VELO Groote Prijsverlaging ZATER'D AG HAARLEM'S DAGBEAD 11 William Fox vraagt faillissement aan. ATLANTIC CITY, 30 Mei (A.N.P.) Namens Willam Fox, de pionier op filmgebied, is bij de rechtbank een faillissementsaanvrage ingediend. De schulden van Fox zouden 9 millioen dollar bedragen, waartegenover baten zouden staan van twee millioen dol lar. De nieuwe vleugel van het Stadhuis. Over de ontwerpen der nïet-uitgenoodigde architecten. Verschillende architecten, allen werkzaam in Haarlem of naaste omgeving, hebben aan B. en W. van Haarlem het volgende adres ge zonden: „In verband met Uw uitnoodiging, gezonden aan vijf architecten om een voorloopig ont werp te maken voor de uitbreiding van het Haarlemsche stadhuis, is in de raadsvergade ring van 11 Maart 1.1. van de tafel van B. en W. de toezegging gekomen, dat Uw College ook aandacht zou schenken aan projecten die ingezonden worden op eigen initiatief door niet uitgenoodigde architecten. Hiertoe stelt de dienst van O. W. situatieteekeningen en leiddraad ter beschikking. In aansluiting op deze toezegging verzoeken wij Uw College beleefd een antwoord op de volgende vragen. 1. Bestaat de mogelijkheid van een meer nauwe samenwerking tusschen openbare wer ken en den architect, teneinde een zoo goed mogelijk ontwerp te verkrijgen, alleen voor de vijf uitgenoodigde architecten? Zoo niet, is er dan door B. en W. nog een vorm te vinden, waardoor het mogelijk wordt vragen te stellen en inlichtingen te verkrijgen? 2. Wie of welke commissie of jury beoor deelt de ontwerpen der vijf uitgenoodigde ar chitecten en bepaalt welk ontwerp eventueel voor uitvoering in aanmerking' komt? Is de naam of namen der beoordeelaars bekend, en zoo ja, wil Uw College ons die dan mede- deelen? 3. Worden de ontwerpen der niet uitgenoo digde architecten door dezelfde beoordeelaars beoordeeld?" De namen der-architecten zijn: K. J. Aan stoot, C. C. van Beaumorft, G. Brakel en C. Brakel, J. C. Brand, A. Bijvoet, Corn, van Gel der, A. V. Hartogh, K. Jonkheid, H. Klein Schiphorst, Fred. Kramer, Ch. Lebeau, Mul der en van Asdonk, P. H. van Niftrik, Nic. Nijman, W. J. Peereboom, J. Poot, G. Stap, J. van Bleyswijk Sombeek, ,F. van Tienhoven, Huib Tuninga, Jacq. van Velsen, "A. Verspoor, A. J. C. Voorvelt. De architecten hebben van B. en W. het volgende antwoord op de vragen ontvangen: 1. Ja. 2. Daarover zal later worden beslist. 3. Neen. De negus wordt Woensdag te Londen verwacht. Gast van den Britschen bankier Sir Elly Kadoorie. GIBRALTAR, 30 Mei (Reuter.) De negus zal hedenmiddag de gast zijn op het- slagschip „Hood" voor een cocktailparty, waarna de lunch zal worden gebruikt aan boord van de „Rodney". Vanmiddag zal de thee worden gebruikt in de woning van vice- admiraal Pipon, den commandant van de vesting Gibraltar. De Daily Herald meldt, dat Sir Elly Kadoorie de bekende bankier en industrie-magnaat, een man van onmetelijken rijkdom, gastheer zal zijn van den negus. De negus en Sir Elly hebben elkander nog nimmer ontmoet. I-Iaile Selassie wordt Woensdag te Londen verwacht. Sir Elly vertoeft met zijn beide zoons in China, waar hij den meesten tijd ln Sjanghai verblijft. Zijn woning - te Londen. Princess-Gate 6, Knightsbridge, is dus juist naast de Abessy- nische legatie. Door den tuin zullen de beide huizen rechtstreeks met elkander verbonden worden. Kadoorie is in geen twee en een half jaar te Londen geweest. Zijn naam luidt voluit Eleazar Silas Kadoorie. In 1867 werd hij te' Bagdad geboren, in 1927 werd hij tot Britsch onderdaan genaturaliseerd. Vooral in het nabije en Verre Oosten heeft Kadoorie met zijn broer scholen en ziekenhuizen gesticht. Hocapolis geopend. Door minister Gelissen. ROTTERDAM. 