u Bon Marché HacfU Uw HeetektHodeatiikdeu U§ Gr. Houtstraat 147 INGEZONDEN /TUKKEN DINSDAG 23 JUNI 1936 HA ARE EM'S DAGBEAD" Nog steeds verzet in Abessynië West-Abessynië erkent de regeering van Gore. De Daily Herald, die reeds vaker berichten heeft gepubliceerd, waaruit zou blijken, dat de Italianen nog geenszins onbetwist meester zijn van het Abessynische gebied, meldt in zijn editie van Maandag wederom, dat de Galla- stammen in het Westen des lands gereed zijn hun gebied tegen de veroveraars te verdedi gen. Alle Abessyniërs in het Westen, zoo meldt het blad, erkennen het gezag van de voorloo- pige regeering in Gore. Voorts maakt de Daily Herald er melding van, dat enkele dagen geleden maarschalk Graziani in verband met den onveiligen toe stand op den weg Addis Abeba—Dessie een zeer openhartige vetklaring heeft afgelegd. De niet-gecensureerde tekst van deze verkla ring zou in Djiboeti zijn ontvangen. Volgens dit bericht zou Graziani, sprekende tot een vergadering van den Koptischen patriarch, de Koptische geestelijken, 22 Abessynische amb tenaren, die thans onder Italiaansche controle werken en een twaalftal andere persoonlijk heden van minder belang, het volgende gezegd hebben „Tengevolge van het gebrek aan hulp van uw kant en van de weigering der Abessynische stamhoofden zich te onderwerpen aan de Italiaansche regeering, hebben de Italiaansche troepen zware verliezen geleden en zijn een aantal vrachtwagens vernield op den weg van Addis Abeba naar Dessie. „Wanneer gij de stamhoofden had over tuigd van de goede behandeling, die de Ita liaansche regeering tot hen zal uitstrekken zou dit niet gebeurd zijn. „Ik wil, dat gij begrijpt, dat de Italiaansche regeering den vrede in de eene hand, het zwaard in de andere houdt". „Wanneer deze belemmeringen in het land niet onmiddellijk door u tegengegaan worden, zal de Italiaansche regeering u allen moeten vernietigen". De Negus tijdens Raadszitting te Genève. Men bevestigt te Londen, dat de Negus tij dens de zitting van den Volkenbondsraad te Geneve zal zijn. Generaal Makonnen naar Abessynië? Generaal Makonnen, die aan het Zuidelijk front onder Nasiboe heeft gestreden, is te Kaïro aangekomen. Hij zal zich naar Abessy nië begeven om de situatie in het westen, vooral in Gore, te bestudeeren. Hij is door den Negus gezonden en zal de leiding der Abes synische regeering in Gore op zich nemen. Verder heeft hij tot taak den Negus mede te deelen, hoe groot de strijdkrachten in West- Abessynië zijn. Het bericht van Makonnen's vertrek wordt door de Abessynische legatie in Londen be vestigd. tI Opgericht 1901, Telefoon 14107 tegenover Proveniershuis Ziet onze extra Lage Prijzen en zeldzaam Goede Kwaliteiten (Adv. Ingez. Med.) Nieuwe botsingen in Palestina. Uit Jeruzalem, 22 Juni. Vandaag hebben de Britsche troepen wederom lichte verlie zen geleden bij schermutselingen met Ara bieren. Een officier werd licht gewond tengevolge van het uit de rails loopen van een lorrie, waarop een spoorwegpatrouille werd ver voerd. Een onderofficier en een soldaat werden licht gewond bij het afslaan van een aanval op den trein uit Jeruzalem. Zes Arabische aanvallers werden gedood en verscheidene andere met machinegeweervuur verdreven. Het hooge Arabische Comité van Palesti na heeft een nieuwe verklaring gepubliceerd, waarin er bij de Arabische bevolking op wordt aangedrongen de staking voort te