Boldoot Kleermakerij J.v. Dam Prima Maatcostuums VETJD'SG 26 JUNI T936 tl X A REE M'S D" X GBE'AÜ' Ti LAWNTENNIS. tenniskampioenschappen van Wimbledon. De dames Rollin Couquerque en Terwindt winnen. Uit Londen: Hét schiet op in het heeren- énkelspel. De laatste 16 zijn bekend. In de 8e finales komen tegen elkaar uit Perry-Mal- froy. Grant-Mac Grath, Quist-Butler, Budge -Caska, Martin Legeay-Austin, Jones-Allison, Lee-Crawford en Maier-Von Cramm. Perry won zijn partij met cijfers,, die aan duidelijkheid niets te wenschen over laten, doch zijn begin was toch verre van goed. Maar hij kwam er geleidelijk prachtig in en benaderde zijn schitterenden vorm van het vorig jaar. Met 6—3. 6—2, 6—0 won hij in 40 minuten van Van Rijn. En dan te be denken, dat de Amerikaan weer in straight sets van Timmer heeft gewonnen. Verrassende resultaten waren er overigens niet in het heeren-enkelspel. Von Cramm was niet in zijn allerbeste» vorm. sloeg nog al vaak mis en in de tweede set kwam Bous- sus met 3—2 voor te staan. Doch toen had de Franschman verder niets meer in te brengen. mej. Rollin Couquerque, mej. Terwindt. In het da mes-enkelspel leidde de Ameri- kaansche speelster mej. Babcock met 52 in de eerste set. dank zij schitterend plaatsen en fraai volleywerk. Op dat moment echter vond mevrouw Sperling haar vorm terug: van de baseline af bestookte zij met harde goede geplaatste drives, waarin veel vaart zat. haar tegenstandster. Met 75 won de Deensche toch nog de eerste set: de tweede leverde geen bijzondere moeilijkheden voor haar op. In het dames-dubbelspel hadden onze ver tegenwoordigsters mej. Rollin Couquerque en mej. Terwindt in de eerste ronde een bye: ze kwamen nu Donderdag tegen de Engel- sche midden klasspeelsters Marquis en Rid del. Aanvankelijk vlotte het uitstekend in de Nederlandsche combinatie, maar in de twee de set werd er felle strijd gevoerd." Gelukkig lieten onze dames het niet op een final set aankomen. Borotra kwam Donderdagmiddag „uit de lucht vallen'', zooals Borotra dat alleen kan doen. In vier minuten had hij zich verkleed en speelde toen met Brugnon tegen het Zwitsersch-Yougoslavische paar Fisher-Ku- kuljevic. Gemakkelijk verkregen de Fran- schen hun overwinning niet. Onmiddellijk daarna moest Borotra weer aantreden, nu met mej. Noel tegen de Belgische combina tie De Meulemeester-De Borman, ook deze match werd door Borotra en zijn dame ge wonnen. De belangrijkste uitslagen luidden: Heeren-enkelspel: Quist (Australië) sloeg ïtoh (Japan) 60, 6—0. 6—3. Malfroy (Nieuw Zeeland) sloeg Jamain (Frankrijk) 6—0, 64, 7>5. Allison (V.S.) sloeg Van den Eynde (Bel- gi) 8—6, 7—5, 7—5. Perry (England) sloeg Van Rijn (V.S.) 63, 6—2, 6—0. Jones (Engeland) sloeg Pelizza (Frankrijk) 75, 7—5. 6—2. Grant (V.S.) sloeg Avory (Engeland) 64, 6—2, 6—4. Mac Grath (Australië) sloeg Del Castillo (Argentinië) 6—4, 2—6. 6—3. 12—10. Butler (Engeland) sloeg Petra (Frankrijk) 4—6. 8—6, 6—0. 8—6. Austin (Engeland) sloeg Tuckey (Enge land) 6—2. 6—1. 6—3. Martin Legeay (Frankrijk) sloeg Feret (Frankrijk) 61, 86. 86. Von Cramm (Duitschland) sloeg Boussus (Frankrijk) 64, 63. 6—2. Caska (Tsjecho-Slowakije) sloeg Cooper (Engeland) 6—1, 6—3, 6—2. Budge (V.S.) sloeg Lesueur (Frankrijk) 6—1, 6—1. 6—1. Maler (Spanje) sloeg Meredith (Engeland) 6—1, 6—2. 6—2. Crawford (Australië) slflfcg Gandar. Dower (Engeland) 6—1. 6—2. 