Uit het Buitenland. België. GEHEEL GEBIT Wat in 1935 in rook op ging. Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom DINSDAG 9 JUNI 1936 HAAREEM*S DAGBEAÖ De spanning in het Verre Oosten. Zuidelijke troepen willen tegen de Japanners optrekken. Spoedig confe rentie van Nanking met de Zuidelijke provincies. Onder houd met Tsjang-Kai-Sjek. China. Zuidelijke legers willen tegen de Japanners optrekken Uit Nanking meldt Reuter dat aldaar de Kantonneesche dictator Tsjen Tsji Tang is aangekomen om met Tsjang Kai Sjek te oonfereeren. Gemeld wordt, dat de Zuidelijke legers op 15 Juni met een opmarsch naar het Noorden zullen beginnen, doch de centrale regeering hoopt er de Kantonneezen alsnog van te kunnen overtuigen, dat de genomen maatregelen voldoende zijn om de Japansche agressie het hoofd te kunnen bieden. Men meent te weten, dat de opperbevelhebber van de provincie Kwangsi. Li Soeng Jen, en zijn collega Pai Tsjoeng Hai, die bekend staan vanwege hun vijandige gezindheid jegens Nanking, Tsjen. Tsji Tang ertoe trachten te bewegen, handelend op te treden. In tegenstelling met de berichten uit Han- kau, volgens welke twee divisies der zuide lijke troepen Hoenan zouden zijn binnen getrokken, ontkent Kanton officieel, dat zijn troepen Hoenan zijn binnengerukt. Maarschalk Tsjang Kai Sjek heeft voor de eerste maal een officieele verklaring over den toestand in China afgelegd. Hij erkende de meeningsverschillen tusschen Nanking en Kanton en zeide te hopen, dat de leiders van Kwangsi en Kwantoeng geen burgeroorlog zouden ontketenen of hun onafhankelijkheid uitroepen. De kwesties van oorlog en vrede, aldus de maarschalk behooren uitsluitend tot de bevoegdheid van de centrale regeering te Nanking. Binnenkort zal een plenaire zitting van het centraal uitvoerend comité worden gehouden om den toestand te bespreken. Tsjang Kai Sjek zeide te hopen, dat de zuide lijke provincies daar sterk vertegenwoordigd zouden zijn. V'andervelde geeft zijn opdracht terug. De leider der Socialisten Vandervelde, heeft den koning medegedeeld dat het hem niet mogelijk is een nieuwe re geering te vormen. De koning heeft hierop Van Zeeland met de kabinetsformatie belast. Deze heeft den koning om bedenktijd ver zocht. Hij zou vanmorgen zijn antwoord geven. Men neemt aan, dat Van Zeeland slechts onder twee voorwaarden bereid zou zijn zich met deze taak te belasten: 1. de Katholieke, Socialistische en Liberale partij moeten in stemmen met de verkiezing van zijn mede werkers uit deze partijen. 2. De parlementaire werkzaamheden moe ten' ènistig worden gewijzigd, teneinde een systematische obstructie der extremisten te vermijden. Oostenrijk. Otto von Habsburg „gereed om terug te keeren". De „Daily Herald" publiceert een bericht uit Weenen, volgens hetwelk aartshertog Otto van Habsburg een schrijven heeft gezonden aan het Tiroolsche dorpje Munster, dat den troon pretendent kortgeleden tot eereburger heeft benoemd. In dit schrijven zegt aartshertog Otto: ..Het is hoog tijd voor een beslissende actie. Ik ben gereed op elk uur naar huis terug te keeren en Oostenrijk zijn oude eenheid, zijn kracht en zijn oude welvaart weer te geven. ..Ik alleen vertegenwoordig het legitimisti- sche beginsel, vastgelegd door God. boven alle worstelingen en boven allen wedijver. „Tengevolge van het ontbreken van een hoogste macht is er een voortdurende strijd om de macht in den staat. „De concentratie van alle krachten is noo- dig. Ik zou dit tot stand kunnen brengen met de hulp van God, want ik ontleed mijn titel aan geen enkelen groep." Zwitserland. 