DE RAMPLAAN. De Jansweg- schouwburg. ^WEERBERICHT ZATERDAG 23 MEI 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Zullen de thans gesloten deuren weer geopend worden. In ons vorig nummer hebben wij reeds medegedeeld, dat de curator in het faillisse ment van den Jansweg-schouwburg, Mr. K. A. F. J. Pliester, beslist heeft, dat het bedrijf wordt stopgezet. Daaruit kan dus worden af geleid, dat de curator geen heil ziet in een voortzetting van de zaken in het belang dei- crediteuren. Thans komt dus de vraag naar voren of de Janswegschouwburg in de toekomst haar deuren zal heropenen. Wij hebben er al op gewezen, dat de heeren J. A. Kaart en M. H. W. Muller het schouw burg-gebouw in huur hadden. Het meubilair en de tooneelbenoodigdheden zijn evenwel hun eigendom. Onder gewone omstandigheden zou aan te nemen zijn, dat de eigenaars van het schouwburggebouw moeite zouden doen om een nieuwen huurder te vinden. Maar hier doen zich bijzondere omstandigheden voor. Reeds eenige jaren geleden werd in goed- ingelichte kringen gemompeld, dat als er eens verandering zou komen in de exploi tatie van den Janswegschouwburg, de autoriteiten zouden weigeren een nieuwe vergunning voor het bespelen te geven, tenzij nieuwe zeer ingrij pende voorzorgen voor de veiligheid genomen zouden worden. En zoo werd er dan aan toegevoegd, die voorschriften zullen zoo vérgaand zijn, dat zij practisch gesproken in het oude gebouw niet uitgevoerd kunnen worden. Wij hadden over deze quaestie een onder houd met een lid van den Staf van de Brand weer. Deze deelde ons mede: Er is inderdaad door ons in den loop dei- Jaren gewezen op de noodzakelijkheid dat er nieuwe maatregelen getroffen werden voor de veiligheid in den Jansweg-schouwburg. Er is in den loop der jaren zeer veel aan dit ge bouw gedaan om voorzorgen te nemen tegen brandgevaar, maar afdoende leken ons die nog niet. Het is altijd moeilijk afdoende moderne voorzorgen te treffen in een oud gebouw. Wij zagen in dat als wij op vervulling van onze eischen aandrongen, het den heer Kaart on mogelijk gemaakt werd om de zaak verder te exploiteeren. Daarom hebben wij zooveel mo gelijk voorzorgen getroffen die niet gepaard gingen met kostbare verbouwingen. Wel heb ben wij onder elkaar gezegd: als er in de toe komst een verandering in de exploitatie komt, moeten die nieuwe eischen beslist gesteld worden. Thans hebben wij zoo vervolgde onze zegsman nog niet over deze quaestie ge sproken. Er is bovendien ook nog voorloopig geen aanvraag om een nieuwe speelvergunning te verwachten. Maar als die komt moeten wij natuurlijk de quatstie ernstig onder oogen zien. Zullen zoo vroegen wij de nieuwe veiligheidsvoorschriften zóó ingrijpend wor den, dat zij in het oude gebouw niet toege past zullen kunnen" worden? Ik ben aldus liet antwoord geen bouwkundige. Trouwens zoo iets zal ook pas door een bouwkundige bekeken kunnen wor den als de nieuwe voorschriften zuiver om lijnd op papier gezet zijn. Maar ik ben wel bang, dat als het met verbouwingen gevonden zou kunnen worden, daaraan toch groote kosten mede gepaard zullen gaan. Wat de curator ons mededeelde. Wij hadden een kort onderhoud met den curator Mr. K. A. F. J. Pliester. Deze deelde ons mede, dat nader nog bepaald is, dat de vereeniging „Herman Heyermans" Dinsdag- UITGAAN IN HAARLEM. Agenda van 2431 Mei. MAANDAG: Stadsschouwburg: „Wat doet mijn vrouw tusschen 2 en 5?" door den Nieuwen Haarl. Kunstkring. 