ZEILEN GYMNASTIEK. HENCELEN DAMMEN WATERPOLO HANDBAL HOCKEY MAANDAG "6 JUEI 1936 HAARDE M'S DAGBCAD 7 Wimbledon-flitsen. Een dramatische finale. Een bijzondere medewerker schrijft ons uit Wimbledon De tweede Wimbledon-week is niet onder zulke gunstige weersomstandigheden verloo- pen, als de eerste, doch de belangstelling van het publiek heeft er niet onder geleden. De rush op de speciale bussen, die de bezoekers van het station Southfields der District Line naar het schitterende sportpark der All Eng land Lawntennis and Crocquet Club vervoer den, werd met den dag grooter; zelfs de spor tieve Engelschman vergat in deze drukte wel eens de code van den ..perfect gentleman". De heuvels terzijde en achter het sportpark ston den vol met duizenden auto's, welker kleuren een vreemd contrast vormden met het groen der omringende weiden. Engeland, Sportland! Op één dier velden zagen wij een typisch symbool van Engeland als sportland. Drie kleine knapen waren aan het spelen, één stond in een door twee boomen gevormden goal, ge wapend met een oud tennisracquet, de twee anderen, respectievelijk voorzien van een cricket-bat en een hockey-stick, trachtten een golfbal in den goal te schieten. Dit was dus „five in one". Toeschouwers-typen. Er zijn op Wimbledon verschillende typen van toeschouwers. De een komt er voor het meester-tennis en probeert steeds een goede plaats rondom het centre-court te veroveren en volgt dan trouw alle matches, die hem daar worden voortgezet. De ander heeft voorkeur voor bepaalde spelers en rent van court tot court om van alle matches een glimp op te vangen. Anderen, vooral de dames, verblijven meer in de theetenten om elkaar de laatste society-nieuwtjes te vertellen of wandelen bij mooi weer de „Promenade" op en neer om haar „latest fashion" te laten bewonderen. Maar ook sommige mannelijke bezoekers heb ben een speciale neiging. Dat zijn degenen die niet van baan tot baan loopen om de interessantste matches te zien, doch.... om het aardige meisje onder de toeschouwers te volgen. Zoo heeft ieder op Wimbledon zijn eigen liefhebberij! Von Cramm's medewerkster. Baron Gottfried von Cramm, de bezadigde kalme jongeman, die nooit een beweging te veel maakt, doch tennis als een zuiver mathe matische wetenschap opvat, heeft een char mante medewerkster. Dat is zijn kleine blonde vrouwtje (in het zwart gekleed in verband met het feit, dat haar vader onlangs is over leden). die een studie maakt van Von Cramm's tegenstanders en hem helpt de juiste tactiek uit te vinden, die voor eiken volgenden rivaal weer varieert. Een dramatisch einde. Von Cramm's ongeluksdag. Vrijdag was Von Cramm's ongeluksdag! Het begon al voor hij op centrecourt kwam, want het scheelde een millimeter of hij was op weg naar het sportpark het slachtoffer van een autobotsing geworden. Wij schreven dat Von Cramm nooit een overbodige beweging maakte, maar onbewust moet hij toch een verkeerde beweging hebben uitgevoerd, want nadat Perry in de eerste set op 41 was gekomen, kwam het ons voor of er iets mis was met Von Cramm's beenen. want zijn bewegingen waren ongewoon stijf. Zoo kon het gebeuren, dat Perry zonder brillante dingen te doen op gemakkelijke wijze de eerste set met 6—1 won. Ondanks zijn duidelijk zichtbare stijfheid slaagde Von Cramm er in, de eerste game van de tweede set op zijn service te winnen. Doch Von Cramm's returns werden steeds zwakker en met groote moeite hinkte hij naar de hoeken van de baan. Toen de stand 4—1 voor Perry was ge worden, spraken de tegenstanders bij het wis selen een oogenblik met