Twee tramtreinen van de Gooische gebotst. Hei Be&attQtijkste 53e Jaargang No. 16261 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 29 Juni 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden f3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0 65. franco p. post 0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkery: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. AP VERTEN TiëN 15 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. - Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim 250.-. Wijsvinger t 150.-. Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30 - Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand. Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim ƒ75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.- Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 29 Juni. Eendracht. Een buitengewoon geval dient vandaag ge signaleerd te worden. De regeeringen van Frankrijk en Engeland zijn Zondag te Ge- nève tot volmaakte overeenstemming geko men betreffende de te volgen Europeesche politiek. Niet alleen willen zij beide de sanc ties afschaffen, de verovering van Abessynië niet erkennen en geen scherpe resolutie tegen Italië aannemen, zoodat Mussolini weer met hen kan gaan praten, maar ook zijn zij het roerend eens geworden over de te volgen pro cedure inzake de herziening van den Vol kenbond. Volgens hun plannetje zullen de delegaties nu alleen maar voorstellen in dienen, dan zal iedereen met vacantie gaan en de Assemblee zal in September besluiten nemen. Het lijkt niet zoo heel veel, maar toch is het schoon. Het wordt nog schooner als men leest dat „gevoegelijk van identiteit van beider in zichten" gesproken kan worden. U zult het een journalist, die neutraal is op het gebied van partijpolitiek, niet euvel dui den dat hij een beetje verbaasd is dat deze eendracht ten langen leste bereikt is nu een linksche, zelfs zéér linksche regeering in Frankrijk is opgetreden. Zoolang er rechtsche regeeringen in beide landen waren zijn zij nooit tot overeenstemming kunnen komen en hebben elkaar beleefdelijk weliswaar, omdat de twee landen elkander teveel noodig had den telkens de schuld gegeven van de Euro peesche chaos. Maar nu er een Fransche regeering is ver schenen met een heeleboel socialisten er in en een socialistischen premier, een bewind dat binnenlandsche experimenten onder neemt waarvan iedere conservatief bibbert, blijkt dat de Europeesche standpunten van dit gezelschap en van het zeer voorzichtige en behoudende conservatieve gouvernement in Engeland „identiek" zijn! Den neutralen buitenstaander moet dit verschijnsel wel treffen als ongewoon en verrassend. Den eenvoudigen kiezer, in Frankrijk en Enge land, vooral als hij behept is met politieken geestdrift, zal het lichtelijk duizelen. Is hij een man die tot historisch onderzoek geneigd is, dan zal dit hem weinig licht geven tot opheldering' van het phenomen. Want de geschiedenis zal hem niet het bewijs ver strekken, dat politieke uitersten in Frankrijk en Engeland het gemakkelijker eens plegen te worden dan politieke geestverwanten. Eerder het tegendeel, hetgeen dan ook logisch schijnt. In Genève zelf plegen de ervaren Volkenbonds mannen te zeggen, dat linksche regeeringen vooruit willen maar tekort duren en dat recht sche regeeringen uitstellen maar lang duren, waaruit enen geen andere overeenstemming zou kunnen halen dan deze droeve slotsom, dat ze geen van beide in Genève iets