Souvenirjacht. Lord Robert Cecil de sancties. over Hei Befautytijltste 53e Jaargang No. 16242 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 6 Juni 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM, UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkery: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75. elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange Alles indier geschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-. Duim 250.-. Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 50.-. Arm- of Beenbreuk f 38.— ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400Verlies Duim f 75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER-BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 6 Juni. 200 Spillen. De Koninklijke Nederlandsche Voetbalbond heeft succes gehad niet zijn oproep. Althans een quaiititatief succes, maar meer was op het oogenblik ook nog niet te verwerven. Twee honderd spillen, uit alle klassen van den Ne- derlandsc'nen Bond en zelfs uit de plaatselijke voetbalbonden te Amsterdam, den Haag en Rotterdam, hebben zich aangemeld voor den „stoomcursus van minstens drie maanden", onder leiding van trainer Glendenning, die een opvolger van Anderiessen moet opleveren. Het is teveel, zal de K. N. V. B. zeggen, want hij wou immers zijn stoomcursus met 40 'a 50 leerlingen houden, en hoe kiest men die nu uit de 200? Misschien zou de nationale voet balsport, die het vaderlandsche hart zoo na ligt, er het best mee gebaat zijn als de Bond er maar eenige instructeurs bij nam en het heele gezelschap ging africhten. Best moge lijk, dat het resultaat een algemeene stijging- van het spilpeil is, hetgeen toch schoon zou wezen. Het lijkt trouwens waarschijnlijk dat er bij de candidaten bescheiden jongelingen zijn, die niet de minste hoop hebben uitver koren te worden maar eenvoudig hebben ge dacht: „Weet je wat, ik kan daar allicht wat opsteken". Het oog der verbeelding ziet ook club-bestuursleden verrijzen die met de in sportkringen niet ongebruikelijke ironie tot hun spil hebben gezegd: „Meld jij je maar aan jongen, wie weet hoe 'n koe 'n haas vangt, misschien leert Glendenning je wel voet ballen. Heeft deze onderneming succes, dan is het vervolg makkelijk te voorzien. Volgend jaar zoekt de Keuze-Commissie naar een midden voor, doet een nieuwen oproep en een seizoen later worden de tweehonderd zorgvuldig-ge- kweekte spillen door tweehonderd prachtig- spelverdeelende en doodelijk-knallende Bak huizen belaagd. Dan trekken de Van Prooyes en Lotsys de onvermijdelijke conclusie en richten de Na tionale Voetbalschool op, onder het motto „We zijn niet bang". De leeraren in lichame lijke opvoeding verdringen zich om te sollici- teeren, minister Slotemaker de Bruïne spreekt zijn sympathie met het plan uit en doet den aftrap, een trotsoh gebouw verrijst, omgeven door speelvelden en de K. N. V. B. heeft een bestemming voor zijn kapitaal gevonden. Natuurlijk maakt de nationale examen woede zich van het geval meester. De Korver senior, Mannus Francken, Jan van den Berg en Gejus van der Meulen worden voor de eer ste maal als gecommitteerden bij het eind examen aangewezen en moderne talen; aard rijkskunde en voetbalgeschiedenis worden als leervakken aan het programma toegevoegd'. Natuurlijk ook wiskunde, want men moet lo gisch leeren denken. Planimetrie schijnt eerst voldoende, maar dat zal niet lang duren. De inspectie van het M. O. krijgt de Voetbalschool in haar ressort. Er wordt reeds zwaar gekne pen voor overgangs- en eindexamens. Han Hollander wordt tot leeraar in het vak voet baltermen