ran|e otel Soireé-Dansante ^WEERBERICHT WOENSDAG T U li T 1936 HAAELEM'S DAGBEAD' Noodlanding van Duitsch militair vliegtuig. Piloot gewond. Dinsdag om één uur heeft een twee-per soom Duitsch militair vliegtuig, D.-I.Q.U.K.. komende van Hamburg, een noodlanding ge maakt te Oude Schip onder Roodeschool, ge meente Uithuizermeeden, in den polder op een stuk vlasland van den heer J. Havinga. De tweedekker was bemand met den 19-ja- rigen Duitschen vlieger G. Hoffeins, afkom stig uit Stettin, thans in opleiding bij de mi litaire vliegschool te Hamburg. Hij was Dins dagmorgen omstreeks zes uur met zijn twee dekker opgestegen te Hamburg met bestem ming voor Hannover. Op den terugreis van Hannover naar Ham burg is hij, naar hij zeide. door het slechte weer de koers kwijtgeraakt en onverwacht op Nedèrlandsch grondgebied terecht gekomen. Na ongeveer een half uur heel laag bij Roode school te hebben gecirkeld, was hij om één uur wegens benzinegebrek genoodzaakt te landen In het vlasland van den heer Ha vinga, Bij deze landing is het toestel over den kop geslagen. Het vliegtuig werd zoo goed als geheel vernield. Hoffeins werd licht ge wond. Van een parachute welke hij bij zich had, kon hij wegens de geringe hoogte, waar op hij vloog, geen gebruik maken. De burge meester van Uithuizermeeden heeft het toe stel in beslag genomen en zich terstond in verbinding gesteld met het ministerie van Buitenlandsche Zaken en dat van Defensie. Hoffeins heeft de schade, welke aan het vlas land is aangericht, reeds vergoed. Het toestel, dat gedemonteerd zal moeten worden, is onder bewaking gesteld van de ma rechaussee en de politie. JUBILEUM BIJ G.E.B. Onder groote belangstelling werd heden het 25-jarig jubileum herdacht van den heer G. v. Eek. Hoofdinspecteur bij het Gemeentelijk Electrisch Bedrijf. In den loop van den morgen werd de jubi laris op het stadhuis ontvangen en namens het gemeentebestuur toegesproken door den wethouder A. G. Boes. Des namiddags brachten directie en ambte naren hun gelukwenschen over en werd den jubilaris namens hen een rolfilmcamera met toebehooren overhandigd. Namens de werklieden van de distributie- afdeeling werd een fraai bloemstuk aangebo den evenals door het bestuur van het Natio naal Verbond van Gemeenteambtenaren. Zeer velen, vooral ook uit electrotechnische krin gen hebben gebruik gemaakt van de gelegen heid om van hun sympathie voor den jubilaris te doen blijken. TWEE TIMMERLIEDEN GEVALLEN. Dinsdagmiddag twaalf uur stonden twee timmerlieden voor perceel Nieuwe Kerksplein 30 op een plank, die gelegd was over een trap en een ladder, om een z.g. boeideel aan een muur bij een steigerwerk te bevestigen. Bij dit werk helde de trap over en viel om, waardoor ook de plank met de twee tim merlieden en de boeideel vielen. Eén hunner, de 51-jarige K., kreeg dit ding op zijn hoofd en den linker bovenarm. Hij kreeg een lichte hersenschudding en zijn arm brak. Door leden van den Ongevallendienst werd hij verbon den, waarna hij pet ziekenauto naar het Diaconessenhuïs werd vervoerd. Zijn toestand is niet ernstig. INBRAAK. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft iemand zich toegang verschaft tot een perceel aan de Hunzestraat. De man was over een schutting geklommen. In den tuin heeft hij de ruit uit een tuindeur verwijderd, waar na hij een spanjolet-sluiting kon openen en binnen kon komen. Hij heeft een buffet en een kastje doorzocht. Al die moeite hielp hem niet veel. want zijn buit bedroegnegen sigaren. De politie tracht den onfortuinlijken inbreker op te sporen. WINKEL IN DAMESSTOFFEN IN GIERSTRAAT. In de Gierstraat is in perceel no. 31 vandaag een winkel in stoffen en zijde geopend. Smaakvol is het interieur vertimmerd. Over zichtelijk is de uitgebreide collectie uitge stald, zoodat het geen twijfel laat of velen zullen hier iets van hun gading vinden. MWKT EIKICITIN MARKTBERICHT. Markt Woerden. Aanvoer 558 partijen kaas: Met rijksmerk le kw. f 21 a f 23 Met rijksmerk 2e lew. f 18 a f 19 Zware f 23 Handel traag. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam 1 Juli 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: Vette kalveren: 306 le kwaliteit 46—56 per K.G. levend gewicht 2 kwaliteit 3844 3 kwaliteit 2836 104 nuchtere kalveren per stuk f 5f 8 289 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4244 per K.G. slacht.gewicht. Zware varkens 4041 Vette varkens 38—39 AGENDA Heden: WOENSDAG 1 JULI Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Paul Muni in „Het Le ven van Louis Pasteur", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: ,.Het Spookkasteel" met Bela Lugori en Stan Laurel en Oli ver Hardy in „Hollywood Party". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: ..La Vie Parisienne", regie Robert Siodmak. 2.30, 7 en 9.15 uur Cinema Palace: Anny Ondra in „Anny en Max". 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 2 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling. 3—4 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. OU Stimmung Stimmung NOORDWIJK AAN ZEE (naast „lm Weissen Rössl") lederen avond vanaf 8 uur Orchestre „The Archibalds" uit de Majestic Bar Rotterdam en de Riche Bar Den Haag. Dir. L. van Sterkenburg. (Adv. lngez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidelijken tot Zuidwestelijken wind. Half tot zwaar be wolkt of betrokken. Regenbuien met kans op onweer. Iets koeier. BAROMETERSTAND Hoogste 763.5 m.M. te Reval. Laagste 750.0 m.M. te Malinhead. Voorloopig nog ongestadig weer. De depressie werkt hoe langer hoe dieper in het vasteland in en doet de beide luchtdruk maxima in het Noorden en Oosten steeds ver der uiteen wijken. Een nieuw maximum verscheen in het Zuidwesten. Op IJsland nam de druk nog iets af. In de Baltisehe Staten is de luchtdruk nog betrekkelijk hoog en heerscht groote hitte. Het gebied van extreme hitte in Duitschland wijkt naar het Oosten terug. In Frankrijk wordt het nog koeler. De zwaarste regens vielen in Oost-Duitsch- land en in Weenen en verder in Ierland, En geland, Noord-, West- en Midden-Frankrijk. Bij ons werd het weer na een korte opklaring weer onweersachtig. Het is te verwachten, dat het in de eer ste dagen een weinig ongestadig blij ven zal. BAROMETERSTAND Vorige stand 762 m.M. Stand van heden 758 m.M. Neiging achteruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. THERMOMETERSTAND Hoogste tusschen gisteren en heden 12 uur 61 gr. F. Laagste tusschen gisteren en- heden 12 uur 77 gr. F. Invoer van toiletzeep gecontingenteerd. Zestig procent van 1935 toegestaan. Bij Kon. besluit is de invoer gecontingen teerd van geparfumeerde zeep, van transpa rante zeep, van medicinale zeep, een en ander in blok-, staaf- of tabletvorm, voorts van ge parfumeerde zeeppoeder, alsmede van gepar fumeerde zachte en vloeibare zeep. Deze contingenteering treedt met ingang van heden, 1 Juli, in werking en geldt voor 3 maanden. Het percentage van den toegestanen invoer is 60 van het nettogewicht van den gemiddelden invoer in 3 maanden van 1935. ONGELUK BIJ HET VOETBALLEN. Eenïge jongens waren Dinsdagnamiddag in de Kokstraat aan het voetballen. De 12-jari- ge G. G. had het ongeluk te vallen en zijn rechter onderbeen te breken. Het been werd door leden van den Ongevallendienst ge spalkt, waarna hij per ziekenauto naar het Diaconessenhuis werd vervoerd. BRAND IN GYMNASIUM IN DOETINCHEM. Door een feilen brand is Dinsdagmiddag de derde verdieping van het gemeentelijk gymna sium te Doetinchem verwoest. Vermoedelijk