elkaar, doch Von Cramm maakte een glimlachend gebaar, dat hij verder wilde spelen. In een oogenblik tijd was ook de tweede set met 61 voor Perry. Dapper hield de Duitscher vol, hartelijk aan gemoedigd door het publiek. Perry won de laatste set zooals hij wilde: 60. Voor het derde jaar iix successie had Fred Perry den fel bestreden titel behaald. De geheele match had niet meer dan drie kwartier in beslag genomen. Daarvoor hadden duizenden urenlang in de rij gestaan of fancy- prijzen voor een ticket betaald. Na afloop verhief de umpire zich van zijn hoogen zetel en zei: „Dames en heeren, men heeft mij verzocht, u mede te deelen. dat Baron Von Cramm een dijbeen-spier heeft verrekt tijdens zijn eerste service. Het spijt hem zeer, dat hij daardoor geen beter tegenspel kon geven". Bij informatie bleek ons, dat Perry zijn tegenstander een rustpoos had aangeboden, toen hij bemei-kte. dat er iets niet in orde was met Von Cramm. Laatstgenoemde had echter glimlachend geweigerd. Dapper sportsman! Perry en Von Cramm hadden elkaar reeds viermaal eerder ontmoet en wel met het volgend resultaat: 1932: Davis Cup. Perry wint 61, 62, 63. 1935: Fransch kampioenschappen. Perry wint 6—3. 3—6. 6—1.6—3. 1935: Wimbledon. Perry wint 62. 64. 64. 1936Fransche kampioenschappen. Von Cramm wint 6—0, 2—6, 6—2, 2—6, 6—0. Selectiewedstrijden in de Starklasse. Zaterdag en Zondag zijn op het IJselmeer de selectie-wedstrijden voor de Starklasse ge houden. De Loosdrechtenaar Bob Maas die naar Kiel zal worden uitgezonden moest in den eerste race opgeven. In de overige wist hij zich echter no. 1 te plaatsen. De resultaten der races waren: Eerste: 1. „M.C.", mej. De Visserv. Suyle- kom, 2. Goetzee, ir. J. LoeffVan Marle; 3. Draak II, Baerselman—Bosch van Drake- steyn; 4. Loosdrecht. ArnoldCoops. Bern: Bob MaasW. de Vries Lentsch opgegeven. Tweede: 1, Bern; 2. Goetzee; 3. „M.C 4 Draak II, 5. Loosdrecht. Derde race: 1. Bern Lentsch; 2. Goetzee; 3. „M.C."; 4. Draak II; Loosdrecht opgege ven. Vierde race: 1. Bern; 2. „M.C,"; 3. Draak XI; 4. Loosdrecht; 5. Goetzee. Vijfde race: 1. Bern; 2. „M.C."; 3. Loosdracht 4. Goetzee; 5. Draak II. Totaal-uitslag werd: 1. Bob Maas (Bern) 20 pnt.: 2. Mej. C. de Visser (M.C.) 19 pnt.- 3. ir. J. Loeff iGoetzee» 15 pnt.; 4. H. F Baerselmann (Draak II) 11 pnt,; 5. L. V. Arnold (Loosdrecht) 8 pnt. De selectiewedstrijden te Bloemendaal. Zondagmorgen klonk te 5 minuten over achten precies, voor hotel „Vreeburg" te Bloemendaal het startsein voor de 50 K.M. snelwandelen, bedoeld als selectie wedstrij den voor de Olympische Spelen. Men had speciaal het oog naar Bloemendaal gewend omdat men daar gevarieerd terrein aantreft, zulks ook weer in verband met de Olympi sche Spelen, waarbij de deelnemers even eens herhaalde malen tegen een hoogte op moeten. In zijn ijver deze omstandigheden eenigs- zins nabij te komen, is men te Bloemendaal echter wel wat te ver gegaan. Men had een parcoux-s uitgezet, dat reeds in het begin aan de deelnemers zware eischen stelde. Direct moesten de deelnemers de vele steile wegen om en nabij ,.Ht Kopje" beklimmen en dit bleek voor velen zoo'n zware taak, dat ten slotte slechts drie wandelaars door den fi nish kwamen Bovendien was de weg zóó in gewikkeld, voerde hij kris en kras over zoo veel wegen en lanen, dat het de deelnemers extra belastte met de zorg. hoe den juisten weg te houden. Eenige malen gebeurde het dan ook bij de wandelaars, dat een ver keerde weg werd genomen, waarop men zich dan maar weer herstelde, om door het af snijden van eenige wegen bij de anderen te