VELG 1 Groote Prijsverlaging ZATERDAG 4 JUEI 1935 HA'AECEM'S DAGEEAD' 13 ÜfflK RIMtUïïN Scherp antwoord van het Zuivelbureau. Aan minister Gelissen. De kwestie van de zuivelexport-regeling. Het Crisis-Zuivelbureau deelt mede, dat het zich genoodzaakt ziet op de vage uiteenzettingen van minister Gelissen, die dezer dagen gepubli ceerd zijn, een aantal correcties aan te brengen, omdat die uiteenzettingen een geheel verkeerd beeld geven van den aard van het over den Zuiveluit- voer gerezen geschil. Bestreden moet dan in de eerste plaats wor den, dat bij den minister een beginsel en het belang van den Zuivelexport voorzit, zooals hij het thans tracht voor te dragen. Reeds sedert geruimen tijd werd van de zijde van den minister aandrang uitgeoefend op het Crisis-Zuivelbureau om buiten de bestaande regeling om extra exportrecht uit te reiken aan een bepaalden met name genoemden persoon. Dusdanige uitreiking heeft niets te maken met algemeene staatsbelangen of al- gemeene belangen van den Zuivelexport en werd dan ook steeds door het Crisis Zuivel bureau beleefd doch categorisch geweigerd. Onderstreept moge worden, dat van een on derzoek en schifting der gevallen en een al leen daar iets geven waar dit billijk en recht vaardig is, bij een verdeeling zonder basis zoo als de minister dat wil, geen sprake kan zijn, daar dit een verdeeling wordt naar subjectie ve gegevens. Dit wordt een schifting op het ge voel, hetgeen nooit billijk en rechtvaardig kan zijn en hetgeen op den duur leiden moet tot willekeur. Nu behoeft de minister niet zooals hij doet zich verontwaardigd te toonen over een mededeeling, dat het er zijnerzijds, om te doen zou zijn om een middel te kiezen ter be vordering van willekeur, want een dergelijke mededeeling is niet gedaan. Wel is gezegd, dat de door den minister voorgestane wijze van verdeeling der uitvoercontingenten moet leiden tot willekeur. Dat dit inderdaad zoo is, bleek reeds voldoende uit het eene geval, waaromtrent de minister aan den gemachti; de bij schrijven van 29 Mei j.l. opdroeg, dit nu aanstonds ter hand te nemen, daar dit geval op zichzelf niet anders dan willekeur is tegen over zooveel anderen, die op dezelfde of over eenkomstige gronden een extra contingent hadden kunnen vragen, doch dit niet gedaan hebben, omdat zij daartoe te zeer overtuigd waren van de onaantastbaarheid van het stel sel. Naast den hoofdinhoud van des ministers persbericht, mogen enkele speciale punten niet onbelicht blijven. Met nadruk moet dan in de eerste plaats bezwaar gemaakt worden tegen de passage waarin de minister aan buitenlandsche re geeringen les meent te moeten geven om trent de wijze waarop zij 'deze kwestie, die van zuiver huishoudelijke Nederlandsche be- teekenis is, kunnen aanwenden 'tegen het Nederlandsche landsbelang. Wat de minister in dit verband zegt is er gelukkig in alle opzichten naast. In tegenstelling met den minister zijn wij van oordeel, dat deze kwestie, die de minister tracht te gebruiken in het nadeel van de zuivelorganisaties, zich niet voor een publieke behandeling leent. Wij zullen langs anderen weg de regeering laten weten, hoe de nadeelige gevolgen welke dit ondoordachte spel van minister Gelissen met eminente Nederlandsche belangen zou kunnen hebben, kunnen worden afgewend. Een tweede belangrijk punt is, dat de mi nister het niet beneden de waardigheid van zijn ambt acht, om te trachten