bereiken. De Engelschen en de Franschen Anthony Eden, Lord Stanhope, Léon Blum, Delbos hebben nu waarachtig één lijn getrokken, die blijkbaar zal doorloopen tot in September. Dit belooft tweeënhalve maand rust. Dat is lang in dezen tijd. Samen zijn Frankrijk en Enge land zóó sterk, dat niemand hen te lijf zal durven gaan zoolang ze het zoo gloeiend, zoo identiek eens blijven. En we kunnen dus alle maal rustig met vacantie gaan Is het niet prachtig. Daarbij komt dan de vage hoop dat de verklaarders van den bouw der groote pyramide gelijk zouden kunnen hebben, dat in den nacht van 11 op 12 Sep tember de wereldgeschiedenis de periode van wedergeboorte zal intreden, in de pyramide door de Groote Koningskamer aangegeven, dat onze groote nooden dus geleden zouden zijn en dat de Assemblée van September reeds een eenheid zou demonstreeren, die de roerende eendracht van Engelschen en Franschen, op Zondag 28 Juni bereikt, overtuigend zou be vestigen en in daden omzetten De zon schijnt. Laat ons hopen. R. P. Brandweerauto te water gereden. Monteur meegesleurd en verdronken. ALMELO, 29 Juni. De brandweerman K, Slagter te Almelo, die belast was met het on derhoud van den brandweerwagen is heden morgen met deze auto te water geraakt. De auto verdween geheel onder water en hoe wel het spoedig gelukte S. weer op het droge te brengen, bleken de levensgeesten reeds ge weken te zijn. Het ongeluk geschiedde bij het uitrijden van de auto uit het gebouw van de gemeentewerken dat aan het kanaal gelegen is. De wagen rolde van den dijk af en sleurde S. mee. Het slachtoffer was 60 jaar oud en gehuwd. Twaalf inzittenden gewond. Geen van hen behoefde echter in ziekenhuis te worden opgenomen. Op het baanvak van de Gooische stoomtram, dat ligt achter de Vrolik- straat te Amsterdam, zijn Zondag middag twee tramtreinen, ieder van drie wagens, op elkaar geloopen. De tramtrein, die van de Weesperpoort vertrok in de richting van Diemen, moest den uit die richting komenden tramtrein passeeren aan de Linnaeus- straat. Deze laatste is echter door den wissel gereden naar de Weesper poort. Indien beide tramtreinen elkaar zouden ontmoet hebben aan het lange einde achter de Vrolikstraat zou er vermoedelijk niets zijn gebeurd, maar beide trams ontmoetten el kaar juist op het punt waar de Vrolikstraat zich ombuigt en de wagenbestuurders elkaar niet konden zien. Ofschoon niet harder werd gereden dan met een vaart van 12 a 15 km., was de botsing he vig en de slag geweldig. De passagiers uit de eerste wagens van de beide trams werden als kegels door elkaar geworpen, waardoor dan ook de passagiers, die gewond werden, meest hoofdwonden hadden. Zes van de gewonden, die hoofdzakelijk snij- en schaafwonden hadden, konden, na door den Geneesk. Dienst te zijn verbonden, te voet naar huis terugkeeren. De zes overige werden naar het Ned. Israel. Ziekenhuis gebracht. Bij onderzoek behoefde echter geen enkele in het ziekenhuis te worden opgenomen. Na hulpverleening konden zij naar huis worden vervoerd. De rijtuigen van de beide tramtreinen had den schade. Vooral de beide eerste wagons hadden het zwaar te verduren gehad. Zooals vanzelf spreekt, was door dit ongeluk de dienst van de Gooische tram in de war, omdat de weg versperd was. Den passagiers uit de richting Diemen werd gezegd op eigen gele genheid naar de Linnaeusstraat te gaan, van waar de trams vertrokken in de richting Die men. Receptie van Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen. Op