29 Mei. Vrijdagmiddag is de tentoonstelling Hocapolis, de expositie op het ^gebied van hotel, restaurant en café bedrijf welke in een der voormalige Nenijto- hallen te Rotterdam is georganiseerd, door den minister van handel, prof. dr. G. C. J. H. Gelissen, officieel geopend. Deze tentoonstelling, is georganiseerd ter gelegenheid van het zilveren bestaansjubi- leura van den Ned. R.K. Bond van Hotel-, café- en restaurantgeëmployeerden en draagt een nationaal en algemeen karakter. Vrijdagmiddag arriveerde de minister, die vergezeld was van den secretaris-generaal van zijn departement aan het station Hofplein vanwaar de hooge gasten per auto naar de tentoonstelling werden geleid. In het restau rant van de tentoonstellingshal was een lunch aangericht voor de vele gasten en genoodig- den, die bij de plechtige opening der ten toonstelling tegenwoordig waren. Aan den lunch hebben verschillende heeren het woord gevoerd, waarna ir. J. de Ruyter, aesthetisch adviseur der tentoonstelling, een klein expose over de inrichting heeft gege ven. Hierna begaven de genoodigden zich naai de groote tentoonstellingsruimte, waar de draaiende wereldbol, die tevens als restaurant velen gastvrijheid zal bieden, domineert, waarna de voorzitter van het uitvoerend co mité, de beer J, van Vlaardingen een welkomst rede heeft uitgesproken. Daarna nam de minister het woord, die ge waagde van het gezonde optimisme der or ganisatoren dezer tentoonstelling. Na het uitspreken van zijn rede heeft de mi nister met een symbolische handeling het inwerkingstellen van den draaienden we reldbol en de verlichte fonteinen de ten toonstelling voor geopend verklaard. oververmoeidheid van chauffeurs. Niet meer dan vier uur achter een aan het stuur? In de memorie van antwoord op het voor loopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp, houdende bepalingen, beoogende het tegengaan van oververmoeidheid van be stuurders van motorrijtuigen, geeft de regee ring toe. dat uit een oogpunt van verkeers veiligheid met dit wetsontwerp niet kan wor den volstaan. Gaarne voldoet de regeering aan het ver zoek om nader te worden ingelicht omtrent de hoofdbeginselen der regelingen, welke, naar den aanvankelijken opzet, bij algemeenen maatregel van bestuur zullen worden getrof fen. Dé hoofdbeginselen zijn: a. de dagelijksche werktijd voor personen niet vallende onder art. 1, eerste lid, onder b. van het wetsontwerp, de rijtijd mag niet meer bedragen dan 10 uren, met een week- maximum van 55 uren. b. de dagelij ksche rusttijd moet ten minste 12 uren aaneen bedragen. Eenmaal per week mag hij 10 uren bedragen. c. De werktijdgrenzen mogen ten hoogste 14 uren uit elkander liggen. Door de onder b bedoelde bepaling echter zullen tusschen die grenzen gemeenlijk niet meer dan 12 uren ge legen zijn. d. Rusttijden van minder dan een half uur worden als werktijd beschouwd. e. Nachtarbeid mag niet- meer dan zesmaal in een tijdperk van twee opeenvolgende weken verricht worden. f. De wekelijksche rustdag bedraagt 30 uren, waarvan ten minste 23 uren