AMSTERDAMSCHE BEURS NOORDERBAD - ZANDVOORT Het visscherijconflict. ELECTRISCHE KOELKASTEN 2H WOENSDAG 1 JULI 1936 HAASLE M'S DAGBLAD IAAT/IE BERICHTEN Vonnis in de zaak-Ambt Hardenberg. ARNHEM. 1 Juli. Het gerechtshof te Arnhem heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen H. H. W., oud-burgemeester van Ambt Hardenberg. die door de rechtbank te Almelo wegens verduistering en heling ver oordeeld was tot een jaar en zes maanden ge vangenisstraf. Het hof heeft heden dit vonnis vernietigd en verdachte veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Italiaansch commentaar op het schandaal te Genève. ROME, 1 Juli. CA.N.P.) Het agentschap Stefani verspreidt een bericht uit Genève van den volgenden inhoud: Het incident van het verdrijven van 10 Italiaansche journalisten uit de Volken bondszaal, die Tafari (d.w.z. den negus) had den uitgejouwd, wordt levendig besproken. Men erkent, dat het reeds verspreide be richt, volgens hetwelk de inhoud van de rede. die Tafari zou hebben uitgesproken, zeer beleedigend was voor het Italiaansche leger, niet anders dan een diepe verontwaardiging kon wekken onder de aanwezige Italianen Natuurlijk was het verschijnen van den voortvluchtigen ex-negus op het spreekge stoelte voldoende een uitbarsting van pro test uit te lokken. Wel wijst men er op, dat anti-Italiaansche en anti-Fascistische elementen van de gele genheid gebruik maakten om een minder waardig kabaal te ontketenen maar de meer derheid erkent, dat men zich er over zou hébben kunnen verbazen, wanneer de sla venhouder zou hebben kunnen optreden zon der gehinderd te worden en zonder dat een protestuitbarsting volgde. De Groote Markt. Nieuwe verkeersregeling. B. en W. van Haarlem hebben overwo gen, dat het met het oog op de tot stand ge brachte wijziging van de wegindeeling op de Groote Markt en de aanwezigheid van tram- en bushaltes, gewenscht is, de bestaande ver keersregeling in te trekken en een nieuwe verkeersregeling vast te stellen en voorts dat het in het belang van de vrijheid en de vei ligheid van het verkeer noodzakelijk is, in verband met de vorenomschreven nieuwe wegindeeling van de Groote Markt, tevens voor de Lepelstraat een verkeersregeling vast te stellen. Daarom hebben B. en W. besloten: I. In te trekken de bij besluit van 7 Maart 1930, vastgestelde gesloten verklaring voor het verkeer van verschillende gedeelten van de Groote Markt; n De hieronder vermelden wegen en weg gedeelten gesloten te verklaren voor het verkeer met alle motorrijtuigen, rijwielen en andere rij- of voertuigen, rij- en trekdieren en vee. Het ten Zuiden van de vluchtheuvels ge legen gedeelte van de Groote Markt, tus- schen de Smedestraat en het Stadhuis van Oost naar West. Het ten Noorden van de vluchtheuvels ge legen gedeelte van de Groote Markt, tus- schen de Smedestraat en de Zijlstraat van West naar Oost. Groote Markt, weggedeelte tusschen den ronden vluchtheuvel en het standbeeld van Noord naar Zuid. Groote Markt, weggedeelte tusschen den ronden vluchtheuvel en het Stadhuis, van Zuid naar Noord en de Lepelstraat van Spekstraat naar Groote Markt. De fiscus eischt. Automobilisten die geen wegenbelasting betaalden. De belastingautoriteiten hielden heden morgen te Haarlem een controle op de we genbelasting. Niet minder dan 32 automobi listen werden verbaliseerd omdat