zaterdag 27 TUNT 1935 HAARCE M'S D A G B E A D TT lAAT/TmiCUÏÏN Nog ruim 150.000 arbeiders staken in Frankrijk. Zelfs kinderen doen er aan mee. PARIJS, 27 Juni. Volgens een mededeeling van het ministerie van binnenlandsche za ken bedroeg het aantal stakers in geheel Frankrijk Vrijdag nog 153 794. Dit hooge cij fer vindt zijn oorzaak in het feit, dat da gelijks in de provincie nieuwe stakingen worden begonnen. De matrozen van Port Vendres en Rouaan hebben gisteren het werk hervat. In de klei ne Middellandsche zeehaven Caronte is het tot incidenten gekomen. Te Royan zijn de visschers in staking ge gaan wegens conflicten met de vischhande- laars. Te Havre hebben de kadewerkers opnieuw een deel der havenwerken bezet en nieuw eischen gesteld. In de Zuid-Fransche stad Pau, waar in hoofdzaak Spanjaarden wer ken, zijn thans ook fabrieken en werkplaat sen bezet. Te Ronnes hebben leerlingen in een fa briek voor staal- en rasterwerken, kinderen tusschen 13 en 17 jaar, de staking afgekon digd. Botsingen in het Quartier Latin. Zaterdagavond weer incidenten verwacht. PARIJS, 27 Juni (A.N.P.) Alleen de rechtsche bladen „Ami du Peuple", „Jour", en „Echo de Paris", making melding van botsingen, die gisteravond in het Quartier Latin moeten hebben plaats gehad. Volgens het eerste blad zijn meer dan 30 personen gewond bij een vechtpartij tusschen stu denten die juist hun examen gedaan hadden en 200 of 300 aanhangers van het Volksfront. De vechtpartijen werden overal in straat jes en stegen voortgezet. Men verwacht, dat Zaterdagavond nieuwe botsingen zullen plaats hebben. Japan zou Duitsche wapen leveranties aan China goed keuren. Als er maar geen modeluitrusting wordt geleverd. Volgens een bericht uit Japansche bron afkomstig uit Sjanghai is in Mei jl. te Ber lijn een Chineesch-Duitsche overeenkomst onderteekend voor de levering van 100 mil- lioen Chineesche dollars aan wapenen en munitie aan China. Naar men gelooft worden de Japansche militaire leiders van den loop der onder handelingen over deze levering op de hoogte gehouden en zouden zij deze stilzwijgend hebben goedgekeurd, mits China geen aller modernste modeluitrusting zou worden ge leverd. Maandag Volkenbondsraad, Dinsdag Bondsvergadering. Wordt Bruce opvolger van president Benesj? GENèVE, 26 Juni (Reuter). Leon Blum wordt Zaterdagavond te Genève verwacht. Zondag zal hij met Yvon Delbos en Anthonie Éden besprekingen voeren. De vertegenwoordigers van de Kleine En tente en deBalkan-Entente zullen Zaterdag- met Yvon Delbos de lunch gebruiken. De Volkenbondsraad zal Maandag bijeenkomen, terwijl de Volkenbonds vergadering Dinsdagmiddag zal wor den gehouden. Deze zal een nieuwen president moeten aan wijzen ter vervanging van Benesj, die sedert de laatste bijeenkomst van de Volkenbonds vergadering tot president van de Tsjecho- Slowaaksche republiek werd gekozen. Als eventueel opvolger van Benesj wordt de Australische afgevaardigde Bruce genoemd. Het autobus-ongeluk te Arnhem. Toestand van alle gewonden vooruitgaande. De Tel. verneemt uit Amsterdam: De commissaris van politie heeft het uit voerig justitieel onderzoek naar de autobus ramp op den Amsterdamscheweg beëindigd. Ir. Zoetelief Norman te Oosterbeek zet het technisch onderzoek, dat hem door de justitie werd opgedragen, nog voort. De toestand van alle gewonden is vooruit gaande, hoewel er één nog niet buiten levens gevaar is. Of er nog gewonden naar de Am- sterdamsche ziekenhuizen overgebracht zullen worden, staat niet vast. Een Koninklijk Be sluit heeft geregeld, dat de ziekenhuiskosten