Sport voor Zondag LAWNTENNiS ZATER DAG 27 JUNI 1926 HA AR E E M'S D A GRtAD 8 Cricket Voor Zondag Is weer een volledig eerste klas programma vastgesteld. Het zal ons benieuwen, wat Haarlem, die aan den Schoterweg tegen V.O.C. speelt, er nu van terecht zal brengen. De vorige week was het tegen V.R.A., vooral wat het batten betreft, weer misère. Het gevolg is, dat onze stadgenooten dan ook een stevige nederlaag leden. Ze staan alléén niet op de laatste plaats, omdat Hermes nog een punt minder heeft, maar men moet hierbij rekening houden met het feit, dat de Schiedammers pas drie wed strijden gespeeld hebben. Komaan, het kan toch geen kunststuk zijn, om morgen van V.O.C. te winnen? Het heeft ongetwijfeld tot blijdschap ge stemd. dat Rood en Wit eindelijk weer eens het zoet der overwinning gesmaakt heeft. En het prettigste is nog wel, dat ze tegen V.V.V. cricket heeft laten zien, dat in alle onder deden perfect was. Rood en Wit is dus weer op den goeden weg. Dat ze daarop moge blij ven Morgen speelt ze reeds voor de tweede maal tegen V.V.V.thans is het echter een uitwedstrijd. Als onze stadgenooten ook dien winnen, dan krijgen ze weer een behoorlijke plaats op de ranglijst. H.C.C. II—V.R.A. is een strijd tusschen twee gelijke krachten, al slaan we de capaciteiten van de Haagsche reserves toch nog iets hoo- ger aan, waaruit meteen blijkt, dat we een overwinning voor de thuisclub voorspellen, tenzij Glerum weer een century scoort. En wat den wedstrijd Hermes-D.V.S.H.C.C. I betreft, kunnen we eveneens niet anders doen, dan aan een victorie voor de Hagenaars, die op zulk een overtuigende wijze de leiding genomen hebben, denken. Maar de Schiedam mers zullen nu wel extra goed uitgerust den strijd aanvaarden, want ook zij staan feitelijk te laag op de ranglijst. Voor de Overgangsklasse was o.a. vastge steld de return wedstrijd C.V.H.R.C.H., maar die gaat niet door. Het programma luidt als volgt; Eerste klasse: H.C.C. 2—V.R.A. Hermes-D.V.S.H.C.C. I. HaarlemV.O.C. V.V.V.—Rood en Wit. Overgangsklasse: A.C.C.Excelsior. H.C.C. 3—H.B.S. Sparta—P.W. Tweede klasse A: U.V.V.—V.V.V. 2. V.R.A. 2—Haarlem 2. Hercules—A.C.C. 2. Kampong—R.I.O. Honkbal. Het programma voor Zondag luidt: Extra: FrankrijkHolland. Ie klasse: E.D.O. IAjax I. 2e klasse: H.HC. II—A.M.V.J. I. De Duvianen I—Catchers I. 3e klasse: Haarlem IIISchoten I. E.D.O. IV—R.C.H. IV. Schoten IIE.D.O. V. Door het feit dat van verschillende eerste klasse negentallen spelers naar Parijs zijn en van andere spelers noodig waren vóór een demonstratie in Hilversum is het programma wat schraal. In Haarlem e.o. is echter Zondagmorgen een eerste klasse wedstrijd en zijn des middags twee tweede klasse wedstrijden te aanschou wen. 's Morgens ontmoeten elkaar in het Noorder Sportpark E.D.O. en Ajax. Als de arm van Van den Heuvel nog niet in orde is zal Ajax wel heel weinig in te brengen hebben. En ook als dat wel het geval is, achten we nog E.D.O. de sterkste. H.H.C. II ontvangt des middags op het ter rein aan de Van Nesstraat, evenals De Duvia nen op het terrein aan den Driehuizerkerkweg in Santpoort een lastige tegenpartij. Naar onze meening heeft vooral H.H.C. II nog maar niet zoo gewonnen. Voetbal. Zal nu eindelijk het voetbalseizoen geslo ten kunnen worden? Wie zou dit niet hopen? En toch vreezen we. Men weet het: de laatste wedstrijd voor de competitie om het lands kampioenschap