235 millioen francs voor ver sterking der verdediging. De Nationale Raad heeft naar het A.N.P, bericht. 235 millioen francs gevoteerd, welke de bondsraad tot versterking der nationale verdediging had aangevraagd. De socialisten stemden tegen. Zij hadden 500 millioen gevraagd, waarvan 235 millioen voor het leger en de rest voor de economische ver dediging bestemd zouden zijn. Vliegtuig stort midden in een stad neer. Piloot en waarnemer gedood. Brandende benzine veroorzaakt drie dooden en 13 gewonden. Naar uit Dubrovnik (Joego-Slavië) gemeld wordt, heeft daar Maandag door het neer storten van een militair vliegtuig een ern stig ongeluk plaats gevonden. Door tot nu toe nog niet opgehelderde oor zaak, aldus meldt het D.N.B.. stortte van twee militaire vliegtuigen, die boven de stad cirkelden, er een plotseling neer en kwam midden in de stad terecht. Het sloeg te plet ter op een huis, waarbij de tank van het toestel ontplofte. De brandende benzine stroomde in de nauwe straten, die in ver band met het drukke middagverkeer vol menschen waren. Vele voorbijgangers ge raakten in brand en stoven als brandende fakkels uiteen. Drie personen verbrandden ter plaatse, terwijl 13 met verschikkelijke brandwonden naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Vier hunner verkeeren in levensgevaar. Het huis. waarop het vliegtuig terecht is gekomen is geheel uitgebrand, ter wijl 3 andere huizen ernstig door het vuur werden beschadigd. Het schijnt slechts aan het directe ingrij pen van de brandweer en de volkomen wind stilte te danken te zijn, dat de brand niet een voor de geheele stad Du'brovnik ramp zaligen omvang heeft aangenomen. De lijken van den piloot en den waarne mer van het vliegtuig zijn geheel verkoold uit het tot een vormlooze massa aaneenge smolten vliegtuig geborgen. Aanslagen in Palestina. Bom op een markt geworpen. Uit Jeruzalem: De aanslagen duren voort en de animositeit der Arabieren tegen de Jo den neemt nog niets af. In het oude deel van Jeruzalem is een bom geworpen midden op een markt, waardoor 24 personen meeren- deels Arabische boeren die hun producten stonden te verkoopen. werden gewond, waar van 8 ernstig. Te Haifa is een bataljon Brit- sche troepen aangekomen. (Reuter.) Britsclie troepen uit hinderlaag beschoten. Detachementen Britsche politietroepen zijn uit een hinderlaag beschoten. Op hun kampen bij Hebron, Jenin, en Na bloes werd geschoten, doch niemand werd getroffen. De manschappen beantwoordden het vuur. In den afgeloopen nacht zijn vijf bommen geworpen in de tuinen van de meis jesschool te Gaza Het instortingsongeluk te Boekarest. Drie dooden, eenige honderden gewonden. Reuter meldt uit Boekarest, 8 Juni: Van avond is officieel medegedeeld, dat bij de in storting der tribunes drie personen zijn ge dood, 300 personen moesten onder medische behandeling worden gesteld in de verschil lende ziekenhuizen te Boekarest. Een gedeelte hunner kon huiswaarts keeren. Er werd een onderzoek ingesteld, naar aan leiding waarvan zeven personen zijn gear resteerd, o.m. de ai'chitect en de aannemer, zoomede eenige personen, die met het toe zicht waren belast. Koning Carol, die de militaire revue bij woonde. nam persoonlijk aan het reddings werk deel. Ook waren aanwezig de president der Tsjecho-Slowaaksche republiek, dr. Benesj en prins-regent Paul van Joego-Slavië. DR. WTBAUT TE BERLIJN HERDACHT. In de Kroll Opera te Berlijn is gisteren door den rijksminister van binnenlandsche zaken, dr. Frick en door den president van de „Union Internationale des Villes et Pouvoirs Locales" (de internationale Unie van steden en plaatselijke besturen) G. Montagu Harris (Engeland) het zesde internationale gemeen tencongres geopend. G. Montagu Harris leidde het congres in met een woord van herdenking voor den over leden president der Unie, dr. F. M Wibaut. Ter eere van den overledene verhieven de aanwezigen zich van hun zetels. EEN 1700 JAAR OUD GRAF ONTDEKT. Te Worosjilowgrad (Sovjet Rusland) heeft men een graf gevonden uit de tweede eeuw van onze jaartelling. De overblijfselen sche nen te zijn van een vrouw behoorende tot den stam Khazar, die ongeveer 1700 jaar gele den begraven was. Stakingen in Frankrijk nog niet geëindigd. Overeenstemming in de warenhuizen. PARIJS. 8 Juni. De metaalbewerkingsgroep uit het Parijsche district deelt mede, dat gisteren het personeel van eenige fabrieken de gebouwen heeft ontruimd of het werk hervat heeft. De kleermakers (sters) hebben echter besloten de staking algemeen te ma ken. Naar men venvacht zal het personeel der Wagons Lite besluiten het werk Woens dag te hervatten. In de provincie heeft de stakingsbeweging zich in de streek van Rouaan uitgebreid, vooral in de textiel industrie. Gisteravond staakten meer dan 35000 personen in het departement Bene- den-Seine. waarvan 27000 in de omgeving van Elbeuf. In de streek van Vierzon is een overeènstemming bereikt in 10 porceleinfa- brieken en werd het werk heden hervat. De besprekingen tusschen de directies der groote warenhuizen en hun personeel hebben tot overeenstemming geleid op de volgende punten: 1) het recht vakvereenigingen op te rich ten. 2) De instelling van personeelsdelegaties. 3) Geen represaille voor deelneming aan de staking en 4) de voorwaarden en modaliteiten voor een eventueele werkhervatting. Morgen zal het loonvraagstuk worden be handeld. De regeering is voornemens de Kamer Donderdag of Vrijdag om stemming te vra gen over de wetsontwerpen inzake het col lectief arbeidscontract, de 40-urige werkweek en de betaalde vacanties. Morgenmiddag, na afloop van den ministerraad, zullen deze wetsontwerpen worden sedeponeerd op het, bureau van de Kamer. Waarschijnlijk zal de senaat deze wetsontwerpen voor het eind der week in behandeling kunnen nemen. De algemeene mijnwerkersstaking is in alle mijnen van het arrondissement Doornik een feit. Maandagmorgen heeft de stakingsbeweging zich nog uitgebreid tot de bierbrouwerij, de confectie-industrie, de electrische centrale, de metaalnijverheid en de eenheidspij zen winkels. In het arrondissement staken onge veer 30 tot 35.000 personen. Ook in St. Quentin is de stakingsbeweging uitgebreid: in Rijssel is de staking onder de bouwvakarbeiders algemeen. De toestand is nog steeds rustig. TANDHEELKUNDIGE INRICHTING VOOR DEN MIDDENSTAND Rijksstraatweg 25, Haarlem-N. Tegenover het oude Raadhuis Minimum tarief met inbegrip van trekken /35„- Spreekuren alle werkdagen van 94 uur. Avondspreekuren Maandags, Dinsdags, Donderdags van 79 uur. (Adv. Ingez. Med.) Russisch oordeel over het Fransche program. MOSKOU. 