8.30 uur. DINSDAG: Stadsschouwburg: Dezelfde voorstelling van Maandagavond. Schouwburg Jansweg: „Sonna" door de Tooneelvereeniging Herman Heijermans, 8 u. DONDERDAG: Gemeentelijk Concertgebouw: Concert C. O. V., 8 uur. AGENDA Heden: ZATERDAG 23 MEI Stadsschouwburg: Rott.-Hofstad Tooneel: „In Rok". 8.15 uur. Frans Hals Theater: „De Zesdaagsche". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het gebeurde op een avond". 2 30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Plankenkoorts". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Sanders of the River" 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 24 MEI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 25 MEI Gem. Concertgebouw: Vergadering „Een heid door Democratie". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Zandvoort: Raadsvergadering, 7.30 u. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der V olksgezon d'neid Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een slultingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 23 Mei des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 29 Mei zijn de volgende apo theken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend: P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. S. G. Beckeringh. Apotheek Loomeyer, Zijl- weg 34. Tel. 12495. F. C. Kuipers Azn.. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19. Tel. 12711. avond nog één voorstelling in den schouw burg zal mogen geven, omdat daarvoor reeds alle maatregelen getroffen zijn. Na Dinsdag avond gaan de deuren evenwel toe. Mi*. Pliester verwachtte riiet,"dat de deuren weer open zullen gaan voor een schouwburg voorstelling. Het was hem wel bekend, dat de heer Kaart pogingen in het werk stelt om nog een weg te openen voor voortzetting van de exploitatie, maar daarvan verwachtte hij niet veel succes. Allereerst is hem gebleken, dat het wel zeker is dat van de gemeente geen nieuwe speelvergunning te verwachten is in verband met de nooaig geoordeelde nieuwe veiligheidsvoorschriften. Ten tweede zag hij de financieele mogelijkheden voor den heer Kaart somber in. Het schouwburgge bouw is eigendom van de N.V. „Alcmaria" di recteuren de heeren van der Leest en Uiten- daal. Ook deze heeren doen een poging om den schouwburg weer te laten bespelen, maar ook die kansen achtte hij klein. Wel zal het zoo vervolgde Mr. Pliester misschien mo gelijk zijn om het gebouw verder voor het houden van vergaderingen te exploiteeren, want daarvoor zijn de veiligheidsvoorschrif ten die door de overheid gesteld worden niet zoo vérstrekkend. Hebt u al zoo vroegen wij een over zicht van den stand van het faillissement? Het antwoord was: Ik heb de boeken ingezien, maar definitieve cijfers kan ik nog niet geven. Ik vermoed evenwel, dat het passief ongeveer f 15090 zal zijn en het actief f 5000. Het gaat dus wel niet om groote bedragen, maar het is thans moei lijk om voor een schouwburgbedrijf nieuw kapitaal te verkrijgen. Bij den schouwburg was 8 man vast en 8 man los personeel in dienst. De betaling van het personeel was ongeveer f 2000 ten achter Het is evenwel aan te nemen, dat de loonen van dit personeel, als preferente vorderingen, uitbetaald zullen worden, maar daarmede zal wel eenigen tijd gemoeid zijn. Haarlem heeft behoefte aan twee schouwburgen. Onze tooneelrecensent, de heer J. B. Schuil deelde ons mede, dat den laatsten tijd in den schouwburg aan den Jansweg weinig voorstel lingen van