AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TE BERICHTEN Berichten in enkele regels DINSDAG 9 JUNI 19.16 HAARDE M'S D A" 'G B E A D' 7 ICES! De benoeming van den Gouverneur-Generaal. Indische persstemmen. BATAVIA. 9 Juni (Aneta). Van de benoe ming van jhr. A. W. L. Tjarda van Starken- borgh Stachouwer tot gouverneur-generaal is hier te lande met zeer groote belangstelling kennis genomen. De publieke opinie, zooals deze in de dagbla den tot uiting kwam, kan als volgt worden weergegeven: De „Indische Courant" constateert, dat uit de carrière van jhr. Tjarda te bewijzen valt dat hij de kunst van regeeren verstaat, het geen voornamelijk blijkt uit zijn periode als Commissaris der Koningin in Groningen, zoo dat de verwachting gewettigd is dat zijn ver huizing van Brussel naar Buitenzorg voor Indië haar goede zijden zal hebben. „De Locomotief" (Semarang) constateert in een hoofdartikel dat deze benoeming een nieuw bewijs vormt voor de instemming met het gevoerde beleid. Men heeft duidelijk ge zocht naar een figuur die eenigszins verwant is aan den aftredenden landvoogd. Het feit, zoo vervolgt het blad, dat het hoog ste advies gegeven is door een ministerraad, gepresideerd door minister Colijn, wekt de hoop dat de man, die eenmaal door een groot gouverneur-generaal uit velen werd gekozen, thans zelf uit velen den goeden landvoogd heeft gekozen. Het „A. I. D. De Preangerbode" (Bandoeng) tret 'n vergelijking met de benoeming van jhr. De Jonge en merkt op dat ook deze nieuwe Gouverneur-Genera'al Indië niet kent. Het blad constateert verder dat de publieke opinie vroeger een benoeming van outsiders afwees, doch dat men thans inziet dat locale oriën tatie niet langer een onafwijsbare eisch is in verband met de intensiveering van het bestuur en de perfectioneering der organen, terwijl daarnaast de rijks- en wereldproblemen, een grootere aandacht vorderen. De „Deli Courant" (Medan) meent dat In dië met de benoeming van jhr. Tjarda mag worden gelukgewenscht. Alhoewel misschien het een bezwaar kan worden geacht dat de nieuwe Gouverneur-Generaal ten aanzien van Indië een onbeschreven blad is, valt ander zijds het voordeel niet te onderschatten wan neer een bewindsman van deze kwaliteiten, zonder den last van een politiek verleden, frisc-h en onbevooroordeeld tegenover koloniale problemen zal staan. „De Sumatra Post" (Medan) schrijft: onder jhr. De Jonge genoten wij allen, de inlandsche volken niet het minst, het geluk geregeerd te worden in aristocratischen stijl. Bij het einde van de landvoogdij van jhr. De Jonge is met bezorgdheid de benoeming van een nieuwen vertegenwoordiger tegemoetgezien. De benoe ming van jhr. Tjarda heeft echter een einde aan deze onzekerheid gemaakt. Hij is een aristocraat van karakter, met kracht tot lei den, een man uit een geslacht met bestuur ders-tradities, van gezonde dadendrift, een aristocraat van het devies „ik dien" in zijn volmaaktheid. Coördinatie der defensie in Frankrijk. Permanente commissie voor de nationale verdediging ingesteld. PARIJS, 8 Juni (Reuter/A. N. P.) De Staatscourant van Dinsdag zal een decreet be vatten, waarbij de minister van nationale ver dediging en oorlog belast wordt met de coör dinatie van het optreden der departementen van oorlog, marine en luchtvaart. De coördi natie beoogt onder meer het gebruik van de land-, vloot- en luchtstrijdkrachten, instelling en uitvoering van bewapeningsprogramma's, industrieele mobilisatie, besparing der uitga ven van nationale verdediging, onderzoek der problemen met betrekking tot de uitwerking van internationale conventies op bewapenings Het decreet stelt onder voorzitterschap van den minister van nationale verdediging en oorlog een blijvende commissie van nationale verdediging in, die tot uitsluitende taak heeft de studie van deze kwesties. De commissie be staat uit: ten eerste de minister van marine en luchtvaart, ten tweede maarschalk Pétain, ten derde de hoofden der generale staven van leger, marine en luchtvaart en ten vierde eventueel hooge functionarissen, die met het algemeen beheer der drie departementen van nationale verdediging belast zijn. De internationale politiek van Frankrijk's nieuwe regeering. Overleg met Engeland in de Abessynische kwestie. PARIJS, 9 Juni. (D.N B.