Uit het Buitenland WINKELS Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom De vierde rondrit door Zwitserland. ZATERDAG 4 JüL'I 1936 HAARLEM'S DAGBLAD Locarnomogendheden spoedig weer bijeen. De Fransche, Engelsche en Belgische dele gaties hebben Vrijdagavond het volgende communqué aan de pers doen toekomen: „Naar aanleiding van de te Genève tusschen Blum, Delbos, Eden, Van Zeeland en Spaak gehouden besprekingen, achtte men het tijd stip gunstig binnenkort een nieuwe bijeen komst te houden van de onderteekenende mo gendheden van het verdrag van Locarno, wier vertegenwoordigers te Londen hebben deelge nomen aan de uitwerking van de overeen komst van 19 Maart, teneinde den tegen- woordigen toestand onder de oogen te zien". Datum en plaats der bijeenkomst werden nog niet definitief vastgesteld, doch er werd overeengekomen, dat de uitnoodigingen daar toe door Van Zeeland zullen worden ver zonden, na een nieuwe beraadslaging met de bela ngh ebben den". Uit dit communiqué kan worden afgeleid dat de voorgenomen conferentie in België zal worden gehouden, waarschijnlijk in de tweede helft van Juli. Abessynische leeningsresolutie komt niet ter sprake. Naar men te Genève aanneemt heeft het bureau der Volkenbondsvergadering de Abes synische resolutie, waarin een leening wordt gevraagd, uitgeschakeld. De tweede resolutie (die zich tegen de annexatie uitspreekt) zou worden vervangen door een verklaring van al- gemeener aard. (Reuter). Ontwerp ter versterking van het Volkenbondsgezag. De tekst van de ontwerp-resolutie waarover het bureau der Volkenbondsvergadering zich moet uitspreken, zegt o.m. dat de Assemblée bevestigt, dat. al hebben politieke omstandig heden de algeheele toepassing van het Volken bondspact verhinderd, de principes van het pact onaangetast blijven, evenals de verkla ring der Amerikaansche staten, welke regeling met geweld van territoriale problemen uit sluit. Voorts zegt de resolutie, dat de erva ring van zestien jaren het noodzakelijk maakt, dat een algeheel onderzoek van de function - neering van den bond wordt ingesteld met het oog "op een versterking van zijn gezag. De staten-leden worden uitgenoodigd het secre tariaat hun opmerkingen ten aanzien van de functionneering van den bond te zenden. De coördinatiecommissie wordt uitgenoodigd den toestand met betrekking tot de afgekondigde sancties te bezien en. rekening houdende met de voor de Assemblée afgelegde verklaringen de regeeringen aan te bevelen, welke houding moet worden aangenomen. In de zitting van de Assemblée van Vrijdag middag hebben nog verschillende gedelegeer den het woord gevoerd. De Venezolaansche af gevaardigde bepleitte opheffing der sancties, de Columbiaansche gedelegeerde sloot zich aan bij de door Argentinië aangegeven be ginselen. De Zweedsche afgevaardigde mevr. Hesselgreen zeide uit naam der vrouwen te betreuren, dat van nu af aan geen hoop is ge laten aan de zwakke staten: Wie is nu aan de beurt, vroeg zij? De Mexicaansche gedelegeer de zeide, dat zijn land lid van den Bond wil blijven zoolang de samenwerking niet ont aardt wordt in haar beteekenis of uiteindelijke resultaten. Italiaansche pers onthoudt zich van commentaar op de V olkenbondsbesprekingen. Sinds het vertrek van de Italiaansche Journalisten uit Genève publiceeren de bla den slechts overzichten in enkele regels van de Volkenbondswerkzaamheden, aldus Reu ter. Officieuze kringen verklaren, dat geen enkel commentaar zal worden gegeven op welke redevoering ook, die te Genève wordt uitgesproken. Zij voegen hieraan toe, dat men hoopt, dat de sanctionnistische