DINSDS'G 26 MEI Ï936 HA'ARCE M'S D AG B E A D 3 Koningin en Prinses gehuldigd Zanghulde en défilé op den Dam. De zanghulde, door het Centraal Comité van Oranje- en Nationale organisaties te Amsterdam georganiseerd, is een nieuwe grootsche betooging geworden van trouw aan het vorstenhuis, waaraan naar schatting meer dan 16.000 personen hebben deelgeno men en die is geëindigd met een défilé, dat meer dan een uur langs het koninklijk paleis is getrokken om Koningin en Prinses, die al dien tijd op het balcon van het paleis ston den, hartelijk toe te juichen. De zanghulde werd gebracht door een groot aantal christelijke maar ook tal van andere zangvereenigingen, die zich opstelden op het middenterrein van den Dam, voor het paleis, waar ook de andere organisaties die aan 't dé filé zouden deelnemen, een plaats kregen. Het was ruim 9 uur toen de afdeeling mili taire politie, die de wacht voor het paleis be trokken had, op een kort bevel het geweer presenteerde en de Koningin en de Prinses, beiden in het wit gekleed, in gezelschap van burgemeester de Vlugt en enkele personen op het balcon verscheen. Een luid gejuich ging uit de menigte op en honderden kleurige vaandels en duizenden oranje vlaggetjes be wogen heen en weer. Koningin en Prinses dankten vriendelijk wuivend voor deze hulde, maar reeds gaf de heer Willem van Laar, die zijn hoog dirigeer- ges^oelte had beklommen, een teeken en uit duizenden kelen klonk het oude Wilhelmus bp. Het gejuich, dat hierop volgde, was nau welijks verstorven of de zangers zetten uit de Valerius' Gedenckclank .,Wilt heden nu tre den" in. Na elk lied klonk opnieuw het ge juich eter menigte op en telkens opnieuw dankten Koningin en Prinses vriendelijk en zichtbaar getroffen het publiek en de zangers voor de spontane uitingen van sympathie en aanhankelijkheid. Te half tien begon het défilé. Op zeer han dige wijze zorgden de padvinders, die voor den ordedienst waakten, dat de op het mid denterrein staande deelnemers als het ware van achter af afgerold werden, om dan groep na groep van den rechterkant van den Dam af dicht langs het paleis voorbij te mar- cheeren. Het middenterrein was pas tegen half elf zoo goed als leeggestroomd. Ruim een uur had het défilé geduurd en alleen de padvinders, die zoo kranig hadden meegewerkt, bevonden zich nog achter op het terrein, waar zij zich ongemerkt verzameld hadden Op een fluit signaal van een hunner leiders stormden zij plotseling over de geheel breedte van het mid denplein naar het paleis, met hun hoeden zwaaiend en onder het slaken van een door dringende ,.yell" naar padvindersgebruik. Het was een der aardigste momenten van den avond toen zij zich onder het balcon verzamel den en uit volle borst het bekende padvin derslied: „Hoort, zegt het voort" zongen. Hoewel het de huldiging als zoodanig niet geschaadt heeft valt het te betreuren, dat het einde van de betooging op den Dam ver stoord is door een wanklank, die veroorzaakt werd door een kort en overigens niet ernstig incident. Terwijl de politie de afzetting op hief en het publiek naar voren stormde om Koningin en Prinses nogmaals op het balcon te zien verschijnen, drong zich uit de richting van de Kalverstraat een bepaalde groep naar voren met uitgestrekten rechterarm en luid „houzee'-roepend. Aangezien reeds eerder te kennen was gegeven, dat men zich van poli tieke demonstraties van bepaalde strekking diende te onthouden, maakte de politie hier snel een einde aan door de betrokken groep onmiddellijk terug te dringen, waarbij van de gummistok moest worden gebruik gemaakt. Toen even later de menigte het Wilhelmus in zette, zagen deze lieden opnieuw een kans om te demonstreeren door in gesloten forma tie met demonstratief geheven arm vooraan te gaan staan, waarop eenige politieruiters en agenten te voet met den gummistok