HONKBAL PAARDENSPORT SCHERMEN SCHAKEN GOLF. LAWNTENNIS M A A" X D A G 6 JUtl 1936 HAAEl'E M'S DAGBEAÖ 6 Blauw WitHaarlem (931) Tegen onze verwachting in bleek Blauw Wit dezen keer geen ..lastige" tegenpartij te zijn. Nu trof Blauw Wit het in zooverre slecht, dat Blomvliet. die den geheelen wedstrijd voor Haarlem wierp, er aardig in was. Elf maal drie slag, zes maal vier wijd en tien honksla- gen tegen is wel niet buitengewoon, maar toch heel behoorlijk. Eenige keeren vier wijd en de helft van het aantal honkslagen vielen trou wens in de derde innings, toen Blomvliet er korten tijd uit was. Dit is dan ook de eenige beurt, dat Blauw Wit een flink getal runs scoorde. Blauw Wit begon met Ferwerda op de werp- plaat. Een gelukkig begin was dit niet, wat duidelijk blijkt uit de volgende opsomming, honkslag, vier wijd, vier wijd, vier wijd. Hier werd Ferwerda al vervangen door Wilders, maar de serie ging voort: honkslag, vier wijd. vier wijd, twee honkslag, honkslag. Ook in de tweede inning, toen halverwege Ferwerda ver vangen werd door Boscher, kwam er nog geen verandering. Het resultaat was dan ook dat Haarlem na twee beurten met 12—0 voor stond. In de volgende beurt was Blomvliet echter minder safe. Het gelukte aan enkele Amster dammers, den bal te raken en met gejuich werd het eerste, door Pasman gescoorde, punt begroet. In totaal werden het vijf runs, zoodat de voorsprong der Haarlemmers geducht ver minderd was. In de volgende beurt sloei, Haarlem echter alle aspiraties den bodem in door met liefst zes honkslagen. waaronder enkele van twee honken, een beurt van zeven runs te maken. Blomvliet had zijn zwakte weer overwonnen en gaf in de nog komende beurten slechts bij uitzondering een kans. En al kwam een speler door een honkslag of door vier wijd op de honken, dan werd dit, dank zij goed veldwerk der Haarlemmers, nog niet altijd tot een punt. Zoowel op het tweede als op het derde honk viel wel eens een slacht offer. Daartegenover zag zelfs Wilders, die van het eind der derde innings af op de werpplaat stond, geen kans het slaan der Haarlemmers te bedwingen. Dank zij een verkeerden aan gooi liep Hunik in de vijfde beurt een home run en in de zevende beurt vielen zooveel sla gen dat acht spelers thuis kwamen. En dan waren de zwarten nog niet eens gelukkig. Liefst elf maal werd een speler uitgevangen. Zonder dat zou de score nog hooger zijn ge weest. Op het laatst verslapte de animo van Blauw Wit nogal wat. En sommige Haarlem mers waren wel wat onvoorzichtig met het honkloopen. Waarom ook niet. 't Kon best wat lijden. De cijfers der innings zijn: Haarlem 667220800 totaal 31 Blauw Wit: 0 0 5 0 0 2 1 0 1 totaal 9 E. D. O.—V. V. G. A. (14—16) Zonder eenigen twijfel heeft E. D. O. Zon dagmorgen haar kans, om van V. V. G. A. te winnen, gehad. Zooals we echter al verwacht ten hebben de zwartrooden zich ten slotte toch nog door de verschillende trucs van den ouden rot Besanger van de wijs laten brengen. Vooral doordat zoowel Van den Born als wer per en K. Zandstra als achtervanger niet erg safe waren, slaagde V. V. G. A. er in, in de eerste innings heel wat punten te verzame len. Vooral de derde beurt was goed voor de ambtenaren. Alleen door vier wijd kwamen al spelers binnen, Lesterhuis gaf een honkslag waar er één op binnen liep. Besanger een honkslag die twee spelers thuis bracht, terwijl door een fouten aangooi van Perukel ook nog twee spelers