de bij de zui velorganisaties aangeslotenen tegen hunne leiders op te hitsen. Als hij zegt: „ik voeg hieraan nog toe dat ik in het geheel niet begrijp, hoe de betrok kenen dezen stap tegenover hun organisaties kunnen verantwoorden" dan kunnen wij den •minister op dit punt volkomen geruststellen: de zuivelorganisaties keuren onverdeeld den door de betrokkenen gedanen stap goed. Zij behoeven zich dus niet van verdachtmakin gen en laag bij de grondsche insinuaties te bedienen om hun daad te rechtvaardigen, zooals de minister insinueert, maar wel moet het hun van het hart, dat éen bewindsman, die zich van dergelijke opmerkingen be dient, een weinig „excellent" voorbeeld geeft. Nadat nog verschillende andere mededee- lingen van den minister zijn bestreden, wordt o.m. door het zuivelbureau nog ge zegd: Vooral tegen een minister die hier voor het publiek laat doorschemeren, dat die le den van het crisis zuivelbureau eigenbelang verdedigen eigen bezit nog wel moet hier krachtig geprotesteerd worden. Noch de leden van het crisis zuivelbureau noch de zuivelorganisaties behoeven zich dei-gelijke verwijten aan te trekken om de eenvoudige reden dat in alle opzichten eigen belang hier afwezig ls, de leden van het crisis zuivelbu reau zijn geen exporteurs en hebben geen exportrecht. Zij houden zich bezig met een meer algemeene taak: de behandeling van de Algemeene Nederlandsche Zuivelbelan- gen Ware dit- anders, zat hier eigenbelang voor. dan zou het crisis zuivelbureau eerst recht met den minister zijn meegegaan, want juist wat de minister wilde, gaf gelegenheid om speciale belangetjes te dienen. Brand in een jeugdherberg. Nachtelijke vlucht der bewoners. BERGEN OP ZOOM 4 Juli. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks half een is brand uitgebroken in de Jeugdherberg „Klavervelden" onder de gemeente Bergen op Zoom. De brand ontstond in den vleugel van het gebouw, waar vrouwelijke trekkers waren ondergebracht en waar zich eveneens de woning van de beheerdrs bevond. Het geheele gebouw met inventaris alsmede de eigendommen van de zeven dames-studenten uit Leiden, die dezen nacht hier vertoefden, gingen in vlammen op. De echtgenoote van den beheerder ont dekte den brand. Zij meende geklop te hooren aan de deur, doch dit geluid bleek afkomstig te zijn van het knetteren van het vuur, dat het rieten dak reeds in lichter laaie had ge zet. In nachtgewaad gehuld moest het echt paar en een kindje de vlucht nemen, evenals de treksters, De politie en brandweer, die men telefonisch in kennis had gesteld, waren spoedig ter plaatse en hebben door nat houden het naastgelegen gebouw kunnen behouden. De oorzaak is tot nog toe niet vastgesteld. Een gelukkig toeval is geweest, dat het de voorafgaande dagen geregend heeft, daar „Klavervelden" geheel omgeven is van den- nenbosschen en heide, waarover een vonken regen gedurende drie uren zich overal ver spreidde. Bij droogte zou de brand nog ern stiger gevolgen kunnen hebben gehad. NIEUWE ONDERWERPEN IN DE DUITSCHE RECHTSWETENSCHAP. Door de Rijksgroep van Hoogleeraren van de N. S. Rechtswahrerbund wordt een bij eenkomst voorbereid, die tot onderwerp zal hebben: Het Jodendom in de rechtsweten schap. De leider der Rijksgroep, Prof. Carl Schmitt, heeft tijdens den juristendag te Leipzig op deze bijeenkomst reeds de aan dacht gevestigd Het- ligt in de bedoeling aldus Prof. Schmitt op den invloed