voor hen, die zelf niet bij machte zijn deze te voldoen, moeten worden betaald door de gemeente, waar de betrokkenen woonachtig zijn, in dit geval Amsterdam. Staking in de nationale spinnerij in Alexandrië. Bloedige botsing tusschen stakers en politie. ALEXANDRIë, 26 Juni (Reuter). In de nationale spinnerij alhier is een staking uit gebroken. Van de 4000 arbeiders staakt de helft. Toen de politie de werkplaatsen wilde ontruimen ontstond een botsing, waarbij 80 personen gewond werden, van wie er 50 naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Er werden 1200 arrestaties verricht. NUTSKWEEKSCHOOL TE HAARLEM. Nuttige handwerken. Geëx. 6 candHaten. Geslaagd de dames: C. J. Hartog, J. P. Henzen, P. N. van Heuven, H. J. van Vuure en L j. van Suylekom. Duitschland heft goudclausule voor bepaalde leeningen op. Speciaal voor Amerikaansclie industrieele credieten. BERLIJN, 27 Juni. (A. N. P.) Het kabinet heeft een wetsontwerp aangenomen, waarin de goudclausule wordt opgeheven voor alle leeningen, aangegaan in valuta's, die sedert de uitgifte gedevalueerd zijn. Deze leeningen zullen voortaan worden te rugbetaald tegen de nominale waarde van het gedevalueerde geld. De wet is speciaal van toe passing op de leeningen, die door de Duitsche industrie in de Vereenigae Staten zijn ge plaatst. Ongeluk bij Italiaansche manoeuvres. MILAAN, 27 Juni. Bij legermanoeuvres aan de Dora Riparia in de nabijheid van de stad Ulx heeft tengevolge van het stijgen van het water een aardverschuiving plaats gehad, waardoor een onderofficier en zes manschap pen in de rivier vielen. Drie bersaglieri zijn om het leven gekomen. Polen staakt de transfer voor buitenlandsche leeningen. Dienst der buitenlandsche lee ningen wordt voortgezet. Met betrekking tot het stopzetten van den transfer wordt er in welingelichte kringen op gewezen, dat Polen den dienst der buiten landsche leeningen zal handhaven. Polen zal nu door besprekingen met de cre- diteur-staten, in de eerste plaats met de Ver- eenigde Staten en Frankrijk mogelijkheden zien te bereiken voor betalingen zonder echter den deviezenvoorraad hierbij te betrekken. Dit zou kunnen worden bereikt, indien de crediteur-staten het handelsverkeer met Po len zoo zouden inrichten, dat de Poolsche han delsbalans weder een actief-saldo zou aanwij zen, of indien zij een betaling door goederen of een dergelijke regeling zouden willen over wegen. Fraude te Smilde? Burgemeester weigert inlichtingen. SMILDE, 27 Juni. Gedurende den laatsten tijd zijn in den ge meenteraad herhaalde malen besprekingen gewijd aan het slordige beheer van de admi nistratie van de Vereeniging ingevolge de Landarbeiderswet. Op 1 Januari 1936 is dit beheer onder gebracht op het gemeentehuis, nadat het tot zoolang was beheerd door een der wethouders. F. V.. als secretaris-penningmeester van de vereeniging. De debatten in den raad waren aanleiding tot het ontheffen van den heer V. uit zijn functie. Het A. N. P. heeft zich gewend tot den bur gemeester van Smilde, die weigerde omtrent deze zaak ,die volgens de mededeelingen welke het A. N. P. ontving, ook zal leiden tot aftre den van den heer V. als wethouder en raads lid, inlichtingen te verstrekken. WEER EEN COLPORTAGE-RELLETJE TE AMSTERDAM Vrijdagavond om half tien ontstond een col- portagerelletje op de Wéstermarkt te Amster dam. Een N.S.B.'er moést na een vechtpartij de vlucht nemen. Hij zocht zijn toevlucht in een garage, waar bij werd ontzet door eenige agenten, die met den gummistok ruim baan maakten. ZWART-FRONT-COLPORTEUR TE AMSTER DAM AANGEHOUDEN