de thuisplaat passeerden. Van den Bom was ondertusschen al vervangen door Schijvenaar, maar voorloopig hielp die verandering weinig. Voornamelijk doordat Besanger ook zwak wierp, kwam E. D. O. ook aan wat punten. Honkslagen gaven in de eerste drie beurten alleen Van den Bom en Van der Kuyl. Jam mer voor E. D. O. was dat Schijvenaar door een slagbeweging een ontijdig einde maakte aan de tweede beurt. Op dat oogenblik waren n.l. nog drie honken bezet. Hierna kwamen beide partijen gedurende een lange periode slechts moeilijk tot scoren. Door een fout in het verre veld liep Bouman van V. V. G. A. een home run. waardoor ook Kreiger, die door een honkslag looper was ge worden. thuis kwam. Dat waren 2 punten. Overigens ging V. V. G. A. vier maal voor nul uit. Bij E.D.O. kwamen pas in de achtste beurt weer wat punten. Nu sloeg Van der Put ten een home run. K. Zandstra volgde onmid dellijk met een driehonkslag, kort er na Van der Kuyl met een twee- en Schijvenaar met een één honkslag. Het gevolg van dit alles was dat na acht innings de stand 1414 was. Van V. V. G. A. werden in de laatste beurt twee spelers uitgevangen, op tweede en derde honk, terwijl A. Schaling op het tweede honk sneuvelde door een goeden aangooi van Zand stra. Ondertusschen waren twee kostbare fou ten gemaakt, die beide aan V. V. G. A. een punt leverden. Al spoedig bleek dat die twe* punten den strijd in het voordeel van V. V. G. A zouden beslissen. Besanger was weer op zijn best. Van der Putten kreeg drie slag, Van den Born idem, terwijl K. Zandstra door een klein slagje het eerste honk niet haalde. E.D.O. ging voor nul aan den kant en V. V. G. A. won met 16—14. De cijfers der innings zijn: V.V.G.A.: 417020002 totaal 16 E.D.O.: 332001050 totaal 14 H. H. C.—Quick (31—3) H. H. C. en Quick hebben Zondagmiddag een wel zeer eenzijdigen strijd geleverd. Om te be ginnen verscheen Quick met slechts acht man en onder die acht waren er. die misschien vroeger ook wel eens gehonkbald hadden en anderen, die het nog leeren moesten. Het suc ces van Lammens was ook maar matig en vermoedelijk zal hij nog niet vaak zoo gesla gen zijn als dit Zondagmiddag het geval was. Vanzelfsprekend was. dank eij het aantal in vallers. het aantal fouten in het veldwerk ook groot. Door een van die fouten was Mulder in staat een home run te loopen. Moll, die zeven innings voor H. II. C. wierp, was nogal wisselvallig. Drie slag en vier wijd wisselden elkaar nog al eens af. Geslagen is hij echter maar zeer weinig. Sporadisch kwam dan ook een speler van Quick op de honken. De laatste twe? innings wierp Pijnakker. Over de achtste inning deed hij al heel kort, maar de negende duurde wat langer. Lam mens en Van Beek wisten in deze beurt nog raak te slaan, hoewel geen van beiden het ook tot een punt bracht. Lammens sneuvelde op de thuisplaat en Van Beek stond nog op een honk, toen Bier wegens drie slag de derde nul kreeg. De met zooveel spanning tegemoet geziene wedstrijd was bepaald een mislukking en al voor het einde verliet een deel van het pu- b! k het terrein. De cijfers der innings zijn: Quick: OülOOOlOl totaal 3 H.H.C.: 14087317X totaal 31 Haarlem 2—A. F. C. (28—4) A. F. C. heeft de goede kans op de eerste plaats, die ze nog had, Zondag leelijk ver knoeid. Om te beginnen verschenen dé Reds met acht man, en de ontbrekende was de werper Leloux, die om studieredenen niet kon uitkomen. Nu nam eerst Nesvadba en