^WEERBERICHT QJLü huid bedekt niet allem... ZATERDAG 27 JUNI 1936 HAARUEM'S DAGBDAD 2 50-jarig jubileum der N. V. Een feestnummer van het weekblad. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegperso neel heeft het nummer van 27 Juni uitgege ven in een jubileum-uitvoering. De redactie van het weekblad ,.Wij" heeft het blad ver zorgd. Het nummer bevat bijdragen van E. Kupers, Piet Moltmaker, J. F. Ankersmit, Jan Oude geest en H. J. van Braambeek. Onder den titel ..De Eerste schreden" vinden we een kort artfcel, verlucht met tal van foto's, over het ontstaan van het verkeer per rail. Aandacht wordt besteed aan de opening van de lijn AmsterdamHaarlem in 1839, het feit dat in 1939, gelijk wij reeds hebben gemeld, feestelijk zal worden herdacht. Ook aan het leven van de vereeniging wordt een groot artikel gewijd. Natuurlijk worden de gebeurtenissen van 1903 uitvoerig besproken onder den titel „De les. die geleerd moest worden". Dit nummer, dat een goed en boeiend over zicht geeft van het leven van de N.V., mag een waar succes heeten. PERSONALIA. Geslaagd voor 't candidaatsexamen econo mische wetenschappen J. D. M. Ketelaar te Overveen. JAARVERSLAG DER CHR. VER. VOOR VERPLEGING VAN LIJDERS AAN VALLENDE ZIEKTE. Het jaarverslag over het jaar 1935 van de Chr-o:olijke Vereeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem is verschenen. In het jaarverslag van den secretaris, den heer H. W. Duyvendak, wor den allereerst verschillende overledenen her dacht. Dan wordt van de diverse gevierde jubilea melding gemaakt, evenals van de gehouden muziek- en ontspanningsavonden en uitstapjes door de patiënten van Meer en Bosch en Bethesda Sarepta gemaakt. Uit voerig worden de talrijke gebeurtenissen in de vereeniging en het „groote gezin" der verpleegden besproken, terwijl ook een deel van het verslag gewijd is aan de Macht van het Kleine en aan het eind andere fondsen worden behandeld. Het medisch jaarverslag opgemaakt door de geneesheeren Ledeboer en Burdet geeft aan dat op 31 December 1934 waren opgeno men 442 patiënten. Opgenomen werden in 1935 113 en afgeschreven 90 patiënten, zoo dat op 31 December 465 patiënten aanwezig waren. Het aantal verpleegdagen werd met 8269 vermeerderd. De arbeidstherapie had gunstige resultaten. De ontspanning, het werk buiten de inrichtingen en het werk der consultatiebureau, de opleiding der broeders en zusters worden verder behandeld. De staat van rekening en verantwoording van den penningmeester den heer C. Bierens de Haan, sluit met een nadeelig saldo van f 4045.26. grootendeels ontstaan door groo- tere verplegings- en huishoudelijke onkosten. Het verslag wordt besloten met allerlei in lichtingen over de vereeniging. BUITEN WONEN. Bij Bosch en Duin en Zee. RamplaanElswoutslaan RINKEMA ROOSDORP M iddenstandswoningen m/z. centrale verw., vanaf 4600. INLICHT. OP HET WERK TE OVERVEEN— HAARLEM, en ook Telef. 26429, Aerdenhout. HUURPRIJS VANAF ƒ32.50 PER MAAND. IXT Geschikt voor GELDBELEGGING. (Adv. Ingez. Mea.j AGENDA ZATERDAG 27 JUNI Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Paul Muni in „Het Le ven van Louis Pasteur", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het Spookkasteel" met B'ela Lugori en Stan Laurel en Oli ver Hardy in „Hollywood Party". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „La Vie Parisienne", regie Robert Siodmak. 2.30, 7 en 9.15 uur Cinema Palace: Anny Ondra in „Anny en Max". 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Zandvoort: Groot Badhuis. Feestel. opening rijwiel-polospel. 8 uur. ZONDAG 28 JUNI Bakenessergracht 13: Rozekr. Genootschap. 7.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. MAANDAG 29 JUNI Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 27 Juni des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 3 Juli zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend: Bosch en Vaart Apotheek, Bosch en Vaart straat 26. Telef. 