benoemd. Een beweging ontstaat, die het einddiploma van de School verplich tend stelt voor de opneming in het Neder- landsch Elftal, het Nederlandsch B-elftal en alle Zwaluwen-combinaties. Lotsy, Herberts en de Vries doceeren psychologie. Het leerpro gramma wordt uitgebreid met concentratie oefeningen in speciaal daarvoor gebouwde cellen. Het Nederlandsch Elftal speelt thans hyper-wetenschappelijk voetbal. De School wordt een instelling van Hooger Onderwijs. Zij is allang niet meer alleen; ei' zijn Bijzon dere Scholen naast verrezen. De politieke in deeling van het Ned. Elftal geschiedt volgens de partijverhouding in de Tweede Kamer zooveel spelers per school. Net zooals men een coalitie-ministerie kiest Of het Nederlandsch Elftal dan nog vaak wint weet ik niet. Ik durf niet meer te voor spellen. Het b^yenstaande is slechts een vlucht der Fantaisie. Maar wel een echt-Holland- sche R. P. De werkloozen te Haarlem. De Werkverschaffing. Met irngang van Maandag a.s. zal een begin gemaakt worden met de tewerkstelling in de werkverschaffing te Bergen, waaraan ook door de gemeente Haarlem zal worden deelge nomen. Er zullen Maandag 30 werkloozen al daar tewerk worden gesteld, welke iedere och tend per autobus uit Haarlem daarheen zul len worden vervoerd, zoodat de arbeiders des nachts thuis zijn. Behalve bij deze werkverschaffing te Ber gen, zijn nu ook nog Haaiiemsche werkloozen tewerk gesteld bij de afdeeling Hout en Plant soenen, te Castricum, Wijk aan Zee en Egmond en voorts ook bij de Gemeentelijke Waterlei ding in het duin te Overveen en aan de Jan Gij zenvaart in Haarlem-Noord, doch verschil lende van deze werken naderen het einde en gullen dus binnenkort afgeloopen zijn. (Te New-York hebben talrijke souvenir jagers de Queen Mary letterlijk geplunderd, door zich van tafelbenoodigdheden, planten, klokken, kalenders, aschbakken, porceleïn enz. meester te maken.) Het trotsche zeekasteel Queen Mary Is in New York met vreugd begroet, Het werd zoo'n uitgelaten herrie, Dat deze boot nu „dokken" moet. Men gaat haar niet in 't droogdok sleepen, Zoo moet u het nu niet verstaan, Het dokken, hebt u wel begrepen, Komt enkel op betalen aan. Zij is gehavend in de haven, Terwijl zij stillag aan de pier, Omdat de reeders toegang gaven Aan jagers op een souvenir. Haar tafelgoed, haar planten, klokken, Haar aschbakken en porcelein, Bleken de hebzucht uit te lokken Der gasten van de stoomvaartlijn. Als iemand hier een klok mocht gappen, Die in een schip of elders staat, En de politie mocht hem snappen, Is 't celstraf wat zijn klokje slaat. En iemand die een plant gaat stelen, Of tafelgoed of porcelein, Zal, als hij het niet kan verhelen, Voor maanden opgeborgen, zijn. Wanneer die man zich dan verdedigt Met: 't was een souvenir voor mij, Dan is Justitia beleedigd En doet er nog een maandje bij. Weet u, wat ik voor titel pende Voor dit bericht, als ik het mocht: Queen Mary is door dievenbende In haven van New York bezocht. P. GASU6. Radiodistributie Haarlem. Hebt Uw geld lief als U zelve En maakt U vooral niet kwaad, Weet U. dat 't met distributie Billijk en voortref'lijlc gaat? NIEUWE GRACHT 5 TELEF. 