Hb ECHTE WALES ANTHRACIET ^WEERBERICHT Op 't examen mmi BtiMnra WOENSDAG 24 JUNI 1936 HAAR JE M'S DAG BE A D' 2 Centrale Bond van Transport arbeiders. T wee jaarlij ksche algemeene vergadering. Komt de hulp der regeering nog op tijd? Dinsdagmorgen is de tweejaariijksche al gemeene vergadering van den Centralen Bond van transportarbeiders onder voorzit terschap van den heer A. Kievit in de Doe len-Foyer te Rotterdam begonnen. Onder de aanwezigen waren de heeren Edo Fimmen, secretaris van de I. T. F„ Joh. Brautigam, oud-voorzitter, Zieverink, pud- hoofdbestuurslid, Ratte, oud-redacteur van het orgaan en van Krieken, oud-hoofdbe stuurslid. De heer A. Kievit heeft een uitvoerige openingsrede gehouden, waarin hij consta teerde, dat het den arbeiders in de landen, waar devaluatie is toegepast, niet veel be ter gaat, dan daar, waar men zijn toevlucht neemt tot aanpassing. Volgens spr. staat wel vast, dat het vasthouden aan den gouden standaard, de exportmogelijkheden in hooge mate beknot en nog meer de gelegenheid tot het verrichten van diensten voor derden. De heer Kievit' trok uit het afsluiten van handelsverdragen de conclusie, dat de agra rische belangen van meer beteekenis wor den geacht, dan die van de transportbedrij ven. Het is te hopen, dat de hulpverleening door de regeering, waarmede thans een be gin gemaakt is, niet te laat zal blijken te zijn gekomen. In Januari is het werkloozen- percentage onder de leden tot 39.8 gestegen. Spr. verzekerde, dat de bond zich ten volle zal geven aan de actie voor het Plan van den Arbeid. De tijd van stakingen van enkele dagen is voorbij en stakingen, waarbij duizenden onge organiseerden langen tijd worden betrokken kan en wil de bond niet financieren, on der de huidige tijdsomstandigheden. De heer Kievit besprak uitvoerig de moei lijkheden te IJmuiden en Antwerpen. Hij legde er den nadruk op, dat de IJmuider sta king van 1935 mislukt is, doordat de christe lijke bestuurders hun leden dwongen tot va ren en doordat deze bestuurders in 1935 wei gerden de verantwoordelijkheid voor een staking mede te dragen. Onder zulke omstan digheden is het voor de bondsleiding niet mogelijk strijd te overwegen. Het Antwerpsche conflict heeft den Bond voor groote moeilijkheden geplaatst. Spr. constateerde, dat er in de eerste week der sta king geen werk van eenige beteekenis in de groote haven is geweest, dat met de staking verband hield. Hij achtte de uiterste grens van verlaging der loonen voor de Nederlandsche havenar beiders bereikt. In dit verband richtte hij een waarschuwing tot de werkgevers. Tegen het eind van 1935 is het ledental van den bond weer grooter geworden. N. V. V. en S. D A. P. zijn overtuigd van de noodzakelijk heid van ordening in het vervoerbedrijf. Het vraagstuk van de werkloosheid kan slechts worden opgelost door welvaartspolitiek, be teugeling van de rationalisatie en verder ver korting van den arbeidstijd. Spr. protesteer de tegen de houding van de regeering, die weigert, .den arbeidstijd van havenarbeiders wettelijk van 60 op 48 uur per week te bren gen. In de. ochtendvergadering hebben nog de heeren C. v. d Lende, voorzitter van het N. V. V., Edo Fimmen, Doems, schatbewaarder van den Belgischen Transportarbeidersbond en P. Moltmaker namens het spoorwegperso neel begroetingsredevoeringen uitgesproken. De heer Doems dankte o a. den Bond voor diens gebaar van solidariteit tijdens de sta king te Antwerpen, zoowel wat het niet ac cepteeren" van aanvankelijk voor Antwerpen bestemde schepen betreft, als wat den finan- cieelen steun aangaat. Daarna werd de vergadering geschorst tot des middags 2 uur. In de middagvergadering voerde allereerst het woord de heer Veenstra voor de centrale van koopvaardij officieren. Spr. behandelde de tradities die aan boord van Nederlandsche schepen bestaan en die voor een goeden