komen. De Amsterdammer Toscani en ook Gaart- huis, die direct aan het hoofd gingen, heb ben tenslotte nog het beste koers gehouden, doordat een behoorlijk aantal wielrijders hun behulpzaam waren. Althans in het be gin, want op het einde, in de laatste 5 K.M. heeft ook Toscani eenige malen „gemist", toen hij in alle eenzaamheid maar moest zien, hoe hij er kwam en een gids. die nog wel behulpzaam was geweest bij het uitzet ten, zelfs uit het gewii-war geen weg meer wist. Men kan daarom gevoegelijk van een mislukking spreken van een wedstrijd, die ruim vijf uren in beslag nam. Toscani, Gaarthuis en Tol vormden direct na den start de kopgroep, terwijl de Haar lemmer. reeds bij „Het Kopje" in een te snel tempo de leiding nam. Zeker 40 M. voor sprong noteerde hij. toen men na 5 K.M. den Zeeweg opging. Op dit punt was Jan Zee- gei's, de bekende lange afstandlooper zeker 200 M. achter. Eerst bij 15 K.M. had Toscani Gaarthuis bereikt: deze bleek zooveel van zijn krachten gevergd te hebben, dat hij na dit punt, steeds verder achter geraakte. Op ongeveer 22 K.M. is zijn achtei-stand reeds 300 M terwijl op verdere 800 M. Jan Zeegers en Tol volgen met op 10 M. de Brabander Wolters achter zich. Na 30 K M. gaf Jan Zeegers op. Het veld ligt thans behooi'lijk uit elkaar, vooral als even later ook Wolters den strijd wegens het dooiioopen van den voet moet staken. Als men voor de laatste maal den Zeeweg opgaat, leidt Toscani reeds met 800 M. en zit Tol 500 M. achter Gaarthuis. die echter danig ver moeid blijkt en vooral op den weg naar het Bloemendaalsche strand veel terrein verliest. Op de helft van den Zeeweg is het zelfs al Toscani. die zijn concun-ent op den terug weg tegenkomt en als wij hier den achter stand controleeren, bedraagt deze zelfs 3.2 K.M. Toscani wandelde verder in flink tempo door. Even krijgt ook hij last van vermoeid heid. wanneer wederom de verschillende hoogten bij „Het Kopje" moeten worden ge nomen, De armen althans laat hij even zak ken, doch spoedig hei-stelde hij zich en zoo passeerde hij ongeveer half twee de finish. Zijn juiste tijd bedroeg 5 uur 15 min. 38.2 Gaarthuis volgde op ruim 3 K.M.. tei-wijl Tol daar weer een K M. achter was. Bepaald op een fiasco is de 35 K.M. hard- loopen uitgeloopen Doordat hier de deelne mers in een sneller tempo zich over den weg begeven, was er veel minder sprake van de mogelijkheid zich te orienteeren. vooral op den tei-ugweg, toen de vermoeidheid mede een rol ging spreien. Van de deelnemers kwam dan ook de Schiedammer Walbeek als eenige looper door de finish. Alle overigen, waaronder de Rotterdam mer Van Leenen, verdwaalden of gaven op, want op geen enkel punt wist iemand ook maar even te vertellen, hoelang er nog te loopen was en of zij op den goeden weg waren. Alle belangsteling gold de loopers. die aan den kop gingen, zoodat zij tenslotte maar besloten het verdere gedeelte te gaan wandelen. De Amsterdammer Bakker had na den start onmiddellijk de leiding en behield die het eerste gedeelte van het parcours op overtuigende wijze. Na 20 K.M. gaf de Am sterdammer echter op. zoodat na dien tijd de Amsterdammer Toorenburg en de Schie dammer Walbeek de leiding hadden. Bi-oe- derlijk naast elkaar legden zij den weg terug af. doch toen bij den Zeeweg bleek, dat zij wederom door het heuvelachtige gedeelte van Bloemendaal moesten loopen. bleek ze dit te veel Ontmoedigd gingen beiden wan delen. totdat Walbeek tenslotte weder be gon en ook Toorenburg er achteraan ging. Deze vertooning duui-de eenige oogenblikken: wederom werd er gewandeld. Toorenburg koos de wijste partij en gaf op. terwijl Wal beek nog eenmaal allen moed bijeen raapte en doorzette. Tenslotte bereikte hij de finish in 2 uur 34 min. 14 sec. Uitstekend geslaagde wed strijden te Hilversum. Mej. Koning loopt de 100 M. in 12.2 sec. Berger weer in de Olympische ploeg. (Van onzen medewerker) De atletiekwedstrijden, welke Zondagavond ter gelegenheid van de A.V.R.O.