42.- ^WEERBERICHT EEN COSTUME NAAR MAAT van PEEK CLOPPENBURG REEK CLOPPENBURG DONDERDX G IT J. UNI 1935 H A A R L" M'S D" A G B E A D" i De Wet op de Uitverkoopen. Arrest van den Hoogen Raad verheldert de situatie! In de „Mededeelingen van de Nederlandsche Dagblad Pers, Vereeniging van Uitgevers van Dagbladen" komt het volgende artikel van juridische zijde voor: Het arrest, dat de Hooge Raad op den 14den Mei 1.1. met betrekking tot de Wet op de Uit verkoopen gewezen heeft, is voor de winkel bedrijven van zeer groot belang, daar daar door wel grootendeels een einde gekomen zal zijn aan de onzekerheid, welke na het in wer king treden van deze wet bestond ten aanzien van de vraag, welke verkoopsaankondigingen wel en welke niet toelaatbaar zijn. Lettende op het stelsel en de strekking van de Wet is het hoogste rechtscollege tot een uitspraak geko men, waaruit blijkt dat lang niet zooveel ver boden is, als velen gedurende de eerste zes maanden van de werking der Wet hebben aangenomen. De bedoeling van de Wet was hoofdzakelijk: le. om ontijdige aankondigingen van uitver koopen en opruimingen te voorkomen; 2e. om de bedriegelijke concurrentie tegen te gaan welke is gelegen in het aankondigen van verkoopen als uitverkoopen en opruimin gen onder voorwendselen, die aan het publiek ten onrechte den indruk geven van een bijzon der voordeelige aanbieding. Om dit te bereiken ontwierp de wetgever voor het aankondigen van een verkoop als „uitverkoop" of als „opruiming" een vergun ningsstelsel en verbood hij bij het eerste lid van art. 2 der Wet in het Winkelbedrijf een verkoop aan te kondigen onder de aanduiding „uitverkoop" of „opruiming" zonder daartoe van de Kamer van Koophandel vergunning te hebben verkregen. Van dit verbod werden de meest voorkomen de aankondigingen, n.l. die van verkoopen in verband met jaars- of seizoen wisseling echter uitgezonderd. Voor dergelijke verkoopen, waar voor ingevolge artikel 3 n van de Wet nog slechts de aanduidingen „jaarlijksche oprui ming", ..halfjaarlijksche opruiming", „seizoen, opruiming", ..balansopruiming" en „inventa risopruiming" mogen worden gebruikt., is dus geen vergunning noodig. Wel beperkte de Wet gever uit het hierboven subs le. genoemde oogmerk den tijd waarin die verkoopen, waar voor geen vergunning noodig is, mogen wor den gehouden tot de maand Januari en het tijdvak van 15 Juli tot 15 Augustus. Vanzelfsprekend was het voorgaande waarbij het slechts om de aanduidingen met de woorden „uitverkoop" of „opruiming" gaat niet voldoende om het beoogde doel ten volle te bereiken. Ook al spreekt men niet van „uitverkoopen" of „opruimen", dan kan men immers verkoopen nog zeer goed zoodanig aankondigen dat het publiek toch den in druk krijgt van een uitverkoop of een oprui ming. Om nu ook dergelijke aankondigingen te treffen werd bij het tweede lid van artikel 2 van de Wet bepaald dat het behoudens het bepaalde bij het hiervoor vermelde eerste lid ook vérboden is in het winkelbedrijf een verkoop op zoodanige wijze aan te kondigen- dat. daardoor redelijkerwijze de indruk wordt gewekt van een tijdelijke voordeelige aanbie ding in verband met bijzondere omstandig heden, welke zich ten aanzien van een winkel nering kunnen voordoen. Deze bepaling luidt zoo vaag, dat het voor den winkelier in den beginne, toen vaste ju risprudentie en goede commentaren ontbra ken, begrijpelijkerwijs ondoenlijk was om uit te maken welke aankondigingen onder de ver bodsbepaling van het tweede lid van art. 2 vielen. Vandaar