gang van zaken nu eenmaal onvermijdelijk zijn. Hierna sprak de heer J. van 't Hoff, oud hoofdbestuurder van den C. B. T. A., die een resumé gaf van hetgeen in de afgeloopen 40 jaar in het vereenigingsleven is geschied. Vervolgens sprak wethouder Brautigam als oud-bondsvoorzitter, die dank zegde voor de uitnoodiging om het congres bij te wonen. Nadat de voorzitter met een enkel woord de sprekers had dankgezegd en critiek had ge leverd op de regeering-Colijn, werd het jaar verslag van den secretaris den hzer R. Laan, besproken. EERSTE KAMER. De voorzitter is voornemens, de Eerste Ka mer bijeen te roepen tegen Dinsdag 14 Juli, des avonds te half negen. Op 15 Juli en vol gende dagen zal behandeld worden de be grooting van het landbouwcrisisfonds voor 1936, terwijl in die week in de afdeelingen zullen worden onderzocht de ontwerpen van wet, welke alsdan door de Tweede Kamer zullen zijn afgedaan. DOODELIJKE AANRIJDING. De heer L. IT. J. Steinmeyer uit Alkmaar reed per fiets onder de gemeente Stompé- toren. toen hij door een auto werd aangere den. Ernstig gewond werd de heer S. naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, waar hij aan de bekomen wonden is overleden. AGENDA Hed en: WOENSDAG 24 JUNI Prinsenhof: Raadsvergadering, 1.30 uur. Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws, Frans Hals Theater: Liane Haid in: „Wie het laatst kust2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Claudette Colbert in: „Zij trouwt haar baas". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Renate Muller in: „Vrouwen om den Zonnekoning". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „La Bandera" regie Julien Duvivier, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 25 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling, 34 uur. NV. Chemigraf. Kunstinr. „Polygraph". Verg. v. Obligatiehouders en aandeelhouders. 7.45 uur. Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen des .middags en des avonds. Hevig onweer boven Gennep. Boerderij afgebrand. Tijdens een hevig onweer, dat zich Dinsdag morgen boven Gennep en omgeving ontlastte, is de bliksem ingeslagen in de boerderij met woonhuis van den landbouwer J. Spikmans te Gennep. De boerderij stond in een oogwenk in lichte laaie en huis, inboedel en ca. 10.000 kg. hooi gingen in de vlammen verloren. Aan redden viel niet te denken en daar geen gevaar voor uitbreiding bestond, rukte de brandweer niet uit. Het is reeds de derde maal, dat dit jaar bij den heer Spikmans brand is uitgebroken. Ver zekering dekt de schade. Het onweer, dat boven de streek woedde, ging gepaard met hevigen hagelslag, waardoor groote schade aan de te velde staande gewas sen werd aangericht. Op tal van plaatsen sloeg de bliksem in met minder ernstige gevolgen. De nieuwe automobiel belasting. Parkeergeldheffingen. Naast de talrijke heffingen die van rijks wege op het houden van- en rijden 'met auto's geheven worden motorrijtuigen-be lasting, Personeele Belasting, bijzonder in voerrecht op benzine) welke lasten per per sonen-auto op gemiddeld f 375 voor kleine wagens en f 500 voor de wagens van nor male afmetingen mogen worden gesteld, zijn op tal van plaatsen thans gemeentelijke heffingen ingevoerd of in voorbereiding, die gewoonlijk als „parkeergeldheffingen" wor den aangeduid. Het is merkwaardig, dat, terwijl in Enge land en Duitschland als een der middelen tot bestrijding van de crisis de verlaging van de op het automobilisme drukkende lasten wordt aangewend, waardoor het aantal auto mobilisten steeg (van 1934 op 1935 in Enge land met 12 pet., in Duitschland met 39 pet.) ons land volharden blijft met zijn sedert 5 jaren verdriedubbelde heffingen, terwijl wij aan den vooravond staan van niet onbelang rijke verzwaringen daarvan. Want ongeveer op hetzelfde oogenblik dat de benzinebelasting met een halven cent