Frankrijk wenscht versterking der collectieve veiligheid. HJD.« Iiaillllllli Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom M A A MDAG 22 TUNI 1936 HAARLEM'S DAGBLAD Ontwerp aan de verschillende buitenlandsche regeeringen voorgelegd. Volkenbondscovenant ongewijzigd. Het is thans mogelijk, aldus meldt Reuter uit Parijs, uit welingelichte kringen eenige bij zonderheden te vernemen omtrent de instruc ties, die de Fransche regeering aan haar diplomatieke vertegenwoordigers in de vreemde heeft gezonden. Gelijk bekend, heeft de Fran sche ministerraad Vrijdagmorgen besloten aan de verschillende regeeringen plannen voor te leggen, tot versterking van het stelsel der collectieve veiligheid. De instructies nu bevatten een geheel van voorstellen, dat voor ingrijpende wijziging vat baar is. Eerst nada't men zal hebben kennis genomen van de opmerkingen, die de verschil lende kanselarijen hieromtrent zullen maken, zal de tekst bij het bureau van de Volken bondsvergadering worden gedeponeerd. Zooals de Fransche voorstellen er thans uitzien, be rusten zij in de eerste plaats op de gedachte, dat 't niet noodig is wijzigingen in 't Volken bondscovenant aan te brengen. In de eerste plaats zal het noodig' zijn art. 11 van het Covenant, dat de maatregelen be handelt te nemen, indien er oorlogsgevaar dreigt, te versterken. Volgens de huidige in terpretatie van dit artkel moet de Raad van den Volkenbond zijn beslissingen te dezer zake eenstemmig nemen. Derhalve kan een stem tegen van een der beide betrokken partijen de preventieve maatregelen, om een conflict te voorkomen, krachteloos maken. Naar de meening van de leidende figuren in Frank rijk is dit een omstandigheid, die men zal moe ten weten te vermijden, door te bepalen, dat voortaan althans de principieele stemming van den Raad, waarbij het oorlogsgevaar vast gesteld wordt en waarbij een internationale preventieve actie kan worden ingezet, unaniem zal moeten worden genomen, doch met uitzondering van de stemmen der par tijen. In de tweede plaats moet geconstateerd worden, dat de dwangmaatregelen volgens ar tikel 16 tegen Italië niet strikt in acht zijn ge nomen. In de toekomst zou men kunnen over eenkomen, dat de economische sancties niet door de Volkenbondsleden kunnen worden ge- eischt, dan wanneer de landen, die in het bijzonder door hun geografische positie meer bij het conflict geïnteresseerd zijn dan de an dere. besloten zijn tot sancties over te gaan. In dit geval zullen de andere staten verplicht zijn een minimum aan economische dwang maatregelen toe te passen. Deze bijzondere rol van de direct belanghebbende staten mag geen afbreuk doen aan het principe van de ondeelbaarheid van den vrede in Europa, principe waaraan Frankrijk ten zeerste blijft hechten. Men'zou in het algemeen kunnen zeggen, dat de Fransche voorstellen zullen leideiï tot een verzwakking van de voorzieningen van artikel 16, wat betreft het instellen van een internationale dwangactie, maar indien daar entegen deze actie eenmaal zal zijn ingesteld, men het collectieve optreden door kracht dadige middelen aanzienlijk zal kunnen ver sterken. Men moet echter niet meenen, dat de daartoe noodige regionale verdragen van onderlirigen bijstand het Covenant zelf zullen vervangen. Enöelamd, Churchill zal de regeering steunen. Churchill heeft in zijn kiesdistrict een re-de gehouden en verklaarde, dat hij de regeering bij het debat over buitenlandsche zaken op Dinsdag a.s. zal steunen, „maar", zoo voegde hij hieraan toe, „de