10010 (Adv. lngez. Med.) In Holland staat een huis op een pleintje. Dat kan niet anders dan de „KLOMPEN CENTRALE" zijn. (Voor huis houdelijke artikelen). REITZSTRAAT 1, hoek Dr. Leydsstraat 10, Telefoon 11784. (Adv. Ingez. Med.) Ondeugdelijk voedsel aan dienstweigeraars AMSTERDAM, 6 Juni. Namens het hoofdbestuur van „den Neder- landschen Vegetariërsbond" hebben de voor zitter en de secretaris een schrijven aan den minister van Justitie gericht, waarin zij mede- deeling doen over ingekomen klachten be treffende het vegetarisch voedsel, hetwelk op verzoek aan de dienstweigeraars, die in de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen gevangen worden gehouden, wordt verstrekt. Gedurende de laatste maanden is dit voedsel meermalen zoodanig toebereid, dat dit ondeugdelijk te noemen zou zijn. De Vegetariërsbond verzoekt den minister een onderzoek naar deze kwestie te willen instellen en te willen bevorderen, dat hierin verbetering komt. „Een Hondenleven". Tom de teckel voor de microfoon. Naar aanleiding van een verzoek van de V. A. R. A. aan den uitgever Andries Blitz zal Adolf Bouwmeester Maandagmorgen a.s. van 11.40 tot 12 uur voor de microfoon fragmen ten voordragen uit het boek „Een Hondenle ven, den Baas toegeblaft" door Robert Peere boom. De Oostersingelgracht. Wordt gedeeltelijk verlegd. Het gedeelte van de Oostersingelgracht tusschen de Amsterdamsche poort en de spoorbrug heeft sedert- het verwijderen van de vele woonschuiten daaruit naar de daar voor bestemde haven aan het Noorder Bui ten Spaarne een groote verbetering onder gaan. De taluuts aan beide zijden van den singel zijn hersteld en met gras begroeid. Een bag germolen van de gem. reiniging is nu bezig het vele onrein, dat in de gracht geworpen was, te verwijderen en de vaargeul uit te diepen. Het noordelijke deel van den Oostersingel zal eerlang ook een belangrijke wijziging on dergaan. Het is nl. de bedoeling de monding van deze gracht, die nu met een bocht in het Spaarne uitloopt, juist langs het fabrieks terrein van de firma André de la Porte, te verleggen tot kort bij de spoorbrug. De mon ding- zal dan komen te liggen ongeveer in het verlengde van den Kloppersingel. De Oostersingel zal dan dwars door het vroegere terrein der gem. reiniging aari den Harmenjansweg worden geleid en langs de drijfriemenfabriek Droste. Dezer dagen werden hiervoor reeds borin gen gedaan door Openbare Werken. Een nieuw object voor werkloosheidsbe strijding. Thans moet getoond worden dat de Volkenbond niet wil buigen voor geweld". Onze parlementaire, correspondent dr. E. van Raalte, die thans te Glasgoiv vertoeft, heeft een on derhoud gehad met Lord Robert Cecil over de voortzetting dei- sancties. Tijdens de samenkoipst van het Congres der Internationale Unie van Volken- bondsvereenigingen te Glasgow heb ik de ge legenheid gehad tot een onderhoud met den warmen en onvermoeiden kampioen voor den Volkenbond, Viscount Cecil. Het gesprek liep in het bijzonder over de kwestie der sancties in verband met de Italiaansch- Abessyn isc he verwi kkelin gen. Lord Robert Cecil. Bij de zeer belangwekkende debatten over een resolutie omtrent dit onderwerp (waarop ik in een tweeden brief nog even hoop terug te komen) vernamen wij van Engelschen kant, dat de gedachte van voortzetting der sancties wel een zeer sterken aanhang in Engeland had. Op mijn desbetreffende vraag, gaf Cecil te verstaan, dat de geheele Arbeiderspartij en de liberalen, alsmede een groot deel der Conservatieven er z.i. voor zijn, de sancties vol te houden, eventueel te versterken „Gelooft u, dat de meerderheid der Con servatieven er ook zoo over denkt en zoo ja, valt dan niet te verwachten, dat het Kabi net een dergelijk beleid in de praktijk zal voorstaan?" Ik maak mij sterk, zoo zeide Cecil, dat indien men nu in het Lagerhuis deze kwestie aan een stemming zou onderwerpen, een overweldigende meerderheid inderdaad voor de voortzetting van sancties zou zijn. Van daar dan ook, dat ik het hoe langer hoe waarschijnlijker ga achten, dat het Kabinet, dat zulks natuurlijk ook heel