-A.N.P.) De minister van buitenlandsche zaken Delbos is voorne mens alle diplomatieke vertegenwoordigers van Frankrijk in Europa in de eerstvolgende dagen na elkaar naar Parijs te ontbieden, teneinde zich door hen op de hoogte te laten brengen van den huidigen politieken toestand in Europa, Op 26 Juni zal Delbos zich, waarschijnlijk begeleid door den eersten minister. Léon Blum naar Genève begeven, voor de raadszitting. Tevoren echter, zoo melden de bladen, zal de minister in persoonlijk contact treden met den Britschen minister van buitenlandsche zaken. Eden, waaraan te meer belang wordt gehecht, daar in het ministerie van buiten landsche zaken, in overeenstemming met Léon Blum, het voornemen schijnt te bestaan in de kwestie van het Abessynische geschil in nauwe overeenstemming met Engeland op te treden. De „Oeuvre" is van meening, dat de ontmoe ting tusschen de beide ministers in Folkestone of Boulogne zal kunnen plaats hebben, ter wijl andere bladen Parijs noemen als plaats voor de besprekingen, aangezien ook Léon Blum met Eden zou willen spreken, doch in verband met de parlementaire en regeerings- werkzaamheden voorloopig de hoofdstad niet zal kunnen verlaten. Naar de Dardanellenconferentie in Mon- treux op 22 Juni zal niet de minister van bui tenlandsche zaken, maar een hooggeplaatst ambtenaar van den Quay d'Orsay vertrekken. ROTTERDAMSCHE LLOYD RAPIDE GAAT DONDERDAG NIET. Van de zijde van de Rotterdamsche Lloyd wordt ons medegedeeld, dat de Rotterdamsche Lloyd Rapide, die aansluiting geeft op het motorschip Dempo deze week niet zal loopen wegens de stakingen die in Frankrijk hebben geheerscht. De Dempo zal nu Donderdag Genua aandoen en de passagiers zullen met de Ned. Express naar Genua kunnen reizen. Voorbeurs te Amsterdam. Op de Amsterdamsche wisselmarkt was hedenmorgen meer een kentering ingetreden. Het feit dat hier en daar in Frankrijk nieuwe stakingen zijn uitgebroken, wijst erop, dat de arbeidsmoeilijkheden nog niet volledig zijn opgelost. Bovendien lijken de tot dusverre door de Fransche Volksfrontregeering afgelegde verklaringen nog weinig op een duidelijk af gelijnd systeem, waarmede de financieele en monetaire moeilijkheden welke zich voordoen, onder de knie kunnen worden gekregen. De communistische voorstellen inzake kapitaals heffing maakten hoewel zij niet au serieux behoeven te worden genomen ook geen aan- genamen indruk. De stemming was dan ook verre van behagelijk, blijkende uit de prijzen der diverse valuta's. Britsche ponden liepen na opening 7.38y2 in een snel tempo op tot 7.411/4. Fransche francs waren 9.74 3/4 a 9.75. De Amerikaansche dollars bewogen zich meer naar het gouduitvoerpunt toe en golden 1.4715/16 a 1.48. Het niet officieele effectenverkeer gaf een weerspiegeling na de situatie op' de wissel markt door een vaste stemming voor konink lijken. De Philipsaandeelen en H.V.A.'s waar bij de omzetten echter kleine waren. Ook de Amerikaansche waarden waren beter gedis poneerd. Hillegomsch gemeente ambtenaar voor het Hof. Vier maanden geëischt. AMSTERDAM, 9 Juni. Het Gerechtshof behandelde vandaag in hooger beroep de strafzaak tegen den 35-jari gen ambtenaar J. B. V., ex-hoofd