6—3. Lee (Engeland) sloeg Stedman (Nieuw Zeeland) 6—3, 6—4, 6—4. Dames-enkelspel Mevrouw De la Valdene (Frankrijk) sloeg mej. Luxton (Engeland) 62. 61. Helen Jacobs (V.S.) sloeg mej. Goldschmidt (Frankrijk) 6—1. 6—0. Mevrouw Sperling (Denemarken) sloeg mej. Babcock (V.S.) 75. 61. Dorothy Round (Engeland) sloeg mevrouw Kraus (Oostenrijk) 61, 6—3. Dames-dubbelspel: Mevrouw Andrus en mevrouw Henrotin (V.S.-Frankrijk) sloegen mevr. Bowden en mevrouw Omeara (Engeland) 86. 63, Mej Jedrzejowska en mej. Noel (Pol en- rijk-Engeland) sloegen mej. Grover en mej. (Duitschland-Chili) 63, 8—6. Mej. James en mej. Stammers (Engeland) sloegen mevrouw Peters en mej. Harvey (En geland) 6—1. 62. Mej. Adamson en mevrouw De Meulemees- ter (Belië) sloegen mevrouw List en mej. Southwell (Engeland) 62. 64. Mevrouw Mathieu en mej. Yorke (Frank- rijk-Eneland) sloegen mej. Grover en mej. Osborne (Engeland) 63, 62. Mej. Rollin Couquerque en mej. Terwindt. (Nederland) slogen mej. Marquis en mej. Riddell (Engeland) 6—1. 7—5. Mej. Heeley en mej. Round (Engeland) sloegen mevrouw Freeman en mej. Clarke (Engeland) 63, 108. Heeren-dubbelspel Borotra en Brunnon (Frankrijk) sloegen Fisher en Kukuljevic (Zwitserland-Yougo- Slavië) 62, 75, 1513. Gemengd dubbelspel: Borotra en mej. Noel (Frankrijk-Engeland) sloegen De Borman en mej. Adamson (Bel gië) 06. 61. 86. Brugnon en mej. Jedrzejowska (Frankrijk -Polen) sloegen Jones en mevrouw Dyson (Engeland) 97, 63. Malfroy en mevrouw Sperling (Nieuw Zee- land-Denemarken) sloegen Sherwood en mevrouw Durr (Engeland) 5,0 ret. WIELRIJDEN. De Olympische weg wedstrijden. Selectierit rond de Haarlemmermeer. Van Maart af trainen de Nederlandsche amateurs regelmatig op den weg, hetzij in selectiewedstrijden, hetzij in officieele koersen. Zoo werd er Donderdagmiddag rond de Haarlemmermeer weer een selectierit gehou den. waaraan de beste amateurs uit ons land deelnamen. De start lag 25 K.M. van Schiphol af, in de buurt van Vijfhuizen. Het parcours rond de Haarlemmermeer is niet gemakkelijk: het bestaat voor een belangrijk deel uit een jrindweg, waar de beruchte ribbels in zitten, een straatweg, die er op het oog wel goed uit ziet, doch die inderdaad nog al wat kuilen bevat en enkele kilometers teerweg. Bovendien was het parcours erg stoffig, hetgeen na de droogte der laatste dagen geen verwondering behoeft te wekken. De omstandigheden waren dus verre van gemakkelijk. Op sommige ge deelten stond bovendien nog een flinke wind tegen, doch de zon ging vrijwel steeds schuil achter de wolken, zoodat de temperatuur nog al mee viel. Een kilometer na den start was er al een uitvaller te noteeren. Het was Langerak uit Scheveningen, die met de hand onder de wie len van een hooiwagen was gekomen. Deze renner was juist bij het passeeren gevallen, met het bovengenoemde noodlottig gevolg. Even later kon Saarloos (Rotterdam) wel op geven, wegens banddefect. Erg handig zette hij den nieuwe er niet op; hij kreeg inmiddels zulk een grooten achterstand, dat de Rotter dammer van verderen strijd afzag. Gooyenga uit Noordwolde (Gr.) onderging bij Hillegom hetzelfde lot. Even later volgde een groote valpartij, waaraan Hofman (Roermond), Van der Voorde (Clinge, Zeeland) het slachtoffer werden. Na ongeveer 40 kilometer lagen aan den kop Schulte, Hollander, Schipper, Leeuwen berg, Vethaak, Roes. Verschillende malen demarreerden de ren ners uit het hoofdpeloton, doch telkens werd ook weer afgestapt. Schipper draaide soepel door, liep