goed inziet, in derdaad dezen weg zal inslaan. Het is echter aan de Regeering om in dezen te beslissen, niet aan het Parlement om aan te geven wat er nu moet gebeuren. Maar als de Re geering besluit tot voortzetting, dan is het m.i. zeker, dat zij in het Lagerhuis en in het land, (bij het kiezerscorps) een overweldi gende meerderheid aan haar kant zou zien. Dat in een vroeger stadium de zaken iet wat anders lagen, kan niet ontkend. Men koesterde toen ten onzent de gerechtvaar digde vrees, dat men tenslotte, mocht het hard tegen hard gaan, niet voldoende op Frankrijk zou kunnen rekenen. Thans, na de jongste Fransche verkiezingen is hierin echter en daar raak ik wel het voornaam ste punt een wijziging ingetreden. Van Blum staat wel vast, naar ik ook uit goede informaties weet, dat hij, zoo Engeland voor gaat en dus zelfs bereid mocht zijn het ri sico van eventueel gewelddadig optreden van Italië te loopen, ons geheel en al zal volgen. Dit moet voor ons Kabinet een ommekeer van beteekenis zijn. Intusschen, of het Ka binet, dat het onderling omtrent deze aan gelegenheid niet eens was, werkelijk tot het door mij absoluut gewenschte besluit zal ko men. kan ik niet met volkomen zekerheid voorspellen. Wel kan ik u zeggen, dat het dezerzijds niet aan verdere pogingen zal ontbreken om de Regeering tot een beleid als zooeven bedoeld, te bewegen". Viscount Cecil wees er vervolgens op, dat het nu het oogenblik is om tegenover den aanvaller Italië vol te houden en om te too- nen, dat de Volkenbond niet wil buigen voor het geweld. Zou men thans in dit opzicht zwakheid aan den dag leggen, dan ware daar uit, juist ook met het oog op de toekomst, het ergste te vreezen, Want dan zou bijv. Duitschland op zijn minst moreel sterk staan als het op zijn beurt het Italiaansche voor beeld mocht willen volgen. Daarentegen zal op Duitschland en op ieder ander een ferme houding tegenover Italië een grooten en nut tigen indimk maken. „Maar als nu eens het gevolg van voort zetting der sancties, een gewapend conflict met Italië ware en als dan Duitschland de kans zou te baat nemen om van zijn kant verder roet in het eten te gooien, door als bondgenoot van Italië eveneens te gaan bak keleien?" Die vrees aldus ongeveer het antwoord acht ik niet gerechtvaardigd. Op het oogenblik wil Duitschland niet geytapend in grijpen. Om echter te voorkomen, dat het over enkele jaren daartoe wel bereid zou zijn, wat inderdaad geenszins onwaarschijn lijk ware. al weet ik te weinig van de inner lijke roerselen van hen, die in het Derde Rijk de lakens uitdeelen, om hier iets met zekerheid te durven zeggen, moet men juist nu toonen, dat de Volkenbond en zijn leden alles over heeft voor de eerbiediging van het recht, voor herstel van de geschonden rechts orde. Nu is het oogenblik daar. Verzuimt men dit. dan zet men de deur voor een ko menden oorlog wagenwijd open en is het m.i. met den Volkenbond voor goed gedaan. Aldus ongeveer de gedachtengang van Cecil, wien ik ook nog even vroeg, of dan niet hetzelfde moest gelden met betrekking tot de op 7 Maart jl. door Duitschland begane schending van Locarno. Neen, want het is toch heel wat anders of men met zijn troepen, in strijd met het recht, een vreemd land binnenvalt en over weldigt, dan of men met zijn troepen, in strijd met het recht, een stuk van zijn eigen land bezet. Had Frankrijk het gebeurde van 7 Maart als een flagrante schending van Locarno opgevat en ware het met zijn troe pen Duitschland binnengetrokken, dan had het ongetwijfeld op onzen. Engelschen. bij stand aanspraak kunnen maken. Doch Frankrijk bewandelde, met opzet, een