dat in tal van gevallen vrees voor overtreding er toe leidde, dat aankondi gingen en zelfs aanprijzingen, welke de win keliers tevoren geheel bona fide tot stimuiee- riiig van den verkoop gebezigd hadden en nog mochten bezigen, geheel achterwege bleven, veelal tot schade van die winkeliers. De recht spraak gaf de eerste zes maanden bitter wei nig houvast. Ook de rechtszekerheid was dooi de vage omschrijving in het gedrang geko men! Het aantal tegenstrijdige uitspraken was legio. „Novemberaanbieding" werd toe laatbaar geacht. ..Najaarsaanbieding" werd bestraft; op „Enorm goedkoope aanbieding voor de feestdagen" volgde vrijspraak; op „speciale aanbieding" en „exceptioneele aan bieding" volgde straf. In Nijmegen gingen de aankondigers van „abnormaal lage prijzen" en „December-verkoop" naar het oordeel van den Kantonrechter vrijuit, doch in Den Haag en Amsterdam volgden veroordeelingen. Zoo zijn nog tientallen voorbeelden te noemen en geen wonder dan ook dat de winkelbedrijven niet meer wisten waaraan zij toe waren. Het arrest van den Hoogen Raad d.d. 4 Mei 1.1 gewezen ter zake van de aankondiging „coupondagen", welke de Hooge Raad niet in strijd met de Wet achtte, heeft nu onder allen twijfel een streep gezet en paal en perk ge steld aan de al te ruime toepassing der ver bodsbepalingen van de Wet. Daarbij werd door den Hoogen Raad over wogen „dat toch artikel 2, tweede lid, voornoemd spreekt van bijzondere omstandigheden, welke zich ten aanzien van „een" winkelnering kun nen voordoen, met andere woorden anders WITTE JASSEN dienen veel gewassen te wor den. HENSEN'S kwaliteiten zijn daartegen beproefd, gaan daar om langer mee. SLAGERS-, KRUIDENIERS- en KOKSJASSEN vanaf ƒ1.50 JONGENSMATEN 1.30 Let op het juiste adres VA KKLE DINGMAGA2VN PAARLAARSTEBG l.TEU 11843 (Adv. Ingèz. Med.) AGENDA Heden: DONDERDAG 11 JUNI Groote Kerk; Orgelbespeling 3—4 uur. Cinema Palace: „Captain Blood". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Katharlna de Kleine". 2.30, 7 en 9.15 uur Luxor Sound Theater: „Geen vrouwen meer" 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Een vrouw in boeien" 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 12 JUNI t Bioscopen, nieuw programma. VRAAGT EENS STALEN GR. HOUTSTRAAT 38 40, HAARLEM - TEL. 10390 heeft een bijzonder cachet Prijzen vanaf (Adv. Ingez. Med.) dan te dezen (coupondagen. Red.) van bij zondere omstandigheden, die zich ten aan zien van elke winkelnering, afgezien van haar bepaalden aard, kunnen voordoen; dat deze opvatting van artikel 2, tweede lid, overeenstemt met stelsel en strekking der wet, zooals deze door hare geschiedenis wor den bevestigd; dat deze toch medebrengen aan te nemen, dat artikel 2, tweede lid, met „bij zondere omstandigheden" het oog heeft op dezelfde omstandigheden, welke naar artikel 6 voor de Kamer van Koophandel grond kun nen opleveren tot het verleenen van een ver gunning ingevolge artikel 2, eerste lid, dei- wet; dat nu de in de tenlastelegging omschreven omstandigheid valt noch onder het eerste, noch onder het tweede lid van artikel 6; dat wat in het bijzonder betreft het tweede lid de bijzondere omstandigheden daarin nader worden aangeduid als zich voor doende „bij overdracht, verplaatsing, verbou wing of anderszins, met andere woorden als bijzondere omstandigheden van externen aard. bij elke nering mogelijk, kunnende „anderszins" in dit verband slechts beteekenen een andere omstandigheid van soortgelijken aard als de met name genoemde." Duidelijk blijkt hieruit