CRICKET ROEIEN WIELRIJDEN OLYMPISCHE SPELEN HAARLEMSCHE VOETBALBOND VOETBALNIEUWS RX. VOETBAL MAANDAG 6 JU tl 1936 haakjem's dagbuad De finales te Henley. Drie Zwitsersche overwinningen. Zaterdag zijn de bekende internationale roeiwedstrijden te Henley geëindigd. Eerst werden de halve eindstrijden om de Thames Callenge-cup afgewerkt, waarvoor zich drie Amerikaansche achten en een En- gelsche acht hadden geplaatst. Hoewel er zeer weinig wind stond, waren de gemaakte tijden niet bijzonder goed te noemen. De Amerikaansche acht van de Kentschool won van haar landgenooten van de Browne and Nicholls-school met slechts een halve lengte in den tijd van 7 min. 49 sec. In den tweeden halven eindstrijd plaatste de Amerikaansche ploeg van de Tabor Aca demy zich in de finale door een overwinning op de Engelsche Kingston Rowing-club, die zij in den tijd van 7 min. 42 sec. met 1 3/4 lengte achter zich liet. In ieder geval zou de finale dus een Ame rikaansche zege brengen en het gelukte ten slotte de acht van de Tabor Academy om de cup te winnen door de Kent-school met niet minder dan vier lengten te slaan in 7 min. 44 sec. In de finale om de Grand Challenge Cup verdedigde de beroemde acht van de F. Z. Zürich de Cup, die zij het vorige jaar had gewonnen. In prachtigen stijl won Zürich het kleinood wederom en versloeg de Engel sche Leanderclub met 1 1/4 lengte in 7 min. 25 sec. In de finale om de Ladies' Challenge Plate roeide de acht van Clare College van Cam bridge tegen de eveneens uit Cambridge ko mende acht van de First Trinity B. C. Laatstgenoemde ploeg won met 2V2 lengte in 7 min. 48 sec., waarmede zij dus de plate voor een jaar bemachtigde. In den eindstrijd om de Diamond Sculls verdedigde de Zwitsersche skiffeur Rufli van de F. C. Zürich de sculls, die hij het vorig jaar gewonnen had, tegen den Engelscliman Tyler van de Thames R. C. Rufli toonde zich ook nu weer de sterkste en hij liet zijn tegenstan der met drie lengten achter,, een tijd van 9 min. 22 sec. noteerend. In de finale om de Wyford Challenge Cup roeiden de stuurmanlooze vieren van Londen R. C. en Reading R. C. Met drie lengten en in den tijd van 8 min. 26 sec., won de Londen R. C. wedstrijd en cup. De finale om de Visitors' Challenge Cup bracht twee studenten-vieren tegen elkaar nl. die van Jesus-college uit Cambridge en de vier van Oriel College uit Oxford. De Cambridgeploeg won tenslotte met 22/3 lengte in den tijd van 8 min. 34 sec. De eindstrijd om The Silver Goblets and Nickalls Challenge Cup werd verroeid tus- schen de Gebr. Offer van de Kingston R. C. en Wingate en Baddeley van de Vesta R. C. De beide broers bleken toch beter te roeien dan hun tegenstanders en wonnen met 1 1/4 lengte in 9 min. 17 sec. Tenslotte bracht de finale om de Stewards' Challenge Cup de derde Zwitsersche zege. Met twee lengten won de vier van de F. C. Zü rich in den tijd van 7 min. 50 sec. van de Leander R. C. De nederlaag der Japanners. Onze Londensche correspondent schrijft: De Acht van Zuerich hebben door de Japan- sche „wonderploeg" te Henley met niet min der dan zes lengten te verslaan het bewijs ge leverd van de stelling dat acht goede grooten altijd nog beter zijn dan acht goede kleinen. De Zwitsers die de ware wonderploeg ble ken te zijn waren gemiddeld 12 K.G. zwaar der dan hun Japansche