van het Jodendom in alle deelen der rechtswe tenschap een scherp licht te werpen, omdat het hier betreft een ..zuiveringsproces op wetenschappelijk gebied", waaraan alle hoog leeraren in de rechtswetenschappen hun medewerking zullen moeten verleenen. Reeds hebben zich tot het houden van referaten over dit onderwerp de hoogleeraren Jung te Marburg en Lange en Wiirdinger te Breslau beschikbaar gesteld. Bij dezen practischen wetenschappelijken ai-beid aldus vervolgde Prof. Schmitt over eenkomstig het verslag van de Frankf. Ztg. van 24 Juni jl. zijn in verschillende dis tricten diverse arbeidsmethoden naar voren gekomen. In het district Halle is men bij hét werk uitgegaan van een rechtshistorisch standpunt, doordat men den invloed van het Jodendom op de balie van dit district onder zoekt en vervolgens een geschiedenis van vooraanstaande advocatenfamilies samen stelt. Dit werk kan het begin vormen van een nieuw te schrijven Duitsche rechtsgeschie denis. In het district Diisseldorf heeft aldus Prof. Schmitt het Jodenprobleem bij het werk op den voorgrond gestaan. De gouw leider heeft daar zelf den wetenschappelij ken arbeid ter hand genomen en van het Joodsche wetboek, de Schuechan Aruch, een nieuwe uitgave verzorgd. Ook in het „Mittei- lungsblatt des N. S Rechtswahrerbundes" wijst Prof. Schmitt op de hernieuwe behan deling van het Jodendom in de rechtsweten schap. De districtsgroepleiders worden daar bij herinnerd aan de tot hun gerichte uit- noodiging om mededeelingen te doen om trent de tot nu toe genomen maati-egelen bij de uitschakeling van Joodsche literatuur uit de seminaria en bbiliotheken. en voorts om voorstellen te doen omtrent de wijze, waarop tot het ministerie van wetenschap pen het verzoek tot een uniforme regeling dezer kwestie kan worden gericht. Tenslotte richt Prof. Schmitt tot alle aan gesloten hoogleeraren het verzoek om aan afgestudeerde juristen, die een proefschrift willen schrijven, onderwerpen op te geven, verband houdende met de positie van het Jodendom in de rechtswetenschap Wasch- en Wringmachine (Adv. Ingez. Med.) De stand der werkloosheid. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den heden, Zaterdagmorgen in totaal 942 werkloozen ingeschreven tegen 928 aan het einde der vorige week. Beverwijk telde 857 ingeschreven werkloo zen tegen 844 in de vorige week en de even eens bij den dienst aangesloten gemeente Heemskerk 85 (84). MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Spinazie per kist 3542 cent. Sla per kist 1530 cent. Postelein per kist 1022 cent. Andijvie per kist 2025 cent. Wortelen per bos 56V2 cent. Rabarber per bos 2Vz5 cent. Peterselie per bos 2—3Vo cent. Selderie per bos 2—3 cent. Bloemkool le soort per stuk 1015 cent. id. 2e soort per stuk 57 cent. Tomaten per K.G. 5—12 cent. Peulen per K.G. 1018 cent. Doppers per K.G. 914 cent. Capucijnders W. per K.G. 1015 cent. id. B. per K.G. 8—10 cent. Raspers per K.G. 718 cent. Snijboonen per K.G. 2528 cent. Dikke boonen per K.G. 3238 cent. Tuinboonen per K.Ga 451? cent. Komkommers per stuk 2ZV2 cent. Aardbeien per slof 3048 cent. Frambozen per doosje 27—30 cent. Druiven per K.G. 4248 cent. Perziken per stuk 4IV2 cent. HEEMSTEDE PRIVAAT-DOCENT TE DELFT. Bij beschikking van den minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen is D. Harting te Heemstede, tot wederopzeggens toegelaten als privaat-docent in de afdeeling