13290. Fa. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6. Telef. 10354. Zeppelin boven Haarlem. „Hindenburg" in regen en wolken. HAARLEM, Vrijdagmiddag. Het is twee uur. Overal is het bedrijf in vol len gang. Het verkeer schiet door de natte straten. Er daalt een motregen neer. Dan, plotseling, gonzen in de verte motoren. Het geraas is nauwelijks te hooren boven het stadsgewoel uit. Dan is er plotseling het ge rucht: „de Zeppelin". Wie heeft het gezegd? Niemand weet het. Een dienstmeisje uit een zolderraam, dat het riep naar beneden? Niemand kan het meer zeggen, maar opeens zijn allen oplettend. In de smalle straten is niets te zien. Wel tuurt men in de grauwe lucht, knippert met de oogen tegen de regendruppels, doch de lucht is vaal en wollig. Dan zoeken allen pleinen en breede straten op. Talloos velen staan er thans, ontelbaar veel hoofden draaien naar boven. Daar is-ie! Een enorme alluminium sigaar, op den staart groote hakenkruisen. Een geda ver van motoren vervult de lucht. De „Hindenburg" vliegt laag, doch laag hangen ook de wolken. Soms gaat het lucht schip even schuil achter ragfijne nevels. Dan vervaagt het beeld. Vaarwel Hinden burg. Groet Amsterdam van ons. De „Hinden burg" verdwijnt in de nevels in het Oosten. De „Hindenburg" boven Amsterdam In den loop van Vrijdagmorgen verspreidde zich te Amsterdam het bericht, dat het lucht schip „Hindenburg" op zijn thuisreis uit Amerika des middags de hoofdstad zou pas- seeren, welk bericht omstreeks twee uur ge volgd werd door de mededeeling, dat de luchtreus bij Noordwijk boven Nederlandsch gebied was verschenen. Om tien minuten voor half drie klonk een zwaar gedreun en, ondanks het vale licht, glinsterde het zilveren gevaarte op betrekke lijk geringe hoogte binnen den gezichtskring. Duidelijk waren de roode letters van den naam .Hindenburg" en de ineengestrengelde cirkels der Olympische ringen zichtbaar. Merkwaardig klein verschool zich de gon del onder tegen 't geweldige zilveren lichaam, dat statig zijn lus trok over de stad. Alle vier de motoren draaiden en vooral toen het lucht schip vlak boven de hoofden voortschoof, was het een machtig schouwspel, te zien hoe rus tig en onbewogen de ontzaglijke luchtreus, be geleid door het dreunende geweld der moto ren door de ruimte zweefde. De „Hindenburg" zwenkte boven het Carl- tonhotel en zette zijn reis toen weer in Zuid- Oostelijke richting voort, langzaam zijn zil veren contouren verliezende in het omringen de grijs der laaghangende wolken. Naar de Tel. mededeelt bevond zich aan boord van het luchtschip o.a. de Duitsche bokser Max Schmeling, die uit de Ver. Staten naar zijn vaderland terugkeerde. (Reeds in het grootste deel van onze vorige oplaag opgenomen). RIJWIELSTALLING IN GROOTE HOUT STRAAT GEOPEND. Aan de Groote Houtstraat is vandaag een rijwielstalling geopend in perceel no. 121. De nieuwe bergplaats biedt ruimte aan 500 fietsen. Voor velen, die verplicht zijn hun rij wiel voor korten of langen tijd in deze drukke straat buiten te laten staan, is dit een uit komst. Het lijdt dan ook geen twijfel dat zoowel de voetgangers in de Groote Hout straat als zij, die hun rijwiel in deze straat moeten deponeeren bij deze nieuwe zaak ge baat zijn. DS. W. BIJLEVELD BEROEPEN. Ds. W. Bijleveld. predikant bij de Christe lijk Gereformeerde gemeente van Haar lem C. ontving een beroep naar Zeist. De boottochten van Snel- verband. Deze reis die oorspronkelijk voor de kinde ren georganiseerd was, werd ook door een 50-tal volwassenen medegemaakt, die de vo rige dag niet mee konden. Des morgens vroeg werden de gasten met auto's (welke belange loos door de eigenaars beschikbaar waren ge steld), naar de boot gevoerd. Het Politie Mu ziekcorps gaf wederom zijn medewerking, en met een vroolijken marsch werd om 8 uur de tocht ondernomen. Vele vrienden en familieleden