is de brand een gevolg van blikseminslag tijdens het onweer van Maandag. OVERVEEN AFSCHEID VAN DEN HEER H. HOEKSTRA. Dinsdagavond vond op een Ouderavond van de Julianaschool het tweede gedeelte plaats van het afscheid van den heer Hoekstra als hoofd der school. Deze splitsing was noodig met 't oog op de beschikbare ruimte en was goed gezien, want ook nu was de zaal meer dan vol. Ditmaal hadden ouders en verzorgers van de leerlingen van de vierde en hoogere klas sen gelegenheid om afscheid te nemen, ter wijl de jeugd van deze klassen met een aar dig programma den avond opluisterde. Als de heer en mevrouw Hoekstra met hun familie de zaal binnentreden, wordt hun een welkomstlied toegezongen en gaat een luid applaus op. Als de heer Hoekstra voor deze hulde heeft bedankt, neemt de heer A. H. Hoek, voorzit ter van de oudercommissie het woord. In overeenstemming met het eenvoudig karakter van den heer Hoekstra, wil spr. een kort. onopgesmukt woord spreken, maar wel gemeend. Het is een eigenaardige dag voor u. zegt hij. Een herdenking van uw 25-jarig jubileum als hoofd der school en tevens een afscheid en deze dag moet u met gemengde gevoelens vervullen. Aan den eenen kant met droefheid, aan den anderen kant met tevredenheid en wel vooral met dit laatste, omdat gij zooveel hebt bereikt en zooveel kinderen tot menschen hebt opgevoed. Spr. dankt den heer Hoekstra hiervoor en prijst de tact en de liefde, waarmee dit is ge schied. Verder memoreert spr. dat de heer H. zijn ideaal verwezenlijkt heeft gezien en een mooie school heeft gekregen, waarvan het leerlin genaantal nog steeds toeneemt. Spr. wenscht den heer H. toe, dat hij nog vele jaren met mevrouw een aangename rust zal genieten. Spontaan hebben de ouders den wensch te kennen gegeven om dezen dag niet onopge merkt voorbij te laten gaan en namens hen biedt spr. een radio-toestel aan De heer Hoek verbindt aan zijn rede een persoonlijk woord, om dank te brengen voor het aange naam contact met de oudercommissie. De derde klas vraagt dan de aandacht voor de Bruidsvaart met een echt huwelijk door Bloemendaal's burgemeester, brieschende paarden en kostelijke ouders en grootouders Een reuze succes. Evenveel succes had de dokter met zijn spreekuur, vol met griezeligheden en bijzon dere ontknoopingen. De vijfde klasse zong" mooie liederen van Worp, Rennes en canons, en zelfs de ouders moesten meezingen. Toen volgde de pauze met versnaperingen, waarna goed verzorgde dansen werden ver toond in keurige costuums. Bij het schaduwspel zagen wij nieuwe grie zeligheden en wel indrukwekkende operaties. De schoolfilm had een geweldig succes en moest gebisseerd worden Toen volgde de sluiting, waar vele har telijke woorden werden gesproken. Door mevr. Piersma, die bloemen aanbood aan mevrouw Berens. Door het nieuwe hoofd, den heer Jansen, die voort hoopte te bouwen op het werk van den heer Hoekstra. Door den heer Hoekstra, die niet droevig wilde zijn en woorden van innigen dank sprak, aan de ouders, personeel maar ook aan de kinderen. Allen wenschte hij veel ge luk in hun verdere leven., Hét slotwoord werd gesproken door den heer Hock, die allen dankte voor de ondervonden medewerking en hierbij mevr. Berens bloemen aanbood. Met een hiep, hiep, hoera! was de plech tigheid afgeloopen, waarna de ouders gele genheid hadden nog persoonlijk afscheid te nemen in een défilé. De ouders hebben op plechtige wijze hun dankbaarheid betuigd voor een welbesteed leven. BLOEMENDAAL ZILVEREN JUBILEUM BIJ HET P. E. N. Heden herdenkt de heer G. J. Warmelink, hoofdingenieur bij het P. E. N„ den dag. waarop hij vóór 25 jaar aan het Electrisch Bedrijf werd verbonden. Vanmorgen werd de jubilaris ten kantore van het P. E. N. gehuldigd De