Uit het Buitenland België. Engeland en deSancties Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom WOENSDAG 17 TUN I 1935 HAAKTE M'S dagbead Financiëele maatregelen van Blum in den Senaat aan de orde. Critiek van den links-democraat Abel Gardey en het antwoord van den minister-president. In China is de spanning in den binnenlandschen politieken toestand weer eenigermate toegenomen. Frankrijk. Critiek op het financiëele beleid van Blum c.s. De Linies-democraat Abel Gardey heeft in tien Senaat na een exposé over de economi sche zijde van de gedeeltelijke intrekking van salaris- en loonkortingen, zooals deze door de regeering wordt voorgesteld verklaard., dat hierdoor gebroken wordt met de de laatste jaren gevolgde politiek. Hij begrootte de ex- trauitgaven-, welke daaruit jaarlijks voort zul len vloeien op 1395 millioen. De openbare schuld bereikt z.i. een hoogte van 345 mil liard, waarbij wij de grens van het mogelijke naderen. Daaronder zal de gelddekking lijden. Vervolgens verdedigde Gardey de politiek der vroegere regeeringen, welke het land voor ernstige gevaren heeft behoed en de valuta heeft gered. De nieuwe regeering trekt een wissel op de toekomst. Haar stoutmoedigheid verschrikt ons niet, maar wij moeten het prin cipe van een gezond financieel beleid eer biedigen. In het vervolg van de Senaatszitting heeft minister president Blum verschillende sena toren geantwoord, waarbij hij hun ongerust heid ten aanzien van de economische en fi- nancieele gevolgen der 40-urenweek trachtte te verdrijven met hen er op te wijzen, dat, er geen vaste verhouding bestaat tusschen een stijgen der loonen en een stijging van de prijzen. Ons doel is zoo ging Blum verder de koopkracht en het verbruik in het land te doen toenemen, opdat de stijging der loo nen goedgemaakt wordt door een daling der kostprijzen. Zijn deze verwachtingen zoo fan tastisch, zoo kinderlijk? Roosevelt heeft veel uitgebreider, veel dieper gaande experimenten gedaan. Weliswaar moeten de particuliere en de staatsondernemingen een periode van overgang doormaken, maar in die periode moet het volk zich zelf een crediet openen, Men heeft gesproken over een analogie met de oorlogshuishouding. Het is waar,dat de natie zichzelf de middelen verschafte den' oorlog te weerstaan, De stemming van den Senaat vormt een der elementen van het eendrachtswerk, dat wij met succes hebben beproefd. De Kamer heeft deze wetten bijna met algemeene stemmen aangenomen. Ik vraag, aldus eindigde Blum, den Senaat mij zijn instemming te geven. Na hem werd het woord gevoerd door se- nator Caillaux, den voorzitter van de finan- cieele commissie van den senaat, die o m. zeide: „het is onze plicht u uw experiment, te laten beproeven, maar wij moeten ten minste toch alle nuttige waarschuwingen doen hooren." De zitting van den senaat werd daarop tot morgen verdaagd. Cliiitna. Spanning weer toegenomen. Een nieuwe Chineesch-Japansche crisis zal mis schien worden teweeggebracht door het ant woord der Kantonregeering aan Japan, waarin volledige bescherming wordt toegezegd aan Ja- pansche onderdanen maar waarin er op gewe zen wordt, dat de autoriteiten de anti-Japan- sche activiteit niet kunnen verbieden, daar deze een natuurlijke reactie is op, het optre den van Japan in Mandsjoekwo, Jehol, Noord China en Sjanghai. Overigens is de binnenlandsche Chineesche toestand lichtelijk verergerd daar bij de on derhandelingen tusschen centrale regeering en de zuidelijke