AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 24 TUN I 1936 H A 'A' R E E M'S D A 'GEEAD' 7. IUT/TE IITIUITIN T eraardebestelling N. C. Wefers Bettink. Hedenmiddag twaalf uur werd op de Alge- meene Begraafplaats aan de Kleverlaan ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer N. C. Wefers Bettink, firmant van de firma Heenk's Ijzerhandel in de Groote Hout straat en kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk. De belangstelling voor deze plechtigheid was buitengewoon groot. Aanwezig waren o.a. eeni- ge predikanten: het voltallig college van kerk voogden, ouderlingen, diakenen en collectan ten van de Ned. Herv. Gemeente. Verder de heeren A. van Weerden. W. J. van Bilderbeek en G. M. Oord, als vertegenwoordigers van het bestuur der Groote Houtstraat Vereeniating; de heer E. P. J. H. Beekman namens de Ned. Vereeniging van handelaren in verwarmings- en huishoudelijke artikelen. Ook veel perso neel van de firma Heenk's Ijzerhandel. Toen de kist, die door een groot aantal bloemstukken gedekt was, in de groeve was neergelaten, trad Dr. J. Weener naar voren voor het uitspreken van een plechtige formule. De heer W. C. van Zutphen sprak na mens zichzelf en het personeel der firma diep gevoelde woorden van afscheid. Hij wees'op den grooten werklust en plichtsbetrachting van. den overledene, die het stempel op het personeel gedrukt hadden. Hij hoopte dat allen de kracht zouden ontvangen om in den geest van den overledene voort te werken. De heer J. vanDalen schetste den ze genrijken invloed van twee jaar samenwer ken met den overledene, dien hij een energiek zakenman noemde; die boven alles de waar heid diende, ook c:i vooral in zaken. Tot aan zijn dood stelde hij groot belang in de zaak, die zoo zijn volle hart had. Een paar dagen voor zijn dood had hij nog tot spreker gezegd: „Dat doen we het eerst, als ik weer in de Houtstraat kom". Helaas heeft dit niet zoo mogen zijn. Met woorden van troost en dank tot.de familie eindigde spreker. De heer H. Franken Jr. herinnerde er aan, dat het eenige weken geleden was, dat de heer Wefers Bettink 20 jaar kerkvoogd was. „Het werd ons toen duidelijk", zei spre ker, „dat we hem wel spoedig zouden moeten missen. Hij heeft met veel liefde, ijver en plichtsbetrachting gewerkt voor de belangen van de kerk; daarvoor dank ik hem namens het college van kerkvoogden. Persoonlijk ver lies ik in hem een goed vriend, met wien ik vele moeilijkheden heb mogen oplossen. Ik ging altijd gesterkt van hem heen. Dank voor alles, wat u voor de Ned. Herv. Kerk deed. Rust zacht!" De heer G e ij e r uit Utrecht vertolkte de gevoelens van weemoed van de Ned. Vereeni ging van Handelaren in Ijzerwaren, waarvan de overledene 30 jaar geleden de oprichter was en laatst eerevoorzitter. De heer J. C. Wefers Bettink herdacht als broer en compagnon de wijze lessen, die hij van den overledene gekregen had en die hij nooit vergeten zal. Dr. J. Weener dankte den heer Wefers Bettink namens den Kerkeraad voor wat hij voor de kerk gedaan heeft. „Hij heeft meer ge wild. dan gekund", zei spreker; „vooral in de laatste jaren. Vroeger was zijn kracht groot, maar 'een hardnekkige ziekte heeft die ver lamd. Alleen de wil is overgebleven. Hij was een man van niet veel woorden, maar van een groote, stille kracht en verborgen