beroepsgezelschappen werden ge geven. Feitelijk beperkten die zich tot de abonnementsvoorstellingen en eenige voor stellingen van het ensemble van mevrouw de Boer-van Rijk. Eenige weken geleden werd ook nog een serie revue-opvoeringen gegeven. Er wei-den evenwel veeï voorstellingen van dilettanten-tooneelvereenigingen gegeven. De dilettanten-tooneelvereenigin- gen zouden door een sluiting van den Jansweg-schouwburg gevoelig ge troffen worden. Er werden geregeld voorstellingen gegeven door de vereenigingen „T O.N.E.V.O.", .D.I.U." „Alberdingk Thym", „Thalia", „Vooruit gang" en „Herman Heijermans". Ook eenige operettevereenigingen gaven er geregeld hun voorstellingen. Het zal zoo vervolgde de heer Schuil niet mogelijk zijn om de voorstellingen van al deze vereenigingen in den Stadsschouw burg te geven. Ongetwijfeld zouden er dan speelavonden in een seizoen te kort zijn. Het gevolg zal wel zijn, dat verschillende dilet- tantenvereenigingen in het vervolg hun voor stellingen zullen moeten geven in het ge bouw „St. Bavo" in de Smedestraat. Er is te Haarlem naast den Stads schouwburg behoefte aan een in tieme schouwburgzaal, speciaal voor dilettantenvereenigingen. Het is natuurlijk de vraag of er uit fi nancieele overwegingen bestaansmogelijk heid voor zoo'n tweeden schouwburg zal zijn. Het zal misschien mogelijk zijn om in het Gem. Concertgebouw de tegenwoordige turn zaal en de daaraan grenzende zaal tot too- neelzaal te verbouwen. Daaraan zouden na tuurlijk wel kosten verbonden zijn, maar die zouden zeker hun rente opbrengen. Vanzelf is zoo'n exploitatie in een gebouw dat reeds zijn personeel heeft, goedkooper dan een exploi tatie in een afzonderlijk gebouw. Uit de geschiedenis. De schouwburg aan den Jansweg is een kleine 90 jaar geleden gebouwd. Zij werd in den eersten tijd de „Nieuwe Schouwburg" genoemd, ter onderscheiding van den schouw burg die in dien tijd aan de Dreef stond. In 1886 werd de „Nieuwe Schouwburg" in een veiling gekocht door de heeren C. W. Schön- hudt en H. van Veen. Langen tijd is de heer Sehönhuth eigenaar geweest. In den eersten tijd was de Jansweg schouwburg naar de eischen van den (dien) tijd ingericht. Maar geregeld veranderden de tijden en ook de eischen. Toen in 1886 de schouwburg in andere handen overging, heeft er een belangrijke verandering in het ge bouw plaats gehad, waarbij vooral het in wendige verfraaid werd. In de eerste halve eeuw van zijn bestaan heeft de schouwburg een goeden tijd gehad.Er was toen hier ter stede slechts één schouw burg, zoodat daar alle belangrijke voorstel lingen plaats hadden. In het seizoen 1904-1905 heeft de toenma lige burgemeester jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden den Jansweg-schouwburg wegens brandgevaar gesloten. Dit was pas na een ontzettenden schouwburgbrand in Chicago Er werden toen door de brandweer zeer in grijpende veranderingen geëischt. De exploi tant, de heer G. J. van Gasteren, heeft die weten uit te voeren, zoodat het volgend sei zoen de schouwburg weer, geheel gerestau reerd naar de eischen van de brandweer, her opend kon worden. In 1918 werd de Stadsschouwburg geopend. De heer Van Gasteren verliet toen den Jans wegschouwburg om verder zijn krachten te wijden aan het beheer van den Stadsschouw burg. Toen kwam de heer Herman Smits als ex ploitant in den Janswegschouwburg, die 't er tot 1926 heeft uitgehouden. Daarna kwam de heer Kaart, die dus nu bijna 10 jaar de zaken