tot 500 Meter uit. Bij Vijfhuizen had hij een minuut voorsprong op zijn achtervol gers, die er nu een razend tempo inzetten, met Schulte en Vethaak als de besten. Direct daar achter kwam een tweede groep, waarin Strob- be zat. De achtervolging werd nu serieus inge zet; zienderoogen liep men op den vluchte ling in. Het tempo was zóó snel, dat Smits gelost werd en op 77 K.M. had Schulte, die tenslotte alleen de achtervolging had ingezet, Schipper te pakken. Juist op dat moment had de laatste 'n lekken band en moest den strijd, dien hij zoo geruimen tijd moedig in zijn eentje gestreden had, opgeven. Schulte had dus toen de leiding met een 50 Meter voorsprong op Vethaak, welk ver schil in de resteerende kilometers nog grooter werd. In den tijd van 2 uur 43 min. 59 sec. kwam de Amsterdammer als eerste door de finish, die bij Schiphol was gelegen, Vethaak werd tweede met 36 seconden verschil, Strobbe derde op ongeveer twee minuten. Meer dan de helft der renners, die des mor gens aan de 100 K.M. waren begonnen, bereik te de finish niet. ATHLETIEK. De Nederlandsche kampioen schappen. Spannende strijd om de titels verwacht. Zaterdag en Zondag zullen op de sintel- baan te Amsterdam de Nederlandsche kam pioenschappen worden gehouden. Dat de strijd hevig zal zijn, heviger zelfs dan andere jaren, daarvan kan men met het oog op een eventueele verkiezing voor de Olympische ploeg, verzekerd zijn. Het is daarom geens zins overdreven, te beweren dat de kampioen schappen dit jaar meer dan ooit de belang stelling van zoowel athleten als publiek ge nieten. Nog nimmer is het voorgekomen, dat de wedstrijden zoo vroeg in het seizoen ge houden werden. In de vroegere Olympische jaren werd steeds een tijdstip gekozen na de Spelen, teneinde ervan verzekerd te zijn, dat alle athleten in hun best mogelijken vorm waren. Nu houdt men ze vroeg; men wil hen, die gedurende den winter getraind hebben, klaarblijkelijk van den voorsprong, dien zij hebben op andere athleten, die later plegen te beginnen, laten profiteeren. Onze stad heeft een goede kans. de vol gende week binnen haar muren, vier kam pioenen te herbergen. Onze favorieten zijn: Mej. Koning bij de 100 M. voor dames; Tackema op de 800 M.; Kaan op de 110 M. horden en tenslotte Lamoree op het polsstok hoogspringen. Zooals men weet heeft mej. Koning bij de wedstrijden sterk de aandacht getrokken, zóó zelfs, dat zij zich daarbij het recht verwierf, reeds bij de volgende wed strijd tegen de beste sprintsters van ons land uit te komen. Bij dezen wedstrijd Te Werve sloeg zij maar onmiddellijk al haar con currenten, waardoor zij direct bij de Olym pische training gevoegd werd en bij de kam pioenschappen de groote favoriete is voor den titel. Mej. De Vries is haar sterkste rivale; daarom zal mej. Koning er alles op moeten zetten om te zegevieren, doch zij heeft den moreelen steun van de overwinning van veer tien dagen geleden. Tackema heeft bij die laatste wedstrijden verloren van zijn concurrent Bouman, doch bij den Olympischen Dag stak hij zoover boven den Amsterdammer uit dat de moge lijkheid van een overwinning te allen tijde bestaat. Tenslotte is bekend, dat de Haar lemmer bij Te Werve in combinatie met zijn clubgenoot Mans tegen het horloge liep en al is de opzet in deze mislukt, Bouman kan nog niet gerust zijn. Natuurlijk wint Kaan den 110 M. horden loop. Wel wil men het in Amsterdam doen voorkomen, dat ook Brasser