wordt gespeeld. Het gaat te Rotterdam tusschen Feijenoord en Be Quick. De thuisclub heeft aan een gelijk spel reeds genoeg om den titel van kampioen van Neder land voor de derde maal te verwerven. Maar- Be Quick koestert precies dezelfde sportieve opvattingen als H. V. V-, die eenige weken geleden, hoewel ze niets te winnen of te ver liezen had, zoo vinnig tegen H. F. C. van zich afbeet. Bovendien hebben de Groningers op eigen terrein reeds den eersten wedstrijd te gen Feijenoord gewonnen. Wat zou het een triomf voor hen zijn, wanneer ze nu ook kans zagen, den uitwedstrijd te winnen! Het gevolg zou dan echter zijn, dat Ajax Enschedé en Feijenoord een gelijk aantal punten zouden hebben, met de nare gevolgen daarvan. We gelooven evenwel, dat Feijen oord zich deze prachtige kans niet zal laten ontglippen. Er zij aan herinnerd, dat deze wedstrijd hedenavond half acht gespeeld wordt. De KennemersOlympia. Morgen valt dan de beslissing of het oude Goudsche Olympiade tweede-klasser zal blij ven of de Kennemers het zullen worden. Zocals te verwachten was hebben de Goud sche voetballers Zondag j.l. hun laatste kans ten volle uitgebuit, met het gevolg, dat V.I.O.S. met een 6—3-nederlaag huiswaarts werd ge stuurd. Met 4 punten uit 3 wedstrijden, alle op V.I.O.S. veroverd, moet Olympia morgen perse winnen, wil zij niet degradeeren, terwijl de Kennemers reeds aan een gelijk spel genoeg hebben om in vereeniging met het tweede elftal hun promotiefeest te vieren. Reeds ontelbare malen is beweerd, dat voetbal een kansspel is en zoo zou het dus geen al te groote verwondering behoeven te verwekken, als de Kennemers morgen voor de zooveelste maal de poorten van de tweede klas gesloten zagen blijven. Maar veel en veel grooter achten wij de kans. dat het Goudsche contingent, dat morgen in Beverwijk aanwezig zal zijn, teleurgesteld huiswaarts zal keeren. De kans, welke de Kennemers thans voor het grijpen hebben, hun voordeel van eigen ter rein. de 41-overwinning in Gouda be haald dit alles te zamen doet ons verwach ten. dat de honderden Beverwijksche voet balliefhebbers morgen hun tweede-klasser kunnen toejuichen. Play up, Kennemers! Tenslotte krijgen we voor afdeeling III nog den belangrijken promotiewedstrijd Borne- N.E.C. De winner daarvan is Zondagmiddag vier uur eerst-e-klaaier. We houden het op de Nljmeegsche cluft. ZWEMMEN. Drie nieuwe wereldrecords in de Vereenigde Staten. Twee door mevrouw Knight verbeterd. Leonore Knight. Uit New-YorkBij de dameskampioenschap pen verbeterde mevrouw Leonore Knight Wingard twee wereldrecords. Over de mijl (1609 meter) deed zij 24 minuten 7.2 sec.; dit wereldrecord stond tot nu toe op naam van Helen Madison met een tijd van 24 minuten 34.6 sec. gevestigd op 3 Juli 1930 te Long Beach. Het tweede wereldrecord, dat mevr. Knight verbeterde, was op de 1500 meter. Daarover deed zij 22 minuten 39.2 sec. Het oude wereld record stond al weer op naam van Helen Madison met een tijd van 23 minuten 17.2 sec. gevestigd op 15 Juli 1931 te New-York. Voorts heeft Ralph Flanagan een nieuw wereldrecord gevestigd op de 880 yards vrije slag met een tijd van 10 minuten 7 sec.; het oude wereldrecord stond op zijn eigen naam met een tijd van 10 min. 7.6 sec. gevestigd op 8 Juli 1935 te Detroit. NIEUW WERELDRECORD 1500 METER VRIJE SLAG DAMES. Tijdens te Kopenhagen gehouden zwem wedstrijden slaagde de Deensche