regeering geen voortgang wordt gemaakt. en de directie van de Nationale Bank vast besloten zijn de huidige waarde van den frank te handhaven. Indien Frankrijk beperkingen zou invoe ren bij de goudoverdracht zou zich voor de Zwitsersche Bank slechts een zuiver techni sche kwestie voordoen: te bepalen van welk ander devies: pond sterling of dollar zij voor haar betalingen gebruik zal maken. De Fede rale Raad keurt een vasthouden aan de po litiek van den gouden standaard goed. Italië. Giornale d'Italia prijst de houding van Duitschland. In de Giornale d'Italia brengt Virginio Gayda hulde aan de houding, d'ie Duitschland tijdens het Italiaansch-Abessynisch conflict jegens Italië liéeft aangenomen. De aandacht van Italië, schrijft hij, is voor alles naar Duischland gericht. De houding van dit land was vriendschappelijk, loyaal en klaar. Het heeft zich verzet tegen eiken druk, die toch op dit land is uitgeoefend in een voor zijn buitenlandsche politiek in Europa zoo delicaat oogenblik. Het blad schrijft voorts, dat het zich ge lukkig acht, Duitschland in dit historische tijdperk aan zijn zijde te hebben gevonden. Men is van meening, dat dit geïnspireerde artikel beoogt,. Duitschland dé verzekering te geven, dat, indien de sancties eenmaal opge heven zijn en dé verzoening met Engeland een feit is, Italië zich niet tegenover Duitschland zal stellen. Biuiitsclhlamd. Seculariseering van kerkelijke vermogens? De Berlijnsche correspondent van de Prager Presse seint aan zijn blad, dat de Zondag ge houden straatcollecte voor de Katholieke Cha- ritas een volledig succes is geworden, ondanks het feit, dat denzelfden dag nog drie andere collectes toegestaan waren. In het overwegend Protestantsche Berlijn alleen reeds werden "0.000 papieren bloempjes verkocht. In aansluiting hierop schrijft de corres pondent: „In katholieke kringen acht men het niet uitgesloten, dat de financieele staats- ovërheïd der Charitas onder haar hoede zal nemen". Ook bij de geestelijke ordes verwacht men, dat spoedig commissarissen benoemd zullen worden voor de controle der finan cieele aangelegenheden, hetgeen de eerste étappe zal beteekenen op den weg naar secu lariseering van het kerkelijk vermogen. (A.N.P.) Engeland. Lord Ponsonby dient Duff Cooper van repliek. Lord Ponsonby, lid van de Labour-oppositie in het Hoogerhuis, heeft gisteren te Londen in een bijeenkomst ten gunste van vrede en in ternationalisme, met een toespeling op de door den minister van oorlog gehouden toe spraak, verklaard, dat, indien hij de leider der regeering zou zijn, hij Duff Cooper direct zou laten arresteeren, omdat hij op een gevaarlijke wijze alarmeert. Lord Ponsonby, die onlangs als leider der Labour-oppositie in het Lagerhuis is afgetre den. omdat hij tegen de politiek van sancties tegenover Italië was, verklaarde, dat hij deze politiek niet uitvoerbaar acht. De vrede kan niet met geweld worden verkregen. Lord Pon sonby besloot met te zeggen, dat iemand, die een zoo hooge functie als Duff Cooper bekleedt, zich er voor moet schamen te hebben gespro ken op een wijze zooals Duff Cooper deed. De veertigurige werkweek in de textielindustrie. De commissie voor de 40-urige werkweek in de textielindustrie heeft met 16 tegen 6 stem men de ontwerp-conventie tot toepassing van de 40-urige werkweek in de textielindustrie aangenomen, meldt Reuter. De zes aanwezige afgevaardigden der werkgevers stemden tegen, terwijl de regeeringsvertegenwoordiger van Joego