kans heeft op den titel, doch men verliest uit het oog. dat horclenloopen een speciale training behoeft. Brasser is tenslotte een tienkamper; hij loopt de horden vrij goed, doch een klasse zooals de Haarlemmer die vertegenwoordigt, benadert hij nog geenszins. Daarom is het voor Kaan slechts zaak. zich door een even tueele moeilijkheid bij den start niet te laten ontmoedigen. De voorspelling, dat Lamoree het kampioen schap polsstokhoogspringen zal winnen, is gebaseerd op de resultaten der laatste wed strijden, waarbij hij zijn clubgenoot en leer meester Van der Zee overtrof. Het is een heel moeilijk nummer, doch de Haarlemmer vertoonde de laatste wedstrijden een heel goede techniek, welke hem qua toekomst reeds boven zijn concurrenten moet staan. Op de 100 en 200 M. kan Van Geenhuizen deel uitmaken van de finale, terwijl v. d. Booren kans heeft zijn titel op de 400 M. te continueeren, hoewel de Duitscher Baum- garten als eerste door de finish zal gaan. De ploegen van Gita en „Haarlem" nemen tenslotte nog deel aan de 4 maal 100 Meter estafette., waarbij Gita de beste plaatskan sen heeft, ZIET DE ETALAGES! VRAAGT STALEN TEL. 12236 GED. OUDE GRACHT 78 maakt bekend, dat al haar MAATKLEEDING op eigen atelier vervaardigd wordt, uitslui tend door kleermakers die bij de grootste kleermakerijen des lands hebben gewerkt. ONZE WERKPLAATS is ter overtuiging steeds voor het publiek toegankelijk. Ons werk kunnen we dus TEN VOLLE GARANDEEREN. Deze week etaleeren wij een geheel nieuwe collectie stoffen Speciale Zomercostuums vanaf fl. 35.- n. maat Wij gaan dus voort, met 2 pantalons te leveren vanaf f 40. en noodigen een ieder uit een kijkje te komen nemen (Adv. lngez. Med.) CRICKET. HAARL. CRICKETBOND. Het programma voor Zaterdag. De belangrijkste wedstrijd voor Zaterdag is Haarlem 3C.V.H. 4. Als C.V.H. kans ziet om van Haarlem te winnen, dan is de strijd om het kampioen schap nog geheel open. Wint Haarlem echter, dan is zij op de goede weg om evenals vorig jaar, het kampioenschap te behalen. Wij houden het op Haarlem. Rood en Wit 4 ontvangt Haarlem 5. In deze wedstrijd zal Rood en Wit 4 wel als overwin naar uit het strijdperk treden. Op het Kennemer Lyceum wordt Bloemen- daalRood en Wit 5 gespeeld. Bloemendaal dat de vorige week tegen C.V.H. 4 zoo teleur gesteld heeft, zal wel niet veel moeite hebben met Rood en Wit 5. Bij C.V.H. 3—Haarlem 4 hebben de bezoekers de beste papieren. Het programma voor Zondag. Zondag wordt aan de Spanjaardslaan Rood en Wit 4Rood en Wit 3 gespeeld. Deze wedstrijd wordt te 11 uur begonnen. JfcKcUÜ. kod md Èaü de Cologne (Adv. lngez. Med.) CRICKET IN ENGELAND. Te Bath won Yorkshire 392 in twee dagen van Somerset 146 en 94. De „Tykes" werken zich weer naar boven, na door een paar ver regende wedstrijden achterop geraakt te zijn. De strijd tusschen Kent, Notts, Middlesex. Derby en Yorkshire wordt interessant temeer waar Kent niet gunstig staat tegen Lancs. De stand van de overige wedstrijden is: Sussex 424 tegen Oxford 226 en 120—4. Leicester 62 en 340—9 herstelde zich prachtig tegen Hants 140. Middlesex 317 en 3199 (Sinfield 9111) tegen Gloucester 249. De Cambridge-studenten 359 en 107—4 verliezen de leiding op de eerste innings tegen Surrey 291. Fishlock' scoorde tegen de Indiërs zijn 1000ste run, kwam dicht bij de 3 cijfers en maakte thans tegen Cam bridge 128, zijn 4de century. Derby 247 tegen Worcester 233 en 1438. Kent 164 en 183 tegen Lancs 131 en 124—4. Notts 435 (Lilley 124) tegen Warwick 98 en 51. Essex 150 en 1623 tegen Nort-hants 253. ACHT BALLEN IN EEN OVER. Op voorstel van de Australische Board of Control zal in de komende wedstrijden tegen Engeland een over van 8 ballen gebowld wor den. De M.C.C heeft zich met de proefneming die slechts voorloopig voor één jaar geldt, accoord verklaard. Ook zal hij wijze van proef de nieuwe l.b.w.