De Dardanellenconferentie begonnen. GEHEEL GEBIT Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom DE MISLUKTE SANCTIEPOLITJEK. DINSDAG 23 JUNI 1936 HAARD EM'S DAGBEAD" Turkije's verlangens. Demilifarisatie kan naar Turksche opvatting onmogelijk langer gehandhaafd blijven. Maandag is te Montreux de Dardanellen conferentie begonnen. De Turksche eischen omvatten drie hoofd stukken: 1. Remilitarisatie der zee-engten. 2. Reglementeering van de vrijheid van doorgang voor oorlogsschepen, ge baseerd op beperking tot 14.000 ton van de schepen, die de verschillende zee-engten mogen passeeren, en tot 28.000 ton van de tonnage der oorlogs schepen, die zich in de Zwarte Zee mogen bevinden. 3. Reglementeering van het vliegen I over de zee-engten. De Italiaansche regeering heeft den Turk- schen minister van buitenlandsche zaken, Roesjdi Aras, een nota doen toekomen, waarin zij de uitvoerigste reserve maakt ten aanzien van de zittingen, die geopend zullen worden en ten aanzien van het geheel der behandelde problemen. De conferentie werd geopend door den Zwit- serschen Bondsraad Motta, die zelde, dat de Turksche regeering een mooi voorbeeld van correctheid bij de regeling van een diploma tieke kwestie heeft gegeven, door in den voor geschreven vorm een verzoek in te dienen tot wijziging van een verdrag. In het leven der volkeren geldt noodzake lijkerwijze de regel, dat verdragen moeten worden nageleefd, doch deze conferentie be wijst ook, dat verdragen niet onherzienbaar zijn. De Turksche minister van buitenlandsche zaken, Roesjdi Aras, die daarop het woord nam. zeide: Door u de door ons uitgewerkte ontwerp-conventie tot opstelling eener rechts orde in den geest van de eigen souvereiniteit van Turkije te overhandigen, hebben wij een internationale samenwerking tot regeling van het zee-engte-régime in het leven willen roe pen, nadat wij tot de conclusie gekomen wa ren, dat dat van 1923 zijn reden van bestaan verloren heeft, en dientengevolge onbruikbaar geworden is. Bü deze nieuwe regeling hebben wij ernaar gestreefd in de grootst mogelijke mate met de belangen van den wereldhandel rekening te houden. Wij hebben in ons ontwerp aan de koopvaardij volledige vrijheid willen geven, en zijn in dit. streven zoover gegaan, dat wij de belangen onzer landsverdediging een weinig verwaarloosd hebben, aangezien wij zelfs in tijd van oorlog, wanneer Turkije tot de oorlog voerenden behoort, aan de neutrale koopvaar dijschepen vrijen doortocht willen toestaan. De collectieve waarborg, versterkt door een regionale garantie overeenkomstig artikel 18 van het verdrag van. Lausanne, was de basis, waarop het geheele gebouw van het zee- engtenregime was gegrondvest. Thans is ech ter gebleken, dat deze basis haar taak niet meer vervullen kan. Öe door déze garanties bedongen, en boven dien nog onvolkomen bedongen demilitarisatie kan'niet rrieèr gehandhaafd blijven, want een dergelijke toestand zou tegen het meest ele mentaire recht van eiken staat op verdediging van zijn grondgebied indruischen. Aan de collectieve veiligheid dient elk land een minimum aan macht bij te dragen. Turkije heeft in de zee-engten zijn kwets baarste plek, en het is zijn plicht, deze te be schermen. zooals het de plicht van iedereen is, zijn medewerking op het gebied der collec tieve veiligheid slechts te verwachten, wanneer hij dit recht eerbiedigt en zelfs steunt. Turkije heeft in zijn ontwerp zelfs aan de oorlogsschepen vrijheid van doortocht binnen het kader van de hoogst noodzakelijke eischen van veiligheid in de Zee van Marmora en in de Zwarte Zee willen verleenen. Ik ben ervan overtuigd, dat de politiek van het Kemalistische Turkije voldoende steek houdend is gebleken, om als een realistische politiek van vrede en