van den dienst van steunverleening te Hillegom, die wegens verduistering en valschheid in ge schrifte door de rechtbank is veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, en die uit den dienst is ontslagen. In het totaal zou hij ƒ300.hebben verduisterd ten nadeele van de gemeente Hillegom. De ambtenaar gaf toe zich de 300.te hebben toegeëigend. De valschheid in ge schrifte ontkende hij echter. De procureur-generaal Mr. J. Versteeg eischte vier maanden. De verdediger Mr. W. Huynen pleitte vrijspraak, subs, drong hij aan op een voorwaardelijke veroordeeling. Arrest 23 Juni. Het vliegtuigongeluk bij Malmoe. Toestel raakte bij daling een schuur. AMSTERDAM, 9 Juni (A. N. P.). Naar omtrent het vliegtuigongeluk in Zwe den nader vernomen wordt, heeft de „Lap land" motorstoring gekregen, tengevolge waarvan de piloot onmiddellijk na den start getracht heeft het toestel aan den grond te zetten. De manoeuvre mislukte in zooverre dat daarbij een schuur geraakt werd. Hettoerei werd grootendeels vernield. Een 18-jarig kantoorbediende uit Amers foort is er met een bedrag van f 360 van zijn patroon vandoor gegaan. De timmerman A. H. Kooy te Alfen a. d. Rijn is van een zolder gevallen en zeer ernstig gewond. Mevr. Bekkering is te Pematang Siantar bij een botsing tusschen twee sado's vrijwel op slag gedood. Te Delft is een berucht inbreker uit Rot terdam gearresteerd, die door de bewoners van een woning in de Odulphusstraat aldaar onder tafel werd aangetroffen. Pastoor Galama uit Deurningen (bij Ol- denzaal) is tengevolge van duizeligheid met zijn nieuwe auto te water gereden en vrij ern stig gewond. Te 's Gravenhage Is op 77-jarigen leef tijd overleden mr. M. van Stipriaan Luiscius. Politie en ambtenaren van de P. T. T. hebben te Enschedé, na maandenlang zoeken een geheimen zender, waarover vooral be schouwingen over voetbal werden uitgezonden m beslag genomen. De twee groote stoomponten van den dienst EnkhuizenStavoren zijn verkocht. ZANDVOORT PERSONALIA. Onze plaatsgenoot J. H. Koning Mz., slaag de heden te Utrecht voor het examen van makelaar in onroerende goederen uitge schreven door de Ned Broederschap van ge diplomeerde makelaars. WERKLOOSHEID. In den stand der werkloosheid komt nog maar steeds weinig verandering. In een sei zoenplaats kan men normaal toch verwach ten dat het aantal werkloozen bij het begin van het seizoen sterk achteruit loopt. Hier van is evenwel weinig te bespeuren. Gedu rende de eerste week van Juni was er in te gendeel zelfs een kleine stijging waar te nemen. Einde Mei waren er ingeschreven 463 mannen en 15 vrouwen, In de afgeloopen week vermeerderde dit tot 464 mannen en 16 vrouwen. HEEMSTEDE AANBESTEDING. Bij dé aanbesteding van het bouwen van 4 woningen voor rekening van den heer L. F. Lekx te Heemstede, door de bouwk. C. v. Damme te Hoofddorp is ingeschreven door: D, Bouveé, Haarlem f 7689. A. v. Kampen, Hoofddorp, f 7718. B. H. Marsé. Diemen f 7790. Daudey en Co., Lisse f 8240. P. Bos en J. Kroon. Bovenkerk, f 8396. H. Koopman, Hoofddorp f 8589. J. v. d. Walle, Heemstede f 8666. P. Bakker en Zn., Nieuw-Vennep f 8696. N. Kastien, Lisse, f 8790. G. Groen. Hoofddorp f 8811. S. Westerman, Hoofddorp f 9170. Gebr. v. Keulen, Halfweg f 9240 J. F. Jansen, Nieuw-Vennep f 9299. J. v. Heul, Heemstede f 9726. Gebrs. Seysener. Hillegom f 9786. C. v. Oers en Co., Haarlem f 9875. A. Leenheer, Badhoeve f 9876. P. Appelman, Nieuw-Vennep f 9990. Pijlman. Hoofddorp, f 1034. A. v. Varik, Haarlem f 10390. J. Breevort, Haarlem f 11600. De gunning is aangehouden. „BLOEMBOLLEN CULTUUR" De afd. Heemstede van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur houdt morgen (Woensdagavond) in café-restaurant Lom meroord" een