Slavië zich, van stemming onthield. De ontwerp-conventie tot toepassing van de 40-urige werkweek in de ijzerindustrie werd met 19 tegen 15 stemmen en vier onthoudin gen eveneens aangenomen. De patroonsgroep en de regeeringen van Brazilië en Groot- Brittannië stemden tegen. Bondsraad voor afschaffing der sancties. In antwoord op een vraag verklaar de bondsraad Motta, dat de bondsraad van meening is, dat de sancties tegen Italië dienen te worden opgeheven. Geen devaluatie van den frank De minister van financiën heeft in de zit ting van den Nationalen Raad verklaard, dat alle geruchten, welke in omloop zijn gebracht aangaande de mogelijkheid van een deva luatie van den Zwitserschen frank, geheel uit de lucht zijn gegrepen en dat de regeering Stakingsbeweging in België blijft toenemen. Reuter meldt uit Brussel 16 Juni: In het Luiksche heeft de staking, die in de mijnen algemeen is, zich uitgebreid in de metaal industrie en tot de openbare diensten. De tram rijdt echter, in Henegouwen staken de mijn werkers en de arbeiders van sommige metaal- fabrieken en steengroeven. Vanavond zullen de arbeiders in de haven van Gent het werk neerleggen. Ook in Vlaanderen zijn enkele me- taalfabrieken door de stakingsbeweging ge troffen. Dinsdagmorgen verzamelde zich te Luik in de omgeving van het Volkshuis een stoet van ongeveer 2.000 stakers, die. door de. voornaam ste straten der stad trok. De bereden gendar merie en politie, die aanzienlijk versterkt wa ren, voerden eenige charges uit, waarop de be- toogers uiteenstoven. Zij vormden echter spoe dig, kleine afzonderlijke groepen, die de tram rijtuigen omsingelden om het personeel aan te sporen, eveneens het werk neer te leggen. Daar het personeel weigerde, werden de ruiten der tramwagens met steenen bekogeld en stuk geworpen. In verschillende, wijken werden po gingen gedaan om de tramrijtuigen omver te werpen. De stakers wilden de wagens zelfs in brand steken. Herhaaldelijk moesten dan ook de politie en gendarmerie ingrijpen. Tenslotte gaf de directie der tramwegmaatschappij tegen het middaguur order de trams naar de remises terug te-rijden. Luik is dus op het oogenblik zonder tram. In de provincie Hene gouwen is alles kalm. De sfakihgjis van-de kolenmijnen naar ver- schilleh^e^iefaalfabrieken jèri dè: steenfabrie ken van Lessen overgeslagen.. Er teekent .zich een woelige,! onrustige stem ming af, vooral in Zuid- enÓóst-Vlaanderen. In de provincie Namen zijn de arbeiders van verschillende mijnen in staking, alook in de kachelfabriekèn en smelterijen van Tamines. De staking heeft zich tenslotte uitgebreid tot in Limburg. Alleen te Winterslag is nog geen beslissing genomen. Van de staking te Antwerpen vallen nog enkele incidenten te vermelden. Hier en daar zijn vrachtauto's door de stakers omverge worpen. Volgens de „Soir" heeft de politie te Luik 7 stakers gearresteerd, die buitenlanders zijn. Te La Louvière hebben eenige duizenden stakers zich naar de poorten van de fabrieken te Haine-Saint Pierre, la Louvière en in an dere gebieden begeven en de bedrijven tot slui ting gedwongen. Damtzig, Spanning tusschen de partijen neemt toe. Van particuliere zijde wordt uit Dantzig gemeld, dat na de recente incidenten tusschen nationaal-socialisten en de oppositie deze laatste een groote activiteit aan den dag legt. De oppositie partijen van den Volksdag: de socialisten, de centrumpartij en de Duitsch- nationalen publiceeren een beroep op de be volking, waarin zij