gedreven heeft. NED. JONGELINGS VERBOND. De bondsvergadering van het Ned. Jonge lingsverbond is te 's-Gravenhage gehouden. De vergadering werd bijgewoond door on geveer 700 afgevaardigden en leden, De deelnemers kwamen, behalve in ge meenschappelijke samenkomsten in vier sec tie-vergaderingen bijeen. In de eerste dezer vergaderingen, aan de drankbestrijding ge wijd, hield ds. G. B. Westenburg, Ned. Herv. predikant te 's-Gravenhage. een voordracht over: Persoonlijke geheelonthouding. Voor de commissie-jongenswerk sprak de heer K. Hoeve over: Eenige opvallende leeftijdsver schijnselen bij jongens van 12 tot 17 jaar, voor die van bestuurders en correspondenten spraken de heer G. Verschoor Jr. over: Be sturing van de christelijke jongelingsvereeni- ging. én de heer G. Pels Jr. over: Besturing van den ringarbeid. De heer C. V. Doorschodt hield in de com missie stadswerk een referaat over: Richtlij nen voor het bondswerk in de steden. De Bilt voorspelt Zwakken tot matigen Noordelijken tot Noordoostelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenigen regen, weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND Hoogste 768.0 m.M. te Vestmanoer. Laagste 751.0 m-M. te Marseille. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Kans op voortduren van de koude. De depressie in het Noordwesten trok dwars over de Britsche eialnden en ligt thans boven Bretagne. Over het geheele Westen en cen traal Europa ligt een gebied van lagen lucht druk dat nog steeds betrokken weer met regen geeft in het binnenland en in de middelge bergten en storm uit Noordwest aan de Mid- dellandsche Zeekust. Terwijl in het Westen en tot diep in het vasteland het weer guur en koud is, heerscht in het Oosten een zomersche warmte. Ten noorden van dit gebied van de pressie breidt een rug van hoogedruk zich van den Oceaan tot over Scandinavië uit. Binnen den Poolcirkel passeert opnieuw een depres sie. De luchtdrukverdeeliiig geeft aanleiding tot aanhouden van het koude weer met winden uit Noord tot Noordoost, echter met minder kans op buien. BAROMETERSTAND Vorige stand 759 m.M. Stand van heden 759 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THERMOMETERSTAND Laagste hedennacht 46 gr. F. Hoogste heden tot 11 uur 59 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zondag v.m. 5.00 uur; n.m. 17.29 uur. Strand berijdbaar van 10.00-ftl5.30 uur. Maandag v.m. 5.49 uur; n-m. 18.16 uur- Strand berijdbaar van 10.4516.15 uur. Muizen in de keuken Het beste is, om de wanden een TEGEL- LAMBRIZEERING te geven, omdat daardoor de lekkere hapjes voor de muizen onbereik baar worden, maar ook omdat tegels een keuken zoo frisch en rein maken. KOL is goedkoop envakman! Vraagt U eens prijsopgave. KOL'S TEGELHANDEL, KL. HOUTWEG 13, HAARLEM, Telef. 16572 (Adv. Ingez. Med.) AANRIJDING TE OVERVEEN. Donderdagmiddag tegen 4 uur had een aanrijding plaats op den Bloemendaalsche- weg, nabij het Raadhuis. Twee wielrijders, H. P. L. en L. t. B., beiden uit Haarlem, reden op het rijwielpad van genoemden weg in de rich ting van den vluchtheuvel op den hoek Julianalaan. Bij de Zuidelijke inrit van het Raadhuis staken zij den rijweg over om aan den rechterkant van den weg te komen. Op dat moment naderden vanuit de tegenoverge stelde richting twee achter elkaar rijdende auto's. De voorste hiervan reed den links rij denden fietser, H. P. L., aan. Deze slingerde toen even en kwam tenslotte tegen en ge deeltelijk onder den tweeden