eendracht te kunnen worden beschouwd. Na de verklaring van Roesjdi Aras nam Titulescoe het woord en zeide, dat de con ferentie met groote zorg de Turksche voor stellen zal bestudeeren, want de zee-engten zijn het hart van Turkije, doch ook de lon gen van Roemenië, zoodat het voor beide staten verstandig zou zijn hierin samen te gaan. Lord Stanhope, de vertegenwoordiger van Engeland, schreef het verzoek van Turkije toe aan het mislukken van de ontwapenings conferentie en van den Volkenbond. De sta ten moeten bij hun verdediging thans vooral op eigen krachten rekenen. Engeland zal zeer welwillend het Turksche voorstel bestudee ren. Namens Frankrijk verklaarde Paul Bon cour dat de voorstellen door de Fransche re geering zullen worden bestudeerd in den vasten wil om den vrienden voldoening te schenken. Litwlnof zeide dat zijn regeering de eerste was geweest om de voorstellen van Ankara te steunen. Op het oogenblik, dat zekere lan den tot een oorlog voorbereiden, geeft Tur kije overtuigende bewijzen van vredelievend heid. De Sovjetregeering zal de herziening van het verdrag van Lausanne in een geest van begrijpen en verzoening bestudeeren. Ook de vertegenwoordiger 'van Japan, Sato was -van oordeel dat zijn land sympathiek tegenover het voorstel van Turkije staat, Engeland. Regeering niet voor erkenning der annexatie van Abessynië. Eden heeft gistel-middag in het Lagerhuis verklaard,"dat de Engelsche regeering geens zins te'Genève aan de Assemblee voorstellen zou doen betreffende of toestemming zou geven tot erkenning van de annexatie van Abessynië door Italië. Attlee contra de regeering. Maandag heeft de leider der Labourfractie Attlée in Barnsley voor een vergadering van mijnwerkers uit Yorkshire een rede gehouden, waarin hij op felle wijze de politiek van con cessies aan dictaturen, zooals die door de Britsche regeering wordt gevoerd, laakte. „Telken male", zoo zeide hij, „dat een aan valler optrad, is de regeering de eerste ge weest om in zijn eisclien toe te stemmen". (Reuter) doch aangezien Japan geen lid meer is van den Volkenbond kan het in sommige clau sules niet medewerken. Politis zeide, dat Griekenland zich aan sluit bij de woorden van Titulescoe. De vertegenwoordiger van Joego-Slavië, Soenbotitsjzeide, dat zijn regeering bereid is mede te werken aan een nieuw verdrag inzake de zee-engten. Ook de laatste spreker, de Bulgaar Nico- laieff verklaarde, dat zijn regeering gaarne zal medewerken aan een herziening van het verdrag van 1923. Amerika. Suvich's benoeming tot gezant aanvaard. Suvich. De Amerikaansche regeering heeft de be noeming goedgekeurd van Suvich tot am bassadeur van Italië in de Vereenigde Staten. Hull, die deze mededeeling deed, voegde eraan toe, dat het aan Suvich te verleenen agree ment niet de kwestie van erkenning der an nexatie van Abessynië opwerpt. Cfaima. Sjantoeng wendt zich van Nanking af. Een bekendmaking betreffende den drei genden burgeroorloog in het Zuid-Westen, dat de generaals Soeng Tsje Joean, voorzitter van den politieken raad van Hopei en Tsjahar, en Han Foe Tsjoe, gouverneur van Sjantoeng hebben gepubliceerd, schijnt te beteekenen, dat de beide generaals tijdens de conferentie, die zij onlangs nabij Tsinan, in Sjantoeng, hebben gehouden, een accoord hebben geslo ten. In deze conferentie zou de reorganisatie en uitbreiding van den politieken raad, door middel van nauwe samenwerking met Sjan toeng, zijn bestudeerd. Het nieuwe organisme zou in naam met Nanking verbonden blijven, doch practisch een zeer uitgebreide autonomie genieten, vooral economisch. Soeng Tsje Joean zou voorzitter, en Hanfoe Tsjoe vice voorzitter zijn van deze combinatie, die voldoet aan de wenschen van de Japansche autoriteiten in Noord-China. Maatregelen tot