Roosevelt's tegencandidaat. Heftige tooneelen tijdens de zitting der Assemblée. België. Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom HAAM, WOENSDAG T TUET 1936 HAAREEM'S DAGBEAD De negus door Italiaansche journalisten beleedigd en uitgefloten. Ordeverstoorders met geweld verwijderd. Nieuw beroep van den negus op den Volkenbond; de Italiaansche nota. In de vergadering van den Volken bond heeft zich Dinsdagmiddag een ernstig incident voorgedaan, toen de voorzitter, de Belgische premier van Zeeland, na den Argentijnschen ge delegeerde Cantillo, het woord gaf aan den negus. De negus begaf zich met grootc waardigheid naar het spreekgestoel te. Italiaansche journalisten, die op de perstribune hadden plaats geno men, begonnen te fluiten en betoog den tegen de aanwezigheid van den negus. Zij uitten vijandige kreten. De geheele vergadering was uiterst verontwaardigd over dit optreden en koos op haar beurt partij tegen de ordeverstoorders. Op bevel van den president kwam voor de eerste maal in de geschiede nis van den Volkenbond de politie op de tribune, die de ordeverstoorders wilde verwijderen. Zij had daarbij eenige moeite en er ontstond een waar gevecht. De betoogers weken slechts voor geweld. Tenslotte wer den zij door gendarmen meege sleurd naar het politieposthuis. Zij bevinden zich thans in arrest. Nader meldt Reuter over dit incident: De tijdens de zitting van de Volkenbonds vergadering gearresteerde acht journalisten werden naar het gebouw van de veiligheids politie overgebracht en afzonderlijk gehoord. Er had een conferentie plaats tusschen den procureur-generaal, het hoofd der politie en het hoofd der veiligheidspolitie, welke ook werd bijgewoond door Nicolle. den voor zitter van het Kantonale Geneefsche de partement van justitie, en politie. De gendarmes die de arrestaties hebben verricht, zouden door liet hoofd der veilig heidspolitie worden gehoord. De leider van het politieke departement van de Zwitsersche regeering, Motta, die de Volkenbondsvergadering bijwoonde, werd op de hoogte gehouden van het optreden van de politie. Volkenbondsjournalisten bieden hun verontschuldi gingen aan. Het comité der Internationale vereeniging van bij den Volkenbond geaccrediteerde journalisten'heeft na het incident de volgen de motie goedgekeurd: Het Comité betreur en veroordeelt het ge drag van een groep Italiaansche journalisten die de meest elementaire regelen van hun beroepswaardigheid hebben vergeten en he vige incidenten hebben veroorzaakt, welke in de geschiedenis van den Volkenbond zonder weerga zijn. Het comité heeft de voldoening te kunnen constateeren, dat geen hunner deel uit maakt hunner vereeniging. Het comité acht het niettemin zijn plicht namens de persvereeniging zijn verontschul digingen aan te bieden aan Z M. den keizer van Abessynië en aan den president der zes tiende Assemblée. Dit doende heeft het comité de zekerheid de tolk te zijn van alle journalisten van alle landen, die het werk van den Volkenbond volgen. Deze motie was ge teekend: Robert Dell. De voorzitter van de Volkenbondsverga dering, Van Zeeland, heeft den negus een brief gezonden, waarin hij namens de ver gadering zijn leedwezen uitdrukt over het voorgevallen incident. Vandaag zal hij bij de opening van de ochtendzitting dit in het openbaar herhalen. Het gebeurde „onvermijdelijk" volgens Italië. Bova Scopa, de officieele vertegenwoordiger van de Italiaansche regeering bij den Vol kenbond, heeft tegenover den vertegenwoor diger van Havas verklaard: „Deze incidenten waren onvermijdelijk. Degenen, die ik de laat ste drie dagen heb gesproken, heb ik er allen voor gewaarschuwd, zoowel leiders van den volkenbond als delegatieleiders. Het was in derdaad onbegrijpelijk, aldus Bova Scopa, dat na de verzoenende nota deivregeering te Rome de president van de Volkenbondsvergadering het woord heeft gegeven aan hem, die beweert de vertegenwoordiger van Abessynië te zijn, die zijn land in den steek liet, die zijn hoofd stad in brand liet steken en de staatskassen medenam. Het bloote feit van deze interven tie beteekende in onze oogen een provocatie. Wat te zeggen van de rede zelf, behalve dan, dat het voor ons een plompe grap was. Wat dan ook betreft mijn landgenooten, onder wie er zijn, die in Afrika hebben gestreden, konden zij nalaten hun verontwaardiging uit te roepen? Italië zal hun houding billijken. Wij vragen de openbare meening het incident objectief te beoordeelen en zich voor iedere overdrijving te wachten in het belang van hetgeen in de Pransch-Italiaansche betrekkingen nog kan worden gered". Om vijf uur Dinsdagmiddag kwam de Negus rn gezelschap van Ras Nassiboe per auto bij het Volkenbondspaleis aan. Hij stapte uit, voor de groote vergaderzaal, waar een gewel dige menigte was samengestroomd. Voorafge gaan door een volkenbondsambténaar begaf hij zich naar de voor zijn land gereserveerde plaatsen, waar hij algemeen de aandacht trok. De negus was in een zwarte cape ge- De heer Van Zeeland dankte bij het be- crin der zitting voor de benoeming tot pre sident van de Volkenbondsvergadering en verklaarde, dat de Volkenbond op een keer punt van zijn bestaan staat. Niettemin ge loofde spreker, dat men voor een deel beslo ten is in een geest van wederzijdsch begrip en met den wil persoonlijke teleurstellingen op den achtergrond te stellen, een betere basis voor de toekomst te verzekeren, en vei ligheid op de wereld. Vervolgens las Van Zeeland de nota der Italiaansche regeering, waarna hij het woord gaf aan den gedelegeerde van Argentinië, Can tilo. Deze bevestigt eerst de onwribare trouw van Argentinië aan de principes van den Volkenbond: gelijkheid en rechtvaardigheid, welke de basis zijn van zijn medewerking aan Genève. Hij verklaarde, dat wanneer de Amerikaan- sche opvattingen niet in overeenstemming zouden kunnen worden gebracht met de wijze, waarop het volkenbondspact wordt toege past, indien men niet tot een practische al gemeenheid zou kunnen komen van het prin cipe van rechtvaardigheid, Argentinië zich ten slotte genoopt zou kunnen zien te over wegen of het we] zijn medewerking aan den Volkenbond zal kunnen voortzetten. Het woord was daarna aan den negus, waarbij zich de boven beschreven incidenten voordeden, Toen de politie de ordeverstoorders uit de zaal verwijderde, juichten de aanwezigen ten bewijze van hun instemming met de ge nomen ordemaatregelen. De rust keerde toen weer. De negus bleef onbewogen. Hij besteeg het spreekgestoelte en begon in het Amharisch zijn redevoering, welke in het Fransch en Engelsch zal worden vertaald. In de zaal heerschte een gewijde stilte, toen de negus zijn redevoering uitsprak. De rede van den Negus. De Negus deed een beroep op den Volken bond zijn ongelukkig land niet in den steek te laten. Hij schetste den loop der gebeurtenis sen voor en tijdens den oorlog en sprak over het gebruik van gifgassen door de Italianen. Hij vroeg den Volkenbond, wat deze in feite gedaan heeft, behalve het veroordeelen van den aanvaller, om hem hulp te