staten blijk zullen geven van eenzelfde begrip als ge toond wordt door Italië in zijn memorandum. Tenslotte zeggen zij, dat alle voorbehoud gemaakt wordt ten aanzien van de samen werking van Italië in afwachting van de be slissingen van Genève. Men gaat meer dan ooit voort de aanwezigheid van den negus in Genève te beschouwen als illegaal en pro- voceerend. Ieder initiatief dat door de Abes synische delegatie genomen zou worden, zal welbewust door Italië genegeerd worden. DuitscMamd, Resolutie ter versterking van het Volkenbondsgezag voor de Assemblée. Beroep van een vrouwelijk afgevaar digde. Abessynië's leeningsvoorstel komt vermoedelijk niet in behandeling. Dantzig's Senaatspresident confe reert met Hitler. dat voor het eerst sedert den oorlog de uitgaven een hoogte van 800 millioen pond hebben bereikt en indien de uitgaven voor de bewapening stijgen, zal dit bedrag spoedig te klein worden. Chamberlain verklaarde, dat de uitgaven voor de defensie konden worden be streden met een kleine verhooging van de be lasting. Verder zeide hij, dat groote sommen worden uitgegeven om het land veilig te ma ken en in staat om te voldoen aan zijn ver plichtingen. In antwoord op de critiek, dat de regeering beter een tekort had moeten aan vaarden dan de belastingen verlioogen, zeide de minister, dat er vrijwel zeker een tekort zou zijn. De eenige vraag was, hoe groot dit tekort zou worden, in den loop van het jaar zullen aanvullende begrootingen worden in gediend. Deze laatste uitlating van Neville Chamber lain werd in de wandelgangen druk besproken, en het vermoeden werd geuit, dat de extra uitgaven voor de bewapening 25 millioen pond sterling zullen bedragen. Dantzig. Hitier spreekt te Weimar. Bij de plechtige ontvangst in het slot Wei- mar ter gelegenheid van den tienden ver jaardag van den Rijkspartijdag te Weimar heeft de Fuehrer een rede gehouden, waarin hij herinnerde aan den strijd, die in de afge- loopen tien jaren gestreden is. „Het natio- naal-socialisme", aldus Hitier, „is erin ge slaagd den vrede te bewaren. Wij wenschen niet anders dan ons volk ook in de toekomst dezen vrede te schenken. Voor dezen vrede zullen wij steeds schrijven het woord: eer, en onder dezen vrede willen zij steeds verstaan het begrip vrijheid. Wij willen ervan over tuigd zijn, dat zonder deze eer èn zonder deze vrijheid geen vrede mogelijk is. Dit weet ons volk, en dit kan ook de wereld terharte nemen. Ik geloof, dat deze waarheid ertoe kan dienen om onjuiste voorstellingen uit de wereld te helpen, om daarmede tot den waren vrede bij te dragen". (D.N.B.) Engeland. Lagerhuis keurt de begrooting goed. Het Lagerhuis heeft in derde lezing zonder hoofdelijke stemming de begrooting voor het loopende jaar goedgekeurd. In het debat voerden zoowel de kanselier van de schatkist. Neville Chamberlain, als de secretaris voor financiën, Morrison het woord. De afgevaardigde van de oppositie zeide. Verlof van S. A. en S. S. ingetrokken? Uit Warschau: Uit over het algemeen wel ingelichte bron wordt gemeld, dat alle met verlof zijnde S. A.- en S. S.