deze be- toogers uit elkaar joeg. Des middags hebben de Koningin en de Prinses een bezoek gebracht aan de gemeen telijke werkinrichting voor blinden. Ook hebben de Vorstinnen een bezoek aan het Rijksmuseum gebracht en o.m. den door Sir Henry Deterding geschonken schilderijen bezichtigd. PROT. CHR. BOND VAN SPOOR- EN TRAMWEG-PERSONEEL. Onder voorzitterschap van den heer J- Augusteyn is in den Haag de algemeene ver gadering gehouden van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramweg-personeel Na afdoening van enkele huishoudelijke aan gelegenheden, waarbij het bestuur gemachtigd werd f 2000.aan het weerstandsfonds toe te voegen, had een bestuursverkiezing plaats we gens periodieke aftreding van W. Belger, Utrecht, J. Eykelboom, de Bilt, en A. Meines, Leeuwarden, die zich herkiesbaar stelden. Zij werden herkozen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. Z. L. de Groot, werd voorzien door de benoeming van den heer A. de Wit uit Groningen. De afdeelingen Amsterdam en Leiden stel den voor, d'e statuten zoodanig te wijzigen, dat ook het personeel, werkzaam bij de A-T.O. (Algemeene Transport Onderneming) en Van Gend en Loos, lid van den bond kunnen wor den. De voorzitter deelde mede, dat deze aan gelegenheid de volle aandacht van het hoofd bestuur heeft, doch dat thans, mede in ver band met dé financieele bezwaren, nog geen oplossing gevonden is. Dit voorstel wordt aangehouden. Een voorstel-Elst, om de laagste pensioenen bij mogelijke herkiezing niet te verlagen, werd aangenomen. Het hoofdbestuur zal hiertoe alles in het werk stellen. CENTRALE BOND VAN SPOOR-, TRAM-, ATO-, VAN GEND EN LOOS-PERSONEEL. In hotel Noord-Brabant te Utrecht is Maan dag het jaarlijksche tweedaagsche congres van den Centralen Bond van Spoor-, Tram-, Ato-, Van Gend en Loos-pei'soneel begonnen. De bondsvoorzitter, de heer Cramer sprak de openingsrede uit. Tal van afgevaardigden brachten dank voor het in het afgeloopen jaar gevoerde beleid. Met algemeene stemmen werd het beleid van het hoofdbestuur goedgekeurd. De redactie en medewerkers van het orgaan werden voor het geleverde werk gecomplimenteerd. De winst en verliesrekening 1935 werd goedgekeurd. De begrooting 1936 wordt met op een na alge meene stemmen goedgekeurd. Het voorstel van het hoofdbestuur om te be palen. dat de hoofd- en vakgroepbestuurders, die door pensionneering of anderzins het be drijf hebben verlaten, bij periodiek aftreden hunne bestuursfunctie disponibel zullen stel len, werd met algemeene stemmen aange nomen. Een voorstel tot stichting van een vakgroep voor gepensionneerden, werd eveneens met al gemeene stemmen aangenomen, waarvoor een vergadering voor de betrokken personen in uit zicht wordt gesteld tot vorming van een bestuur, Vlieger der K. L. M. door den kantonrechter veroordeeld. Te laag een rondje boven Schiphol gevlogen. Voor den Haarlemschen kantonrechter moest Maandagmiddag verschijnen een pi loot van de K.L.M.. die in den morgen van den 21sten Maart het luchtvaartreglement had overtreden, door na het opstijgen van het vliegveld Schiphol met een Indië-vlieg- tuig een rondje boven het terrein te maken op een hoogte tusschen de 200 en 2000 Meter. Hij verklaarde dit te hebben gedaan om de passagiers de gelegenheid te geven zoolang mogelijk te kunnen wuiven naar hen, die zij op het veld hadden achtergelaten. De chef van den verkeersdienst, de heer Hofstra legde een verklaring af waarin hij meldde, dat de piloot op normale wijze was gestart en daarna een rondje had gevlogen, wat verboden is met het oog op botsingsge vaar dat zou kunnen ontstaan. Men wil door dit verbod een soort eenrichtingsverkeer in de lucht krijgen, waarop elke piloot kan re kenen. Op een vraag van den ambtenaar van het O.M.. mi'. Kleerekooper, verklaarde getuige dat het waarschijnlijk was dat het toestel