zwemster Frederiksen erin, met een tijd van 22 min. 36.7 sec. een nieuw wereldrecord te vestigen op de 1500 M. vrije slag. Het oude record stond op naam van Mevr. L. Knight—Wingard (V.S.) met een tijd van 22 min. 39.2 sec., dat zij juist een dag tevoren op haar naam had gebracht. OLYMPISCHE SPELEN. JAPANSCHE EN ARGENTIJNSCHE DEELNEMERS GEARRIVEERD. Uit Berlijn: De bevolking van het Olympi sche dorp heeft zich Vrijdag met Japansche en Argentijnsche Olympische deelnemers uit- gèbfeid. Onder" leiding' van den' Japanschen zwemmer Kiyokawa zijn 's morgens Vroèg'22 Japansche Olympische deelnemers in Berlijn aangekomen. Nadat zij door talrijke leden van de Japan sche kolonie waren verwelkomd, werden zij door het Duitsche Olympisch Comité ontvan gen. Onmiddellijk daarna vertrokken zij naar de hun toegewezen huisjes in het Olympische dorp. Met het s.s. ,,Cap Arkona" is Vrijdagmorgen eveneens de volledige Argentijnsche Olympi sche ploeg in Hamburg aangekomen. Talrijke vrienden van de 57 man tellende ploeg waren met een sleepboot de „Cap Arkona" tegemoet gevaren. Tijdens den overtocht hebben de Argentijnen gelegenheid gehad, zich op de sportdekken van hun schip te oefenen. Nadat de gasten op het stadhuis te Hamburg waren ontvangen, ver trokken zij naar het Olympische dorp. DE CHINEESCHE PLOEG VERTROKKEN. Uit Shanghai: Met het Italiaansche s.s. „Comteverde" zijn de 170 Chineesche athleten, die voor de eerste maal aan Olympische Spe len deelnemen, van Sjanghai naar Europa ver trokken. CRICKET IN ENGELAND. Notts op de eerste plaats. Kent 164 (Fagg 71) en 183 werd te Liverpool hi een wedstrijd met lage totalen door Lan cashire 131 en 2188 met 2 wickets geslagen en is thans mede door de overwinning die zoo wel Notts als Derbyshire wisten te behalen op de derde plaats aangeland. Hardstaff (121), Lilley (124) die no. 9 inging en Staples met den bal (513) gaven Notts 435 een groot overwicht op Warwick 98 en 236 dat de 3de inningsnederlaag in successie leed. Derby 247 (Townsend 75) en 1497 behaalde een moei lijk bevochten zege op Worcester 233 «Gibbons werd voor 99 door Copson gebowld!) en 162. Sussex 424 won met innings van Oxford 226 en 172 (Hammond 740). A. Melville scoord zijn eerste century (142) en met Parks (159) 241 voor het 4de wicket. Middlesex 317 en 329 (Hendren wederom 66. Compton 81, Hulme 87) tegen Gloucester 249 moest wegens regen ge staakt worden evenals Surrey 291, dat Go ver rust gaf tegen Cambridge 359 (N. W. D. Yardley 116*, King 438) en 1074. Leicester 62 en 334—9 (Berry 143) tegen Hants 140 en 1475 eindigde in een draw, alsook Essex 150 en 3448 (Nichols 101) tegen Northants 253 (H. J. H. Lamb 91 not out) en 133—5. De stand is thans 1 Notts, 2 Derby, 3 Kent, 4 Yorkshire, 5 Middlesex, 6 Surrey. BOKSEN MAX SCHMELING TE BERLIJN AANGEKOMEN. Vrijdagavond omstreek negen uur is de ex-wereldkampioen in het zwaargewicht, Max Schmeling per extra-vliegtuig, dat hem door den rijksminister voor propaganda, dr. Goeb- bels. ter beschikking was gesteld, op het vlieg veld Tempelhof aangekomen, waar hij door een duizendkoppige menigte begroet werd. Na dat hem een aantal kransen en bloemstukken overhandigd waren, werd hem door den ver tegenwoordiger van den Rijkssportleider, een plaquette overhandigd, terwijl zijn echtge- noote evenals haar man een z.g. Olympische palmtak werd aangeboden. Nadat vele foto's gemaakt waren