tegenstanders. Toen aldus de Japansche zeepbel gebarsten was merkten de kenners die tevoren zoo diep onder den indruk waren geweest van de bui tengewoon snel spurtende mannetjes uit Tokio op dat men niet anders had kunnen verwachten omdat een eeuw roei-ervaring in Europa in het algemeen, in Engeland in het bijzonder, aan race-roeien al zijn geheimen had ontfuntseld zoodat men een stijl had kunnen ontwikkelen die voor het werk de beste moest zijn. Maar tevoren hadden de ken ners verteld dat de stijl der Japanners in we zen niet van dien van Europa verschilde en dat zij juist den- Europeeschen stijl voortref felijk hadden leeren beheerschen. De Japan ners hadden vindingrijkheid in dienst gesteld van den bouw van hun boot en zich geoefend in dat verbazingwekkende snelle roeitempo om te beproeven de handicap van hun licht gewicht te overwinnen. Men kan nog zeggen dat zij er bijna in zijn geslaagd. Het ensemble is voortreffelijk ook al bleek het niet opge wassen te zijn tegen een van de sterkste Achten die de geschiedenis der roeisport heeft gekend. Leander, de keurtroep der Engelschen, zou meer moeite met hen hebben gehad hoe wel ook deze uitgelezen ploeg den Japanners het nakijken zou hebben gegeven. De Japan sche coach is niet ontmoedigd. Hij gelooft dat zijn methode op den duur een ploeg zal ma ken die onoverwinnelijk zal zijn. „Wij gaan naar Tokio terug", heeft hij gezegd, „en wij komen over vier jaar terug en dan zult ge wat anders zien". Jubileumwedstrijden van Laga. Zondag hadden de laatste wedstrijden van de jubileumwedstrijden van Laga plaats. De uitslagen waren: Lichte vier: 1. Njord 7 min. 12 3/5 sec.; 2. Argo, één lengte. Overnaadsche vier: 1. Nereus 7 min. 6 2/5 sec.; 2. Laga 3 1/2 lengte. De tweede halve eindstrijd ging tusschen Delftsche Sport en Willem III. Delft won in 7 min. 6 sec. Willem III 1 1/4 lengte achter. Oude twee (eindstrijd!: 1. Willem III 7 min. 46 4/5 sec.; 2. Njord, een lengte. Lichte vier (eindstrijd)1. Nautilus 8 min. 24/5 sec.; 2. Njord. twee lengten. Vier zonder stuurman: 1. Njord. die in haar baan door Laga aangevaren werd. Geen tijd opgenomen. Twee zonder stuurman: 1. De Hoop 7 min. 10 sec.: 2. Njord «met vele lengten). Dames-skiff stijl-snelroeien (eindstrijd): 1. Willem m. 2. Delfsche Sport. Jonge vier .finale)1. Laga 6 min. 51 sec.; 2. Njord, zes lengten. Jonge twee (eindstrijd): 1. Nereus 7 min. 49 1/5 sec. 2. De Schie, een straatlengte. Overnaadsche Skiff: 1. Die Ley the 7 min. 43 2/5 sec. 2, De Hoop, vele lengten. Overnaadsche vier: 1. Nereus 7 min. 8 sec.; 2. Delftsche Sport, twee lengten. Dames stijlroeien vier juniores: 1. De Vliet. 2. Dordt, 3. De Amstel. Dames stijl-snelroeien acht: 1. De Vliet, 2. De Hoop. Oude skiff: 1. Willem Hl (Ten Houten) 7 min. 29 sec., 2. De Maas (N. Witkamp), vele lengten. Jonge acht (eindstrijd); 1. Nereus 6 min. 15 4/5 sec.: 2. Njord, een lengte. Oude acht (hoofdnummer) over 3000 M.: 1. Njord 9 min. 59 sec.; 2. Laga, een lengte. De Nederlandsche Kampioen schappen. Zaterdagmiddag werden in het Amster- damsche stadion de wielerkampioenschappen voortgezet met de sprint voor amateurs, on af hankelij ken en professionals. Bij de amateurs wisten Van Vliet en B. Lee- ne zich voor de finale te klasseeren. Leene wist in den halven eindstrijd van Van dei- Vijver te