-mannen naar Dantzig teruggeroepen zijn. De senaatspresi dent Greiser is naar Berlijn vertrokken, waar hij besprekingen zal voeren met de rijksauto riteiten en met die van de N.S.D.A.P. over den algemeenen toestand in Dantzig. Geen enkel officieel communiqué is over dit bezoek van Greiser aan Berlijn verstrekt. Greiser raadpleegt Hitier. Reuter meldt uit Berlijn, dat de president van den Senaat van Dantzig, Greiser, gister middag te Berlijn is gearriveerd. Hij heeft zich in allerijl naar Weimar begeven, teneinde een onderhoud met Hitier te hebben. Volgens Duitsche kringen zou de houding van Greiser in het conflict tusschen Forster en den volkenbondscommissaris Lester, als volgt zijn: De regeering van Dantzig is geens zins betrokken bij deze aangelegenheid, waar in een Dantzigsche partijleider en de volken- bondscpmmissaris tegenover elkaar staan. Holen als vliegtuigbergplaats. Brïtsche regeering koopt oude steen groeven aan. Gisteren is bekend geworden aldus een Reuterbericht uit Londen dat het Britsche ministerie van Oorlog onmetelijke holen in de oude steengroeven bij "Salisbury aange kocht heeft, waarvan sommigen nog dateeren uit den tijd van de Normandische verovering. De verkoop van deze holen was totdusverre onbekend gebleven. De holen strekken zich over grooten afstand onder de vlakten van Salisbury uit en zijn ruim genoeg om tal rijke vliegtuigen te bergen. HOEVEEL KRANTENPAPIER IS ER NOODIG? Dag en nacht draaien ergens ter wereld "de rotatiepersen: vraatzuchtige monsters die ge weldige hoeveelheden papier verslinden. Het Engelsche vakblad der Papierindustrie „Paper Maker", bevat daaromtrent in haar jongste nummer de volgende merkwaardige cijfers. Het is merkwaardig dat de hoeveelheid kran tenpapier die verbruikt wordt steeds stijgt. In Engeland b.v. werd in 1927 per inwoner 17 K.G. krantenpapier gebruikt: in 1935 be droeg deze hoeveelheid per inwoner reeds 26 K.G. In de Vereenigde Staten heeft zich de crisis in zeer sterke mate doen gevoelen in het kran- tenbedrijf: tegenover 1927- is de verbruikte hoeveelheid per inwoner met 4J/2 K.G. ge daald, doch bedraagt nog steeds 22 K.G. Australië verbruikt in dezelfde omstandig heden 19 K.G., Argentinië 12 K.G. Holland 11 K.G.: Frankrijk 8y2 K.G.; de Scandinavische landen 8 K.G.; Japan 5 en Duitschland 3 1/4 K.G. Voor Sovjet Rusland bedraagt het papier- verbruik slechts 1 K.G. STOFFENHUIS ZIET ONZE ETALAGES MET DE STERK VERLAAGDE PRIJZEN GR. HOUTSTRAAT 11-13 (Adv. Ingez. Med.) De Engelsche grens aan den Rijn. Lord Cecil over de Lage Landen. Onze Londensche correspondent schrijft: Lord Cecil ziet oorlogsrampen tegemoet nu de Vergadering van den Volkenbond sancties gaat afdanken. Ze kunnen niet uitblijven meent hij nu de toonaangevende landen heb ben uitgemaakt dat gezamenlijk optreden tegen een vredesverstoorder is mislukt. Lord Cecil stelt zich uiteraard op het standpunt dat de mislukking aan die toonaangevende landen zelf te wijten is niet aan den Volken bond of aan het karakter van de in het hand vest voorgeschreven maatregelen. Als men nu Volkenbondshervorming wil dan heeft hij daar geen bezwaar tegen maar de hervorming moet zoodanig zijn, dat de Volkenbond er sterker door wordt. De gelegenheid voor leden om zich aan hun verplichtingen te onttrekken of om ze zoo lauw mogelijk in acht te nemen moet worden weggenomen. En het universeel karakter van den Bond moet volstrekt onaan getast blijven. Lord Cecil vindt een of ander dwang- of machtsmiddel om vrede te hand haven noodzakelijk. Hij heeft tot heden niet veel - aandacht geschonken aan de moeilijk heden die aan de organisatie van zulkeen in ternationaal machtsmiddel in den weg staan. Het moet een strijdmacht zijn, een perma nente organisatie van beroepsvechters of een strijdmacht die zich periodiek (wanneer de vrede wordt bedreigd) organiseert uit- be staande nationale strijdkrachten. Hoe moet men het aanpakken? De theorie van collec tieve veiligheid klinkt eenvoudig, zoo een voudig, dat men geneigd is ook haar toepas sing eenvoudig te achten. Lord Cecil heeft blijkbaar die neiging. Hij