en Max Schmeling zijn dank had uitgesproken voor de hem gebrachte hulde, verliet hij, nogmaals luide toegejuicht door de aanwezigen, het vliegveld. De int. kampioenschappen van Wimbledon, DE REGEN SPELBREKER. Uit Londen; De regen is Vrijdag spelbreker geweest, 's Nachts was het begonnen en 's mor gens regende het nog. Het gevolg was, dat toen men Vrijdagmiddag de partijen wilde voortzetten, slechts vier banen bespeelbaar' bleken te zijn. Dit gaf een groote vertraging in de afwerking van het pro gramma. De partij tusschen mej. Rollin Cou- querque en mej. Horn kwam niet aan de beurt en ook mej. Terwindt en Knottenbelt zagen hun partij in het gemengd dubbelspel uitge steld. Vier achtste finales in het heer en-enkelspel stonden op het programma. Austin bereikte gemakkelijk de laatste „acht" door in drie sets van Martin Legeay te winnen. De tijd, dat Frankrijk in het heeren-enkelspel nog kansen bezat, schijnt wel voor goed verdwenen te zijn. Von Cramm moest een set afstaan aan den Spanjaard Maier. nadat vooral in de eerste set hevig gestreden was. Budge sloeg den Tsjech Caska zonder veel moeite, maar ook Allison ondervond bij Jones meer tegenstand, dan hij verwacht had. In vier sets won de Amerikaan. Maar hij moest niet minder dan 23 games afstaan; zelf won hij er 24. Twee Amerikanen, één Engelschman en één Duitscher hebben zich dus ï'eeds voor de kwart eindstrijden geklasseerd. Allison én Van Rijn. In het dames-enkelspel en in" het dubbel spel'vielen geen bijzondere of verrassende uit slagen te noteeren. In het heeren-dubbelspel was de ontmoeting tusschen de Amerikanen Grant en Stratford tegen onze landgenooten Hughan en Van Swol hoogst interessant. In vijf sets, waarin van begin tot eind strijd geleverd werd, won nen de Amerikanen met 97 in de beslissen de set. De cijfers toonen wel heel duidelijk aan, dat onze landgenooten zich tot het alleruiter ste verdedigd hebben en dat ze zelfs menig maal goede kansen op een zege hebben gehad. In het gemengd dubbelspel wonnen de titel houder Perry en Dorothy Round zonder veel moeite van het Zuid-Afrikaansche paar Spen- ce en mevrouw Allister. Ook mej. Noel met haar partner Borotra kwamen een ronde ver der. Dorothy Round. De belangrijkste uitslagen waren: Heeren enkelspel achtste finales: Austin (Engeland) sloeg Martin Legeay (Frankrijk) 6—4 6—1 6—2. Von Cramm (Duitschland) sloeg Maier (Spanje) 10—8 6—2 2—6 6—2. Budge (V.S.) sloeg Caska (Tsjecho-Slowa- kije) 6—3 6—0 6—4. Allison (V.S.) sloeg Jones (Engeland) 108 64 1—6 7—5. Damesenkelspel derde ronde: Kay Stammers (Engeland) sloeg mevr. De Meulemeester (België) 64 60. Mej Noel (Engeland) sloeg mej. Lumb (En geland) w.o. Mej. Lizana (Chili) sloeg mej. Wallis (Ier land) w.o. Mej. Adamson (België) sloeg mevr. Henrotin (Frankrijk) 6—4 4—6 9—7. Mej. Hardwick (Engeland) sloeg mevr. Lucas (Engeland) 86 63. Mej. Jedrezejowska (Polen) sloeg mevr. King (Engeland) 63 62. Mej. James (Engeland) sloeg mej. Saunders (Engeland) 3—6 6—4 6—3. Mej. Heeley (Engeland) sloeg mej. Dickin (Engeland) 63 22 ret. Mej. Whitmarsh (Engeland) sloeg mej. Hobson (Engeland) 63 75 Dames dubbelspel: Mevr. Allister en mej. Nuthall (Zuid-Afrika—Engeland) sloegen mej. Babcock en mevr. Van Rijn (V.S.) 64 36 6—3. Heeren dubbelspel: Malfroy en Stedman (Nieuw-Zeeland) sloe gen Butler en Ritchie (Engeland) 5—7 7—1 75 6—4. Crawford en Quist (Australië) sloegen Kho