winnen die niet erg tactisch reed. Van Vliet had weinig moeite met Peperkamp. Bij de amateurs reed Verberk voor het eerst na zijn zware ziekte weer mee. Na het ongeluk te Kopenhagen heeft hij geruimen tijd in het ziekenhuis gelegen. Vrijdag train de hij voor het eerst weer op de baan. Geen wonder, dat het in zijn serie Zaterdag stroef ging. De spieren wilden nog niet. Bij de onafhankelijken werd de kampioen van het vorig jaar Engelmoer in de halve finale geslagen door Beukers die goed op dreef was. Bij de professionals won Van Egmond ge makkelijk zijn series en in de halve finale kon Piet van Kempen geen voet aan den grond krijgen. Van Vliet won in den ande* ren halven eindstrijd van Van den Heuvel. Op het nippertje overigens. De laatste had zijn tegenstander 'n minder prettigen zwieper gegeven bij het uitkomen van de laatste bocht; hij werd-daarvoor door de jury ge straft. Van Vliet algemeen sprintkanipioen. Zondag, werden de wedstrijden voortgezet Van Vliet is kampioen der amateurs geworden, Beukers bij de onafhankelijken, Van Egmond bij de professionals. Van dit drietal kon Van Vliet glorieus den titel van algemeen sprint kampioen in de wacht sleepen. Bij de achtervolging won Pijnenburg ge makkelijk en behield zijn kampioenstitel voor een jaar. Tenslotte werd de tweede serie gereden over 100 K.M. achter motoren, waarin Van Hoek uitstekend reed en met een paar ronden voorsprong op zijn naaste concurrent won Wals staakte den strijd vóór het einde. Dit zijn wel de belangrijkste feiten dezer kampioenschappen, welke Donderdag a.s. be sloten zullen worden met de finale voor de stayers. Grand prix de France voor Michard. Uit PARIJS. De groote prijs van Frank rijk voor profs werd Zondag door Michard ge wonnen, die in den beslissenden rit Scherens en Gérardin sloeg. Scherens schakelde in de halve beslissing Richter uit. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield voor A en B een record rit over 60 K.M. voor de compe titie. Tevens gold deze voor den Wijnands- en van Rensen-beker. Fennis reed flink; hij wist den snelsten tijd te maken 1.52.40. De uitslag is als volgt A-kl.: 1 Kleef 1.53.15, 2 Korthals 1.55, 3 B. Schell 2.45, 4 Van Haar lem 2.6.5. Totaal uitslag der competitie: 1 P. Korthals 29 p., 2 Kleef 24 p.. 3 Van Haarlem 8 p„ 4 B. Matzen 7 p., 5 Schell Sr. 4 p., Wegman-Duiven voorde 0 p. Uitslag 60 K.M. record B-kl.: 1 W. Fennis 1.52.40, 2 L. Koekenbier 1.55, 3 Phillippo 1.59.30, 4 B. Fennis 2.1.23, 5 L. Kuijl 2.3.14, 6 Bos 2.3.3'5. Door dezen uitslag moesten Bos en Fennis kampen om de le en 2e plaats. Fennis wist de beslissing te winnen. Totaal uitslag der com petitie B-kl.: 1 W. Fennis 13 p., 3 J. Eekel 14 p., 4 L. Kuyl 9 p„ 5 L. Koekenbier 9 p., 6 B. Fennis 8 p., 7 Phillippo 4 p., Drogtdrop-W. Koe kenbier 0 p. De C-kl. reden hun 4en competitie wedstrijd record: 1 J. Walgien 45.8. 2 Jas en Evers 46.30, 3 Lasschuit 16.45. 4 Bosch 47.5, 5 Piet Jansen 47.23, 6 Her Jansen 48.47, 7 Baars 49.30. Totaal stand der competitie C-kl. over 4 wedstrijden: 1 J. Walgien 22 p., 2 Evers 16 p.. 3 Jas 13 p., 4 Lasschuit 11 p., 5 Bosch 11 p., 6 P. Jansen 5 p., 7 H. Jansen 4 p., 8 Besseling 4 p., 9 Jonker 3 p., 10 Wilkens 2 p„ 11 L. Wal gien 1 p., 12 Baars 1 p., Teeuwen-Beekhuis-De Bonte-Komen-Star 0 p. De Juniores reden eveneens hun laatsten competitierit over 30 K.M. Uitslag; 1 H. v. Es 6 p., 2 Dokkum 5 p., 3Banke 4 p., 4 Kleef 3 p. Totaal uitslag der competitie Juniores: 1 v. Dokkum 22 p.. 2 werd Banken in een beslissing rit 20 p., 3 Kleef 20 p„ 4 H. v. Es 10 p., 5 Lan- geveld 3 p., Roijers-Schaap-Buurman-Van Loenen-Snoeks 0 p. Donderdagavond baanwedstrijden te Half weg. Achilles. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedstrijd over 40 K.M. voor A- en B- klasse en 25 K.M. voor C-klasse en juniores 21 renners verschenen aan den start. De uitslag is als volgt: A en B klasse: 1. Klinkenberg, 2. Buijs, 3. Groenendijk. C klasse-Juniores: 1. Koelemij, 2. v. Sprun- del, 3. Maison, 4. B. Jansen, 5. Stet, 6. Klaas- sen, 7. Spierings. A.s. Dinsdagavond 7 uur: clubwedstrijd op de Heemsteedsche Wielerbaan. Het Olympisch Voetbal- tournooi. Finland komt niet. Uit Helsingfors: Het Fisch Olympisch Co mité heeft besloten geen ploeg naar Berlijn te zenden voor deelneming aan het Olympi sche voetbaltournooi. De stemmen over dit voorstel staakten met 8 tegen 8; tenslotte gaf de stem van den voorzitter den doorslag. Finland heeft dezer dagen te Helsingfors met 41 van Denemarken verloren. Dit schijnt een motief geweest te zijn om de reeds gedane principieele inschrijving voor het Ber- lijnsche tournooi weer in te trekken. Er blij ven 17 landen over. De Uruguaysche ploeg te Berlijn. Uit Berlijn: De Olympische ploeg van Uruguay kwam Zondag te Berlijn aan. De ploeg bestaat uit 54 actieven en 31 begelei dende officials, verzorgers enz. Op het An- halter Bahnhof werd de ploeg door dr. Ritter Yon Halt ontvangen. SECRETARIAAT: DUVENVOORDERSTRAAT 62 HAARLEM TELEFOON 14569 OFFICIEELE MEDEDEELINCEN SPREEKUUR. Gedurende Juli en Augus tus wordt geen spreekuur gehouden. Zij die een onderhoud wenschen worden verzocht dit schriftelijk mede te deelen. MATERIAAL SEIZOEN 1936—1937. In den loop dezer week zal het materiaal voor het seizoen 1936—1937 als formulieren leden opgaven; inschrijving competities, in schrijving Stads-Editie- of Kennemerland- beker; formulieren elftal opgaven en gege vens adresboek aan H.H. Secretarissen wor den toegezonden. De opgaven worden voor of op 8 Augustus a.s. aan het Bondsbureau ingewacht. Ten dienste van H.H. Secretarissen zijn de verschillende van kracht zijnde bestuursbe sluiten verzameld en aan de bescheiden toe gevoegd. H.H. PENNINGMEESTERS! De Penningmeester van den H.V.B.. brengt ter kennis, dat de nota's voor ledenopgaven, opgelegde boeten enz. zijn verzonden en voor 15 Juli a.s. voldaan moeten zijn. Mocht men de nota niet ontvangen heb ben, dan geiieven de betrokken penning meesters om toezending van een afschrift te verzoeken. Onder geen enkele omstandigheid zal men zich later op de niet-ontvangst der nota kunnen beroepen. Betaling kan geschieden door storting op onze rekening bij de Twentsche Bank N.V. bijkantoor Haarlem; per postwissel, geadres seerd aan den Penningmeester van den H. V. B., of ten huize van den Penningmeester, Prins Hendriklaan 62 te Overveen. De jaarvergadering. De jaarlijksche algemeene vergadering zal plaats hebben op Zaterdag 18 Juli 1936 in het gebouw „Zang en Vriendschap", Jans straat 74 (t.o. Paleis van Justitie) te Haar lem. Aanvang 7 uur n.m. AGENDA: 1. Opening. 