dat naar het oordeel van den Hoogen Raad niet de aankondigingen van iedere tijdelijke voordeelige aanbieding onder de verbodsbepalingen van het tweede lid van art. 2 van de Wet vallen zooals het in de praktijk dreigde te worden doch slechts van die tijdelijke voordeelige aanbie dingen, welke verband houden met bijzondere omstandigheden, zooals overdracht, verplaat sing. verbouwing of soortgelijke omstandig heden van externen aard, bij elke nering mogelijk. Feitelijk komt de situatie na het Arrest hierop neer dat de winkeliers bona fide bij zondere verkoopen hunnen houden en aan kondigen, zooveel zij willen en zonder vergun ning noodig hebben, mits zij maar niet de woorden „uitverkoop" en „opruiming" gebrui ken en mits zij het maar niet doen voorkomen of het gaat om een tijdelijke voordeelige aan bieding, die verband houdt met bijzondere om standigheden van externen aard, bij elke nering mogelijk, zooals overdracht, verbou wing, verplaatsing etc. etc. Willen zij een ver koop aankondigen met de woorden ..uitver koop" of „opruiming" dan kunnen zij dat. wanneer het gaat om verkoopen in verband met jaars- of seizoenwisseling, ook zonder vergunning, doen in de perioden 1 Ja nuari1 Februari en 15 Juli15 Augustus mits onder de aanduiding: jaarlijksche-, halfjaarlijksche-, seizoen-, ba lans- of inventaris-opruiming, terwijl zij in andere gevallen waarin zij gesteld zijn op gebruik van de aankondiging onder de aan duiding „uitverkoop" of „opruiming"; al dan niet met vermelding van de reden van ver koop. daarvoor een verguninng kunnen aan vragen bij de Kamer van Koophandel. De interpretatie van den Hoogen Raad is zoo beperkend, dat an tal van gevallen, waar in nu veroordeeling heeft plaats gehad, ze ker vrijspraak of ontslag van rechtsvervol ging gevolgd zou zijn, wanneer het stand punt van den Hoogen Raad ook adt van de lagere instanties zou zijn geweest. Aandui dingen als ..Novemberaanbieding", „St. Ni- colaas-aanbieding", ..Kerstattractie", .JVIan- telweek". „Huishoudweek". „Witte week". „Coupondagen", „Lage prijzen". „Goedkoope aanbieding" e.d zijn thans stellig geoorloofd. Dit beteekent niet dat de Wet op de Uit verkoopen nu zonder beteekenis is. Integen deel. Dank zij deze wet zal het met. bedrie- gelijk gebruik van de termen „uitverkoop" en „opruiming" gedaan zijn en hebben de bona fide aankondigingen met de aandui ding „uitverkoop" en „opruiming" bijzondere waarde gekregen voor het publiek en dus ook voor de verkoopers zelf, terwijl bovendien een einde gekomen ós aan den schadelijken wedloop van winkeliers om verkoopen in ver band met jaars- of seizoenswisseling steeds vroeger aan te kondigen, lang voordat het van nature daartoe aangewezen moment is aangebroken. REIZEN NAAR ZWITSERLAND. Het reisbureau Lindeman te Haarlem zendt ons het nieuwe zomerprogramma van het Zwitsersche Hotelplan. De bekende „Hopla "- extra-treinen zullen ook dit zomerseizoen el- ken Zaterdag uit Nederland naar Zwitserland vertrekken. Er worden reeds 9-daagsche rei zen aangeboden voor f 48,50. RIJWIELPLAATJESDIEF EN GROS. Een agent van politie heeft in de Bach- straat te Amsterdam een veertig jarigen man aangehouden, en zulks op aanwijzing van een burger, die gezien had, dat deze man van een onbeheerd staand rij wiel met behulp van een nijptang, het be- lastingmerk had ontvreemd. Bij onderzoek bleek, dat de aangehoudene niet minder dan zestien belastingmerken in zijn bezit had en toen hij hierover werd onder vraagd, bekende hij, dat hij deze alle Woens dag