der bouwkunde aan de Technische Hooge- school te Delft, om onderwijs te geven in de grafische vakken. HILLECOM UIT DE OMSTREKEN BEVERWIJK De brand in een café te Eind hoven. Een slachtoffer. EINDHOVEN, 4 Juli. De 40-jarige café houder J. Vlemmings. die gisternacht bij den ibrand in zijn café ernstige verwondingen opliep, is hedenmorgen in het St. Jozef-zieken huis aan de bekomen verwondingen overle den. semp IN NOOD? ONVERKOOPBARE GROENTEN. Blijkens opgave van de Vereenigde Veilin gen zijn in de maand Juni groote hoeveelhe den groenten onverkocht gebleven, die den minimumprijs niet konden opbrengen, o.a. 12,000 kisten sla '300.00 krop). 500 kisten of ongeveer 2700 K.G. postelein. 500 kisten of 4000 K.G. spinazie, 2250 bloemkoolen en klei nere hoeveelheden komkommers, asperges, andijvie en bospeen. JAARVERGADERING R. K. BOND VAN TECHNICI. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van den R.K. Bond van Technici St. Bernul- phus haar jaarvergadering in de benedenzaal van Hotel ter Burg. Na een kort openings woord van den voorzitter, den heer P. Kee, waarin hij de aanwezigen welkom heette, las de secretaris, de heer Witlox de notulen der vorige vergadering, die onder dank onver anderd werden goedgekeurd. Vervolgens bracht de heer Witlox zijn jaarverslag uit. Hierin werden de leden aangespoord om door meerdere medewerking de moeilijkheden, waar ook de Bond tengevolge van de heerschen- de crisis mee te kampen heeft, te bestrijden. De heer C. J. VerzijIbergh hield een interes sante causerie over Texel, verduidelijkt door schitterende fotoprojecties. Op boeiende wijze verhaalde spreker van het Texelsche natuur schoon, de mooie duinen en het rustige strand waar talrijke vogelsoorten hun broedplaats hebben. De lezing van den heer Verzijlbergh viel bij de aanwezigen uitermate in den smaak, het geen wel bleek uit het hartelijk applaus en het warme woord van waardeering van den voorzitter, die niet naliet er de aandacht op te vestigen, dat Texel ook voor technici een prachtig vacantieoord moet zijn. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer Van Doorn sloot met een batig saldo. Bij monde van den heer Kee werd verslag uit gebracht namens de kascontrolecommissie waarin medegedeeld werd dat de boeken en bescheiden in uitstekende orde bevonden wa ren. zoodat den penningmeester décharge I werd verleend. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing WINKELSLUITING. Gedurende de maanden Juli en Augustus mogen de winkels des Zaterdags tot 10 Vè uur des avonds voor het publiek geopend zijn. DE WERKLOOSHEID STERK DALENDE. In de afgeloopen week daalde het aantal werkloozen wederom in sterke mate. Het aan tal bedroeg 322 tegen 409 in de voorgaande week en 377 in de overeenkomstige periode in 1935. Hieronder waren 169 bloemistarbeiders. BOTSING. Vrijdagmorgen werd de heer W. alhier op de Weeresteinstraat met, zijn rijwiel door eein vrachtauto die hem wilde passèeren terwijl er geen ruimte was aangereden. Jas en rijwiel werden geheel vernield terwijl de heer H. ver wondingen aan hand en arm bekwam. Dr. ten Hoope verleende de eerste hulp; tegen den chauffeur werd proces-verbaal opgemaakt. AANHOUDINGEN. In verband met de verleden week vermelde handelingen met kinderen is door ue politie nog een Hillegommer aangehouden en ter be schikking der Haarlemsehe justitie geteld. Verder werd voor hetzelfde feit nog proces verbaal