AMSTERDAMSCHE BEURS Wekelijks minstens één Zul vel dag D Een mooie Zondag. ECHTE WALES ANTHRACIET M A A K D A G 22 JUNI 1936 HA AR HEM'S DAGBLAD 10 NEERLANDS ZUIVEL VOEDT U GOEDI (Adv. Ingez. Med.) l\4T/T[ EtHtUïïN Twee kinderen verdronken. Bij de nieuwe Geinbrug aan het Weesper- zandpad te Weesperkarspel werd Zondagavond tegen acht uur een kinderlichaampje drijvend in het Gein gevonden. De politie werd onmid dellijk gewaarschuwd. Terwijl ook dr. Wartena uit Weesp en de Roodekruis-hulp gehaald werden, vond men met den dreg ook een broertje van den eerstgenoemden drenkeling. De pogingen van den geneesheer en zijn hel pers om de levensgeesten weder op te wekken, hadden geen succes zoodat men de lijkjes van de 5- en 6-jarige jongetjes in het wacht huisje van de Karspelsche algemeene be graafplaats heeft gebracht. De kinderen hadden bij de bouwput ge speeld welke daar was gemaakt voor de her- stehverken in verband met een verzakking van het fundament der brug en zijn klaarblij kelijk onopgemerkt te water geraakt. N. C. WEFERS BETTINK t Zaterdagavond is in den ouderdom van 62 jaar overleden de heer N. C. Wefers" Bet- tink firmant van de firma Heenk, ijzer handel in de Groote Houtstraat. De heer Wefers Bettink, die 12 April 1874 te Utrecht werd geboren, genoot zijn han delsopleiding in Frankrijk, België en Enge land. Op 30 Januari 1900 associeerde hij zich met den heer Heenk, die toen reeds een zaak in ijzerwaren hier ter stede dreef. Op 9 Maart 1906 kwam de broer van den over ledene, de heer J. C. Wefers Bettink, die thans nog firmant Is, in de zaak. De firma Heenk, die aanvankelijk in de Damstraat gevestigd was, verhuisde in Januari 1921 naar de tegenwoordige zaak in de Groote Houtstraat. Naast zijn werkzaamheden In zijn bedrijf, nam de overledene actief deel aan het ver- eenigingsleven. Hij is de oprichter en jaren lang de voorzitter geweest van de Ned. Ver- eeniging van IJzerhandelaren. waarvan hij naderhand eere-voorzitter werd. In deze functie heeft hij meermalen den Nederlandschen ijzerhandel op congressen in het buitenland vertegenwoordigdT Tevens was hij eere-lid van de vereeniging van En- gelsche ijzerhandelaren. De heer Wefers Bettink was meer dan 20 Jaren kerkvoogd van de Ned. Herv. Gemeen te alhier en den laatsten tijd vice-president van het college van kerkvoogden. De begrafenis is Woensdag a.s. te 12 uur op de Alg. Begraafplaats aan de Kleverlaan. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. Evenals het vorige jaar zal de Haariemsche Orkestvereeniging wederom vijf concerten geven in de „Rotterdamsche Diergaarde" en wel: 4 concerten in de maand Juli en 1 concert in de maand November. Deze uitvoeringen zul len wederom geleid worden door Frits Schuur man AFSCHEID VAN HET ONDERWIJS VAN DEN HEER D. PEEREBOOM. 1 Juli a.s. zal de heer D. Peereboom. hoofd van de Openbare Lagere School no. 33, het onderwijs met pensioen verlaten. Daarom wordt op Dinsdag, 30 Juni een bui tengewone ouderavond gehouden, waarbij autoriteiten, onderwijzend personeel en ouders afscheid kunnen nemen van het ver trekkende schoolhoofd. ORGELBESPELING IN DE GROOTE- OF ST. BAVO KERK TE HAARLEM. Op Dinsdag, 23 Juni 1936, 's avonds van 8 1/4 9 1/4 uur, door den heer Egbert Vos. Programma: 1 Praeludium und Fuga c. kl. t. J. S. Bach; 2 Drei Choralvorspiele, J. S. Bach; a. O. Mensch. Bewein dein, Sünde gross; b. Chist. lag in Todebanden; c. Wir glauben all' an einen Gott. 3 Sonate a. kl. t. J. Rheinberger, a. Tempo moderato; b. Intermezzo: c. Tuga cromatica. 