directeur, de heer J. van Oldenborgh, sprak den heer Warmelink hartelijk en waar- deerend toe en bood hem namens de pro vincie een vloerkleed aan De hoofdingenieur, de heer Van der Schroeff, sprak als vriend en ook namens de Centrale van het P. E. N. te Velsen, waarna ir. de Graaf den heer War melink namens het geheele personeel ver schillende geschenken aanbood, n.l. een ta felkleed, een stoel, een lamp en bloemen. De jubilaris dankte voor het gesprokene en de geschenken. HEEMSTEDE RAADSVERGADERING. Voorstel inzake de steunregeling voor werkloozen verworpen. B. en W. zullen met nieuwe voorstellen ko men. Er komt een nieuwe O. L. school aan den Crayenestersingel. Vergadering van den Raad der gemeente Hèemstede, op Donderdagavond, onder lei ding van den burgemeester, Jhr. J. P. W. v a n Doorn. Aanwezig alle leden. Bloembollententoonstelling krijgt geen subsidie. Afgewezen wordt een aanvrage van de afd. Heemstede der Vereeniging voor Bloembol lencultuur en V.V.V. om een subsidie van f 25 voor de in 1937 aldaar te houden bloemen tentoonstelling. Geen kruidenierswinkel. Ingekomen is een verzoek van Albert Heijn N.V. te Zaandam om ontheffing te verleenen tot het uitoefenen van haar winkelbedrijf in het perceel Zandvoortschelaan 156. De ont heffing wordt niet verleend. De heer Van U n e n (V.B.) vraagt aan- teekening, dat hij tegen is. Nieuwe O. L. School. B. en W. stellen voor, een nieuwe O. L. school aan den Crayenestersingel te bouwen. Wethouder Dr. Droog (R.K.) zegt, dat B. en W. het in dezen niet gehéél eens zijn. De exploitatie der school wordt naar spr's mee ning nu te duur. Met de plaats kan spr. zich ook niet vereenigen. Hij acht een plaats aan den Dreef of het Westen beter. Er is daar ook grond voor gekocht, die wel weer te ver- koopen is, maar waarbij de gemeente dan toch wel een veer zal moeten laten. Den groo teren afstand acht spr. voor een plaats in het Westen geen bezwaar. De heer Disselkoen (S.D.A.P.) meende met een voorstel van het gehééle college te doen te hebben. Van de bezwaren van Dr. Droog is tot heden niet gebleken. Spr. be toogt dat een school in het Noorden veel meer noodig is daa een. in het Westen an. brengt hulde aan de meerderheid van B. en W. De heer Audretsch (Vrïjz.) zal het voor stel van B. en W. steunen. De heer Van U n e n (V.B.) sluit zich vol gaarne aan bij de hulde door den heer Dis selkoen aan B. en W. gebracht. De heer Jonckbloedt (R.K.) vraagt of B. en W. niet eerst hadden moeten komen met een voorstel tot wijziging van 't uitbreidings plan. Hebben B. en W. maar de bevoegdheid, overal plaatsen aan te wijzen, waar scholen zullen gebouwd worden? De heer Vpn Meyenfeldt (A.R.) acht het terrein aan de Zandvoortschelaan wel ge schikt voor een school. Spr. meent dat een school aan den Crayenestersingel niet zal pas sen. De heer Meeuwenoord (R.K.) vraagt voorlezing van het adres van ir. P. C. van Steenwijk e.a., houdende verzoek, te verhin deren dat aan den Crayenestersingel een school wordt gebouwd. De gemeente-secretaris leest het voor. De heer Meeuw en oord (R.K.) vindt, dat aan dit adres aandacht moet worden ge schonken, met het oog op de vestiging van nieuwe bewoners. Zijn er ook geen aestheti- sche bezwaren? Is het wel dringend noodza kelijk het gevraagde groote bedrag te votee- ren, in dezen tijd van bezuiniging? De heer Rijkes (V.B.) juicht het voorstel van B. en W. toe. Maar laat men de school zoo eenvoudig en zoo practisch mogelijk bou wen en de plannen eerst in de commissie van O.W. toonen. De heer Van Lent (R.K.) gelooft niet, dat de school thans zóóveel duurder zal wor den als Dr. Droog meent. Maar kan de school niet worden geplaatst aan de overzijde van de Crayenestervaart? Daar is niet zulk een dichte bebouwing. De