I AMSTERDAMSCHE BEURS - WOENSDAG 10 JUNI 1936 HAAREEM'S D A G B E A D 7 IAAT/TCJMRICUTIN Toenadering tot Duitschland geen gevaar voor Oostenrijk's onafhankelijkheid Het oordeel van Mussolini. WEENEN 10 Juni (Reuter). De opvatting Van Mussolini ten aanzien van het probleem van de normalisatie der betrekkingen tusschen Oostenrijk en Duitschland kan, naar men hier verklaart, als volgt wprden weergegeven: Mus solini is van meening, dat het herstel van nor male betrekkingen tusschen beide landen geen gevaren voor de onafhankelijkheid van Oos tenrijk kan opleveren. Voor die onafhankelijk heid staat Mussolini nog altijd borg. In dezen zin interpreteert men ook de rede van Schuschnigg van gisteren, waarin hij ver klaarde: „geen anschluss en geen restauratie". Stakingsbeweging in Frankrijk neemt af. Gemeentelijke vent- verordeningen. Principiëele beslissing van de Kroon. Wij ontvingen de volgende mededeeling: Nadat reeds in Augustus 1935 de Regee ring zich bemoeid had met de gemeente lijke ventverordeningen, in dien geest, dat de, in menige gemeente te hooge ventrech- ten aanzienlijk verlaagd moesten worden, (omdat in de betrokken circulaire van den minister de nadruk er op gelegd werd, dat het instituut der ventvergunningen nimmer het karakter .mocht aannnemen van een pro tectionistischen maatregel jegens de nering doenden der eigen gemeente) is thans een spaak in het wiel gestoken, wat betreft de ■belemmerende bepalingen voor tal van be drijven, welke gehandicapt worden door som mige gemeentelijke ventverordeningen. De Kroon heeft nl. het raadsbesluit van Rotterdam waarbij een verordening op het venten werd vastgesteld, gedeeltelijk vernie tigd. op grond van het strijdig zijn der be trokken bepalingen met het algemeen be lang. Het gaat om de artikelen van genoem de verordening, welke tengevolge hebben, dat de voorschriften in deze ventverordening vervat, niet slechts het eigenlijke venters- bedrijf raken, maar óók toepassing zullen vinden ten opzichte van houders van win kels en andere bedrijven. Zelfs worden, door de zeer ruime omschrij ving van hetgeen onder „venten" dient te worden verstaan, ook de bedienden van vele winkeliers en van andere bedrijven, in deze verordening betrokken, aangezien zij zich (veelal onder medevoering van de waren, waarin zij handeldrijven) bij hunne klanten vervoegen, teneinde hun aanstonds te kun nen leveren, hetgeen die klanten noodig hebben. De Kroon overwoog, dat door de voor schriften, zooals zij geredigeerd waren, ten aanzien van de hierboven bedoelde personen een ernstige belemmering van de bedrijfs- vxijheid zou ontstaan, omdat, nu alle be trokkenen in het bezit van een ventvergun ning zouden moeten zijn, moeilijkheden kon den worden ondervonden, zoowel bij het vestigen en het overdragen van een winkel nering of ander bedrijf, als bij het aanstel len van personeel, zulks tengevolge van de beperkingen, waaraan de uitgifte van vent vergunningen is verbonden. Tot zoover deze mededeeling. Wij hebben onderzocht hoe het met de Haarlemsche verordening staat. Ons werd medegedeeld, dat de Haarlemsche ventersverordening niet in strijd komt met dit Konink lijk besluit. Te Haarlem heeft men zich bij het ma ken der verordening bepaald tot het enge begrip van venten. De winkeliers vallen er dan ook buiten, omdat die immers vaste klanten hebben. Ook de kooplieden van bui ten die hier hun vaste klanten hebben vallen buiten de werkingssfeer der verordening. Hulde voor de Nederlandsche Roode Kruis Ambulance in Ethiopië. Fransche gezant te Addis Abeba riclit zich tot de Nederlandsche regeering. 