zij in een auto reden zonder hun cijns aan den fiscus te hebben betaald. De staking te IJmuiden. Bij de regeling van werkzaamheden in de Tweede Kamer werd hedenmiddag aan den heer De Visse»- (C.P.) verlof verleend den mi nister van sociale zaken te interpelleeren over het optreden der regeering naar aanleiding van de staking te IJmuiden en het stopzetten van de steuniiitkeering aan werklooze vis- schers. De interpellatie wordt aan de agenda toe gevoegd. Firma Gebrs. Van Voolen 35 jaar. Vandaag bestaat de bekende zaak van de firma Gebrs. Van Voolen aan het Spaarne 2527 vijf-en-dertig jaar. Het is met deze firma steeds crescendo ge gaan. De heeren I. en G. van Voolen te Am sterdam begonnen hier hun zaak in een klein kamertje aan den Burgwal 71a. Ze bleek zoo veel levensvatbaarheid te bezitten, dat de firma verplicht was, over eenigen-tijd de zaak te verplaatsen naar de Smedestraat 45 en daarna naar de Kleine Houtstraat 45. Welis waar had de firma ook in deze perceelen slechts de beschikking over één kamer, maar die werd toch steeds grooter. Bij het tien jarig bestaan in 1911 kwam er eindelijk een flinke uitbreiding tot stand. De zaak werd toen verplaatst naar het perceel Spaarne 47a. En ook dit werd weer te klein. In 1914, even voordat de wereldoorlog uitbrak, liet de firma de twee groote perceelen bouwen en het per ceel aan den achterkant, waar ze nu geves tigd is. Het achterste gedeelte werd voor ex peditieruimte gebruikt en in het midden werd de zaak gedreven Niettegenstaande den oorlog werd het aantal klanten voortdurend grooter: daarom werd in 1926 het achterste perceel bij de zaak getrokken. In een perceel er naast werd de expeditie gevestigd en op 7 Maart j.l. werd wederom een stuk van het magazijn afgenomen. Bij al die uitbreidin gen werd de zaak ook steeds meer gemoder niseerd. Als een bewijs, dat zij het vertrouwen van haar clientèle bezit, kan dienen, dat haar eer ste klant nu 35 jaar geleden, ook thans nog steeds komt koopen niet alleen, maar die heeft vanmorgen ook een bloemstuk ge stuurd. Het aantal bloemstukken was trou wens heel groot. Er waren er bij van klanten, zoowel als van fabrikanten en reizigers. TERAARDEBESTELLING TH. M. KETELAAR. AMSTERDAM, 1 Juli. Op de begraafplaats „Zorgvliet" is hedenmiddag onder buitenge woon groote belangstelling de heer Th. M. Ke telaar. lid der Tweede Kamer en van den Am- sterdamschen Gemeenteraad teraardebe- steld. Onder de zeer velen die in de aula van de begraafplaats bijeengekomen waren om aan den overledene de laatste eer te bewijzen, merkten we op de ministers Oud en Slingen- berg, den commissaris der Koningin in Noord- Holland, mr. dr. A. Röell, benevens leden van Ged. Staten en oud-leden van Ged. Staten, waarvan ook de heer Ketelaar lid is geweest. Voorts waren aanwezig de burgemeester van Amsterdam dr. W. de Vlugt en de wethou ders Kropman, De Miranda en Boekman, zoo mede de gemeentesecretaris mr. Van Lier. Hierbij sloten zich aan de gemeenteraadsleden van alle partijen. Tal van oud-leden van den gemeenteraad waren mede aanwezig. Onder dezen waren de heeren H. J. den Hertog en mr. L. v. d. Bergh en Klaas de Vries. Verte genwoordigd waren verder het hoofdbestuur van den Vrijz. Dem. Bond en de afdeeling Amsterdam van dien bond, tal van hoofdbe stuursleden van den Bond vbn Nederl. On derwijzers, waarvan de