bieden. Overgaande tot een bespreking van de kwestie der opheffing van de sancties ver klaarde de Negus: Ik kom voor de Assemblée bevestigen, dat het probleem op deze wijze niet kan worden opgelost. Het is niet alleen de re geling van het ItaliaanschAbessynische conflict welke op het spel staat, maar het is in principe het geheel der collectieve veiligheid en het is de toekomst van alle kleine staten, die vertrouwen hebben in de heiligheid der verdragen, het is de geheele internationale moraliteit, welke op het spel staat. Ik kom thans mijn protesten vernieuwen tegen den schending der verdragen. De keizer en het volk van Abessynië zullen niet voor geweld buigen. Wat gaat gij doen voor Abessynië, welk antwoord moet ik mijn volk brengen? De Negus werd hartelijk toegejuicht, toen hij na zijn redevoering het spreekgestoelte verliet. Een dame op de diplomatieke tribune pro beerde te fluiten, maar zij hield direct op, toen de in haar nabijheid zittende bezoekers naar haar keken. De Italiaansche nota. In de door de Italiaansche regeering aan den Volkenbond gezonden nota, die in de huidige zitting van de Assemblée door den voorzitter, Van Zeeland, is voorgelezen, wentelt aldus Reuter de Italiaansche regeering de verant- woordelijkheoid voor de gebeurtenissen af op de Abessynische regeering. Zij wijst op de be tuigingen van aanhankelijkheid aan het Ita liaansche keizerrijk van de zijde der betrokken volken, en verklaart te verwachten, dat de Volkenbond in een geest van rechtvaardig be grip den toestand in Abessynië naar waarde zal weten te schatten. De Italiaansche regeering verklaart zich be reid, opnieuw daadwerkelijk aan het Volken- bondswerk deel te nemen, teneinde te geraken tot een oplossing van de ernstige vraagstuk ken, waarvan de toekomst van Europa en de geheele wereld afhangt. De Italiaansche regeering geeft opnieuw uiting aan haar overtuiging, die thans alge meen aanvaard wordt, dat de Volkenbond hervormd dient te worden en zij is bereid aan de bestudeering van de verwezenlijking hier van deel te nemen. De Italiaansche regeering spreekt van „den abnormalen toestand, waarin Italië geplaatst is", alsmede op de noodzakelijkheid, zonder verwijl de hinderpalen uit den weg te ruimen, „die een beletsel hebben gevormd, en thans nog vormen, voor de totstandkoming van het werk der internationale samenwerking, die Italië oprecht wenscht en waartoe het bereid is, zijn concrete medewerking te verleenen, tot handhaving van den vréde." Duiitsclhlaind. Reorganisatie der politie. In verband met de nieuwe indeeling en de centralisatie van de bevoegdheden der Duitsche politie, heeft Himmler, die onlangs tot hoofd der politie is benoemd, aan politie- generaal Kurt Daluege de leiding opgedragen van de Ordnungspolizei (de vroegere Schutz- polizei) de hoofdgroepleider van de S.S., Hey- drich, is benoemd tot hoofd van de veilig heidspolitie, d.w.z. de Gestapo en de crimineele politie (Reuter) Frankrijk. De ontbinding der strijdhonden Uit Parijs: Terwijl zich op de tribunes van het Palais Bourbon een talrijk en elegant ge kleed publiek verdrong, zijn heden in de Fransche Kamer de debatten gehouden over de ontbinding der rechtsche strijdhonden. Aanleiding tot het debat vormde een inter pellatie van den rechtschen afgevaardigde Xavier Vallat, „over de ontbinding der wettig gevormde nationale bonden, die niet hadden mogen vallen onder de wet van 10 Januari 1936, te weten de Croix de Feu, de jeugdaf- deeling dezer organisatie, de Francisten en de