blijft nadruk leggen op internationaal optreden als eenig middel om vrede te bewaren. Als onderhandeling, als arbitrage geen uitkomst geeft dan blijft er niets anders over, zegt hij, dan collectieve actie tegen den aanvaller. In het uiterste ge val moeten de vredelievende landen bereid zijn te vechten voor hun beginsel. Lord Cecil kan zich daarom niet vereenigen met het denkbeeld van regionale collectieve veiligheid. Dat vindt hij een hersenschim. Engeland had geen bijzonder belang bij de bescherming of de handhaving van de grenzen van Duitsch- land's westelijke buren. Zijn belang was alleen vrede te bewaren. De stelling dat Engeland speciaal belang had bij de onschendbaarheid der Lage Landen was volgens Cecil ouder wets. De ontwikkeling der luchtstrijdkrachten had een einde gemaakt aan het strategisch belang van geografische grenzen. Het kwam er voor Engeland niet op aan welk land Elzas Lotharingen bezat, ook niet of Duitsche ha vens wat Dichter bij de Engelsche kust kwa men te liggen. „De Engelsche grens ligt aan den Rijn" getuigde van een inzicht zoo be perkt dat het verkeerd was. Lord Cecil, zoo moet men besluiten, is van meening dat alle jrenzen van de wereld in den zin van de aan gehaalde uitdrukking Engelsche grenzen zijn en de grenzen van alle andere landen. De collectieve macht der vreedzame landen moet er voor waken dat geen grens gewelddadig wordt veranderd. WIELRIJDER. MARKTBERICHT. N.V. BOTERMIJN 's-HERTOGENBOSCH. Aanvoer 24.375 K.G. Hoogste prijs f 1.48 per K.G. Laagste prijs f 1.35 per K.G. Middel prijs f 1.46 per K.G. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC De jaarlijksche wiel ren wedstrijd tusschen de „reuzen van den weg". In zeven dagen 1650 kilometer afgelegd door het Zwitsersche berglandschap. Na een voortdurend Bel- gisch-Zwitsersch duel werden de Belgen in alle opzichten de overwinnaars. Weinig succes voor de deelnemende Nederlanders. „Ja, ik heb berouw over mijn daden," roept de heks uit, maar Paddekwist is daarmee alleen niet tevreden. „Voordat we je vrij laten, moet je eerst je tooverij weer ongedaan maken," zegt hij. „Al die kleine mannetjes moeten weer gewone menschen worden. Pas dan kunnen we over je vrijlating praten." Even aarzelt de heks nog. maar als ze ziet, dat er niet anders voor haar op zit, heft ze haar hand op en spreekt de volgende woorden uit: „Dikkedover! Ik toover! Dikkedom! Ik toover je weer om! Dikke- doot! Wordt weer groot! Dikkedens! Wordt weer mensch! Da?s wat ik wensch!" Thijs en Paddekwist wachten rustig de resultaten af. (Van onzen correspondent). De jaarlijksche Rondrit door Zwitserland, deze geweldige strijd tusschen de moedigste wielrijders van Europa, ligt weer achter ons. Tot groote vreugde zeker van de niet-spor- tieven onder de radio-hoorders van het land die een week lang op alle uren van den dag „verblijd" werden met het laatste nieuws van dezen strijd tusschen de „reuzen van den weg", zooals zij hier genoemd werden, en dan nog des avonds op alle drie zenders (voor Duitsch-Zwitserland, Fransch-Zwitserland en ItaliaanschZwitserland) in geuren en kleu ren het verhaal van den strijd van den dag aan te hooren kregen en dan nog een einde- looze reeks nummers, namen, tijden en pun ten betreffende het „étappen-klassement", het „totale klassement", het „klassement voor den Grooten Bergprijs", het „klassement voor de Zwitsers", het „klassement voor den leven digheids-prijs" en weet ik wat nog meer voor klassementen te slikken kregen! En ook veien onder de krantenlezers zullen met een gevoel van verlichting vaststellen, dat eindelijk de