opgemaakt tegen een 87-jarige man alhier. Na dien zijn bij de politie geen klach ten meer ingekomen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: L. A. van der Lans, Stationsweg 236, een ijzeren staaf met schroefdraad, O. Wouter- sen, van den Endelaan, een kniptangetje; Wiebes, Molenstraat, een schoorsteenlooper, en witte muts; J. Planting, Trekvaart 30, een kinderportemonnaie met inhoud; W. Klin kenberg. Molenbuurt 9. een alpinomuts, (bruin), Spierenburg, Pastoorslaan, een cein tuur lichtgrijs met zwarte gesp. Bij de politie: een blauwe ceintuur, een re genjas, een zakétui. ZANDVOORT DE NOOD IN HET HOTEL- EN PENSTONBEDRIJF. De commissie, die door den Raad werd in gesteld om een onderzoek in te stellen naar den noodtoestand in het hotel- en pension- bedrijf is, zooals we reeds meldden, op het Departement van Z. Ex. Minister Gelissen ont boden, om aan de hand van de cijfers, den toestand in het hotel- en pensionbedrijf uit een te zetten. Uit deze cijfers bleek, althans voor ingewij den, zeer duidelijk, dat de achteruitgang in de genoemde bedrijven ten nauwste samenhing met de gewone crisisverschijnselen. Nadat door de nminister het verstrekte cij fermateriaal zeer serieus was nagegaan werd aan de commissie verzocht op korten termijn nadere gegevens te willen verstrekken, betref fende het in de genoemde zaken gestoken ka pitaal; het aantal personen, dat in deze be drijven werkzaam is, het aantal beschikbare bedden, en de geldende tarieven. Aan de leiders der betrokken bedrijven is door de commissie verzocht hun medewerking te willen verleenen om de gevraagde gegevens zoo spoedig mogelijk te verstrekken, zoodat aan den Minister een uitvoerig rapport kan worden uitgebracht. Bij de gehouden bespreking werd den Mi nister tevens gewezen op de verschillende middelen, die naar het inzicht van de com missie konden leiden tot verbetering van der. toestand in het hotel- en pensionbedrijf. Nog werd den minister gewezen op het feit. dat Duitschers hun reis-bons, die zij speciaal voor Holland ontvangen, inwisselen voor Hol- landsch geld en dan doorreizen naar een of andere Belgische badplaats. CONTRACTEN ONTBONDEN. Eenigen tijd geleden meldden wij, dat bij een gehouden controle op de naleving van de voorwaarden gesteld in de pachtcontracten, was gebleken, dat verschillende strandpach ters zich niet aan deze bepalingen hadden ge houden. De betrokkenen ontvingen toen een aangeteekend schrijven van B. en W„ waarin zij er uitdrukkelijk op werden gewezen zich aan de bepalingen van het contract te hou den. Indien bij een volgende controle mocht blijken, dat zij weer in overtreding waren, zou dit zeer ernstige gevolgen voor de betrokkenen kunnen hebben. In het pachtcontract staat n.l. uitdrukkelijk vermeld, dat bij niet nale ving van de voorwaarden het contract door B. en W. ontbonden kan worden. Bij een dezer dagen gehouden controle bleek, dat een drietal strandpachters zich weer niet aan de bepalingen van het contract had ge houden met het gevolg, dat de contracten van de betrokken pachters door B. en W. ontbon den werden verklaard. Volgens contract hebben zij thans nog een week tijd om bij den Raad in beroep to gaan In de eerstvolgende raadsvergadering zal deze kwestie dus wel besproken worden. INTERPELLATIE. De heer T. Molenaar heeft een schrijven tot den voorzitter van den Raad gericht met het verzoek een interpellatie to mogen