aaneen op een dag; g. De in f bedoelde 23 uren moeten eenmaal lier drie weken op Kondag vallen. Voorts ligt in de bedoeling: le. een verbods bepaling om langer dan een zeker aantal uren (max. 4 uren) achtereen een motorrijtuig te besturen. Onderbrekingen van minder dan een half uur blijven buiten beschouwing; 2. een verbod van goederenvervoer op Zondag, met de noodzakelijke uitzonderingen, in den geest als voor arbeiders, vallende onder de ar beidswet, in het rutsdagbesluit voor trans port-arbeiders te land 1929 zijn opgenomen. Van alle bepalingen moet ontheffing ver leend kunnen worden, omdat niet te overzien is, welke moeilijkheden zich in de praktijk bij strikte toepassing zullen voordoen. De maxi mumduur van den werktijd zal, in geval van ontheffing, op ten hoogste 13 uren daags en 72 uren per week gesteld moeten worden. Er zijn eenige categorieën van bestuurders, van motorrijtuigen, voor welke de normale bepalingen niet zullen kunnen gelden, zooals bijv. voor particuliere chauffeurs en voor han delsreizigers. Voor al deze groepen is een veel beperkter regeling gedacht. Eindlijk acht de regeering het raadzaam, den in artikel 1 van het wetsontwerp bedoel den algemeenen maatregel de eerste paar ja ren niet van toepassing te doen zijn op motor rijtuigen op minder dan vier wielen. Uitzonderingsbepalingen, Vermoedelijk zullen de volgende uitzonde ringsbepalingen niet gemist kunnen worden: le. eenmaal per week mag een chauffeur, werkzaam voor een autobusdienst, een werk tijd hebben van 12 uren, 2e. Hetzelfde geldt voor den bestuurder van een toerwagen, waarmede gezelschapsritten over grooten af stand worden, gemaakt. Zelfs zal bij zoo'n gelegenheid, de werktijd; meer dan 12 uren mogen bedragen, mits Mee chauffeurs om beurten den wagen besturen. 3e. Ten be hoeve van verhuizingen mag de bestuurder van een vrachtauto, in dienst van een meubel transportonderneming, 12 uren per dag wer ken, met een maximum van 60 uren per week, doch niet meer dan 165 uren in 3 achtereen volgende weken. 4e. Voor het vervoeren van melk van boerderij naar zuivelfabriek mag de werktijd van den daarmede belasten auto bestuurder, indien hij niet op Zondag werkt, op Zaterdag en Maandag 14 uren bedragen, met behoud evenwel van het normale week- maximum. 5e. Voor besteldiensten over groote afstanden mag, indien het districts hoofd der arbeidsinspectie zulks noodzakelijk acht. eenmaal per week gedurende 12 uren gewerkt worden, met behoud evenwel van het normale weekmaximum. JUBILEUM BIJ DE N. Z. H. T. M. Heden was het 25 jaar geleden dat de heer W. Terol, poetser bij de N. Z, II. T. M., bij die Maatschappij in dienst trad. Namens de directie ontving hij gelukwen- schen en het gebruikelijk geschenk en afge vaardigden van het Jubileumfonds kwamen hem eveneens.een geschenk aanbieden. Post- en Telegraafdienst. Op de Pinksterdagen. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de dienst op den len Pinksterdag geheel zal worden uitgevoerd als op Zondagen. Op den 2en Pinksterdag is de openstelling van het hoofdkantoor geregeld als op Zon dagen, met dien verstande, dat van 8.30—9.30 uur tevens gelegenheid bestaat tot het aan bieden van aangeteekende stukken. Op den 2en Pinksterdag zal één brief- en één pakketpostbestelling in de morgenuren worden uitgevoerd. In de eerstgenoemde be stelling zullen ook aangeteekende stukken worden