verslagen en beschouwingen over den „Tour de Suise", die bladzijden pleegden te vullen, niet meer terstond in het oog vallen! Doch tegenover deze duizenden, die onge twijfeld tevreden zullen zijn, dat zij nu weder voor een jaar van al dat gedoe om den „Rondrit door Zwitserland" bevrijd zijn, staan toch ook weer vele andere duizenden, die het als een leegte gevoelen, dat deze week van spanning, waarin alles, wat op den „Tour de Suisse" en de kansen der renners betrekking had, hun volle belangstelling had, weer tot het verleden behoort, Want de „Rondrit door Zwitserland" is hier zeer populair! Anders zouden trouwens de radio en de dagbladen, die toch over het algemeen den smaak van hun hoorders en lezers juist weten te schat ten, niet op zulk een bijna overdreven wijze de aandacht ervoor levendig gehouden heb ben. Het was dit jaar voor de vierde maal, dat deze navolging van den grootste nationalen rondrit, de Rondrit door Frankrijk heeft plaats gevonden. In 1933 vond de eerste Rond rit door Zwitserland plaats en het succes was onmiddellijk zoo groot, dat tot een jaar lijksche herhaling ervan besloten werd. Ieder jaar verandert- echter de af te leggen weg eenigemate. Men doet dit omdat men in één week, en een verlenging van den Rondrit zou te kostbaar worden, natuurlijk niet door ge heel Zwitserland kan gaan en toch alle kan tons gaarne den Rondrit willen aanschouwen. Men doet dit ook, omdat de ervaring leert, dat de publieke belangstelling het grootst is in de plaatsen, waar de Rondrit niet ieder jaar te rugkomt, zoodat de „aardigheid" ervan af raakt en de eigenlijke niet-sportieve nieuws gierigen. die duizenden zijn. niet meer naar de aankomst komen kijken. Zoo dwingen ook financieele overwegingen ertoe den „Rondrit" jaarlijks te vernieuwen. Dit jaar haddén de renners den volgenden weg af te leggen: Zürich - St. Gallen - Ragaz Wolfgangpas (1633 meter) Davos—Lenzer- heide (1476 meter)— Lukmanierpas (1917 me ter)—Lugano—Monte Generi (559 meter) Bellinzona—Gotthardpas (2112 meter)Alt- dorf—Luzern—B'runigpas (1011 meter)—In terlakenBernFribourgSemsales (876 me ter)Lugano—Monte Ceneri (559 meter) (1450 meter)YverdonLa Tourne (1172 meter)La Chaux de Fonds„Vue des Al- pes" (1288 meter)—Biel—Olten-Weischen- rohr (773 meter)—Bazel—Bötzberg (574 me ter)Schaf fhausenRomanshorn Winter- thurZurich, 't Eindpunt van den eersten dag was Davos, van den tweeden Lugano, van den derden Luzern, van den vierden Genève, waar den rnners een gansche vijfden rustdag werd gegund, van den zesden dag Chaux-de- Fonds, van den zevenden Bazel en op den achtsten dag kwamen ze weder aan het uit gangspunt Zurich terug. Niet allen: van de 70 rijders, die op Zater dag 20 Juni den moeizamen rit te Zurich be gonnen, zijn slechts 43 den volgenden Zater dag, 27 Juni, op dezelfde plaats weder aange komen. De andere 27 hebben den strijd of uit eigen wil onderweg gestaakt of zijn op den een of anderen dag na aankomst op de plaats van bestemming door het organiseerende co mité van de lijst der deelnemers geschrapt, omdat zij met grooteren achterstand dan het wedstrijdreglement toestaat achter den étap pen-winnaar zijn aangekomen. Tot hen, die den wedstrijd niet volbracht hebben, behoo- ren ook onze landgenooten van der Ruit en Verveers, van wien de laatstgenoemde reeds op den eersten dag den strijd staakte, terwijl van der Ruit na een verrassend goeden eersten dag en een reeds minder goeden tweeden dag de moeilijkheden van den Gotthard op den derden dag niet te boven kwam. De Vierde „Rondrit door Zwitserland", waar bij de wielrenners niet minder