per liter werd verhoogd (een last die voor de personenauto's op gemiddelden van f 15 en f 25 per jaar of ongeveer 15 pet. van de mo torrijtuigenbelasting zal neerkomen) heeft de Haagsche gemeenteraad opnieuw een voorstel van B. en W. aangenomen strek kende tot het heffen van parkeergelden. Opnieuw, want ongeveer een jaar geleden had de Haagsche raad reeds een ongeveer gelijkluidend voorstel van dezelfde strek king aanvaard. Dit voorstel hield in de reeds thans bestaande ten aanzien harer rechts geldigheid betwiste z.g. dubbeltjes heffin gen op de parkeerterreinen en bevatte daar naast een geheel nieuw element, namelijk het heffen van een precariorecht van f 12 per jaar voor „het innemen van grond tot het laten staan van een auto vóór of ln de omgeving van het perceel, waar degene, die den openbare grond voor gemeld doeleinde inneemt woont, zijn beroep of bedrijf uit oefent of' geregeld zijn werkzaamheden ver-' richt of waar de rechtspersoon, die den. openbaren grond voor gemeld doeleinde, in neemt, gevestigd is of haar bedrijf uitoefent" Slaagt Den Haag er nu in op deze verorde ning de goedkeuring van de Kroon te krij gen dan zal op de parkeerterreinen in het algemeen gedurende het eerste half uur reen recht geheven worden en daarna een dub beltje terwijl het regelmatig voor huis. kan toor enz. laten stilstaan van auto's belast zal worden met f 12 per jaar. Vóórt* ■ml de „parkeer-wachter" voortaan in ziin ware ge daante optreden: niet meer fictief als be waker zonder eigen of gemeentelijke ver antwoordelijkheid" maar zuiver als ontvan ger van het parkeergeld. De bezwaren tegen de „dubbeltjes-heffing" zijn reeds herhaaldelijk uitvoerig uiteengezet en mogen doordat de meeste automobilis ten haar dagelijks ondervinden genoeg zaam bekend geacht worden. Slechts zij hier nog in herinnering gebracht dat zij voor namelijk drukt op hen die met b°hulo van hun wagen hun beroep of bedrijf uitoefenen, waardoor deze heffing een niet te onder schatten last op het handelsverkeer vormt. Anders is het met de nreearioheffing we gens het als gewoonte laten staan van een auto vóór of in de buurt van huizen, kantoor enz. Zij zal bij krachtens kohieren vastgestelde aanslagbiljetten ingevorderd worden. Een dergelijke heffing in ietwat anderen vorm, bestaat reeds te Rotterdam. Een niet gering bezwaar tegen het Haag sche stelsel is dat het precario gevorderd wordt onafhankelijk van den tijd dat het parkeeren of, om in de taal der gemeente te spreken „opbergen" duurt. Daaruit vloeit deze consequentie voort, dat hij die dagelijks zijn auto zoowel voor zijn kantoor of werkplaats alsook voor zijn woning eenigen tijd laat staan („oubergt" zegt de gemeente) tweemaal het precario zal verschuldigd zijn. Zoo zal bijv. de me dicus die naast zijn woning een practiikhuis heeft en bovendien dagelijks een ziekenhuis bezoekt driemaal het recht hebben te be talen. En zoo ligt de mogelijkheid ooen, dat de gene die dagelijks in meer dan één gemeente ner auto komt, bijv. de forens die te Den Haag woont en te Rotterdam zb'n werkkring heeft, in eenige gemeenten het auto-op- berg-reciht zal hebben te voldoen. Het door Rotterdam en Den Haag gegeven voorbeeld zal weldra overal navolging vin den: de chronische berooidheid der gemeen te-kassen zal er hoe langer hoe meer toe verleiden om de auto zoo zwaar mogelijk te belasten. Ergerlijk is dat deze heffingen eigenlijk in strijd zijn met de wet. Toen in 1926 de We genbelastingwet (sinds 1934 Motnrriituigpn- belastingwet geheèten) tot stand kwam were de uitdrukkelijke toezegging dat geen andere weggelden meer zouden ge heven worden, wettelijk gesanctionneerd. In wezen nu is wat als precario voor het .