deden de gasten van „Snelverband" tot aan Spaarndam uitgeleide. Evenals den vorigen dag zorgde Dirk Vrees wijk (op de boot Oom Dik) ook nu weer voor het humoristische gedeelte. Als hij met zijn praatje en liedjes tusschen de patiënten kwam. oogstte hij veel bijval. Ongemerkt was het doel Purmerend bereikt, waar in het Hotel „Het Heeren Logement" de warme lunch werd gebruikt, terwijl de tooneelclub bestaande uit leden van de ver eeniging ..Snelverband" een 3-tal stukjes op voerde, die zeer in den smaak der gasten vielen, en waarover deze dan ook onbedaar lijk hebben gelachen. Voor het vele goede en moeizame werk, het welk mevr. Heystek ieder jaar tijdens de boottochten verricht, werd haar, als bewijs van sympathie, door de helpers een zilveren lepeltje en bloemen aangeboden. Door een der patiënten werd nog het „Wiegeliedje" van Mozart gezongen waaravoor ook zij bloemen kreeg. Hierna werd de terugtocht weer onder nomen. Vele patiënten moesten van. en naar de boot gedragen worden. Vrijwillig werden twee draagstoeltjes. als ook twee wagentjes be schikbaar gesteld, die uitstekend van dienst waren. Tijdens den terugtocht werden nog mutsen en serpentines uitgereikt, waardoor er weer spoedig een stemming heerschte die aan een groote bruiloft deed denken. Bij aankomst stonden wederom vele belang stellenden, die echter door de padvinders op een behoorlijken afstand werden gehouden, waardoor het vervoer naar huis een vlug ver loop kon hebben. Dans zij de medewerking en steun welke de bootcommissie, van particulieren, firma's, autobezitters en d.g.l. heeft mogen ontvan gen, zijn zij in staat gesteld, wederom aan vele hulpbehoevende medemenschen een on- vereeteliiken dag te bezorgen. „Snelverband" kan met voldoening terug zien op de beide boottochten, die naar aller genoegen zijn geslaagd. De Bilt voorspelt t Zwakken tot matigen wind uit Noorde lijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk nog eenigen regen. Wei nig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 767.7 m.M. te Thorshavn. Laagste 749.8 m.M. te Vardö. Weinig betrouwbaar weer. De Noordelijke kern van den rug van hoogen luchtdruk verplaatste zich naar de Noorsche zee en vertoont neiging, om zich naar Scandi navië te verplaatsen. De Zuidelijke kern nam in beteekenis af. De depressie op den Oceaan werd dieper, die in het Noord-Oosten blijft stationnair en heeft nog een secundaire over de Oostzee. Kleine depressiekernen over het vasteland en in Engeland geven het weer een zeer onstabiel karakter. Gebieden met betrokken weer met regen wisselen af met gebieden van opklaring. In Noord- en Midden-Zweden werd het kouder, op IJsland warmer. In het Oosten, in Noord- Italië en aan de Rivièra blijft het zeer warm. In Noord-Frankrijk werd het koeler na on weersregens. Het weer blijft weinig betrouwbaar en zeer wisselend. De kans op opklai'ing met iets koeler weer is niet uitgesloten. BAROMETERSTAND Vorige stand 767 m.M. 768 m.M. Stand van heden Neiging vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THERMOMETERSTAND Laagste tusschen gisteren en heden 12 uur 58 gr. F. Hoogste tusschen gisteren en heden 12 uur 64 gr. F. Verlaging locaal port. Tarieven van vóór den oorlog ongeveer hersteld. Binnenkort zal worden overgegaan tot een belangrijke verlaging van het port voor brie ven en briefkaarten in locaal verkeer. Het port voor locale brieven met een ge wicht van ten hoogste 20 gram wordt met ingang van 1 Juli a.s. verlaagd van 5 cent tot 3 cent en voor een gewicht van 20-40 gram van 10 cent tot 6 cent. Het tarief boven 40 gram blijft ongewijzigd. Het port voor locale briefkaarten wordt met ingang van 1 Augustus a.s. verlaagd van 3 cent tot 2 cent, dat voor de dubbele briefkaar ten (met betaald antwoord), dienovereen komstig van 6 cent tot 4 cent. Voor den' wereldoorlog bedroeg het port voor een localen brief~tot"en met 20 -gram eveneens 3 cent en voor een localen briefkaart 11/2 cent plus Vz cent voor het formulier. Voor het locale port is dus ongeveer het voor-oorlogsche tarief hersteld. De autotocht voor Ouden van Dagen. Slotopgave der giften. Hier volgt de slotopgave der giften, ingeko men voor den autotocht voor ouden van dagen. Zuster K. f 2,50 D. 10.