zijn zeventigsten verjaardag. Zaterdag is de zeer bekende Haarlemmer, de heer mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, ze ventig jaar geworden. Ter gelegenheid daar van is te zijnen huize een receptie gehouden, die wel bijzonder druk bezocht is en waarop is gebleken, dat men dezen werkzamen poli ticus in tal van kringen zeer waardeert. Natuurlijk waren door een groot aantal per sonen en organisaties bloemen en bloemstuk ken gezonden. Zaterdagmiddag waren op de receptie aan wezig: het volledige college van B. en W. van Haarlem, bestaande uit burgemeester C. Maarschalk en de wethouders W. J. B. van Liemt, A. G. Boes. W. Roodenburg (die mede namens het bestuur van het St. Elizabeths Gasthuis kwam) en M. A. Reinalda; de ge meentesecretaris mr. Th. A. Wesstra en mevr. Wesstra; jhr. mr. C. J. A. den Tex, burge meester van Bloemendaal; mr. A. L. de Block, griffier der Eerste Kamer der Staten Generaal mevr. Röell, mr. J. B. Bomans, plaatsvervan gend Commissaris der Koningin in Noord- Holland; mr. A. Bruch, lid van Gedeputeer de Staten; mr. S. H. Vening Meinesz. oud-grif fier van Provinciale Staten van Noord-Hol land en zijn echtgenoote; dr. E. A. M. Droog, wethouder van Heemstede, mr. Van Nes van Meerkerk, oud-president van de Haarlem- sche rechtbank; mr. A. R. Andringa, subst.- officier bij de Haarlemsche rechtbank, te vens lid van den Reclasseeringsraad evenals mr. Th. F. Raedt, kantonrechter; de heer W.P. J. Overmeer. ambtenaar bij den Re classeeringsraad; phr. ir. C. J. A. Reigersman, hoofdingenieur-directeur der Provinciale Wa terstaat; mr. Th. Koch, voorzitter van den Raad van Arbeid; mr. P. E. Barbas, secreta ris van de „Spaarnestichting"; de heer J. Va der, directeur van de Haarlemsche Arbeids beurs, de heeren dr. J. F. Sterck en G. H. Weustink. oud-inspecteurs op het L. O. in de inspectie Haarlem; de heer G. D. Gratama, directeur van het Frans Hals Museum, de heer H. M. van Bemmelen, oud-voorzitter van de af deeling Haarlem van „Onze Vloot"; het be stuur van „Onze Vloot", vertegenwoordigd door mr. B. F. Enschedé en mr. G. van Tou lon van der Koog; het bestuur van „Liefde werk Oud Papier", 't volledig bestuur van 't Ge nootschap tot zedelijke verbetering van Ge vangenen; majoor C. L. Becking, commandant van de Burgerwacht, alsmede het voltallige bestuur van de Burgerwacht; mr. C. Blanke voort en de heeren K. Brants en Ch. C. Wolff, raadsleden der gemeente Haarlem; de heer E. van Nederhasselt, oudwethouder van Bloe mendaal; een vertegenwoordiger van de di rectie van „Centraal Beheer" in Amsterdam; de heer A. D. Huisman, voorzitter der ver- eeniging O. L. S. en verder vele vrienden en kennissen van den heer Heerkens Thijssen. Ook de geestelijkheid was vertegenwoordigd O.a. bezochten de receptie: mgr. M. P. J. Möll- mann en mgr. Th. W. Pichot. vicarissen-gene raai in het Bisdom Haarlem; oud-vicaris-ge- neraal en vicaris-generaal in het Bisdom Haarlem; ook plebaan dei* Kathedrale Kerk St. Bavo F. B. J. M. Filbry kwam den re- ceoieerende gelukwenschen. (Adv. Inqez. Med.) Geen badplaats Bloemendaal. De Gewestelijke Commissie voor de Uitbreidingsplannen heeft bezwaar. De Vaste Commissie voor uitbreidingsplan nen in Noord-Holland onderzocht het inder tijd door het gemeentebestuur van Bloemen daal ingediende uitbreidingsplan voor Bloe mendaal aan Zee. Zij constateerde, dat dit een variant was van een der zeer omvang rijk opgezette ontwerpen, waarover de Com missie