Op het Muntplein te Amsterdam is Vrijdag avond een colporteur, die met „Zwart Front", waarin een beleedigend artikel voor minister Colijn voorkwam, ventte, aangehouden. Na verhoord te zijn. is hij op vrije voeten ge steld. De bladen zijn in beslag genomen. ONGERUSTHEID OVER HUBERT WILKINS. Er bestaat ongerustheid over het lot van Sir Hubert Wilkins, den bekenden Britschen Poolonderzoeker. die tien dagen geleden met de „Wyatt Earp" naar de Noordpool is ver trokken. De vrouw van den onderzoeker heeft medegedeeld, dat zij de laatste acht dagen geen bericht van haar man heeft ontvangen, terwijl het niet mogelijk bleek met het schip in verbinding te komen. ROOSEVELT DEMOCRATISCH CANDIDAAT. President Roosevelt is door het democra tische congres eenstemmig aanvaard als candidaat voor het presidentschap der Ver- eenigde Staten. Tevoren was zijn candidatuur in zestig redevoeringen verdedigd. ONDERSCHEIDING VOOR LOUIS DE VRIES. De president van de Fransche republiek heeft den acteur Louis de Vries bericht ge zonden van zijn onderscheiding tot Ridder in het Legioen van Eer wegens zijn verdien sten als tooneelspeler voor de Fransche kunst. PRIECHO CANDIDAAT VOOR HET SPAANSCHE PREMIERSCHAP? MADRID, 27 Juni (Reuter). Volgens het orgaan der Katholieke Volkspartij, doen In parlementaire kringen geruchten de ronde, volgens welke Priecho, de leider van den ge matigden socialistischen vleugel, binnenkort minister-president zou worden ten spijt van den tegenstand van Largo Cabal] lero, den chef der linksche socialisten. EERSTE IIULPVEREENIGING „SNEL- VERBAND" TE HAARLEM. Bij het examen van den Ongevallendienst in het verleenen van eerste hulp bij ongeluk ken slaagden van bovengenoemde Vereeniging de volgende leden: Dames: Mevr. B J. Bink—v. d. Kleijn, mej. A. M. J. Roozen, mej. M. W. Verbruggen, mej. L. P. Elshout, mej. M. W. van Emmerik Heeren: J. van Laar. H, W. v. d. Giessen M A. Seuters, ,J. F. Geerlings, Jac. Schotman, B. Steenbergen, W. Stassen. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen 70 jaar. Heden viert onze stadgenoot Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen zijn 70sten verjaardag. Zoo als verwacht kon worden is deze dag voor hem niet onopgemerkt voorbij gegaan. Reeds vroeg werden vanmorgen bloemstuk ken bezorgd, zoodat er te elf uur al een twin tig tal was. O.a. was er een bloemenhulde van de regenten van het St.-Elisabeths Gasthuis: van de afdeeling Haarlem van het Genoot schap tot zedelijke verbetering van gevange- ien; van het bestuur der A.V.O.; van de af deeling Haarlem van den Reclasseeringsraad. enz. Ook het aantal schriftelijke bewijzen van belangstelling was reeds heel groot. En toen was de dag eigenlijk pas begon nen. Zooals onze lezers weten zou de jubilaris hedenmiddag van 35 uur te zijnen huize aan het Plein 13 receptie houden. BINNENBRAND IN NIC. v. d. LAANSTRAAT. Vrijdagmiddag omstreeks kwart voor 5 uur werd brand gemeld in het perceel Nic. v. d. Laanstraat 26. Mevr. G. was in de keuken bezig kleederen met benzine schoon te maken, toen de benzine plotseling vlam vatte. Mevr. G. liep daardoor brandwonden aan haar on derarm op en geraakte overstuur. Zij is door den Ongevallendienst verbonden en werd bij buren ondergebracht. Iemand, die het bran dende teiltje naar buiten bracht, liep brand wonden op. De keuken had intusschen ook vlam gevat. Dc brandweer was spoedig ter plaatse en had het vuur spoedig met een tuinslang gebluscht. De schade wordt door verzekering gedekt. VAN WIE IS DIE FIETS? Veertien dagen geleden is een meisjesfiets, staande