— H. O. D. 5.— Lijst Mej. KwantSoellaart 11.05 L. 1.— L. 5.- Mevr. v. H. 3. J..G. 10.— Waterleiding 9.50 Luth. Weeshuis 10. Tezamen f 67.05 Congres van Rotary in 1937 in ons land? Zandvoortsche hotel- en pensionhouders aan geschreven. Naar wij vernemen bestaan er plannen, het Rotary-Congres 1937 in Nederland te houden, al staat natuurlijk nog niets vast en hopen ook andere landen, dat één ervan voor het houden van het Congres zal worden uitgeko- :n. Er wordt gesproken van een aantal deelne mers van 8000. waarvan ongeveer 2000 in Zandvoort zouden worden gehuisvest van 6 tot 11 Juni 1937. Alle bij de V.V.V. te Zandvoort aangesloten hotel- en pensionhouders hebben het verzoek ontvangen, mede te deelen, hoeveel bedden beschikbaar kunnen worden gesteld. WISSELKOERSEN. WISSELKOERSEN Londen 7.38. Berlijn 59,28%. Parijs 9.73 3/8. Brussel 24,82. New-York 1.46 7/8. Madrid 20.15. AMSTERDAM. gelaat en halsOok van ar men, rug en schouders kan groote charme uitgaan. Gebruik dus Palmoli ve, de schoonheids-zeep waarin groote hoeveelheden ver zachtende olijfolie zijn verwerkt zoowel voor Uw gelaat als lichaam! (Adv. Ingez. Med.) HEEMSTEDE DE VERKOOP VAN ZOMERPOSTZEGELS. Nu in verband met de naderende vacanties hier en daar reeds leden van plaatselijke co- mité's voor de Zomerpostzegels hun activiteit moeten staken, wordt er nog eens uitdrukke lijk de aandacht op gevestigd dat zoo de apartje tentjes in de postkantoren gesloten zijn, men aan de loketten van alle postkan toren Zomerpostzegels kan verkrijgen. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd, dat zij die nog gelegenheid hebben aan den verkoop mede te werken in plaatsen waar geen plaatselijk comité werkzaam is, speciaal in verband met een op 11 Juli te houden alge- meenen postzegeldag, zich kunnen aanmelden aan het landelijk comité, Overtoom 187, Am sterdam. Postzegelbestellingen worden ook dankbaar aanvaard en uitgevoerd na storting van hetl verschuldigde bedrag op postgiro no. 250505.1 Tegen nieuwe sfeunnormen Heemstede's werkloozen verzetten zich. De voorgestelde herziening der steunregeling in de gemeente Heem stede heeft verzet gewekt. Na de ka tholieke zijn thans de „moderne" arbeiders bijeengekomen. Op de vergadering van den Haarlemschen bestuurdersbond, waarbij ook de Heemste denaren zijn aangesloten, sprak allereerst het gemeenteraadslid, de heer A Disselkoen. Deze spreker behandelde uitvoerig het voor stel van B. en W. De rijkssteunregeling is lager, doch boven dien kan aansluiting bij de rijkssteunregeling de gemeente in aanmerking doen komen voor een rijkssubsidie. Verlaging van de steunnormen was dus een mes dat aan twee kanten sneed. Men acht het oogenblik voor deze veran dering nu gunstig, omdat de begrooting voor Maatschappelijk hulpbetoon herziening noo- dig heeft. Voortzetting van de tegenwoordige regeling zou voor de rest van 't jaar f 70.000 extra noodig maken. Door de rijkssteunregeling te aanvaarden zou men 12.000 gulden sparen. Spreker zet uiteen dat een bloemist arbei der met 10 kinderen f 2.50 per week meer krijgt dan een kinderlooze. Dat is dus een kwartje om een kind een week te kleeden en te voeden. Dan is het nog niet zoo zeker of Heemstede wel in de eerste klas zal komen. Als Heemstede eens in een andere klasse terechtkomt wor den de verschillen nog veel grooter. De mededeeling dat wij, als wij ons thans aansluiten in 1937 recht hebben op subsidie, is onjuist. Want de eerste helft van het jaar geldt als norm, en in dat eerste halfjaar heb ben wij in geen geval meegedaan. Misschien krijgen wij