waarmee verdachte was opgestegen het eer ste vertrekkend vliegtuig van dien morgen was, De heer Dellaert. U.F.M., de havenmeester van Schiphol, aan wien het voorval was ge rapporteerd, bevestigde als getuige-deskun- dige de verklaring. De manoeuvre was op dat oogenblik niet gevaarlijk, omdat er geen andere vliegtuigen in de buurt waren. Verdachte was al eens eerder in overtre ding geweest. Toen had de havenmeester een rondschrijven verzonden waarin hij allen pi loten waarschuwde en meedeelde dat bij een volgende overtreding nog een schriftelijke waarschuwing zou komen en dat daarna pro ces-verbaal zou worden opgemaakt, wat thans was geschied ,.Het afscheid nemen', zei de heer Dellaert op een vraag van den kan tonrechter' kan even hartelijk geschieden met inachtneming van de voorschriften voor de veiligheid". Hierna hield mr. Kleerekooper zijn requisi toir. „Wij hebben hier het eerste geval van wat zou kunnen worden een serie overtredin gen, die veel lijken op de formeele overtre kingen tegen de veiligheid op den weg. bijv. wanneer die geheel verlaten is. die toch ta melijk onbelangrijk zijn maar toch discipli nair fout. Er zijn verkeersregels voor de lucht ge maakt, die moeten worden nageleefd. De K.L.M. heeft altijd als devies gehad: „Sa fety first". Het publiek vertrouwde daarop. Na het rampjaar van 1935 dreigde dit ver trouwen in de luchtvaart te worden ge schokt en het is de plioht van de piloten het te herstellen. Door den heer Dellaert zijn twee processen-verbaal opgemaakt. Een der piloten heeft geen ruchtbaarheid aan de zaak willen geven en de afkoopsom van f 25 betaald. Daarom wilde spr. tegen dezen over treder geen hoogere boete vragen, te meer daar hij zulks meer in de lijn van het sys teem van den heer Dellaert achtte. Hij eischte derhalve f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde den ge zagvoerder overeenkomstig den eisch. Werk voor de jeugd wordt steeds omvangrijker. VERGADERING ALGEMEEN BESTUUR VAN DEN A.N.W.B. De Kon. Ned, Toeristenbond A.N.WB. heeft te Amsterdam in hotel American zijn druk bezochte half jaarlijksche vergadering van het algemeen bestuur gehouden, onder voorzitter schap van den heer Edo J. Bergsma. De balans per 31 December 1935 -werd goed gekeurd, en vastgesteld op een eindcijfer van f 532.599.95 in ontvangst en uitgaaf. Tot stemgerechtigden ter algemeene verga dering werden benoemd: in afdeëling 1 (Noord-Holland) in de vacatures, ontstaan door het aftreden van den heer J. E. Anacker te Amsterdam en het overlijden van den heer F. H. Kehlenbrink te Overveen, de heeren G. A. Bolkestein te Enkhuizen en L. W. Sillevis te Haarlem. Brandstichter van 8 jaar. Champignon-kweekerij door het vuur verwoest. Maandagmiddag omstreeks een uur is brand uitgebroken in de champignon-kweekerij van de firma Verstraaten, een langgerekt, gebouw met glazen dak, staande op het terrein van de voormalige jamfabriek „De Asdonck" te Beu- ningen. Het gebouw is geheel uitgebrand. Uit het politie-onderzoek is gebleken, dat de brand gesticht is door een 8-jarigen jongen, een voogdijkind, geplaatst in het gezin J. W. te Beuningen. Arbeiders hadden omstreeks het middaguur eenige kinderen in de nabijheid van de fabriek zien spelen. In verband met deze mededeeling werd den kinderen door de politie een verhoor afgenomen, waarbij bleek, dat de jongen W. met moedwil een brandende krant door de opening in den muur van de champignon-kweekerij had gestoken. De schade wordt geraamd op een kleine tienduizend gulden welke door verzekering wordt gedekt. JAARVERGADERING BOND VAN KEUR MEESTERS VAN VEE EN VLEESCH. 