van onbeheerd staande rijwielen had buitgemaakt. Moordaanslag te Nistelrode. Tijdens de kermis te Nistelrode is na het sluiten van de café's een moordaanslag ge pleegd op den arbeider De Laat alhier. Het slachtoffer verliet te omstreeks halftwaalf in gezelschap van een groep vrienden een dei- nabij het kermisterrein gelegen café's, toen hij onverhoeds door een hunner werd aange vallen. Twee andere bemoeiden zich ook met de vechtpartij. Plotseling trok een der man nen een rnes en stak hiermede De Laat in den borst. Zwaar gewond zakte het slachtoffer in een. De daders sloegen op de vlucht. Later is de timmerman J. H. uit Nistelrode gearresteerd, die bekende zich op een mede minnaar te hebben willen wreken. In het duister heeft hij zich evenwel vergist in den persoon en De Laat getroffen. De man, dien hij zocht, was niet eens bij het groepje. De Bilt voorspelt t Zwakken tot matigen veranderlijken wind. Half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in tem peratuur. BAROMETERSTAND Hoogste 765.5 m.M. te Rost. Laagste 741.4 m.M. te Vestmanoer. Geen ongunstige vooruitzichten- Hit de luchtdrukstijgingen achter de de pressie in de Poolzee vormde zich op de Noor- sche zee een geïsoleerd gebied van hoogen luchtdruk, dat door een smallen rug verbon den is met het Oceanisch gebied van hoogen luchtdruk in het Zuidwesten en Westen. Deze rug scheidt de stationnaire depressie in Oost- Europa en die in het Westen, die thans tot IJsland genaderd is met een secundaire tot bij Ierland. De groote warmte in Finland en Zweden houdt aan met ochtendtemperaturen omtrent 25 graden. Zij is nog steeds met een scherpe overgang stijgende van. het gebied, waar de temperatuur bij voortduring onder normaal blijft en waar nu en dan regen valt, op som mige plaatsen zelfs zware regen (Danzig 28 m.M.) In de Alpen blijft het koud en valt nog steeds sneeuw boven 2.000 M. Op den rug van hoogen druk gelegen, zijn de vooruitzichten voor het weer in ons land voorloopig niet ongunstig, maar weinig zeker. BAROMETERSTAND Vorige stand 763 m.M. Stand van heden 764 m.M. Neiging vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THERMOMETERSTAND Laagste hedennacht Hoogste heden tot 12 uur 53 gr. F. 65 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m, 9.02 uur; n.m. 21.32 uur. Strand berijdbaar van 14.00—19.30 uur. Zaterdag v.m. 10.05 uur; n.m. 22.38 uur. Strand berijdbaar van 15.0022.30 uur. HET TOONEEL. TOONEELSCHOOL. OPENBAAR «EINDEXAMEN. Er ligt voor mij altijd weer een zekere be koring in de voorstelling van het openbaar eindexamen der tooneelschool. De zaal vol met acteurs en actrices, die, nieuwsgierig naar den nieuwen oogst van het eenige opleidings instituut voor het tooneel in ons land, met be langstelling het spel van de nieuwelingen voi- gen, op de planken een toewijding en een van spanning geladen sfeer, zooals wij alleen kun nen verwachten van jonge menschen, die voor het eerst in den Amsterdamschen Schouw burg voor een critisch publiek optreden. En dan is er altijd weer de vraag, welke ons allen zoo'n middag vervult: Wat zal ons tooneel in de toekomst- van deze jonge debutanten mogen verwachten? Vooral in de laatste jaren heeft onze too neelschool enkele zeer goede krachten afge leverd, acteurs en actrices, die thans sterk de aandacht trekken van het publiek. Ik behoef hier enkel maar Mary Dresselhuys, Georgette Hagedoorn, Ank van der Moer en Joan Rem- melts te noemen. En te oordeelen naar het spel, dat wij gisteren op het openbaar eind examen te