ande ren weg. En daarmee is, door de Fransche houding zelf. de situatie een geheel andere geworden, die maakt, dat men dit geval on mogelijk op één lijn kan stellen met de Ita- liaansch-Abessynische kwestie. Bovendien, zoo merkte Cecil nog op, het schenden van een verdrag geeft volgens den tegenwoordigen inhoud van het Volken bondshandvest geen aanleiding tot sancties. Deze toch komen alleen aan de orde in ge val onrechtmatig tot oorlog is overgegaan. En daarnaast rust er op de Bondsleden, 'ten gevolge van art. 10 de verplichting zorg te dragen voor de eerbiediging en waarborging van de politieke onafhankelijkheid en ter ritoriale integriteit van een door een bui- tenlandschen aanval in het gedrang geko men of komenden staat. Dat is alles. Op het oogenblik. Want ik eken gaarne, dat het wenschelijk ware een bepaling in het leven te roepen waardoor verdragsschending tot aanwending van sancties zou leiden. Aan het slot van het gesprek onderstreepte Cecil nog eens nadrukkelijk, dat naar zijn meening het nu, meer dan ooit, zaak is te toonen, dat de Bond niet bereid is een be gane rechtsbreuk, als zich met betrekking tot Abessynië heeft voorgedaan, tenslotte toch te tolereeren. Dr. E. V. RAALTE. Persbezoek bij den Negus. Z. M. bedankt voor het hartelijk welkom. (Van onzen Londenschen correspondent) LONDEN, 5 Juni. In vereeniging met een honderdtal anderen hebben wij van aangezicht tot aangezicht te genover den Negus van Abyssinië gestaan. Haile Selassie had ons laten noodigen naar den tuin van zijn huis in Princes Gate in Kensington. Wij ontvingen een verklaring niet van de lippen van den vorst maar naar de onmiskenbare toon verraadde door hem opgesteld over de redenen welke hem had den genoopt zijn land te verlaten. In de ver klaring werd gewaagd van de barbaarschheid waarmede de vijand den oorlog had gevoerd, van de verwoesting door de Italiaansche vlieg tuigen achter de gevechtsfronten aangericht. ZM. had de verwoesting gezien. Zijn verkla ring was die van een betrouwbaar ooggetuige. Het gas had kinderen, grijsaards en vrouwen in de dorpen fel en pijnigend geveld. De Ne gus had zich niet voorbereid op een oorlog, in vertrouwen op den Volkenbond en den rechtvaardigheidszin van de naties van de wereld. En zoo voort. Wij stonden op een smetteloos kortgescho ren ovaalvormig grasveld van den achter tuin. Op den achtergrond bloeiden rhododen drons in een verscheidenheid van donkere en lichte tinten. De dreun van Londen's verkeer was als altijd om ons heen. De Negus kwam uit zijn huis geloopen in een donkeren man tel over een roomkleurig jak van lichte stof, een Abessynisch kleedingstuk dat shaba heet. Zijn gestalte is zeer klein en zijn bouw tenger. Zijn fijn beschaafd gezicht is vol waardigheid. De kleine prinses, de kroonprins en de jon gere Hertog van Harrar volgden hun vader. De kleedij der prinsen was reeds veren- gelscht. Een legatie-gevoig met Dr. Martin aan het hoofd voltooide het officieele gezel schap, dat de belangstelling trok van dienst meisjes en lakeien in huizen in de naaste omgeving. Wij juichten het gezelschap aarzelend toe. De ontmoeting was plechtig en kort. De pho- tografen en de filmmakers moesten eerst ge holpen worden. De Negus begaf zich op het grasveld en begon ten behoeve van de geluid- strook van de filmcamera's een gesprek met zijn dochter, zijn oudsten zoon en den gezant. Daarna richtte Haile Selassie zich tot ons met woorden die wij niet konden verstaan maar die ons gelegenheid gaven het lichte en voor ons gehoor (ook afgescheiden van de vreemde taal) zeer uitbeemsche timbre van zijn stem te waardeeren. Een