houden in verband met het feit, dat door B. en W. drie pachtcontracton ontbonden werden verklaard. SANTPOORT PERSONALIA. Te 's-Gravenhage is voor de gemengde examen-commissie voor akten voor voorberei dend onderwijs (kleuteronderwijs) geslaagd voor akte a: mej. A. P. Bunto te Santpoort. IJMUIDEN De staking in het Visscherijbedrijf. Hedenmiddag worden besprekingen over het nieuwe voorstel voortgezet. Hedenmiddag half vijf wordt ter be spreking van het nieuwe voorstel der reeders door den Centralen Bond een vergadering belegd. Wij vernemen nog dat het bestuur van den Chr. bond voornemens is hedenmiddag de leden per circulaire zijn meening omtrent deze voorstellen kenbaar te maken. Vermiste kanovaarders terecht. Twee jongelui uit Alkmaar te IJrauiden aangekomen. Eenïge dagen geleden zijn twee Alkmaar- sche jongelui, een jongen van 18 jaar en een meispe van 16 jaar, met een kano in Bergen in zee gegaan, met het voornemen langs de kust naar België te varen en zoo naar Enge land over te steken. Sedert dien had men niets meer van hen vernomen, zoodat men zich ernstig ongerust over hen maakte. Gisteravond zijn de jongelui plot seling in IJmuiden opgedoken. Zij werden door sluispersoneel opge merkt, toen zij met hun boot wilden schutten. De politie heeft de jeugdige avon turiers aangehouden en er voor ge zorgd dat zij weer behouden in de ouderlijke woning te Alkmaar werden afgeleverd. BESOMMINGEN. Heden alleen aanvoer van schuitjes. MARKTPRIJZEN van Zaterdag 4 Juli. Tarbot per K.G. 1.12—0.95. Griet per 50 K.G. 20—15. Tongen per K.G. 1.02—0.75. Middelschol per 50 K.G. 19. Zetschol per 50 K.G. 20—10. Kleine schol per 50 K.G. 15—5.90. Bot per 50 K.G. 8. Kleine poon per 50 K.G. 4.504. Pieterman per 50 K.G. 16.50—11.50. Wijting per 50 K.G. 11. Ernstige brand in de Hobbemastraat. Woning geheel uitgebrand. SCHIERMONNIKOOG. 4 Juli (A.N.P.) Gisteravond omstreeks 9 uur bevond zich ten noorden van Schiermonnikoog een jacht en de kustwacht oordeelde het noodig het red- dinssstation Oostmahorn te waarschuwen, waaroo de „Insulinde"_hedenmorgen uitvoer. Het- bleek een Belgisch jacht, te ziin. komende van Denemarken en op we? naar Frankrijk. .-.0 De ..Insulinde" bleef voorloopig in de na-I wegens periodieke aftreding van den heer I jubilaris namens de kleine en groote leden bijheid van het jacht, dat ongeveer drie mijlen Van Doorn als penningmeester, werd deze bij I bloemen en een stoffelijk blijk van waardee- uit de kust ligt I enkele candidaatstelling herkozen. I ring aanbood. O. H.'s MANNEN- EN KINDERKOOR. Onderling Hulpbetoon's Mannen- en Kin derkoor laten geen gelegenheid voorbijgaan om hun aanhankelijkheid aan hun sympathie ken directeur, den heer K. Böhne te betuigen. In verband met zijn verjaardag, werd de heer Böhne Vrijdagavond bij den aanvang dei- repetitie hartelijk toegesproken door den voor zitter van het koor, den heef T Koper, die den Hedennacht omstreeks kwart voor één bemerkten omwonenden dat er brand was uitgebroken in het per ceel Hobbemastraat 12. Het huis werd bewoond door een vrouw en haar zoon. die toen de brand ontstond, afwezig waren. Bu ren maakten direct alarm en spoe dig verscheen de brandweer met de autospuit om den strijd togen het vuur aan te binden. Op het oogenblik dat de brandweer arri veerde was er echter weinig meer te red den. Zoo snel had het vuur om zich heen gegrepen, dat het reeds eenige minuten na