tegen een hek van de Zwemschool aan de Houtvaart, ontvreemd. Tot heden is van de vermissing bij de politie geen aan gifte gedaan. Aan de rechthebbende wordt verzocht, zich zoo spoedig mogelijk aan te melden aan het politiebureau Smedestraat, afdeeling recherche. EXAMENS Examens Tesselschade. Geslaagd mej. P Forster te Haarlem BISSCHOPWIJDING MGR. N. STAM. Maandagochtend zal de bisschopwijding van Mgr. Stam. den missiebisschop, plaats vinden. De plechtigheid vangt aan om half tien des ochtends. Mgr. J. P. Huibers is consecrator, assisten ten zijn Mgr. P. Hopmans en Mgr. T. van Valenberg. Het maken van filmopnamen of foto's tij dens de plechtigheden is bij besluit van het- Episcopaat verboden. Bezoekers met fototoe stellen e.d. hebben geen toegang. Een en dertigste Spaarbankdag Heden te Vlissingen gehouden. Te Vlissingen is Vrijdag, de een-en- dertigste Spaarbankdag gehouden. Nadat Donderdagavond een ontvangst door hetge meentebestuur, gevolgd door een begroeting door het bestuur van de Nutsspaarbank te Vlissingen had plaats gehad, kwam heden ochtend onder voorzitterschap van mr. Jacq. Dutilh de vergadering van den Nederland- schen Spaarbankbond in hotel „Brittannia" bijeen. De voorzitter besprak de positie van de spaarbanken in dezen tijd. Nergens heeft zich in 1935 een plotselinge, abnormale vermeer dering van opvragingen voorgedaan. En toch is het geheele jaar door een zekere spanning gevoeld, die de mensch heeft een groot aanpassingsvermogen als normaal wordt begrepen door deze tijden. Deze spanning steeg en nam af met den rente-voet bij de Nederlandsche Bank en uitte zich in ongunstiger, resp. gunstiger wordende verhouding tusschen inlagen en terugbetalingen. Ik zie daarin aldus spr. een teeken, dat onze spaarders (de kleine spaarders, want het doorsnede inleggerskapi taal is bij onze bondsleden ca. f 390) zich het rustigst gevoelen, in een tijd, dat de Neder landsche. gulden niet belaagd wordt. Dat. waarschijnlijk goeddeels intuitief, inzicht acht ik juist. Voor onze spaarders kunnen wij slechts wenschen. dat onze gave gulden niet beschadigd wordt. Tenslotte wees spr. op het belang van het sparen door de jeugd en besloot zijn rede met de verklaring dat volhardende spaarzaamheid aldus overwint. Uit het vervolgens door de vergadering goedgekeurde jaarverslag van den secretaris blijkt, dat in de eerstedrie maanden van 1935 ongeveer 6' millioen gulden meer werd ingelegd dan terugbetaald. In bijna alle ove rige maanden van het jaar werd een aan zienlijk bedrag meer terugbetaald dan inge legd, hetgeen moet worden toegeschreven aan de in den zomer van 1935 ontstane vrees voor devaluatie. Het totale inleggerskapitaal was op 1 Januari 1936 ongeveer drie millioen gulden lager dan een jaar te voren. Het aan tal inleggers steeg in het afgeloopen jaar met ongeveer 32.000. Het ledental steeg met 1 tot 181. De winst- en verliesrekening over 1935 sluit met een batig saldo van f 300 bij een totaal van f 101.960.51. In de middagvergadering hield de heer P. L. Slis, directeur van de Spaarbank te Rot terdam, een voordracht over zijn bezoek aan eenige spaarbanken in Noord-Amerika. Zaterdag maken de afgevaardigden met een der mailbooten van de Stoomvaart Mij. „Zeeland" een boottocht langs de kust van Walcheren, België en Zeeuwsch-Vlaanderen. CRICKET. Een merkwaardig geval. „Staart-hittcn" op Verity. Tn den wedstrijd YorkshireSomerset. door Yorkshire gewonnen met innings en 152 runs. werd de vermaarde spin-bowler Verity, die in dit seizoen al meer dan 100 wickets genomen heeft en nr. 4 op de