lid van het le gatie-personeel vertaalde de in het Amha- risch uitgesproken zinnen in het Engelsch. Het speet den Negus dat hij niet in het En gelsch kon spreken' om rechtstreeks het Britsch publiek (de meeste journalisten wa ren Engelschen) dank te zeggen voor de vriendelijkheid en de hartelijkheid zijn on gelukkig land betoond Meer vernamen wij niet uit zijn mond. De camera's bleven den Negus in den tuin achtervolgen terwijl deze om de rhododendrons heen wandelde. Wij kregen den indruk dat de Negus nog' niet heelemaal op zijn gemak is in de Londensche lucht, maar dat de echte warmte van zijn ontvangst door het publiek hem zeer heeft getroffen. A K, yAN R. Het woord is aan.... Het Amerikaansche weekblad „Life": Mussolini gaat de Abessi- niërs beschaven. Dit wil zeg gen dat zij de volgende maal niet meer verbaasd zullen zijn als vliegtuigen bommen op hen laten vallen. De negus niet naar Genève? Persoonlijke invloed op de Volkenbonds besprekingen wenscht hij uit te schakelen. Uit Londen: De Negus zal niet deelnemen aan de besprekingen van de Assemblee be treffende het Abessynische conflict. Reuter meent te weten, dat hij dit besluit na overleg met zijn raadslieden heeft genomen. Hij zal niet naar Genève gaan, opdat de genomen be sluiten die van onpartijdige Volkenbondsle den zullen zijn en niet zullen zijn gekenmerkt door den persoonlijken invloed van den Negus. Hongersnood terroriseert Chineesche gebieden. In een stad duizend dooden. PEKING, 6 Juni (Reuter). Ook in de pro vincie Kansoe heerscht hongersnood. In de hoofdstad van Lang-tseoe zijn de laatste veer tien dagen duizend personen van gebrek om gekomen. rrininM IS ER GOEDKOOPER LEE U W UN MEE BEDDEN MEUBELEN LEDIKANT met solide spiraal ƒ3.50 BARTELJORISSTRAAT 5 GEN. CRONJéSTRAAT 71. (Adv. lngez. Med.) MODERNE WONINGEN TE KOOP. Junoplantsoen 5000.— TE HUUR 34.— per maand S. VELDKAMP, Van Dortstraat 90 Telefoon 16373. (Adv. lngez. Med.) Léon Blum's program. pag. 4 De vroegere Britsche minister van buiten- landsche zaken Iloare is benoemd tot Eer sten Lord van de Admiraliteit. pag. 4 De Fransche regeering doet een beroep op de stakers. pag. 4 Vandervelde krijgt opdracht tot vorming van een regeering in België. pag. 4 Bij een ontsporing van den sneltrein Weenen ParijsWeenen werden twee personen ge dood en verscheidene gewond. pag. 4 De regeering zal van verwerping van het vaste lastenontwerp geen halszaak maken. pag. 3 In het ontwerp-pachtwet zijn belangrijke wij zigingen aangebracht. pag. 3 De aangevraagde surséance van de Haarlem- sche Brockway. pag. 5 Bioscopen. pag. 8 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Tweehonderd spillen. pag. 1 Dr. E. van Raalte: Lord Robert Cecil over de sancties. pag. 1 Amy Groskamp-ten Have. Een vrouw schrijft: Dat loopt verkeert. pag. 3 Financieele Kroniek: Een machtig pleidooi voor deflatie van den president der Neder landsche Bank. pag. 9 Van onzen Londenschen correspondent: Pers bezoek bij den Negus. pag. 1 Mi*. J. H. van Gelderen: Verkeersregeling en Verkeersongevallen. pag. 11 Van onzen Londenschen correspondent: Sanc tietweedracht in Engeland. pag. 4 Brieven van een Controleur B. B.: Naar de pioniers van Jeh Soembocl. pag. 7 Van onzen Wtenschen correspondent: Vroed vrouwendag in Bulgarije. pag. 7 II. D. Vertelling. In Morpheus' armen. pag. 7 J. B. Schuil over het afgeloopen looneelsei- zoen. pag. 5 J. B. Schuil over Sensatieroman. Pa&. 5 P. v. d. Hem: John Buil krijgt een logé. c pag. 3 Sport in t kort. pag. 6 De burgerlijke stand van Haarlem is opge nomen op pag. 13,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1