zien kregen, durf ik wel voorspel len, dat de vier krachten, die thans de too neelschool verlaten Aline Markus, Stine Versluys. Wim van den Brink en Jan Retèl een goede kans maken voor de toekomst. Het is geen gewoonte uitgebreide kritiek te leveren op de voorstelling van de tooneel school en ik zal het ook thans niet doen, maar wel kan ik zeggen, dat de vier examinandi van gisteren 'n veel en veel beteren indruk maakten dan het kwartet van verleden jaar. Het laat geen twijfel, dat deze 4 nieuwe jonge krachten talent hebben. Stine Versluys toonde van alle vier zich wel het meest actrice. Vooral als Therèse in het vierde bedrijf van Toekomst, verraste zij door haar levendig, expressief spel. haar fraaie plastiek, uitstekende dictie en voortreffelijke articulatie. Wij voelden in dit spel tempera ment, spanning, kracht, in het kort zij heeft de vonk, waardoor zij onmiddellijk het contact verkrijgt met haar publiek. De groote kracht van Aline Markus lijkt mij meer nog in de declamatie dan in het spel te liggen: In haar spel is soms nog iets gekun stelds en haar demarche en armbewegingen verraden nog te veel een gebrek aan routine. Dit zal echter in de praktijk van het geregeld spelen zeker eiken dag beter worden. Maar wie zoo Beatrys weet voor te dragen, met een zoo groote innigheid, zoo devoot en vroom, zoo volkomen van binnen uit. zoo gevoelig en fijn van nuanceering, is zeker niet de eerste de beste. Ook als Sanderijn trof zij mij door haar kuisch, teer en zuiver spel. Het spel van de twee heeren houdt eveneens een belofte in. Wim van den Brink bewees reeds dadelijk als Herman in Het eeuwige Trio, dat hij spelen kan. Er was geconcentreerde kracht in zijn actie. En het verhaal van den Bode uit Vondel's Gysbrecht van Aemstel zei hij met een voor zoo'n jonge speler opmerke lijke dynamiek en beeldend vermogen. En Jan Retel speelde Marinus in het stuk - van Pagnol frisch en jong, Lanceloet- zuiver en mooi van gebaar. HET WEER IN HET BUITENLAND. Weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Wind Temperat. in graden Celsius Alg. weerstoestand Richting- Kracht Londen (Croydon) Noord Oost West Windstilte Zuid zwak zwak zwak windstil zwak 14 13 14 17 19 Betrokken. Zwaar bewolkt. Zwaar bewolkt. Zwaar bewolkt. Betrokken. Zoo was het als geheel een voorstelling, die groote voldoening schonk, omdat zij ons het bewijs leverde, dat het onderwijs aan de too neelschool in goede handen is en tevens ver wachtingen wekte voor de toekomst. Laten wij hopen, dat deze goede verwachtingen ook in vervulling zullen gaan en Stine Versluys. Aline Markus. Wim van den Brink en Jan Retel eens nog sterren desnoods sterretjes aan den Nederlandschen tooneelhemel mo gen worden. J. B. SCHUIL. HEEMSTEDE Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding. Afdceling Heemstede opgericht. Woensdagavond vond een vergadering plaats van dp te Heemstede gevestigde le den der Vereeniging voor Facultatieve Lijk verbranding. De vergadering, die was uitge schreven door een groep van 35 leden, die een afscheiding van de afdeeling Haarlem beoog den. stond onder leiding van den heer J. Bakker. De voorzitter zette uiteen, dat de initiatief nemers van oordeel zijn, dat van een afzon derlijke plaatselijke af deeling grootere pro paganda voor de crematiegedachte kan uit gaan Voorts gaf hij een overzicht van de onderhandelingen, die over de oprichting ge voerd zijn tusschen hem, het Haarlemsche afdeelingsbestuur en het Hoofdbestuur De heer J. de Roos meende, dat de bezwa ren