opgenomen. In verband daarmede wordt op den 2en Pinksterdag géén gelegenheid gegeven tot het afhalen van gewone correspondentie, uitge zonderd aan busrechthouders. De openstelling der bijkantoren Bloemen- daal, Heemstede en Overveen en der hulpkan toren, Bennebroek, Santpoort-Dorp, Santpoort Station en Spaarndam is op den 2en Pinkster dag gelijk aan die op Zondagen. De bijkantoren Aerdenhout, Schoterweg en Tempeliersstraat, het poststation Vogelenzang en alle postagentschappen zijn op beide Pink sterdagen gesloten. MEER CONTACT TUSSCHEN KWEEKERS ORGANISATIES. Het Hoofdbestuur der Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur heeft, naar het Week blad voor Bloembollencultuur meldt, in zijn onlangs gehouden vergadering o.m. een brief behandeld, ingekomen van de onlangs ge vormde contactcommissie uit vier vereeni- gingen (het H.B.G., de R.-K. Land- en Tüin- bouwbond, de Ned, Tuindersbond en de Bond van Bloembollenveilingen), In deze brief werd het hoofdbestuur uit- genoodigd, in deze commissie drie vertegen woordigers te doen plaats nemen. Het doel zal zijn, door het leggen van contact tus schen de besturen van de vereenlglngen, de kweekersbelangen te behartigen, Gezien deze doelstelling, en in aanmerking nemende dat een contact als bedoeld wenschehjk is, werd besloten de uitnoodiging te aanvaar den. Wasch- en Wringmachines (Adv. Ingez. Med.) Centrale Bond van T ransportarbeiders. Jaarvergadering. De jaarvergadering van de afdeeling Haar lem van den Centralen Bond van Transport arbeiders, welke in het Blauwe Kruis werd gehouden, mocht zich dit jaar in een drukker bezoek verheugen dan vorige jaren. Nadat de voorzitter, de heer J. F. W. Volk, de bijeenkomst met een welkomstwoord had geopend, deed de heer A. Mars eenige mede- el eelingen inzake de acties sinds de in April gehouden vergadering. Het allereerste kon namens het bestuur worden medegedeeld dat algeheele overeenstemming is verkregen met de directie van „De Nieuwe Melkweg". De arbeidsvoorwaarden zullen in een overeen komst worden vastgelegd. Over het loon werd medegedeeld dat deze melkinrichting de hoogste loonen in den melkhandel betaalt, waarover binnenkort een algemeen over zicht zal wordén gegeven. Met de directie "van „De Sierkan" zijn on derhandelingen loopende, daar de collectieve arbeidsovereenkomst was opgezegd. De vol gende week zal het personeel ter vergadering worden opgeroepen om den gang van zakten te bespreken. De organisaties zullen zich tot B. en W. wenden om tot ordening in het taxibedrijf te komen. De actie betreffende de uitbetaling over de eerste week dat men bij de werkver schaffing wordt geplaatst heeft dit succes ge had dat de betrokkenen in het vervolg eenige guldens meer in voorschot kunnen ontvan gen, boven het steunbedrag. Hierna bracht de heer Mars het jaarverslag uit. waarover slechts' enkele vragen werden gesteld en beantwoord. Als Bondsraadsleden voor de komende pe riode werden met algemeene stemmen aange wezen de heeren J. F. W. Volk en H. Hagen. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief voor het aanstaande bondscongres werden zoowel van bestuurzijde als uit de vergadering diverse voorstellen aanbevolen of ontraden, waarna als afgevaardigden'naar het congres werden aangewezen de heeren H. Hagen, W. Ilofste, J. F, W. Volk en A. Mars. die vrij mandaat' kregen. Alvorens tot sluiting wérd' overgegaan deel de de secretaris mede, dat-over deze vijf maan den. reeds.. 