ledenvergadering, met als meest urgente punt: behandeling van den beschrij vingsbrief der op Maandag 22 Juni te houden algemeene vergadering, welke te behandelen krijgt de vraag of de saneering moet blijven bestaan zooals die nu is, veranderd dient te worden of geheel moet worden opgeheven. EXCURSIE TUINLIEDEN. Zaterdagmiddag 14 Juni zullen de leden dei- onderlinge tuinliedenvereeniging „Aerden- hout en Omstreken" een excursie maken naar de Leidsche Hortus. Het vertrek is bepaald op 2 uur n.m. van het Raadhuisplein per Leidsche tram. Een mooie gelegenheid om de prachtige collectie zeldzame planten te bewonderen te meer daar het geheel zal staan onder des kundige leiding. BEVERWIJK. Het aardbeienseizoen nadert. De eerste veiling vastgesteld. Hoewel het nog wel twee weken zal duren al vorens de aardbeienoogst in Kennemerland in vollen gang is, nemen de aanvoeren van aard beien op de gewone groentenveilingen toch reeds zoo'n beduidenden omvang aan, dat de directie van de Vereenigde Veilingen reeds nu besloten heeft de speciale aardbeienveilingen fe doen aanvangen. De eerste aardbeienvei ling zal op Donderdag 11 Juni des namiddags te 4 uur in het gebouw, van de Vereenigde Vei lingen aan de Breestraat worden gehouden. Daarna wordt verder dagelijks geveild op Maandag, Woensdag en Vrijdag na de groen- tenveiling van 1 uur, Dinsdag en Donderdag ongeveer te 4 uur en op de Zaterdagen op ver zoek van de fabrikanten reeds om 3 uur. De weersomstandigheden waren voor de ont wikkeling van de vruchten tot nu toe zeer gunstig, zoodat de eerste speciale veiling van aardbeien aanmerkelijk vroeger dan vorig jaar kan worden gehouden. In 1935 hielden de Vereenigde Veilingen op 20 Juni de eerste vei ling, waarna de Beverwijksche exportveiling eerst op 27 Juni haar deuren opende. Zooals wij reeds eerder schreven, staat het gewas er over het algemeen best voor. Vooral de twee- en driejarige aardbeien hebben rijk gebloeid en beloven een overvloedigen oogst. Of dat inderdaad ook het geval -zal zijn is moeilijk te zeggen, omdat er veel van afhangt of de vruchten zich normaal kunnen ontwik kelen. Tot nu toe zijn de nachtvorsten, de grootste vijanden van het aardbeiengewas, ge lukkig uitgebleven. Aan water heeft het niet ontbroken, het wachten is nu nog maar op de zoele zomerwarmte, die de vruchten tot rijp heid moet brengen. Werkt de natuur in dit opzicht ook mee, dan zal de oogst kwantita tief, zooals men onder de tuinders algemeen verwacht, beduidend beter zijn dan vorig jaar. Van de prijzen zal het afhangen, of de tuinders na zooveel minder gunstige oogst- resultaten nu eindelijk eens zullen kunnen spreken van een goed aardbeienjaar. De markt blijft aan het begin van het seizoen altijd het groote vraagteeken. Indien het juist is, dat de oude voorraden ingepulpte aardbeien van vo rige oogsten geruimd is, dar. zou men mogen verwachten, dat de jamfabrieken groote voor raden zullen kunnen gebruiken. Deze omstan digheid zou ten goede kunnen komen aan de willige stemming van de markt. Deze is ech ter ook nog van andere belangrijke vraagstuk ken afhankelijk. Een gewichtige vraag in dit verband is bijvoorbeeld, hoe het met de ex port gesteld zal zijn. Export naar Duitschland moet vrijwel uitgesloten worden geacht. De uitvoer naar Engeland is aan allerlei beper kingen onderhevig, één daarvan wordt ge vormd door de hooge invoerrechten, die voor de Nederlandsche aardbeien moeten worden betaald. Het welslagen van het aardbeiensei zoen is dus wel van talrijke gewichtige facto ren afhankelijk. De aardbeiencuhuur neemt in geheel Kennemerland nog altijd een zeer voor name plaats in, zoodat het voor de hand ligt, dat de resultaten van den oogst met span ning worden verbeid. Er zijn