heer Voors (C.H.) vraagt B. en W. nadere cijfers te geven betreffende de kosten, die aan het plan verbonden zijn. De voorzitter geeft Dr. Droog toe, dat de exploitatie van de school aan den Craye nestersingel duurder zal zijn. Maar een school te plaatsen naast de Dreefschool acht spr. toch niet gewenscht. Spr. was oorspronkelijk voor bijbouwen aan de Dreefschool, maar is door kennis neming van de bezwaren van de ouders en anderen tot een ander inzicht gekomen. De plaats die de heer Van Lent wenscht, heb ben B. en W. niet gekozen. Het moment is nog niet daar, om een school te bouwen aan de Zandvoortschelaan. Dan moeten daar eerst nog meer bewoners komen. Veel kinderen zou den dan bovendien altijd den drukken Heeren- weg moeten oversteken. Het is de bedoeling de school landelijk en eenvoudig te maken, zon der gymnastieklokaal. De kinderen moeten dan gebruik maken van andere gymnastiek lokalen. Positieve gegevens kunnen niet gegeven worden, vóór de architect zijn raming heeft gemaakt. De heer R ij k e s (V.B.) vraagt een archi tect aan te wijzen te Heemstede. De voorzitter gelooft niet, dat B. en W. zich daartoe thans kunnen binden. De heer R ij ke s (V.B.)r doet het voorstel, B. en W. uit te noodigen, een architect in de gemeente aan te wijzen. De heer De Tello (S.D.A.P.) is hiertegen. Het is geen gewoonte B. en W. te binden wat be treft de keuze van personen voor een benoe ming. Dat gebeurt bijandere functies ook niet. De heer Van Unen (V.B.) zou iets kun nen; voelen voor een motie, waarin gezegd 'wordt, dat de Raad gaarne zou zien, dat een architect uit Heemstede wordt aangewezen. Sm', meent, dat de heer Rijkes dit ook bedoelt. "De heer R ij k e s (V.B.) trekt zijn voorstel in maar, hoopt dat rekening wordt gehouden, met dé geuite wenschen. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 12 tegen 3 stemmen. (Tegen stem men de heeren Dr. Droog, Meyenfeldt en Meeuwenoord) Steunregeling voor werkloozen. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. betreffende een steunregeling voor het tweede half jaar 1936, naar het model der Rijks steunregeling. De heer v. d. Erf (R.K.) zegt dat de R.K. fractie indertijd voorstellen heeft gedaan, om de financiën te versterken, ten einde aan dingen, die zich zouden voordoen, het hoofd te kunnen bieden. Dit voorstel is toen ver worpen. Dit maakte den indruk dat de ge meente er nog niet zoo slecht voorstond. Maar nu blijkt uit het onderhavige voorstel toch wel noodlijdendheid. De belangen der werk- looze arbeiders worden naar beneden gehaald. Spr. zocht hier politiek achter. Beter was het geweest, dat men indertijd het voorstel der Katholieken had aangenomen. Nu zullen de minst draagkrachtigen getroffen worden. De aanneming der Rijkssteunregeling is zonder de allergrootste noodzaak niet te ver antwoorden. Het daartoe strekkend voorstel moet worden verworpen. Liever neme men maatregelen om de reserves aan te vullen. De heer Kromhout (C. D. U.) zegt, dat het er op aankomt: welke steunregeling is voor onze werkloozen te rechtvaardigen. Eerst daarna komt de vraag: hoe komt men aan het geld voor die te rechtvaardigen regeling. Spr. wijst op den onvoldoenden voedingstoe stand der kinderen in de arbeidersgezinnen. Den lagen Rijkssteun invoeren is mogelijk, maar ten koste waarvan zal dit gaan? De nu voorgestelde steunregeling komt neer op een verlaging van GVz pet. Spr. wil de benoodigde gelden, bij handhaving van de bestaande re geling. vinden door op dezelfde wijze door te gaan met de werkverschaffing als thans ge schiedt: er is f 35000 voor geraamd; hiervan is pas f 9000 gebruikt. Gaat men op deze wijze voort, dan blijft nog wel f 13.000 over, die besteed kunnen worden voor steunver- leening. De heer Disselkoen (S. D. A. P.) zegt, dat de toon van het betrokken raadsstuk een sfeer van onrust schept. Dit is niet goed. Dat de crisis ook te Heemstede doorvreet komt door de „aanpassing". B. en W. hadden met hun sombere beschouwing moeten wachten, tot alle andere gemeenten in ons land maat regelen zullen moeten beramen om de finan- cieele moeilijkheden het hoofd te bieden. Die beschouwingen hebben trouwens niets te maken met de finaneieele begrooting der ge meente voor het 2e halfjaar van 1936. Aanvaarding van de voorstellen van B. en W. zal ten gevolge hebben, dat de gemeente haar zelfstandigheid volkomen zal prijs ge ven. Hiervan hebben B. en W. zich niet vol doende rekenschap gegeven. Aansluiting bij de Rijksregeling zal weer vele ambtenaren noodig maken. De minister en zijn ambtena ren zullen voor B. en W. gaan denken. Hoe slecht zal het bovendien voor de gezinnen zijn, als de vaders uit Heemstede naar de Rijks werkverschaffing gezonden zullen worden. De finaneieele positie van Heemstede maakt het niet noodzakelijk de voorstellen van B. en W. te aanvaarden. Bij aansluiting aan de Rijks- I regeling zou de gemeente een sprong in het duister doen; het is volstrekt niet zeker dat I Heemstede in de le klasse zou komen. Ver- I laging van den steun is ook funest voor den raiddenstand. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1886. 1 Juli: Met drie tram-omnibussen uit de fa briek van den heer Beynes afkomstig, is alhier een proefrit gedaan. Men ging van het Stationsplein door de Jansstraat over de Groote Markt door de Zijl straat en over Overveen naar het loge ment bij de kerk te Bloemendaal. De gemeentebesturen van Haarlem en Bloemendaal, het bestuur van de Haar- lemsche Tram en vele aandeelhouders en andere genoodigden namen aan den proefrit deel. Ieder rijtuig heeft 12 zitplaatsen, 8 staanplaatsen op 2 balkons en is als tramrijtuig ingericht. De rit duurt veertig minuten. Na aanbieding van den eerewijn en vele toespraken en wenschen voor den bloei der onderneming, welke in drie maanden geheel tot stand is gekomen, werd de terugtocht naar Haarlem aan vaard. waar de stallen met 16 flinke paarden bezichtigd werden. Het gaat niet aan, dat sommige categorieën zeggen: ik heb al zooveel moeten missen, nu moet er van de werkloozen ook maar wat af, Deskundigen hebben verklaard, dat er geen ondervoeding was, noch dreigde, te Heem stede. Dat was te danken aan het feit, dat de Heemsteedsche normen voor den steun wat hooger waren dan in andere gemeenten. Moet dat nu weer prijsgegeven worden? De soc. dem. fractie zal tegen het voorstel van B. en W. stemmen. De heer R ij k e s (V. B.) wijst er op, dat het vraagstuk moet worden bezien in het belang van alle inwoners, De Commissie heeft, met één stem tegen, besloten B. en W. te adviseeren, de Rijksregeling In te'voeren. Men waardeere- dat er tot nu een betere re geling heeft bestaan dan in andere gemeen ten. Dit was ten voordeele van de werkloozen, maar ten nadeele van de andere inwoners. Moet de belastingschroef nu maar wéér aan gedraaid worden? Dit zou toch niet ten voor deele van de werkloozen zijn. Men vergete niet, dat ook Heemstede „stille armen" heeft. Ook deze menschen moeten geholpen worden. B. en W. stellen voor, een commissie vari advies te benoemen. Zij hebben dus nu af stand gedaan van de commissie van bij stand. Waarom? De heer Voors (C.H.) meent, dat het ver antwoord is, de voorstellen van B. en W. te aanvaarden, omdat Heemstede niet langer haar uitzonderingspositie ten opzichte van de werkloozen kan handhaven. De werkloozen zijn nu over een zeer moeilijken tijd heengeholpen. Het oogenblik is nu gekomen voor het aan vaarden van de verantwoordelijkheid voor de verlaging van den steun. De ondervoeding der