heer Ketelaar vele jaren de secretaris is geweest, zoomede be stuursleden van de afd. Amsterdam van den Bond. Het hoofdbestuur van het Ned. Onder wijzers Genootschap was vertegenwoordigd door zijn voorzitter. Ook was aanwezig het bestuur van het Centraal Gen. van Vacantie- kolonies, van welke instelling de heer Kete laar penningmeester was. Tenslotte merkten we nog op den Consul van Frankrijk. Toen de kist met het stoffelijk overschot in de aula was geplaatst en onder een schat van bloemen was bedolven, trad allereerst naar voren: Mr. Joekes sprak een afscheidswoord na mens de Kamerfractie en het hoofdbestuur van den Vrijz. Dem. Bond. Zijn werk was vol toewijding en ten bate van het algemeen belang. Hij deed vooral veel voor het volks kind. Zijn humor en gevatheid waren een deel van zijn wezen. Onze fractie herdenkt hem met groote dankbaarheid. Vervolgens sprak de heer Schuckink Kool namens het Centraal Genootschap voor Kin- derstellings en Vacantiekolonies. Dertig jaar lang is Ketelaar een penningmeester bij de gratie Gods geweest. Namens hondderdduizend kinderen zeg ik hem dank voor zijn hulp en toewijding. Tenslotte sprak minister P. J. Oud als vriend: Ik wensch slechts een kort persoonlijk woord te spreken, omdat ik zoo heel veel aan Ketelaar te danken heb. Alles wat hij voor de openbare zaak en het kind gedaan heeft kwam voort uit zijn groot en goed hart. Na woorden van troost tot de familie werd de baar onder het spelen van orgelmuziek grafwaarts ge dragen. Mr. R. H. Nierstrasz dankte namens de fa milie voor de laatste eer. Minister Gelissen over moeilijk heden met zuivelorganisaties. Naar aanleiding van de verschillende mede- deelingen omtrent een geschil tusschen den minister van handel, nijverheid en scheep vaart en de zuivelorganisaties, verzocht het A.N.P. minister Gelissen eenige vragen te mo gen stellen. Ondanks zijn drukke werkzaamheden ver klaarde de minister zich daartoe bereid. Op de eerste vraag, of de minister het A.N.P. eenigszins nader zou kunnen inlichten hoe de verhoudingen in deze eigenlijk liggen, ant woordde de minister, dat onderscheiden moet worden tusschen eenerzijds de uitvoering van bepaalde door de kroon of den minister geno men maatregelen, waarvoor de minister steeds een gemachtigde had aangewezen en ander zijds de adviezen, welke den minister terzake van de uitvoerende werkzaamheden worden gegeven, door een adviseerend college, door hem daartoe aangewezen. Dit adviseerend lichaam bestond uit vertegenwoordigers der verschillende zuivelorganisaties. terwijl als uitvoerende instantie was aangewezen de heer Geluk, secretaris van de grootste Nederland- sche zuivelorganisatie, de F.N.Z. Deze was tevens lid van het adviescollege. Voor een conflict heeft minister Gelissen tot voor kort geen aanleiding gezien. Waar het om gaat, aldus de minister, is het volgende: „Hoe langer de duur is van de verschillende maat regelen, welke genomen moesten worden in het begin van 1932 en waarbij destijds wat de ver deeling der exportmogelijkheden betreft be paalde basisjaren werden gekozen, uiteraard liggende voor 1932, hoe grooter de moeilijk heden worden van die exporteurs, die gedu rende die jaren b.v. met hun bedrijf nog in een aanvangsstadium verkeerden of door an dere min of meer toevallige omstandigheden in die jaren niet in normalen omvang