. Overdijk: B. Ambagtsheer en A. H. Kloek; J. L. Vlegels en H. M. Wagemaker; H. Vink en A. C. Siet- sema; A. Z. Honkoop en A. Chr. Tames; P. M. A. Maas en J. C. D. Joustra; Th. S. Ger mans en J. W. van Eek: J. J. M. Woudenberg en G. Boontjes: J. Lessing en J. Bak: J. G. A. v. d. Berg en J. Otger; J. Aafjes en A. van Galen: J. D. Schultz en P. L. Reusche; W. S. M. Blom en A. Visser; L. J. Verputten en M. P. Pfüger. Getrouwd 20 Mei: P. F. Regter en M. Paar- debek: H. F. G. Maste en M. C. Reijpert; G. W. A. Lammers en E. M. J. Herkes; P. Hamete- man en G. Berends; H. B. Groskamp en W. A. Kensen; C. Huijbens en J. J. M. Botter: B. Haveman en H. M. H. Greif; W. C. van Vliet en A. C. Middelbeek: W. H. Antonisse en L. Kelderman: C. Sluis en M. C. Bouman; J. Kruijff en S. A. Steenkist: H. Meijboom en P. D. de Zwart: F. H. A. Schouten en A. H. Wulfers; E. H. M. Gubbi en C. A. Helmers; A. Th. W. 'v. d. Broek en A. Chr. van Beek; G. A. Suman en A. E. Ruis; G. de Vries en S. W. van Buuren; M. Hoogendoorn en S. ter Brug gen; J. Moolenaars en A. M. Roukema; H. P. Ransijn en A. W. Wenken. Bevallen 17 Mei: E. E. v. Rijn—de Koning, z.: i9 Mei: M. J. W. v. d. Nat—Vergers, d.; M. W. C. Montauban—Beuken, d.; G. v. Maris —Wagenaar, d.: 20 Mei: E. J. Riphagen—Rus tige, d.: C. Smits—v. d. Pol. d.: I. Feenstra— de Jong.z.; 19 Mei: M. G. MollemansCox, d. Overleden 18 Mei: M. J. J. Schuurbiers. 32 j.. Nicolaas Beetsstraat; 19 Mei: J. de Ruiter, 73 j., Koudenhorn; H. Heiloo, 71 j., M. van Heemskerkstraat. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 II 98% 98% 4 pCt. Nederl. Indië 95% - 95% - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschlandl930 19 (Youngleening) 1 Youngleening (met ver 21* 21 klaring) 21 Va BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank 114 114 Handel Mpij. Cert van 129% f250 Koloniale Bank 477/8 Ned. Ind.ijïïandelsbank 111 Rotterd. Bank 110 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 22% - v. Berkels Patent - - Calvé Delft Cert 58* Ned. Ford ex, 40 afst. 204 Philips Gloeil. Gem.Bezit 135*—186* 183* 183* - 111% -* O O 109% 109* TABAKKEN. Deli Batavia 1754* Deli Maatschappij 211* 211* - Senembah 200 202 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot IK Scheepvaart Unie 44 44* Koninkl. Paketvaart 94* -r Rotterdamsche Lloyd 344* - - Maatschappij Nederland 33 Holland—Amerika lijn a PETROLEUM. Kon. Petr 2574* - 258 256* - 257* 257 257* 57* 25S Per lak Petr. 80 81% 81% Shell Union io%—% 10%-% 10% 10',. 10% Continental Oil 18* 18 17* 10%-% 9%-% 9% n-% 9% CULTUUR MAATSCH. 220 118- 119 218* Java Cultuur 114 Ned. Ind. Suiker Unie 101* - Vorstenlanden 22 INDUSTR. OND. BUITENL. 8% Intern. Tel and Tel. 8% 8% Anaconda 20% - 19% - 194* 19% Bethleh Steel 29* 8% 29 28% 8% 29 Cities Service 2% Gew. Steel 33% 33% -35 U. S. Steel m-% 33% 33% 33% Kennec Copper 214* 1*-% 21* - 21% 6% RUBBERS. Amsterd. Rubber 116 115% 115*- 11 Deli Bat. Rubber 68 Indische Rubber 93% 102 Kendeng Lemboe 130 - Serbadjadi 61* - Rotterdam Tapanoeli 40% Bandar Rubber 106* Preanger Rubber 47 Java Caoutch 83 - Sumatra Rubber 1415* - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 19* - 18% 184*-* 18*-% Wabash Railroad 1% 1%-% 1* 4% Union Pacific 75 - - j_ - - Chic. Wilwaukee 4* 3% 3% 4 Missouri Kansas Texas 4%-% 4% 4% - 4% VIIJN BOUW. Alg. Explor. Mij 1525* Redjang Lebong 200 I Billiton II o05 - - J PROLONGATIE 2* - - 2

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7