69 nieuwe leden, tot de organisatie toetraden en er dan óók. één flinke vooruit gang in het ledental geconstateerd kan wor den waarbij hij de aanwezigen opwekte ook hun medewerking tot versterking van de or ganisatie te verïeenen. DE BRANDWEERKAZERNE. Met de voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van de brandweerkazerne aan de Ged. Oud Gracht, tusschen de Kleine Hout straat en het Spaarne, is een aanvang ge maakt. Door slooping van de oude schoolge bouwen is het terrein voor de kazerne geheel vrijgemaakt. Dezer dagen werden de eerste heipalen ge slagen. LIJST VAN MAILVERZENDING EN LUCHT POSTVERZENDING 1 T/M. 7 JUNI 1936. Nederlandsch Oost Indië, zeepost via Rotter dam per m.s. Dempo 3 Juni gewone stukken 2.15; mail via Genua 4 Juni gew. st. 13.15; vliegdienst Amsterdam—Bandoeng 3, 6 Juni gew. st. 3.25. Suriname, vliegdienst New YorkParamari bo 2, 3, 6 Juni gew. st, 19.10. Aruba, Bonaire, Curasao, mail via Cherbourg 2 Juni gew. st. 19.10; mail via Le Havre 3 Juni gew. st. 19.10. Amerika, via Cherbourg 2 Juni gew. st. 19.10; via Le Havre 3 Juni gew. st. 19.10; via Cherbourg 6 Juni gew. st. 19.10. Canada, Mexico, Cuba, via Cherbourg 2, 3, 6 Juni gew. st. 16.45. Argentinië, Uruguay, Chili via Genua 2 Juni gew. st. 15.—; via Lissabon 7 Juni gew, st. 2.15: vliegdienst Duitschland—Zuid Amerika 3 Juni gew. st. 11.40; vliegdienst Frankrijk- Zuid Amerika 6 Juni gew. st. 10.—. Brazilië, via Genua 2 Juni gew. st. 15.—; via Londen 5 Juni gew. st. 6.via Lissabon 7 Juni gew. st. 2.15. Vliegdienst als Argentinië. •China, Hongkong, Japan, Jehol. via Siberië 1 Juni gew. st. 1.30; via Siberië 4 Juni gew. st. 18.30. VliegdiensJ; als Nederl. Indië. Philippijnen en Mantsjoerije, via Siberië 4 Juni gew. st. 18.30. Vliegdienst als Nederl. Indië. Britsch Indië. via Marseille 4 Juni gew. st. 10.—. Vliegdienst als Nederl. Indië. Irak (Mesopotamië), via IstanbulAdana- Damaskus 2 Juni gew. st. 1.30 Vliegdienst als Nederl. Indië. Palestina, via Brindisi 2 Juni gew. st. 10.- via Genua—Port Said 4 Juni gew. st. 1-3.15; via Istanbul—Adana—Beyrouth 6 Juni gew. st. 2.15. Vliegdienst als Nederl. Indië. Ceylon, vla Genua 4 Juni gew. st. 13.15. Vliegdienst als Nederl. Indië. Penang en Siam, via Genua 4 Juni gew. st. 10. Vliegdienst als Nederl. Indië. Singapore, via Genua 4 Juni gew. st. 13.15, Vliegdienst als Nederl. Indië. Egypte, via Poraeus 1 Juni gew. st. 31/5 22.30, via Genua 4 Juni gew. st. 13.15; via Brindisi 5 Juni gew. st. 10. Vliegdienst als Nederl." Indië. Oost Afrika, via Marseille 4 Juni gew. st. 10.—. Vliegdienst per Amsterd./Bandoeng. Zuid-Afrikaansche Unie, via Southampton 4 Juni gew. st. 16.45. Vliegdienst per AmsterdamBandoeng. Australische Statenbond, via Marseille 4 Juni gew. st. 10.—. Vliegdienst als Nederl. Indië. Nieuw-Zeeland, via CherbourgVancouver 6 Juni gew. st. 19.10. Vliegdienst als Nederl, Indië. Luilakmarkt. waarom? Waarom toch? Waarom trekt op dezen avond van den negen en twintigsten Mei heel Haarlem het huis uit en de straat op. Waarom drommen zij allen langs het wa ter, van 's middags tot diep in den nacht? Zij loopen er langs den geurenden bloemenslin ger, die om de stad geslagen is. Waarom loopt op dezen avond de meneer uit de sigarenwinkel van het hoekje, die 's Zondags een grijs jacquet draagt, met een