„op bergen" gevorderd wordt niets anders dan een weggeld dat voor het normale cmhmOr van den weg gevorderd wordt. Immers een auto kan naar aard en be stemming niet worden gebruikt zondes baav óók te laten stilstaan De parkeergeldheffingen, die reeds in tal van gemeenten geschieden en met name di^ welke te Rotterdam in werking en in Den Haag in verwachting zijn zullen een zeer ernstige verzwaring van druk o- het motor- verkeer tengevolge hebben. Vandaar dan ook dat de K.N AC zich de zer dagen opnieuw met een adres tot de Kroon heeft gewend waarin Zij in hoofd zaak de hierboven ontwikkelde bezwaren op somt en op grond daarvan heeft verzócht de Haagsche: verordening niet goed te keuren. LAAGSTE ZOMERPRIJZEN W O.a. a_^ 2.10 "W WITTOP KONING HARMENJANSWEG 67 a TELEF. 16100 "*r GELDIG TOT 1 JULI. (Adv. Ingez. Med.) De Bilvoorspelt t Zwakken tot matigen wind uit Noorde lijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Mogelijk eenigen regen. Iets koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 767.7 m.M. te Reykjavik. Laagste 754.2 m.M. te Kuopio in Finland. Koeler met lichte buitjes. De daling van den lagen druk in het Noord- Oosten gaat regelmatig door. In het Westen is de druk nog stijgende. Hierdoor draaide de wind overal naar Noord, waardoor op de Britsche eilanden en langs de Noorsche kust afkoeling kwam. De depressie in het Westen is verdwenen. Hoog- in het Noorden blijft de luchtdruk laag. Op IJsland veranderde de barometer weinig en is het zeer warm. De grootste hitte wordt nog steeds in Polen en in Oost-Europa gevon den. Hier en daar vielen nog onweersregens. Zürich meldde 13 m.M., Parijs 9, München 6 en Dijon 5 m.M. De Noordelijke winden zullen aanleiding geven tot koeler weer met mogelijk en kele lichte regenbuitjes. BAROMETERSTAND Vorige stand 769 m.M. 769 m.M. Stand van heden Stilstand. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THERMOMETERSTAND Laagste tusschen gisteren en heden 12 uur 62 gr. F. Hoogste tusschen gisteren en heden 12 uur 78 gr. F. zorgt 'n „AKKERTJE" ervoor, dat Ge rustig en kalm zijl, helder van hoofd en zonder angst-gevoel, migraine of nare hoofdpijn! (Adv. Ingez. Med.) Voorbeurs te Amsterdam. De maatregelen door de Fransche regee ring ter bescherming van het staatscredief aangekondigd, hebben liét vertrouwen in dén franc niet kunnen herstellen.' Voor Britsche ponden openbaarde zich op de internationale wisselmarkt hedenmorgen weer vraag en ten onzent liep het pond sterling op van 7.41 tot 7.42. Ook de dollar trok iets aan en werd tot 1.47 3/4 verhandeld. De Fransche franc gold 9.75, Belga's 24.96 a 24.98. De discontoverlaging van de Bank van Frankrijk wordt beschouwd als een geste die in hoofdzaak op uiterlijk ef fect berekend is. Van den niet-officieelen ef fectenhandel was hedenochtend vrijwel niets te bespeuren. Enkele kleine transacties wer den afgesloten in Koninklijken en Unilevers tegen prijzen, welke maar weinig bij die van gisteren afweken. Van de Amerikaansche shares gaven alleen Cities Service eenige af faire te aanschouwen. WISSELKOERSEN. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 10.15 uur. Londen 7.4154. Berlijn 59.41V2. Parijs 9.74Va. Brussel 24.98. New York 1.47 11/16. Madrid 20.17V2. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 12 uur. Londen 7.41 7/8, Berlijn 59.42. Parijs 9.75Vs. Brussel 25.00. Zwitserland 48.06. Kopenhagen 33.16 54. Stockholm 38.26J4. Oslo 37.2854- New-York 1.47-54. Madrid 20.19Vs. Praag 6.12. EEN HUWELIJKSVERBOD. De heer K. te Haarlem wilde een huwelijk aangaan met mej. B. Beiden zijn van Duit- sche nationaliteit. Een vroeger 'huwelijk van K. is echter door echtscheiding ontbonden op grond van door hem aangeknoopte con necties met mej. B. De Duitsche autoriteitenhebben echter dispensatie verleend, waardoor zij naar Duitsch recht bevoegd zijn een huwelijk met elkander aan te gaan. De ambtenaar van den burgerlijken stand te Haarlem heeft evenwel geweigerd dat hu welijk te voltrekken, waarop K, zich