zetten. De politie heeft twee Arabieren gean-es^ teerd. die er van worden verdacht gisteren bij Toelkarem een Schotschen onderofficier te hebben gedood. Maandagmorgen hebben Arabieren een aanval gedaan op een trein. Twee Britsche soldaten werden ge wond. Vijf Arabieren gedood. Een militaire patrouille, die op het spoor traject tusschen Jeruzalem en Lydda reed, werd nabij het dorp Malha beschoten, waar na zij het vuur beantwoordde. Hierbij werd een der aanvallers gedood. Dezelfde mili taire patrouille werd kort daarop nogmaals overvallen. Bij het vuurgevecht, dat ont stond. werden twee Britsche soldaten licht gewond en zes Arabieren gedood. Nabij Gaza is een trein met soldaten ont spoord als gevolg van een aanslag met een ouden granaat. Tengevolge hiervan werd de spoordijk licht beschadigd. STADS EVANGELISATIE. In de Predikbeurtenlijst van Zaterdag stond vermeld, dat de heer J. F. Snoeks Woensdag avond in de Openluchtsamenkomst (Haarlem merhout) zou spreken. Daar deze evenwel ver hinderd is zal nu de heer W. Akse uit Bever wijk in zijn plaats optreden. Aanvang 8 uur. VOLKENBOND EN VREDE. Donderdag 25 Juni heeft de Commissie van moeders en opvoedsters van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede een propaganda- middag voorbereid in „Duin en Daal" te Bloe- mendaal. Medewerking verleent Martien Beversluis. De bijeenkomst vangt aan om half drie. AGENDA Heden: DINSDAG 23 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling door den heer Egbert Vos. 8.159.15 uur. Remonstrantenhuis, Wilhelminastraat: Psy chometrische séance. 8.15 uur. Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken N.V. Jaarvergadering van aandeelhouders, ten kantore, 3.30 uur. Restaurant Brinkmann, Groote Markt: Ver gadering van obligatiehouders G, A. Oosten broek 1905. 2.30 uur, Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater; Liane Haid in: „Wie het laatst kust2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Claudette Colbert in: „Zij trouwt haar baas". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Renate Muller in: „Vrouwen om den Zonnekoning". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „La Bandera" regie Julien Duvivier, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 24 JUNI Prinsenhof: Raadsvergadering, 1.30 uur. Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 2.30, 7 en 9.15 uur. Werk in verschillende deelen van België hervat. Echter ook nieuwe stakingen uitgebroken. BRUSSEL, 22 Juni. De werkhervatting in de haven van Antwerpen is algemeen, en zij ging zonder incidenten gepaard. Een 30-tal schepen werd in lossing geno men. De diamantbewerkers zijn allen weer aan het werk. Gezien de algemeene werk hervatting te Antwerpen is de beschermings- dienst van de gendarmerie stopgezet. Te Hoboken en te Duffel zijn nieuwe sta kingen losgebroken. Wat het gebied van Brussel met de voor steden betreft, er is een nieuwe staking uit gebroken te Haeren, terwijl zich een incident heeft voorgedaan te Anderleeht. De gendar merie heeft daar een samenscholing van 1290 personen uiteengedreven. Dit gebeur de voor het volkshuis. Met glazen en stoelen werd van uit de ramen van het volkshuis naar de gendarmerie geworpen. Dit incident was het gevolg van een misverstand, dat la ter opgehelderd is. Te Aderlecht, evenals in andere gemeenten, zijn belangrijke verga deringen van stakers belegd, met het oog op de beslissing