iets, maar. recht., hebben wij niet. Ondanks dat alles meenen B. en W. dat dergelijke krasse maatregelen noodzakelijk zijn. Maar vergeet men niet, dat de werkloozen faeusch niet de eenigen zijn, die de gemeente geld kosten. „Er zijn zoovéél-goedbetaalde fo rensen, die de gemeente ieder"- jaar zooveel kosten o.a. schoolgelden voor de gemeente Haarlem". Spreker vraagt zich af wat er toch met de Heemsteedsche financiën aan de hand is. Hem is niets bekend van een slechter toe stand. De gemeente fondsbelasting brengt meer op. De personeele belasting daalt noch stijgt, waardoor Heemstede een gunstige positie in neemt. Het eenige wat tegenvalt is Maatschappe lijk Hulpbetoon. Daar. moet nog wel een f93.000 bij. Maar voor een deel is dit de schuld van B. en W. Die hebben voor werkverschaf fing te weinig, laten werken. Als men zoo door gaat, heeft men aan het eind van het jaar voer f 18.000 te weinig laten werken. Dat drukt op Maatschappelijk Hulpbetoon. De verhoog de lasten waaronder M. H. gebukt gaat, is maar voor een deel het gevolg van toenemen de werkloosheid. Spreker érkent dat de werklooze in Heem stede nog net zooveel heeft als voor vier jaar. Dat kunnen weinig Heemsted-enaars zeggen. Wij weten, dat allen minder krijgen. Maar steunverlaging is veel erger dan salarisver laging. Het is niet waar, dat de werklooze nog genoeg heeft! In de groote steden treedt thans de ondervoeding al op. Hier nog niet, maar hoelang nog?" Spreker acht het onverantwoordelijk in deze kwestie aan te komen met het belastingbe leid van Roomschen en Rooden. Hij roept de katholieken op, eerst de steunregeling in vei ligheid te brengen en dan een dergelijk debat to beginnen. Hierop was het woord aan den voorzitter, den heer A. Mars, die den toestand van de werk loozen besprak. Spreker heette het raadslid De Tello wel kom. Hij wees er in zijn rede op, dat als de re geling eenmaal aanvaard is, B. en W. zullen zeggen: „Wij moeten dit of dat, want de regee ring zegt het". Maar thans willen B. en W. zelf de macht in handen van de regeering leggen. Ook deze spreker wees op het groote gevaar voor de werkloozen, als de nieuwe regeling wordt aangenomen. Er is gevaar voor onder voeding, de grens van ellende is bereikt. Men mag niet verder gaan! Spreker besloot met het uitspreken van de eisch, namens de vrou wen en kinderen, om dit voorstel te verwerpen. De zaal van hotel Heitlager, waar de ver gadering werd gehouden, was geheel gevuld. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den raad der gemeente Heemstede gehouden op Dinsdag, 30 Juni 1936, des avonds om 8 uur. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen der vergade ring van 14 Mei 1936. 2. Ingekomen stukken. 3. Vergoeding artikel 100 L.O. wet 1920 over 1935 4. Stichting Openbare Lagere School aan de Crayenestersingel. 5. Beheer reservefonds. 6. Pensionneering Wethouders. 7. Geldleening. 8. Deelname borgstellingsfonds voor Ken- nemerland. 9. Steunregeling voor werkloozen. 10. Vastslellineg reglement commissie van advies voor uitvoering steunregeling werk loozen. 11. Benoeming leden commissie van advies voor uitvoering steunregeling werkloozen. 12. 10e Wijziging jaarwedderegeling amb tenaren in verband met uitvoering steunre geling werkloozen. 13. Ie wijziging regiement Maatschappelijk Hulpbetoon. 14. Vaststelling ont.werp-achtergevel-rooi lijn Bleekersvaartweg. 15. Ruiling van grond aan den Bleekers vaartweg. 16. Loonen gemeente-werklieden, 17 Crediet voor bouw urinoir bij Station Heemstede-Aerdenhout. 18. Doortrekking stamriool Lanckhorstlaan en Zandvoortschelaan. 