wendde tot de Haarlemsche rechtbank, die zijn ver zoek om te verklaren, dat de overgelegde stukken voldoende zijn om tot de voltrek king over te gaan, afwees. Van deze beschikking is K. in cassatie ge komen bij den Hoogen Raad. Dit college heeft thans o.m. overwogen, dat het verdrag tot regeling der wetscon- flicten met betrekking tot het huwelijk den contracteerenden staten de bevoegdheid geeft, ook ten aanzien van vreemdelingen een huwelijksverbod te handhaven of te stel len. Bedoeld huwelijksverbod zegt- de Hooge Raad strekt om dergelijke huwelijken, welke de wetgever om redenen van openbare orde en zedelijkheid ongewenscht acht, te voorkomen en geldt voor ieder, die hier te lande een zoodanig huwelijk zou willen slui ten. Een wettelijke voorschrift, dat vreem delingen aan het verbod van artikel 89 van het Burgerlijk Wetboek zou onttrekken ont breekt. Op deze gronden'heeft deTïooge Raad het ingestelde cassatieberoep verworpen. De N. Z. H. T. M. Driemaandelijksche conferentie met de vakvereenigingen. Ten hoofdkantore van de Noord-Zuid-Hol- landsche Tramweg Maatschappij N.V. te Haarlem had Dinsdagmiddag plaats de ge bruikelijke driemaandelijksche conferentie met de 3 erkende vakvereenigingen van het personeel. In verband met de tijdsomstandigheden is het bezwaarlijk, het zoogenaamde reorgani satie-personeel (d.w.z. personen, die indertijd in dienstverband bij de Maatschappij zijn ge weest, doch tengevolge van een reorganisatie van het bedrijf ontslagen en opgenomen wer den onder het hulppersoneel) wederom in eenig dienstverband van de Maatschappij te nemen. Nagegaan zal evenwel worden, of iets ten opzichte van hun pensioenreserveering gedaan kan worden. Bovendien werd nog uit voerig overlegd over een eventueele opvoering van hun arbeidsuren ter erlanging van een ietwat hoogere gemiddelde vergoeding per week dan thans verkregen wordt, waarbij dp voor- en nadeelen ampel besproken werden De prijzen van de abonnementskaarten welke verkrijgbaar worden gesteld ten be hoeve van inwonende kinderen van perso neelleden, zullen nog iets lager gesteld wor den dan thans het geval is, waardoor tevens een meer geleidelijke regeling wordt verkre gen. In de regelingen betreffende: a. de vergoeding, welke aan de remise-be ambten wordt toegekend bij het verrichter) van wagenvoerdersdientsen; b. den duur der ziektegevallen, die aan leiding geven tot iithouding van 1 of 2 extra vrije dagen, welke worden toegekend aan per soneel, dat op Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen normaal moet dienst doen; c. het toepassen van één carenzdag bij het 3e ziektegeval zal geen wijziging worden gebracht. Het toekennen van een vergoeding aan het garage-personeel, dat meer nachtarbeid ver richt dan het remise-personeel, kon de directie niet toestaan. I11 de wijze van beremming en zoo mogelijk in de wijze, waarop waarschuwingsseinen wor den gegeven, zal verandering worden ge bracht wat de A en B 300-rij tuig en betreft, nu het voornemen bestaat, dat deze voertuigen gebruikt zullen worden in dan dienst Haarlem Leiden. Een ontworpen regeling omtrent de even tueele intrekking van vrije dagen, samen vallende met Zon- en algemeen erkende Chris telijke feestdagen, erlangde de instemming van de vertegenwoordigers der vakvereeni gingen. PERSONALIA. Voor het examen voor apotheker slaagde te Amsterdam de h,eer A. F. M. Klinkhamer te Haarlem. Vrijheid van arbeid voor de vrouw. Een telegram aan den Minister. ...Eenigen tijd geleden meldden enkele dag bladen dat het in het voornemen van den minister van Sociale Zakén Mr. Slingenberg lag, het wetsontwerp inzake vrouwelijke ar beidskrachten, zij het in eenigszins gewijzig- den vorm, eind Juni in te dienen. Zooals be kend, werd in het voor-ontwerp van wet voorgesteld, den arbeid in fabrieken en kan toren voor meisjes beneden de zestien