bescherming der valuta. De Bondsraad heeft, naar Reuter meldt, een decreet uitgevaardigd, dat de bescherming van den Zwitsersclien frank beoogt. Het decreet dreigt met gevangenisstraf of met een boete van ten hoogste 100.000 Zw. francs ieder die met speculatieve oogmerken handelingen verricht, die de Zwitsersche va luta of het landscrediet kunnen schaden, of als tusschenpersoon voor een dergelijke han deling dient, en tenslotte hem, .die tot derge lijke handelingen aanzet. O.a. zijn verboden en strafbaar: Het koopen of verkoopen van goud op termijn. Het verstrekken van voorschotten op goud of deviezen, de aankoop van deviezen op termijn, indien er geen transactie aan ten grondslag ligt, waardoor de aankoop ge rechtvaardigd is. Voorts zijn strafbaar zij, die opzettelijk on juiste berichten lanceeren of verspreiden, die het landscrediet kunnen schaden. Degene, die in het buitenland handelingen pleegt, die TANDHEELKUNDIGE INRICHTING VOOR DEN MIDDENSTAND Rijksstraatweg 25y Haarlem-N. Tegenover het oude Raadhuis Minimum tarief mei inbegrip van trekken met garantie. T Spreekuren alle werkdagen van 94 uur. Avondspreekuren Maandags. Dinsdags, Donderdags van 79 uur. (Adv. Ingez. Med.) krachtens dit decreet verboden zijn, is even eens straafbaar. Buitenlanders stellen zich aan uitwijzing bloot. Honduras treedt uit den Volkenbond. Volgens berichten uit Tegucigalpa is bij decreet van den president van Honduras d.d. 20 Juni bepaald, dat Honduras uit den Volken bond zal treden. De Italiaansche bladen, schrijvende over het uittreden van Honduras uit den Volken bond, zeggen, dat het de door Genève gevolg de politiek is, die voor Honduras aanleiding is geweest, den Volkenbond te verlaten, na dat de andere Zuid-Amerikaansche republiek Guatemala dit instituut reeds eerder had verlaten. Het vraagstuk der betrekkingen tusschen de Amerikaansche landen en den Volkenbond zal op de aanstaande Pan-Amerikaansche conferentie te Buenos-Ayres worden bestu deerd, doch volgens de Italiaansche bladen staat het vast, dat de Volkenbond zich voor het dilemma geplaatst ziet, zich te hervormen of te sterven. Vliegtuig in botsing met de Normandie. Goetle afloop van een merkwaardig ongeluk. LONDEN, 22 Juni. Een bombar dementsvliegtuig van het vliegveld Gosport is in botsing gekomen met den voorsteven van het Fransche pas sagiersschip Normandie. De Normandië, die op weg was naar Le Havre, heeft het vliegtuig, dat bestuurd werd door luitenant Horsey, aan boord genomen en zette de reis voort. Reuter meldt over dit merkwaardig ongeluk nader: Toen het van New-.York komende stoom schip „Normandie" teri hoogte van het eiland Wight was aangekomen, cirkelden verschil lende watervliegtuigen om het schip, en een hiervan is op het voorschip neergestort. Het is gebleken, dat de vleugel van het vliegtuig in botsing isSgekomen met een ka bel, waaraan een auto hing, die van het schip in een klein scheepje werd overgeladen. Door den schok raakte de auto los en kwam terecht op de verschansing, waarzij boven het water bleef hangen. Het vliegtuig maagte een slag rond en kwam vervolgens op het voordek terecht. Volgens een ooggetuige viel het toestel zoo, dat het een goede landing scheen te hebben gemaakt. De piloot liep slechts onbeteekenende wonden op. OOK IN DUITSCHLAND DE DOODSTRAF OP KINDERROOF. Uit Berlijn, 22 Juni: De Rijksregeering heeft 22 Juni 1936 een wet uitgevaardigd, waarbij de doodstraf ge steld wordt op kinderroof met het doel afper sing te plegen. Als kind wordt de minderja rige onder 18 jaar beschouwd. Na het zwemmen koestert gij U gaarne even in de zon. Waak echter tegen huidverbranding. Eerst de huid afdrogen en dan goed inwrijven met AMILDA-zonnebruincrême. Deze beschermt en bruint Uw huid tevens prachtig. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Vastberaden beginnen Thijs en de kabouter de klimpartij, precies langs dezelfde helling, als de mannetjes gegaan zijn. Halverwege blijft Paddekwist plotseling staan. „Kijk eens, wat daar op den grond ligt," zegt hij tot Thijs. „Zuiver goud! Nu begrijp ik ook, wat er hier aan de hand is. Die mannetjes moeten op bevel van een toovenaar of een heks hier naar goud graven. Het zijn allemaal gewone menschen, die omgetooverd werden en natuurlijk zelf niets van het goud krijgen!" Even blijven Padde kwist en Thijs nog staan, dan besluiten ze den tocht te vervolgen. Wie heeft het échec geleden? Door SALVADOR DE MADARIACA, permanent gedelegeerde voor Spanje bij den Volkenbond. „De Volkenbond heeft gefaald. Weg met den Volkenbond!" Ziedaar iets, dat klaar en simpel is, zelfs als het niet van bepaald goeden smaak ge tuigt. Want tenslotte lijkt het me toe, dat on der degenen, die thans dergelijke hooge poli tieke meeningen tot uiting brengen, er zeer velen zijn, die eens, in alle toonaarden, hun lof op den Volkenbond bezongen hebben als het eenige redmiddel, zoo niet voor de we reld, dan toch tenminste voor Europa. Heb ben we hier inderdaad met een ommekeer te doen? Zijn die trouw van gisteren en het scepticisme van vandaag niet veel eerder de verschillende vormen van eenzelfde politieke dwaling? Dit is gemakkelijk te bewijzen, wanneer we het échec, dat we hebben zien voltrekken, wat van meer nabij bezien. De Madariaga. Een échec, inderdaad, maar van wien? Om die kwestie op te lossen moeten we ons voor de vraag stellen, waarom en door wien deze mislukking ontstaan is. En dan komen we tot de conclusie, dat zij te wijten is aan een reeks oorzaken, die als alle historische reeksen, bij Adam en Elva begonnen is. Laat ons die se rie eens in oogenschouw nemen, te beginnen bij het recente verleden: le: De sancties zijn van den aanvang af niet in haar geheel toegepast. 2e. Men had de sancties moeten opleggen in plaats van zich bezig te houden met pre ventieve methoden. 3e. Men heeft-het noodige om het conflict volgens de bepalingen van artikel XI tot stil stand te brengen nagelaten, en dat, terwijl de geheele wereld zag, hoe, tijdens de periode der zoogenaamde directe onderhandelingen, de Italiaansche legers zich in Erythrea en So- malilanö concentreerden. 4e. Men heeft niet geluisterd naar de klach ten van Italië, dat zich zonder koloniaal im perium tusschen twee reusachtige koloniale rijken beVond, en niet voldoende aandacht besteed aan de enorme psychologische en technische voorbereiding van het fascistische regime. 5e. Men heeft niet ontwapend of zich niet de politieke voorwaarden weten te scheppen, die deze ontwapening mogelijk zouden heb ben gemaakt. 6. Men heeft geleefd onder een stelsel, dat een mengsel was van internationale samen werking en anarchie van imperialistische souvereiniteiten. 7e. Verscheidene landen, en daaronder be- hooren er zeer belangrijke, hebben de voor keur gegeven aan de anarchistische zone dei- onbeperkte souvereiniteit boven de gehoor zaamheid aan het Pact en aldus den Volken bond verzwakt. Laat ons hier stoppen. De ketting is al sterk genoeg. Maar onder die schakels wil ik er één ont houden: de noodzakelijkheid sancties op te leggen. Ik wil hier eens vrijuit over spreken, zonder nu dadelijk te willen beweren, dat dat gene, wat ik ervan moet zeggen, een voorspel ling inhoudt van de dingen, die in Genève zullen gebeuren. Eenerzijds staat de onmid dellijke politieke actie, anderzijds de critiek daarop, d.w.z. het oordeel over de hedendaag- sche geschiedenis, dat elk eerlijk en onpartij dig man mag vellen. Er zijn in onze wereld twee tegengestelde opvattingen: zij, die in de naties zelf het hoogste