en Lum (China) 6—1 6—2 6—4. Grant en Stratford (V.S.) sloegen Hughan en Van Swol (Nederland) 46 6—4 6—3 57 9—7. Gemengd dubbelspel: Mej. Noel en Borotra (Engeland—Frankrijk) .sloegen mevr. O'Meara en Ritchie (Engeland) 6_o 7—5. Perry en Dorothy Round (Engeland) sloegen dr. Spence en mevr. Allister (Zuid-Afrika) 62 6—3 TOURNAMENT ..BREDERODE". De uitslagen van de partijen van Vrijdag avond luiden: Heerenenkelspel. Tweede ronde: J. Dolleman slaat A. M. Cats 63, 64. v. Stederen slaat J. M. Deegenaar 6—3, 46, 6—1. Derde ronde: J. L. v. Heek slaat v. Stederen 63, 63. Gemengddubbclspel. Eerste ronde: Mej. F. Kerckhoven en H. Blom slaan mevr Kolff en Klok 62, 6-1. Derde ronde: Mej. M. Ruel Engelman en J. L. v. Heek slaan mej. A. de Vletter en A. de Vletter Jr. 61, 60 Heerendubbelspel. Eerste ronde: J.-M. Deegenaar en P. Langendijk slaan J v. Hesel en F. Lanting 62, 63. Demesdubbelspel. Eerste ronde: Mej. F. Kerckhoven en mej. I. van Hasselt slaan mej. van Ruel Engelman en mevr. D. van HeekAarts 63, 63. Mevr. P. Kolf en mevr. J. Harteveld slaan mej. M. de Roos en mej. N. de Roos 6—1, 64. Troosttournooi. Heerenenkelspel. Eerste ronde: H. Blom slaat J. Bijlmer 62, 6—1. Tweede ronde: Domhoff slaat A. J. Nieland 57, 63, 75. DAMMEN. NIEUW DAMWERK VAN HISTORISCHE WAARDE. De heer G. A. Cremer (een zoon van Ds. E. Cremer te Veendam) heeft voor eigen reke ning een damwerk uitgegeven, dat van bijzon dere historische waarde genoemd mag wor den. Cremer is er namelijk in geslaagd na jaren lange studie de in binnen- en buitenlandsche bladen, tijdschriften en periodieken versche nen problemen systematisch te rangschikken. Hierdoor heeft hij orde gebracht in den chaos van problemen door een selectie van 158 mo tieven-problemen bijeen te brengen en het auteurschap dezer motieven voor de geschie denis vast te leggen. Dit is nu eens een boek speciaal voor problemisten en het eerste stan daardwerk wat feitelijk over de problematiek verscheén. Een motieven-register maakt het zoeken in dit labyrint van probleemcomposities al bij zonder gemakkelijk. Bij de samenstelling van dit zeer omvang rijke werk werd de auteur niet gedreven door eerzucht, doch begon aan dit werk omdat een ander het niet deed en er niet langer ge wacht kon worden. Cremer heeft de dambeweging in 't alge meen, doch de problemisten en probleemlief hebbers in 't bijzonder door de uitgave van dit werk ten zeerste aan zich verplicht. VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VAN „HEEMSTEDE". Uitslagen van Zondag 21 Juni 1936: Spaarnevogels IE.D.O. V 20 Ripperda HIE.H.S. II 40 Spaarnestad IIHalfweg III 42 Droste IVI. Vogels I 50 I-Iet programma voor Zondag 28 Juni luidt: Aanvang 10 uur: T.H.B. IID.I.O. n. Aanvang 1 uur: D.I.O. III—Sp. Vogels III. Aanvang 's avonds half acht; Zeemeeuwen I—Ripperda I. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Om tot een spoedige afwerking der na- competitie te komen, worden de resteerende wedstrijden Zondag gespeeld op 't terrein van Sport Vereent achter de Ruïne van Brederode. De duur der wedstrijden is tweemaal een half uur met tien minuten rust, Om de begin opstelling wordt geloot. Het programma is dan als volgt: 9 uur: Beslissing kampioen afd. B. der La gere series Aurora 3Flora 2. 10.15 Finale Stads-Editie Beker tusschen Oosterkwartier 2 en Flora 1. 