4. Sonate I f. kl. t. F. Mendelssohn, a. Allegro moderato; b. Adagio; c. Recitativo; d. Allegro vivace. SUCCES VAN HET DUBBEL-MANNEN- KWARTET „IIAERLEM". Het dubbelmannenkwartet „Haerlem", dir. W. H. Biele behaalde op het, dd. 21 dezer, ge houden concours te Sloterdijk een 2en prijs in de 3de afd. VOOR DEN- -POLITIE RECHTER Beleediging van minister Colijn. Een commissionnair in effecten uit Bloe- mendaal en een boekhouder uit Wormerveer stonden terecht voor het verspreiden van een pamflet.'dat, volgens de dagvaarding voor mi nister Colijn beleedigenden inhoud zou heb ben. Het betrof een afdruk met bijschrift van een in 1933 in „de Notenkraker" verschenen plaat. De verdachten erkenden de verspreiding en deelden mee, dit als leden der N. S. B. ge daan te hebben op last van de partijleiding. Zij gaven toe. dat zij den inhoud der pamflet ten kenden. Het Openbaar Ministerie, waargenomen door Mr. Sijmens ie Vries van Doesburg, achtte een st-rafba/e handeling aanwezig. Toen indertijd de plaat in .,de Notenkraker" was verschenen ten tijde van de .Zeven Provinciën"-af faire was de heer Colijn geen minister en de officier van justitie te Am sterdam had, zoo deelde het Openbaar Mi nisterie mede, aan den heer Colijn gevraagd, of deze een klacht voor beleediging wilde in dienen, maar de heer Colijn had geantwoord dat hij daarboven verheven was en dat der gelijke platen zijn slaap en eetlust niet be dierven. Nadien is er een wetswijziging gekomen en nu de N. S, B. reproducties van de plaat is gaan verspreiden op een tijdstip dat de heer Colijn wel minister is. achtte het O. M. toe passing van het gewijzigde strafwetartikel op haar plaats. Hij eischte tegen ieder der ver dachten f 15 boete. De verdediger Mr. B. J. v. Vessem betoogde- dat het pamflet niet tegen minister Colijn, doch tegen de S.D.A.P. was gericht en dat bij de N.S.B. nooit de bedoeling heeft voorgeze ten minister Colijn te beleedigen. Hij vond trouwens plaat met bijschrift, zooals in ,.de Notenkraker" op genomen, niet beleedigend, maar opruiend, waarom hij vrijspraak pleitte. De politierechter mr. v. Schaeck Mathon, achtte het pamflet wel beleedigend en ver oordeelde ieder der beklaagden tot f 25 boete. PROFESSOR DOODGESCHOTEN. WEENEN, 22 Juni (D.N.B.) Hedenmorgen is in de Weensche universiteit de leider van de positivistische schóól prof. Moritz Schlick door een student. Nellboech. doodgeschoten. De student wachtte hem op en vuurde vier scho ten op hem af. De reden schijnt te zijn dat prof. Schlick had verhinderd dat Nellboech de positie, waarop hij kans had, kreeg. HET AUTO-ONGELUK TE ARNHEM. Omtrent den toestand van de slachtoffers van het autobusongeluk te Arnhem wordt medegedeeld, dat deze over het algemeen gunstig is. Het lijk van den chauffeur is in beslag ge nomen. Door de justitie is voor het onderzoek als deskundige aangewezen ir. Zoetelief Norman te Oosterbeek. Verder is komen vast te staan, dat de bus tijdens den rit twee maal oponthoud heeft gehad. Onderzocht zal worden wat de oorzaak hier van is geweest. BLOEMENDAAL Avondbijeenkomst Ned. Montessori-Vereeniging. Zaterdag werd geopend door den voorzit ter der Ver. Prof. Jordan uit Utrecht. Deze bracht woorden van dank aan het Gemeentebestuur van Haarlem en in 't bij zonder aan wethouder Boes, voor den steun aan het Mont. onderwijs, toen er sprake was van opheffing van de Montessori L. S. Spr. hoopt dat deze school een goede propa ganda zal zijn voor het M.O. in Haarlem, dat altijd een bolwerk is geweest voor dit onderwijs. Al beleeft het M. O. moeilijke tijden door de bezuiniigngen, gelukkig is er enthousias me. Wij zullen den strijd moeten voeren naar twee kanten, zegt .spr.. naar buiten en naar binnen en wel om de zoo hoog noodige eenheid te bewaren. Het zou jammer zijn als de beweging door verdeeldheid zou ver zwakken, te meer omdat in Holland het M.O. een goede kans heeft. Dit