van het Haarlemsche afdeelingsbestuur hoofdzakelijk van financieelen aard zijn. Voorts maakte hij bezwaar tegen de wijze, waarop dit bestuur de stemming onder de Heemsteedsche leden trachtte te beïnvloeden, De heer S. Rijkes bestreed de plannen. De afdeeling Haarlem is in geenendeele te kort geschoten. Spreker vreesde een tegenactie, die later weer tot opheffing zou kunnen leiden. De heer H. Disselkoen onderschreef de Haarlemsche bezwaren tegen kleine afdeelin- gen. De nieuwe afdeeling zou echter onmid dellijk een tweehonderd leden tellen, wat zeker genoeg is om een krachtige propaganda mogelijk te maken. Nadat de heer Bakker nog voorlezing had gedaan van de geheele met het Hoofdbestuur gevoerde correspondentie, bracht hij het voorstel tot vorming van een afzonderlijke afdeeling in stemming. Dit voorstel werd met op één na algemeene stemmen aangenomen- Vervolgens werd een huishoudelijk regle ment samengesteld: Voor bestuurslid werdén gecandideerd de heeren J. Bakker, M. C. van Dijk, P. G. J. Pas ser, A. Hengelaar, J. de Roos en H. Disselkoen. Laatstgenoemde wenschte geen candidatuur te aanvaarden; de 5 overigen werden daarop verkozen. Ingevolge een beslissing van het hoofdbe stuur zullen bij de nieuwe afdeeling ook wor den ondergebracht de leden der vereeniging die te Bennebroek en te Hillegom wonen. SPRING NIET VAN EEN IN VOLLE VAART RIJDENDE TRAM. Woensdagmiddag wilde de heer R. C. V. uit Haarlem nabij de Jan v. d. Bergstraat alhier van een in vollet vaart rijdende tram sprin gen met het gevolg, dat hij viel en vrij ern stig gewond op de straat terecht kwam. Dr. van Walsem, die spoedig ter plaatse was constateerde een vermoedelijke linkerbeen- breuk boven dé knie en een linkerschouder breuk. Na voorloopig door dr. Van Wals,.m te zijn verbonden, werd de patiënt per ziekenauto van Mathot naar het Diaconessenhuis te Haarlem vervoerd. Terzelfder plaatse wilde een andere reiziger toen een volgende tram nabij het bovenge meld ongeval wilde stoppen, even uit de tram stappen in tegenovergestelde richting dan die, waaruit de tram kwam. Gelukkig ving een agent van politie hem nog juist op, anders was ook hier een ongeluk gebeurd VERGADERING „BLOEMBOLLENCULTUUR" Woensdagavond hield de afd. Heemstede van de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur een zeer druk bezochte leden vergadering in Café-Restaurant Lommer oord. Onder de ingekomen stukken was o.m. een verzoek van de afd. Heemskerk deel te nemen aan een tentoonstelling van bloeiende bolge wassen in het voorjaar van 1937 te houden op het buitengoed Marquette, aldaar, De voor zitter beveelt deze tentoonstelling bijzonder aan. Vervolgens kwam in behandeling de be schrijvingsbrief voor de Algemeene Vergade ring op Maandag 22 Juni a.s. te houden in het Krelagehuis. Een voorstel van het hoofdbestuur, om in art. 2'1 der statuten te bepalen dat minstens 1/5 der af deelingen noodig zijn voor het aan vragen van een extra algemeene vergadering, werd met algemeene stemmen aangenomen. Het hoofdbestuur stelt voor om, in afwij king van het besluit der Algemeene Vergade ring het saneeringsvraagstuk te behandelen op de op 22 Juni a.s. te houden algemeene vergadering. Zoowel het bestuur als het meerendeel der leden vond de houding van het hoofdbestuur onjuist en hoewel de heer Preyde er op wees dat het saneeringsplan van thans op 31 Juli a.s. afloopt, sprak de vergadering met 22 te gen 18 stemmen de wenschelijkheid uit het saneeringsvraagstuk pas in September a.s. te behandelen. Een