's-GRAVENHAGE, 10 Juni. De Fransche gezant in Ethiopië heeft onder dagteekening van 24 April j.l. aan den minister van buiten- landsche zaken een schrijven gericht van den navolgenden inhoud; Excellentie, Op het oogenblik, waarop de Nederlandsche Roode Kruis-missie Ethiopië definitief ver laat, acht ik het mijn plicht de aandacht van Uwe Excellentie te vestigen oo de zeer belang rijke diensten, die dr. Winckel en medewer kers hebben bewezen door de vervulling van hun menschlievend werk. De Nederlandsche missie zag zich geplaatst voor een uiterst moeilijke taak, waarvan zij zich met groote verdienste gekweten heeft, vooral daar zij gedwongen was te arbeiden on der buitengewoon moeilijke omstandigheden en bij een leger, dat verstoken was van zelfs den meest primitieven geneeskundigen dienst. Door de zelfstandige organisatie, die de missie zelfs tot het eind van haar verblijf heeft weten te handhaven, hebben alle tot oordeelen bevoegde personen hun bewondering kunnen uitspreken over de toewijding en kun de van dr. Winckel en zijn Hollandsche kame raden. Van de verschillende vreemde Roode Kruis- missies heeft de Nederlandsche missie zonder twijfel zijn diensten aan het grootste aantal zieken en gewonden kunnen bewijzen. Nederland mag het zich tot een eer rekenen, dat door de inspanning harer leden en door hetgeen door hen bereikt is, de missie er toe heeft medegewerkt, dat het Ethiopische volk het beter heeft leeren kennen en waardeeren. Dr. Winckel en de geneeskundigen, zoowel als de verplegers, die hem vergezelden, hebben voortdurend bewijzen gegeven van ijver en moed. Sslechts door den drang der omstan digheden werden zi.i gedwongen de voomosten die zij hadden ingericht en ten slotte ook Des- sie te ontruimen, waar op den dag zelf, waar op deze stad bezet werd. nog sommigen van hen zich bevonden. Het Italiaansche leger rukte voorwaarts en terwijl de Ethiopische troeoen voor hen wer den opgerold, vormden zich benden van roo- vers en opstandelingen, die het land onveilig en den verderen ambulance-arbeid ten eenen- male onmogelijk maakten. Onder deze. om standigheden werd de terugtocht van de mis sie volstrekt noodzakelijk. Ik wil niet eindigen zonder een persoon lijke hulde te brengen aan de bijzondere mate van plichtsgevoel en menschlievendheid. waar van dr. Winckel blijk heeft gegeven gedurende de vier maanden, waarin hij als leider van de missie is opgetreden. Morgen wordt in alle mijnen het werk hervat. PARIJS. 10 Juni (D.N.B.