onderwijs is niet het enten van betere takken op ouden stam maar een zelfbewust krachtig pogen om bepaalde methoden kans te geven en daardoor opvoeding en onder wijs te heiwormen, De tijd van bespotting is voorbij zegt spr.. en de kritiek aanvaarden wij gaarne "en vreezen wij niet. De heer W. Baak. leeraar aan het Mont Lyceum te Amsterdam deelde een en ander mee over het onderwijs in teekenen. schilde ren en boetseeren aan zijn school, waartoe hij talrijk materiaal had meegebracht. Het kind werkt hier in zoo groot moge lijke vrijheid om eigen krachten en aanleg te ontwikkelen, terwijl de leeraar alleen den weg wijst door de moeilijkheden en zoo min mogelijk zijn eigen methode naar voren schuift. De ontwikkeling van de gedachtenvormïng zonder naam toch is het belangrijkste in de opvoeding. Eerst is deze geest onrijp, maar plots komt de vonk. de eigen aard. en die moet de leeraar pakken en leiden. Spr. illustreerde scherp de verschillen tus- schen de teekeningen van het moderne in tellect en de gevoelige, beweeglijke primi tieve teekeningen vol spanning uit den ijs tijd. Verschillende teekeningen van leerlingen in allerlei materiaal uitgevoerd werden ver toond. Wij noemen dierfiguren, portretten, stil levens. schablones, schema's. Zaterdagmiddag 20 Juni om 3 uur in de aula van het Kennemer Lyceum, opende de secretaresse Mevr. G. v. d. Valk-Drees bij ont stentenis van den voorzitter de vergadering. Mevr. M. E. Land-de Vries als voorzitster van de ontvangende afdeeling bracht e n woord van welkom uit en memoreerde den bloei van de Montessori scholen in Haarlem en omstre ken. Mevr. v. d. Valk deelde mede, dat on danks het haast stationair blijven van het ledenaantal toch reden van tevredenheid voor de Vereeniging bestaat, aangezien de groei en uitbreiding van de scholen in het bijzonder de L. O. scholen, gestadig voortgang heeft. Dat geeft ons moed, om ondanks den druk der tijden toch met de propaganda voort te gaan. Bij de mededeelingen van den secretaris was van bijzonder belang het schrijven van den minister van Kunsten en Wetenschappen, die zonder zich principieel te binden, toch liet uitkomen, dat bij aanvrage van schoolbestu ren voor opheffing bij het nemen van wacht gelders zonder diploma, door hem een welwil lend standpunt zal worden ingenomen. Naar aanleiding van het jaarverslag ontstonden eenige discussies over het uitblijven der com missie ter vaststelling der normen voor de opleiding van Montessorileerkraehten. Daar twee belangrijke cursussen hun medewerking niet toezegden, kon men nog niet aan het werk gaan. Èr werd van de zijde van het Bestuur spoed beloofd. Het jaarverslag werd onder dankzegging goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester en het rapport van de financieele commissie waren zeer in mineur gesteld. Mede ten gevolge daarvan werd het Bestuursvoorstel om voor het komende jaar 40 pet. in plaats van 30 set. der lidmaatschapsgelden aan het Hoofd- Destuur af te dragen, aangenomen. Tijdens de daarbij gevoerde discussies kwam het propagandistische karakter van de Ver eeniging duidelijk naar voren. Er werden nog enkele interne kwesties behandeld, zooals de verhouding van de Ned. Montessori Vereeni ging tot het Leermiddelenhuis in Den Haag, en het karakter der Propaganda Commissie (Commissie Jonker). Voor beide werden richtlijnen uitgestippeld. Alle punten der agenda werden daarna vlot afgewerkt. De heer L. H. Fotein (Bussum) werd bij acclamatie als vrij lid van het hoofdbestuur herkozen. Als leden der Financieele Commis sie werden benoemd de heeren Floor en Haak. beide uit Haarlem. Als plaats voor de volgende jaarvergadering werd na eenige besprekingen Hilversum aangewezen Enkele