dan 1650 kilo meters hebben afgelegd en daarbij berghoog ten van tezamen 20.349 meter beklommen heb ben, was vrijwel van het begin tot het einde een Belgisch-Zwitsersch duel. Aan successen van rijders uit de landen, die slechts door en kelen vertegenwoordigd waren, zooals Ne derland, Luxemburg, Oostenrijk, Portugal, Spanje, geloofde niemand tevoren. Ook een Italiaansch succes scheen weinig waarschijn lijk, daar de beste ingeschreven Italianen plotseling op den laatsten dag geen toestem ming der Italiaansche autoriteiten kregen, om aan den strijd deel te nemen. Doch men had gedacht, dat de Duitschers en Franschen ongeveer gelijkwaardig aan de Belgen en Zwitsers zouden zijn. Slechts één Fransch- man, Level, wist zich echter nog eenigszins te onderscheiden en de 5e plaats in het eind klassement te veroveren: de volgende Fransch man, Rinaldi, nog wel de winnaar van den Rondrit door Zwitserland 1935, volgde eerst op de 21ste plaats. Wat de Duitschers betreft, hun beste man, Thierbach, moest zich toch slechts met de 19e plaats tevreden stellen; een andere Duitscher, Geyer, de winnaar van de Rondrit door Zwit serland 1934, werd zelfs no. 32! Tegenover dit teleurstellende rennen van de twee vorige overwinnaars van den Rondrit door Zwitser land, Rinaldi en Geyer, hield althans de win naar van den eersten Rondrit door Zwitser- laand, Max Bulla (Oostenrijk), zich nog iets beter. Hij bereikte ten minste in het eind klassement de 14e plaats en onderscheidde zich vooral door het winnen van de laatste étappe BazelZürich, waar de winnaar van 1933 nogmaals de toejuichingen van duizen den had in ontvangst te nemen. Nadat Oostenrijk in 1933, Duitschland in 1934 en Frankrijk in 1935 de winnaars van den Rondrit door Zwitserland geleverd hadden, is thans België op de eereplaats gekomen! En, hoe! De Belg Garnier, die reeds verleden jaar den derden prijs won, is niet alleen dit jaar de eindoverwinnaar geworden, doch hij heeft bovendien den Grooten Bergprijs gewonnen, die aan dien rijder ten deel viel, die bij de be stijging van den hoogsten bergpas van iedere étappe de beste resultaten tezamen genomen bereikt heeft. Het was nog nimmer vroeger gebeurd, dat de eindwinnaar tevens den Groo ten Bergprijs veroverde! Garnier heeft voorts ook reeds de allereerste étappe gewonnen en dus het „gele hemd", dat het onderscheidings- teeken is voor dengene die in het totale klas sement de leiding heeft, uitsluitend in zijn be zit gehad. Ook dit was tot dusverre nog niet voorgekomen. In de vroegere jaren was het eervolle „gele hemd" herhaaldelijk van bezit ter gewisseld. En ten slotte heeft Henri Gar nier nog ervoor gezorgd, tezamen met de ge broeders Gustaaf en Alfons Deloor, dat België ook In het landenklassement, waarin voor ieder land de beste drie rijders tellen, de over winning heeft behaald. Zwitserland werd tweede, 43 minuten achter België, Frankrijk werd derde. Duitschland vierde, beide met ruim 2 uur verschil met Zwitserland. Dat de Belgen en de Zwitsers in dezen Vier den Rondrit door Zwitserland boven de deel nemers der andere landen uitblonken, blijkt ook uit het lijstje der „eerste tien". Daarop komen 3 Belgen voor (Garnier en de gebrom ders Deloor: een vierde Belg, Dignef, volgt onmiddellijk als no 11), 4 Zwitsers Amberg, Blattmann, Egli en Erne), 1 Franschman, 1 Spanjaard en 1 Italiaan. De Zwitsers zijn natuurlijk teleurgesteld, dat het hun rijders wederom niet gelukt is den Rondrit door Zwitserland te winnen. Doch alle Zwitsersche bladen erkennen zonder aar zeling, dat Garnier de allerbeste rijder in dit jaar geweest is en