-A.N.P.) De sta kingsbeweging schijnt thans geleidelijk aan meer en meer te luwen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is overeenstemming be reikt in de mijnen in Noord-Frankrijk, zoodat het werk in alle mijnen Donderdag weer zal worden hervat. In Parijs is een accoord tot stand gekomen, in den kleinhandel en in de verzekeringsbranche, waardoor ook in deze be drijven een einde gemaakt wordt aan de sta kingen. Daarentegen zijn nu ook de arbeiders van de bouwbedrijven in Toulouse gaan sta ken. De achter de regeering staande bladen stellen met genoegdoening de bereikte suc cessen in het licht, waartegenover de recht- sche bladen trachten duidelijk te maken, dat de feiten niet in overeenstemming zijn met het uitgegeven parool van ontspanning. Voorts zetten deze rechtsche bladen uiteen, dat een algemeene prijsverhooging en een duurder worden van alle behoeften onvermijdelijk is, terwijl de linksche bladen verzet aanteekenen tegen pogingen om door opdrijven van prijzen den arbeiders de vruchten van de overwinning weer te ontnemen. De werkgevers schijnen echter niet geneigd te zijn de kosten der groo- tere loonsuitgaven zelf te dragen. De benzine prijzen zijn, vergeleken met de vorige week, reeds met 6 tot 8 procent verhoogd. De textiel industrie heeft zich reeds tot de regeering ge wend met het verzoek om compensatie. Het „Journal Industriel4' berekent, dat bij een werktijdverkorting van 48 tot 40 uur per week en bij doorbetaling van loon tijdens va- cantie de loonsverhoogingen gemiddeld niet 12 procent maar 35 procent bedragen. Het is onmogelijk, dat de productie in haar totaal deze nieuwe lasten kan dragen. Wanneer de producenten echter zelf niet deze meerdere kosten kunnen dragen, moeten zij ze afwen telen op de verbruikers en zoo dat niet moge lijk is. moeten ze hun deuren sluiten, waardoor de werkloosheid zal toenemen. Bij afwenteling der kosten op de verbrui kers worden de prijzen steeds hooger. Frank rijk zou zijn beschermende rechten moeten op voeren, hetgeen wederom tot een stijging der prijzen zou leiden. De eenig mogelijke compensatie aldus het blad, ligt in een daling van de algemeene las ten, zooals belastingen en renten. In de ver klaringen van Blum zijn ongetwijfeld aanwij zingen in die richting te vinden. Het is echter moeilijk er aan te gelooven. Vooral omdat iederen dag nieuwe plannen voor verdere uit gaven brengt, die de staatsbegrooting in een impasse moeten brengen. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT Ordening in het hotel-, café- en slijtersbedrijf? Vergadering te Rotterdam. In.de Chineesche tuinen van de Hocapolis, de tentoonstelling op het gebied van hotel-, café- en restaurantbedrijf in de Nenijtohal te Rotterdam, werd een congres gehouden, ge wijd aan de ordeningsgedachte in het hotel-, café- en slijtersbedrijf, uitgeschreven dooi de R. K. Bonden van werkgevers en werk nemers in dit bedrijf welke bonden gok de tentoonstelling organiseerden. Het congres stond onder leiding van den heer P. J. van Dijk uit Helmond voorzitter van den werkgeversbond St. Joseph. Als eerste spreker trad op prof. A. H. P. Cleophas hoogleeraar te Warmond die een rede hield getiteld „richtlijnen". Na uitvoerig te hebben stilgestaan bij de taak, die de R.K. organisaties in de ordening te vervullen hebben, wees spr. er op, dat het bedrijf zich niet moet beroepen op de regee ring, maar in de eerste plaats moet werken om voor zich zelf te kunnen zorgen. De heer J. F. van Bijsterveld, secretaris yan den Ned. R.K. bond van hotel-, café- 'en restaurant geëmployeerden „St. Anthonius", schetste de ontwikkeling van het hotel en café bedrijf, die aan de steeds hoogere eischen van de menschheid moest voldoen waardoor steeds