voorstellen van de verschillende af- deelingen werden deels terug genomen, deels in handen van het Hoofdbestuur ter bestudee ring gegeven, Daarna brengt de secretaris nog het voorste] over, zulks naar aanleiding van een brief van Prof. Gunning (Hilversum), om in den naam van ons Verecnigingsorgaan „te vens" op te nemen, zooals in de vorige Al gemeene Vergadering was besloten. Hieraan zal worden gevolg gegeven. Toch zal dit woord „tevens" niet inhouden, dat het Hoofdbestuur niet de hoogste instantie voor het blad zal blijven. Bij de rondvraag brengt Mevr. Alma ter kennis van de vergadering een propaganda geschrift der Intern. Motessori Vereeniging (A. M. I.) Tegen den inhoud daarvan werd door de geheele vergadering geprotesteerd en er wordt duidelijk op gewezen, dat de Ned. Mont. Ver. niet voor dit geschrift verant woordelijk is of zal zijn. Tegen 7 uur wordt de vergadering gesloten. ZANDVOORT Overstelpende drukte in Zandvoort. Enkele dagen geleden vroegen wij het oor deel van burgemeester Van Alphen over de vooruitzichten betreffende het seizoen in Zandvoort. De scherpe Noordenwind dreef toen de gasten, die vergeten hadden hun winterkleeding mee naar Zandvoort te nemen van het- stand. De straten lagen bijna ver laten en doodsch als in den winter. De bad inrichtingen waren weliswaar geopend doch slechts een enkele dappere waagde zich in het koude water en kwam na een wanhopig mislukt „spel met de golven" blauw van de koude terug rennen. Hemelvaartsdag en Pinksteren waren in letterlijken zin in het water gevallen. Geen cent was er op die dagen verdiend. Op dat oogenblik zag de toekomst van Zandvoort er vrij hopeloos uit. Het wachten was op mooi zomerweer.. „Dan pas zal blijken", zoo zei de heer Van Aiphen „of de electrische verbin ding, de verbetering van de Zandvoorts'che- laan, de verschillende nieuwe attracties, de soepele toepassing van het parkeerverbod, de ruime parkeerterreinen en de lagere pension en andere prijzen invloed hebben op het be zoek aan Zandvoort en of dit bezoek zoo danig zal zijn, dat de verschillende bedrijven rendabel te maken zijn. Thans zomert het! En op dezen eersten mooien Zondag in het seizoen, blijkt dat de toekomst van Zandvoort allerminst hopeloos is. 't Zelfde Zandvoort dat een week geleden nog een beeld van trieste verlatenheid toon de, was thans een en al kleur en leven. Op de mooie boulevards wemelde het van wan delaars, auto's van allerlei vorm en prijs suisden af en aan. het strand geleek een wriemelende mierenhoop en de zee was langs de kust als bezaaid met veelkleurige bloe men. Alleen in het dorp was het overdag op vallend stil. Ieder zocht verkoeling aan den zeekant. Zaterdagavond begon de intocht reeds van hen, die het week-end in Zand voort kwamen doorbrengen. Velen kwamen per auto of trein; meer nog per fiets. Dat waren niet de gasten die van te voren hun hotel of pension besproken hadden. Dat waren zij, die hun tent meevoerden en zich neervlijden op het Noorderstrand. In verband met- de groote oppervlakte waarover deze tenten verspreid waren, is het haast niet mogelijk het aantal menschen te schatten, dat op deze wijze een week-end doorbracht aan de kust tusschen Zandvoort en IJmuiden. Goede verbinding. Op een Zondag als deze blijkt pas goed de waarde van de electrische verbinding. Naast de gewone snelle verbindingen werden een tiental extra-treinen ingelascht, die de reizigers in 26 minuten van Amsterdam naar Zandvoort vervoerden. Na vijf uur 's avonds was een nog grooter aantal extra treinen noodig om bezoekers alweer in 26 minuten naar Amsterdam terug te brengen. Deze snelle verbinding maakt het mogelijk om na het eten nog even naar Zandvoort te gaan en honderden