11.30 Finale kampioenschap Lagere series. Aurora 4Aurora 3 of Flora 2. Voor de korfballers nog een interessant slot, wat zeker heel wat belangstelling zal trekken. Voor de kano-wedstrijden, georganiseerd door den Kring Amsterdam van den Ned. Kano bond bestaat, ook van den kant der Haarlem- sche vereenigingen veel animo, zoodat velen, reeds om zeven uur Zondag, naar het Noord- Hollandsch Kanaal trekken. Veel succes! WIELRIJDEN. VOORRONDE NATIONALE STAYERS KAMPIOENSCHAPPEN. Vrijdagavond werd op de stadionbaan te Amsterdam de voorronde ven-eden van de wedstrijden om het nationale stayerskam pioenschap. Daar de gegadigden voor dezen titel zoo talrijk waren, was bepaald dat de twee eerstaankomenden dezer voorronde de twee nog openstaande, plaatsen in de series zouden innemen. De uitslag luidde: 1. Matena, 2. Van der Valk op 100 M.. 3. Wol- denöorp op 460 M.. 4. Van der Heijden op 3350 M.. en 5. Van der Meer op 4500 M. HOCKEY. OLYMPISCHE PLOEG OP HET KENNEMER LYCEUM. A.s. Zondag te half twaalf, speelt de volle dige Nederlandsche Olympische hockeyploeg een oefenwedstrijd op het terrein van het Kennemer Lyceum te Overveen. Zes promi nente spelers, onder wie A. de Roos te Bloe- mendaal, vullen haar aan. De wedstrijd is be doeld als directe voorbereiding voor de ko mende landenwedstrijden tegen Afghanistan en België. SCHAKEN. HET OOSTEN. De heeren J. Bert en J. W. Brugman speel den een simultaan-wedstrijd tegen de leden van de schaakclub „Het Oosten". Beide spe lers hadden ieder 14 borden. Het resultaat van den heer Bert luidt: 10 gew., 1 verl. 3 remise. Verloren werd tegen M. Bijnema. Remise behaalden de volgende hee ren: J. J. Piers. W. Prinsen en J. Huizing. Het resultaat van den heer Brugman luidt: 7 gew. 1 verl.. 6 remise. Verloren werd tegen H. v. Beem. Remise be haalden de volgende heeren: A. Sierveld, Ph. Bergman, J. Plantje, Zwaanswijk, J. Hoof en Frijn. WATERPOLO. NEREUS—D. W. R. (4—1). Al dadelijk na het beginsignaal weet Nereus van een fout gebruik te maken en de leiding te nemen (1—0). Hetzelfde herhaalt zich kort hierop (20). Maar dan herstellen ,.De Wa terratten" zich; ook het. Nereus-doel wordt onder schot genomen, doch zonder succes. Spoedig na rust laat mej. N. Kollerie den bal door haar handen glippen (30). Dit wordt D. W. R. te bar. Fel komt zij op zetten. Een der Nereus-dames moet wegens een overtreding het water verlaten; mej. Hou- ben weet met een goed schot een tegenpunt te maken (31). Het is Nereus, die den voor sprong vergroot tot (41), met welken stand het einde komt. DOLFIJN—HAARLEM (2—2) Vrijdagavond speelde Haarlem een uitwed strijd tegen Dolfijn te Amsterdam. Haarlem gaat als volgt te water: H. Bannink. F. v. Helsdingen, J. v. Hemsbergen, G. Captein, W. Hölsken, C. Zeeman, Th. Hölsken. Enthousiast wordt er direct aan weerszijden gespeeld. Als een der Dolfijnen te forsch op treedt, wordt hij naar den Kant verwezen, waardoor van Helsdingen met een scherp hard schot de leiding neemt. Dolfijn onderneemt direct na het uitzwemmen een algemeenen aanval, die succes oplevert als v. d. Kamp een zuiver geplaatste bal in het net werkt. Haar lem behoudt daarna nog het beste deel van het spel, hoewel het niet erg meeloopt als Van Hemsbergen en daarna Zeeman keihard op de bovenlat schieten. Met gelijken stand komt de rust. Onder leiding van F. Kuijper probeert Dol fijn het spel meer naar de Haarlem-helft te verplaatsen. Haarlem houdt echter uitstekend stand en