in Kennemerland meer belangen van het welslagen van den aardbeienoogst afhan kelijk, dan die van de tuinders alleen. Vooral ook voor den plaatselijken middenstand is een goede oogstopbrengst van veel beteekenis. In tusschen staat weer een belangrijke perio de voor de deur, waarvan het wel en wee van talrijke nijvere menschen afhankelijk is. Laat ons hopen, dat de aardbeienoogst 1936 althans eenige compensatie zal kunnen brengen voor de vele tegenslagen, waarmede de tuinders bevolking in deze donkere crisisjaren te kampen heeft. IJMUIDEN Zeelieden protesteeren tegen door besturen aanvaarde loons- verlaging. „Geen enkele verslechtering of anders geen boot de haven uit!" Hedenmorgen werd op de trawlerkade een corculaire verspreid waarin de leden van den Centralen en van de drie confessioneele bon den worden opgeroepen voor een vergadering, die Woensdagavond in Thalia zal worden ge houden. Voorts circuleeren adressen, gericht aan de besturen der organisaties waarin deze worden uitgenoodigd de vergadering b'j te wonen. Onder het hoofd: „Geen enkele verslechte ring of ander geen boot de haven uit!" wordt in de circulaire, die is uitgegeven als or gaan voor discussie en informatie voor leden van den Centralen Bond van Transportarbei ders, ontkend, dat de meerderheid van de Christelijke, Katholieke en oud-Katholieke arbeiders vóór het voorstel van de besturen der confessioneele bonden aanvaarding van een loonsverlaging van 5 procent hebben gestemd. „De meerderheid van de godsdienstig geor ganiseerde arbeiders" aldus de circulaire, „kon niet op de ledenvergaderingen zijn en heeft dus ook niet gestemd, om welke redenen de leiders van hun organisaties weigeren het stemmenaantal te publiceeren." Met klem wordt in de circulaire aange drongen niet tegen lager loon in zee te gaan en desnoods met of zonder de besturen zelf den strijd te organiseeren voor den eisch: „hand having van de oude contracten". STORMVOGELS—V.S.V. UITGESTELD. Naar wij vernemen is de wedstrijd Storm - vogelsV.- S. V., die a.s. Vrijdagavond ge speeld zou worden een week uitgesteld. De wedstrijd vindt dus plaats op Vrijdag 19 Juni a.s. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoornende voor de Woensdagmarkt: Rotterdam IJM. 112. Vangst 60 m. schelvisch. 110 m. braadschelvisch, 50 m. kabeljauw en gul, 35 m. platvisch, 20 m. wijting, 20 m. radio, 10 m. makreel, 20 m. varia, totaal 325 manden, be nevens 120 st. stijve kabeljauw. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G i 0.57—0.42 Griet per 50 K.G. f 21—16 Tongen per K.G. f 0.600.44 Zetschol per 50 K.G, f 28—23 Kleine schol per 50 K.G. f 16—5.70 Schar per 50 K G. f 8—6 Tongschar per 50 K.G. f 2517 Kleine poon per 50 K.G. f 3.601.70 Groote schelvisch per 50 K.G. f 22.5014 Middelschelvisch per 50 K.G. f 16—11 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 149 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 93.80 Kabeljauw per 125 K.G. f 57—35 Groote gullen per 50 K.G. f 1613 Kleine gul en per 50 K.G. f 148 Wijting per 50 K.G. f 4 602.60 Makreel per 50 K.G. f 8.505.50 Heilbot per K.G. f 1.02—0.84 Leng per stuk f 10.90 Koolvisch per stuk f 1.03 De werkloosheid. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 46? bouw vakarbeiders, 337 metaalbewerkers, 54 kan toorbedienden, 20 huisbedienden (vr.), 35 houtbewerkers, 31 landarbeiders, 603 visschers, haven en transportarbeiders, 690 losse en fa brieksarbeiders, 335 in overige beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 23 bouwvakarbeiders. 