vroeger niet tot overeenstemming met het gemeentebestuur had kunnen komen. Hoewel de Commissie een open oog had voor de behoefte aan badgelegenheid aan zee van een rustiger soort dan Zandvoort voor de Bloemendaalsche inwoners, die deze gemeente tot woonplaats kozen om haar na tuurschoon en haar recreatiemogelijkheden, was zij van oordeel, dat het onderhavige plan in geen enkel opzicht voldeed aan de doelmatigheid, die voor elk uitbreidingsplan mag worden geëischt. De ontworpen bebou wing op deze plaats, los van de bestaande kernen en niet passende in de structuur van de gemeente, vormde h.i. geen normale, uit de behoefte voortvloeiende uitbreiding van een forensen- en renteniersgemeente als Bloemendaal. De omvang van het plan zou slechts te motiveeren zijn, wanneer ter plaatse aan een badplaats voor meerdaagsch verblijf behoefte zou bestaan. Gezien het feit. dat de in de onmiddellijke nabijheid ge legen badplaats Zandvoort voor het in de zen tijd afnemend aantal merdaagsche badgasten voldoende verblijfsmogelijkheden biedt en de verblijfruimte van de Nederland- sche badplaatsen zeer onvoldoende bezet is, achtte de Commissie het niet verantwoord vermeerdering van die ruimte in de hand te werken. De Commissie was er bovendien van over tuigd. dat voor de gemeente Bloemendaal zelf geen behoefte bestond aan een dei-ge- lijke badplaats, die drukte en verkeer tot zich zal trekken en waardoor natuurschoon verloren gaat. het uitzicht over de duinen bedorven wordt, de Zeeweg zijn bekoring van onbebouwden weg, uitkomende op zee ver liest en verdere doortrekking van den boule vard in noordelijke richting, wat voor het verkeer niet noodig is en voor het natuur schoon zeer ongewenscht zou zijn, sugge reert. De Commissie was dan ook van oordeel, dat het plan had moeten worden opgemaakt uitgaande van geheel andere beginselen. Vergeleken bij vroeger zijn de maatschap pelijke verhoudingen, de verkeersmogelijk- heden en de menschelijke behoeften in on derlinge wisselwerking veranderd en bezig nog meer te veranderen. Het is daarom zaak zich bij het opmaken van gemeentelijke plannen van deze veranderingen rekenschap te geven. Men trachtte den geest van den tijd te verstaan en op een reëele basis de ont wikkeling der gemeente te leiden. Voor het opmaken van een dergelijk uitbreidingsplan achtte de Commissie meer dan ooit een be kwame stedebouwkundige hand noodzakelijk. Zij meende bovendien de vraag te mogen stellen, of een uitbreidingsplan van dezen aard, grenzende aan een gemeente, waarin zoo groote belangen bij dit plan betrokken zijn, niet in overleg en samenwerking met die gemeente moet worden opgemaakt. Zooals men weet heeft de gemeenteraad van Bloemendaal later dit ontwerp-uitbrei- dingsplan weer ingetrokken. In overleg met een stedebouwkundig architect wordt nu een nieuw plan opgemaakt. PROF. DR. C. SNOUCK HURGRONJE OVERLEDEN. LEIDEN. 29 Juni. Eerst hedenmorgen werd bekend, dat Vrijdag te zijnen huize in den ouderdom van 79 jaar is overleden prof. dr. C. Snouck Hurgronje, oud-hoogleeraar in het Arabisch aan de Leidsche universiteit voor in- landsche en Arabische zaken. Hedenmorgen heeft in alle stilte de ter aardebestelling van het stoffelijk overschot plaats gehad. Bouwen van gebouw voor den Geneeskundigen Dienst aanbesteed. Hedenmorgen is ten stadhuize door Openba re Werken aanbesteed het maken van een hoofdgebouw, van betonconstructie met bak steen omhulling en bijgebouw met scheidings muur, waarvoor