meer kapitaal in het bedrijf moest wor den gestoken, zoodat tenslotte het kapitalisme een dictatoriale macht kreeg. De organisaties dienen z.i. te komen tot on derlinge afspraken omtrent arbeidsvoorwaar den van het personeel: Spr. doet dan ook een dringend beroep op de beide organisaties om een bedrijfsraad te vormen, zooals in de be drijf sraden wet bedoeld wordt. De heer Th. W. v. d. Voorden, secretaris van den Ned. R.K. bond van hotel-, café- en restauranthouders en slijters St. Joseph hield een pleidooi voor bedrijfsschappen. Om tot een bedrijfschap in het eigen bedrijf te komen meende spr. dat dit kon beginnen door samenwerking der verschillende groe pen in de C.V.G. (Centrale Vereenigïng voor den gedistilleerdhandel) Er zouden dan al veel misverstanden uit den weg kunnen worden geruimd. Ook zou er dan een orgaan kunnen komen, dat zich zou be lasten met de algemeene belangen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 10 Juni. Ondertrouwd 10 Juni: W. Geerts en H. H. van Zutphen; E. Dokter en M. J. Bouman; N. Balk en J. W. Delissen; E. Schulte en M. Pa- pemeijer; J. G. Bastiaan en G. Kuiper; Th. van Koningsbrugge en Chr. E. Rouwenkorst; H. Philippo en M. van Roon; I Swenneker en G. Gras; A. M. Borg en G. Nagtegaal: M. P. de Haas en M. M. van den Berg; L. Rutten en H. M. Diependaal; J. C. Dijkers en J. B. Koster; C. A. M. Kenter en C. Bottelier. Getrouwd 10 Juni: F. Sonnemans en J. G. Loerakker; J. L. Vle gels en H. M. Wagemaker; J. J. Michel en C, H. J. van Strien; C. Vergers en J. Heijboer; R. Kok en J. J. Schoorl; H. H. F. J. Loken- berg en J. Th. Beck; A. Timmers en M. dei- Kinderen; C. A. van der Wiel en G. C. J. van dér Weiden; J. E. K. de Lugt en E. J. J. Ruhe: H. J Zwaneveld en M. J. Vermande; Chr. J. Keevel en J. S. A. van den Heuvel; H. J. Kuipers en C. Dordtmundt; A. C. van der Vlist en L. A. Simonis; H, J. v. d. Lugt en G. J. C. van Leeuwen: J. G. Buijs en M. Buis; C. Gans en F. J. Bos; B. Eggermond en J. Hilbrink; W. Boender en K. Bouman. Bevallen. 7 Juni: J. J. M. v. Giffen—Visser, d. E. Visbeenv. Veen, d. M. O. de HartHer mann, d. 8 Juni: M. EvendijkBlom, d. W. J. TerstalTeeuwen, z. 9 Juni: C. A. T. Wiercx- v. d. Gaauw. d. A. Boer RookhuizenDe Bruin, z. E. F. OerlemansHouthuijzen, d. S. G. Wil- lemseMarchand, z. 10 Juni: G. v. Huët Daman, z. Overleden. 7 Juni: A. F. J. Zeiss, 82 jaar, Nassaulaan. 8 Juni: W. v. d. Pol, 57 jaar, Bloe- mertsteeg. 9 Juni: C. v. 't Schip, 54 jaar, Kam- oerlaan. J. D. F.. 12 maanden, zoon van F. D. Kat, Hazepaterslaan. C. v. Kleefv. d. Nes, 65 jaar, K. Begijnestraat. T. G. C. Hooij, 61 j„ Orionweg. BEGRAFENIS W. L. JEROE. Dinsdagmiddag werd onder groote belang stelling het stoffelijk overschot van den 16- jarigen W. L. Jeroe, die aan de gevolgen van een aanrijding te Haarlem overleed, op de algemeene begraafplaats alhier, ter aarde be steld. Toen de kist uit het Kringhuis van de N.S.B, aan de Zeestraat werd uitgedragen, werd door een haag van belangstellenden de bekende groet gebracht. Ook op het kerkhof stonden terzijde van het pad waarlangs de baar werd gedragen en bij de geopende groeve vele belangstellenden. Toen de kist was neergelaten sprak aller eerst een vriend van den overledene namens de jeugdige partijgenooten uit Haarlem. Ver