dat men den brand had ontdekt, aan alle kanten uitsloeg. Met drie slangen heeft de brandweer het vuur bestreden en dank zij de groote massa water, die in de vlammenzee werd gewor pen, slaagde zij er in korten tijd in gevaar voor uitbreiding te voorkomen De brandweer had vooral veel moeite met de in de woning aanwezige meubelen, die allen op één gehoopt stonden Nog e'enige uren duurde het, voor dat de brandweer den brand geheel onder de knie had. Niemand heeft eenig vermoeden omtrent de oorzaak van den brand. Evenmin ls bekend of de eigenares ver zekerd was. Ondanks het nachtelijk uur was er veel publiek op de been. Onder de aanwezigen waren burgemeester M. M. Kwint en de heer J. P. Weybürg, com missaris van politie. DE STEUNACTIE VOOR DE STAKERS. Het comité van actie zendt ons een verant woording van de ingekomen steungelden. Ver antwoord zijn 450 a 500 lijsten waarop in totaal voor een bedrag van f 1787.84'2 geteekend is. BEZOEK AAN MARKEN EN VOLENDAM. De meisjes van de zendingskransjes onder leiding van mevr. Van der Meulen, brachten een bezoek aan Marken en Volendam. Het tochtje werd begunstigd door fraai weer, zoo dat alle deelneemsters volop genoten hebben. TOELATINGSEXAMEN R. H. B. S. Voor het toelatingsexamen R.H.B.S. zijn geslaagd: D Egger. Zandvoort; B. J Klein. Driehuis; R. G. R. Thormann. Joha. R. ten Napel. Vel- scn: J. G. Bersgma, H. Copier, Wijk a. Duin; H. Kamps, W. P. Schortemeyer, Santpoort; J. Nieuwenweg. Beverwijk; R. Tabernal, Santpoort; J. H. Brunink. Driehuis; M. J, H. Heere. D A. de Willigen. G. H de Vries, Drie huis; M. Vriends Molenaars. Jenny M. v. den Brink. P. A. Minderhoud. Santpoort; A. M. Davidson, Beverwijk: P. L. Visser, Beverwijk, Anta. Smit, Beverwijk: F. A. Raadsman. Vel* sen-N Joha. N. Albetrs. idem; A. C. v. de* Roer, Beverwijk; M. Rustonhoven. J Vos, Santpoort; P. A. M. Reynders, Beverwijk; K. Kossen. Joha. W. E. Meyran. Beverwijk: G. Baljet. J. Mijs, Leona. C. Ebeling. Santpoort; Franca. J. Bergman. Santpoort: H. Hiils- mann. Driehuis: J. de Wijn. Beverwijk: W. Gut toling. A. J. C Sorgdrager. H. Neyt. Be verwijk: Geertrui C. v. Essen, Beverwijk; H. Nahuys. Zandvoort: A. Jonke.r Beverwijk. De overigen to IJmuiden. /CUEEP/ TJtlNftM HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 30 to Kobe. Almkerk (thuisreis) 3 v. Saigon. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht Almeria n. Rott. p. 2. Gibr. Stad Amsterdam 1 v. Lulea n. Rott.Vlaard. Stad Zaandam 2 v. Lulea n. Rott. Vlaard. Stad Haarlem 3 v. Vlaardingen n. Oran en Melilla. Vredenburg 3 van Lulea te Vlaardingen. Stad Arnhem 3 van Melilla te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (uitr.) 3 van Port Sudan. Jagersfontein (uitr.) 1. v. Zanzibar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdyk New-Orleans naar Rotterdam 3 te Antwerpen. Drechtdijk Rott. n. Vanc. 2 te Willemstad. Blommersdijk 2 v. Rott. te New-York. Maasdam 2 v. Rott. te Philadelphia. Volendam N.-York n. Rott. 2 v. Plymouth. Nebraska Vancouver n. Rott. 1 te San Franc. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitreis) d. 2 Ouessant. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon Venetië n. Amst. 2 (7 n.m.) W. Finisterre. Barneveld Amst. n. Chili 1 v. Curasao. Breda 3 v. Amst. n. La Guayra. Calypso 3 v. Amst te Vlaardingen. Costa Rica Barbados n. Amst. vertr. 