Solidarité frangaise". Vallat las het verslag voor van de inci denten, die zich aan de Gare Saint Lazare hebben afgespeeld en die het gevolg waren van door communisten geuite kreten: „De la Rocque aan de galg!" Bij deze woorden steeg van de communis tische banken een luid gejoel op en slechts met de grootste moeite slaagde de voorzitter Herriot er in de rust te doen weerkeeren. Als de interpellant opmerkt, dat bij de jongste incidenten eveneens leden der „Croix de Feu" gewond zijn, wordt hij opnieuw door de communisten onderbroken, zoodat Herriot verscheiden afgevaardigden'tot de orde moet roepen. Na Vallat beklimt de rechtsche afgevaar digde Taittinger de sprekerstribune. Taittinger was, zooals men weet, de presi dent der patriottische jeugd, welke onlang; is gereorganiseerd in de politieke partij „Na tionale Volkspartij". Taittinger zegt, dat hij voor deze omzetting den minister van justitie, Delbos heeft gevraagd of de wet inzake de ontbinding der strijdhonden van 10 Januari 1936 op zijn partij van toepassing was. Delbos antwoordde toen, dat hij hem de verzeke ring kon geven, dat deze partij niet daar onder zou vallen. Taittinger vraagt: waarom treft de wet niet iedereen, maar slechts uw tegenstanders? De afgevaardigde Devaud verwondert zich over de motieven van het decreet, daar de „Vuurkruisen" nimmer gewapend zijn ge weest en nimmer anti-nationale of anti-repu- blikeinsche daden hebben verricht. Hierop wordt geïnterrumpeerd: De Vuur kruisen hebben gisteren te Oran een moord gepleegd. Na schorsing der zitting 'interpelleert kolo nel De Sisnards over de incidenten van 21 Juni en over de opvattingen van het ministe rie vair Blnnenlandsche Zaken over het dragen van nationale kleuren en het uithangen' van nationale vlaggen. „Gij zïjt vastbesloten", mijnheer de minister, naar gij zegt, de orde te handhaven. Is de driekleur nog steeds de eenige Fransche vlag of moeten wij toegeven, dat er nog een ander bestaat: de roode vlag, de vlag van den burgeroorlog? Van uw ant woord hangt onze houding af, anders zullen wij ons zelf verdedigen". De minister van Binnenlandsche Zaken, Salengro, beantwoordt de sprekers. Hij geeft een uiteenzetting van de door de ontbonden strijdhonden gevolgde methode. Na er aan te hebben herinnerd, dat de Fran cisten telegrammen hebben gezonden aan de Primo de Rivera Jr., Mussolini en Hitler wijst hij er op, dat in bijeenkomsten der Francisten Tardieu, Herriot, Laval en Flandin werden be handeld als „uitvaagsel", dat de leider der Francisten, Bucart, had gezegd, dat de Seine hun lijken zou meevoeren en hoe een fascis tisch blad had gezegd, dat het land niet zou dulden, dat Blum de regeering zou leiden. Salengro verklaart, dat de partij der Fran cisten moest worden ontbonden omdat zij niet ophield een beroep te doen op wanorde en er strijdgroepen op nahield. In een bijeenkomst der Francisten werden zij die een aanslag op Blum hadden gepleegd, geluk gewenscht. Salengro leest verder voor uit zijn dossier over de Fransche solidariteit, waarbij sprake is van een zich spoedig bedienen van de wa penen. Wat de Nationale Volkspartij, de vroegere Patriottische Jeugd betreft, ondanks de transformatie heeft deze het para-militaire karakter gehouden. Salengro leest rapporten voor, waaruit blijkt, dat de Vuurkruisen strijd groepen opleidden en hij vervolgt: ik heb de motleven voor de ontbinding der tegen het regime gerichte beweging in de decreten neer gelegd. Het is onduldbaar, dat de orde door oproerige bonden zou worden