-feesten te Hil versum werden gehouden, zijn een daverend succes geworden. Een talrijk publiek woonde de wedstrijden bij. waaraan ook de Olympische athleten hun medewerking vei'leenden. Uit stekende resultaten vielen dan ook te notee- ren. Ten eerste was daar de recordsprong van mevr. JutteBriejer, die met 5.62 M. 5 c.M. boven haar record kwam. Jammer genoeg zal deze verrichting niet als record erkend kunnen worden, omdat aan de reglementaire eischen niet is voldaan. Bovendien blonk bij de dames mej. Koning wederom uit oo 100 M., welken afstand zii thans in 12.2 aflegde. Van den start ging het ditmaal niet zoo snel; toen hadden de dames De Vries en Koen de leiding, doch op de helft der baan nam de Haai-lemsche athlete toch weer de leiding en hoewel haar concurrenten haar dicht op de hielen zaten, toonde zij zich toch andermaal de snelste Nederlandsche hardloonster De 100 M. voor heeren werd gewennen door Van Be veren na feilen strijd met Berger, die thans definitef wederom in de Olympische ploeg is opgenomen. Berger had direct de leiding; eerst in de laatste meters kon Van Beveren onzen recordhouder voorbij komen. De tijden waren met 10.5 sec. en 10.6 sec. buitengewoon snel voor een grasbaan. De Limburger Petit verbeterde met 12 min. 25.2 sec. een record van Zeegers op 4 K.M.. dat deze hield met 12 min. 33.6 sec. geheel alleen liep de kampioen zijn race eix nadat hij na 4 K.M even wandelde, zette hij tenslotte nog door om ook de 5 K.M. te winnen. De Haarlemmer Paap verdeelde zijn krachten minder goed. waardoor hij na een snellen eindspurt kort achter den bekenden Amsterdammer Meyer eindigde. Uitstekend was ook het verspringresultaat van den Amsterdammer Houtman, die voor het eerst boven de 7 M. kwam en 7.21 M. noteerde. Ook het resultaat van den tienkamper Brasser, die met 58.38 M. over den specialist Lutkeveld bij het speerwerpen zegevierde, kan gezien woi-den. Voor Brasser was echter het polsstokhoogspringen een mislukking en een bewijs, dat men niet ongestraft de training op dit nummer kan verwaarloozen. Misschien kan Van der Zee hem in de nog resteerende weken voor de Spelen nog wat terzijde staan. Lamoree won dit nummer met een sprong van 3.65 M. een persoonlijk record. Hij moest daar bij gebruik maken van een vreemden pols stok, omdat zijn eigen materiaal niet geari-i- veerd bleek te zijn. Op 400 M. lootte Herfst wederom de buiten baan: dit kostte hem wederom den wedstrijd Moedig liep hij zoo snel hij kon door de boch ten. terwijl Buhrman en Mieghout op hem regelden. Een oogenblik leek het nog, dat de Haarlemmer zou winnen, doch op het laatste moment kwam hij krachten tekort en kon Buhrman hem in de finish passeeeren. Zijn tijd van 51.6 sec. is voor een grasbaan evenwel buitengewoon fraai. Hermans won het 1500 M.