hun zaken dreven Bij alle maatregelen, waarbij een dergelijk systeem van basisjaren bestaat, komen be zwaren, welke uiteraard naarmate deze jaren verder in het verleden liggen, grooter worden. Voor deze bezwaren heb ik gepoogd steeds een oplossing te vinden, b.v. door een gedeelte van de contingenten te reserveeren om daaruit dan aan bepaalde bezwaren tegemoet te komen". Van het systeem der bijzondere invoerver gunningen binnen het kader der contingenten heeft de uitvoerhandel veel profijt gehad. In andere gevallen is er met volle instem ming van de belanghebbenden nog veel verder gegaan, er zijn zelfs uitvoercontingenten, welke eenvoudig op afroep van de belang hebbenden ter beschikking worden gesteld". U sprak zoo juist van een systeem van bij zondere vergunningen. Verschillende publica ties van de laatste dagen spreken daar anders over. Wij lazen van willekeur, gunsten op het gevoel en dergelijke. Met verontwaardiging merkte hierbij de minister op, dat toch geen ernstig ma.n zal kunnen volhouden, dat het er om te doen is om een middel te kiezen ter bevordering van willekeur. Het spreekt toch wel vanzelf, dat bij het gedachte systeem de gevallen, welke voor behandeling in aanmerking komen zoo nauwkeurig mogelijk zullen worden on derzocht en geschift, en alleen daar iets zal worden gegeven, waar dit billijk en rechtvaar dig is. Bovendien, aldus de minister met na druk, er zal slechts een zeer klein percentage van de contingenten voor dit doel gereser veerd worden, het gaat er veel meer om iets te kunnen doen in bepaalde gevallen, dan wel om ieder die nog wenschen heeft zoo maar iets extra's toe te stoppen. Dit ziet er toch niet zoo grillig uit als men het van bepaalde zijde wel wil doen voorkomen. Op de vraag of de minister over dit plan dan geen overleg gepleegd heeft met de zuivel organisaties, antwoordde de minister, dat hij, behalve de uitvoerige correspondentie ter zake, den betrokken instanties in een monde ling onderhoud gelegenheid heeft gegeven haar gedachten te uiten. De daarbij door deze heeren naar voren gebrachte bezwaren waren echter in het geheel niet overtuigend, zelfs heb ik voorgesteld mijn gedachte bij wijze van proef b.v. voor een jaar eens uit te voeren, waarover ik dan nogmaals aan de hand van practische resultaten met hen had willen ZATERDAG A.S. (Adv. Ingez. Med.) overleggen. Ik kan mij niet onttrekken aan de gedachte, dat een bepaalde mate van on wil aanwezig is, waarvan echter de reden aan mij onbekend is. z Er is na mijn aanvankelijke instructie lang durig overleg gepleegd en telkens meer uitge lokt, zoodat ik eindelijk aan deze vertraging een einde heb moeten maken en de uitvoe rende instantie instructie heb gegeven de door mij in het belang van den zuivelexport voor gestelde regeling te gaan uitvoeren. Daarop heeft de gemachtigde ontslag uit zijn functie verzocht, terwijl ook het advisee rend college gemeend heeft zich solidair te moeten verklaren en eveneens zijn functie ter beschikking te moeten stellen en iedere verdere medewerking te weigeren. Was er nu, zoo werd den minister gevraagd, geen andere uitweg mogelijk om aan deze moeilijkheden voor onzen export te ont komen en worden er concrete moeilijkheden voor onzen zuivelexport verwacht? Een keuze werd mij niet gelaten, ant woordde minister Gelissen. Indien de belang hebbende