4 (9 n.m.) v. Havre 5 verwacht. Crijnssen 2 v. Curasao n. Santa Marta. Nereus Amst. n. Kopenhagen p. 3 Holtenau. Orion 2 v, Rott. to Alexandrië. Rhea 2 v. Vigo n. Barcelona. Theseus 3 v. Hamburg te Amsterdam. Vulcanus 2 v. Bourgas 11. Varna. Stuyvesant 3 v. N.-York n. Port au Prince. Amazone 3 v. N.-York n. Haiti. Orpheus, Amst. n. Gothenburg 3 te Velsen. Ulysses 3 v. Amsterdam n. Rotterdam. Trajanus 3 v. Rotterdam n. Barcelona. Van Rensselaer 3 van Amst. n. W. Indië. Juno 3 van Napels naar Barcelona. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland 2 van Amsterdam te Hamburg. Waterland (uitreis) p. 2 Dungeness. NED.-INDISCHE TANKSTOOMBOOT-MIJ. Agatha 2 Juli te Singapore. Mirza, 29 te Rotterdam voor lossen en dok ken, pl.m. 8 Juli gereed. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono 3 van Hamburg te Rotterdam. Soekaboemi (thuisreis) 3 te Londen. Garoet (thuisr.) 3 te Londen vertr. 5 (8 n.m.) Slamat (thuisreis) 3 v. Singapore. Blit.ar (uitreis) p. 3 Ouessant, ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisreis) 2 v. Rio Janeiro. Alwaki (thuisreis) p. 2 Las Palmas. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Spaarndam Rott. n. Philadelphia p. 2 Wight. Tabian 3 v. Calcutta n. Batavia. Poelau Laut 3 van Amsterdam n. Batavia. Marnix van St. Aldegonde 3 van Amster dam to Kopenhagen. Chr. Huygens (thuisr.) 3 van Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Sarpedon, Japan n Rott. 3 van Marseille. City of Brisbane, Saigon n. Rott. 2 van Singapore. Bengloe, Kohsichang n. Rott. 3 v. Pt. Said. Phrontis. Amst. n. Batavia 2 van Belawan. Meiampus. Batavia n. Amst. 2 van Penang. City of Bath. Rott. n Japan 1 v. Hongkong. City of Eastbourne Japan n. Rott. 2 v. Hankow. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 4 Juli 1936. Bevallen. 2 Juli: N. EijskootVerhagen, z. H. Kok—Hendriks, z. M J. v. d. Berg—Koks, z. 3 Juli: H. M. van Breev. Leerdam, d. J. C. M. v. d. HulstSchouten, z. J. A. H. v. d. Berg—Lipman, d. J. RykersEelman, z. Overleden. 3 Juli: D. EppingaTiemstra, 85 jaar. Ripperdapark. J. M., 3 jaar, dochter van P. G. Faassen. Zuidpolderstraat. C.. 4 jaar, zoon van A. Terstall, Zuid Brouwersstraat. VELSEN. Bevallen: W. Minksde Boer z.. Iepenstraat 21. IJmuiden. M. Otte—Otte, d.. Kanaalkade 50, IJmuiden. P. BoonStam. z.. Napierdwars straat 12. IJmuiden, E. Booij—Eylders, z., Broekbergenlaan 23, Santpoort. E. ae Koning Hendriks, d.. Spaarndammerweg 5, Velsen. M. Visser—van der Valk. d., Kerkerincklaan 16. Santpoort. A. M. Nederkoorn—Dnineveld. Fr. Netscherlaan 37, Santpoort. J. C. E. van Wil'igenburg—Bonzet, z.. Bloemendaal. S Post Roeper, z.. Bloemstraat 79, IJmuiden. Overleden: J. Gomes, 13 jaren, zoon van J. Gomes. Kennemerlaan 44. IJmuiden. C. Gale- sloot 63 jaren, weduwe van Th. Huybregts, Zeeweg 367. IJmuiden. H. M. van Dijk. 70 jaren, weduwe van S. H. Zandstra. Hoofdstraat 117, Santpoort. Jan Wiidenos. 29 iaren, echtgenoot an A. Schol. K. Zegelstraat 21. IJmuiden. Ondertrouwden; E. van den Berge en A. van Norde. Burg. Weertstraat 42 rd., Velsen N. H. Witlage en A. M. E. ter Veer, Heemstede. Blok en L. Koger. Haarlem. J. Breur en E. Swart 2e Torricellidwarsstraat 7, IJmuiden, nten'ggn 17. IJmuiden. Gehuwden: M. G. M. van Kimmenaede en M. van Eeken. Haarlem, Regentesselaan 42. JTrI?end^ll£sei1. en v- Brenko. Beecksanglaan 28, Velsen-N.; M. Neef en E. Mars, Wijk aan Zeeerweg 115, IJmuiden.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7