jaar te verbieden, terwijl der regeering de be voegdheid zou worden gegeven bij Konink lijk besluit bepaalde soorten van arbeid voor de vrouwen te sluiten. Naar aanleiding van deze berichten had het comité tot verdediging van de vrijheid van arbeid voor de vrouw Dinsdagavond te Amsterdam een vergadering met de besturen der twintig aangesloten organisaties uitge schreven, ter bespreking van de eventueel te voeren actie. Zestien der samenwerkende vereenigingen hadden aan de uitnoodiging gehoor gege ven. Verschillende plannen werden besproken en vastgesteld. Er heerschte in de vergade ring volkomen overeenstemming over de te volgen gedragslijn. Voorts werd het volgende telegram aan den minister verzonden: „Het comité tot verdediging van de vrij heid van arbeid voor de vrouw, waarbij zijn aangesloten twintig vereeniyingen, omvat tende vrouwen en mannen ran verschillende politieke richting en maatschappelijke po sitie, vernomen hebbende, dat aan uw De partement in bewerking zou zijn een wets ontwerp tot beperking van den arbeid dei- vrouw -in fabriek en kantoor, brengt Uwe Excellentie eerbiediglijk in herinnering, dat par. 3 punt 1 van de beginselverklaring van den vrijzinnig-democratischen bond ver langt. „opheffing van alle wettelijke bepalin gen. die de vrouw achterstellen bij den man". Het comité is van meening, dat zulk een een wetsontwerp in strijd komt met boven staand beginsel en spreekt mede op grond daarvan de hoop uit, dat door Uwe Excel lentie niet zal worden medegewerkt aan het tot stand komen van wetsbepalingen, welke de vrouw alleen op grond harer sexe in een ongunstiger economische positie zullen plaat sen dan den man". JAARLIJKSCH WATERFEEST. BATAVIA, 23 ^funi (Aneta)Dinsdag en heden. Woensdag vindt te Tangerang het jaarlijksche waterfeest plaats, hetwelk een legendarische beteekenis heeft. Bij dit feest wordt de watergeest der rivier getemd. Dui zenden belangstellenden waren getuige van de Pagaai-wedstrijden met versierde booten langs de Tangerang-rivler. Een dergelijk feest wordt gelijktijdig te Meester-Cornelis gehou den. Vroeger vondt dit feest ook in het Cen trum van Batavia (Kwitang), plaats, wat echter is afgeschaft. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Een der slachtoffers van het motor-onge val te Geldermalsen van Vuren uit Culem- borg, is aan zijn wonden overleden. DOOR TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. Dinsdagmiddag omstreeks twee uur is aan de Broeksloot achter de Laan van Leeuwen- stein te Voorburg de 43-jarige politie-agent H. B. door een trein gegrepen en op slag ge dood. De man, die naast de spoorbaan aan het visschen was, wildé" de' rails oversteken, met het bovenstaand noodlottig gevolg. Politiebureau Overveen aan besteed. Heden, Woensdagmorgen is door den ar chitect H. W. van Kempen namens B. en W. van Bloemendaal aanbesteed het bou wen van een politiebureau in Overveen. De volgende inschrijvingen waren binnen gekomen. Reiniersen, Haarlem f 64750 Cobelens, Haarlem f 64900 P. Rings. Santpoort f 64950 v. d. Putten, Heemstede f 65120 Broersma. Haarlem f 65200 W. Giels, Aerdenhout f 65400 Broertjes, Heemstede f 65770 Bellaart, Haarlem f 65800 E. J. v. Donselaar, Vogelenzang f 66700 J. C. de Geus, Haarlem f 66733 De Boer en Dekkers, Wormerveer f 69400 H. F. Boersma, Den Haag f 65970 G. J. Evers, Bloemendaal f 53864 H. V. en J. de Vries, Breda f 59540 J. Kes, Haarlem f 59760 A. Koks, Hoorn f 59900 Doetens en Schilder, 't Zand (N.H.) f 61387 Woudenberg. Haarlemmermeer f 61389 Schiphorst, Haarlem f 61575 Raaymaker, Breda f 62457 P. Cupido, Haarlem f 64000 „Noord Holland", Heemskerk f 64200 P. Sprengers, Haarlem f 64375 Totaal 23 inschrijvers. De gunning wordt aangehouden. AFSCHEID VAN DEN HEER L. BROEKHUIZEN Dinsdag 30 Juni a.s. zal de heer L. Broek huizen, hoofd van de lagere school voor