protesteeren tegen de ac tie der nationaal-socialisten, die de grond wet van Dantzig zoupden willen schenden. De oppositiepartijen hebben een interpella tie bij den Volksdag ingediend, waarin den Senaat verzoeken het besluit der politie van Dantzig te willen vernietigen, waarbij de politie-beambten worden verplicht zich in te laten schrijven bij de stormafdeelingen der nationaal-s'ocialistische pgffitij en het brengen van den Hitier-groet verjmcht is. (Reuter.) Duitsch watervliegtuig met zeven inzittenden verongelukt? Tegenspraak van officiëele Duitsche zijde. Volgens een Reuterbericht uit Ko penhagen, zou een Duitsch militair watervliegtuig bij vlootmanoeuvres in de buurt van Skagerak verongelukt zijn. Bij geruchte verluidt, dat de ge- heele bemanning, welke uit zeven personen bestond, om het leven is gekomen. Het ongeluk .wordt volgens dit be richt geheim gehouden. Een hooggeplaatst ambtenaar van het Duit sche rijksministerie van luchtvaart heeft echter aan een persvertegenwoordiger van Reuter verklaard, dat de Duitsche marine geen water of landvliegtuig bij een ongeval ver loren heeft. Ondanks deze offïcieelè Duitsche tegenspraak houdt men van Deensche zijde vol, dat een 'Duitsch marinevliegtuig in zee is gestort. Per sonen uit de omgeving van het visschers- plaatsje Skagen verklaren, dat zij torpedo- booten het verongelukte watervliegtuig hebben zien oppikken, terwijl gedurende een korte poos alle vlaggen op de Duitsche schepen half stok woeien. Van Duitsche zijde wordt nog opgemerkt, dat. het gerucht waarschijnlijk ontstaan is door het neerstorten van het Noorsche ver keersvliegtuig, waarbij zeven personen om het leven zijn gekomen. VERDERE WERKHERVATTING IN FRANKRIJK. Dinsdag hebben, naar Reuter uit Parijs meldt, bijna 14.000 stakers in het departe ment van de Seine het werk hervat. Ruim 1200 gingen in het departement Seine en Oise aan het werk, terwijl in het departement van het Noorden ruim 3200 stakers het werk heb ben hervat DE NEGUS BRENGT EEN BEZOEK AAN SCHOTLAND. De Daily Telegraph bericht, dat de negus a.s. Donderdag met zijn gevolg naar Glasgow vertrekt en tijdens het weekeinde de gast zijn zal van Lord Inverclyde op diens kasteel te Skelmorlie (Schotland) De „Lord Pro- vost" van Glasgow heeft Haile Selassie uit- genoodigd a.s. Vrijdag de lunch te gebruiken ten stadhuize. Lord Inverclyde is zoo juist per „Queen Mary" uit Amerika teruggekeerd. Botsing van Sanctie-meeningen. Neville Chamberlain. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Terwijl de kabouter en Thijs daar zoo verbaasd naar beneden staan te kijken, dringt een vaag geluid uit het onderaardsche trappenhuis naar boven. „We moeten zoo snel mogelijk naar beneden," zegt Paddekwist tot Thijs. „Ik wil weten, wat daar in de diepte te doen is." Paddekwist is op alles voorbereid en daarom heeft hij ook een lantarentje meegenomen. Dat komt goed te pas, want het ziet er daar beneden erg donker uit. Paddekwist geeft een teeken. „Kom mee, Thijs, we gaan afdalen. Wees voorzichtig en kijk goed uit je oogen, het kon wel eens een gevaarlijke tocht worden." Zoo gaan ze de duistere diepte tegemoet! LONDEN, 15 Juni. (Van onzen Londenschen correspondent) De Britsche regeering heeft aan het einde van de week laten weten dat zij binnenkort een mededeeling zal doen over haar opvattin gen met betrekking tot de sancties. Het is niet de gewoonte van deze regeering tevoren aan te kondigen dat zij gauw iets belangrijks zal hebben mee