's GRAVENHAGE, 25 Mei. Te Utrecht is de jaarvergadering gehouden van den bond van Keurmeesters. Door ziekte van den voor zitter, den heer Joh. van Dorsten, te Haarlem, werd het presidium waargenomen door den tweeden voorzitter, den heer F. Fopma uit den Haag. Er had reglementswijziging plaats en bij acclamatie werden gekozen tot be stuursleden, de aftredende heeren P. Tj. de Boer, te Bergum (Fr.) A. Meyer, te Helmond en tot bondssecretaris, Th. Gloude te Schie dam. Dr. H, H. Nijssen, dierenarts en hoofd van den keuringsdienst te Eindhoven hield een rede over „wild- en gevogelte keuring". BENOEMING TWEEDE KAMERLID. De voorzitter van het centraal stembureau heeft in de vacature van den heer C. P. M, Rornrne te Amsterdam, die zijn benoeming niet heeft aangenomen, benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer den heer H. E. van den Brule te Rotterdam. OPHEFFING VAN 48 SCHOLEN TE AMSTERDAM? B. en W. van Amsterdam stellen den raad voor 48 onvolledige openbare scholen op te heffen en de klassen hiervan bij andere scho len onder te brengen. Honderd vijf klassen worden in haar geheel naar andere scholen overgeplaatstj Suppletoire begrooting van Sociale Zaken ingediend. Ingediend is een suppletoire begrooting van Sociale Zaken. Ontleend is aan de toelichting: De toenemende werkloosheid onder de jeugd heeft de regeering doen besluiten, ten behoeve van den arbeid voor jonge werkloozen gelde lijk meer te doen, dan aanvankelijk in de be doeling lag. In verband hiermede is de betref fende post bij de ontwerp-begrooting voor 1936 verhoogd tot f 1.000.000. Het tekort voor 1935 werd geraamd op f 500.000, welk bedrag thans wordt aangevraagd. In den loop van 1935 heeft het werk voor de jeugd een zoodanigen omvang aangenomen, dat zelfs met het verhoogde bedrag van f 950.000 niet kan worden volstaan. Daarom is voor dit jaar de medewerking verkregen van het Werkfonds, bij welk fonds van den aan vang af tevens heeft voorgezeten een en ander te doen voor de bestrijding der jeugdwerkloos heid. Hetgeen de overheid doet voor de jeugd, in uitnemende samenwerking met tal van corpo raties, die op voorbeeldige wijze groote bedra gen beschikbaar stellen, vertoont helaas nog steeds een stijgende lijn, een lijn, welke gelijk opgaat met de toeneming van de werkloosheid onder de hierbedoelde groep. Voorts vindt in deze begrooting o.a. wettelijke regeling, het geen de regeering gedaan heeft ter voorkoming van een conflict in de mijnindustrie. Die is in z'n schik met zijn Waarborg - pak! Ook iets voor Uw jongen zoo'n Waarborg-paklHlj is er netter mee en hij doet er langer mee. Plus four Cost. v. leeft. 12 jaar 8 75 Pakjes m. korte broek v. leeft.6 j. vanaf 4. Denkt II er wel om: Waarborg-klceding alléén bij i (Adv. Ingez. Med.) Alg. Ver. van Ned. reserve officieren. Officiëele ontvangst ten Stadhuize. Bestuursvergadering Centrale van Personeel in 's Rijks Dienst. Moeilijke positie der ambtenaren door den voorzitter besproken. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1886. De Centrale van Vereenigingen van Perso neel in 's Rijks dienst houdt haar algemeene bestuursvergadering te Bloemendaal. De openingsrede werd gisteren uitgesproken door den voorzitter van de centrale, den heer F. Perdok Hzn. De heer Perdok wees er o.m. op, dat in het huidige tijdsbestek de toestand voor den ambtenaar zorgelijk blijft, evenals voor vele andere groepen van werknemers. Met den dag treden de gevolgen van de al te groote doorvoering van de aanpassing met haar ver sobering scherper naar voren. Daarbij komt, dat in den toestand van 's lands financien geen verbetering intreedt. De ambtenaarsstand lijdt onder dezen toe stand in hevige mate. Vele tot heden genomen en de in voorbe reiding zijnde, zoo ook de in uitzicht gestelde maatregelen wijzen er op, dat de regeering en de volksvertegenwoordiging met de haar voorlichtende commissiën den uitweg uit de zich steeds verscherpende crisis in de ver slechtering van de arbeidsvoorwaarden blijven zoeken. Een eigenlijk plan voor de aanpassing hebben wij nooit