pl.m. 720 M3. beton benoo- digd is. ten behoeve van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst op een terrein aan de Nieuwe Gracht. Ingekomen waren 45 inschrijvingsbiljetten, waarvan er twee ongeldig waren. Ingeschreven werd als volgt (het getal tusschen haakjes duidt aan het getal dat bij gebruik van bui- tenlandsch cement kan worden afgetrokken) N.V. Geels' Aannemersbedrijf te Aerdenhout f 93.200 (200); A. J. den Ouden. Alphen aan den Rijn 91.990 (190); S. Kuit, Velsen f 88.604; N.V. Aannemersmaatschappij v.h. J. L. Hoeben, Amsterdam 97.300 (500); N.V. Aann. mij. bouw- en betonwerken Gebrs. Tak Amsterdam 96.380.fa. M. Klein en Zn., As sendelft 93.600; fa. F. de Bruin, Amsterdam 84.961; fa. J. Dubbeldam. Voorburg 89.550: fa. F. Philips. Haarlem 90.865; N.V. Aann.be- drijf „Noord-Holland". Heemskerk 85.800; Aann. Mij. v.h. J. Broersma. Den Haag 8S.490, L. Raaymakers, Breda 90.890 (500); N.V. Zwolsche beton- en ijzerbouw, Zwolle 91.865 (150); N.V. Betonbouw Kool en Wildeboer f 93.375: Hollandsche Betonbouwmij., Den Haag 94.800: fa. H. J. Podae 97.700 (350); N.V. Bataafsche Aann. mij v.h. J. v. d. Wal. Den Haag 86600: N.V. Amersfoortsche Be- tonmij., Amersfoort 85.300: fa. P. Rinks, Santpoort 84.450; N.V. Kon. Rotterdamscne Beton- en Aann.mij., Rotterdam 84.980; Zaansche Coóp. Bouwersbond, Wormerveer 87.300; fa. P. Boxs en Zn., Haarlem 87.870 (plus 500)fa. Joh. v. d. Putten, Haarlem 92.985: fa. R. Bijker, Haarlem 94.286; gebr. Trebbe, Enschede 89.300 (400>: fa. G. en J. Broertjes, Heemstede 87.600 (250); N.V. Gebr. A. M. en B. P. Joustra 91.745; gebrs. v. d. Putten, Heemstede 84.790; fr. J. C. de Geus Haarlem 79.800 (400). fa. A. v. Varik, Haar lem 90.400 (500); N.V. De Condor, Amster dam 91.475 (100); gebr. H., V. en J. de Vries, Haarlem 89.340 (1500); fa. A. Coxshoorn, Voorburg 86.700 (300); Kraageveld's Aann. mij N.V. en A. Hofman te Heemstede 84.700; fa. M. Joustra, Haarlem 92.400; fa.' Holtink en Waals, Rotterdam 80.500; N.V. Rijswijk- sche Betonbouw, Rijswijk 102.000 (500); fa. P. J. van Hof ten, Haarlem 95.443; fa. G. P. Hetem, Haarlem, 95,440; fa. De Boer en Dek ker, Wormerveer 95.800; fr. G. Gesman en Zoetemeyer, Alphen aan den Rijn 92.890 (200); N.V. Gewapend Betonbouw en Asphalt- mij.. Enschedé 89.700 (50); fa. G. B. van Hoek, Delft 86.592. De gunning is aangehouden. De uitgesloten visschers. En de Centr. Bond van Transportarbeiders. De Commissie van Uitgesloten Visschers, zitting houdend te Haarlem in het gebouw „Eensgezindheid" in de Zuiderstraat,"deelde ons mede, dat in tegenstelling met gepubli ceerde berichten de toestand nog ongewij zigd gebleven is. De C B.T. ondersteunt slechts haar eigen leden en dan nog met een leening. terwijl de niet-leden die zich solidair verklaarden, geen loon uitbetaald gekregen hebben van den C.B.T. IJMUIDER STAKING. Door de moderne Heiersorganisatie „Broe dertrouw" te Haarlem is een bedrag van f 25 gegeven voor de IJmuider visschers, zoo deelt het solidariteitscomité te Haarlem ons mede. I Het woord is aan.... Delille: De cene helft van het leven is een les voor de andere. Mij. tot bevordering der Toon kunst. Dc heer J. C. Tadema lid van verdienste. De jaarlijksche algemeene vergadering van de Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst had Zaterdag onder leiding van den voorzitter, jhr. mr. dr. E. A. van Beresteyn in de doeizaal te Enkhuizen plaats. In de vacature van den algemeenen penning meester, mr. H. H. van