doel ziet en zij, die in de naties slechts organen van de menschheid ziet, evenals de hand en de iever organen zijn van het li chaam. Uit het eerste standpunt wordt de onbeperkte souvereiniteit der naties geboren, de strijd der politieke belangen, de oorlog. Uit het tweede ontstaat de internationale samen werking, de vrede, het Pact, Maar, en dit is wel merkwaardig, ofschoon de sancties letter lijk voortvloeien -uit artikel 16 van het Pact en behooren tot de opvatting, die de samenwer king en de pacificeering van de wereld propa geert voor zoover zij geinspireerd zijn op een principe van bestraffing, als gevolg waarvan de scheiding tusschen de bestrafte en de straffende natie ontstaat toch herinneren zij ook aan de oude opvatting, n.l. die, welke de georganiseerde solidariteit miskent. Een rechtvaardige oorlog onze moderne op vatting van den vroegeren heiligen oorlog, die gevoerd wordt krachtens artikel 16 tegen een aanvallenden staat, zou een opoffering zijn, die alle staten en hun collectiviteit zich zouden opleggen, zooals het zieke lichaam zich van een lichaamsdeel laat ontdoen en er in zijn geheel door lijdt. Maar wat zouden die halfslachtige sancties, deze verbanden, die een vrijen bloedsomloop in het lichaam der georganiseex-de menschheid belemmeren, eigen lijk voor een rol kunnen vervullen? Zij stich ten kwaad op tweeërlei wijze. Zij brengen leed toe aan de gestrafte natie en aan de-straf fende naties en kunnen overigens slechts leiden tot een opeenhooping van patriottis tische gevoelens bij eerstgenoemd volk. Maar laten wij tot ons concrete geval te- rugkeeren. Men heeft ons gezegd, dat de Vol kenbond gezegevierd zou hebben als Enge land en Frankrijk vast besloten waren ge weest de sancties door te voeren zoo noodig tot den oorlog toe. De kans was dan inder daad groot geweest, dat Italië zich zou terug trekken, de Negus te Addis Abeba zou zijn ge blevenen men met onderhandelingen bezig zou zijn. Het Pact zou veilig en de Vol kenbond gered geweest zijn. Ja, maar door wie? Door een groote vloot, een groot leger, door twee groote luchtmachten. Laten we ons niet vergissen. Het zou een overwinning ge weest zijn, doch niet van het Pact, maar van twee groote souvereine mogendheden, die graag op dezelfde wijze hadden, willen optre den als het Pact, evenals zij, wanneer het hun geschikt voorkwam, tot het tegenover gestelde hadden kunnen besluiten. Neen, duizendmaal neen. De triomf van den Volkenbond kan nimmer komen van de groote militaire maatregelen, zelfs als ze te zijner beschikking zijn gesteld. Artikel XVI, de collectieve veiligheid, al die middelen die wij gebruiken om aan het recht een ijzeren geraamte te geven, zijn in werkelijkheid niet het recht zelf. Zij bewijzen, dat het Recht uit zichzelf nog niet sterk genoeg is om te zege vieren. Dus heeft de Volkenbond niet gefaald en kan hij niet falen, evenmin als dat met de Tien Geboden het geval is. Men heeft zich heel eenvoudig niet tot zijn principes kunnen verheffen. Zoover is men ook nu nog niet. Het Pact en de machine moeten concrete doeleinden blijven, waarnaar de pogingen van onze bewust geworden ontwikkeling zich moeten richten. Maar wij moeten wel weten, dat de weg naar die doeleinden bezaaid is met mislukkingen, gelijk die, welke wij thans be treuren. Overigens leert men van mislukkin gen meer dan van successen. De Internatio nale Bond zal zijn bloei niet sneller bereiken dan dat het geval is geweest met de Europee- sche naties sinds het begin van de feodale chaos, die zoo treffend gelijkt op onze inter nationale chaos. De tegenspoed, die gemeen schappelijk wordt ondergaan, is een heel wat steviger band dan het succes. Laten zij, wien de mislukking van het Recht met droefenis vervult, zich troosten