kunnen ontdekken, Spr. weidde daarna uit over het Rijksbezoldigings besluit als aanpassingsnorm en over de actie voor salarisrust. Spr. wees verder op het toenemen van het aantal arbeidscontractanten. De in overeen stemming met de vakcentralen vastgestelde „kernen" van vast-personeel blijven niet ge handhaafd of worden nog steeds niet inge voerd. Het verschijnsel van uitbreiding van het aantal personen op arbeidsovereenkomst is niet alleen te bespeuren bij de werklieden en de beambten, maar ook bij de ambtenaren op jaarloon. De noodzakelijke bezuinigingen voert er toe. dat de wachtgelders zooveel mogelijk her plaatst worden. Aan de doelmatigheid van de herplaatsing ontbreekt echter nog wel eens iets, zoodat een grootere „nazorg" aan deze herplaatste ambtenaren moet worden besteed. Aan het lot van den „uitgetrokken" wacht gelder wordt geen voldoende aandacht ge schonken. De financieele moeilijkheid, waarin ondei-scheidene wachtgelders, door verlaging van het wachtgeld zijn komen te verkeeren met het verzekerde gezinspensioen, vraagt dringend om oplossing. Het aantal arbeids contractanten breidt zich aanmerkelijk uit. Aan velen, die reeds in vasten dienst dachten over te gaan. is alle hoop ontnomen. Opmerke lijk is, dat vele ambten, die in de toekomst zullen worden bezet door capitulanten en daar door als vaste betrekkingen moeten worden aangemerkt, thans worden waargenomen door arbeidscontractanten. De arbeidsvoorwaarden van de capitulanten als militair houden te weinig goeds in dan dat de toekomstige capi- tulant als burgerlijk ambtenaar een loon- drukkende tendenz zal brengen onder het lager personeel. Spr. stond verder stil bij het georganiseerd overleg, de doorstrooming, de ambtenaren in communauteit, en het pensioen vraagstuk. De heer Perdok sprak tenslotte over het weerstandsfonds, het inkoopbureau en ziekte verzekering. Het ledental groeit voortdurend. De centrale telt thans 8232 leden. Spr. riep het welkom toe aan de delegaties van de nieuw" toege treden organisaties en opende daarna de al gemeene bestuursvergadering. Het is n.l. lang niet denkbeeldig dat candi- daat-ambtenaren worden afgewezen, omdat zij de spelling-De Vries en Te Winkel niet of althans niet voldoende beheerschen, terwijl deze spelling bij de departementen van alge meen bestuur en ondersoheidene takken van staatsdienst uitsluitend gebruikt wordt. Be sloten werd de aandacht van de regeering met nadruk op dezen toestand te vestigen. Vervolgens werden de jaarverslagen van de centrale en van de dochter-instellingen goed gekeurd. Het dagelijksch bestuur, bestaande uit de heeren F. Perdok, voorzitter: H. Steketee, secretaris-penningmeester; P. A. Ravelli, tweede voorzitter, allen te Den Haag; H. Groe- neveld te Velsen: L. F. van Loo te Den Helder; H. G. W. Munnik te Den Haag en F. J. A. Schattenberg te Maastricht, werd daarna her kozen. Hierna werd de vergadering tot heden ge schorst. De jaarvergadering van de Algemeene Veree_ niging van Nederlandsche Reserve-officieren wordt Zaterdag 6 Juni in Café-Restaurant Brinkmann te Haarlem gehouden. Deze ver gadering begint 's morgens tien uur. Te elf uur volgt een officieele ontvangst ten Stad huize, waarna de vergadering wordt voort gezet. s Middags twee uur heeft op het landgoed „Woestduin" een ruiterfeest plaats. Des avonds zeven uur zit het gezelschap aan een diner in Hotel Groot Badhuis te Zandvoort. LEIDSCHE STUDENTEN OP SCHIPHOL. Maandag heeft een gezelschap Leidsche studenten, onder leiding van den rector-mag- nificus der Leidsche universiteit, prof. mr. A. S. de Blécourt en vijf andere hoogleeraren, zoomede van het „Collegium" van het Leidsche Studentencorps en het bestuur der Leidsche Vrouwelijke Studentenvereniging een bezoek gebracht aan Schiphol. BLOEMENTENTOONSTELLING TE BERGEN AAN ZEE. Donderdag e.k. zal in