energie. De kerkvoogdij heeft dit mogen ondervinden, maar vooral zijn.gezin, voor wie zijn heengaan eeri ontzaglijk verlies is. Wij geven hem over aam God en leggen hem aan Gods hart. Ds. J. Brinkhorst, emeritus predikant te Ellecom, las op verzoek eenige verzen van het bekende Evangelisch gezang „Beveel ge rust uw wegen" voor, waarna hij het „Onze Vader" bad. Een zoon dankte voor.de bewijzen van deel neming en belangstelling. Is het nog niet uit te Oss? Spoorwegarbeider door vier mannen overvallen. Uit Oss wordt aan de Tel. gemeld: In den afgeloopen nacht is de spoorwegar beider S., die op zijn rijwiel naar zijn woon plaats Ge ff en terugkeerde, op den weg van Oss naar Geffen, door vier onbekend gebleven personen aangevallen. Het slachtoffer werd door de mannen, die zich in het struikgewas verborgen hadden gehouden besprongen en met een hard voorwerp mishandeld. De spoor wegman liep verschillende bloedende wonden op aan het hoofd, terwijl hij door het stuk slaan van zijn bril tevens letsel in het gelaat kreeg. Het slachtoffer deed aangifte bij de mare chaussee te Geffen, die een uitgebreid onder zoek instelde. Tot op heden echter konden de daders nog niet worden opgespoord. Een geneesheer verleende de eerste hulp. De toestand van het slachtoffer is vrij gunstig. Als motief voor de daad neemt men aan met een laffe wraakneming te doen t? hebben. „HINDENBURG" OP DE THUISREIS. LAKEBURjST, 24 Juni (Reuter)Het luchtschip „Hindenburg" is gisterenavond voor de terugreis naar Europa gestart, hoewel de weerberichten ongunstig waren. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 24 Juni. Ondertrouwd 24 Juni: D. Makkes van der Deijl en M. Staats; Chr. Muller en J. W. van Dijk; J. H. Knaap en C. M. de Korte; W. P. Terstal en C. M. Portegijs; P. P. Wijnands en E. M. Hovenier; H. J. P. Z. Ziebell en J. Schouten; R. Kooijmans en G. Paauw; G. Kerste en R. Klumpe; H. Munsterman en C. Stadler. Getrouwd 24 Juni: N. Balk en J. W. Dells- senj M. P. de Haas en M. M. v. d. Berg; L. Rutten en H. M. Diependaal; J. C. Dijkers en J. B. Koster; J. G. Bastiaan en G. Kuiper; E. Dokter en M. J. Bouman; E. Schulte en M. Papemeijer; C. A. M. Kenter en C. Bottelier; H. Philippo en M. van Roon; I. Swenneker en G. Gras; B. B. J. Eijken en M. C. Naastepad; A. M. Borg en G. Nagtegaal; W. Geerts en H. H. van Zutphen; Th. van Koningsbrugge en Chr. E. Rouwenhorst. Bevallen 21 Juni: M. W. Kloos—Moolenaar, z.; 22 Juni: A. M. v. d. Assem—v. d. Tuin, d.; W. M. v. d. Plasv. Velzen, z.; E. Visser Schans, d.; T. v. d. Ploegv. Gooi. d.; A. H. HandgraafNessen, d.: 23 Juni: A. C. M. v. d. Pol—Ducrot, d.: A. C. JumelotDriessen, d.; 24 Juni: B. TiesmaKoopmans, z. Overleden 23 Juni: O. F. Visser, 59 j., M. v. Heemskerkstraat; W. E., d. van J. Minck, 5 mnd.. Kamperlaan. Uit Haarlem's Gemeenteraad Hedenmiddag vergaderde de raad der ge meente Haarlem. Voorzitter: wethouder Roodenburg. Bij de ingekomen stukken waren nog vra gen van den heer Noordhoff over de bemid deling van de Haarlemsche Arbeidsbeurs in zake de staking te IJmuiden en vragen van den heer Peper over de betaling van losse arbeiders. De heer Van Tetering (r.