-regel in het komende seizoen in Australië toegepast worden HONKBAL HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Het programma voor Zaterdag vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: 3e klasse. E. D. O. Ill—I. V. O. SwastikaR. C. H. II D. E. V. II—De Duvianen II ADVERTENTIES TER AANPRIJ ZING VAN GENEESMIDDELEN OF GENEESWIJZEN worden alleen ter plaatsing aanvaard, wanneer zij voorzien zijn van een stempel van de Com missie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmid delen en Geneeswijzen, ge vestigd te 's-Gravenhage, Segbroeklaan 33. ANNONCES VAN GELD- AANBIEDINGEN worden eerst na, van een bevoegde instan tie verkregen, gunstige infor matie, ter plaatsing aanvaard. WIELRIJDEN. De Olympische wegwedstrijden Een voorloopige Nederlandsche ploeg samen gesteld. Naar wij vernemen is een voorloopige Ne derlandsche ploeg, bestaande uit dertien weg renners. samengesteld, waarmede de training in verband met de a.s. Olympische wegwed strijden te Berlijn zal worden voortgezet. In deze training zijn opgenomen Gommans (Reuver, Limburg), Schulte (Amsterdam), Vethaak (Vlaar dingen), Strobbe (Hulst). Reuter (Amsterdam). Roes (Amsterdam) Schipper (Nieuwer Amstel), Duyvenbode (Rot terdam), Gageldonk (Breda). Saarloos (Rot terdam), Groenewegen (Amsterdam). Dem- menie (Rotterdam) en Leenknegt (Honte- nisse) invaller. De Olympische ploeg mag bestaan uit vier renners plus twee reserves, zoodat van boven genoemde renners dus de helft nog moet af vallen. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield op de Halfwegsche wielerbaan voor A- en B-kl. den len competitiewedstrijd en. voor de C-kl. en Juniores den 2en. Eerst startten de C-kl. 75 ronden 3 klassementen. De uitslag werd: 1. J. Walgien 13 pt., 2. Evers 9 pt., 3. H. Jansen 8 pt., 4. Jas 7 pt., 5. Lasschuit 4 pt. Wedstrijd voor juniores over 20 ronden: 1. v. Dokkum, 2. Banken, 3. Kleef. De overigen opgegeven. De A-kl. reden 75 ronden 1 eindklassement. Na een spannenden strijd werd de uitslag: 1. Korthals, 2. B. Matzen, 3. Kleef. 4. H. v. Haar lem. Bij de B-kl. een zelfde strijd. Hier werd win naar 1. W. Drogtrop, 2. W. Fennis, 3. Philippo, 4. B. Fennis. De overige A- en B-kl. opgegeven. Na de pauze een sprint voor Juniores over 5 ronden: 1. v. Dokkum. 2. Bank. 3. Kleef. De C-kl. reden een afvalwedstrijd over 25 ronden. Hier werd Lasschuit winnaar. De A- en B-kl. hadden eveneens een afvalwedstrijd over 25 ronden. Jammer was het dat Korthals pech kreeg. Hierdoor werd de uitslag: 1. Drogtrop. Zondag 4e competitiewedstrijd. Vertrek 8 uur. H.S.V. DE KAMPIOEN. Woensdagavond hadden wederom wedstrij den op 'de Heemsteedsche Wielerbaan plaats. Gereden werd een sprintrit en een afvalrace voor B-klasse, een omnium, en een sprintrit voor A-klasse en ten slotte een koppelwed strijd. Het verloop was als volgt: Sprint B-klasse: le serie: 1. De Lange, 2. Dalfsen, 3. W. Jansen 1-13-2; 2e serie: 1. Hen- sen, 2. Burger, 3. De Vos 52-1; 3e serie: 1. D. Drost, 2. D. v. Heijden, 