bedreigd. Wij hebben den wil de orde te verzekeren en de regeering te zijn, welke regeert. Voorts deelde Salengro mee, dat drie vierde der gearresteerde betoogers behoorden tot de ontbonden organisaties. De driekleur moet niet een partij vlag worden, maar de vlag dei- natie. Definitieve samenstelling van den Senaat. Reuter meldt uit Brussel, 30 Juni: De senaat heeft als gecoöpteerde senatoren benoemd, 9 socialisten, 8 Katholieken, 2 Liberalen, 1 Com munist, 1 Frontist en 1 Rexist. De senaat is thans definitief samengesteld uit 66 socialis ten, 57 katholieken, 19 liberalen, 12 Rexisten, 9 Frontisten en 4 Communisten. Tot de gecoöpteerde senatoren die gekozen zijn behooren De Man, de oud-ministers Soudan en Lippens, en de toekomstige Katholieke voorzitter van den Senaat, Moyersoen. Luchtlijn Lïverpool-Doncaster- Amsterdam geopend. Op het gemeentelijk vliegveld van Liverpool landde Dinsdagavond omstreeks vijf uur het Fokkertoestel „Duif". Hedenmorgen zou dit zelfde toestel via Doncaster naar Schiphol vliegen en met deze vlucht de nieuwe lijn LiverpoolDoncasterSchiphol openen. De K.L.M. en de British Continental Airways Lt. zullen deze verbinding tezamen exploiteeren. De Nederlandsche maatschappij vliegt de eer ste 41 dagen met de typen F 12 en F 18 en dan komt de Engelsche maatschappij aan de beurt, die het verkeer op deze lijn met de Havilland-vliegtuigen van het type 86 zal onderhouden. Alfred London, Gouverneur van Kansas, den staat zonder schulden. (Van een V. D.-correspondenit) Kenmerkend voor de Amerikaansohe poli tici is de energie, waarmee zij zich op den voorgrond weten te dringen. Wanneer deze energie slechts tot uiting zou komen op het politieke terrein, dan zou niemand daar aan stoot aan nemen, het is echter zoo, dat zij onafgebroken hun persoonlijkheid op den voorgrond stellen en door de pers den volke laten weten hoe huiselijk zij zijn hoeveel sokken zij per week gebruiken, hoeveel zij wegen en vooral hoe democratisch zij wel Alfred Landen. zijn. Alf Landon, gouverneur van Kansas en Roosevelt's tegencandidaat bij de a.s. presi dentsverkiezingen behoort tot de uitzonde ringen. Men weet van hem niet bijster veel .volgens Amerikaansche begrippen dan altijd. In zijn staat is Landon buitengewoon po pulair, hetgeen bij den strijd om een plaats in het Witte Huls van veel belang is. En toch is men de meening toegedaan, dat de spaarzame gouverneur het onderspit zal moeten delven. Wat heeft Landon tot nu toe gepresteerd? Kansas is de eenige staat, die geen schulden heeft! Terwijl in de andere deelen der U.S.A. de belastingen verhoogd werden, wist Lan don deze in zijn staat omlaag te halen, Toen hij in 1932 tot gouverneur gekozen werd feli citeerde hem zijn verslagen voorganger, den kend aan de schulden en dalende inkomsten van Kansas, op de volgende wijze: „je hebt een prachtigen tijd voor je gouverneurschap uitgezocht, Alf". Landon glimlachte slechts. Twee jaar la ter was Kansas er financieel bovenop. Dat maakte natuurlijk een enormen indruk op die Amerikanen; trouwens op ons ook. En de burgers van de Vereenigde Staten willen al les van dezen wonderman weten. De beschei den-Landon moet zijn privé-leven bloot leg gen, teneinde nog eens de hoogste functie in de U.S.A. te kunnen bekleeden. Merkwaar dig is wel, dat niemand te hooren krijgt, dat hij buitengewoon veel bewondering had voor Huey Long's befaamde redevoeringen, dat hij zelf een zeer slecht redenaar is, wien vooral de gave van de humor ontbreekt. Maar er is toch