volgens nam Ds. Brand het woord. Hij her innerde er aan, dat hij juist op den dag, dat de zoon werd aangereden met den heer Jeroe op de begraafplaats te Haarlem samen was om diens moeder de laatste eer te bewijzen. Nadat hij nog het „Onze Vader" had gebeden eindigde hij met de zegenbede. Een familielid dankte de aanwezigen voor hun hartelijke bewijzen van medeleven. Ver scheidene van de talrijke bloemstukken waren getooid met rood-zwarte linten. Onder de aanwezigen zagen we o.a. de groepsleiders uit Zandvoort, de heeren Jagten- burg en Tewes; den rector van de gewestelijke opleidingsschool, deir heer Callenbach en den heer Kruishoop uit Haarlem. WINKELIERS OPGEPAST. Een heer, die gebroken Nederlandsch sprak met een Duitsch accent, heeft bij een winke lier alhier de bekende wisseltruc toegepast en met succes, 't geen voor den winkelier een schadepostje van 10 beteekende. SANTPOORT KINDERFEEST „SANTPOORTS BLOEI". Het bestuur van „Santpoorts Bloei" heeft in principe besloten ook dit jaar weer voor de kinderen zijner leden een boiemencorso en- een kinderfeest te organiseeren. Het vorige jaar bracht het deze plannen voor het eerst ten uitvoer en het succes was van dien aard, dat een herhaling alleszins gewettigd is. Het is echter te hopen, dat dit maal het weer beter zal medewerken. BLOEMENDAAL DUINBRANDJE TE OVERVEEN. Dinsdagmiddag te 3 uur werd uit het sta tion aan de politiepost te Overveen per tele foon kennis gegeven dat er langs de spoor baan boschbrand was ontstaan. De politie heeft zich spoedig ter plaatse begeven en het vuur met stokken en takken uitgeslagen. In een uur was zij den brand meester. Ongeveer 500 M2, was door het vuur ver nield. De oorzaak is onbekend. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bijGimbrè- re, Kweekduinweg 5, Overveen, een klein zwart hondje met wit gekleurd; J. Hardebol, IJstent Pannekoekenhuisje, een portemon- naie met inhoud; C. M. Boelhouwer, Bosch en Duinplein 6, Bloemendaal. een rijwielbelas- tingmerk; v. d. Pavert, Bleekerspad 5, Bloe mendaal, een koralen ketting; Duiveman, Alb. Thijmlaan 30. Bloemendaal, een heerenhand schoen; Verharen, Verbindingsweg 34, Bloe mendaal, een groote hond; Rutte, Bloemen - daalscheweg 34, Bloemendaal, een rijwielbelas, tingmerk; Garage Elswoutshoek, Overveen, een heerenrijwiel; P. Buiting, Rollandslaan 32, Haarlem, een regenjas; Wiegman, Ter Hoff- steedeweg 4, Overveen, een klein bruin hond je; Smit, Theeschenikerij Brouwerskolk, een huissleutel; Kerkplein 23, Bloemendaal, een heererrhandschoen; J. Ende, Oranje Nassau laan 64, Overveen, een rijwielbelastingmerk; Bremer, Zuider Tuindorplaan 4, Haarlem, een doublé armbandje; Van Ooyen, Lage Duin en Daalscheweg 9 b, Bloemendaal, een kinder cape; aan den politiepost te Aerdenhout, een damestaschje; een dameshoed; een rijwiel sleutel; een nappa handschoen; aan het bu reau te Overveen, een ceintuur; een padvin- dersriem: een handschoen; een zakmes; een huissleutel; een paar heerénhandschoenen; een sleuteltje; een R.K. kerkboekje; een da meshandschoen; een ceintuur; bos sleutels; een vulpotlood; een blauwe ceintuur. BAZAR CLUBHUIS DAMSTRAAT. Niet minder dan 225 meisjes worden in het Clubhuis in de Damstraat gastvrij ontvangen en in de gelegenheid on clubs en cursussen