met de gedachte, dat het Recht van morgen niet zal kunnen zege vieren zonder een beroep te doen op het ge weld van gisteren. Die mislukking in het ma- terieele plan vormt de voorbereiding van de triomf in het moreele plan de eenige triomf die onbesmet en tegelijkertijd duurzaam is. (Nadruk verboden). GEVECHT TUSSCHEN BRITTEN EN ARABIEREN JERUZALEM, 21 Juni (Reuter-A. N. P.). Na bij Tulkarem in Noord-Palestina heeft een gevecht van enkele uren plaats gehad tus schen Britsche. troepen en politie, bijgestaan door vliegtuigen en een zeventigtal gewapende Arabieren. Naar thans bekend wordt, zijn minstens 10 Arabieren gedood. 3 van de 4 vliegtuigen die aan den strijd deelnamen, werden door Ara bische kogels getroffen, doch keerden veilig naar hun vliegveld terug. REVOLUTIONNAIRE BEWEGING IN BOLIVIA VERIJDELD LA PAZ, 22 Juni (Reuter-A.N.P.) De vroe gere president Baptiste Savedra, een der lei ders van de jongste revolutionnaire samen- zwering, is naar Ariga verbannen. Het was de bedoeling der revolutiohnairen de regeering begin Juli omver te werpen. Er zal een nieuw kabinet worden samenge steld dat in hoofdzaak uit militairen zal be staan. PROGRAMMA WOENSDAG 24 JUNI. HILVERSUM I, 1875 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 en 12.15 En semble van der Horst. 1.30 Orgelspel. 2.30 Gra mofoonpl. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 Gra- foonpl. 4.00 Pianorecital. 5.00 Kinderuur. 6.00 Causerie: De Utrechtsche Universiteit. 6.30 Afgestaan. 7.00 Berichten. 7.15 Landbouwhalf- uur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 HEMO-orkest, dameskoor en solist. 9.00 Me dische causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Be richten A.N.P.11.0511.30 Gramofoonpl. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 De Noten krakers, voordracht en causerie. 12.001.45 E. Walis en zijn orkest en Gramofoonpl. 2.00 Gram. platen 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 „Orvitropia" 6.00 „The lucky Stars". 6.30 „Orvitropia". 7.00 Sport. 7.15 „De Roodborstjes". 7.40 Causerie: De rechtopgaan de aapmensch en zijn problemen. 8.00 SOS- berichten. Berichten A.N.P. VARA varia. 8.15 Het VARA-orkest. 9.15 Radiotooneel. 10.00 Nieuwsberichten A.N.P. 10.05 Uitz! „Artisten- Festival". 11.0012.00 De Flierefluiters en zang. DROITWICII, 1500 M. 11.2011.50 Gramofoonpl. 12.05 Orgelspel. 12.35 Het BBC-Empireorkest. 1.35—2.20 Gra mofoonpl. 3.10 Gramofoonpl. 3.20 Het Carlton orkest. 4.20 Gramofoonpl. 5.05 Het MacArthur- kwintet. 5.35 Het BBC-dansorkest. 6.20 Be richten. 6.50 Fluit-recital. 7.10 Zoölogische causerie. 7.25 Landbouwcauserie. 7.50 Het Bridgewater-kwintet. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.50 Berichten. 10.20 Joodsche revue programma. 10.50 Het Walford-HydenZigeu- nerorkest en solist. 11.35 Lew Stone en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 11.20 Orkestcon cert. 2.50 Concert. 4.20 Gramofoonpl. 5.50 Or kestconcert. 8.20 Zang. 9.05 Radiotooneel. 11.05 12.35 Populaire en dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert. 1.35 Werag- kamerorkest. 9.05 Cabaret programma. 10.50 12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Dansmuziek. 1.50 2.20 en 5.20 Gramofoonpl. 6.20 Salonorkest. 7,20 Gramofoonpl. 8.30 Symphonieconcert. 10.3011.20 Dansmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Salonorkest. 1.50 2.20 Gramofoonpl. 6.50 Zang. 7.20 Gramofoon pl. 8.20 Kleinorkest en zangsoliste. 10.3011.20 Gramofoonpl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Operette-uitzending. 9.05 Rijkszending gewijt aan de Weermacht. 9.35 Operaconcert. 10.20 Berichten. 10.35 Olympianieuws. 10.50 Hobo en cembalo. 11.05 Weerbericht. 11.20— 12.20 Concert.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6