-k.) vond het verkeerd, dat B. en W. voorstellen het voor stel van de heeren Mr. Drilsma en Bartels om artikel 158 der Alg. Politieverordening te wijzigen, in hun handen te stellen voor pjrae- advies. Het gaat hier tegen een vonnis van den Kantonrechter. Daartegen willen de heeren blijkbaar protesteeren. Er is hier te Haarlem een film vertoond die zeer onbe hoorlijk was. De heer Drilsma (s.da.p.) zei, dat uit het vonnis gebleken is, dat het artikel dei- Politieverordening onvolledig is. Daarom moet het worden aangevuld worden. Met een filmvertooning heeft het niets te maken. De heer Van Tetering: toch wel. De film was zoo onbehoorlijk, dat ze den boel kort en klein hadden moeten slaan. Geroep: Wat word je revolutionnair. De heer Visser: Aan het voorstel-Drils- ma is toch een bijsmaak. De heer Drilsma is met zijn voorstel gekomen in verband met een filmvoorstelling. De S.D.A.P. wil onbe perkte persvrijheid en dus ook onbeperkte vrijheid bij filmvertooningen. De voorzitter: het gaat alleen of B. en W. het voorstel Drilsma voor praeadvies zullen nemen. De heer Van Dam (V.D.) zei dat de maire taak van de overheid is om de orde te bewaren. Als er nu ordeverstoringen in een bioscoop mogelijk zijn doordat een artikel in onze politieverordening onvolledig is, dan moet daarin een verandering komen. Het gaat niet aan, dat er personen zijn, die in zoo'n ge val den boel kort en klein willen slaan. Dat is de taak der overheid miskennen. De heer Noordhoff (s.d.a.p.) zegt, dat de grootste fractie in den raad gaarne wil me dewerken om den goeden gang van zaken te bevorderen. Er zijn evenwel raadsleden die dit moeilijk maken. Er wordt gesproken van een „bijsmaak" enz. De heeren maken nu kabaal tegen het voorstel van de heeren Drilsma c.s., maar dat is zonder eenige reden. De filmver tooning, zooals die hier was, is zeer behoor lijk geweest. De gedeelten waartegen men in België bezwaar had, zijn hier weggelaten. De voorzitter: B. en W. hebben zich voorloopig neutraal tegenover het voorstel- Drilsma gesteld. Politieke hartstochten staan hier buiten. Er zal alleen onderzoch worden of het artikel der Politieverordening gewijzigd moet worden. Er is nog niet beslist in welken geest het praeadvies van B. en W. zal zijn. Het voorstel van B. en W. om het voorstel- Drilsma voor praeadvies te nemen werd aan genomen met 32 tegen 3 stemmen. 'De heer C a s tr ic u m (r.k.) bepleit prae advies van B. en W. op het verzoek van J. Con sent. om in het genot te mogen blijven van het door den raad der gemeente Schoten aan hem toegekende wachtgeld van f 562 per jaar. De heer Re in a Ida (s.d.a.p.), wethouder, zei. dat het hier een oude zaak geldt. Het in dertijd aan Consent gegeven wachtgeld loopt nu af. Als men het nu voor Consent verlengt, eischt de billijkheid, dat het wachtgeld ook voor andere losse arbeiders van voormalig Schoten wordt verlengd. Er is geen argument om voor Consent een afwijking toe te staan. De heer Castricum (r.k.pleitte toch voor verlenging, ook al is geen bepaald recht voor Consent. Ook nu pleit billijkheid voor een verlenging. Anders moet de betrokkene toch naar Maatschappelijk Hulpbetoon. Laten B. en W. de zaak nog eens bekijken. Spreker stelde voor alsnog een schriftelijk praeadvies van B. en W. te vragen. De heer van Engelen (K.D.P.)het gaat hier over een echtpaar van 72 jaar. Als de ge meente de uitkeering niet bestendigt moet Maatschappelijk Hulpbetoon toch de reddende hand bieden. De heer Schaafsma (C.D.U.) sloot