te deelen. In het bijzonder wan neer dat belangrijke den internationalen toe stand geldt is de Britsche regeering in het al gemeen niet geneigd toezeggingen aan het Britsch publiek, van welken aard ook, te doen, afgescheiden van de bekendmaking van de lei dende beginselen dezer politiek. Herhaling van zulke leidende beginselen is gewoonlijk het eenige wat men hoort. De Premier heeft het thans noodig gevonden deze ongewone ver klaring te geven, omdat Neville Chamberlain als zijn meening te kennen heeft gegeven dat voortzetting van sancties tegen Italië het toppunt van waanzin is. Niet zonder reden werd in binnen- en bui tenland geloofd dat de heer Chamberlain met zijn eigen meening tevens de meening van het geheele Kabinet weergaf. Hij is de tweede' man in dat Kabinet, een man van bijna het hoogste regeeringsge-zag." Allerwege trok men de voor de hand liggende conclusie. Het was een aankondiging van het Britsche voorne men straks in Genève de leiding te nemen voor de afschaffing van deze sancties. De conclusie kon niet gewaagd worden genoemd. Daar was het oordeel van Chamberlain over de sancties, zoo vernietigend als het maar zijn kon. En lag het ook niet voor de hand dat Engeland, dat leiding had gegeven in de sanctie-politiek, nu ook leiding zou gaan geven in de andere richting? En toch wil men ons nu weer doen gelooven dat Chamberlain slechts een persoonlijke meening heeft weer gegeven. Als dat werkelijk zoo is dan kan men zich slechts verbazen over de ondoordacht heid, ook met het oog op den Foreign Secre tary Eden, van op een na het voornaamste lid van het Kabinet. Het optreden zou alleen te verontschuldigen zijn indien de sanctie kwestie voor Neville Chamberlain een gewe tenskwestie was geworden, indien hij het ge voelen koestert dat voortzetting van sancties tot een ramp voor Engeland en de- wereld zal leiden, indien hij rond heeft'geloopen met een obsessie waarin hij die leden van het Kabinet, die alsnog in de sanctiepolitiek willen volhar den, met blindheid geslagen achtte, zoodat hij op eigen houtje de zaak heeft willen forceeren en op zijn wijze zijn volk en de wereld voor een schijnbaar voldongen feit heeft willen stellen. Het is de genadigste uitlegging welke van Chamberlain's woorden kan worden gege ven. Men heeft gehoord dat Ealdwin, toen men in het Lagerhuis om opheldering vroeg, de uitspraak van zijn voornaamsten mede werker niet heeft gedésavoueerd. Baldwin vond geen aanleiding te klagen over hetgeen Chamberlain had gezegd. Maar hierbij moet worden opgemerkt dat het in de Britsche re- geeringspraktijk altijd raadzaam is geacht dat het Kabinet met één stem spreekt in het openbaar. Het is traditie. Het is een beginsel dat bij algemeene erkenning hoog moet wor den gehouden. Het beginsel geldt evenzeer voor officieele uitspraken als voor gelegen- heidsspeeches van individueele ministers. De eene stem is of die van een unaniem Kabinet of van een meerderheid in dat Kabinet. Chamberlain zal in de inzichten van de Kabinetsmeerderheid wel de vrijheid hebben gevonden zich té uiten, zooals hij heeft ge daan. Mogelijk is ook dat hij een meerder heid, die alsnog niet kon inzien dat voortzet-; ting van sancties het toppunt van waanzin was, heeft getart. Dat een belangrijk deel van het Kabinet het niet met Chamberlain eens is en ontstemd is over zijn uitspraak en de wijze waarop, is gebleken uit de bittere be strijding die zijn houding hef ft gekregen in de meest gezaghebbende