enorme stokroos onder zijn eene, en zijn echtgenoote aan zijn andere arm. Waarom loopt mevrouw van twee-hoog. die toch altijd zooveel van poezen houdt omdat die diertjes zoo snoezig zacht zijn, op dezen avond met een geweldige cactus over straat. Luilakmarkt! Er wordt in den Haarlemmer bij dit geluid een verborgen instinct wakker. Hij grijpt overhaast hoed en wandelstok, tast ijlings naar den broekzak, of zijn beurs er nog zit en spoedt zich de straat op. Hij is geen pomoloog. Hen is geen phyto- patholoog. Hij geeft niets om planten en van bloemennamen weet hij alleen „herders- taschje" en „gladiolen", de laatsten alleen nog om de doordringende kreet, waarbij zij op gezette tijden verkocht worden. Doch nu is het luilakmarkt. Nu snelt meneer het huis uit en wandelt langs het water, langs de bloe- menstalletjes zonder tal. Hij kijkt nog steeds zonder veel interesse naar al die bloemen, waarvan-hij geen enkelen naam weet. Iedere zijstraat is een oase of een moeras van ha ring en zuren-bommen-lucht. Doch het deert niet. Op en neer deint de Stroom, tot diep in den nacht, reeds weer vroeg in den morgen van den dag vóór Pinksteren. Luilak. Bloemenfeest voor de Bloemenstad. Notabelen en on-notabelen sjouwen met on afzienbare bloemstukken rond en kijken triomfantelijk, als gold het hier een krijgs- tropée. veroverd op een weerbarstigen vijand. Doch de vijand is gewillig genoeg en biedt een ieler zijn zegeteekenen aan. Een gordel van bloemen omsluit de bloe menstad. Waarom? Waarom nu? Omdat het Luilak is! Congres van den B. M. T. Bij de debatten naar aanleiding van de voor het congres van den Bond van Vereenigingen van afgestudeerden van middelbare technische scholen in Nederland uitgebrachte praeadvie- zen werden een aantal opmerkingen gemaakt, waarvan wij er hier enkele weergeven. Bij het advies van Ir. Hofstede Koopman werd het. bèzwaar geuit, dat de gemeenten zich inzake de bouwvoorschriften te weinig houden aan de normalisatie-voorschriften voor ijzerconstructies. In verband met het praeadvies van den heer Langéndijk werd opgemerkt, dat de algemeene ontwikkeling van den M.T.S.'er eenlgszins in het gedrang komt. Veel vindt men thans M.T.S'ers in niet-technische bedrijven. Daarom is het heel wenschelijk dat vakken als boek houden, talen enz. niet vergeten worden. Hier tegen werd opgemerkt dat men de program ma's der scholen niet moet overladen. Con tact-houden met de school werd aangeraden. Als derde agendapunt stonden vermeldt en kele beschouwingen rondom de huidige on- derwijs-gedachten. Op de vraag, wat de studiegroep die deze beschouwingen heeft gegeven, verder wilde doen. werd gezegd dat daaromtrent geen de finitieve plannen bestaan. Een der debaters suggereerde, dat er aan het bestaande stelsel misschien wel zooveel te ver beteren was, dat principieele veranderingen niet noodig zijn. Een der aanwezigen sprak als ongeëm- ployeerde technicus. De werklooze technici zien den technicus anders,De werklooze technici, die deze spreker over het onderwerp der orde ning heeft gepolst, bleken alle voor volstrekte ordening. Hun vraag is: Schakel ons in! CRICKET IN ENGELAND. Essex 351 en 61—3 won gemakkelijk met 7 wickets van de Britsch-Indiërs 184 en 22-7 die in de eerste maand van hun toer 8 wedstrijden speelden waarvan er 5 verloren werden en 3 onbeslist eindigden. Surrey 276 en 184-4 ver overde de 2de