zich hierbij aan. De heer Re in al da (s.d.a.p.)'beloofde een schriftelijk praeadvies, maar daarin zal niets anders staan dan nu is gezegd. De heer Noordhoff (s.d.a.p) vreesde dat nu bii de belanghebbenden verwachtingen worden gewekt, maar voor die verwachting is geen grond. Over een maand zal de raad toch staan voor de noodzakelijkheid om het ver zoek af te wijzen. De erfpacht. De heer Klein heeft schriftelijke vragen in gezonden over het tijdstip van de behandeling- van zijn voorstel d.d. 3 April 1936 tot herzie- •ning in voor pachters gunstigen zin van de erfpachtsvoorwaarden. In zijn toelichting vroeg de hee Klein of praeadvies voor de begrooting is te ver wachten. De voorzitter: dat zeggen wij toe. Sigarenwinkels op Zondag open? De heer Van Kessel (r.-k.) pleitte voor het verzoekschrift van H. Betlem e.a.. allen sigarenwinkelier te Haarlem, om voor hun winkels op den Zondag in de maanden Juni. Juli en Augustus van elk jaar ontheffing te verleenen van de verbodsbepalingen dei- Winkelsluitingswet 1930. De voorzitter zei dat de wet niet toe laat, dat alleen aan de sigarenwinkeliers wordt toegestaan hun winkels open te hou den. (Ongecorrigeerd.) (De zitting duurt voort) LAFFE OVERVAL. RIEL, 23 Juni. Hedenmorgen werden zekere van der Avoort alhier en zijn 60-jarige vrouw gewekt door slagen op de deur. Toen van der A. buiten kwam, werd hij door twee mannen aangevallen. Zij brachten hem met een stok met spijkers ernstige wonden aan hoofd en lichaam toe. Een der aanvallers drong hierop de woning binnen en gaf de vrouw, die zich in de keuken bevond, een pak slaag. Hierop namen de onverlaten de vlucht, zonder iets te kunnen medenemen. De vrouw waarschuwde de politie. Dr. Govaerts, die eveneens gewaarschuwd werd, heeft van der A. verbonden. Van de daders ontbreekt eis spoor. PSYCHOPAAT AANGEHOUDEN. MAASTRICHT. 24 Juni. In den afge loopen nacht heeft de politie te Maastricht op de St. Pieterskade aldaar een psychopaat aangehouden, die op 14 Juni jl. was ont vlucht tijdens de gemeenschappelijke wan deling te Heiloo. waar hij in de R.-K Psv- chopateninrichting werd verpleegd en wiens opsporing door den officier van justitie te Alkmaar was verzocht. Hij is hedenmorgen op transport naar Alkmaar gesteld. SANTPOORT BOUWEN DOKTERSWONING. De architect W. Hoosemans alhier heeft aanbesteed den bouw van een dokterswoning c.a. Ingeschreven was door P. Keizer, Zand- voort, 11275; C. J. van der Heyst, Velsen, .f11195; G. Veenstra. Zandvoort, ƒ10974; H. J. Oppenkamp, Haarlem, 10500; C. de Feber, IJmuiden-Oost, ƒ10419; Nierman, Haarlem, 10395; G. van Heyst, Velsen, ƒ10329; P. de Nijs, Castricum, ƒ10115; J. Swesting, Haar lem, ƒ9887; Joh. v. d. Putten, idem, ƒ9860; J. Breevoort, idem, ƒ9825; A. de Vai-ik, idem. ƒ9690; J. Hemmes, alhier, ƒ9680; H. J. Heili genberg, IJmuiden-Oost. ƒ9458; J. Verheul, Heemstede, ƒ8991; H. Klaassen. Haarlem. ƒ8975; P. Heilig, IJmuiden-Oost, ƒ8854; Gebr. Sanders, alhier, f8800: Fa. Daudey en Co., Lisse, ƒ8540: W. Koomen. alhier, ƒ8125; A. Klomp, Heemskerk, 7596. Gunning aangehouden. HEEMSTEDE EEN SERENADE BIJ BURGEMEESTER JHR. J. P. W. VA.. DOORN. Het fanfarecorps „Excelsior" zal ter ge legenheid van den verjaardag van zijn be schermheer, Jhr. J. P. W. van Doorn hem aan zijn woning, v. Merlenlaan 21 een serenade brengen op Vrijdagavond