19. Begrotingswijzigingen. AANRIJDING OP DEN HEERENWEG. Vrijdagmiddag te omstreeks 5.30 uur had op den Heerenweg te Heemstede een kleine aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door H. H. uit Leiden, rijdende in de rich ting Bennebroek en een uit tegenovergestelde richting komenden motorrijder, genaamd C. v. G. uit Hilversum. De aanrijding had plaats, doordat de be stuurder van de auto naar links de buiten plaats van mevr. Quarles van Ufford wilde inrijden, welke beweging door den motor rijder blijkbaar te laat was opgemerkt, zoo dat een botsing volgde en de motor werd be schadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen, echter niet voor. LISSE Hoofd der Ned. Herv. School benoemd. In de vacature van den heer J. Dekker, die naar Utrecht vertrekt, is, naar wij ver nemen tot hoofd der Ned. Herv. School voor U.L.O. en L.O. alhier, benoemd de heer W. B. Themmen, thans te Groningen, Bouwvergunning voor complex arbeiderswoningen. Door B. en W. is aan de Woningbouw vereniging „Gezinsbelang", alhier, vergun ning verleend tot het bouwen van 37 arbei derswoningen langs de Catharijnelaan in het Buurtschap „De Engel". Wijziging in de verkeers regeling. B. en W. stellen den Raad dezer Gemeente" voor. om de algemeene Politie-verordening te wijzigen en aan te vullen. Voorgesteld wordt: Voor het verkeer met motorrijtuigen, rij wielen op meer dan twee wielen, ingericht voor het vervoer van goederen, rij- of voer tuigen, geen motorrijtuigen, zijnde, worden gesloten verklaard: a. de Stationsweg, vanaf het punt, waar deze samenkomt niet de Veldhorst-straat tot aan den Heereweg in Oostelijke richting. b. de Grachtweg van af den Heereweg tot waar deze samenkomt met de Kapelstraat in Oostelijke richting. c. Vreewijk, vanaf het punt waar deze samenkomt met de Wilhelminastraat tot aan den Heereweg in Westelijke richting. Voor motorrijtuigen op twee wielen en rij wielen wordt gesloten: a. het gedeelte van Wagenstraat, vanaf het punt, waar de versmalling aanvangt, tot waar deze samenkomt met den Heereweg in beide richtingen. Toegevoegd wordt een nieuw artikel, waar bij wordt bepaald dat men motorrijtuigen op meer dan twee wielen, rijwielen op meer dan twee wielen of rij- en voertuigen, geen motor rijtuigen zijnde, niet in stilstand mag heb ben, anders dan tot onmiddellijk uit- of in laten of uit- en instappen van personen of het onmiddellijke laden of lossen van goede ren op het gedeelte van den Heereweg, ge legen tusschen de perceelen, plaatselijk ge nummerd 136 en 214. ZANDVOORT AUTOMAAT GELEDIGD. Reeds eenige malen hebben onbevoegden zich vergrepen aan den inhoud van een grijpautomaat. Vrijdagnacht moest de inhoud van een automaat in de Haltestraat het weer ont gelden. De politie zoekt natuurlijk den dader of daders, doch tot heden lieten ze zich niet pakken. WATERSTANDEN. Zaterdag 27 Juni Zondag 28 Juni Maandag 29 Juni Dinsdag 30 Juni Woensdag 1 Juli Donderdag 2 Juli Vrijdag 3 Juli Zaterdag 4 Juli H.W. Strand H.W. berijdbaar 9.31 14.30—20.00 21.57 10.28 15.30—21.00 22.58 11.33 16.30—22.00 24.00 12.35 17.30—23.00 1.03 6.00—11.30 13.31 1.48 645—12.15 14.15 2.29 7.30—13.— 15.00 3.11 8.45—13.40 15.40 HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. In de op Dinsdag 30 Juni a.s. des namid dags te 4 uur te houden openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente, zullen de volgende punten aan de orde worden ge steld. Ingekomen stukken en mededeelingen, benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer A. Kroes; voorstel tot wijzi ging van het besluit in zake pensionneering van wethouders in dienst van de gemeen te: behandeling van een aanvrage van een Rijksvoorschot krachtens de Landarbeiders- wet; financieele regelingen. MOTORONGELUK. Vrijdag wilde een motorrijder, de heer G. uit Amsterdam, op den Bennebroekerweg een hond ontwijken. Hij geraakte daarbij zoover in den grasberm, dat de motor slipte en omsloeg. G. lag er gedeeltelijk onder en wel zoodanig, dat een zijner beenen zoo niet gebroken dan toch ernstig gekneusd werd Na door een dokter voorloopig verbonden te zijn, werd hij per auto naar zijn woning gebracht.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2