organisaties tegenover een correctief op de sinds lang bestaande regelingen, waar van ik de practische ervaring heb. dat het een uitstekend middel is, een houding aan nemen, welke ik thans, na hetgeen men ge meend heeft hierover te publiceeren, toch niet nader meer behoeft te omschrijven dan als onbehoorlijk, zal ook zonder medewerking van dergelijke onwilligen het geheele complex van maatregelen zooals voorheen kunnen wor den aangevoerd. Voor den gang van zaken bij den export behoeft dit m.i. geen nadeelige gevolgen te hebben. Mochten er moeilijkheden rijzen, welke aan bepaalde tegenwerking toege schreven moeten worden, dan is de verant woordelijkheid daarvoor bij degenen, die dan toch veel moeite zullen hebben deze te dragen tegenover de belanghebbenden. Laat men dan ook nog hieraan denken, dat het tot nu toe zij het met veel moeite gelukt is. dat de Nederlandsche regeering de geheele regeling der uitvoercontingenten in handen heeft kunnen houden, doch dat er landen zijn, waar men deze contingenten gaarne in eigen beheer wil nemen. De jongste publicaties in de Nederlandsche pers zal men daar met ge noegen zien en te zijner tijd zal men daarvan gebruik maken. Dus u zal nu de betrokken regelingen door anderen laten uitvoeren en vreest daarvan geen moeilijkheden? Inderdaad aldus de minister en hierbij moet ik het nu laten, mijn tijd is thans door andere belangen in beslag genomen. Ik wil nog dit zeggen, dat ik bovendien thans zoo spoedig mogelijk zal bevorderen, dat er voor het geheele zuivelcomplex een regeling zal komen, waardoor ook andere kwesties, welke tot herhaalde twistpunten aanleiding geven, tot een definitieve oplossing komen. De treurige ervaring, ongedaan bij de sa menwerking met deze bestuurders der zuivel organisaties is voor mij wel aanleiding mij voor de vergaande medewerking dezer heeren te hoeden. De verdeelende rechtvaardigheid bij eiken andere gereglementeerden exoort zoo goed betracht, moet ook hier den strijd aan binden tegen een categorie, die in het „beati possidentes" haar hoogste wijsheid zoekt. Overigens komt liet gehjkkig.niet zooveel voor dat men de dynamiek 'onzer samenleving en het recht op een bestaan van den mede- mensch vergeet. Wellicht zijn de heeren van het Crisis Zuivel Bureau in de periode van het geïsoleerde bezit verhinderd geweest altruïstisch te denken en speelt een zekere traagheid hun thans nog parten. WIFï PT IHF.N. „ACHILLES". Deze vereeniging hield Dinsdagavond haar wekelijkschen baanclubwedstrijd. De uitslag is als volgt: le rit. Omniumwedstrijd 500 M. op tijd A en B klasse. 1. Kemp 34 sec.: 2. Grüiiters 34 4/5 sec.; 3. T. Jansen en Siebeling 35 2/5 sec. 2e rit: 800 M. sprint: 1. Kemp 12 4/5 sec.; 2. Gruijters; 3. Siebeling: 4. F. Jansen. 3e int: 25 ronde 5 klassemeenten. 1. Kemp 16 p.; 2. Gruijters 15 p.; 3. Siebeling 13 p.; 4. T. Jansen 4 p. Totale uitslag van de omnium: 1. Kemp; 2. Gruijters; 3. Siebeling: 4. Jansen. Achtervolging om den Brassard over 20 ronden. Buijs loopt 95 M. in op Rusman, tijd 5 min. 23 1'5 sec. Buijs is houder van den Brassard, heeft dezen drie maal gewonnen. Australische achtervolging over 14 ronden, tijd 3 min. 38 3 5 sec.: 1. Klinkenberg; 2. Oos- terbaan: 3. Groenendijk. Afvalrace voor C klasse: 1. Koelemij; 2. d. Klerk; 3. v. Sprundel; 4. Rozenkrans: 5. Der- nison. Handicaprace voor C klasse over 20 ronden tijd 5 min. 52 3 5 sec.: 1. Koelemij; 2. Klaas- sen; 3. d. Klerk; 4. B. Jansen; 5. v. d. Enden CENTRALE TANDHEEL KUNDIGE KLINIEK KENAUPARK 26a, HAARLEM, TELEF. 