2. Goedkeuring der notulen van de vorige vergadering. (In afschrift aan de Secreta rissen der vereenigingen verzonden). 3. Goedkeuring verslag over het seizoen 19351936. (Het verslag is aan de Secreta rissen toegezonden). 4. Verslag van de Commissie bedoeld bij art. 48 Huish. Reglement. (Kascommissie) 5. Mededeeling inzake werkloozen-voetbal. 6. Bestuursvoorstel de contributie voor het seizoen 19361937 vast te stellen voor: a. gewone en junior leden op f 0.90. b. adspirant-leden op f 0.25. (Zie bijlage A). 7. Vaststelling der begrooting voor het seizoen 19361937. (De ontwerp-begrooting is als bijlage B hierbij gevoegd). 8. Ingekomen voorstellen Halfweg. Bloe- mendaal. Heemstede en T.H.B. en Bondsbe- stuur. (Zie bijlage Cl, C2, C3, C4 C5 en C6). 9. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de H.H. Ch. Boeree, penningmeester (herkiesbaar) A. Heimig, commissaris (herkiesbaar). M. Ponsteen, commissaris (herkiesbaar). C. H. Vrugt, 2e voorzitter (herkiesbaar). Van de bevoegdheid om in deze vacatures candidaten te stellen is geen gebruik ge maakt. 10. Verkiezing kascommisssie (art. 48 Huish. Reglement). 11. Uitreiking medailles en diploma's. 12. Rondvraag. Met verwijzing naar het bepaalde bij hoofd stuk III van het H.Regl. wordt in herinne ring gebracht dat de toegetreden vereeni gingen zich op de alg. vergadering moeten doen vertegenwoordigen op straffe van f 10 boete bij afwezigheid. Bedoelde afgevaar digde moet voorzien zijn van een door 2 be stuursleden zijner vereeniging geteekende volmacht (Art. 19). Dispensatie van deze bepaling is niet mo gelijk. Beknopt verslag vergadering Bonds- bestuur d.d. 26 Juni 1936. Daar de heeren Van der Aart en Boeree bericht hebben gezonden dat zij eerst later de vergadering kunnen bijwonen wordt aan gevangen onder leiding van den 2en voor zitter, den heer C. Vrugt. De overige bestuursleden zijn aanwezig. De notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd goedgekeurd. Van de vereeniging Ulysses is bericht in gekomen dat deze vereeniging is ontbonden met verzoek om terugbetaling van de ge storte waarborgsom. De vereeniging Heemstede vraagt goed keuring van de wijzigingen van het regle ment harer seriewedstrijden voor wat be treft de aanvangsuren, hetgeen na eenige discussie wordt toegestaan. De heeren Van der Aart en Boeree komen ter vergadering. De leiding der vergadering wordt door den heer v. d. Aart overgeno men. Van de vereeniging de Kennemers is een verzoek ingekomen tot handhaving van de degradeerende elftallen der le klasse in die klasse, welk verzoek wordt gemotiveerd met het winnen van den Stads-Editie-beker door haar 3e elftal, dat degradeert. Het verzoek zal met de indeeling van de competities voor het komende seizoen nader onder oogen worden gezien. De vereeniging Swastika gaat niet accoord met de zienswijze van het Bondsbestuur in zake het spelen van eenige wedstrijden van haar 2e elftal en vraagt een onderhoud dat wordt toegestaan. Van de Vereeniging van Leeraren in de Lichamelijke Opvoeding is een dankbetui ging ingekomen voor de verleende onder steuning van haar adres aan het gemeente bestuur van Beverwijk, dat succes heeft op geleverd. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek om hier een Grieksch elftal te ontvangen. Van de Werkloozen Voetbal-commissie is een dankbetuiging ingekomen voor de in het afgeloopen seizoen verleende medewer king. De vereeniging De Kemphaan verzoekt tot het verband van den H.V.B. te worden toe gelaten, welk verzoek nader zal worden on derzocht. Vervolgens wordt overgegaan tot vaststel ling van de agenda der a.s. jaarvergadering; de prae-adviezen worden vastgesteld op de ingekomen voorstellen voor de jaarvergade ring. De Penningmeester dient de ontwerp-be grooting in, welke volgens zijn voorstel wordt vastgesteld en aan de jaarvergadering ter goedkeuring zal worden aangeboden. Het financieel verslag, verlies en winst rekening alsmede de balans van het afgeloo pen seizoen worden door den Penningmees ter toegelicht en goedgekeurd. De Voorzitter vindt hierbij gelegenheid den Penningmeester dank te zeggen voor zijn uitgebreide en zorgvolle bemoeiingen inzake het financieel beheer, hetgeen door applaus der overige bestuursleden wordt bekrachtigd. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. UITGETREDEN VEREENIGING. De ver eeniging Ulysses gevestigd te Haarlem, welke deelnam aan de Zaterdag-competitie is met goedkeuring van het Bondsbestuur uit het verband van den H.V.B. getreden. Overschrijvingen. Verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zullen slechts in behandeling worden genomen, indien be langhebbende als lid bij d.en H.V.B. voor het loopende seizoen is ingeschreven en bij de aanvrage wordt overgelegd een verklaring van het bestuur der nieuwe vereeniging dat hij volgens de bepalingen van het reglement dier vereeniging als lid is aangenomen. AANVRAGEN. De navolgende verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zijn ingekomen. Bezwaren tegen inwilliging van het ver zoek moeten binnen zeven dagen na heden, schriftelijk en met vermelding der bezwa ren ter kennis van het Bondsbestuur wor den gebracht. No. 656 J. Herman, wonende te Haarlem, Nachtegaalstraat 82, van E. D. O. naar Vijfhuizen. No. 657 G. Herman, wonende te Haai-lem, Nachtegaalstraat 82, van E. D. O. naar Vijfhuizen. No. 658 P, A. Meyboom, wonende te Haar lem. Badelochstraat 5, van E.D.O. naar Vijfhuizen. BelgiëNederland definitief in Antwerpen. Uit Antwerpen: Tijdens de Zondag gehou den algemeene vergadering van den Kon. Bel gischen Voetbal bond heeft een drietal afge vaardigden van Brussel een interpellatie ge houden, waarin werd gezegd, dat het bonds bestuur zijn rechten te buiten was gegaan met den landenwedstrijd België-Nederland voor vijftien jaar aan Antwerpen te geven, omdat te Antwerpen 14.000 plaatsen minder zullen zijn dan te Brussel. De heer Seeldrayers, voorzitter van den bond betoogde, dat het bondsbestuur een vroeger door de algemeene vergadering ge nomen besluit had uitgevoerd. Bovendien heeft Antwerpen meer overdekte zitplaatsen, zoodat de recette te Antwerpen hooger zal zijn dan te Brussel. De algemeene vergadering heeft tenslotte haar goedkeuring gehecht aan de richtlijnen, door het bondsbestuur uitgestippeld. In 1937 zal de match België-Nederland dus weer te Antwerpen worden gespeeld. ZwedenNoorwegen (20) Uit Goeteborg: Alhied werd onder groote belangstelling de landen-voetbalwedstrijd ZwedenNoorwegen gespeeld. Vooral in de eerste helft speelden de Zweden een zeer goede partijhet gelukte hun dan ook, in deze helft twee doelpunten te scoren. Na de rust ging het spel meer gelijk op. Wel waren de