later Thonus zijn plaats in. Alles bijeen is echter van hun werpen niet veel terecht gekomen. Haarlem II had zich gespitst op een zwa ren strijd. Ondanks dat al spoedig bleek, dat het dit niet worden zou. bleven de Haarlem mers actief en waakzaam. Zoo actief en zoo in vorm, dat vermoedelijk ook een volledig A. F. C geen kans zou hebben gehad Op het laatst verslapte De Mon wat. Er vie len eenige keeren vier wijd en in totaal werd hij vier maal geslagen. Bij Haarlem wemelde het van honkslagen, eerst in de vierde innings, werper Nesvadba, en daarna nog eens in de vijfde, werper Tho nus. Er vielen meer twee en driehonkslagen en Man bracht het zelfs tot een home run, al zou die bij goed aangooien op het kantje af geweest zijn. Vanzelfsprekend ontbrak onder deze om standigheden alle spanning. De cijfers der innings zijn: A. F. C.: 0 0 0 1 0 3 0 totaal 4 Haarlem II: 0 5 0 14 9 0 x totaal 28 D. E. V.—Z. R. C. (48—7) In het tegenwoordige Z. R. C. zit nog slechts een enkele speler uit vroeger dagen. Overigens zijn allen jongere spelers. We kunnen echter niet zeggen dat die vervanging een verbete ring is geweest. Al was Z.R.C. in de laatste ja ren al steeds zwak, nu gaat er heelemaal geen kracht meer van uit. Het bowlen was al bijzonder zwak en het aangooien naar de honkenIedere D.E.V.- looper kon het er gerust op wagen, vrijwel niemand had den bal meteen vast. En als je eenmaal op het derde honk was, kon je wach ten op een doorgeschoten bal en naar binnen wandelen. En doorgeschoten ballen zijn er verscheidene geweest. Honkslagen zijn er ook vele geweest.aan D.E.V.-zijde. Als het geen vier wijd werd, werd het een honkslag. En op een honkslag volgde bijna onverbiddelijk een fout in het veldwerk. Zoo kwam het dat D.E.V. al over de vijftig runs begpn te praten. Zoover is het echter niet gekomen, al scheelde het weinig. Na acht in nings van Z. R. C. en zeven van D. E. V. was de tijd verstreken. Toen was de stand 48-7. De cijfers der innings zijn: Z.R.C: 00 1 0 4002 totaal 7 DE.V.3 4 11 2 3 17 8 totaal 48 A. M. V. J.—R. C H (15—29) R. C. H. heeft Zaterdagmiddag tegenover A. M. V. J. beter op haar tellen gepast, dan in de vorige ontmoeting. Van Driel was voor de Racing ook niet ge vaarlijk. Vooral in de vierde inning werd hij geducht geslagen. Willemse, Kaestner en Van Geloven geven ieder een twee honkslag, Van Thiel een eenhonkslag. Daarom werd Van Driel vervangen door Cserno. Die had wel even succes, vooral door een paar vangballen, maar in de volgende beurt gaf hij zes maal een vrijen loop wegens vier wijd. Hij werd als wer per opgevolgd door Woortman, doch dezen wisten de R.C.H.'ers weer te slaan. Weer maak ten een paar vangkansen een einde aan de beurt. In de zesde beurt leed Van Thiel aan een inzinking. Als gevolg van een paar honksla gen werden weer eenige fouten in het veld werk gemaakt Van Thiel vond echter den goeden koers terug en twee spelers gingen op drie slag uit. Echter had A. M. V. J. in deze beurt zes runs behaald. De laatste inning van R. C. H. was erg kort. Van Thiel werd in het verre veld gevangen, Van Eek haalde het eerste honk niet en Kors werd uitgemaakt toen hij probeerde het thuis hor) k te stelen. Dit werd de eenige beurt van R.C.H die met nul eindigde. De cijfers der innings zijn: R.C.H.2 3 2 6 7 9 0 totaal 29 A.M.V.J.: 0 2 0 3 3 6 1 totaal 15 Voor A.M.VJ was dit de eerste nederlaag, zoodat AM.V.J. en R.C.H. nu beide éénmaal