beslissing over de sanc ties zal verwarring stichten bij een groot aantal bi'ave lieden in dit land en ik deel hun meening. Het prestige van Groot-Brittannië is in de geheele wereld gedaald, vooral in de Middellandsche Zee. Ik geloof echter dat het heel onrechtvaardig zou zijn den blaam hiervoor te werpen op onzen jeugdigen mi nister van buitenlandsche zaken, die telkens gehandeld heeft in overeenstemming met zijn ambt-genooten. Ik keur derhalve af, dat sommigen zijn aftreden eischen. Wat ons land vooral noodig heeft bij haar buiten landsche politiek is goede leiding" Baldwin bepleit zijn standpunt. .Te Goltness in het graafschap Lanark in Schotland het woord voerend voor duizen den conservatieven, verklaarde Baldwin het volgende: „Sancties worden tegen een land toegepast om een eind aan den oorlog te maken. Er is niet toe besloten bij wijze van kastijding. Naar mijn meening is er slechts één middel om den loop der gebeurtenissen te wijzigen, die zich totnogtoe hebben voor gedaan. en dat middel is, tot den oorlog over gaan. Ik ken geen land in Europa, dat bereid zou zijn om te vechten, en ik ben er van mijn kant van overtuigd, dat ik mij op dit oogenblik niet ten gunste van een dergelijke gedragslijn zou uitspreken". Het besluit van Groot-Brittannië om de sancties op te heffen is opnieuw scherp aan gevallen op een conferentie van de Vereeni- ging voor den Volkenbond, welke te Scarbo rough is gehouden. Lord Cecil diende een motie in, waarin werd gezegd, dat „de ver gadering het diep betreurt, dat de regeering heeft besloten .te Genève voor te stellen om de sancties tegen Italië op te heffen, en den leden van de vereeniging verzoekt alle.wetti ge middelen te baat te nemen om intrekking- van dit bsluit gedaan te krijgen". In zijn verdediging van deze motie zeide lord Cecil, dat hij de politiek der regeermg an strijd achtte met het covenant, en hij voegde hier aan toe, dat alles wat den trouw van Groot-Brittannië aan den Volkenbond kan verzwakken, slechts de eenheid van het Britsche rijk in gevaar kan brengen. Hij zeide dat het handhaven der sancties hoogst •waarschijnlijk een diepgaande uitwerking zou hebben en dat de handhaving een ver standige, moedige en eerlijke politiek zou zijn geweest. In een manifest doet Cecil, die samen met Pierre Cot, den Franschen minister van luchtvaart, voorzitter is van den interna tionalen raad voor een campagne ten gunste van den vrede, een beroep op het Britsche volk ten behoeve van mobilisa tie van de openbare meening voor het hand haven van den vrede, ontwapening en inter nationale justitie door middel van een ster ken Volkenbond. Het manifest vraagt aan alle organisaties delegaties naar het wereld congres te zenden. (Reuter) Ierland. Het „Republikeinsche Leger' onwettig verklaard. De regeering van den Iersehen Vrijstaat heeft naar het A. N. P. meldt het Iersehe republikeinsche leger onwettig verklaard. Maurice Twomey. de stafchef van dit leger is tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. China. Weer toenemende spanning tusschen China en Japan gevreesd. Men vreest aldus een Reuterberich-t uit Tientsin dat de spanning tusschen China en Japan nog zal toenemen tengevolge van het incident, waarvan in de plaatselijke Ja- pansche pers melding wordt gemaakt. Een Chineesche kruiser van de kustwacht zou geschoten hebben op een Japansch schip, dat zich op de reede van Tsjikoe in de pro vincie Hopei bevond. Twee leden der be manning zouden gewond zijn. De Japansche politie-autoriteiten