a.s. Het vertrek van het repetitielokaal Wilhel- minaplein is bepaald op 8 uur n.m. BLOEMENDAAL COMMISSIE VAN MOEDERS EN OPVOEDSTERS UIT „VOLKENBOND EN VREDE". De afdeeling Haarlem houdt een bijeen komst op Donderdagmiddag 25 Juni in hotel Duin en Daal te Bloemendaal. Na een inleiding van de voorzitster zal mevr. H. de Balbian Verster, haar tooneel- spel ,.Doe het nu" voorlezen, de opvoering waarvan op 16 Mei j.l. in de Stadsschouwburg te Haarlem zoo'n groot succes is geweest. Na de pauze zal Martien Beversluis gedich ten voorlezen uit zijn nog niet gepubliceerden bundel „De Witte Bloem". OVERVEEN MOTORRIJDER OVER DEN KOP GESLAGEN. Dinsdagmiddag ongeveer 2.30 uur is op den Zeeweg te Overveen de 16-j. monteur A. H. H. uit Amsterdam met zijn motor over den kop geslagen. Hij kwam uit de richting van. het Bloemen daalsche strand en reed volgens oog getuigen met een snelheid van tusschen 60 en 70 K.M. Toen hij in een flauwe rechtsehe bocht een auto inhaalde en die wilde passeeren en hij dus aan den linkerkant van den weg reed, kon hij vermoedelijk zijn stuur niet meer houden, waardoor hij links van den weg in het zand reed, zoodat hij met motor en al over den kop sloeg. Hij bleef op den grond liggen. Een strandagent constateerde dat zoowel de motor als de berijder er wonderlijk goed wa ren afgekomen. De monteur had schaafwon den aan handen en ellebogen, een paar wond jes aan het gezicht en hij bloedde uit den neus. Hij werd aan den politiepost aan het einde van den Zeeweg verbonden en kon op den motor weer vertrekken. IJMUIDEN UITSLAG AANBESTEDING. Door het bouwbedrijf van de N.V. P. de Gruijter en Zoon te 's-Hertogenbosch is aan besteed het bouwen van een winkelhuis met magazijn aan het Velserduinplein. Ingeleverd werden 14 biljetten als volgt C. de Feber ƒ9300; J. v. d. Putten, Haarlem. 8057; P. de Geus 7980; J. Kes 7689; J. Faas 7623; G. Berger 7530; G. van' Heyst ƒ7347; J. de Waard 7236; fa. P. Heere en Zonen ƒ7100; P. Cupido ƒ7050: J. Henneman, Heems kerk 6980; P. Tuyn 6939; J. Kalf, Beverwijk, ƒ6730; W. van Rookhuizen, Beverwijk, ƒ4930. De gunning is aangehouden. De staking in Het Visscherij- bedrijf. Verweer van het stakingscomité tegen de beschuldigingen van de besturen der confessioneele bonden. Wij schreven reeds, dat de mededeelingen, door de besturen der confessioneele bonden aan de pers verstrekt in stakerskringen on gunstig zijn ontvangen. Het stakingscomité heeft ten overvloede opnieuw tegenover eenige bladen deze mededeelingen recht willen zetten De heer Brouwer, die namens het comité het woord voerde, wees er allereerst op. dat een verdere loonsverlaging niet anders dan met een staking beantwoord kon worden. De men- schen. die bij de werkverschaffing zijn te werkgesteld krijgen een uurloon van 38 cent. Daartegenover staat dat het gemiddelde sa laris f 20 a f 23 bedraagt. Daarvoor moot ge middeld 14 tot 19 uur per etmaal gewerkt worden, terwijl een deel der bemanning dik wijls 24 uur achtereen onder zeer moeilijke omstandigheden in touw is. Communistische „inslag" en terreur Gezien de groote eensgezindheid onder de varenden en de thans uitgesloten werkloo- zen kan moeilijk van comrnunistischen in slag en van terreur gesproken worden, meen de de heer Brouwer. Geen enkel incident heeft zich tot nu toe voorgedaan, terwijl de politie geen enkel rapport over ongeregeldhe den aan de Zuidzijde of elders bereikte. Dat ook van een communistische inslag geen sprake is bewijst het feit, dat van het uit 14 leden bestaande comité van actie niet minder dan 9 leden christelijk georganiseerd zijn. De heer F. T. van der Steen had beter ge daan, niet te spreken over comrnunistischen inslag, meende de heer Brouwer.