buitengewoon onderwijs, de dr. Huetschool, aan het Prinsen Bolwerk, afscheid nemen van het onderwijs, dat hij met pensioen gaat verlaten. Op dien datum zal hij des morgens om half tien in het gebouw van de school gehul digd worden door de kinderen, Om half elf vindt het officieele afscheid plaats in tegen woordigheid van autoriteiten en genoodig- den. LANDDAG DRANKBESTRIJDERS TE HEILO. Op Zondag 12 Juli a.s. houdt de Noord-Hol- landsche Propaganda Commissie van de Ne derlandsche Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken in samenwerking met Gewest III van den Jeugdbond voor Ont houding een provincialen landdag in het mu- ziekpark bij de muzieknls te Heiloo. De sa menkomst zal te 11 uur v.m. beginnen en te pl.m. half 5 n.m. eindigen. Hoewel het pro gramma nog niet geheel vaststaat kan reeds meegedeeld worden, dat- getracht wordt, „elck wat wils" te geven. Muziek en zang zullen af wisselen met spel en dans, terwijl ook een kort opwekkend woord gesproken wordt. Ofschoon deze dag in de eerste plaats be stemd is voor de leden der genoemde vereeni gingen, zijn belangstellenden van harte welkom. Wij twijfelen er dan ock niet aan, of velen zullen deze gelegenheid aangrijpen, een ge noeglijken dag in 'n prachtige omgeving door te brengen. VOETBAL. DE DAGBLADEN-COMPETITIE. Dinsdagavond werd op het E.D.O.-terrein de wedstrijd H.'s D.L. D. gespeeld onder de voortreffelijke leiding van den heer Vrugt. De Haarlemmers namen na 25 minuten de leiding; vijf minuten later was liet 2—0. Leiden wist voor de rust den achterstand te verklei nen (21). Na de rust pakte Leiden even flink aan, maar de verdediging van H.'s D. keerde alles. Eenige mooie aanvallen van de Haarlemmers leverden twee doelpunten op. Met een verdien de 4l overwinning kwam het einde. De stand luidt nu: gesp. gew. gel. veil. pnt. v.t. gem. H.'s D. 4 2 1 1 5 9—10 1.25 N.R.Ct. 3 1113 8—5 1.— L. D. 3 1 0 2 2 5—7 0.67 Uit deze cijfers blijkt dat de N.R.Ct. den beker zal bemachtigen, wanneer zij haar laat- sten wedstrijd tegen het Leidsch Dagblad wint,, omdat bij gelijk aantal punten het doelgemid- delde beslist. WANDELSPORT. „DE WANDELTOERIST" Op 5 Juli a.s. zal bovengenoemde vereeni ging wederom een paar marschen uitschrijven groot 25 en 35 K.M. Start 10 uur bij het ge bouw Olympia. Voor de jeugd is eèn mooie medaille be schikbaar gesteld, en voor de anderen een fraai plateel wandbordje. De inschrijving sluit a.s. Zaterdag. De extra prijzen, alsmede de persoonlijke prijzen zijn te zien Paul Krugerstraat 26.'Er zijn o.a. 3 bekers, lauwerkrans en lauwertak alsmede medailles. Het secretariaat is gevestigd bij L. Braak man, Gen, de la Reij straat 33 zw. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 24 Juni 1936. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 313 Vette Kalveren: le kwaliteit 4252, 2e kwaliteit 34—40, 3e kwaliteit 28—33 per K.G. levendgewicht. 99 Nuchtere kalveren f 5f 8 per stuk 159 Varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4142, zware varkens 3940, vette varkens 3738 per K.G. slachtgewicht. Vette kalveren: aanvoer zeer ruim. handel slepend, prijzen lager. Er werd ook voor export gekocht. Nuchtere kalveren; redelijke aanvoer, vlugge handel, constante prijzen. Varkens: zeer korte aanvoer, handel slecht, prijzen on veranderd. MARKT WOERDEN. (Woensdag). Aanvoer 447 partijen kaas: Met rijksmérk 1e. kw. f 21 a f 23. Met rijksmérk 2e kw. f 19 a f 20.50. Handel matig. Zware f 25. EIERVEILING. Dinsdag 23 Juni. Afdeeling eieren. Aanvoer 125000 eendeie ren, prijs f 2.15f 2.25 Broedeieren f 3.50 75000 kippeneieren. 70—80 K.G. f 3—f 4.25 65—66 K.G. f 2 60—f 2.80 63—64 K.G. f 2.60—f 2.75 60—62 K.G. f 2,50—f 2.65 58—59 K.G. f 2.45—f 2.55 56—57 K.G. f 2.40—f 2.45 53—55 K.G. f 2.25—f 2 35 50—52 K.G. f 2.IO1—f" 2.20

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2