nog wel het een en ander van hem te vertellen. De geheele figuur schijnt een plaats waardig in een van de romans van Sinclair Lewis. Alfred Landon is 48 jaar oud, heeft grijs, golvend haar en draagt een hoekige bril. Hij houdt van goed eten. Zijn lievelingsgerecht is rauw vleescli met uien, peper en zout. Soms gebruikt hij voor zijn lunch alleen melk en een paar beschuiten. Altijd ook al is zijn avondmaal nog zoo overvloedig ge weest, krijgt hij tegen middernacht honger en pleegt hij dan te zamen met zijn gasten, de ijskast in de keuken te inspecteeren en te plunderen. Trotsch is hij niet. Iedereen in den staat Kansas moet hem Alf noemen, terwijl de burgers der andere staten hem Alfred noemen moeten. Hij drijft zelf de spot met zijn steeds omvangrijker wordend buikje. Teneinde slank te worden draagt hij zelf de bagage van zijn gasten naar den trein. Dat hij lede ren dag naar zijn bureau loopt wordt ver oorzaakt door zijn zuinigheid Zijn zuinig heid is spreekwoordelijk, zoowel thuis als in de politiek. Onlangs, zoo beweert men, stuur de hij een bediende naar een zaak teneinde twee stel ondergoed voor hem te halen. Een stel kostte 1 dollar. Hij gaf den bediende echter slechts lVz dollar mee, want bij groo te hoeveelheden, moest men hem ook een ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC behoorlijke korting geven. Zulk een verhaal tje ,doet" het in Amerika, vooral in de ver kiezingsperiode. Een uitstekenden indruk maakt het ook, wanneer men van zijn kiezers sigaretten leent en hen bedankt, terwijl men hun voor naam noemt. Ontelbare voornamen heeft Alf van buiten geleerd. Ook verkondigt hij over al, dat de redenaar waar hij het liefst naar luistert.... president Roosevelt is. En dat is nog niet zoo onverstandig van hem. Hij wil niets anders zijn. dan de „very good fellow", dien men graag ziet, omdat hij een verte genwoordiger is van het burgerlijke, eerlijke, Amerikaansche type. Protest tegen gifgassenoorlog. Dinsdag werd door ondergeteekende namens ruim 4000 Nederlanders het volgende telegram gezonden aan onzen minister van Buitenland- sche Zaken Dr. J. de Graeff ter Volkenbonds vergadering te Genève: Ruim vierduizend Nederlandsche mannen en vrouwen protesteeren tegen het gebruik van gifgassen, door Italië in Abessynië ge maakt en voor de toekomst eischen zij met klem handhaving van het verbod inzake den gifgassenoorlog, zijnde een barbaarsch en mensch-onteerend wapen, dat ook de weer- looze burgerbevolking treft. Zij verzoeken Uw Excellentie met aandrang dit protest heden ter kennis der Volkenbonds vergadering te willen brengen. w.g. H. P. Schneyder DIEFSTAL VAN PLAKZEGELS. Eenigen tijd geleden werd in den nacht van Zaterdag op Zondag inbreek gepleegd in het gebouw der registratie en domeinen aan de Muntstraat te Utrecht, waarbij voor een groot bedrag aan plakzegels werd ontvreemd. De dader had zich van te voren laten insluiten om bij nacht zijn voornemen te kunnen uit voeren. Het misdrijf werd des Zondags ont dekt, geruimen tijd nadat de inbraak was ge pleegd. Dinsdagmiddag stond in verband met deze inbraak een 25-jarige jongeman terecht, stuurman van beroep. De officier van justite vroeg een veroordee ling tot een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden met aftrek der preventieve hech tenis. Mooi gebruinde Huid van gelaat, hals en armen, óók bij geen zon, door AMILDA-zonnebruincrême. Voorkomt tevens ïpnnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct'„ (Adv. Ingez. Med.) _JIT—1 nWGRAMMA Als