inzake hervatting van het werk. Voorts zijn vandaag verschillende vergade ringen gehouden door bankbedienden van ver zekeringsmaatschappijen. Men verwacht te Brussel, dat in sommige industriën het werk spoedig zal worden hervat. Te Luik bestaat de neiging tot hervatting van het werk in de metaalindustrie. In Brabant werd het werk stilgelegd in een zijdefabriek te Tubize. Te Clabecq zullen de smederijen morgen het werk hervatten. In de Provincie Henegouwen is de toestand over het algemeen onveranderd. In drie plaat sen is het werk hervat. Ook in verschillende fabrieken in het centrum is het werk hervat. Te Bergen is de arbeid in de brouwerijen stil gelegd. In de Borinage trachten de gendarmen het verkeer langs de wegen op gang te houden en samenscholingen te verhinderen. Het leger beeft tot taak gekregen, de opgebroken stra ten te herstellen. Naar gemeld wordt,, bestaat, op het oogen- blik verschil van meening tusschen de socia listen en communisten eenerzijds, die op handhaving der kalmte aandringen, en de Daugisten (opstand predikende socialisten) anderzijds, die tot opstand aansporen. In de provincie Oost Vlaanderen werd een communistenleider aangehouden, daar hij een commandant der gendarmerie in het ge zicht had geslagen. Het werk werd hervat te Geraerdsbergen. Daarentegen werd het werk stilgelegd te Hamme en te Ninove. In de provincie Namen tenslotte is het werk in een fabriek van chemicaliën stilgelegd. Chileensch vliegtuig vermist. Tien passagiers aan boord. Het D. N. B. meldt uit Santiago de Chili, 22 Juni. Een driemotorig Chileensch vliegtuig van de Nationale Luchtvaart Maatschappij met 10 passagiers aan boord, is op het traject tusschen Antofagasta en Iquique verdwenen. Vliegtuigen, vrachtauto's en ruiters hebben het toestel tot dusver vergeefs gezocht. Men gelooft, dat het in zee gestort is, of een noodlanding in de woestijn heeft gemaakt. RECEPTIE MR. J. N. J. E. HEERKENS THIJSSEN. Zooals wij reeds gemeld hebben, zal Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen op 27 Juni zijn 70ste verjaardag vieren. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van den jubilaris Zaterdagmiddag van 35 uur te recipieeren in zijn huis, Plein 13. IN FRANKRIJK VROUWENKIESRECHT? PERIGUEUX, 21 Juni (Reuter-A.N.P.) De onderstaatssecretaris voor de kinderzorg, Su zanne Lacore, heeft voor het onderwijzers corps van het departement Dordogne een rede gehouden. Zich tijdens deze rede richtend tot de vrouwen onder haar toehoorders' verklaar de spreekster: Binnen eenige maanden zult gij en de andere onderwijzeressen het stem recht hebben evenals alle Fransche vrouwen". DE A. N. W. B. IN 1935. (Zie ook elders in dit nummer). Het jaarverslag van den secretaris werd on der dankzegging goedgekeurd. Hieraan ont- leenen we het volgende: Het aantal geplaatste paddenstoelen be draagt thans 1316, tegenover verleden jaar 1306. De A.N.W.B. plaatste 3860 wegwijzers; 5144 richtingsborden en reeds 61 voorrichtingbor- den. Het totaal aantal verstrekte inlichtingen over 1935 bedroeg ca. 2600, hetgeen aanzien lijk meer is dan in het vorige jaar. Het aantal mondelinge inlichtingen was weder groot en bedroeg c.a. 1700. Daarbij blijkt telkens weer, dat men verrast is over de uitgebreidheid van den inlichtingen dienst. Niettegenstaande de, ongunstige tijdsom standigheden breidde het gebruik van den reisinlichtingendienst voor het