zouden een onderzoek hebben ingesteld. Ultimatum van Tsjang Kai Sjek. Het Japansche persagentschap Domei meldt, dat Tsjang Kai Sjek telegrafisch aan de generaals van het Kwangsi-leger, Lit Sun Gen en Vai Sjoeng Si heeft te verstaan ge geven, dat zij Zuid-Hoenan binnen acht da gen moeten ontruimen, omdat hij anders van geweld gebruik zal maken. Domei deelt voorts mede dat regeerings- troepen en afdeelingen van het Kwangsi- leger bij Ki Yano een vuurgevecht zouden hebben geleverd. Frankrijk. Petain hoopt op toenadering tot Duitschland. Maarschalk Pétain heeft te Verdun ter ge legenheid van de herdenking van den twintig sten verjaardag van den slag bij Verdun een toespraak gehouden, welke per radio werd verspreid. Ten aanzien van de Fransch-Duit- sche besprekingen verklaarde Pétain volgens Reuter: Het is het buitenlandsche vraagstuk, dat alle andere kwesties overheerscht. De herinnering aan den oorlog is te recent dan dat er toenadering zou kunnen zijn zon der voorbehoud. Toch kan spreker niet inzien om welke redenen beide volkeren van groote cultuur niet den weg van een goed weder- zijdsch begrip zouden kunnen vinden zonder eenige nationale traditie te verliezen. Zouden niet zelfs over gegrendelde deuren de handen kunnen worden toegestoken? Pétain voegde hieraan toe, dat hoe de poli tiek door de omstandigheden ook moge zijn, Frankrijk den plicht heeft zijn militaire strijdkrachten te land, ter .zee en in de lucht tot het maximum te ontwikkelen. De kracht verzekert de onafhankelijkheid, trekt bond- genooten en handhaaft de vriendschap. Hon garije. Twee doodvonnissen wegens spionnage. De krijgsraad heeft na zeven dagen beraad slaagd te hebben twee personen tot den dood door ophanging veroordeeld, wegens spion nage aan de grens van Tsjecho Slowakije. De straffen der vier anderen varieeren van drie maanden gevangenisstraf tot 15 jaar dwang arbeid. Ziiid-Amerika. Revolutionnaire beweging in Columbia. Ecuadoriaansche vertegenwoordigers te Bo gota melden, dat in verschillende deelen van Columbia een revolutionnaire beweging is uit gebroken. De Columbiaansche regeering over weegt maatregelen om een einde hieraan te maken. Baetzïg. Staatssecretaris Von Buelow overleden. Zondag is te Berlijn te staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken dr. Bernard Wilhelm van Buelow tengevolge van een longontste king overleden. Von Bulow, die een neef van den vroegeren rijkskanselier was, heeft Duitschland o.m. op de conferenties van Brest-Litowsk en Versailles vertegenwoordigd. Italië. Roosevelt heft het embargo naar Italië op. Reuter meldt uit Washington, 21 Juni. President Roosevelt heeft het embargo op den uitvoer van wapens naar Italië en Abessynië opgeheven, evenals het embargo op credieten aan deze landen. Roosevelt verklaarde, de ze kerheid te hebben gekregen, dat de omstan digheden, die destijds de maatregelen tot handhaving van de Amerikaansche neutrali teit noodzakelijk maakten, niet langer bestaan. Polen en China voor opheffing der sancties. De woordvoerder van het Poolsche ministerie van buitenlandsche zaken heeft zich naarl Zonnebaders, opgepast! De eerste malen niet te lang in de zon, anders verbrandt U. Eerst er aan gewennen en vooraf Uw huid steeds inwrijven met AMILDA-zonnebruincrème. Deze beschermt en maakt Uw huid tevens mooi bruin. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. ingez. Med.) Reuter uit Warschau meldt voor opheffmg dei- sancties verklaard. De Chineesche regeering heeft besloten zich tegen een eventueel besluit van den Volken bond tot opheffing der sancties tegen Italië niet te verzetten. DuritseMaincL Greiser richt verzoenende woorden tot de Poolsche inwoners. In een openbare vergadering heeft Senaats- president Greiser een verzoenende houding aangenomen tegen de Poolsche inwoners van de stad Danzig, meldt Havas. Evenwel ver klaarde hij te betreuren dat na nationaal-so- cialistische vlag niet de vlag van de vrije stad Men kan van een Pool nooit een Duitscher maken en dus niet eischen, dat een Pool, die het niet wil, deze vlag zal groeten. Verder zeide Greiser dat binnenkort de toestand zoo zal zijn veranderd, dat niemand meer in de gelegenheid zal zijn een klacht te brengen voor eenige instantie, welke dit ook mag zijn. De „Goniec Warszawski", het orgaan van de rechtsche oppositie vraagt zich af, mede in verband met de verklaringen van Forster, dat de orde in drie weken zal zijn hersteld, of de Senaat voornemens is het statuut van de vrije stad te schenden door Dantzig bij heb Duitsche rijk te voegen. Het nationaal-socialistische orgaan „Vor- posten" schrijft, dat de nationaal-socialis- ten de vuist in de zak zullen weten te houden, totdat het uur van actie zal slaan en zonder twijfel zal dit slaan. Nog voortdurend onlusten in Spanje. MADRID, 20 Juni (Reuter) In een in aan bouw zijnd huis zijn zeven bommen ontploft. De schade is aanzienlijk. Te Cadiz duurt de algemeene staking voort. Gisteren zijn meer dan 200 arrestaties verricht. De verplegers van het ziekenhuis zijn in staking gegaan. Te Albacete zijn bij een politieke botsing een communist gedood en een socialist ernstig gewond. Fransch schip op de Spaansche kust gestrand. Tachtig van de 300 opvarenden gewond. He;, mailschtp „El Kantara" dat den dienst tusschen Port Vendres en Algiers onderhoudt Is, naar Reuter uit Perpignan meldt, nabij Palamos aan de Spaansche kust in dichten mist ou de rotsen geloopen, de 300 passagiers van het schip zijn te Palamos aan land ge zet en zullen hun reis per spoor naar Frank rijk vervolgen. Nader wordt gemeld, dat 80 personen wer den gewond, waarvan 5 naar het ziekenhuis werden gebracht. Het meerendeel der gered den is per autocar naar Frankrijk teniggo- keerd. Prestatie van een ooievaar. AfrikaEuropa met een pijl in het lichaam. Een Hongaarsch zoölogisch vaktijdschrift maakt melding van een avontuur, dat een ooievaar tijdens zijn vlucht van Afrika naar Europa beleefde. In een klein Hongaarsch dorp in Trans-Da- nubië viel het den bewoners op, dat een der in het voorjaar terugkeerende vogels niet zoo flink rondvloog als de andere ooievaars. Bij nad er onderzoek bleek in het lichaam van het dier een pijl te steken, hoogstwaar schijnlijk een negerpijl. Het is wel wonderlijk, dat de vogel den lan den afstand van Afrika naar Hongarije des ondanks heeft kunnen afleggen. (Reuter). Het werk in Antwerpen's haven hervat. Ook in verschillende andere bedrijven werd overeenstemming bereikt. Uit Antwerpen: De socialistische havenarbeiders hebben voorstellen van minister Van Zeeland aanvaard. Vandaag is het werk in de haven hervat. Tevens wordt gemeld, dat accoorden tot stand zijn gekomen in de paritaire commissies voor de ververijen, glasfabrieken, tegelfa brieken, aardewerkfabrieken, lïnge- fabrieken en hoedenfabricatie. De paritaire commissies voor de openbare diensten gas, electriciteït, en de kalkindustrie, hebben een ac- coord bereikt over de betaalde va- canties, de vrijheid van organisatie, en de minïmumloonen. De kwestie der 