-nummer voor B- klassers, nadat hij eenige ronden bij zijn concurrenten was blijven hangen. Toen ging hij er met een langen pas van door en zijn pace bleek zóó scherp, dat de anderen er niet meer aan te pas konden komen. Tenslotte werd Haarlem tweede bij de 4 maal 100 M. estafette, waarbij de Olympische ploeg buiten mededinging startte. Wel genoten de ploegen een voorgift van 15 M.. doch de tijden kunnen gezien worden: 43.4 sec. is voor „Haarlem" lang geen slecht resultaat. De ver- eeniging heeft op het oogenblik één sprinter, die in de A-klasse kan starten, zoodal alles afhangt van het wisselen. En dit is, over het algemeen genomen, nog steeds goed verzorgd bij onze stadgenooten. Concordia. Een heerenploeg van Concordia nam Zondag deel aan de op de Sintelbaan op het Ol.vmpia- plein te Amsterdam gehouden K. N. A. U. wed strijden voor nieuwelingen. Concordia was in geschreven in de afdeeling voor turners, korf ballers, enz. De vei-eeniging behaalde verschillende suc cessen, en wel de volgende: Estafette 4 x 100 M. No. 3 in 47.4 sec.. Zweedsche estafette No. 4. J. Duyff No. 4 op 100 M. hardloopen in 11.9 sec., en No. 2 op de 400 M. in 55.8 sec., hoogspi'ingen R. Timmei-mans No. 2 met 1.60 M„ vèrspringen J. Cornet No. 2 met 5.60 M., kogelstooten D. Blokker No. 4 met 9.18 M.. discuswerpen D. v. Dalen No. 2 met 29.93 M Vergadering Kennemer Turnkring. Zatei'dag vergaderde de Technische Com missie van den Kennemer Turnkring tot na dere vaststelling van het tweede gedeelte van het technische jaarprogramma. Voor de a.s. Zaterdag onder leiding van den heer P. J. Wageman te houden atletiekwed strijden voor adspiranten bleken zich 206 jon gens en meisjes te hebben aangemeld uit 8 vereenigingen, n.l. Bato, Concordia, O. S. S., Bloemendaalsche G. V.. T. V. Santpoort, Turnlust B., Gratia-Plato en T. V. IJixiuiden. De athletiek-kampioenschappen voor dames en heeren zullen op 30 Augustus in Haarlem worden gehouden onder leiding van den heer W. H. Verkes, Tevens vindt onder dezen in September te Haarlem een athletiek-kringen- wedstrijd plaats. Ofschooxi voor adspiranten-spelen zich 4 vereenigingen hebben opgegeven, kunnen slechts voor 2 daarvan de spelen doorgaan, omdat voor verschillende spelen slechts één ploeg beschikbaar is. Wedstrijden zullen wor den gespeeld tusschen O. S. S. en Concordia in slagbal en kastie. Voor de kampioenswedstrijden in grensbal (dames) en slingerbal (heeren gaven zich resp. 3 en 2 ploegen op. Op 15 Juli zal voor grens bal worden gespeeld Turnlust B.—Concordia en op 17 Juli de winnaar daarvan tegen Bato. De slingerbalwedstrijd BatoTurnlust H. wordt nader vastgesteld. Onder Ons. Het Vischcollege „Onder Ons" gevestigd in café „Leidschemeer", van den heer B. Haas beek aan e Brouwersvaart, hield Zondag een jubileum concours, voor haar 5-jarig be staan, in de Ringvaart van Halfweg naar richting Nieuwebrug. De vangst was bijzonder goed. Er werden niet minder dan 510 stuks gevangen. Hieronder volgen de uitslagen. 1 H. H. B. Ie prijs en vervolgens 2. Mor genrood 3. Morgenstond (Heemstede). 4. Forel. 5. De Dageraad (Heemstede), 6. De Lustige Visschers. 7. Vischlust. 8. Sport en Strijd. 9. Vrije Hengel. 10. Morgenstoixd (H.N.) 11. D. O. V. „Held van den dag" was Smit Jongbloedt, van H. H. E„ met 68 stuks. Extra prijs voor het laatste vischje kreeg C. Kolk. D. V. V. Zondagmorgen hield het vischcollege „De Vereenigde Visschers" haar eersten onderlin- gen wedstrijd in dit seizoen. Er werd gevischt op witvisch in de Ringvaart onder Aalsmeer. De uitslag was als volgt: 1 F. Diks, 2 J. J. Trak- sel, 3 P. Torn, 4 J. W. Jansen, 5 B. Bos, 6 J. Traksel, 7 Kossen, 8 Van Asten. Na afloop reikte de voorzitter de heer S. van Asten de prijzen uit. Kampioenschap van België. Hei tournooi om het damkanxpioen.se.. van België is thans geëindigd. De titel werd behaald door Léon Vaessen. A. J. van der Meer wint te Oosterhout. Op het nationaal zwemfeest van de Zwem club ..Oosterhout'' te