- omdat alle leden der O. K. organisatie, ook die te Egmond zich spontaan bij de actie hebben aangeslo ten; zijn eigen leden en ook die der beide an dere confessioneele bonden qualificeert hij dus als communist. De stemming over het O. K. voorstel. De stemming geschiedde onder onjuiste om standigheden, omdat de opvarenden van hoog stens 7 schepen daaraan hebben deelgenomen terwijl er in totaal 38 schepen dn de vaart wa ren. Er kan dus moeilijk gesproken worden van het verkrijgen van een meerderheid. On getwijfeld, aldus de heer Brouwer, hadden de confessioneele organisaties, wanneer ook zij. die toen nog op zee waren, aan de stemming hadden deelgenomen een meerderheid voor hun voorstel gekregen. Dit bleek duidelijk op den eersten Woensdag en de daaropvolgende dagen, toen de eerste schepen op de nieuwe voorwaarden moesten uitvaren: de opvaren den van de schepen, die tijdens de stemming op zee waren, weigerden eenparig naar zee te gaan, toen hun boot weer moest varen. Ongeveer 300 varende zeelieden hebben niet kunnen stemmen. Wanneer men deze men- schen naar hun meening had gevraagd of ze had laten stemmen, was de staking „officieel" geweest. De staking is een gevolg van het feit, dat de nieuwe voorwaarden geen be staansmogelijkheid opleveren Als het maar eenigszins mogelijk was. nog een bestaan op de trawlers te vinden, was er geen staking ge weest. De steunuitkeering. Ten slotte deelde de heer Brouwer nog het een en ander mede over de door het comité van actie gedane steunuitkeeringen. Degenen, die Zaterdag uitgeschakeld zijn, hebben een uitkeering gehad, ongeveer gelijkstaande aan hun uitkeering van de werkloozenkas; zoo ook zij, die reeds den eersten Zaterdag van steun waren uitgesloten. Onze uitkeeringen, aldus de heer Brouwer zijn vrijwel gelijk aan die, welke betaald zouden worden wanneer het een officieele staking gold. Elk geval wordt echter op zichzelf behandeld. Wij vernemen nog dat de commissie, be staande uit twee schippers en twee machi nisten, die door de stakers waren aangewezen om te trachten, de organisatiebesturen en de stakers met elkander in contact te brengen, haar taak als geëindigd beschouwt. Verder werd ons gemeld, dat een zestigtal stakende leden van den Centralen Bond een bezoek brachten aan den heer van Dugteren, lid van het hoofdbestuur, die in verband met de ziekte van den heer J. v. d. Veer veelvuldig in IJmuiden vertoeft. De stakers hebben den heer van Dugteren verzocht er bij het hoofd bestuur op aan te dringen, dat dit zich met het conflict gaat bemoeien. De Centrale Bond wil zijn leden met een leening steunen. Hedenmorgen heeft het bestuur der IJmuider Federatie van het hoofdbestuur van den Centralen Bond bericht ontvangen, dat 't hoofdbestuur bereid is aan alle leden die crisissteun of steun uit de werkloozenkas ontvangen en bereid zijn zich los te maken van het stakingscomité en zich achter de lei ding te plaatsen van den Centralen Bond, een ieening te verstrekken ter grootte van het bedrag, dat de stakers anders als steun ontvingen. De uitbetaling zal morgen geschieden. Ver der heeft het hoofdbestuur nog bepaald, dat de leden, die varende waren en bereid zijn zich achter de leiding van den Centralen Bond te plaatsen, zich morgenmiddag moe ten opgeven, waarna de lijster, aan het hoofdbestuur gezonden zullen worden. Het voornemen bestaat bij de stakers hier over hedenavond in „Cycloop" te vergade ren. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K G. f 0.520.45. Tongen per K.G. f 0.740.51. Zetschol per 50 K.G. f 12,50. Kleine schol per 50 K.G. f 175.60. Schar per 50 K.G. f 2.50—2.10. Tongschar per 50 K.G. f 169.50. Kleine poon per 50 K.G. f 2.300.60. Kleine midde'.schelvisch per 50 K.G. f 14. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 129.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 4414. Groote gullen per 50 K.G. f 71,20. Kleine gullen per 50 K.G. f 72,60. Wijting per 50 K.G. f 2.80—1.90. Makreel per 50 K.G. f 6,4.80. Leng per stuk f 0.33. Koolvisch per stuk f 0.550.15. Middelhake per 125 K.G. f 4036. Klein middelhake per 50 K.G. f 14.5014. Kleine hake per 50 K.G. f 76.50. BESOMMINGEN. Dirkje R.O. 53 300 manden f 2360. Amstelstroom IJM. 91 85 m. f 560. Loggers: KW. 22 f 410, KW 132 f 320. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Ewald, IJM 48. Vangst: 110 m. hake. 420 m. diversen. Totaal 530 m. STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 II 4 pCt. Nederl. Indië STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5»/2 pet. Duitschlandl930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) BAN K - IN STELLIN GEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert van f250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. BanK INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem.Bezit Unilever TABAKKEN. De li Batavia Deli Maatschappij Senembah SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika lijn PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. Anaconda Bethleh Steel Cities Service Gew Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp VORIGE KOERS 963/g 93*-?/f 184* 21H - 117HV 132* 45 113% 109 21* 38* 57% 203% 174* ii4yf 186 237 238* 223- 13/8 46% - 47* 102* 40* 35* 50 273% IC* KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 94* 94* 257-259 128 108 *0% 9 21 23/8- V ^%-* 39% 393/8-^ 23% 7* 174*-175 H3-* 226* 48-* 273 273* lOjfe 9* 6/a pl.m 1.45 94% 21* 173* 174P- 113% 1S5 241 pl.m. 2.00 96* 94% 21-% 31*— 3: 3* 38% 39 23% 47* .70* - 273* 10%-% 18* 9%"% 25S* - 9% 32%-32 3* 38% - 39% 38%39 173* 113%-3/É 187* 188 pl.m. 2.15 273* - 10% 9% - 259-* 9%-% 21-% 3* 39 - 173* 187-188 243 228* 10% 8* 9% 9% 32% 39% RUBBERS. Amsterd Rubber 122* 123* 12 *-* 124* Dell Bat Rubber 68* 68 - 69 Indische RÓbber 96*-97* 93-* 97* Kendeng Lemboe 128* 129 129 - 129* Serbadjadi 65 3/# 65* b5* Rotterdam Tapanoeli 42 Bandar Rubber 109—U0 11C* Preanger Rubber 493/8 - - 49* Va Java Caoutch 8b* 111 Sumatra Rubber 142* - - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 20% 20% 20% Wabash Railroad 1% 1% Union Pacific 80% Chic. Wilwaukee 4% 4*-% Missouri Kansas Texas 5% 5-% - - - MIJNBOUW. Alg Explor Mij Redjang Lebong (02 - - - PROLONGATIE. 4* 4*

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9