maken van deze gelegenheid ook werkelijk gebruik, want tot vrij laat in den avond waren de treinen uit Amsterdam nog uitstekend bezet, 'in tegenstelling met de trams uit Amsterdam,- die na 5 uur be trekkelijk weinig passagiers aanvoerden. De tram, die den geheelen dag een tien minuten-dienst onderhield, kon bijgestaan door de autobus naar Haarlem „het vervoer wel aan". Wachten in de „schapenhokken" was dan ook niet noodig. Vele bezoekers maakten van hun uitstapje naar Zandvoort tevens gebruik om hotel- of pension te bespreken of om gemeubileerd te huren. De laatste dagen is er zeer druk ver huurd. Dit staat wel vast, dat het aantal asten thans veel grooter is dan verleden jaar om dezen tijd en ook wat er voor het hoog seizoen reeds belangrijk meer verhuurd is dan toen. De prijzen èn voor pension èn voor ;emeubileerde woningen zijn over 't algemeen nog laag, doch in tegenstelling met verleden jaar begint het er thans toch op te gelijken dat de laatkomers weinig keus zullen hebben en waarschijnlijk iets meer moeten betalen. Uit alles blijkt dat de toekomst van Zand voort voor het grootste deel van het weer afhangt, doch dat het nog voldoende at tractief is om de tweede plaats in de rij der badplaatsen te handhaven. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Witte Zee. IJM. 167, Vangst: 100 manden schelvisch, 140 m. braadschelvisch, 70 m. ka beljauw. 50 m. platvisch, 25 m. wijting. 10 m. Radio, 10 m. makreel, 20 m. varia. Totaal 425 m. benevens 200 st. stijve kabeljauw. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.45—0.35, Griet per K.G. 24—12. Tongen per K.G. 0.53—0.38. Groote schol per 50 K.G. 20. Middelschol per 50 K.G. 18. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 22 Juni. Bevallen 18 Juni: G. M. Warmerdam— Wempe, z.; 19 Juni: G. Terreehorst—Walters, d M. M. HesselmanTerhorst, d.; 20 Juni: C. A. J. M. de Bruyne—Hillen. z.; F. Smit— Vrugt, a.; B. Dasberg—de Vries, d.; C. A. v. d. StormMeerman, d.; 21 Juni: M. P. Pött- kerv. Rooijen, d.; T. E. de BruinSmit, z.; J. BloemMink, z.; 22 Juni: J. C. Jacobs— v. d. Vossen, z. Overleden 19 Juni: C. Frankev. Eskert. 90 jaar, Westerhoutpark: 20 Juni: J. M. v. d. Loo Libosan, 63 j.. De Costastraat; 21 Juni: C J. van Zoelen, 75 j„ Linschotenstraat; T. Kar- baat, 58 j., Voorhelmstraat. De staking in het Visscherijbedrijf, Over den stand van zaken. Het is een onmiskenbaar feit, dat de laatste dagen het een en ander is gebeurd. De toe stand op zichzelf is nog ongewijzigd, maar er is, zooals wij reeds hebben gemeld, contact tusschen de stakers en hunne organisatiebe- sturen, althans wat de Christelijk georgani- seerden betreft. Het is nog wel een contact langs een omweg en dus niet rechtstreeks, maar wij achten het niet uitgesloten, dat uit deze indirecte aanraking een directe kan voortspruiten. Uit hoofde daarvan vindt men het in kringen van de stakers vrij ontactisch van de Christelijke besturen, dat zij in de j.l. Vrijdag gehouden persconferentie hebben willen aantoonen, dat hier van een communistische actie, overgewaaid uit België en Frankrijk, sprake is en dat vele zeelieden, die gaarne naar zee willen, zulks uit vrees voor terreur van communistische zijde niet durven. Deze uiting is, naar in stakerskringen gemeend wordt, zeker niet bevorderlijk voor een oplossing var het conflict, die men niet an ders ziet dan door tusschenkomst van de or- ganisatiebesturen. In stakerskringen is men over hetgeen op deze persconferentie is me degedeeld, lang niet tevreden en door het een en ander is de kloof tusschen organisatiebe- sturen eerder grooter dan nauwer geworden. De steunuitkcering Te laat, om nog in ons blad van Zaterdag op te nemen werd ons Zaterdagmorgen