plaats door een 6-wickets over winning op Sussex 97 en 362. Een bijzonder fraaie prestatie leverde Fishlock die in de 1ste innings 131 not out scoorde en" in de 2de in nings met de winning-hit, tevens zijn 2de honderd in dezen wedstrijd volmaakte. Oxford 204 en 278 won van Worcester 170 en 249. Yorkshire 4394 en 1496 speelde een draw tegen Cambridge 260 en 84-1. De stand is thans: 1. Kent, 2. Surrey, 3 Derby, 4 Leicester, 5 Yorkshire, 6 Notts, 7. Hants. EEN VEELBELOVEND BATSMAN Jonge batsmen als Gimblett en Edrich trekken in dit seizoen de aandacht door hun sterk batten in 1ste klasse cricket. Niet min der is dit het geval met den 16-jarigen scho lier Dickenson van Kings Colledge te Wim bledon, die in schoolwedstrijden achtereen volgens 16, llS1", 64*, 120* en 173° scoorde. Het merkwaardigste is wel, dat hij in de 1ste in nings gevangen werd en in de 4 volgende not out bleef Zijn laatste totaal sloeg hij tegen een sterk team van de Incognitï bijeen. Wan neer men de cijfers beziet zou men geneigd zijn te zeggen dat er weer een Bradman op komst is. Een gemiddelde van 486 zegt nog al iets! BILJARTEN. OM DEN „NOBELS-BEKER". Vrijdagavond werden de nederlaagwedstrij- den om den ..Nobels-beker" in het lokaal van D.E.S., .,'t Hof van Holland", vervolgd. De Amsterdamsche biljartclub D.T.O.O. kwam. De uitslag was: (De spelers van D.T.O.O. staan vooraan) SijmansbergenVlug Sr., 10085 Jansen—Vlug Jr. 76125; DughornOut, 62— 100: Ten DiesschotDekker 5021; Bakker— Steenkist 7075; Scholtev. Wunnik 8045. 1-Iet resultaat van dezen avond was; D.T.O.O. 438 en D.E.S. 451 caramboles. De totaal uit komst luidt nu: D.T.O.O. 1032 en D.E.S. 1200 punten, zoodat D.E.S. won met 168 punten. Dinsdag a,s. komt „Java" uit Amsterdam op bezoek. EXAMEN MOTORTECHNIEK VOOR MARECHAUSSEE. In de Ripperda kazerne werd heden het examen afgenomen van de marechaussees, die gedurende het tijdvak van 20 April30 Mei den cursus hebben gevolgd in Motor- techniek bij het korps Mo tor dienst. Geslaagd zijn de heeren H. A. Prevo, J. Th. Lammers, J. H. Joziasse, P. van der Beek, J. H. Hoppener. A. J. Janse. H. de Wilde. J. van Zanten, G. Breeman, D. Toering, A. van der Lelïj en A. Dijkstra. IJMUIDEN BESOMMINGEN Trawler: Adelante IJM 19 280 m. f2180. Loggers: KW 29 f500; KW 41 f 1230; KW 101 f580; KW 154 f140; KW 70 f 290; KW 134 f330; KW 169 f320: KW 33 f 250; KW 177 f320, VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisvarende voor de Dinsdagmarkt: Caroline IJM 26. Vangst: 90 m, schelvisch, 210 m. braadschelvisch, 30 m. kabeljauw en gul, 80 m, wijting en radio, 35 m. platvis ch, 100 m. wolf en poon. Totaal 545 m. benevens 500 stuks stijve kabeljauw. Hercules IJM 196. Vangst: 90 m. schelvisch, 225 m. braadschelvisch, 40 m. gul en kabel jauw, 50 m. radio, 5 m. wijting, 25 m. makreel, 35 m. platvisch, 40 m. varia. Totaal *10 m. be nevens 70 stuks stijve kabeljauw. ZANDVOORT Zandvoort slaat levens middelen in. Hoewel de weersverwachting voor de Pink sterdagen niet bijzonder gunstig luidt, maakt geheel Zandvoort zich toch gereed om een jroot aantal bezoekers te ontvangen. Groote voorraden melk, bier en andere dranken wor den ingeslagen. Met haast werken de brood- en banketbakkers om met de Pinkster dagen een flinken voorraad in huis te hebben. Waar deze voorraad-vorming bijna uitsluitend consumptie-artikelen betreft, die voor het grootste deel