de rattenklem in gereedheid gebracht is, zoeken Thijs en Padde- kwist weer hun schuilplaats op. Juist op tijd. want als ze er nog maar even zitten, komen de kereltjes alweer te voorschijn. Nieuwsgierig, bekijken ze het vreemde apparaat, maar geen hunner begrijpt wat' het ding te beteekenen heeft. Dan wijst er een plotseling naar de lucht en het is met de belangstelling voor de val gedaan. Daar nadert de heks al op den bezemsteel! In snelle vlucht nadert ze den heuvel top, waar de dwergjes haar komst angstig afwachten. DONDERDAG 2 JULI. HILVERSUM I, 1875 M. A VRO-uït zending. 8.00 Gram. pl. 9.00 Ensemble Jonny Kroon. 10.00 Morgenwijding. Gram. pl. 10.30 Ensem ble Jonny Kroon. 11.00 Voordracht. 11.30 Can- tabilé-orkest. 1.30 Gram. pl. 2.30 Officieele opening van de nieuwe AVRO-studio. 3.30 Opening nieuwe Julianabrug te Koog-Zaan dijk. 4.00 Voo zieken. 4.30 Voor de kinderen. 5.30 Gram. pl. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Renova- kwintet en Declamatie. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Omroeporkest. 8.15 Gedeeltelijke herha ling van 2.30. 8.25 Orgelspel, zang en viool recital. 8.40 Aan alle luistervinken. 8.50 Con cert mmv. solisten, koor en het omroeporkest. 9.50 Het Bouwwerk voltooid. 10.00 Dansmu ziek. 10.30 Kovacs Lajos' orkest en orgelspel. 11.00 Berichten ANP. 11.10 Gram. pl. 11.45— 12.00 Orgelspel. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO, 10.— NCRV. 11.— KRO 2.— NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.15 Gram. pl. en KRO-orkest. 2.00 Gram. pl. 3.15—3.45 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbel lezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 De Gooilanders. 7.00 Berichten. 7.15 Journ. Week overzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Kamer orkest „Ars Nova et Anti- qua" en solisten. 9.15 Boekbespreking. 9.45 Vervolg concert (Om 9.55 Berichten ANP). 10.3011.30 Gram. pl. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Orgelspel. 11.50 Gram. pl. 12.20 Het Trocadero-Cinema-orkest. 1.05 Gram. pl. 1.35 Het Lampe-Sextet. 2.35 Populair concert. 3.20 V)esper. 4.10 Causerie „De Vrouw in China". 4.30 Gram. pl. 5.05 Het Harp-Trio. 5.35 Dans muziek. 6.20 Berichten. 6.50 Reg. King's or kest. 7. 35 Karl Caylus' Ensemble en solist. 8.20 Causerie over de publieke opinie. 8.50 Revue-programma. 9.50 Berichten. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Voordracht. 11.05 Het Brid- gewater Harp-kwintet. 11.3512.20 Dansmu ziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20, 8.40 en 9.20 Gram. pl. 9.50 Orgelcon cert. 11.20 Omroeporkest. 2.50 Gram. pl. 5.20 Hoorspel. 8.20 Zang. 9.05 Concert mmv. solis ten, koor en orkest. 11.05—1.05 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 dito. 1.35 Gram. pl. 2.35 Schrammelmuziek mmv. solisten. 4.20 Po pulair concert. 5.35 Omroepkoor. 6.20 Werag- Kamerorkest. 8.30 Omroepkleinorkest. 9.40 Opera-uitzending. 11.05—12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Salonorkest. 1.50 2.20 Gram. pl. 5.30 Onbekend. 6.50 Gram. pl. 7.20 Onbekend. 8.20 Omroeporkest en radio- tooneel. 9.20 Omroeporkest en Gram. pl. 10.30 11.20 Gram. pl.. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salon-orkest. 1.502.20; 5.20, 6.35 en 7.35 Gram. pl. 8.20 Symponieconcert. 10.30—11.30 Gram. pl. z DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Gevarieerd programma. 10.20 Berich ten. 10.50 Olympisch nieuws. 11.05 Weerbe richt. 11.20—12.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6