3. Schenk 57-2; 4e serie: 1. De Goede, 2. P. Peetoom, 3. v. d. Mark 1-1-12; snelste 3e De Vos. le Demifinale: 1. De Lange; 2. Burger; 3. D. v. Heijden; 2e Demifinale: 1. Hensen, 2. P. Peetoom, 3. Dalfsen; 3e Demifinale: 1. De Vos: 2. D. Drost; 3. De Goede. Finale: 1. J. Hensen, 2. De Vos; 3. De Lange. Afvalrace: le. C. Meijer, 2e. Opbroek, 3e Burggraaf, n.g. Staphorst lekke band, Eesveld, v. Halst en Veenhof, welke in deze volgorde afvielen. Omnium tusschen gebroeders J. en L. Siets- ma en Beenv. d. Tuuk. Gebr. Sietsma wonnen deze aardige Omni um. Sprint A-klasse: le serie: 1. Groot, 2. Fabel, 3. Fruitema; 2e serie: 1. Wester, 2. Schaper, 3, v. Rooijen; 3e serie: 1. Schelvis, 2. Brey, 3. De Best. Finale: 1. Groot, 2. Schelvis, 3. Wester. Na sportief overrijden werd de uitslag: 1. Wester, 2. Groot, 3. Schelvis. Kleine finale: 1. Fabel, 2. Brey, 3. Schaper. Koppelwedstrijd 20 ronden 3 klassementen: le v. Rooijen—Schaper. 10 p.: 2e. Fruitema Ten Boom en GrootFabel elk 3 p.; 3e. Wes terde Best; 4e. BreyScheidier. 5e Oudolf Hessels 1 p.; 6e. Gebr. Th. en D. Drost en v. d. HeijdenBurger. 50 K.M. A en B-klasse: 1. R. Hessels, 2 Frui tema. 3. Veenhof; 4. H. Peetoom. C-klasse: 1. De Lange, 2. Kroon, 3. Valkman, 4. Beeldman. 5. De Winter. Juniores: 1. Keizerswaard, 2. De Jong, 3. Laan, 4. Timmermans. WATERPOLO. H.V.G.B.DE HAM (6—1). Het spel van de bezoekers had weinig te be- teekenen in deze ontmoeting. H.V.G.B. is van het begin tot het einde in de meerderheid ge weest; de groote overwinning was dan ook ten volle verdiend. Voor rust werden slechts twee doelpunten gescoord, beide door P. Rol. De Ham verdedigde in die periode hardnekkig. In de tweede helft konden de Kromme- nie'ers het tempo niet meer volhouden. Door dat de H.V.G.B.-achterhoede telkens opzwom, ontbrak bij de Ham alle verband. Al spoedig ontstond het derde doelpunt, wederom ge scoord door P. Rol (30). Hierna werd de stand door J. Bongertman en J. Rol op 6—0 gebracht. Even voor het einde wist de mid denvoor van de Ham doelman Boeree met een welgericht schot te passeeren. H.V.G.B. speelde met: A. Boeree, J. Bongertman Jr. A. H. Goedings, F. M. Hauber K. Bongertman, P. Rol, J. Rol. Deli Maatschappij. Aan de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Deli Maatschap pij, welke zal worden gehouden op 27 Juli a.s. zal worden voorgesteld, over het op 31 Octo ber 1935 geëindigde boekjaar een dividend van 8 procent uit te keeren Op rekening van deze uitkeering werd reeds een interim-dividend van 3 procent betaald. NOTARIS FAILLIET VERKLAARD. De rechtbank te Leeuwarden heeft op ver* zoek van de landarbeidersstichting „Eigen Kracht" te Gorredijk in staat van faillisse ment verklaard den heer M. L. S., die onlangs op zijn verzoek werd ontslagen als notaris te Gorredijk en secretaris-penningmeester van deze stichting was. De burgemeester van Opsterland stelt thans een een onderzoek in naar vermoedelijke on regelmatigheden in het beheer van deze stichting. Het tekort moet eenige duizenden guldens bedragen. HANDSLSBETREKKINGEN NEDERLAND— HONGARIJE. Woensdag is tusschen Nederland en Honga rije een regeling geparafeerd, waarvan de bedoeling is. de uitbreiding der handelsbe trekkingen tusschen beide landen te bevor deren. Deze regeling zal dezer dagen definitief worden in den vorm van een briefwisseling tusschen den Hongaarschen minister van buitenlandsche Zaken te Boedapest en onzen gezant