voorstel om de afgevaardigden op te dragen op de algemeene vergadering hun af keuring inzake het beleid van het hoofdbe stuur uit te spreken, werd met 14 tegen 26 stemmen verworpen. Vervolgens kwamen in behandeling de vier vragen betreffende de saneringsmaatregelen. De eerste vraag: Acht de algemeene verga dering opheffing van alle saneringsmaat regelen wenschelijk? lokte al direct scherpe discussie uit tusschen de voor- en tegenstan ders. Met 35 tegen 9 stemmen werd besloten deze vraag ontkennend te beantwoorden. Bij vraag 2, de saneering in haar vollen om vang te handhaven, achtte de vergadering het onmogelijk dat, zooals de afd. Bennebroek wil, de regeering het surplus en alle onkosten verbonden aan de saneeringsmaatregelen voor haar rekening neemt, hoewel zij natuurlijk voor den daarin uitgedrukten wensch gevoelt. De stemming wees uit dat 26 leden voor punt 2 waren en 18 tegen. De vergadering sprak zich, indien punt 2 niet wordt aangenomen met 3011 stemmen uit voor punt 3 en met 2913 stemmen voor punt 4. Als afgevaardigden naar de algemeene ver gadering werden tenslotte gekozen de heeren C. Kapitein en J. Preyde Gz„ en als plaats- veiwanger de heer J. A. Prins. 471e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 16de lijst Trekking van Donderdag 11 Juni 1936 Hooge Prijzen 31,000.- 16605 10.000.— 17376 1.000.— 3006 3831 10195 16120 16300 400.— 1006 1637 3955 5560 8314 8939 11931 14641 18789 18990 200.— 347 3177 5015 6347 14596 1117 1913 4117 4136 4264 4411 5168 5306 7349 9030 10016 10600 11602 11791 12140 12872 14183 15358 18315 18473 18636 19944 Prijzen van 70. 195 213 224 225 254 301 369 494 562 875 998 1113 1166 1171 1213 1223 1224 1231 1239 1299 1412 1443 1578 1640 1833 1946 1965 1981 1995 2146 2451 2484 2529 2546 2551 2656 2725 2732 2777 2897 2911 2918 2961 3039 3102 3103 3192 3302 3332 3611 3625 3627 3657 3743 3879 3910 3969 4047 4144 4297 4370 4563 4865 4893 4917 5149 5157 5342 5451 5460 5614 5805 5843 5871 5995 6069 6137 6371 6492 6496 6498 6505 6601 6609 6628 6667 6692 6809 6863 6872 6917 7016 7207 7250 7312 7407 7429 7691 7848 7876 7912 7929 3160 8325 8539 8615 8899 8940 9013 9023 9036 9143 9150 9276 9315 9396 9440 9453 9821 9864 10054 10302 10345 10350 10353 10373 10465 10520 10534 10547 10549 10551 10642 10648 10672 10690 10771 10900 10909 11082 11166 11294 11354 11519 11545 11601 11625 11723 11735 11822 11825 11907 11016 11928 11977 12055 12092 12167 12247 12281 12381 12414 12536 12558 12673 12763 12863 12967 12988 13029 13069 13117 13177 13358 13372 13333 13424 13673 13690 13762 13862 13911 13956 14005 14065 14220 14295 14443 14472 14617 14661 14710 14725 14783 14797 14985 15063 15267 15291 15299 15316 15394 15407 15453 15487 15562 15576 15647 15689 15731 15757 15814 15921 15964 16197 16198 16252 16290 16293 16510 16581 16668 16712 16726 16786 16919 17137 17142 17143 17331 17513 17558 17569 17885 17969 18273 18540 18691 18751 18912 19016 19064 19092 19141 19184 19245 19318 19384 19499 19504 19564 19611 19637 19653 19888 20092 20194 20294 20372 20482 20522 20589 20731 20794 20797 20823 20937 Nieten 15 25 53 117 130 204 205 239 249 339 393 421 424 430 455 483 515 570 596 651 679 715 722 788 842 905 913 924 971 979 1029 1063 1073 1083 1100 1101 1115 1121 1152 1155 1167 1206 1238 1332 1356 1369 1406 1430 1436 1454 1465 1466 1468 1478 1501 1514 1515 1522 1535 1550 1555 1685 1689 1692 1724 1797 1800 1803 1826 1831 1846 1886 1899 1930 1940 1963 2000 2001 2010 2015 2035 2037 2043 2085 2106 2116 2148 2183 2189 2190 