verloren hebben. De overige uitslagen E.D.O. IV: Duvianen II: I.V.O.: Schoten I: D.E.V. II: Schoten II: R.C.H. IV: E.D.O. V: 209 0 21023 totaal 19 4 0 1 1 0 0 1 1 0 totaal 8 103530262 totaal 22 02720101 10 totaal 23 4 0 9 7 3 x totaal 23 0 0 1 2 3 2 totaal 8 9 0 112 1 totaal 14 0 6 1 10 7 5 totaal 29 Verder verloren de Duvianen met 27—7 van The Catchers, won H.H.C. II met 32—6 van Shell en E.D.O. n met 28—6 van V.V.G.A. II. De draverijen op Duindigt. Zondag werden op Duindigt draverijen ge houden, waarvan de uitslagen luidden: Prijzen draverij vierde klasse om den der den aanmoedigingsprijs over 1740 M.: 1. Anselor (1700 M.), eigenaar stak Valke veen, tijd over 1 K.M. 1 min. 38.1 sec.: 2. Va lence (1740 M.) eigenaar E. G. In 't Veen. Ren op de vlakke baan voor paarden v.an drie jaar en ouder, gereden door heeren, af stand 1350 M. om den Farandoleprijs: 1. Gala- hardia. eigenaar W. Jochems; 2. Elsa, eige naar The Balfour Farm. Prijzendraverij eerste klasse om den zesden heerrijdersprijs. afstand 2600 M.: 1. The Gleaner (2700 M.) eigenaar P. J. van der Wan- sem. tijd over 1 K.M. 1 min. 28.7 sec.; 2. U1- piah (2630 M.) eigenaar M. France. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heerrijders en jockeys, om den Florenvilleprijs. afstand 2400 M.: deze race eindigde in een dead heat tusschen Mepliistopheles (eigenaar The Bal four farm) en Vin pur (eigenaar P. Marseile) De plaats was voor Maikater, eigenaar D. Modderman. Heat-prijzendraverij derde en vierde klasse: om den Faustprijs, afstand 1740 M.: eerste heat: 1. Zora (1760 M eigenaar Stal Valke veen, tijd over 1 K.M. 1 min. 30 4'5 sec. Tweede heat; 1. Yankee Scott (1800 M.), eigenaar Stal B. tijd over 1 K M. 1 min. 30 sec. In de beslissing werd Yankee Scott eerste met een tijd over 1 K.M. van 1 min. 32.1 sec. De tweede plaats was voor Xerxes (1780 M.) eigenaresse mevr. Van Wieringen-Rosel. Prijzen draverij eerste klasse om den Figa- roprijs, afstand 2060 M.: 1. Victoria <2160 M.) "'"enaar H. van dei Pol. ti'd ove* 1 K M 1 min. 26'i> sec.; 2. Weidlooper (2040 M i eige naar J. de Vlieger, tijd over 1 K.M. 1 min. 27 2, 5 sec. W. Driebergen wint het degen- kampioenschap. Op het terras van het Kurhaus te Scheve ilingen had Zondag onder groote belangstel ling de jaarlijksche ontmoeting op degen plaats om het persoonlijk kampioenschap van Nederland, uitgeschreven door den Kon. Ned. Amateurs Schermbond. Er waren 17 schermers opgekomen. De uitslag luidde; 1. kampioen, W. Driebergen (Amersfoort) met 16 ontvangen treffers, 2. N. P. P. van Hoorn Amersfoort) met 18, 3. rnr. J. D. Sche pers (Den Haag) met 19, 4. P. Rohland (Rot terdam) met 21, 5. P. Kuiitze (Amsterdam) met 21, 6. C. Weber (Haarlem) met 21. Sabelwedstrijd. De jaarlijksche slotwedstrijd uitgeschreven door de Juniores Schermvereeniging Zaal Brassine. voor het seizoen 1935-1936, heeft Zaterdag plaats gehad op het terras van het hotel ,„Den Hout" alhier. Voor dezen wedstrijd hadden, behalve de Haarlemsche juniores zich laten in schrijven ook juniores uit Amsterdam en Alk maar. De uitslag van de finale was als volgt 1. H. de Jange Mulock Houwer (zaal Bras- sinne) heeft drie jaren achtereenvolgens den eersten prijs gewonnen, en wordt daardoor eigenaar van den wisselprijs. aangeboden dooi den Kon. Ned. Schermbond. 