Oosterhout. afstand 5 K.M., behaalde onze stadgenoot A. J. van der Meer den eersten prijs in 1 uur 27 min. 46 sec. No. 2 werd L. Korpershoek, V.Z.C., Viaardingen 1 28 min. 53 sec.: No. 3 W. C. Versteeg. Unitas. Hiliigersberg, 1 uur 29 min. 50 sec. Wedstrijden in het Sportfondsenbad. Hedenavond 7.45 uur heeft in het Sport fondsenbad de polowedstrijd H.P.C. IHaar lem I plaats. Lettende op de laatste succes sen van Haarlem tegen Dolfijn, belooft dit een buitengewoon spannende wedstrijd te worden. Ook speelt H.P.C. 2 tegen IJ 3 In Amster dam wonnen de Heemstedenai'en met 64. De dames komen ook in den strijd en wel H.P.C. 2V.Z.V I dames. Mochten de HP.C.-dames winnen, dan zijn zij kampioen. De int. zwem- en polowedstrijden van de H. D. Z. Het Nederlandseh zevental wint met 51 van België. Ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan organiseerde de Hollandsche Dames Zwemclub Zondag in het Amstelparkbad internationale zwem- en waterpolowedstrijden. Op de 100 meter rugslag voor dames wgrd, evenals te Crailo, ook thans Rie Mastenbroek wedero mgeslagen door de Amsterdamsche zwemster Nida Senff. Van begin tot het eind had deze zwemster een kléine voorsprong; zij won in een goeden tijd van 1 min. 17 sec. Bij hetzelfde nummer voor heeren werd ook ditmaal Metman weer winnaaj: in den tijd van I.12 4/5. De landenwedstrijd 4 x 200 meter estafette vrije slag voor heeren tusschen Nederland en België leverde een overwinning op voor onze jongens. Zij wonnen met groot verschil Stam. die thans wel geacclamatiseerd schijnt te zijn zwom voor de eerste maal officieel mee in een wedstrijd en stelde niet teleur. De tijd van de Hollanders was 9 min. 47 1/5 sec. Een waardig slot werd gevormd door den waterpolowedstrijd NederlandBelgië, die door onze iandgenooten op fraaie wijze met 51 is gewonnen Neptunus 2H. P. C. 3 (01) Na een zeer spannenden wedstrijd heeft H. P. C. 3 haar vierde overwinning behaald. Voor i-ust wist geen van beide partijen het net te vinden, zoodat de rust met 00 kwam. Na de rust is het Leih. die het eenige doelpunt scoorde. Wel komen beide doelen nog vaak in gevaar, maar de doelverdedigers zijn op hun post. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. H. P. C. 3 4 4 0 0 8 10—1 Nereus 2 4 1 2 1 4 79 Netune 2 4 1 1 2 3 3—6 J. 4 3 0 2 1 2 6—7 A. Z. 2 3 0 1 2 1 4—7 Uitslagen Kring Haarlem. (Dames) H.P.C. 2—Halfweg 6—0 2—5 V.Z.V.—H.P.C. 2 le klasse: D.W.R. 3Haarlem 3 40 H.V.G.B. 4—V.Z.V. 2 1—2 2e klasse: H.P.C. Halfweg 1 1—2 H.V.G.B. 5H.P.C. 6 2—3 3e klasse: VelserendZandvoort 13 Adsp. A: H.P.C. a—Haarlem 3—2 Adsp. B: H.Z.V.—V.Z.V. b 2—2 Overzicht. In de afgeloopen week heeft Zignea haar eerste zege behaald. Mej. D. Roos, die het doel weer verdedigde, wekte bij haar teamgenoo- ten door haar zekere optreden zooveel ver trouwen, dat D. W. R„ ondanks een veldmeer- derheid, met 20 verloor. D. W. R. herstelde zich reeds een dag later tegen A. D. Z. 2, dat met 20 geklopt werd. In de eerste klasse A heeren had slechts één ontmoeting plaats, n.l. Haarlem—Dolfijn. „Haarlem" speelde een goede partij polo, Dol fijn met haar veeljarige ervaring kon het niet bolwerken; volkomen vei'diend won de kra nige ploeg van „Haarlem" met 20. In de eerste klasse B zal de bovenste plaats wel weer voor H. Z. P. C. zijn, doch wie hek kensluiter wordt, valt moeilijk te zeggen. Het gaat tusschen Maas en Zwemlust. De traditie wil echter, dat Maas elk jaar op het laatste moment aan de onderste plaats ontkomt. D. W. R. wordt dit seizoen kampioen der 2de klasse, dat kaïx niet anders. Uit 5 wedstrij den tien punten is een resultaat, dat niet be ter kan zijn. En dan te weten, dat de overige zeventallen in de afdeeling reeds vier en meer verliespunteix hebben! De derde klasser V. Z. V. staat er eveneens gunstig voor Voor deze week ziet 't programma er als volgt uit: Dames Tweede Klasse. 