dagbladen. De Times heeft kortaf gezegd dat de redevoering thuis en het buitenland veel kwaad heeft ge sticht. Met zooveel woorder beproeft dit blad uit te leggen dat Chamberlain niet verant woordelijk gesteld kan worden voor zijn woorden. „Men herinnert zich nu", schrijft het, „dat Chamberlain tot het etensuur in het Lagerhuis was geweest en dat hij voor de 1900-Club sprak zonder zorgvuldige voorberei ding en zonder ruggespraak te hebben gehou den met zijn collega's". Andere bladen, die herhaaldelijk hebben getuigd vai hun goede gezindheid jegens den Kanselier van de Schat kist, verwijten hem nu.dat zijn uitstapje in een gebied dat het zijne niét is, (dat van bui tenlandsche zaken) een ernstige bron van verlegenheid kan worden voor de regeering. Algemeen wordt vastgesteld dat Chamberlain geen uitdrukking heeft gegeven aan de zichten van de regeering want dat de regee ring haar inzichten nog' niet heeft bepaald. Een gevolg van de opzienbarende woorden van Chamberlain is geweest dat nweerstaan- bare druk wordt Uitgeoefend np de regeering voor een spoedig debat uver buitenlandsche zaken in het Lagerhuis waav de bevoegde Mi nister, Anthony Eden, de houdiny der regee ring ten opzichte van sancties zal aangeven. A. K. VAN R. Catastrofe te Tallinn eischt 59 dooden. POOLSCH MILITAIR VLIEGTUIG IN MEER TERECHT GEKOMEN. Een militair vliegtuig is in het Wilonofmeer (bij Warschau) terechtgekomen. De piloot kwam om het leven, terwijl de waarnemer ernstig gewond werd. JAPANSCHE MARINEKRINGEN EN HET PETROLEUMPROBLEEM. TOKIO, 16 Juni (Reuter) In marinekrin gen dringt men er op aan, dat de regeéring in de petroleumkwestie een streng nationale politiek zal volgen. Men verlangt onder meer maatregelen voor den opslag van petroleum, exploratie van den Japanschen bodem, exploi tatie van petroleumbronnen buiten Japan en verhoogde productie van vervangingsmidde len, speciaal ten aanzien van de productie van olie uit steenkool. Oorzaak der ontploffing in duister gehuld. Uit Tallinn, 16 Juni: Officieel wordt mede gedeeld, dat de ontploffing, die Maandag in het Laboratorium van een munitiefabriek heeft plaats gehad, 59 dooden heeft ge- eischt. terwijl 29 personen worden gewond.- De oorzaak zal waarschijnlijk nooit bekend worden, daar alle personen, die inlichtingen zouden kunnen vei*schaffen, dood zijn. EEN VOORMALIG ASSISTENT VAN EDISON VERMOORD. Uit Orange, (New Yersey), 16 Juni. Gis termorgen heeft men het door twee kogels doorboorde lijk ontdekt van den uitvinder Mac Farlan Moore, voormalig assistent van Thomas Alva Edison. De politie zoekt naar den waarschijnlijken moordenaar-, die eveneens uitvinder zou zijn en vroeger met Mac Farlan Moore zou hebben samengewerkt bij televisie- proeven. De moordenaar zou zijn misdaad hebben be dreven als gevolg van een twist over weten schappelijke ontdekkingen. De Girl Pat vergaan? Wrak van het „piratenschip" zou gevonden zijn. LONDEN, 16 Juni. Lloyds meldt uit Inagua (Bahama-eilanden) dat een inheem- sche visschersboot heeft gerapporteerd een kiein Britsch schip te hebben gezien, dat bij Eastern Samana Cay is vergaan. Drie van de opvarenden zijn overleden. Men veronderstelt hier te doen te hebben met de Girl Pat, het z.g. piratenschip. (Reuter.) China's betrekkingen met Engeland en Japan. TOKIO, 16 Juni (Reuter-A. N. P.) D« Japansche pers vermeldt, dat Engeland aan de Nanking-regeering een leening zal ver strekken van 48 millioen yuans voor den aanleg van een spoorweg tusschen