40-urige werkweek zal bestu deerd worden in de volgende verga deringen. Over het algemeen is de toestand te Ant werpen kalm, alleen zijn hier ter stede een aantal taxi-chauffeurs gearresteerd, die spijkers op de wegen hadden gestrooid. Ook in Henegouwen is alles kalm, eenige arres taties werden verricht wegens sabotage. En kele straten werden opgebroken doch de schade is reeds weer hersteld. Te Charleroi en Genappe is een kleine uitbreiding van de staking waar te nemen. Oost"-Vlaanderen is over het algemeen rustig, behalve Gent, waar het trampersoneel staakt en op verscheidene plaatsen hebben de stakers de stroomdraden doorgeknipt, zoodat het geheele tramverkeer is gestremd. Te Tongeren is de staking algemeen en men verwachtte dat vandaag de winkeliers en herbergiers hun zaken zouden sluiten in sympathie met de stakers. Wegen door militairen bezet. Volgens de „Soir" zijn op sommige plaat sen de militairen ter bescherming van de veiligheid te hulp geroepen. Vier compag- niën bezetten de wégen in de omstreken van Hal, Eeghien en Ni velles, alsmede de wegen tusschen Mechelen en Brussel. VERTELLING De Douche. door J. P. Baljé. Sinds Lodewijk Lepelmans lid' van de plaat selijke tennisclub „Love-Game" was gewor den. was hij heelemaal veranderd! Was hij vöör zijn lidmaatschap een tame ly k sikkeneurig heertje van middelbaren leef tijd, die zijn tijd sleet achter stapels kantoor boeken, toen de dokter hem lichaamsbeweging voorschreef en hij zich om gezondheidsrede nen genoodzaakt zag, toe te treden tot de eenige,sportclub, welke het kleine stadje telde, en waarvan hij op zijn leeftijd nog actief lid kon worden, trad langzaam maar zeker in zijn gewoonten een verandering in. In de eerste plaats begon hij met het borstelige, piekige snorretje, dat tot nu toe zijn bovenlip tot een soort „poesta" gemaakt had, weg te scheren, waardoor hij een jeugdiger uiterlijk verkreeg. Ock liep hij niet langer in zijn vettig kantoor jasje rond, en rookte hij van tijd tot tijd in- plaats van de onooglijke, vieze pijp, die eeuwig gorgelende geluiden maakte, en de zware, on welriekende, want goedkoope, sigaren, geurige Egyptische cigaretten. De groote verandering van Lodewijk Lepel mans vond evenwel plaats, toen Lilly Kroone tot de tennisclub „Love-Game" toetrad. Lilly haar naam was al een gedicht! was een twintigjarig, levenslustig jong ding, met een aantrekkelijk, kittig figuurtje, slank en toch stevig, soepel en elegant, en ze stak gunstig af bij de andere damesleden van de tennisclub, die eerder klein dan groot, en in ieder geval allemaal verbazend „gevuld" waren. Haar ge zicht was frisch als een veldbloem na een heer lijk Meiregentje, poeder nóch rouge bedierf haar gezonde teint, haar blauwe oogen keken stralend en onbevangen in de wereld rond en ontmoetten natuurlijk ook die van den heer Lodewijk Lepelmans, die zich vanaf dat oogen blik Louis noemde en met een tikje voornaam accent ging spreken. En Louis Lepelmans zwom gewoon in zaligheid, toen Lilly hem ver zocht, haar partner te willen zijn voor een mixed-double, terwijl zijn verrukking tot ex tase werd, toen ze na het oefenpartijtje zich hoofdzakelijk met hèm occupeerde. Lepel- mans' scherpe blik had al spoedig ontdekt, dat ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Terwijl Thijs en Paddekwist dat alles zoo staan te bekijken, gebeurt er ineens iets eigenaardigs. Plotseling leggen alle mannetjes de schoppen en houweelen neer, alsof er een geheimzinnig teeken gegeven werd. Zij klimmen langs