7 Juli: A. D. Z. 2Nereus 2 8 Juli: D. W. R.Zignea 9 Juli: Nereus IA. D. Z. 2 9 Juli: H. P. C.Nereus 2 Heeren Eerste Klasse A. 9 Juli: L. Z. C.—H. P. C. Heeren Eerste Klasse B. 10 Juli: U. Z. C.—Zian. Heeren Tweede Klasse. 8 Juli: D. W. R—De Ham 9 Juli: De Ham—D. J. K. 9 Juli: Nereus—H. V. G. B. 10 Juli: NeptunusD. W. R. Heeren Derde Klasse. 7 Juli: D. A. W.—H. Z. V. 9 Juli: V. Z. V.—D. A. W. Heeren Reserve Eerste Klasse. 9 Juli: Het IJ 3—Dolfijn 2 Heeren Reserve Tweede Klasse. 8 Juli: A. Z. 1870 2Neptunus 2 8 Juli: H. Z. P. C. 4—L. Z. C. 2 9 Juli: H. V. G. B. 2—H. Z. P. C. 3 10 Juli :Neptunus 2—Het IJ 4 Heeren Reserve Derde Klasse. 8 Juli: D. W. R. 2—H. P. C. 4 9 Juli: H. V. G. B. 3—Haarlem 2. A.s. Woensdag ontvangt D. W. R. de Zignea- dames. Kans op revanche hebben mevrouw LuttikhuizexiKollerie en haar medespeelsters wel, doch nu Zignea haar vorm teruggevon den heeft, zal een overwinning slechts met in spanning van alle krachten behaald kunnui worden. Zoowel de dames als de heeren van H. P. C hebben het gemakkelijk. Nereus 2 wordt in Groenendaal overwonnen en de Leidsche Zwemclub zal ten tweeden male voor Braam c.s. de vlag moeten strijken. D. W. R. is aan haar reputatie verplicht door te gaan met het. verzamelen van punten. A.s. Woensdag wordt de Ham een gewillig slachtoffer, maar wat doet het onberekenbare Neptunus a,s. Vrijdag in Zaandam? Als D. W. R. haar gewone spel ontplooit, kan zelfs een Neptunus in topvorm haar niet deren. H. V. G- B. trekt naar Zaandijk. Nereus is een kwade tegenstander: het zou oixs verwonderen als H.~V. G. B. een gelijk spel weet te bewerk stelligen. Voor V. Z. V. staat veel op 't spel in den wedstrijd tegen D. A. W. Wordt gewonnen, het geen we verwachten, dan zijn Visman en zijn mannen wederom kampioen. Sterkste! Programma Kringcompetitie. Heeren eerste klasse. 10 Juli: H. V. G. B. 4—Haarlem 3 Heeren tweede klasse 9 Juli: Halfweg IK. Z. I Heeren derde klasse 9 Juli: Halfweg 2—K. Z. 2 7 Juli: K. Z. 2—Velserend Adspiranten A. 8 Juli: H. P. C. a—V. Z. V. a 10 Juli: HaarlemH. P. C. a Adspiranten B. 7 Juli: K. Z.—V. Z. V. b 8 Juli: H. P. C. b—H. Z. V. 10 Juli: H. V. Cr. B. b—H. Z. V. RapiditasConcordia (35) (Dames). Reeds direct zitten de gasten er flink op; spoedig scoort M. Duijff den eersten goal. Wan neer er 5 minuten later een misverstand in de Rapiditas-verdediging ontstaat, verhoogt de midvoor den voorsprong. Dan krijgt Rapiditas een vrijen worp toege kend, die door mej. Poorter in een doelpunt wordt omgezet (12). Hierna komt er weer een snelle Concordia- aanval, die besloten wordt met een doelpunt van M. Duijff- Voor rust verkleint R. Poorter wederom uit een vi-ijen worp den achterstand (23). Na de rust blijkt Concordia haar goeden vorm te behouden: spoedig is de stand 24. Dan verkleint mej. Poorter met een hard schot den achterstanad (34). Even voor het einde scoort M. Duijff het 5de doelpuht, zoo dat Concordia verdiend met 53 wint. Oefenwedstrijd Olympische ploeg. Voor de tweede maal is de Olympische hockev-ploeg op het teiTein van het Kenng- mer Lyceum komen oefenen. Voor de rust speelde het officieéle Neder landsche elftal „au grand complet" tegen de Nederlandsche B-ploeg en won met 50. In de tweede helft werd de internationale ver dediging in B geplaatst en daarmede veran derde