12644 SPREEKUREN iederen werkdag 9—11 en ZATERDAGSMIDDAGS geen spreekuur. 1—2 uur. - DINSDAGSAVONDS 6.30—8.30 u. (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN Critiek op het communiqué. De commissie voor uitgesloten werkloozen. in welke commissie o.a. ook zitting hebben die leden van het inmiddels opgeheven comité van actie, die hierin waren gekozen als lid van den Christelijken Bond deelt ons mede, dat het onjuist is, dat. zooals in het communiqué van de Reedersvereeniging en de vier vakorgani saties is gezegd, de leden Yan den Christelijken Bond achter hun bestuur staan. De Christelijke Bond steunt zijn leden in geen enkelen vorm en daarom kunnen de leden van dien bond niet achter hun bestuur staan. De situatie wordt er met dat al niet duide lijker op. Een vergadering in Noordwijk. Gisteravond vond in Noordwijk een vergade ring plaats van visscherij-arbeiders. die ge weigerd hebben op de nieuwe voorwaarden te varen. In deze vergadering, die druk bezocht was. wees een lid van de Commissie van Uitgeslo- tenen uit IJmuiden erop, dat het communiqué dat Dinsdag door de Reedersvereeniging en de vier vakorganisaties werd uitgegeven een onjuistheid bevat. In dit communiqué werd n.l. medegedeeld dat de Christelijke en R.K, bonden achter de staking staan. Bedoeld iid noemde dit een onjuistheid omdat deze bon den nog steeds geen uitkeering aan hun leden geven, zoodat deze nog op de Commissie van Uitgestotenen zijn aangewezen. Verder voerden tal van Noordwij ker vis- schers het woord, die o.a. mededeelden, dat er in Noordwijk ongeveer 150 uitgestotenen zijn waarvan 25 georganiseerd in den Centralen Bond, zoodat de overige 125, hoofdzakelijk Christelijk georganiseerden op steun van de Commissie zijn aangewezen. Men was zeer verontwaardigd over de houding van den Christelijken Bond en sprak er zijn verwondering over uit, dat de bestuurs leden van dezen bond aan de conferentie met de Reedersvereeniging hebben deelgenomen zonder dat één lid achter hen staat. Nadat een subcommissie was ingesteld werd de vergadering gestoten. Voorloopig nog geen einde In kringen van bij het conflict be trokken partijen is de hoop op een spoedig einde van het conflict nog uiterst gering. Het is algemeen bekend, dat geen van beide partijen van toe geven wil weten. Wat een oplossing voorts nog in den weg staat is de kwestie van den werkloozensteun. Men betwijfelt n.l. of de opgeroepen werkloo zen, die door hun weigering van steun werden uitgestoten, direct weer voor een uitkeering in aanmerking komen. Mocht het voornemen inderdaad bestaan de betrokken zeelieden niet onmiddellijk na een eventueel einde van het conflict in de steun regeling van overheidswege op te nemen, dan zou hierdoor een oplossing ten zeerste be moeilijkt worden. Zoodoende gaat het thans niet meer alleen om een kwestie van prestige of van meer of minder toon, maar speelt ook deze steunrege ling een groote rol. - - reeds v.a. I 159.50 b?