batting-averages staat. geweldig afgestraft doorde twee laatste batsmen van Somerset, Hunt en Hazell. In de eerste innings van Somerset, die slechts 146 runs opleverde, waren Verity's bowling- cijfers 2 voor 89. Hazell sloee in één over vier zessen en een vier op hem. Hunt in één ove" twee zessen en twee vieren. Hunt scoorde 2*2, Hazell bleef met 29 not out. EINDEXAMENS G YMNA.SI A, Bloemendaal. (Kennemer Lyceum). Ge slaagd zijn: E. van Deth, H. Frater Smid, A. Gallas, L. Gerzon, L. van Nierop, B. Rezelman M. Schilthuis. Ym. v. d. Werff, J. Bas- tiaans. J. Jansonius. P. Lemans P. Les. R. van Maanen, T. v. W. Kühr. Ernstig geval van vergiftiging te Rotterdam. Kindje van elf maanden overleden. ROTTERDAM, 26 Juni. Gisteravond zijn In het ziekenhuis aan den Coolsingel ter ver pleging opgenomen de 24-jarige E. Gruine. zijn 21-jarige echtgenoot* en hun elf maan den oud zoontje. Zij waren Woensdag ziek ge worden en hadden last van maagkrampen. De geneesheer paste een maagcatarhbehande- ling toe. In den loop van gisteren werd de toestand van dien aard. dat nogmaals hulp van den dokter werd ingeroepen. Er deden zich wederom verschijnselen voor. die aan vergiftiging deden denken. Des avonds werd de hulp van den geneesheer ingeroepen en deze achtte toen overbrenging naar het zie kenhuis aan den Coolsingel noodzakelijk. In den loop van den nacht is het kindje overleden. De toestand van het echtpaar is vrij ernstig. Een uitgebreid onderzoek is gaande. Het echtpaar heeft verklaard appel moes te hebben gegeten. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat deze bedorven was. BILJARTEN. NEDERLAAG WEDSTRIJDEN NOBELSBEKER Vrijdagavond werd in „Hof van Holland" de cupmatch geëindigd tusschen B.V. Sarphati (A'dam) en B.V. D.E.S. Ook nu spande het ge ducht en met slechts 19 caramboles bleef de thuisclub in de meerderheid. De uitslagen zijn: CitroenVlug Sr. 99 100 Werber—v, d. Hoek 200 177 Ho!Ronde 122 150 Steenbruggede Korte 80 55 RonchettiRoozen 90 72 KraamwinkelVooges 78 125 Totaal 669 679 Vorige stand 441 450 Eindstand 1110 1129 Dinsdag wordt een begin gemaakt met de laatste ontmoeting, dan komt- B.V. K.E.T.S. (A'dam) op bezoek. DAMMEN. DAMVEREENIGING „D. O. S." Hieronder volgen de uitslagen der in bo vengenoemde vereeniging voortgezette wed strijden om de clubkampioenschappen 1936—1937 en medaillewedstrijd. lste klasse: F. Moilema wint van W. Dijk- hof; P. Heidweiller wint van C. Vrolijk; H. Cassé wint van H. J. Berk; H. Baltes wint van G. A. Ottolini. 2e klasse: J. van Sprang wint van H. Kol: T. B, Dinkla wint van H. Le Noble; J. Vaars remise met T. B. Dinkla. Medaillewedstrijd. S. Vermeer wint van T. van Goor; S. Vermeer wint van H. Cassée: J. Spijker wint van H. J. van Berk; S. Stien stra Sr. wint van S. Stienstra Jr.; E. Borger remise met C. Vrolijk; F. Moilema remise met G. A. Ottoüni; H. J. van Berk wint van S. Stienstra Jr.; J. Spijker remise met W. Dijk- hof J UIT DE OMSTREKEN fj HILLECOM AUTO-BOTSING. Gisteravond wilde een personenauto uit Leiden komende op de Weeresteinstraat de Pastoorslaan inrijden zonder aan het uit de richting Haarlem komende verkeer den voor rang te geven. Het gevolg was dan ook een hevige botsing met eeii bestel-auto waarbij de personen-auto geheel vernield werd. Een inzittende dame bekwam eenige lichte verwondingen, die door de E.H.B.O. werden verbonden. Ook het hek der firma Rijnveld werd vernield. Proces-verbaal werd tegen den bestuurder opgemaakt. WERKLOOSHEID. In de afgeloopen week is het werkloosheids cijfer flink omlaag gegaan. Ingeschreven stonden 