den Berg, werd geko zen mr. Cnoop Koopmans A.Jzn. In de plaats van den on der-voorzitter, den heer J. C. Tade ma werd voorloopig benoemd mr. L. F. A. M. van Ogtrop. Beide aftredende bestuursleden werden op voorstel van het hoofdbestuur be noemd tot leden van verdienste. Tot lid der bibliotheek-commissie werd herbenoemd de heer J. H. Oudshoorn. Het bestuursvoorstel om het door de afdee- lingen aan de algemeene kas te betalen bedrag per lia voor het jaar 1936 '37 opnieuw vast te stellen op f 1.10 waarvan 10 cent. voor het fonds ten behoeve van het Muziekmuseum Scheurleer, werd aangenomen. De rekening en verantwoording van den penningmeester wer den goedgekeurd, evenais de begrooting 1936 '37. Het bestuursvoorstel tot samenwerking van Toonkunst met het Kon. Ned. Zangersverbond en den Bond van Gemengde Zangvereenigin- gen, werd eveneens aanvaard. EINDEXAMEN STEDELIJK GYMNASIUM HAARLEM. Geslaagd voor diploma B de dames: P. E. M. Wagemakcr. B. E. Kooi, M. C. J. Heem stra. de heeren: L. H. Nuys. F. L. Ittmann, J. Ritter, S. C. van der Wall, J. A. Samson. W. Ch. v. Benthem Jutting, A. W. Thöne J.Jzn., J. H. Meilink, P. A. Bos. Afgewezen 2 candidaten. 6 herexamens. Van dc vorige groep alsnog geslaagd voor diploma A: de dames G. v. d Velde, J. C. Keyzer, de heeren J. Schaafsma, H. E'. Blaauw. EXAMEN VOOR ONDERWIJZER (ES). Rijkskweekschool te Haarlem. 27 Juni 1936: Toegelaten de dames M. van Eerden te Haarlem, A. Eveleens te Haarlem mermeer, P. Giltaij en I. Hinze, beiden te Haarlem. NUTSKWEEKSCIIOOL HAARLEM. Examen nuttige handwerken. Geëx. 6 can- N. E. de Vos, M. van der Waal en C. A. M. didaten. Geslaagd de dames: A. Hazewinkel, Tempelman. WANDGEDIERTE. Laat uw huis GRONDIG REINIGEN. Alleen wij garandeeren U afdoende verdelging, onder geheimhouding en schriftelijke garantie. zluwuUttysotodeeh-. ,JladUaat'' GEN. CRONJéSTRAAT 135. HAARLEM-N., TELEFOON 11G57. (Adv. Ingez. Med.) in ons nummer van Zaterdag namen wij reeds een verslag op van de huldiging ten stadhuize van den heer Ch. C. Wolff, ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubilè als raadslid van Schoten en Haarlem. Hierboven een foto gemaakt in de oude raadszaal: de jubilaris met zijn gezin t,e midden van de leden van het college van B. en W., raadsleden en hoofdambtenaren. Nicaragua treedt uit den Volkenbond. pag 4 Een nieuw beroep van den negus op den Vol kenbond. pag. 4 De Belgische Kamer aanvaardt drie sociale wetten. pag. 4 Een jongeman is in de Ringvaart bij den Ben- nebroekerweg met een bootje omgeslagen en verdronken. pag 4 Het R.-K, Werkliedenverbond vraagt arbeid. pag. 4 De heer Th. M. Ketelaar, lid der Tweede Ka mer, is overleden. pag. 3 Te Rotterdam zijn 26 personen gearresteerd wegens diefstal en heling van scheepsbenoo- digdheden. pag. 3 Twee tramtreinen van de Gooische zijn te Amsterdam tegen elkaar gebotst. Dag. 1 De Gewestelijke Commissie voor de Uitbrei dingsplannen heeft bezwaar tegen een bad plaats B'oemendaal. pag. 1 Mgr. N. Stam is hedenmorgen tot bisschop ge wijd. pag. 2 Feycnoord heeft, 't voetbalkampioenschap van Nederland behaald. pag 9 Mej. Rollin Couquerquc is te Wimbledon in het dames-enkclspcl uitgeschakeld. pag 7 Bij de Nederlandsche athletiekkampioen- schappen zijn drie records verbeterd. nag 6 ARTIKELENENZ. R. P.: Eendracht. oag 1 II. D. Vertelling. Elsa Kaiser: Vakgeheimen. pag. 2 De burgerlijke stand van Haarlem is opge nomen op pag. 10.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1