8 Juni (A. N. P.). In zijn buitenlandsch overzicht bespreekt de „Prawda" het program van de nieuwe Fran sche regeering, dat door een groote meerder heid van de Kamer is goedgekeurd. Het blad legt er den nadruk op, dat dit program de binnenlandsche politiek der Fransche regee ring voor den eerstvolgenden tijd vastlegt en terzelfder tijd een document vormt, dat de wegen der buitenlandsche politiek van Frank rijk bepaalt op een oogenblik, waarop het pro bleem van den strijd .voor den vrede, voor de collectieve veiligheid en voor de eerbiediging van de internationale verdragen een buiten gewone belangrijkheid krijgt, terwijl Frank rijk zich in deze kwestie geplaatst ziet tegen over een bijzondere verantwoordelijkheid. Na vervolgens een analyse te hebben ge geven van het Fransche regeeringsprogram en te hebben uiteengezet, dat een der harts- tochtelijkste verlangens van het Fransche volk zoowel als van de volken van alle landen de vrede is, die ondeelbaar is, schrijft het blad: Het Volksfront heeft bij de verkiezingen in Frankrijk de overwinning behaald als gevolg van de massabeweging ten gunste van den vrede, tegen de bedreiging van het fascisme in binnenland en buitenland. BEZUINIGING OP BENZINEVERBRUIK. De Italiaansche ingenieur Silvio Rama de Luques heeft een toestel uitgevonden, dat, in auto's gemonteerd, in staat is belangrijke bezuinigingen te geven op benzinever bruik. Bij de proefritten steeg het verbruik over een afstand van 70 km. niet hooger dan 5 liter, terwijl dit tot dusverre 7 liter was, d.w.z. een besparing van ongeveer 30 pet. CHAPLIN BEZIG VOOR EEN SPREKENDE FILM? In Hollywood verluidt, dat Charlie Chaplin bezig is met de voorbereidingen voor een groo te sprekende film. Hij zou definitief het zwij gende filmspel verworpen hebben. BESTRIJDING VAN DEN HANDEL IN VERDOOVENDE MIDDELEN. Maandag is te Genève de diplomatieke con ferentie, die belast is met de uitwerking van een wetsontwerp "ter bestrijding 'van' dei-f han del in verdoovende middelen, geopend onder voorzitterschap van den Nederlandschen ge delegeerde mr. J. Limburg. 42 Staten zijn ver tegenwoordigd. Boot met 26 opvarenden omgeslagen. Slechts tien hunner gered. Een boot met 26 opvarenden is op de Jonisei nabij Krasnojarsk in Siberië omgeslagen. Slechte tien personen konden worden gered. De voor het ongeluk verantwoordelijke perso nen zijn in arrest gesteld. KWESTIE OVER U.L.O.-EXAMENS. Zaterdag en Zondag hield de U.L.O.-groep in den Bond van Ned. Onderwijzers zijn jaar lij ksche bijeenkomst, ditmaal op het Troel stra-oord te Egmond aan Zee. De volgende motie werd aangenomen: De Ulo-groep, van oordeel, dat het ge- wenscht is, dat bondsleden zich onthouden van deelname aan de Ulo-examens, zoolang voor hen een uitzonderingspositie blijft ge handhaafd, draagt het groepsbestuur op een- krachtige actie voor deze onthouding ter hand te nemen, en verzoekt het hoofdbestuur het groepsbestuur in de gelegenheid te stellen deze propaganda in streekvergaderingen ook mondeling te voeren. Sterke teruggang der duurdere soorten. Wanneer men de uitvoerige gegevens, opge nomen in het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek, 31e Jaargang Afl. 4, van 30 April j.l., nader onder de loupe neemt, voor zoover deze betrekking hebben op het verbruik van sigaren, sigaretten en tabak in 1935, dan blijkt, dat sedert 1926 tot op het huidige oogenblik de consumptie van sigaren jaar in jaar uit is toegenomen; behoudens een tweetal teruggangen van 1930 op 1931 en van 1931 op 1932. Tegenover een sigarenverbruik van 1.145.089 x 1000 stuks in 1926 staat een consumptie van 1.428.770 x 1000 stuks in 1935. Een overeenkomstig beeld vindt men voor het sigarettenverbruik. Ook daar een voortduren de stijging tusschen 1926 en 1935, behoudens een teruggang van 1930 op 1931. Het aantal weggeblazen sigaretten bedroeg in 1926 reeds 2.369.075 x 1000 stuks tegenover 4.008.972 x 1000 stuks in 1935. Geheel afwijkend is het verloop van het tabaksverbruik in ons land. Dit be droeg in 1926 