Zweedsche aanvallen talrijk en gevaarlijke, doch de Noren wisten in de tweede helft de score blank te houden. Met een verdiende 20 overwinning voor de Zwe den kwam het einde. De Uitslagen. Promotie-degradatie Hoensbroek—Laura 1lx x) Laura wordt le klasser. Ned. Olympisch Comité. Het Nederlandsch Olympisch Comité heeft de betrokken bonden uitgenoodigd voor een samenkomst van de aangewezen deelnemers (deelneemsters) aan de a.s. Olympische Spe len met hun leiders op 14 Juli a.s. te Amster dam in een der zalen van hotel Krasnapolsky des avonds te 8 uur. Engeland stuurt een voetbalploeg. De 4 voetbalbonden van de Britsche eilan den hebben op een vergadering gisteravond besloten een gecombineerd elftal naar de Olympische Spelen te zenden. De samenstel ling zal later worden bekend gemaakt. NED. KORFBALBOND. „Sport Vereent" te Santpoort. Zaterdag 4 Juli was het 15 jaar geleden, dat Sport Vereent werd opgericht. Het volgend jaar sloot ze zich aan bij den Haarl. Korfbalbond, waarin 5 jaar werd gespeeld, toen de N. K. B. werd bereikt. Hoewel nog steeds derde klasser behoort S. V. toch in de laatste jaren tot de sterkeren in haar af deeling. Het zijn ook steeds weer de zoo onberekenbare reserves van A.nsterdam- sche groote vereenigingen, die elk jaar de an dere twaalftallen den voet dwars zetten om te promoveeren. Sport Vereent, vooral bekend door haar groote serie-wedstrijden, waaraan geregeld 1000 personen deelnamen, heeft er veel toe bij gedragen, korfbal in de Kennemer-streek in gang te doen vinden, terwijl haar adspiranten- afdeeling sinds jaren goede leden vormt. Ter eere van het 3e lustrum worden op Zon dag 23 en 30 Aug. groote serie-wedstrijden ge organiseerd, resp. voor E. K. B. en N. K. B., waaraan ongetwijfeld weer velen zullen deel nemen. En voor deze omgeving inderdaad een mooie propaganda. T. H. B. Secretaresse: mej. R. Roose, Zomerkade 137. Voorloopig is er niets meer te spelen. Komt allen des Woensdagavonds oefenen. Wij hebben jl. Woensdagavond getraind vol gens de le les van het boekje Ledeboer en Van Nierop. A.s. Woensdag volgt de tweede les. Aangenomen als lid: mej. R. Tekamp. Clo- visstraat 18. Haarlem-N.; de heer P. Krijger. Oosterlaan 12, Heemstede en jongeheer J. Severijnse, L. Margarethastraat 12, Haarlem. NEDERL. CRICKETBOND. RoodenWit-H. C. C. II. Na een uiterst spannende eerste innings verkreeg Rood en Wit een kleinen voorsprong, die zij in de 2de innings wist te behouden. Rood en Wit is er in geslaagd, voornamelijk dank zij uitstekend aanvallend werk van Van der Togt en Yates, revanche te nemen voor de in Den Haag geleden nederlaag, zij het ook op het kantje af; want, nadat de thuisclub eerst slechts 107 runs had gescoord, (v. Bue- ren 20, v. d. Togt 27) slaagden de Hagenaars, die direct na de lunch hun innings begonnen, er niet in, dit lage totaal te passeeren, zelfs de 100 werd juist niet bereikt, 'n zeer poover resultaat, hetgeen later inderdaad het ver lies van de match voor hen beteekende. Was er door de Haagsche fielders in de eerste innings met wat meer enthousiasme gewerkt, dan was het Rood en Wit-totaal zeer zeker eveneens onder de 100. gebleven en was het eindresultaat waarschijnlijk precies om gekeerd geweest. Nu bleven twee kostbare punten in Haarlem Bij de Hagenaars waren het R. Neuerburg (652) en