wagen terecht. Deze auto werd bestuurd door J. H. K., even eens uit Haarlem. L. bekwam een diepe hoofd wonde, een lichte hersenschudding, een wond aan zijn linkerarm en verschillende ontvel lingen aan zijn beenen. Dr. Oldenborgh ver bond hem en deed hem naar zijn huis bren gen. De Commissaris van Politie te Bloemen- daal verzoekt den bestuurder van de voorste auto, die is doorgereden, zich te melden aan zijn bureau te Overveen. WISSELKOERSEN. (Niet officieel). Berlijn 59.52 V2—59.57 1/2 Londen 7.36 3 4—7.37 Parijs 9.74 1/4—9.74 3/4 Brussel 25.0125.03 New-York 1.481.48% Bazel 47.8247.86 Kopenhagen 32.8033.00 Stockholm 37.8038.00 Oslo 36.80—37.00 Duitsch Bankpapier 37.2538.00 Maximum straf tegen automo bilist geëischt. Twee jongemenschen doodgereden. Tusschen Apeldoorn en Beekbergen heeft op 25 Februari 's avonds om 8 uur een auto mobilist, vermoedelijk onder invloed verkee- rende, twee geheel links van den weg loo- pende jongemenschen aangereden, die. vrij wei- op slag werden gedood. De automobilist reed met gedoofde lichten door, doch werd later gearresteerd. Het bleek te zijn de 24 jarige J. H. G. uit Apeldoorn. Vrijdag stond hij voor de Zutfensche recht bank terecht en hoorde tegen zich negen maanden gevangenisstraf eischen met ont zegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar Spoorwegontvangsten blijven bij 1935 ten achter. De geschatte ontvangsten van de maand April der Nederlandsche spoorweg (incl. die der geëxploiteerde spoor- en tramwegen) be droegen: Totaal f 7.742.400. De totale ontvangsten van 1 Januari af bedroegen f 29,497.861.38 tegen f 32.908.850.20 in 1935. Het gemiddeld aantal kilometers in exploitatie van 1 Jan. af 3431 (v. j. 3.574). De ontvangst per dag kilometer bedroeg derhalve f 71.05 tegen f 76.72 in 1935. GEEN AANVULLENDE BIJDRAGE VAN RIJKSWEGE VOOR IIET VROEGE- TULPENFONDS. Wij lezen in het Weekblad voor Bloembol lencultuur: Het bestuur van het Bloembollen Surplus- fonds deelt mede, naar aanleiding van een door deze Stichting gedane poging een tweede bijdrage uit het Landbouwcrisisfonds te ver krijgen, om in staat te zijn het surplus aan vroege tulpen uit oogst 1935 alsnog met 85 pet. van den minimumprijs te kunnen uitbetalen van den Minister van Landbouw en Vis- scherij bericht te hebben ontvangen, dat een verdere bijdrage niet zal worden verstrekt. 3ilIiton-concern heeft een goed jaar gehad. Dividend belangrijk verhoogd. Het Billiton-concern heeft een gunstig jaar gehad, terwijl ook de vooruitzichten optimis tisch worden beoordeeld. De winstverdeeling der Gemeenschappe lijke Mijnbouw Mij. Billiton is als volgt: Netto-winst 1935 f 3.766.569 (2.061.700), 6 pet. primair dividend f 960.000 (als v. j.), tantième directie f 114.363 (55.085), reserve f 466.028 blijft f 2.226,177 (1.046.615), waarbij saldo overgebracht van vorig jaar 241.681 (375.066), maakt samen f 2.467.859 (1.421.681). Hieruit dividend 14 (7) pet. f 2 240.000 (1.120.000), dividend- en tantième belasting geschat op f 95.000 (60.000), over te brengen op nieuwe rekening f 132.859 (241.681). Het dividend bedraagt dus totaal 20 pet. (v. j. 13 pet.), waarvan in 1935 reeds 18 (7) pet. als interim-dividend is uitbetaald, zoo dat na vaststelling van de balans alsnog een slot-dividend van 2 (6) pet. uitgekeerd kan worden. Aan het verslag van de Billiton Maat schappij is het volgende ontleend: Aangezien er dit jaar geen reden bestaat om, zooals in het vorige boekjaar, van