kinderen lijkt spr. wel wat overdreven voor gesteld. Bovendien kan het particulier initia tief in dezen te hulp worden geroepen. De heer Audretsch (Vrijz.) zegt dat de tot nu toe geldende steunregeling vele werk loozen naar Heemstede heeft getrokken. Dit was funest voor de bona fide 'arbeiders. De voorzitter betoogt, dat B. en W. de overtuiging hebben, dat iets moet worden ge- daan. Voor komende ondervoeding der arbei derskinderen is spr. niet bang. De heer Dis selkoen is te veel uitgegaan van het denk beeld dat de Rijksregeling er al is. Het is al leen de bedoeling een zekere overgangsperiode te maken; het gehéél aanvaarden van de Rijksregeling is op het oogenblik nog niet aan de orde. Dit komt later: Misschien. B. en W. moeten eerst weten: kunnen we rekenen op de le klasse en daarna op de Rijksbijdrage? Hoogere belastingen en opcenten zullen de be vol kingstoeneming remmen B. en W. hebben gemeend te moeten voor stellen een commissie van advies, waarin o.a. 3 raadsleden zitting zouden hebben, geen com missie van bijstand, die uitsluitend uit raads leden bestaat. Het voorstel van B. en W., wat betreft de steunregeling, wordt verworpen met 8 tegen 7 stemmen. Tegen stemmen de heeren Jonckbloedt, Meeuwenoord, van Lent, v. d. Linden, Dissel- kQen, De Tello, Kromhout en v. d. Erf. Besloten wordt, dat de bestaande regeling voorloopig gehandhaafd blijft, tot een nieuw voorstel van B. en W. zal zijn aangenomen. De heer De Tello (S.D.A.P.) stelt voor, nu een commissie van bijstand te benoemen. Dit voorstel wordt aangenomen. Hierna sluiting. Zij nog vermeld, dat zonder hoofdelijke stemming in den loop der zitting werden aangenomen de voorstellen betreffende: het beheer van het reservefonds, wijziging der verordening op de pensionneering der wet houders; geldleening van f 50.000 tegen 4 1/8 pet., koers 100; deelneming voor f2100 in het Borgstellingsfonds voor Kennemerland; vast stelling van het ontwerp voor den achtergevel- rooilijn aan den Bleekersvaartweg, ruiling van grond aan dien weg, mededeeling aan den Mi nister, dat er naar demeening van den Raad geen aanleiding is, thans tot een herziening van de loonregeling der werklieden over te gaan; crediet voor den bouw van een urinoir bij station HeemstedeAerdenhout; door trekking stamriool Lanckhorstlaan en Zand voortschelaan. AUTO RIJDT TWEE WIELRIJDERS AAN. Dinsdagmiddag reed een wielrijder komen de uit de Laan van Rozenburg naar den Heerenweg in de richting Haarlem. Hij werd daarbij op het midden van clen weg gegre pen door een auto komende uit richting Lei den. De wielrijder werd om hoog geworpen en kwam eenige meters verder aan hoofd en handen bloedend op den weg terecht. De wielrijder bleek te zijn K. wonende te Haar lem-N. Hij is bij Dr. de Groot verbonden en op diens advies naar de Maria-Stichting vervoerd. Een andere wielrijder genaamd G. wonen de te Haarlem stond op 't langs den weg ge legen rijwielpad en kreeg van die auto een duw waardoor zijn rijwiel werd beschadigd. Hij klaagde over pijn in zijn zijde. De auto is door de politie in beslag geno men en proces-verbaal wordt opgemaakt. HIT ONTVREEMD. In den nacht van 29 op 30 Juni is uit deze gemeente van een bouwterrein een groote hit ontvreemd, een merrie, ongeveer 12 jaar oud met Iitteekens aan voor- en achterpoo- ten, afkomstig van prikkedlraad. De politie stelt een onderzoek in. Ondertrouwd: G. Gronert en W. B. Menges; A. H. Boudewijn en W. M. Eveleens; H. Hoo- genstein en G. W. van Piekartz. Getrouwd: J. A. Rhee en C. W. A. M. v. d. Broek: C. Dorsman en F. W. Polderman. Bevallen: M. Th. de Vos—Jansen, d.; A. M. Janmaat—v.. d. Geest, z.; M. v. Riet—Vinken, z. Overleden: H. A. de Graaff 23 j. ongeh.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2