409 personen tegen 494 in de vo rige week. Hieronder waren 236 bloemist-ar beiders Verleden jaar bedroeg het cijfer 505. OUDERS PAST OP UW KINDEREN. Bij de politie kwamen de laatste dagen klachten in over eenige mannen wegens het plegen van niet nader te noemen handelin gen met kinderen. Het onderzoek werd met kracht aange vangen en het gelukte een zwerver aan te houden die al spoedig bekende. Daar het feit in de gemeente Haarlemmermeer had plaats gevonden, werd de man naar deze ge meente op transport gesteld. Tegen een tweeden persoon is ook reeds proces-verbaai opgemaakt, terwijl het onder zoek in andere gevallen wordt voortgezet. De politie verzocht dan ook dringend, me de in verband met een vlot verloop der on derzoekingen eventueele gevallen zoo spoe dig mogelijk aan ce geven, terwijl de raad wordt gegeven zooveel mogelijk het oog te houden op alleen spelende kinderen. GUNNING. Het bouwen van twee woonhuizen en een kolenpakhuis aan de Biu-gemeester Pont straat voor rekening van den heer Muller is opgedragen aan de firma De Vries Couzijn alhier. BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: A. p. Langendijk en A. M. W. Langendijk; D. H. Groen en B. v. d. Linde; H. G. Hartsink en J. C. Dijkkamp. Getrouwd: E. Boeree en Tr. Struve. Bevallen, M. A. v. d. Wijst—Duiker, d.; G Kanis—Bastiaan, z.; G. Snel—Heineman, z.; E. M. J. Moerel—Reekers, z.; H. A. Tromp— Valk, d.: A. A. H. BlomHoning, z.; c. E. van Etten—van Hedel. d.; M. J. Bakker—Per soon, z.; M. C. Metzelaar—Six, d.; J. Schippen —Zwaan, 2 z. Overleden: L. Bleeksma. 75 j., geh. m. Tr. Swart; j. Honderdos. oud 85 j„ wedr van Gr. de Vries: S. Schoo. oud 74 jaar wed van J. Dekker; H. Kok, oud 52 j., geh. met A. C. van der Burgt; J. Lijnslager, oud 84 j., wed van G. v. d. Outenaar. IJMUIDEN Installatie Commissaris van Politie. 1 Juli op het grasveld achter Beeckensteln, Naar wij vernemen, zal de installa tie van den nieuw benoemden commis saris van politie, den heer J. P. Weij- burg plaats vinden op Woensdag 1 Juli a.s. Tevens zal dan plaats vinden het officieele afscheid van den heer B. F. Kipp als hoofdinspecteur, plaats vervangend commissaris van politie. De plechtigheid vindt plaats op het- grasveld achter Huize „Beeckenstein", des morgens 11 uur. In verband met deze plechtigheid zijn de politieposthuizen Engelmundusweg en Velsen N. dien dag van 10—12 uur gesloten, ook voor telefonisch verkeer. Kennisgevingen en tele fonische mededeelingen moeten dien dag ge durende de aangegeven uren geschieden aan het hoofdbureau te IJmuiden. De heer J. P. Weyburg. Commissaris van Politie, zal op Woensdag 1 Juli a.s., na zijn in stallatie gelegenheid geven aan corporaties en particulieren tot kennismaking des namiddags van 34 uur op zijn kamer in het Bureau van Politie te IJmuiden. BESOMMINGEN Loggers KW 101 f 560: KW 86 f420: KW 35 f430;^KW 41 f 500; KW 108 f420; KW 104 f370; KW 130 f450; KW 65 f400. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Gerberdina Johanna IJM 38. Vangst 15 m. schelvisch, 50 m. braadschelvisch, 130 m. gul en koolvisch, 50 m. makreel. 45 m. platvisch, 125 m. rog en poon, 20 m. wijting, 15 m. radio, 70 m. puffhake. 