het winstsaldo een belangrijk gedeelte aan de reserve toe te voegen, stelt de directie voor om van dit saldo ad f 1.324.602 (1.873.002), vermeerderd met het onverdeelde winstsaldo over 1934 ad f 6033, ditmaal slechts f 99.380 (905.000) naar de reserve over te boeken en f 57.254 (6033) onverdeeld te laten. Op deze wijze zoude voor dividend aan de aandeel houders beschikbaar blijven f 1.174.000, het geen een dividend van 10 (7) pet. zoude toe laten, waarvan 3 pet. reeds als interim-divi dend uitbetaald zijn. De aandeelhouders der. eerste rubriek ontvingen daarenboven reeds de hun toekomende f 124.000 (als v. j.) De winstverdeeling der N.V. Singkep is als volgt: reservefonds f 46.400, 6 pet. primair dividend f 60.000, tantième directie f" 17.870. Dividend 32 pet. f 320.000. dividend- en tan tième-belasting f 13.328. Over te brengen op nieuwe rekening f 6.210. Het dividend be draagt dus 6 4-"32 of 38 pet. Koningin en Prinses te Amsterdam. Door duizenden hartelijk verwelkomd. De wimpels aan de beugels van de tram, het hijschen of uittseken van de driekleur op en van de openbare gebouwen en van particuliere huizen, de voor het publiek waarneembare werkzaamheden aan het paleis op den Dam, dat thans gelukkig zonder steigers prijkt, wa ren Vrijdag de voorboden van het jaarlijksch koninklijk bezoek aan de hoofdstad. Bewogen zich in den namiddag in de binnen stad reeds vele menschen, die hun maaltijd vervroegd of uitgesteld hadden om zich bij den ditmaal op een later uur dan andere jaren vastgestelden intocht van de Koningin en Prinses Juliana een goede plaats te verzeke ren, te half zeven boden het Stationsplein, het Damrak, waar de jeugd den boventoon voerde en de Dam van achter de afzettingen den immer weer imposanten aanblik van een groote en bonte menschenmenigte. die gedul dig en toch met iets van de spanning, welke iedere bijzondere gebeurtenis kenmerkt, den vorstelijken stoet afwachten. Te half zeven reeds was Prinses Juliana per auto uit den Haag komende, te Amsterdam gearriveerd en onmiddellijk doorgereden naar het Centraal Station, waar zij in de koninklijke wachtkamer met leden van haar gevolg de komst van haar moeder afwachtte. Precies op tijd te negen minuten voor zevenen rolde de Apeldoornsche trein het station binnen en reed het salonrijtuig van de Koningin tot voor het afgezette gedeelte van het eerste perron ter hoogte van de koninklijke wachtkamer. Hare Majesteit werd allereerst verwelkomd door den burgemeester, dr. W. de Vlugt, die in ambtsgewaad was. De prinses trad met een paar vlugge stappen op haar moeder toe, waarna een hartelijke begroeting volgde. Op het Damrak werden de Koningin en de Prinses enthousiast en hartelijk toegejuicht door de duizenden kinderen, die met hun vlaggen zwaaiden. Vriendelijk wuifden de beide vorstelijke personen de kinderen toe. Te ruim zeven uur reed de stoet den Dam op. Tromgeroffel weerklonk, het carillon deed de plechtige tonen van het Wilhelmus hooren, duizenden zongen de Koningin en de Prinses het Volkslied toe. Vriendelijk buigend en wui vend dankten zij voor de enthousiaste begroe ting. Op het oogenblik, dat de koninklijke bezoe kers het paleis binnengingen werd de konink lijke standaard geheschen. Enkele oogenblik- ken later verschenen de Koningin en de Prin ses op het balcon, luide en langdurig toege juicht door de menigte. /CJFÏP/ T'JMNCtN: HOLLAND-OOST-AZIë LIJN Almkerk (uitr.) 21 te Shanghai. Gaasterkerk (thuisr.) 