2. D. Krayenhoff (zaal Brassinne), 3. J. Vlug. (zaal Brassinne), 3. J. Vlug (zaal Bras sinne), 4. L. Nix (zaal Paoli Amsterdam), 5. D. Nix (zaal Paoli. Amsterdam), 6. W. Bruin vis (zaal Sluitemaker Alkmaar), 7. J. Hel der (zaal Sluitemaker, Alkmaar). 8. J. Quist 'zaal Brassinne) 9. B. Castendijk (zaal Slui- tenmaker, Alkmaar) 10. W. v. Keeken (zaal Sluitenmaker, Alkmaar) Militaire wedstrijden te Haarlem. Zaterdagmiddag hadden voor liet eerst sinds vele jaren wederom militaire scherm- wedstrijden plaats in de Ripperda-kazerne te Haarlem op initiatief van het bestuur van de schermvereeniging K.M.D. om den K.O. O.S. wisselbeker. De eerste wedstrijd ving aan op sabel om 4 treffers gesecondeerd door den len luit. Hagens en den heer P. Kunze. Deelgenomen werd door Haarlem met de heeren; Drenth, v. d. Broek, v. d. Kamp. Suk en de Ruyter. K.O.O.S. uit Den Haag komt met den veteraan Burgel en verder Kuykho- ven en Poot. Er wordt flink en sportief gewerkt. Ver scheidene mooie partijen vielen te bewonde ren o.a. de openingspartij Burgel-v. d. Broek en Burgel-Suk en v. d. Kamp-Kuykhoven door eerstgenoemde heeren gewonnen, even als Poot-v. d. Kamp. In de partij Kuykho- ven-Drenth weet laatstgenooemde met wat geluk de partij te winnen. Als de helft van het aantal partijen is ge schermd hebben Burgel en Drenth ieder 4 partijen gewonnen en staan gelijk ook in treffers. Beiden zijn goede schermers. Bur gel verliest dan met 4—2 van Kuykhoven. zoodat de onderlinge' partij de beslissing moet brengen. Deze wordt door Burgel met 43 gewonnen, waardoor beide schermers weer gelijk komen te staan en het aantal gegeven treffers slechts beslist. Burgel. Den Haag. heeft 6 gew. partijen en 16 treffers, terwijl Drenth. Haarlem 17 treffers heeft ontvangen en dus met slechts één treffer meer de eer aan den Hagenaar laat. De geheele uitslag is: 1 Burgel. Den Haag 6 gew. p., 16 treffers, 2 Drenth Haarlem 6 gew. p. 17 treffers; 3 v. d. Kamp Haarlem 4 gew. p. 18 treffers; 4 Kuykhoven Haag 4 gew. p. 19 treffers; 5 v. d. Broek Haarlm 3 gew. p.; 6 en 7 J. Poot en Suk 2 gew. p. 24 treffers; 8 de Ruyter, 1 gew. partij. Degenwedstrijd. Onmiddellijk hierna begon de degenwed- strijd met dezelfde 8 schermers Er wordt geschermd om 3 maal één touché. Deze wed strijd wordt gewonnen door den heer H. Drenth na barrage met den heer Burgel, die beiden gelijk eindigden. De nos. 1 en 2 van den sabelwedstrijd heb ben dus van plaats verwisseld en nu bleek de Haarlemmer sterker. No. 3 wordt v. d. Kamp, 4 v. d. Broek, 5 Poot. 6 Kuykhoven, 7 Suk en 8 de Ruyter. De fraaie prijzen werden daarna uitge reikt. Kampioenschap van Nederland. Zesde ronde: Prins verliest van Landau, van Doesburgh wint van Koomen, Geyser remise met Veer kamp, Cortlever remise met Blok, Schelfhout remise met Van Scheltinga. SpielmanVan den Bosch. De 10e en laatste partij in den schaakmatch Spielmann—Jhr. van den Bosch werd Zon dag te Zandvoort gespeeld in pension West- End aan de Dr. Metzgerstraat. Doordat het aan Spielmann gelukte met het offeren van een looper een kasteel te bemach tigen, behaalde hij aanvankelijk eenige kwa liteit winst, die evenwel weer verloren ging toen hij gedwongen werd zijn kasteel voor een looper te offeren. Geruimen tijd stonden de partijen daarna vrijwel gelijk. Pas na 3 1/2 uur gelukte het Jhr. v. d. Bosch, eenige winst te behalen". Met een voorsprong van twee pionnen stonden te half zes de kansen van Jhr. v. d. Bosch zeer gunstig. Deze partij eindigde dan ook in het voordeel van Jhr. van den Bosch. Door