aan snel bederf onderhevig zijn melk, banket, vleeschwaren, visch fruit is het risico wel zeer groot en 't behoeft dan ook geen verwondering te wekken, dat', ieder met de grootste belangstelling de weersver anderingen gadeslaat. Voor hen staat, het wel vast dat er zeker niet op een stralenden eer sten Pinksterdag gerekend mag" worden. Ze hopen nog slechts op een goeden tweeden Pinksterdag. Voor het café- en restaurantbedrijf komen er nog de extra kosten voor muziek en uitbrei ding van personeel bij. Al weken van te voren hebben zij al deze menschen moeten engagee-- ren zonder rekening te kunnen houden met het weer. Laat ons daarom hopen, dat het aantal be zoekers de verwachting verre overtreft. NEDERL. IND. TANKSTOOMBOOT. MIJ. Agatha, 28 te Singapore. Agnita, 24 v. Houston n. Pouillac, daarna waarsch. Rott. pl.m. 14 Juni te Pauillac ver wacht. Mirza. 28 v. Las Palmas n. Barbados v.o. ROTTERDAMSCKE LLOYD. Slamat (uitr.) 29 v. Palermo. Indrapoera (thuisr.) p. 28 Pt. de Galle. Kedoe (uitr.) 28 van Suez. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (thuisr.) 29 v. Port Said. Tarakan (thuisr.) 27 van Colombo. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.). 29 van Southampton. Chr. Huygens (uitr.) 28 te Colombo. Manoeran (uitr.) 29 van Port Said. Tajandoen (thuisr.) 28 te Londen. Poelau Tello (uitr.) 29 te Marseille. INSCHRIJVING van Leerlingen Mode - Academie PH. JANSEN AJOUREN PLISSEEREN. Opleiding Coupeuse, Costumière, Leerares. HAARLEM: GROOTE HOUTSTRAAT 3 rood. AMSTERDAM: KONINGINNEWEG 216. (Woensdag en Vrijdag). (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 30 Mei 1936 Bevallen: 28 Mei, J. G. Schansman—Batter- man, d„ W. Schoonderbeek—Luiten, d., H. E. Verhees—v. Heukelom, d„ 29 Mel. J- J. H. v. ZutphenVersteege. z„ M. Henstra—N ij dam, d., C. F. Zwetsloot—Mathotl d„ J. Albrecht— de Bruin, z„ C. H. BoeréeTeeuwen, z„ 30 Mei, G. Zuyderduin—v. Ede, z. Overleden: 28 Mei, C. v. Saase. 25 j.. Kam perlaan, 29 Mei, A. Boeser—v. Krimpen, 81 j., Parklaan, J. W. Misset. 81 j., Koninginneweg, M. MartensHogenes, 71 j„ Zomervaart. VELSEN. Bevallen: G. J. KettingClemens. d„ Wijk aan Zeeërweg 12, IJmuiden; P. Stam—de Vries, z., Cederstraat 8, IJmuiden; C. Schoorl— Roels, d., Zeeweg 252. IJmuiden; E. Kuiler Schol, d.. Kon. Wilhelminakade 50 rd., IJmuiden. Overleden: M. Th. Deelder, 71 jaar, weduwe van N. Dekker, NepLunusstraat 32, .IJmuiden; E. Lakemond, 64 jaar, weduwe van B. J. H. Mersmann, Watervlietstraat 48, Velsen N. Ondertrouwd: F. C. Ruijling en M. Blom, Amsterdam: IJ. J. Doornbos en H. J. Broek, Beverwijk; A. Th. Nierop en P. van den Brink, K. Zegelstraat 4. IJmuiden; F" J Koks en G. J. van Noort, Beverwijk; T. van den Brink en A. M. Rasmussens. Zeeweg 18, IJmuiden, Ce derstraat 49, IJmuiden; J. Glezen en C. P. Wit, IJmuiderstraatweg 14, IJmuiden, Lumeystraat 18, IJmuiden; G. Zandstra en A. M. van der Veldt, Haarlem; P, J. Jasperse en A. Kramer, Acaciastraat 3, IJmuiden. Tuindersstraat 122, IJmuiden; J, P. Landeweerd ev M. Seufert, Burg. Enschedélaan 12, Santpoort, Terrasweg 21, Santpoort. Gehuwd: J. K. Fehn en C. M. L. van der Meulen, van Dalenlaan 7. Santpoort; C. H. Vogel en A. A. van Dijkman. Haarlem; K. Ta conis en V. Otter, Eschdoomstraat 2, IJmui den; J. W. P. Vervelde en J. M. Mulder, van Wassenaerstraat 12, IJmuiden.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11