dat de beste dus gewonnen heeft. Van de vier winnaars der vier Rond ritten door Zwitserland is de thans 27-jarige Henri Garnier de allerbeste, schrijft de Zü- richer „Sport", die ook vele waardeerende woorden aan de persoonlijkheid van den Bel gischen overwinnaar wijdt! B. DE JONG VAN KEEK EN DONK. De kunst om oud te worden. Weensch geleerde houdt een enquête onder ouden van dagen. Onze Weensche correspondent schrijft ons: Ook u kunt negentig jaar oud worden, wij allen kunnen negentig jaar worden, ja heusch! Een bekende Weensche geneesheer en hoog leeraar aan de Weensche universiteit, „Hof rat" prof. dr. Ernst Freund, die bovendien aan het hoofd van een ziekenhuis voor lijders aan. kanker staat, heeft aan een aantal ouden van dagen gevraagd, hoe zij het feitelijk aange legd hebben zulk een gezegenden leeftijd te bereiken. Bij het nagaan van de verschillende dingen kwam men er achter, dat men ook heel oud kan worden zonder dat dit vroeger in de familie is voorgekomen. Ook is het niet juist, dat men een bijzonder sterke constitutie moet hebben. Een groot aantal lieden van over de negentig was in jongere jaren tuber culeus geweest of had andere ziekten door gemaakt. Verder is het niet noodig, dat men een kalme en geregelde levenswijze gehad moet hebben. Twee derde van de oudjes had nooit vacanties gekend. Een vrouw, die nog wel geen^negentig, maar toch al ver over de tachtig was, had verteld, dat zij haar leven lang veel en dan steeds ook lang gedanst had. Een geleerde van over de tachtig zeide, dat hij pas in zijn zeventigste levensjaar opge houden had telkens bij het middagmaal een „borrel" te drinken. Omtrent dieet en voedingsmiddelen liepen de opvattingen en ervaringen uiteen. Maar aangaande één ding waren allen het eens. Toen men hen vroeg, hoe zij zich gedragen hadden, wanneer het leven hun tegenspoed bracht, zeiden allen, dat zij steeds getracht hadden zich zoo spoedig mogelijk over de ellende weg te zetten. Zij wai'en nooit bij de pakken blijven neerzitten en hadden nimmer lang gekniesoord. Zij hadden alles steeds van den meest zonnigen kant bekeken. Wat zegt Ovidius? Aequam memento rebus in arduis fervare mentem! Of. zooals het tegenwoordig heet: keep smiling! Blijf lachen! U zult eens zien. hoe ver U er mee komt! Negentig jaar minstens! Een nieuwe regeering te Gore? Strijdkrachten zouden worden gereorganiseerd. De Abessynische delegatie heeft, volgens een Reuterbericht uit Gore. officieel aan den Vol kenbond medegedeeld, dat op last van den negus te Gore een nieuwe Abessynische regee ring gevormd is. Leider daarvan is de presi dent van den Senaat Bitwaded Wolde Tadik. Voorts heeft ras Imroe bevel ontvangen, de Abessynische strijdkrachten te reorganiseeren. Verbetering in den toestand in Algerië. Gouverneur-Generaal van Algiers confereert met minister Salengro. De Gouverneur-generaal van Algiers heeft een eerste onderhoud gehad met den Fran sche minister van binnenlandsche zaken meldt Havas. De toestand der arbeiderscon flicten in Algiers vertoont een duidelijke neiging tot verbetering. Geen enkel bijzonder incident is gisteren bekend geworden in het ministerie van binnenlandsche zaken. In strijd met berichten in eenige bladen is geen aan slag gepleegd op den burgemeester van Oran. Toch blijft een werkelijke gisting van wezen lijk politiek karakter zich op verschillende punten in Algiers vertoonen. Hierdoor zouden nieuwe onlusten kunnen ontstaan. De autori teiten hebben mataregelen genomen om alle wanorde op den openbaren weg te onder drukken.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6