het Parnassia park te Bergen aan Zee een groote bloemententoon stelling geopend worden, die de eerste is. wel ke in een Noordzeebadplaats georganiseerd wordt. Deze tentoonstelling wordt georgani seerd ter gelegenheid van het 25-jarigbe staan van het Parnassia park. welk jubileum de V. V. V. niet beter wist te vieren dan op deze wijze. Kweekers uit Noord- en Zuid-Holland, uit Aalsmeer en Bodegraven, uit Laren en Sant poort, kweekers uit Gelderland en Utrecht, kortom al de bekende Nederlandsche kwee kers hebben hun mooiste en beste planten, bloemen en heesters naar Bergen aan Zee gezonden en een fraaie ten toonstelling ge maakt. Jaarvergadering Ned. Reis- Vereeniging. Verzet tegen filiaal te Amsterdam. Onder voorzitterschap van den heer J. Pan man is de vergadering van de Ned. Reisver- eeniging te Apeldoorn gehouden. De voorzitter betreurde het dat men niet in alle landen poogt een vrij en vlot toeristenverkeer te be vorderen. Spr. verklaarde vooral te doelen op ons eigen land, waar straks de reisbelasting, als zij wordt aangenomen,, een ernstige ver keersbelemmering zal doen ontstaan. Andere landen zullen deze reisbelasting tot voorbeeld nemen waai'door het evenwicht in Europa nog meer verstoord zal worden. Spr. uitte de hoop dat de Staten-Generaal dit wetsontwerp niet zullen aanvaarden. De jaarverslagen van den secretaris, den heer J. G, P. Sabel (Haarlem) en den pen ningmeester, den heer A. C. Dijkman (Kijk duin) werden goedgekeurd. De heeren A. C. Dijkman. J. van Ettinger en V. J. Uri werden herkozen als hoofdbestuur ders. Door de afdeelingen Amsterdam, Den Haag en Utrecht werden bezwaren aangevoerd tegen het filiaal der N. R. V in De Bijenkorf te Amsterdam en men bepleitte annuleering van het contract. Het hoofdbestuur voerde hiertegen aan, dat de N. R. V. met dit filiaal geen financieele verplichtingen op zich heeft genomen. De om zet in de vier weken, dat dit filiaal bestaat, is zoodanig, dat er voor de N. R. V. een behoor lijk winstsaldo te verwachten is, terwijl reeds hieruit blijkt, dat zeer vele leden dit filiaal op prijs stellen en bezoeken. Een voorstel van de afdeeling Amsterdam, behelzende het contract te annuleeren be nevens eenige moties, waarin afkeuring werd uitgesproken over het beleid te dezerz ake van het hoofdbestuur, werden ingetrokken, toen het hoofdbestuur de verzekering gaf. dat het thans overtuigd was van het feit. dat er een sterke strooming onder de leden was, ge richt tegen een filiaal in een warenhuis. Het gaf de verzekering na afloop der 5-jarige con tractsperiode eerst zich van de gevoelens der leden te overtuigen en overleg te plegen met de afdeeling Amsterdam, alvorens het contract te verlengen. In huishoudelijke zitting werd vervolgens de begrooting goedgekeurd, waarin o. a. ver-' 1 werkt is een verlaging van de salarissen van het personeel in dienst van de N. R. V. ten bedrage van 8 pCt. 26 Mei: Aan het door den heer H. C. Kruse- man uitgebracht verslag in de achtste algemeene vergadering der Haarlemsche Tramway-maatschappij. op 24 dezer ge houden, ontleenen wij het volgende Het dienstjaar 1885 86 leverde een saldo-winst van 6978.41',i, waarvan na de noodige afschrijvingen de aandeel houders 2000 of 2 pCt. van hun kapitaal ontvangen. Gedurende de 8 jaren der exploitatie, bedroegen de afschrijvingen de belang rijke som van J 53.903.45' Het aantal vervoerde passagiers was gedurende het afgeloopen jaar 442.778. De kosten der paarden waren per dag en per paard 0.93. Den heer J. H. v. West Jr. werd door den voorzitter 'n woord van ingeno menheid en tevredenheid gebracht om trent zijn gehouden beheer. Ten slotte bracht een'der aandeelhouders nog een woord van dank aan heeren commissa rissen, waarna de vergadering werd gesloten. Voor den dag ermee! Het is een voorrecht van intieme vrienden om verbazing, bewondering