21 v. Penang. Grootekerk (thuisr.) p. 20 Finisterre. Meerkerk (thuisr.) 21 van Dairen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) p. 22 Gibraltar. Streefkerk (uitr.) 20 van Colombo. HOLLANDA U STttALIë LIJN. Nijkerk (uitr.) te Bombay. HALCYON LIJN. Stad Zwolle, 21 v. Sas van Gent te Rott Vredenburg, 20 v. Vlaardingen te Narvik voor Emden. Stad Arnhem, 20 v. Melilla n. Rott.-Vlaard. Stad Vlaardingen, 24 (6 v.m.) v. Narvik te Vlaardingen verw. Rozenburg, Rott. n. Lissabon p. 21 Beachy Head. Stad Amsterdam, 23 (8 v.m.) v. Oxelosund té Rott. verw. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Burgerdijk, 22 v. Rott. n. N.-Orleans. Blommersdijk, 20 v. N.-York te Baltimore. Drechtdijk Vancouver n. Rott. 21 te Liver pool. Bilderdijk, Philadelphia, n. Rott. 18 van Hampton Roads. Boschdijk, Rott. n. New-Orleans 20 v. Tam- pico. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) 21 v. Suez. Jagersfontein (uitr.) 21 te Antwerpen. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (uitr.) p. 22 Ouessant. Waterland (uitr.) 20 te Santos. NEDERL.-IND. TANKSTOOMBOOT-MIJ. Agatha 27 v. Balik Papan n. Singapore. Agnita 20 te Houston, waarsch. n. Rott. Rouaan. Mirza, 11 v. Curacao n. Las Palmas. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono, Rott. n. Batavia 22 v. Singapore Slamat, Rott. n. Batavia p. 22 Finisterre. Sibajak (uitr.) 22 Mei van Marseille. Baloeran, 21 v. Rotterdam te Batavia. Kedoe (uitr.) p. 20 Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr. 20 v. Victoria (Braz.) Aldabi (thuisr.) 20 van Teneriffe. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Tajandoen (thuisr.) 22 v. Marseille Johan de Witt (thuisr.) 22 v. Suez. Sembilan (uitr.) p. 20 Perim. Tarakan (thuisr.) 20 v. Padang. STOOM VAART-MIJ. OCEAAN. Eurybates, Batavia n. Amst. 21 v. Belawan. Menelaus, Japan n. Rott. 20 v. Kobe. Gleniffer, Japan n. Rott. p. 21 Perim. City of Dunkirk, Dairen n. Rott. 23 te Ha vre verw. Pyrrhus, Batavia n. Amst. p. 21 Gibraltar» KON NED STOOMBOOT-MIJ. Agamemnon, 20 v. Vigo n. Gibraltar. Ajax, 21 v. Tarragona te Valencia. Bacchus, 21 v. Amst. te Hamburg. Barneveld 21 van Antwerpen te Amst. Bennekom, 21 v. Hamburg te Antwerpen. Clio, 21 v. Pto Barrios te Cristobal. Costa Rica, Amst. n. Barbados 20 v. Madeira Ganymedes, 21 v. Hamburg te Amst. Hermes, 21 v. Malta n. Piraeus. Van Rensselaer, 22 v. N.-York n. Port-au- Prince. Medea, 22 van N.-York n. Haiti. Ino, 16 v. Cristobal n. Pacifichavens. Iris, 17 v. Cristobal n. Pacifichavens. Juno, 20, v. Danzig te Kopenhagen. Oberon, 20 v. Palma (Maj.) n. Alexandrië. Orestes, 21 van Constantza n. Varna. Stella, 21 v. Amsterd. of Rott. Ulysses, 20 v. Bourgas te Castellon. Venus, 30 v. Palermo n. Barcelona. Amor, Amst. n. W.-Indië p. 20 Beachy Head. Aurora, 22 v. Valencia te Amst. Pluto, 22 v. Amst. n. Kopenhagen. Poseidon, 22 v. Napels te Triest. Ariadne, Pto Barrios n. Amst. p. 22 (10.15 v.m.) Lydd. Fauna, Amst. n. Valencia p. 22 Ouessant Perseus, 22 van Bilbao n. Santander. Orion, Valencia n. Rott. 22 (12 midd.) 50 m. Z.W. v. Ouessant. Hebe, 22 van Setubal n. Cadix. Vulcanus, Valencia n. Amst. p. 22 Gibraltar, Bruggetjes die geen dienst meer doen. De Ramplaan wordt verbreed. Daartoe wordt van gemeentewege de sloot langs den weg gedempt. De bruggetjes liggen nu over het zand, wat een eigenaardig gezicht is. Natuurlijk zullen ze nu wel spoedig gesloopt worden.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2