het geheele aspect. De nationale voorhoede bleek tegen deze verdediging niet opgewasen en kon geen doel punt meer scoren, al moet een schot van A. de Roos genoemd worden, dat tegen den paal ketste. De B-voorhoede kon nu haar spel goed ont plooien tegen de B-verdediging en zag dit agressieve spel, dat voor de rust tegen de A- verdediging geen succes kon boeken, toen met een viertal doelpunten bekroond. De A-voorhoede verzwaarde haar taak door een gebrek aan samenspel. Tevergeefs riepen leden van de elftal-com missie langs de lijn om snel en beter samen spel, maar in de buurt van en in den slag cirkel werd dit door het binnentrio vergeten. P. Gunning speelde op de i-echtsbuitenplaats weer goed. A. de Roos ontving te weinig steun van zijn vleugelspeler Sparenberg. die dan ook de minste in het A-elftal was. Het onderdeel samenspel zal nog herziening behoeven; de aanvallen worden door de mid denlinie v. Lierop—v. d. Haar—de Looper Jr. goed opgebouwd en gesteund. Maar de voor hoede zal deze aanvallen goed moeten kun nen overnemen en doorzetten; het binnen trio Schnitgerv. d. BergA. de Roos speel den echter te zelfzuchtig, hetgeen tegen de B- vei'dediging gepermitteerd was, maar tegen de A-voorhoede geen effect sorteerde. Vol belangstelling kunnen de wedstrijden tegen Afghanistan en België tegemoet wor den gezien. En daarna het Olympisch hockey- tournooi. ZwitserlandAfghanistan (31) Uit BERN: Zondag werd een hockeywed strijd gespeeld tusschen Zwitserland en het Afghaansche Olympische elftal. Met 3—1 ble ven de Zwitsers in de meerderheid, wat zij vooral aan hun enthousiast spel te danken hadden. Reeds in de eerste helft wei-den alle vier doelpunten gescoord. Het Olympisch Hockeytournooi De indeeling der ploegen. Zondagmorgen heeft te Parijs de techni sche commissie vergaderd van de Federa tion Internationale du Hockey, teneinde o.a, de indeeling van het Olympisch hockeytour nooi te bespreken. Met het middagvliegtuig uit Parijs arri veerde de heer Quarles van Ufford te ruim vier uur Zondagmiddag op Schiphol. Hij toonde zich onmiddellijk bereid, ons eenige bijzonderheden mee te deelen omtrent de voornaamste besluiten, die de T. C. geno men had. In de eerste plaats had men de ranglijst opgesteld, die overeenkomstig de vei-wach- tingen, die men in de kringen der deskun digen daaromtrent had gekoesterd, er a'.s volgt uitziet: 1. Britsch-Indië. 2 Duitsch- land. 3 Nederland. 4 Frankrijk. 5 België. 6 Zwitsei-land. 7 Spanje, 8 Afghanistan. 9 De nemarken. 10 Japan. 11 Hongarije. 12 Tsje- c'no-Slowakije, 13 Amerika, en 14 Joego-Sla- vië. De T. C. heeft besloten, de veertien deel nemende landen in te deelen in drie pools, nl. twee van 5 en een van 4 ploegen. Vallen er voor het begin der spelen nog ploegen af. dan volgt een automatische opschuiving vol gens de ranglijst. De indeeling der ploegen is: Groep A: Britsch-Indië, Hongarije, ^sje- cho-Slowakije. Amerika en Joego-Slavië. Gx-oep B: Duitschland. Afghanistan, De nemarken en Japan. Groep C: Nederland, Frankrijk, België, Zwitsei-land en Spanje De wedstrijden zijn voor de eerste ronde vastgesteld op de volgende dagen: Zaterdag 2 Augustus: Nederland—Zwitser land. Dinsdag 4 Augustus: Nederland—Spanje. Donderdag 6 Augustus: Nederland—België. Maandag 10 Augustus: Nederland—Frank rijk. De hockeywedstrijden zullen op twee plaat sen tegelijk nabli liet hoofdstadinn «c.sneeld worden en we) de« nam'ddn<?s »e 5 uur en te 6.30 uur. zoodat per dag dus hoogstens vier hockeywedstrijden zullen worden ge speeld.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11