en afkeuring onomwonden te kunnen uiten. Van dat voorrecht, dat een der belangrijk ste factoren is van dat wat wij vriendschap noemen, maakten wij onlangs gebruik toen een dierbare vriendin een theemiddag gaf. Blijven napraten als de anderen vertrokken zijn is eveneens een voorrecht, uitsluitend voor de intiemen. Zegbegonnen wij. zoodra de deur ach ter de laatste bezoeker was dichtgevallen, hoe kom je aan dien mooien zilveren theepot? Pas gekregen? Pas gekregen?Hoe kom je er bij? lachte het gastvrouwtje. dat haar koperen bruiloft al achter den rug had. Dien theepot hebben we met ons trouwen gekregen. Stomme verbazing onzerzijds. Maar waarom gebruik je dat ding dau nooit? Het is een prachtstuk Och't is zoo'n drukte om het te poet sen en als ik hem gebruik komt er misschien een deuk in. Wat zonde!Wat heb je er nu zoo aan? De gastvrouw lachte schouderophalend. Het maakte voor haar niet veel verschil. Voor haar was het voldoende te weten dat zij mooid dingen bezat. Ze kon ze immers ten allen tijde voor den dag halen, als ze dat wilde. Ja juistals ze dat wilde. Maar ze wilde nóóit! Hoevelen zijn er niet onder ons die zich van lieverlede gewend hebben aan het zien en ge bruiken van leelijke, goedkoope prullen, aan het dragen van onooglijke jurken en onder goed, dat met de mode niets meer uitstaande heeft. Is dat zuinigheid? Spaarzaamheid? Zuinig overleg? Och, wel neen! Het is alleen.laksheid en gemakzucht. Het is de angst voor het zelf moeten onderhouden van de mooie spulletjes, dat is de geest van laat-maar-waaien-'t-kan-zoo-ook-wel. waar tegen juist de vrouw, met alle kracht die in haar is, moet strijden. Niet allemaal zijn wij laks, er zijn er onder ons die bezield zijn van een overdreven zuinig- '"•eidsmpxio dïn haav p» sparen.. spa ren en bewaren voor gelegenheden, die wellicht nooit en te nimmer komen. Make hay while the sun shines, zeggen de Engelschen en dat wil zooveel zeggen als: pro fiteer van de gelegenheid. Werk zoolang het dag is, zeggen wij Hollanders en dat komt zoowat op hetzelfde neer: laat uw tijd niet voorbij gaan. Dat geldt voor alles in het leven, ook voor het dagelij ksch gebruik. Sparen en vergaren en dan flink achter slot, dat niemand er wat van ziet, dat is een echt Hollandsche eigenschap, die we geen deugd kunnen noemen. Wanneer ge mooie dingen bezit en flatteuze, fleurige kleerenvoor den dag er mee! Geniet ervan en laat anderen ervan mee genieten! Werk zoolang het dag is! AMY GROSKAMP—TEN HAVE. Een blanke huid verbrandt. en wordt rood en pijnlijk door de zon. Gebruik daarom tijdig AMILDA-zonnebruin- crême, die Uw huid beschermt tegfen ver vellen en zonnebrand en U óók, bij geen zon, snel mooi bruint. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 cent. (Adv. Ingez. Med.) UIT DE STAATSCOURANT. Bij KB, is met ingang van 1 Juni 1936 be noemd tot burgemeester der gemeente Nistel- rode W. H. H. van Hout. BEDRIJFSRAAD VOOR HET TUINBOUW BEDRIJF IN NOORD-HOLLAND. Zaterdag kwam de bedriifsraad voor het tuinbouwbedrijf in Noord-Holland in eerste vergadering bijeen in restaurant „Kinheim" te Alkmaar. De bedrijfsraad. welke in opdracht van den minister van Sociale Zaken was bijeengeroe pen door den heer A. Schermer te Hoog- karspel, werd door dezen geïnstalleerd. De raad maakte een rooster op volgens welke de leden achtereenvolgens telkens voor "een jaar als voorzitter zullen optreden. Voor de eerste maal treedt als voorzitter op de heer J. Lake- man te Lutjebroek en als tweede voorzitter de heer B. N. Loerakker te Hillegom. Ten aanzien van het secretariaat werd be sloten in de eerstvolgende vergadering een secretaris buiten den raad te benoemen. Voorloopig wordt het secretariaat waargeno men door den heer ir. A. W, Ausems, Nic. v. d, Laanst-raat 31 to Haarlem,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 5