een rotswand omhoog en zijn dan ineens verdwenen. Ook het ventje met de kroon op het hoofd gaat er ineens vandoor, tot groote teleurstelling van den hond. „Dat zal wel bij die tooverij hooren," zegt Thijs. „Wat zullen we nu doen?" „Meteen er achteraan," antwoordt Paddekwist. Lilly verloofd was, en even had dit hem een pijnlijken steek door het hart bezorgd: maar onmiddellijk had hij die minder prettige ge dachte uit het hoofd gezet. Stel je voor, een paar uur kende hij, een dikke veertiger toch al, dit kind, en 'reeds nu zou hij, op zijn leef tijd, verliefd zijn op zoo'n gansje? Nee, nee, dat was te gek; sympathie, zuiver sympathie als van een vader voor z'n dochter voelde hij voor Lilly Kroone. De verloofde kon hem niet dwars zitten, bovendien, ze sprak er niet eens over. Enne-., al klopte dat nu niet precies met z'n vorige gedachtenhoe dikwijls gin gen verlovingen niet af Louis Lepelmans' metamorphose voltooide zich nu met groote snelheid. Zijn garderobe werd aan een grondige inspectie onderworpen, en een drietal nieuwe costuums, sportief, en chique, werden aangeschaft. Zijn voorraad sokken werd met eenige dozijnen paren ver meerderd, zijn ouderwetsche pince-nez werd vervangen door een groote bril met hoornen randen, kortomLouis Lepelmans handel de, alsof er geen crisis bestond, en alsof niet de heele wereld over de malaise kniesde. Het wonderlijke van alles was evenwel, dat de snoezige Lilly zich het meest tot Lepelmans aangetrokken scheen te voelen!! Was dat zuivere sympathie zonder meer, of was er in haar jonge hartje een revolutie ontstaan? Steeds schaarde Lilly zich aan Lepelmans' zijde, altijd was hij haar partner, en ondanks verwoede pogingen der jongelui, die trachten Lepelmans een hak te zettenaltijd bracht deze laatste Lilly naar huis!! Den hopeloozen strijd tegen zijn amoureuse aanvechtingen had Lepelman al lang opge geven. Dat was immers vechten tegen de bier kaai! Hij, die jarenlang geen vrouw had kun nen uitstaan, hij moest zich bekennen, dat hij smoor-verliefd was op de kleine, guitige Lilly. Wel vocht hij als een wanhopige, om haar daar niets van te laten merken, want daarvoor voelde hij zich toch te veel gentle man, maar diep in zijn hart smeulde een vonkje hoop.... Waarom zou het tenslotte niet kunnen? Waren de menschen niet ver anderlijk en kon Lilly 's genegenheid voor haar verloofde niet langzaam verdwijnen? Hijzelf, Louis Lepelmans, hij voelde zich tegen woordig vijfentwintig jaaren tot alles in staat! Zijn spaarpenningen had hij van de bank gehaald en daarvoor een keurigen two-seater gekocht! tn dezen two-seater was het, dat hij Lilly op een heerlijken avond naar huis reed. Langzaam want hij was nog uiterst voorzichtig gleed de wagen over den fraaien landweg, en heel, heel dicht schoof Lilly tegen hem aan! Een wonderlijke trilling ging door Lepelmans' lichaam, toen hij voelde, hoe Lilly's bruine knuistje zich om zijn arm klemde, en ze dien innig drukte. Zijn adem ging een weinig hijgend, een zoete emotie dreigde zich van hem meester te maken. „Louis", zei ze op zijn verzoek tutoyeerde ze hem „morgen komt mijn verloofde hier. Hij is ontzettend jaloersch, hij kan gewoon niet hebben, dat ik naar een anderen jongen kijk Daar voelde ik me direct zoo tot jou aangetrokken! Want nu kan m'n ventje toch onmogelijk boos op me zijn, nietwaar, hij zal natuurlijk van zoo'n goeie, ouwe lobbes als jij bent, direct houden! Denk je ook niet?" Lepelmans kon niet direct antwoorden, want de auto maakte op dat moment