niet minder dan 12.540 x 1000 K.G. en was tusschen de jaren 1926 en 1935 alleen hooger in 1931, 1932 en 1933. Na laatst genoemd jaar trad een beduidende verminde ring in en in 1935 was dit verbruik geslonken tot 10.569 X 1000 K.G.. waardoor het behou dens in 1934, toen het nog .iets minder was op het laagste niveau kwam in de meerge noemde periode 19261935. Het is wel merk waardig, dat in dit tijdsbestek het jaar 1926 zich vooral kenmerkt èn door het laagste si garen èn door het kleinste sigarettenverbruik. Het geringste tabaksverbruik werd in 1934 vastgesteld. Maar 1926 onderscheidt zich in deze reeks niet alleen. Ook 1935 doet zulks. In dit jaar was het sigaren-, zoowel als het sigarettenverbruik het grootst. Voor het- ta baksverbruik geldt daarvoor het jaar 1932. De betrekkelijk geringe stijging van het sigaren- verbruik van 1934 op 1935, komt geheel voor rekening van de sigaren, waarvoor i2,5 procent accijns verschuldigd is. Het verbruik van si garen. waarvoor sinds 1 Maart 1934 een accijns van 17,5 procent moet worden betaald, is van 1934 op 1935 sterk gedaald. De accijnsver- hooging. welke op 1 Maart 1934 is ingetreden had een grooteren aankoop ten gevolge in de laatste maanden van 1933 en de eerste maan den van 1934, waardoor het sigaren- en siga rettenverbruik een grootere toeneming aan wijst van 1932 op 1933, dan van 1933 op 1934, terwijl het absolute tabaksverbruik van 1932 tot 1934 zelfs is toegenomen. Het sigaretten verbruik is van 1931 af voorts nog beïnvloed door de heffing van 30 opcenten van 1 Juni 1931 tot 1 April 1932 en van 50 opcenten van 1 April 1932 tot 1 Maart 1934, ter bestrijding van crisisuitgaven. Het verbruik per hoofd der bevolking is, voor zoover de sigaren betreft, van 153 stuks in 1926 toegenomen tot 174 stuks over 1930, waarop een daling volgde tot 169 stuks over 1935. Het sigarettenverbruik per hoofd der bevolking" vertoont een eenigszins ander beeld. Bedroeg dit verbruik over 1926 slechte 317 stuks, be houdens enkele teruggangen, het liep over 1935 tot 475 stuks op. Het tabaksverbruik is per hoofd der bevolking over de jaren 1926 tot en met 1933 gemiddeld iets hooger geweest dan over 1934 èn 1935. De klemhandelswaarde der verbruikte siga -ren.was in de periode 19261935 het kleinst in laatstgenoemd jaar. Zij bedroeg toen 64.761.590 gulden. Het is de eerste maal, dat deze waarde lager was dan 70 millioen gulden. Het hoogst was zij in 1930, nml. ruim 90 millioen gulden. Het beeld van de klemhandelswaarde der verbruikte sigaretten is veel wisselvalliger. Het is wel merkwaardig, dat deze waarde in 1926 het laagst was. nml. 40.545.836 gulden en-in 1930 het hoogst: 61.672.821 gulden. Vanaf dat jaar tot heden is deze waarde voortdurend kleiner geworden en bedroeg in 1935 slechte 43.222.215 gulden. Iets dergelijks toonen de kleinhandelswaar- de-cijfers van de tabak, met dien verstande, dat de kleinhandelswaarde der verbruikte tabak in 1926 het hoogste was. nml. 30.180.599 gulden en in 1935 een laagterecord bereikte van 19.416.078 gulden. Tusschen 1926 en 1935 was deze waarde nog nooit onder 20 millioen gulden geweest. De totale waarde van de gebanderolleerde hoeveelheden sigaren, sigaretten en tabak be droeg in 1926 bijna 152 millioen gulden en ruim 183 millioen gulden in 1930. Na dit jaar volgden dalingen, waardoor het bedrag in 1935 tot bijna 128 millioen gulden slonk. In deze bedragen zijn begrepen de waarde van de as sortimentsverpakkingen, schommelend tus schen 94.860 gulden over 1933 en 26.854 gulden over 1928. Van deze totale