buitenland zich nog uit, waaruit blijkt, dat reizend Ne derland in toenemende mate den Bond erkent als voorlichter voor reizen in het buitenland Het aantal in 1935 afgegeven reisinlichtingen voor het buitenland was 38.215 (vorig jaar 36.435) in het tijdvak 1 Mei 19351 Mei 1936 38.924 (vorig jaar 35.701) De Bilt voorspelt i Meest zwakken Westelijken tot Noorde lijken wind. Half tot zwaar bewolkt. Droog weer, behoudens kans op onweer, warm. BAROMETERSTAND Hoogste 767.3 m.M. te Vestinanoer. Laagste 760.5 m.M. te Jan Mayen. Nog warm. De luchtdrukverdeeling over Europa is uiterst vlak geworden. De luchtdrukstijging in Frankrijk ging door. In Scandinavië begon daarentegen de barometer te dalen. Een strookvormig gebied van hoogen luchtdruk strekt zich uit van IJsland tot de Noorsche kust. Van de depressie in de golf van Biscaye is weinig meer te bemerken. Het verschil tus schen den hoogsten- en laagsten barometer stand bedraagt niet meer dan 7 m.M. In het Westen kwam eenige afkoeling. In het Oosten blijft het zeer warm. De zware regens hielden op. Het karakter van het weer wordt stabieler. Bij het omgaan van den wind naar West wor den niet meer de hooge temperaturen van de vorige week bereikt. Het weer blijft warm met nog kans op plaatselijk onweer. BAROMETERSTAND Vorige stand 766 m.M. Stand van heden 769 m.M. Neiging vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THERMOMETERSTAND Laagste tusschen gisteren en heden 12 uur 62 gr. F. Hoogste tusschen gisteren en heden 12 uur 75 gr. F. WISSELKOERSEN. "Wisselkoersen Amsterdam 10.15 uur. Londen 7.40 Berlijn 59.42y2 Parijs 9.73 1/8 Brussel 24.94 1/2 New York 1.47 1/2 Madrid 20.17 1/2 Wisselkoersen Amsterdam 12 uur. Londen 7.39 15/16 Berlijn 59.40 Parijs 9.73 1/4 Brussel 24.95 V2 Zwitserland 47.99 Kopenhagen 33.03 3/4 Stockholm 38.13 3/4 Madrid 20.17 1/2 New York lAIVz Oslo 37.161/4 Praag 6.12 DE MOORD OP PROF. SCHLICK. De moord op den professor in de filosofie, dr. Schlick, heeft in Oostenrijksche universi taire kringen groot opzien gebaard, meldt het D. N. B. uit Weenen. Prof. Schlick werd 14 April 1882' in Berlijn geboren. Plij vestigde zich in 1911 als privaat docent aan de universiteit te Rostock, was vervolgens professor aan verscheidene Duit- sche universiteiten en kwam in 1922 naar Weenen. De verklaringen, die de moordenaar voor de politie heeft afgelegd, zijn bijzonder ver ward. Hij spreekt slechts over een ontslag en over het vereffenen van een oude rekening. DUIN- EN STRANDWANDELING. De tropische hitte van den langsten dag des ajras trotseerend, maakten een 2'5-tal leden der Nederl. Natuurhistorische Vereeniging afd. Haarlem Haarlem e. O. onder leiding van houtvester Gerbranda een wandeling van Ra diostation Noordwij kerhout naar Zandvoort Er werd enthousiast gebotaniseerd en de heeren Gerbranda en van Schaik vonden voor hun mededeelingen een aandachtig gehoor. Bij het Schulppad werd de hitte wel wat overvloedig uitgestraald en werd het koelere strand gezocht. Daar werd af en toe nog wel evén stilgestaan bij enkele natuurhistorische bijzonderheden, als de overvloedige hoeveel heid kwallen (oorkwal, aurelia aurita), maar het strand bleek toch minder interessant te zijn dan wel eens het geval kan zijn. Om pl.m. half 3 werd Zandvoort bereikt, van waar ieder na deze geslaagde excursie zijns weegs ging. OPMERKINGEN VAN LEZERS STADSVERFRAAIïNG. Een lezer merkt op: Met genoegen las ik dat de gemeente Haar lem in Haarlem-Noord door werkverschaffing het Noorder Sport- en Wandelpark tot stand bracht en ik juich dit verfraaien van dat stads gedeelte toe, maar toch komt bij mij de vraag naar voren: „Waarom worden andere stads gedeelten zoo stiefmoederlijk bedeeld, wat be treft verfraaiing of verbetering? In het Am- sterdamsche kwartier bijvoorbeeld is een groote behoefte aan een zwembad en op ver schillende pleinen zouden kleine plantsoenen gemaakt kunnen worden (Teylerplein, Hof- dijkplein enz,). Dit is maar een bescheiden gedeelte van de vele punten van de stad die voor verfraaiing in aanmerking komen. DE TENTOONSTELLINGSWAGEN VAN DEN HEER VERSWIJVEREN OP DE DREEF. „Het gaat er ons om aan het werk te blij ven," vertelde ons de heer Th. C. Verswijveren, toen hij niet zonder eenige gepaste trots de verschillende modellen in zijn tentoonstel lingswagen toonde. In de vitrine in het mid den van de soliede wagen pronkt het reuzen- model van het Fransche mailschip de „Nor mandie". Bijna zeven meter lang is het. Nauw keurig is het in verhouding nagebouwd. Vier maanden lang hebben de heer Verswijveren en zijn twee helpers aan zijn ontwerp gebouwd Toen was nog alleen maar de romp klaar, met enkele voorname dekdeelen. Daarna heb ben zij nog twee maanden gewerkt aan de fijnere onderdeelen. Thans ligt keurig ge lakt en met de grootste nauwkeurigheid af gewerkt de groote driepijper, die anderhalve ton weegt, voor het publiek te kijk, temidden van allerlei andere modellen, en groot model van het bekende vliegtuigtype Douglas DC 2 en een maquette van scheepvaartlijnen prij ken aan den voorkant. Verder zijn er een model van een pantser kruiser, van de K 18 met een reliëfkaart van de reis, kleinere boot- en vliegtuigmodellen enz. enz. Alles ligt in keurig afgewerkte, ste vige vitrines. De heer Verswijveren, die vanuit Middelburg naar hier getrokken is en die op de Dreef staat met zijn wagen, vervaardigt allerlei scheepsmodellen, diorama's, reliëfkaarten enz. in opdracht. Het is niet eenvoudig voor een stuurman ter koopvaarhij om zoo in zijn onderhoud te voorzien. NED. NAT. HIST. VEREENIGING. Vrijdagavond 26 Juni brengt deze vereeni ging een bezoek aan Thijsse's Hof, in Bloe- mendaal. Zondag 5 Juli wordt onder leiding van Dr. Ir. J. T. P. Bijhouwer een excursie gemaakt naar de Wieringermeer. Tijdens die excursie zal de Wieringermeerfilm vertoond worden. KLEINE WIJZIGING IN HET TELEFOON VERKEER. Het waarnemend hoofd van het telefoon district Haarlem deelt aan de aangeslotenen van het locale telefoonnet mede, dat het in verband met verschillende noodzakelijke veranderingen, die in de telefooncentrale moeten worden aangebracht ten behoeve van het dezen zomer in dienst te stellen automa tisch verkeer met omliggende telefoonnetten, niet meer geoorloofd is als opgeroepene de telefoon tijdelijk op den haak te leggen, als het gesprek nog niet geëindigd is. Men loopt dan namelijk groote kans, dat het gesprek verbroken wordt. Vroeger bleef dit namlijk i nstand, zoolang de oproeper maar aan het toestel bleif, maar thans zal dit veranderen. Ook de opgeroepene moet nu het toestel van den haak laten. Om dezelfde reden moet men thans, wanneer men twee toestellen heeft, op het eene spreekt en op het andere wil over schakelen eerst de telefoon van het tweede toestel van den haak nem^t, dan overscha kelen en dan