allerlei dingen te leeren. Zoo zijn er clubs in het Engelsch, voor handwerken en muziek, cursussen E. H. B. O. knip- en naaicursussen, handenarbeid enz. Om de nooddruftige kas te stijven wordt ieder jaar op Oud-Zomerzorg een bazar ge houden. Zoo ook dit jaar. De eerste dag, Dins dag, is al een groot succes geweest. En geen wonder, want alleen een rondgang door de fraaie tuinen is reeds een bezoek waard. Allerlei spelen vonden veel aftrek, en aan de stalletjes werd druk gekocht. Op het fraaie gazon in den Engelschen tuin werden volksdansen uitgevoerd onder leiding van mevr. Milde en ingestudeerd doorden heer v. d. Wateren. Eerst drie Engelsche Volksdansen, de pa pieren wereld, duivelspaard en erwtenpluk- ken; toen een drietal Duitsche: 1-2-3, achter om en matrozendans en na de pauze weer een drietal Engelsche: Jagerssmart, toovercirkel en zomerbosch met als slot een paar Hol landsche dansen; Kom, meisje, ga je mee. Ik liep laatst in de groene wei; zonnebloem en een Duitsche. De dansen werden 'correct uitgevoerd en vonden veel bijval. In de pauze liet de mandolineclub zich hoo- ren op het terrein van de bazar. Vandaag, Woensdag, is de bazar nog tot 10 uur open en worden de dansen herhaald. EXCURSIE TUINBOUW. Donderdag 11 Juni houdt de afd. Bloemen daal en Omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde een zomer avond-excursie naar het landgoed Elswóut. IJMUIDEN De eerste toeristenboot komt 17 Juni. A.s. Woensdag 17 Juni wordt alhier ver wacht het ruim 28.000 ton groote s.s. Staten dam met 500 toeristen, allen deelnemers aan het in den Haag te houden congres voor elec- trotechniek. De Statendam is grooter dan eenig ander vaartuig, dat ooit in onze haven is binnenge komen. Het grootste schip, dat tot nu toe IJmuiden bezocht was het Fransche m.s. Lafayette, dat 25.178 ton groot was en in 1932 alhier binnenliep. BESOMMINGEN. Trawlers: Sperwer. IJM. 133, 105 m. f 1310. Cornelis, IJM. 15 400 m. f 2830. Rotterdam, IJM. 112, 335 m. f 2830. Kotters: E 390 f 660. E 151 f 270. Loggers: SCH 69 f 460 KW 169 f 300 KW 144 f 600, KW 76 f 1560, KW 51 f 590, KW 155 f 570, KW 149 f 580, KW 167 f 710, KW 153 f 520, KW 27 f 330 KW 154 f 810. KW 42 f 590 MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 10 JUNI Tarbot per K G. f 0.56—0.44 Griet per 50 K.G. f 26—16 Tongen per K.G. f 0.57—0,39 Middelschol per 50 K.G. f 31 Zetschol per 50 K.G. f 23—15 Kleine schol per 50 K.G. f 18.504.20 Bot per 50 K.G. f 15 Schar per 50 K.G. f 6.504.10 Tongschar per 50 K.G. 21 Vleet per stuk f 1.40 Kleine poon per OO K.G f 3.301.65 Groote schelvisch per 50 K.G. f 2421 Middelschelvisch p. 50 K.G. 2420 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 1812.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 304 60 Kabeljauw per 125 K.G. f 63—40 Groote gullen per 50 K.G. f 2119 Kleine gullen per 50 K.G f 22—10 Wijting per 50 K.G. f 6.2Ö—1.90 Makreel per 50 K.G f 137.70 Leng per stuk f 1.25 Versche haring per kist f 1.020.92 Het loonconflict in het visscherij bedrijf. Modern georganiseerden weigeren op de nieuwe voorwaarden te varen. Zooals wij reeds meldden hadden de reeders besloten met ingang van heden de nieuwe voorwaarden in te voeren, waarin is opgeno men een verlaging van vijf procent van de vaste gages. Deze