27 metaalbewerkers, 9 kan toorbedienden, 24 huisbedienden enz. (vr.), 43 losse en fabrieksarbeiders en 5 in overige beroepen. Het totale aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2698 tegen 2620 in de vorige week. BESOMMINGEN Trawlers manden Uiver IJM 384 350 f 2130 Jacqueline Clasina IJM 10 385 f 2280 Limburgia IJM 54 190 f 1850 Voorwaarts IJM 83 110 f 1480 Loggers: SCH 181 f 1030; KW 74 f 1340; KW 31 f 660. Morgen invoering der nieuwe voorwaarden. In de hedenmorgen gehouden alge meene ledenvergadering der reeders- vereeniging is besloten de nieuwe loon- en arbeidsvoorwaarden morgen in te voeren. Op de trawlers, die Maandag naar zee vertrokken, is de bemanning nog op de oude voorwaarden uitgevaren. Bevolking neemt steeds toe. Het is \yel een opvallend verschijnsel, dat de bevolking onzer gemeente steeds blijft toe nemen. Ook in de maand Mei viel wederom een stijging te constateeren; in genoemde maand bedroeg de vermeerdering 91, waardoor de bevolking op 1 Juni is gestegen tot 45.478. Op 1 Januari van dit jaar telde de gemeente 45.185 inwoners, zoodat het zielental in de eerste vijf maanden met bijna 300 steeg. Er vestigden zich in de maand Mei 136 m. en 163 vr., totaal 299, en werden geboren 36 m. en 29 vr. totaal 65, zoodat de totale ver meerdering bedroeg 364. De bevolking verminderde door vertrek met 117 m. en 131 vr. totaal 248, door overlijden met 11 m. en 14 vr. totaal 25. De totale ver mindering bedroeg 273, De netto vermeerde ring bedroeg dus 91. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 9 Juni. Bevallen 5 Juni: W, L. Cassee—Hesselink, z,; B. Makkes v. d. DeijlKuneman. d.; A, J. Admiraal—Kuijper, d.; 7 Juni: H. Kan— Gooijer, z.; M. v. d. Beekv. Krimpen, z.; 8 Juni: M. G. H. OtsenScholten, d. Overleden 7 Juni: R.. 7 mnd., z. v. A. Beider, de Keijstraat; J. J. de Jong, 70 j„ Kamperlaan. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 H 96% - 4* - 97%-% 977,-1* 4 pCt. Nederl. Indië 93}* - - 943/, 94%-% STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschlandl930 (Youngleening) 184* Youngleening (met ver klaring) 20%, 204* 207/8 20% BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank 115H Handel Mpij. Cert van f250 135 13414 Koloniale Bank 4714 47 Ned. Ind. Handelsbank 117 Rotterd. Bank 109?* - INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 21*/, - H 21?* 217/, 217/g 217, v. Berkels Patent 38 - - - Calvé Delft Cert 591* 391* Ned Ford ex. 40 afst. 2037/c Philips Gloeil. Gem.Bezit S7H -18S 188-189 - 187-188 114% h 1144* 1144* 1144* 1143/8-7/8 TABAKKEN. Deli Batavia 1649* 1664* Deli Maatschappij 214 2171* 218 2171* 204 2051* SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1% - Scheepvaart Unie 48 -% 48 Koninkl. Paketvaart 99 9914 Rotterdamsche Lloyd 3S4* 3814 Maatschappij Nederland 35 35 Holland—Amerika lijn 404* - - - PETROLEUM. 27014 - 2711* 274 275-1* 27414 274% - 1* Perlak Petr. 807/, soy. Shell Union ici* - 10% 107* - 10% Continental Oil 1714 17% 9% -% 9% 9% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 244 245-24SL. '481* 748 2481* Java Cultuur 131 Ned. Ind. Suiker Unie 10414 Vorstenlanden 21% - INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. 8% - - 8% 20% - 201* 30%-7/, 203/, 203/8 - Bethleh Steel 30% 307/, 307/, Cities Service - - - 367/, 36% 373/8-14 373/, 373/g 373/8 Kennec Copper 22% 22% 227/g 22% Radio Corp 71* RUBBERS. Amsterd, Rubber 1191/, 1194* 1201* 1201/, 1207, Deli Bat. Rubber 62V, Indische Rubber 94 64 Kendeng Lemboe 125% Serbadjadi 60 Rotterdam Tapanoeli 407, Bandar Rubber IOJ6/. 1041* Preanger Rubber 444* Java Caoutch 82 - Sumatra Rubber 142 - - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 19?* 194* Wabash Railroad 1% 1% 1% Union Pacific 78 77 Chic. Wilwaukee 4%-% - Missouri Kansas Texas 5% 5%-Vf 5% 5% MIJNBOUW. Alg Explor Mij 164 164 Redjang Lebong 201 - - - PROLONGATIE. 4 4

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11