pas de telefuwi van het eerste toestel weer op den haak leggen. SCHERMVEREENIGING „KORPS MOTOR- DIENST". Op het Landgoed ,.Te Werve" te Rijswijk zal op 18 Juli a.s. de eindstrijd plaats heb ben om den wisselbeker van den Kon, On derofficiers Schermbond. De schermvereeniging van het Korps Mo- tordienst is belast de voorwedstrijden te or- ganiseeren in het 3e district, waarvoor ver schillende heeren schermers uit de afdeelin- gen den Helder, Amsterdam, Haarlem, Lei den, Den Haag en Dordrecht zich hebben op gegeven. Deze voorwedstrijden worden gehouden op Zaterdag 4 Jxili te 14 30 op het terrein van de Ripperdakazerne. Het belooft een fraaie wedstrijd te worden, waarop de beste schermers zich met elkaar zullen meten. Mooie prijzen zijn reeds be schikbaar gesteld, o.a. een groote zilveren medaille van den commandant Korps Mo tor dienst. BONDSDAG. Op Dinsdag 21 Juli zal de Nedeiiandsche Bond van Vereeniigngen van oud-leerlingen der Tuinbouwcursussen een bondsdag hou den. Om 9.30 uur 's morgens worden de ver- eenigingen verwacht in hotel „Spoorzicht". Vervolgens 10.0011.00 uur: Met auto's naar de kweekerij der firma C. G. van Tu- bergen; 11.00—12.15 uur: Bezoek aan de ge- meente-kweekerijen; 12.301.30 uur: Koffie tafel in Hotel „Spoorzicht"; het zal op prijs worden gesteld als alle deelnemers hiervan gebruik maken; 1.30 uur: vertrek met auto's naar de Hoogovens; 2.00—4.00 Bezoek aan de kunstmestfabriek der Hoogovens te Velsen, onder deskundige leiding; 4.006.00 uur: Rondrit door Kennemerland, Bloemendaal, langs den nieuwen Zeeweg naar Zandvoort, alwaar door de afd. Haarlem een thee aan geboden zal worden. EXCURSIE HAARLEM'S TOONEEL. Het bestuur van Haarlem's Tooneel was de meening toegedaan, dat de band tusschen de leden, die in den afgeloopen winter zoo was versterkt door tooneelavonden, clubavonden enz. enz. in den zomer niet mocht verslappen. Daarom organiseerde men een „H. T."-dag, die in alle opzichten uitnemen dis geslaagd. Op Zondag 21 Juni verzamelden zich een zestigtal leden des morgens om negen uur in de Tempeliersstraat. Per tram ging de tocht via Amsterdam naar Monnikendam; vandaar per boot naar Marken en Volendam. De terug tocht ging via Edam, welke plaats per trek schuit werd bereikt. De tram bracht allen ten slotte via Amsterdam in Haarlem terug, waar men te kwart voor acht arriveerde. SCHAKEN. SCHAAKCLUB „IIET OOSTEN". Woensdag j.l. hield de Schaakclub „Het Oosten" een algemeene vergadering ter be spreking van het aanstaande jaarfeest. De volgende leden werden tot lid van de feestcommissie benoemd: Zwaanswijk, J. Kroonsberg en Pork. Medegedeeld werd dat voor de onderlinge roosterwedstrijden, verdeeld in 4 groepen, voor den eerst aankomende van iedere groep een wisselprijs wordt beschikbaar gesteld, aangeboden door belangstellenden. A.s. Woensdag spelen de heeren J. Bert en J. W. Brugman leden van het 1ste tien tal van Schaakclub Haarlem" een simul- taanwedstrijd tegen de leden van de Schaak club „Het oosten". Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet veraiitwoordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Een concert van Haarlem's Kinderkoor. Blinden en andere hulpbehoevenden hebben toegang. Zaterdag 27 Juni van 3 tot 4 uur komt Jacob Hamel met het Haarl. Kinderkoor (ruim 200 kinderen) in den prachtigen tuin van het Haarlems Tehuis v. Ouden van Da gen, Schotersingel 2. een uitvoering geven. Ik ontving de mededeeling, dat de be stuursleden van Nazorg en verder alle licha melijk gebrekkigen, blinden en andere hulp behoevenden, gratis toegang hadden Zeer op prijs zal ik het stellen als vele van hen aanwezig zullen zijn. Mocht er extra hulp noodig zijn om er te kunnen komen, dan ontving ik hiervan gaarne tijdig bericht. KI. Houtstraat 47 Haarlem. E. P. SCHUYT. MARKT ElClilTIK PURMEREND, 23 Juni 1936. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 par tijen, wegende 63.000 K.G. Handel matig. Hoog ste prijs f 19. Boter. Aanvoer 1860 f 1,25f 1.39 per K.G.; Weiboter f 1,24f 1,27 per K.O.; Runderen, to taal 401 stuks; Vette koeien. Aanvoer 185 f 0,30 f0,58 per K.G., matig; Gelde koeien. Aan- voerll4 f 80140 per stuk, matig; Melkkoeien Aanvoer 80 f 110f 190 per stuk, matig; Stie ren. Aanvoer 22 f 0,38f 0,44 per K.G., matig; Paarden. Aanvoer 20 f 60f 130 per stuk, stug; Vette kalveren. Aanvoer 73 f 0,22f 0,50 per K.G., stug: Nuchtere kalveren voor de slacht. Aanvoer 481 f3f 10 per stuk, stug; Nuchtere kalveren voor de fok f 8f 13 per stuk, stug; Vette varkens voor de slacht. Aanvoer 176 f 0,32f 0,34 per K.G., matig; Magere varkens. Aanvoer 36 f 14f 28 per stuk, matig; Biggen Aanvoer 336 f 7f 13 per stuk, stug; Scha pen. Aanvoer 312 f 9f 20 per stuk, stug; Bok ken. Aanvoer 18 f 16f 13 per stuk, matig; Lammeren. Aanvoer 560 f 5f 9 per stuk, stug; Kipeieren f2,60f3 per 100 st.; Eendeieren f2,15 per 100 st.; Piepkuikens f 0,55f0,65 per K.G.; Oude 'kippen en hanen f 0,30f 0,40 per K.G.; Konijnen f0,30f 1,40 per stuk; Een den f 0,30f 0,50 per stuk; Duiven f 0,40 per paar; 570 eendeneieren A f2; 1607 kippen eieren A f 2,40f 3. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Afdeeling eieren. Aanvoer 125.000 Eendeieren f 2,15f 2,25; Broedeieren f 3,50. Aanvoer 75.000 Kippeneieren 70/80 K.G. f3—f4.25 65/66 K.G. f2,60—f2,80 63/64 K.G. f 2,60—f 2,75 60/62-K.G. f2,50—f2,65 58/59 K.G. f 2,45—f 2,55 56/57 K.G. f 2,40—f 2,45 53/55 K.G. f 2,25—f 2,35 50/52 K.G. f2,10—f2,20 MARKT BODEGRAVEN. Dinsdag. Aangevoerd 385 partijen Goudsche kaas, waaronder alle met rijksmerk, totaal 15075 stuks, wegende 185.675 K.M. Prijs met R.M., le soort f 22 tot f 23 2e soort f 19 tot f 21 Zwaardere tot f 25. Handel matig. 1 vLi-cn is op 53-jarigen leeftijd overleden Dr. P, Endt, directeur van de Wereldbiblio theek. In ons nummer van gisteren vindt U een biografie van den overledene. BLOEMENDAAL JUBILEUM VAN DEN HEER N. WISMAN. Vrijdag, 26 Juni zal het vijf en twintig jaar geleden zijn dat de heer N. Wisman werkzaam is bij het Provinciaal Ziekenhuis in Santpoort. Hij heeft er verschillende be trekkingen gehad en is thans portier in het hoofdgebouw. Op den dag van zijn jubi leum zal het niet aan belangstelling ontbre ken, want de heer Wisman is een bekend persoon. Bevallen: E. R. de Graafde Jong, z. Ondertrouwd: Jhr. M. A. van Lennep en A. M. C. F. van Valkenburg; A. Hobo en F. W. Gombert. Getrouwd: A. M. van Meeuwen en M. S. F. H. Veling; F. J. Lubbers en H. G. van Braak; J. Romeijn en A. van der Mee; J. de Cock en. A. M. van Weert; P. Bas en J. W. Niessen; A. Dollé en J. M. Handgraaf. Overleden: T. J. Bakker 59 j.; P. A. van Hens bergen 76. j.; N. B. Nielsen 77 j.; S. J. Ween 57 j.; N. Michielsen 73 j.; E. J. Derksen 70 j., overleden te Gaasterland, echtgen. N. J. C. Buhning.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2