deze overwinning eindigde deze twee- Kennemer Golfclub. Te Zandvoort is de maandelijksche wed strijd gehouden van de Kennemer Golf- en County Club. Gespeeld werd 18 holes handi cap tegen bogey, waaraan 44 spelers(sters) deelnamen. Mevrouw N Carp (20) won den damesprijs en M. de Kadt (30) met 6 up den heerenprijs. Verder waren er goede scores van jhr. J. van Spengler (12) 1 up; mej. E. Veltman (14) 1 down; I. E. de Kadt (30) 1 down; B. Dorhout Mees (19) 1 down. Int. open kampioenschap van Nederland. Zaterdag en Zondag zijn te Hilversum op de banen van de Hilversumsche Golfclub de open kampioenschappen van Ned -viand ge houden, die internationaal zijn. Het kam pioenschap werd gewonnen door den Belg Van Donck met een totaal score van 285. Tournament „De Hooge Berg". De uitslagen van Zaterdag luiden: Heerenenkelspel halve eindstrijden: De Vries slaat Costers 46, 61, 63 Janssen slaat Meyer 108, 6—3. Heerendubbelspel derde ronde: Meyer en Pieterse slaan v. Riet en Hiemstra 6—3. 6—3. Hulstmeyer en de Vries slaan Dekker en Bruns 64. 64. Halve eindstrijden: Meyer en Pieterse slaan Lieve en v. Loo 6—0, 5—7, 6—3. Düsterbeck en Salomonson 9laan Hulst meyer en de Vries 64. 63. Gemengddubbelspel halve eindstrijden: Mej. de Vries en v. d. Kolk slaan mej. v. d. Kamp en Janssen 6—4, 36, 64. Mej. Huisteden en v. Egmond slaan mej. Huyboom en Hooy 64, 62. Damesenkelspcl halve eindstrijd: Mej. Sprengers slaat mevr. v. d. Berg 6—2, 6—4. Damesdubbelspel halve eindstrijd: Mej. Blom en mej. de Vries slaan mevr. v. d. Berg en mej. Berends 63, 86. JUNIORES-TOURNOOI. Jongensenkelspel tweede ronde: Ouwehand slaat Frederikse 75, 63. Halve eindstrijd: Nusink sloat Hagensieken 6—1. 6—3. Jongensdubbelspel halve eindstrijd: Hinlopen en Nusink slaan Schroder en Kolk 6—3, 6—2. Meisjesdubbelspel competitie: Mej. Sman en mej Matla slaan mej. Harm en mej. v. d. Linden 61, 60. De eindstand van deze competitie luidt: gesp. gew. verl. pt. Mej. Sman Mej. Brinkman 4 2 2 2 Mej. Visser Mej. Harm 4 0 4 0 Mej. v. d. Linden. Troosttournooi heerenenkelspel halve eind strijden: Düsterbeck slaat v. d. Kolk 62, 16, 75. Engelenberg slaat Hogenkamp 62, 62. Troostronde heerendubbelspel tweede ronde: Thierry en Lohuizen slaan Hinting en Hin ting 6—3, 1—6, 6—4. Troostronde damesdubbelspel halve eind strijden: Mej. Hillen en mej. de Jong slaan mej. de Heer Kloots en mej. Sluyter 63, 16, 6—3. Mej. Beelen en mej. Jansen slaan mevr. Roo- zekrans en mevr. Hetem 61, 64. Finale Mej. Beelen en mej. Jansen slaan mej. Hillen en mej. de Jong 64, 36, 75. Troosttournooi juniores Jongensenkelspel tweede ronde: De Wilde slaat Roozekrans 64, 2—6, 75. Roos w.o. Renyl. Halve eindstrijd: Roos slaat de Wilde 60, 61, ZONDAG. De wedstrijden van dit tournament zijn Zondag geëindigd met de finales, welke een spannend slot van dit tournooi vormde. De prijsuitreiking had des avonds plaats, waarbij het er vroolijk aantoe ging en vele en hartelijke woorden werden gesproken. De laatste uitslagen luiden: Heerenenkeispel finale: Janssen slaat de Vries 63, 63. Heerendubbelspel finale: Meyer en Pieterse slaan Düsterbeck en Sa lomonson 36, 64. 