een vervaar lijke zwaai, zoodat hij alle aandacht voor het stuur noodig had. Maar toen het wagentje weer kalmpjes voortreed, keek hij even, heel even opzij, en er kwam iets heel zachts in zijn stem, toen hij tegen Lilly zei: „Natuurlijk, meid, zoo'n ongevaarlijke ouwe baas als ikstel je voor!" Maar zijn lachje was toch een beetje schor,,... Toen Louis Lepelmans zijn woning binnen- trad rilde hij huiverig. Hij nam drie aspirien tjes, en kroop diep onder de wol. Zijn huishoudster mopperde. Die avondlucht voor ouwe menschen, dat was niks gedaan. PROGRAMMA DINSDAG 23 JUNI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gram. platen; 11,30 12.00 Godsdienstig half uur. 12,15 Gram. pla ten en KRO-Melodisten. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 300-jarig bestaan van de Utrëchtsche Universiteit. 4.15 Gram. platen en KRO-or- kest; 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 KRO-orkest (Van 6.156.30 Zwemcursus). 7.00 Berichten. 7.15 Filmpraatje. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Be richten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 KRO-or kest, KRO-Boys en soliste. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gram. platen. 10.45 Populair con cert. 11.3012.00 Gram. platen. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 11.30 en 6.30 RVU. 8.00 Gram. platen, 9.00 Kovacs Lajos' orkest. 10.00 Morgenwijding. Gram. platen. 10.30 Ka mermuziek. 11,00 Lezing over Erasmus. 11.30 Kamermuziek. 12,00 Omroeporkest en Gram. platen., 2.00 Herdenking 300-jarig bestaan der Utrechtsche Universiteit. 4.00 Piano-recital. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Overzicht van de politiek in Europa. 7.00 Cello-recital. 7.30 Causerie over de Ned. Ambulance in Abessy nië. 8.00 Berichten ANP Mededeelingen. 8.15 Gram. platen, 8.30 Concertgebouw-orkest en soliste. In de pauze: Renovakwintet. 10.30 Renovakwintet. 11.00 Berichten A.N.P. 11.10— 12.00 Dansmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Reportage, 12,20 Parker Crook Trio. 12.50 BBC-Schotsch orkest en soliste. 1,50 2,20 Gram. platen, 3.153.55 R. Powell's kwintet. 4.20 Causerie „This and That". 4.40 Gram. platen. 5.35 John Reynders' orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Fluitrecital. 7.15 Fransche les. 7,50 Economische causerie. 8.20 Radio- tooneel. 8.50 BBC-Variété-orkest en solist. 9.05 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 Cau serie door een Canadeeschen Cowboy. 10.35 Het Spencer Dyke strijkkwartet. 11,3512,20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7,20 en 8.20 Gram. platen, 11,20 Orkest concert. 2.50 Gram. platen; 6.50 Orkest- c.oncert. 8.35 Opera-uitzending. 11.3512,35 Populair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12,20 Orkestconcert. 1,35 Leipz. Sym- phonieorkest. 2,35 Gevar. concert. 6.00 en 7.20 Gram, platen; 8.30-^10.20 Gevarieerd pro gramma, BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12,20 Gram. platen, 12,50 Dansmu ziek. 1,50—2.20 en 5.20 Gram. platen. 6.50 en 7.20 dito. 8.20 Omroeporkest, Gram. platen, en zang. 9.40 Hoorspel. 10.10 Omroeporkest. 10.3011,20 Dansmuziek. 484 M: 12,20 Gram. platen. 12,50 Omroep orkest; 1,502,20 Gram. platen; 5.20 Dans muziek. 6.35 Gram. platen., 8.20 Klein-orkest en reportage. 10.3011.20 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Omrosp-Amusements-orkest. 9.20 Radio tooneel. 10.20 Berichten. 10.50 Trioconcert. 11,05 Weerbericht. 11,20—12,20 Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6