20 m. varia. Totaal 540 m. en verder 135 kisten hake en 70 stuks stijve ka beljauw. Go ried ijk IJM 491 met 215 kantjes eigen vaagst en 106 kantjes overgenomen van de Martenshoek. MARKTPRIJZEN VAN ZATERDAG. Tarbot per K G. f 0.62—f 0.40 Griet per 50 K.G. f 20—f 10 Tongen per K.G. f0,72f 0,45 Zetschol per 50 K.G. f 12.50 Kleine schol per 50 K.G. f 13f 4,90 Schar per 50 K.G. f4.40—f3.10 Kleine poon per 50 K.G. f2.60—f 0,60 Pieterman per 50 K.G. f 11,50f8 Kleine schelvisch per 50 K.G. f7—f5,40 Kabeljauw per 125 K.G. f30—f 19.50 Groote gullen per 50 K.G. f 5,50—f 3,60 Kleine gullen per 50 K.G. f 5—f 2 Wijting per 50 K.G. f2,50f2 Leng per stuk f 0,93 BLOEMENDAAL GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Bureau van Politie te Overveen: gummi werpring. bril, een bos sleutels, sleutel, een paar sleutels, een hondenhalsketting, dames handschoen. sleutel, 1 jaar dameshandschoe nen, l handschoen, een sleutel, een dames handschoen. Politiepost Aerdenhout: 1 gewicht, 1 strijk stok. Politiepost Zeeweg: 2 jongensjasjes, 1 huls sleutel, 1 ketting met slot. 1 kam, 1 rijwiel- belastingmerk. 1 bril, 1 broek. 1 portemon- naie, 1 ceintuur, 1 badschoen, 1 wieldop v. e. auto, C. v. d. Reep. Middentuindorplaan 6 Haar lem: drie sleuteltjes, W. K. Sijpesteln. W. de Zwijgerlaan 89 Overveen, een kleine horloge, Theeschenkerij „Het Kolkje" 2 mutsen; Har- debol, Consumptietent in het Bloemendaal- sche bosch, een portemonnaie; J. Nieuw- poort, Noordlaan 9. Bloemendaal. 3 sleutels; A. Tinkelenberg, Brederodelaan 44, Bloemen daal, een vulpenhouder; „Kraantje Lek", een hondje; Dukelo. Spionkopstraat 20 Haar lem, een rijwielbelastingmerk; M. van Ee, Noordlaan 58. Bloemendaal. een rijwielbelas tingmerk; L. de Boer, Gen. Joubertstraat 11, rood Haarlem, een damesmantel; T. de Booij, Catslaan 3 Aerdenhout. damesarmbandhor loge; Kennel Haarlem, een hond; Van Duin, Platanenlaan 47, Bloemendaal. een porte monnaie; I. v. d. Niet, een broche en een rozenkrans: W. F. Hana, Oranje Nassaulaan 8 Overveen. een hangslot met sleutels; W. P. Piepers Neptunusstraat 5 Haarlem-N een tasch met badgoed; W. H. Voskuijl, Grenslaan 8. Aerdenhout. 1 sleutel; J. Heule, Bloemendaalschweg 140 Bl.daal. 1 kin derschopje: W. F. Ewoldt. Sterreboschstraat 52. Haarlem. 2 badpakken; D Kinbeek, Boschlaan 6. Bloemendaal. een breiwerkje, Th. Grupping. Prins Hendriklaan 72 Over veen, een autoband. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 27 Juni. Bevallen: 25 Juni, C. P. Oudejans—Faase. d., 24 Juni F. C. M. Vijn—v. Dril z.. 26 Juni H. M. Hulsebosch—v. d. Putte z., 25 Juni J. KuinPolderman z. Overleden: 25 Juni. D. J. Wagner, 46 j., Hazepaterslaan; 26 Juni, L. Dijkstra 84 j., Spaanschevaartstraat. VELSEN Bevallen: J. Schong—Prins, d.. Kastanje straat 35, IJmuiden; T. SalaMasereeuw, z„ v. d. Heists tra at 6, IJmuiden; P. Punt—Schaap z.. Wijk aan Zeeërweg 24, IJmuiden; S. Groe- neveltLammers, z„ Engelmundusweg 28, IJmuiden: W. J. Zweckhorstv. d. Berg. d., Terburgstraat 16. Santpoort; J. B. C. War nier— Couwenberg, d., Rijksweg 418, Sant poort; J. Melgerd—Bosman, d., Zeeweg 377, IJmuiden; G. v. Leeuwenvan Aalst, z„ El- zenstraat 38, IJmuiden. Ondertrouwd; A, L. de Munck en H. M. Sluiters. Ginneken; A. Hoekstra en J. M. Cederhout, Zuiderd. str. 5, Velsen; A. Beis huizen en C. J. F. Stomberg, v. Langevéld- straat 4, Velsen; J. Mulder en J. P. E'. v. d. Vlis. Pr. Hendrikstraat 111, IJmuiden, Froger- straat; P, van Dongen en C. de Graaff: Heim- straat 12, IJmuiden, Pr. Steijnstraat 28, IJmuiden; M A. B. Heiligenberg en W. E. Wit, Bloemendaal. Getrouwd: W. Smit en A. M. de Valk, van Wassenaerstraat 25. IJmuiden: W A. H. Ha mers en A. P. van den Boogaard. Rijswijk; J. Zeeuw en E. Otto. Melklaan 22. Velsen N.; A van der Hoek en B M. van Polneen. Vrise- ringstraat 7. IJmuiden; A. de Graal en B. v. d. Wel, Gerard Doustraat 11, IJmuiden; A. Man- tje en S. Pirovano, Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11