herneemt de leiding door een schot van Bannink. Dolfijn zet er alles op om den achterstand in te halen. Vlak voor het einde breekt de Dolfijn-achterhoede nogmaals door; de vrij liggende Brink scoort met een scherp schot den gelijkmaker. A.s. Dinsdagavond speelt Dolfijn den return wedstrijd te Haarlem in Stoop's Open Bad. Het programma van deze interessante wedstrij den is: Half acht: Dames Zignea—De Waterratten. Acht uur: Haarlem 2—H. V. G. B. 3 Half negen: Haarlem—Dolfijn COMPETITIE KRING HAARLEM VAN DEN K.N.Z.B. Van 30 Juni tot en met 6 Juli as. worden de volgende wedstrijden gespeeld: Dames: 2 Juli: V.Z.V.—H.P.C. 2. 6 Juli: H.P.C. 2—H.Z.V. Heeren Eerste Klasse: 3 Juli: D.W.R. 3Haarlem 3. 3 Juli: H.V.G.B. 4—V.Z.V. 2. Heeren Tweede Klasse: 30 Juni: K.Z.—H.Z.V. 1 Juli: H.P.C. 6—Halfweg I. 3 Juli: H.V.G.B. 5—H.P.C. 6 Heeren Derde Klasse: 2 Juli: Velserend—H.P.C. 7. Jongens Adspiranten: 30 Juni: H.Z.V.—V.Z.V. b. 1 Juli: H.P.C. aHaarlem. HET IJ—H. P. C. (2—2). Mooi was bij H.P.C. nog niet aanwezig, zoodat met zes tegen zes man werd begon nen. Reeds direct blijkt dat H.P.C. er alles op wil zetten; zij valt heftig aan, doch Veen- stra is op zijn post. Daar aan de andere kant de H.P.C.-achter- hoede de IJ-voorhoede goed bewaakt, blijven doelpunten uit. Rust komt dan ook met 0-—0. Mooi is inmiddels gekomen, zoodat de twee de helft met twee volledige teams wordt be gonnen. Het is Moolenaar, die aan het U de leiding geeft (10). Thans worden Kooyman en de IJ-speler Kohier uit het water gezonden. Na den in gooi komt de bal bij Derx, die zuiver naar Mooi plaatst en vandaar naar Uitendaal, die on houdbaar inschiet (11). Na dit doelpunt ontstaat een kleine ver warring voor het H.P.C.-doel Derx laat zijn man even vrij, wat net genoeg is om te. scoren (21). H.P.C. houdt echter moedig vol. Derx wordt „genomen". Zijn goed geplaatste bal gaat via Mooi naar Kooyman, die Veenstra opnieuw passeert (22). Wel blijven beide partijen energieke pogin gen doen om te doelpunten, maar de tijd is te kort. De stand in dezp afdeeling is thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. H. P. C. 3 2 1 0 5 9—3 Het U 2 1 1 0 3 8—4 Dolfijn 2 10 12 3—2 Haarlem 2 10 12 57 L. Z. C. 3 0 0 3 0 1—10 HET IJ 2—H. P. C. 2 (3—1). Al heel spoedig nam Het IJ de leiding (1—0). H. P. C. speelde moedig verder; het samen spel was echter niet goed. Voor de rust vergrootte Het IJ haar voor sprong tot 20. Na de rust vrijwel het zelfde spelbeeld. Het is wederom Het IJ, die scoort <30). Na dit doelpunt pakt H.P.CC. nog eens goed aan; het is Leloux, die het verdiende tegen punt scoort. H. P. C.—A. D. Z. II (2—1). (Dames). De H.P.C.-dames vallen direct goed aan, doch ook A.D.Z. laat zich niet onbetuigd. Het is mej. Steenhuyzen: die voor H.P.C. de score opent (10). Na de rust pakt A.D.Z. nog eens extra aan, doch vindt mej. v. d. Zouwe in goeden vorm. Eindelijk gelukt het aan de Amsterdamsche dames, een doelpunt te maken (11). Thans is de beurt weer aan de H.P.C.- dames. Mej. C. Kann zwemt op, plaatst goed naar mej. Steenhuyzen, die handig scoort (2—1). De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. H. P. C. I 5 4 1 0 9 13—4 Nereus I 6 5 0 1 10 21—5 A. D. Z. II 4 2 0 2 4 5—5 D. W. R. I 4 1 1 2 3 3—6 Nereus II 55 1 0 4 2 3—15 Zignea 4 0 0 4 0 2—12 KRING HAARLEM. W. Z. V.-adsp.—H. P. C. a-adsp. 1—4

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10