L. Sodderland (344), die in de eerste innings de wickets namen; bij Rood en Wit, als gezegd, v. d. Togt en Yates die 8 wickets gelijk deelden voor resp. 44 en 46 runs. Vooral A. v. d, Togt deed op een moment dat het zeer nooaig was, uiterst nuttig werk met den bal, door Bouwmeester, Kien en Schill te bowlen; Yates zond Neuerburg met een listigen bal terug voor 21. De Beus werd voor 18 door Mr. F. Davidson gevangen. Toen er bij de Hagenaars 4 wickets neer waren voor 46 en 5 voor 60 runs, nadat het eerste wicket bijna 40 runs had opgeleverd, kwam er een kleine kans voor de Haarlem mers om H. C. C. nog onder de eigen score uit te krijgen. Een paar extra vieren bedierven weer veel, doch de bowlers en fielders klemden de tanden op elkaar en bleven uiterst actief. Jammer was het, dat Kramer Gallois na een goeden bal van v. d. Togt in de slips miste, doch later herstelde hij zijn fout keurig door den zelfden batsman voor v. d. Togt/s reke ning terug te zenden voor 24 runs, welke score de hoogste der Haagsche batsmen bleek te zijn. Yates maakte aan alle onzekerheid een einde door Edersheim voor 7 runs te bowlen. Totaal 99, R. Neuerburg 10 not out. H. C. C. II wil nog een poging op de tweede innings wagen en stuurt Rood en Wit voor de tweede maal in, waarna P. v. Bueren en J. W v. d. Bogaardt wederom naar de wickets trekken. Nadat eerstgenoemde 21 runs had gescogrd, zorgen W Kramer (run out 33) en A. v d. Togt. die weder een goede score maak te. ditmaal 32, er voor dat de voorsprong wordt behouden. H. C. C. geeft met het totaal op 115 voor 6 op. Edersheim met 4—38 had de beste cijfers. Scores. le innings R. en W.: P. A. L. v. Bueren c. A. M. J. de Beus K. Neuerburg 20 J. W. v. Bogaardt run out 2 W. Yates bowled L. J. Sodderland 15 A. v. Togt bowled L. J. Sodderland 27 A. v. Baasbank bowled K. Neuerburg 0 W. Kramer bowled K. Neuerburg 11 J. M. v. Schouwenburg c. L. W. Sillevis K. Neuerburg 3 M. Gobets c. K. Neuerburg 3 Jhr. B. Th. Elias c. J. Bouwmeester, L. J. Sodderland 7 Mr. F. A. Davidson c. E. Neuerburg, K. Neuerburg 9 T. Everard not out 0 Extra's 9 Totaal 107 Bowlingcijfers: K. Neuerburg L. J. Sodderland 17 1 52 16 5/6 3 44 le innings H. C. C. II: Ir. E. M. Neuerburg bowled W. Yates 21 A. M. J. de Beus c. Mr. F. A. Davidson W. Yates 19 P. Kien bowled A. v. d. Togt 4 G. A. Schill bowled A. v. d. Togt 0 W. H. Galloise c. W. Kramer. A. v. d. Togt 24 Ir. J. Bouwmeester bowled A. v. d. Togt 1 L. W. Sillevis run out 3 Jhr. O. W. v. Stoetwegen bowled W. Yates 1 K. Neuerburg not out io L. J. Sodderland run out o W. H. Edersheim bowled W. Yates 7 Extra's 9 Totaal 99 Bowlingcijfers: W. Yates A. v. d. Togt 19 3/6 2 19 2 46 44 2de innings Rood en Wit: P. A. L. v. Bueren c. L W. Sillevis W. H. Edersheim 21 J. W. v. d. Bogaard bowled K. Neuerburg 0 W. Kramer run out 33 A. v. Baasbank st. A. M. J. de Beus W. H. Edersheim 2 W. Yates st. A. M. J. de Beus W. Edersheim 11 A. v. d. Togt not out 32 Jhr. B. Th. Elias st. A. M. J. de Beus W. H. Edersheim 11 Mr. F. A. Davidson did not bat J. Menalda v. Schouwenburg not out. 3 M. Gobels did not bat T. Everard did not bat Extra's 2 Totaal '115 for 6 Bowlingcijfers: K. Neuerburg 17 5 48 1 L. J. Sodderland 10 4 19 W. H. Edersheim 11 38 4 W. H. Gallois 2 8

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 12