| TECHN. BUR. P. A. TAMMER KLEVERLAAN 176 - TELEFOON 14753 ei» BLOEMEND WEG 119 - TELEFOON 23937 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 1 Juli. Ondertrouwd 1 Juli: P. M. A. Weijtenburg en A. S. Bretschneider; G. J. A. Rosendahl en A. C. Blom; M. F. v. Emmerik en F. C. H. v. Dam; A. G. Moolenaar en A. C. Rietbergen; F. C. Mollema en M. J. v. d. Aardweg; P. de Wilde en J. B. Bits; L. Achterberg en W. Bom; H. Ploeg en E. van Riessen; B. Roosen en H. v. d. Boogaard; D. Veen en A. J. Baars; H. J. Kockelkoren en M. G. H. Cox: W. E. van Schagen en Z. Brandstatter-Holzinger; Getrouwd 1 Juli: J. A. v. d. Peijl en A. M. Lüneberger; P. Maier en H. M. Henke; G. A. Ottolini en A. M. Zonenveld; A Verrijzer en A. H. Diermanse; B. A. Scholz en W. M. C. Kruijdenberg; J. W. van Dam en D. P. M. Boesmans; F. Kooien en A. J. Ilmer; G L. Prent en S. C. van Domselaar; A. van Oos- terom en J. Konings; J. F. Lonnee en A. M. Lieverst; J. W. Rijneveld en E. C. Heemskerk; F. Herget en G. Steenkist; A. F. M. Klink hamer en E. J. Dekker; K. L. Liem en S. K. N. Oei; W. H. van der Est en C. N. Bakker; C. J. Chr. W. Lagerweij en H. J. Westerbur ger; J. J. Terhorst en E. Tasch; A. H. J. Kuij- pers en M. Aafjes. Bevallen 27 Juni: D. A. v. d. Born—v. Thuyl, z.; 29 Juni: E. S. C. Rikkers—Duff- hauss. d.; 30 Juni; M. C. Huisman—Neijssel, z.; G. Mol—v. Wermeskerken. z.; 1 Juli: J. J. A. de Haande Haan. z.; E. de VosDe Leeuw, z.; H. C. van Holten—Hesp. z. Overleden: 29 Juni: J. M. T. Rodenburg Lasschuit. 38 j., Antoniestraat. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 n 98 98*1 98* 98%-% 4 pCt. Nederl. Indië 957/, - 116*-% STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5* pet. Duitschland 1930 (Youngleening) 18*. 18* Youngleening (met ver 21 klaring) 21* BANK - INSTELLINGEN. Amsterd Bank 17«/e 117* Handel Mpij. Cert van 132* f250 - 13* Koloniale. Bank 43*4 43 Ned. Ind. Handelsbank 110 110* Rotterd Bank 110 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie '1% <4 v. Berkels Patent 39* - Calvé Delft Cert 57* 57* - Ned Ford ex. 40 afst - - Philips Gloeil. Gem.Bezit 1727/,- 173 171*-172* 172 - 172 113*-* 113—Vs 1133/g 1133/g 1133/g TABAKKEN. Deli Batavia 183* 185 183* Deli Maatschappij 238* 241 241 241 241 Senembah '27*- 228*- 2*9 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1* - Scheepvaart Unie 46 Koninkl. Paketvaart 10C* Rotterdamsche Lloyd 40 Maatschappij Nederland 35% Holland—Amerika lijn 48 PETROLEUM. 267* - 268* 268*-269 268* 268* -269% Perlak Petr Shell Union 10%-* 10*'-% 18% 10% Continental Oil 18* - - 18% 9V 9* X 9 X X 9*8 9%-% CULTUUR MAATSCH. 251—* H. V. A 257* -50* - 251 251 251 Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie 104 Vorstenlanden 19*4 INDUSTR. OND. BUITENL. 8% Intern. Tel and Tel. 8*4 7*1 8*4 20* - 20*X 20* 20% Bethleh Steel •0%-% 30 Vf 30 VF 30 - X 3% - 3— X 3-X 377/, 36%-* 36% 36X 36* - X 36%-% Kennec Copper 227/, 22* - 7 RUBBERS. Amsterd. Rubber 124 125* li 6* ?6* 2 127* Dell Bat. Rubber 71*-7/, 72* 72-* Indische Rubber 97* 97* 97* - Kendeng Lemboe 127* 1273/j 127*, Serbadjadl 66* - Rotterdam Tapanoeli 93* - - - Bandar Rubber '12* MO* 110* 111 H2-* Preanger Rubber 50 - 51 Java Caoutch 903/, 91 91 91 Sumatra Rubber 137 152* AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 203/, 20* Wabash Railroad 1* IS, Union Pacific 777/, Chic. Wilwaukee 4X 4* Missouri Kansas Texas 5% 47/8-% 4% - 4% MIJNBOUW. Alg Explor Mij 160 Redjang Lebong 203 318 - PROLONGATIE. - 2H

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9