nieuwe voorwaarden waren aangebo den door de confessioneele bonden, terwijl het bestuur van den Centralen Bond den leden volmacht had verzocht ze mede te ondertee kenen. Hedenmorgen is gebleken, dat er een groote tegenstelling bestaat tus schen het standpunt der organisatie- besturen en dat der opvarenden. Drie trawlers zouden heden naar zee ver trekken, n.l. de Uiver, de Voorwaarts en de Limburiga. Alle opvarenden van de twee eerst genoemde booten en een deel van be manning van de Limburgia hebben voorloopig geweigerd naar zee te gaan. De betrokken zeelieden, allen georganiseerd in den Centralen Bond hebben zich met het bestuur in verbinding gesteld, teneinde ver gunning te verkrijgen om de hedenavond in Thalia te houden vergadering bij te wonen, welke vergadering is belegd buiten de bestu ren om. Hedenmorgen half twaalf was nog geen van de drie genoemde booten vertrokken. TER VISSCHERIJ. De Beatrice IJM. 118 is in het dok geplaatst om voor de visscherij te worden klaargemaakt. De Claesje RO 46 zou heden naar zee ver trekken. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 H 97%-% 96% H 96% 4 pCt. Nederl. Indië 94%-5* 937h-X 957/8-% - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschlandl930 195* (Youngleening) 19 Youngleening (met ver 215* 21 klaring) 21 BANK-INSTELLING EN. Amsterd Bank 1165* Handel Mpij. Cert van 133ty( f250 Koloniale Bank 45% 45 k Ned. Ind. Handelsbank 1161* 11654 Rotterd. Bank 110 INDUSTR. OND. BINNENL. 223/8 -% Alg. Kunstzijde Unie 227/f - 5* 22%-3* 223*. 223*-% v. Berkels Patent 3754 - i Calvé Delft Cert 593/g 598/8 Ned Ford ex. 40 afst. 203 Philips Gloeil. Gem.Bezit 189 186 k 1S654 - 1S7 187 k 18754-54 1143/8 115 113.4*—114 113 H 113 54-% 113% TABAKKEN. Dell Batavia 16654-167 1665* 168—54 Deli Maatschappij 218 y2-% 221 221 - 222 ,054-221 206k - 207 21C5* 212 212 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1% 1% - Scheepvaart Unie 48 48 54 483* - 49 49-5* 4954-54 Koninkl. Paketvaart 994* 99 k Rotterdamsche Lloyd 384* 33 k - Maatschappij Nederland 35% 35 Vi Holland—Amerika lijn 41 - PETROLEUM. '74U-275 734*- 274 274k 74k - 275% '744* 275 Perlak Petr. 80% 80% - Shell Union 10% io%- k 10% Continental Oil 17% - 9% 9%-% - 9% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 24754 -248 250—251 25054 - 751 '50k 25- 19054-3* Java Cultuur 131fc Ned. Ind. Suiker Unie 104 Vorstenlanden 21% 22 - INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. 8% 84* - 8% 203/8 - - 20% 20%- k Bethleh Steel 31 313/g - k 313/f 313/s Cities Service 2H-% 27/f - 27/f - 27/?-% 173/8 37% 37% - 37%—7/> - 373/8 Kennec Copper «-7/8 23-% 23 23 23-% Radio Corp 73/s - RUBBERS. Amsterd. Rubber 11954 1194* 7/( 119% 169% 7/p Dell Bat Rubber 64% 644* Indische Rubber 945* 95 64 Kendeng Lemboe 12554 126 - 127 Serbadjadi 60 60 Rotterdam Tapanoeli 4054 Bandar Rubber 105 k Preanger Rubber 4bk - - 4654 - 4754 Java Caoutch 83k 84 Sumatra Rubber 143 k - - 141 - 142 AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 197/8 1 av O 20-% Wabash Railroad isb 1 1% 1% 1% Union Pacific 78 - Chic. Wilwaukee 4 54~% 5 %-k 43*-% Missouri Kansas Texas 5% 5%-Vf - MIJNBOUW. Alg Explor Mij 162H Redjang Lebong 201 - - - PROLONGATIE. 4 - - 45*

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11