aldaar. De steunverlagingen. Actie van den Haarlemschen Bestuurdersbond, De Haarlemsche Bestuurdersbond, waarbij ook de modern georganiseerden te Heemste de zijn aangesloten, belegt hedenavond in café Heytlager aan het Wilhelminaplein, een openbare vergadering in verband met de aan gekondigde verlaging van de steunnormen te Heemstede. Het woord zal gevoerd worden door een hoofdbestuurslid van het Neder- landsch Verbond van Vakvereenigingen en door het Heemsteedsche gemeenteraadslid H. Disselkoen. /ruttp/ 'TJUNCENi HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, Rott. n. New-Orleans, 25 te Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, (thuisreis) 24 te Penang. Boschfontein (thuisreis) 24 van Lissabon, Grootekerk 24 van Vlissingen naar Ham burg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisreis) 25 van Port Natal. Jagersfontein 24 van Beira naar Rotter dam. Meliskerk (uitreis) 24 van Marseille. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax 24 van Vigo naar Amsterdam. Alkmaar Chili naar Amsterdam via Liver pool, 24 (2 nam.) 350 mijl N.W. van Terceira. Atlas 19 van Ciudad Trujillo te Curacao. Baralt 20 van Curacao n. Bovenwindsche eilanden. Breda ,24 van Hamburg naar Antwer pen. Ganymedes 24 van Alexandria te Haifa. Hermes, 24 van Samos naar Piraeus. Iris 20 van Curacao naar N.-Columbia. Midas 17 van Curasao naar Ciudad Tru jillo. Poseidon 24 van Hamburg naar Amster dam. Titus 24 van Genua te Savona. Venezuela 25 van Barbados te Amsterdam. Vulcanus 24 van Piraues naar Volo. Plu to 24 van Amsterdam naar Kopen hagen. Theseus 24 van Amsterdam naar Ham burg. Triton 24 van Amsterdam naar Rotterdam. Boskoop, Chili n. Amsterdam, via Hamburg 24 van Rotterdam, ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono 25 van Batavia te Rotterdam. Baloeran (thuisreis) 24 van Cannes. Palembang (uitr.) 25 te Londen. Kota Nopan (thuisreis) 25 van Belawan. Djambi (uitr.) 25 van Suez. Indrapoera 24 van Rotterdam n. Batavia ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisreis) 24 van Montevideo. Alphacca 24 van Rotterdam te B.-Ayres. Alcyone 25 van Hamburg te Rotterdam. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Telamon 22 van Christobal n. Iquitos. Agamemnon 24 van Valencia te Alicante. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Singapore Hankow naar Rotterdam via Havre 23 (9.22 n.m.) 170 mijl Z. W. van Niton. Eurybates 25 van Batavia te Amsterdam. City of Eastbourne. Japan naar Rotterdam 24 van Woosung Radnorshire. Dairen n. Rotterdam, 22 te Honkong. Glenfinlas, Dairen n. Rotterdam, 25 van Port Said. Eurylochus, Liverpool naar Java 25 van Suez. Orestes, Hankow n. Rotterdam 23 van Co lombo. Sarpedon, Japan n. Rotterdam p. 24 Perim. Glenogle, Taku Bar n. Rotterdam, pass. 24 Prawle Point. Pa troel us 23 van Kobet n. Rotterdam. Bengloe, Kohsichang n. Rotterdam 24 van Aden. Agamemnon Japan n. Rotterdam pass. 24 Wight. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt 25 van Amster dam te Batavia. Marnix van Sint Aldegonde 25 van Batavia te Amsterdam. Poelau Laut 25 van Hamburg naar Bre men. Poelau Roebiah (uitreis) 25 van Suez. Salawati (thuisreis) pass. 24 Perim. J. P. Coen (uitreis) 24 v. Algiers. Chr. Huygens (thuisreis) 24 van Co lombo. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (uitreis) 23 van Las Palmas, Montferland (uitreis) 24 te Santos.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 12