Tsjengtoe en Tsjoeng-Hing en wijst er op, dat Japan spoorwegen zal aanleggen in Noord-China en steun aan den landbouw zal verleenen, ter wijl na terugkeer van den militairen atta ché te Nanking, een Chineesch-Japanscha overeenkomst zal worden aangegaan. RREDS 2300 MILLIOEN AAN BONUS- UITKEERIN GEN. NEW YORK. 16 Juni (Reuter/A. N. P.) Gisteren is aan 357.000 oudstrijders een totaal bedrag van 2300 millioen dollar uitgekeerd, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 558 dollar per hoofd. Duizenden ontvangers maakten terstond plannen voor de besteding van 't geld de winkeliers bereiden zich voor op de dru-kste week-sinds Paschen. Snel mooi bruin door AMILDA-zonnebruincrëme, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) DONDERDAG 18 JUNI HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO 10.— NCRV 11.— KRO 2.— NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 10,15 Morgen dienst 10.45 Gramofoonplaten. 11.3012. Godsd. halfuur 12.15 KRO-orkest en Gramo- foonpl. 2.Zang en piano 3.Gram.pl. 3.15 —3.45 Vrouwenhalfuur 4.Bijbellezing 5. Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 NCRV-orkest, 6.15 Causerie „Herdenking van den slag bij Waterloo". 6.30 Vervolg concert 7.Berich ten. 7.15 Journ. weekoverzicht. 7.45 Repor- tagl. 8.— Berichten A.N.P. 8.15 Gram.pl. 9 De kunst van vacantiegenot 9.30 Hollandsche Kamermuziekvereeniging (Om 10.Berich ten AN.P.) 11.00—11.30 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.Gram.pl. 9.AVRO-Aeolian-orkest en Gram.pl. 10.— Morgenwijding. Gram.pl. 10 30 Octophonikers 11.— Knipcursus 11.30 De Oc- tophonikers 12.Omroeporkest 1,30 Gramo-s foonpl. 2 30 Ensemble J. Kroon 4.Voor zie ken 4.30 Gram.pl. 4.45 Voor de kinderen 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.— Piano-recital 7.30 Gram.pl. 7.40 Causerie over Indianen. 8.— Berichten A.N.P. Mede- deelingen. 8.15 Omroeporkest en piano-duo. 9.20 Voordracht 9.45 Omroeporkest en soliste 11.Berichten A.N.P, 11.10 Gram.pl. 11.15 12.— Kovacs Lajos' orkest. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 Orgelconcert. 12.10 Het Troca-- dero Cinema-orkest 1.10 Gram.pl. 1.352 20 Parkington-kwintet 3.20 Vesper 4.10 Causerie „What do you think". 4.30 Gram.pl. 5.05 Het Harp-Trio. 5.35 Dansmuziek 6.20 Berichten 6.50 Koorconcert 7.15 Spaansche les. 7.50 C-&3- serie over publieke opinie. 8.20 Gevarieerd programma 9.20 Viool-recital 9.50 Berichten 10.20 Kerkdienst 10.40 BBC-orkest en soliste 11.3512 20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.40 Gram.pl. 9.20 Dito. 11.20 Om roeporkest 2.50 Gram.pl. 5,20 Radio-tooneel 7.20 Gram.pl. 8.20 Zang 9.05 Nat.orkest. 11.05 12.35 Dansmuziek en Populair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12 20 Orkestconcert 1.35 —Omroep orkest 2.35 Schrammelmuziek 4.20 Gram.pl. 5.40 Solistenconcert 6.20 Omroepkleinorkest. 7.35 Gram.pl. 8.30 Opera-uitzending 10.50 12.20 Dansmuziek BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl, 12.50 Salon-orkest 1.50 2.20, 5 20, 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Klein-or- kest en Gram.pl. 10.30—11.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest en zang. 1.502.20 Gram.pl, 5.20 Salon-orkest 6.35 en 7.35 Gram.pl, 8.20 Jeugdconcert 9.35 Omroep orkest 10.30—11.20 Gram.pl. DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 3.30 Ge var.concert. 10.20 Berichten 10.50 Trioconcert 11.05 Weerbericht 11.2012.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6