12—10. Gemengddubbelspel, finale Mej. de Vries en v. d. Kolk slaan mej. Huissteden en van Egmond 63, 64. Demesenkelspel, finale: Mej. Sprengers slaat mej. Huyboom 63, 46, 6—2. Damesdubbelspel, finale: Mej. Sprengers en mej. de Vlugt slaan mej. Blom en mej. de Vries 62, 62. Juniores-tournooi. Jongensenkelspel, halve eindstrijd: Ouwehand slaat Kolk 6—0, 26, 97. Finale Nusink slaat Ouwehand 64, 108. Jongensdubbelspel, finale: Hinlopen en Nusink slaan Ouwehand en Vortier 6—2, 8—6. Troosttournooi heerenenkelspel, finale. Düsterbeck slaat Engelenberg 75, 75. Troosttournooi heerendubbelspel, halve eind strijden: Immer en v. d. Kolk slaan Thierry en Loohuizen 62, 63. Hooy en Wildschut slaan W. Groeneveld en R. Groeneveld 64, 63. Finale: Hooy en Wildschut slaan Immer en v. d. Kolk 6—4. 7—5. Troosttournooi gemengd dubbelspel, finale. Mevr. v. d. Berg en Meyer slaan mej. Berends en Perry 61, 62. Troosttournooi juniores, jongensenkelspel, finale: Boonacker slaat Roos 64. 46, 61. Troosttournooi jongensdubbelspel halve eindstrijd. Boonacker en Hagensieker slaan Schroder en Kolk 6—3, 2—6, 6—2. Finale Boonacker en Hagensieker slaan Lindeman en Roosekrans 26, 63, 61. Einde van het Wimbledon- tournooi. Helen Jacobs wint het dames enkel spel. ENGELAND WINT VIER VAN DE VIJF TITELS. De internationale kampioenschappen van Wimbledon zijn Zaterdag geëindigd. Enge land mag niet ontevreden zijn, want vier van de vijf titels zijn in Engelsche handen gekomen. Met uitzondering van het dames-enkelspel domineerde Engeland over alle linies. Het dames-enkelspel werd een drie sets overwinning voor I-Ielen Jacobs. Mevr. Sper ling leidde in de eerste set met 10 en later met 21, doch daarna beging zij talrijke fouten, zoodat Helen Jacobs gemakkelijk met 62 kon winnen. In de tweede set werd het een baselineduel en dit werd gasrijk door de Deense.he speelster gewonnen. In de final set steeg de snanninv ten ton Het ?ing gelijk Ar> en in Qlk° vam- ■>">rd bard gevochten Het werd 5—4 voor Helen Jacobs. Zij miste tweemaal een matchpoint, doch won ten slotte nog met 7—5. De zege van de Amerikaansche speelster werd door de 10.000 toeschouwers luide toe gejuicht. Hughes en Tuckey wonnen het heeren dubbelspel in een vijf sets ontmoeting, ter wijl de dames Stammers en James zeer ge makkelijk over het Amerikaansche dubbel Fabyan en Jacobs zegevierden. Perry en Dorothy Round kwamen niet ge makkelijk aan hun overwinning. In den lial- ven eindstrijd hadden zij drie sets noodig en in de finale werden het er wederom drie, doch om elke game moest fel gestreden wor den. Perry behaalde daarmede zijn tweeden titel terwijl hij en Dorothy Round met suc ces hun titel van het vorig jaar verdedigden. De uitslagen luidden: Dames-enkelspel, finale: mej. Helen Ja cobs (V.S.) sl. mevr. Sperling (Denemarken) 6—2, 4—6, 7—5. Heeren-dubbelspel, finale: Hughes en Tuckey (Engeland) sl. Hare en Wilde (En geland) 6—4, 3—6. 7—9, 6—1, 6—4. Dames-dubbelspel, finale: mej. Stammers en mej. James (Engeland) sl. mevr. Fabyan en mej. Helen Jacobs (V.S.) 62. 61. Gemengd dubbelspel, halve eindstrijd: mej. Round en Perry (Engeland) sl. mej. Whit- marsh en Wilde (Engeland) 64, 16. 63. Finale: mej. Round en Perry (Engeland) sl. mevr. Fabyan en Budge (V.S.) 79, 75, 6—4. Tournament Kennemer Lyceum. Deze week wordt des avonds op de banen van het Kennemer Lyceum een tennis-tour nament gehouden, waarvan de eerste uit slagen lulden: Heerenkelspel A (bondsleden). Eerste ronde: Bijl de Vroe slaat A. Cats, 36, 63, 86. de Roos slaat D. Nieman 6—2. 