waarde kwamen over 1926 resp.: 53, 27 en 20 procent voor re kening van het sigaren-, sigaretten- en tabaks verbruik. Tot en met 1930 is de waarde van het sigarettenverbruik sterker gestegen dan die van het sigarenverbruik, terwijl de waarde van het tabaks-verbruik is gedaald, als gevolg waarvan deze verhoudingscijfers over dit jaar bedroegen resp.: 51, 34 en 15 procent. Van 1930 af is de waarde der gebanderolleerde sigaren en sigaretten gedaald, in 1931 trad een over ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Zoo snel als hij kan loopt Thijs achter den hond aan. Het dier weet blijkbaar precies, waar hij wezen moet, want hij rent regelrecht op het bosch aan. „Er moet toch wel iets bijzonders met het beest aan de hand zijn," denkt Thijs onder het loopen. „Het dier gaat blijkbaar vastberaden op zijn doel af en heeft mij natuurlijk voor het een of ander noodig." Het hondje blijft intusschen maar voortvliegen. Af en toe kijkt het eens om, alsof het er zeker van wil zijn, dat Thijs nog steeds volgt. eenkomstig verschijnsel op voor tabak. Deze dalingen vonden zoowel voor de sigaren, als voor de sigaretten en de tabak vrijwel in ge lijke mate plaats, hetgeen wel hieruit blijkt, dat over 1935 de onderlinge verhouding der waarde nog dezelfde was als over 1930 werd aangegeven. Per hoofd der bevolking is de to tale waarde aanvankelijk gestegen van f 20,34 over 1926 tot f 23,25 over 1930, waarna dalingen zijn ingetreden tot f 15,14 over 1935. Kenmerkend is, dat de toeneming van de verbruikte hoeveelheden en de afneming van de waarde het gevolg is, zoowel van de prijs dalingen, als van het toenemend verbruik van de goedkoopere soorten sigaren, sigaretten en tabak. Daartegenover staat een sterke terug gang voor de duurdere soorten. Dit verschijn sel staat geenszins op zich zelf. In tal van branches van den meest verscheiden aard is het terug te vinden. In het algemeen rooken wij goedkoopere sigaren, sigaretten en tabak dan vóór 1929. Wij weten het als rookers uit eigen ervaring, wij laten er niet-rookers dik wijls hun minder vriendelijke opmerkingen over maken en ten slotte komen de statistici, die ons aan de hand van cijfers bewijzen, dat het inderdaad juist is. MOLLERUS. DR. P. STEGENGA AZN. TOT HOOG LEERAAR BENOEMD. Tot hoogleeraar aan het Ev. Luth. Semina rium te Amsterdam is benoemd als opvolger van wijlen prof. mr. J. Loosjes, Dr. P. Stegen- ga Azn., Ev. Luth. predikant te Amsterdam. De nieuwe hoogleeraar werd 4 Augustus 1882 te Koudum (Fr.) geboren en studeerde aan het gymnasium te Zutphen en aan de Rijksuniversiteit te Utrecht om aan de Stede lijke Universiteit te Amsterdam te promovee- ren tot doctor in de theologie op een disser tatie getiteld: „Twijfel". Van zijn werken noemen we naast tallooze artikelen in tijdschriften zijn dagboek „De gordel van den strijder"; Bijbelsche verha len voor het moderne leven in twee deelen; Oude landen en steden; Levensmoeheid; Per soonlijk geloofsleven, De Biecht en tal van Apologetische Geschriften. Prof. Stegenga is redacteur van Nieuwe Wegen. Door zijn mor genwijdingen voor de N.C.R.V. verkreeg prof. Stegenga alom bekendheid. CONGRES B. T. A. Te 's-Gravenhage is in een van de zalen van den Dierentuin 't 17e jaarlij ksche congres van den bond van technische ambtenaren gehou den. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental stationair blijft. De heer H. L. Engberts werd als bondsvoor zitter, de heer J. H. Overmeijer als lid van het dagelijksch bestuur herkozen. De bondsvoorzitter hield een inleiding over het onderwerp: De overheid en haar tegen woordig beleid tegenover de oudere en jongere generatie van haar corps Middelbare Technici. Naar aanleiding daarvan werden verschil lende conclusies aangenomen. Met algemeene stemmen werd de volgende motie aangenomen: De B.T.A., in jaarlijksche vergadering bijeen draagt het hoofdbestuur op er met alle kracht naar te streven dat de gelijkstelling op den voet van het rapport-Schouten van de middel baar technische ambtenaren, werkzaam bij rijk, provincies, gemeenten, waterschappen enz. ten spoedigste worde ingevoerd en de verregaande achterstelling van de middelbaar technische ambtenaren bij verschillende andere instanties worde opgeheven. KAMA j—1 PKUGRAMMA WOENSDAG 10 JUNI. HILVERSUM I 1875 M. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.15—9.30 Gram. pl. 10.30 Morgendienst. 11.00 en 12.15 Ensemble v. d. Horst. 1.00 Orgelspel. 2.00 Gram. pl. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30—3.45 Gram. pl. 4.00 Friesch pro gramma (zang en piano).. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gram. pl. 6.30 Afgestaan. 7.00 Politiebe richten. Ned. Chr, Persbureau. 7.15 Landbouw- halfuur. 7.45 Reportage. 8.00 Nieuwsberichten A.NP. 8.15 NCRV-Orkest. 9.00 Dr. J. C. Roose: Kerk en gezin. 9.30 Vervolg concert. 10.30— 11.30 Gram. pl. HILVERSUM II. 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Orgel, zang. religieus-socialistische lezing en gram. pl. 12.00 1.45 VARA orkest en gram pl. 2.00 Gram. pl. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orvitropia. 2.00 The Lucky Stars. 6.30 Orvitropia. 7.00 Sportuitzending 7.15 „De Kre keltjes". 7.40 „De Hollandsche Molen", lezing 8.00 Herh. SOS-ber„ nieuwsberichten A.N.P. en VARA-Varia. 8.15 Fantasia. 8.45 Radio- tooneel. 10.00 Nieuwsberichten A.N.P. 10.05 De Bohemians, en zang. 11.0012.00 Gram. pl. DROITWICH 1500 M. 11.20—11.50 Gram. pl. 12.05 Orgelspel. 12.35 BBC-Empire-orkest. 1.35—2.20 Gram. pl. 3.10 Pianorecital. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth, en cello. .5.05 Het MacArthur Kwintet. 5.35 Dansmuziek, 6.20 Berichten. 6.50 Ravelcon- cert; 7.10 Zoölogische causerie. 7.25 Land- bouwpraatje. 7.50 Trioconcert. 8.15 I Protest, causerie. 8.20 Populair concert. 8.50 BBC-Or- kest. 9.50 Berichten. 10.20 Voordracht. 10.40 BBC-Tea ter-orkest, en tenor. 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram. pl. 11.20 Orkestconcert. 2.40 Gram. pl. 2.50Orkestconcert. 4.20 Zang. 4.35 Gram. pl. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Piano, zang en fluit. 9.05 Radiotooneel. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN. 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert. 1.35 Symphonie- concert. 2.35 Gevar. concert. 4.50 Weragkamer- orkest. 7.20 Gram. pl. 8.35 Rijkszending: Volk fliege wieder. 9.05 Orkestconcert. 10.5012.20 Omroepkleinorkest en pianoduo. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Salonorkest. 1.30— 2.20 Omroeporkest. 5.20 Gram pl. 6.20 Omroep orkest. 7.20 Gram. pl. 8.20 Symphonieconcert. 10.30—11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Omroeporkest. 1.30 Gram. pl. 1.50—2.20 Dansmuziek. 5.25 Salonorkest. 6.35 Gram. pl. 6.55 Pianorecital. 8.20 Klein-orkest. 8.50 Revue programma. 9.50 Klein-orkest. 10.3011.20 Gram. pl. DEIJTSGHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.05 Rijkszending „Volk fliege wieder". 9.35 Blaasconcert. 10.20 Berichten. 10.35 Olympia-nieuws. 10.50 Kwar tetconcert. 11.05 Weerbericht. 10.2012.2Q Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6