2198 2199 2209 2248 2271 2297 2317 2327 2426 2470 2477 2478 2533 2554 2584 2593 2601 2605 2623 2633 2688 2694 2703 2766 2801 2881 2891 2976 3022 3027 3028 3157 3180 3182 3186 3317 3330 3363 3394 3426 3431 3473 3475 3481 3521 3571 3592 3619 3669 3671 3684 3855 3381 3941 3948 3951 3952 3971 3987 4059 4034 4116 4167 4210 4211 4235 4248 4256 4273 4279 4323 4397 4417 4473 4615 4635 4716 4810 4897 4923 4987 5018 5026 5091 5110 5143 5267 5310 5411 5438 5478 5489 5536 5554 5574 5638 5697 5711 5869 5880 5916 6142 6150 6177 6239 6260 6289 6292 6305 6316 6348 6352 6422 6431 6432 6439 6453 6458 6524 6542 6582 6585 6647 6650 6665 6744 6789 6838 6845 6861 6871 6926 6940 6958 6982 7115 7143 7175 7227 7229 7248 7255 7260 7275 7336 7370 7409 7455 7466 7512 7536 7550 7623 7654 7668 7739 775D 7768 7775 7796 7810 7890 8008 8077 8093 8100 8136 8169 8172 8193 8199 8224 8234 8259 8268 8292 8294 8319 8442 8544 8559 8613 8650 8685 8748 8781 8785 8786 8809 8826 8900 8901 8962 8996 9049 9096 9120 9217 9252 9265 9353 9358 9375 9421 9426 9437 9459 9500 9565 9530 9585 9624 9639 9660 9665 9666 9686 9701 9730 9734 9737 9768 9776 9785 9822 9904 9913 9936 10004 10027 10053 10158 10198 10216 10236 10281 10288 10289 10331 10365 10423 10439 10483 10488 10495 10508 10542 10579 10624 10671 10675 10714 10722 10761 10910 10960 11001 11012 11016 11033 11113 11131 11137 11145 11179 11193 11264 11317 11325 11364 11375 11386 11388 11396 11420 11454 11478 11484 11491 11511 11515 11631 11633 11682 11720 11796 11834 11836 11872 11879 11909 11921 11983 12010 12015 12024 12032 12070 12074 12091 12135 12218 12263 12418 12435 12460 12478 12482 12529 12537 12560 12564 12608 12642 12649 12668 12712 12785 12803 12810 12812 12814 12821 12864 12874 12951 12973 12985 13003 13249 13266 13308 13320 13323 13352 13353 13378 13391 13402 13404 13411 13457 13480 13484 134S2 13605 13608 13623 13637 13662 13702 13707 13724 13739 13740 13807 13850 13882 13891 13957 13972 13976 13989 14014 14033 14048 14061 14064 14076 14084 14165 14181 14203 14300 14357 14373 14382 14388 14401 14412 14422 14462 14560 14566 14573 14583 14657 14718 14732 14763 14773 14857 14384 14903 14956 15042 15122 35147 15162 15164 15172 15211 15215 15289 15351 15405 15431 15440 15478 15493 15504 15607 15633 15634 15664 15688 15695 15713 15720 15733 15763 15765 15833 15869 15899 15906 15954 15988 15996 16060 16084 16110 16135 16154 16182 16240 16246 16255 16279 16284 16295 16316 16392 16398 16429 16457 16516 16543 16596 16624 16813 16870 16942 16975 16982 17013 17067 17101 17111 17135 17136 17139 17168 17257 17291 17294 17304 17342 17352 17353 17463 17478 17483 17508 17533 17547 17563 17581 17616 17621 17640 17673 17682 17729 17752 17757 17828 17847 17924 17932 17996 17999 18011 18016 18074 18093 18121 18125 18126 18148 18158 18167 18211 18249 18258 18281 18325 18419 18435 18450 18497 18511 18554 18577 18609 18637 18664 18709 18721 18723 18732 18844 18892 18905 18911 18935 18936 18975 10998 19029 19031 19046 19082 19085 190S6 19105 19162 19164 19234 19265 19335 19336 19339 19352 19413 19422 19467 19474 19505 19509 19512 19540 19550 19567 19598 19641 19662 19737 19810 19813 19835 19352 19882 19925 20078 20118 20123 20139 20146 20149 20170 20197 20200 20234 20254 20274 20283 20302 20318 20332 20349 20358 20394 20443 20452 20543 20604 20634 20646 20663 20664 20730 20754 20807 20895 20936 20954 Verbet. 5de klas. 15de lijst: 2846 m. z. 2846 f 70.—; 8522 m. z. 8521; 15985 ontbreekt.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2