61. de Vletter slaat A. Nieland 64, 64. Blom slaat W. ten Houten de Lange 6—1. Tweede ronde: Schönthaler slaat W. Bijl de Vroe 64, W. A. A. H. 6—2, M. 6-4. A. A. de Roos slaat G. van Renesse 60, 6L de Vletter slaat H. Sikkes 62, 62. Damesenkelspel A-B (bondsleden) Eerste ronde: Mej. T. Roos slaat mej. L. de Roos 6—3, 62. Mej. Dalmeyer slaat mej. J. v. d- Heyden 6—3, 6—4. Mej. M. v. Ommeren slaat mej. B. Les 6—1, 6—3. Tweede ronde: Mej. Kerkhoven slaat mej. T. Roos 63, 6—2. Mevr. A. v. Renesse slaat mej. F. Dal meyer 62, 62.. Mej. M. v. Ommeren slaat mej. T. Kuiper 4—6, 8—6, 7—5. Derde ronde: Mevr. A. van Renesse slaat mej. M. van Ommeren 60, 60. Gemengd dubbelspel A (bondsleden). Eerste ronde: Mej. A. de Vletter en G. Jonker slaan mevr. A. van Renesse en W. ten Houten de Lange 10—8, 6—8, 7—5. Tweede ronde: mej. E. Rense en G. van Renesse w.o. mej. N. N. en H. Sikkes. Mevr. R. v. d. Klashorst en Ir. J. A. van Driessum slaan mej. M. Terwey en J. Sluiter 7—5, 6—4. Heerendubbelspel A (bondsleden). Eerste ronde: G. Jonker en A. de Vletter slaan W. ten Houten de Lange en W. Bijl de Vroe 75, 6—1. D. Nieman en K. Giesberts slaan G. van Renesse en H. Weidema 63, 62. A. de Roos en H. Knoop slaan J. Sluiter en E. Verwaal 60, 36, 75. Damesdubbelspel A.-B. (bondsleden). Eerste ronde: Mej. L. de Roos en mej. J. v. d. Heyden slaan mej. B. Haentjens en mej. E. Vogel 4—6 6—3, 6—3. Heerenenkelspel A-B (niet-bondsleden). Eerste ronde: H. IJzer slaat C. Nolte 61, 6—2. H. Dalmeyer slaat C. Out 63, 62. E. v. Boekholtz slaat K. de Wit 63, 61. R. Bal jon slaat C. Störmann, 6—0, 6—1. Tweede ronde: H. IJzer slaat N. Dalmeijer 6—3, 6—1. J. de Groot slaat H. Dalmeijer 6—0, 6—1. E. van Boekholtz slaat L. Hoeke 64, 75, Heerendubbelspel A-B (niet bondsleden). Eerste ronde: R. Baljon en C. Nolte slaan H. IJzer en L. Langemeijer 6—2, 6—2. J. de Groot en J. Onnekes slaan C. Storn- mann en Out Sr. 62, 62 Tweede ronde: Baljon en Nolte slaan de Groot en Onnekes 6_4, 6—4. Damesdubbelspel A-B (niet-bondsleden). Halve eindstrijd: Mej. F. Dalmeijer en mej. M. van Zwijn- drecht slaan mej. J. Luyt en mej. R. Neumann 6—4. 6—3. Finale Mej. F. Dalmeijer en mej. M. v. Zwijndreeht slaan mevr. L. IJzer en mevr. C. Nolte 6—2, Gemengd dubbelspel A (niet-bondsleden) Eerste ronde: Mej. L. Lagers en C. Nolte slaan mej. M. Schoute en N. Dalmeyer 6—2, 10—8. Tweede ronde: Mevr. L. IJzer en H. IJzer slaan mej. B. Les en K. de Wit 7—5, 4—6. 7—5. Mej. L. Lagers en C. Nolte slaan mevr. F. Nolte en R. Baljon 6—4, 6—3. NederlandVereenigde Staten. Eerste dag. Zondagmiddag is te Noordwijk een aan vang gemaakt met den wedstrijd Nederland- Vereenigde Staten. De eerste partij bracht een mooie verras sing voor het Hollandsche tennis. Mejuf frouw Rollin Couquerque heeft met 6—1. 6—2 mejuffrouw Babcock geslagen, die als een van de beste speelsters van de Ver. Staten geldt. Timmer heeft voor het tweede punt ge zorgd door Allison te slaan met: 61, 26, 7—5. Beide spelers hebben matig gespeeld. In plaats van Van Swol had mejuffrouw Rollin Couquerque thans Hughan tot partner tegen het echtpaar Van Rijn. Zooals te voor zien was had de Nederlandsche combinatie weinig in te brengen tegen deze Amerikaan sche combinatie. De heer en mevrouw Van Rijn wonnen met 60, 63. Vervolgens speelden Van Swol en Surface. Laatstgenoemde won de match met 62, 6—3. De laatste partij was het heerendubbelspel: Van Rijn en Allison tegen Hughan en Van Swol. De Amerikanen wonnen met 75, 63. De stand van den wedstrijd is nu 3—2 voor de Ver. Staten.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10