door het gemeentebestuur medegedeeld dat de minister van Sociale Zaken heeft bepaald, dat van j.l. Zaterdag af alle ingeschreven werklooze zeevisschers van steun of werkverschaffing zijn uitgesloten. Bij informatie vernamen wij, dat deze mi- nisterieele bepaling weliswaar inhoudt, dat a.s. Woensdag nog steun zal worden uitbetaald doch dat van steun uitgesloten zijn degenen, die geweigerd hebben naar zee te gaan, zulks van den dag af, dat zij de oproeping hebben ontvangen. Degenen die dus bijv. Woensdag zijn opgeroepen, kunnen nog over twee dagen, n.l. Maandag en Dinsdag steun ontvangen. Zij, die reeds in de eerste stakingsweek waren op geroepen, ontvangen Woensdag dus geen steun meer Zij die in het geheel geen aanschrijving hebben ontvangen, krijgen nog een volle week steun, doch vervolgens niet meer. Er is dus, zoo schreven wij hierboven, indi rect contact tusschen de Christelijke bonden en hunne leden. Ook bij den Centralen Eond schijnu men een heel eind op weg te zijn om wederom een verbinding tusschen bestuur en stakers tol stand te brengen. Ten slotte kan nog worden medegedeeld, dat de Reedersvereeniging hedenmiddag 2 uur een spoedeischende ledenvergadering heeft belegd. BESOMMINGEN Trawlers: manden Elie Chenevière IJM 161 120 f 1180 Maria IJM 45 250 f 1760 Schoorl IJM 39 450 f 3020 Aneta IJM 82 315 f 2180 Loggers: IJM 204 f300: KW 169 f345: KW 153 f375: KW 105 f 300: KW 44 f 230: KW 167 f330; KW 46 f210; KW 91 f265; KW 51 f460; KW 74 f1150; KW 70 f450. Neem 'n AKKERTJE bij Hoofdpijn, Zenuwpijn, Vrouwenpijn (Adv. Ingez. Med.) LAAGSTE ZOMERPRIJZEN W O.a. a 2.10 ~m WITTOP KONING HARHENJANSWEG 67 a TELEF. 16100 9F GELDIG TOT 1 JULI. (Adv. Ingez. Med.) KOERS VAN HEDEN KOERS pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 n 95%-* 95* 95* 95* 4 pCt. Nederl. Indië 93%-* 93* - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 51/2 pet. Duitschlandl930 (Youngleening) 18* Youngleening (met ver- 207/8 BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank 117 Handel Mpij. Cert van 132* 132* f250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank 116* Rotterd. Bank 109* INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 22*-3/8 22%-* 22-% v. Berkels Patent 38* Calvé Delft Cert 58 Ned. Ford ex. 40 afst. 207* 226 •- Philips Gloeil. Gem.Bezit 175 172-173 172-* 172* 173 114*-% 113*114* 113* U3* TABAKKEN. Deli Batavia 183* 186*—187 1S5 Deli Maatschappij 232 - 233 232 - 245 232 240-* 221* 224 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1% VA Scheepvaart Unie 48*-* 48* Koninkl. Paketvaart 101* 102 Rotterdamsche Lloyd 42 Maatschappij Nederland 373/8 38 Holland—Amerika lijn 44% - PETROLEUM. 2753/8-275 270*-274 270*—271 271—272 Perlak Petr SO Shell Union 10* 10* 10% Continental Oil 18% 18%-* 9%-% 9% 9* CULTUUR MAATSCH. H. V. A 200* 253 - 254* 255-* 255* 15. 2:5* 256 Java Cultuur 127 Ned Ind. Suiker Unie 106 - Vorstenlanden 19* - INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. 8* 8* 8% 8% 21*-* 20 %-% 20% Bethleh Steel 323/8 3 - 32%-* - 32% Cities Service 3%-% 3% 33,. 3V 3% Gew Steel 39 - 38* 38* 39* 38®,, <8*-% - 38* - Kennec Copper 23% 23l/f A 23* 3%-% Radio Corp 7* RUBBERS. Amsterd Rubber 122* Dell Bat Rubber 67*-* 69% Indische Rubber 94* 95* - 96 Kenden'g Lemboe 128 126 Serbadjadi 64 Rotterdam Tapanoeli 40* Bandar Rubber 109* Preanger Rubber 48* - - 48* Java Caoutch 86* - - Sumatra Rubber 144 - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 20% Wabash Railroad 15»- - Union Pacific '9* - f Vi— Chic. Wilwaukee 4* Missouri Kansas Texas 5* - 4%-5 5 - MIJNBOUW. Alg Explor Mij '60* Rediang Lebong 203 315 - - PROLONGATIE. 4* 4*

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8