Uit het Buitenland Genève. Melrose veron gelukt, HJD. VERTELLING Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom GEHEEL GEBIT RADIO tr—il PROGRAMMA MAANDAG 6 JULI 1936 H.AARLE M'S DAGBLAD 4 Het einde der sancties in zicht. Assemblée aanvaardt de ontwerp-resolutie van het Bureau. Geen financiëeie steun voor den negus. Dantzig's Senaatspresident voor den Volkenbondsraad. Heftige aanval op den Hoogen Commissaris. De reactie in Dantzig. Het einde der sancties in zicht. Het bureau der Volkenbondsvergadering, dat Zaterdag bijeenkwam onder voorzitterschap van Van Zeeland, heeft eenstemmig den tekst van het rapport en de ontwerp-resolutie, die aan de Volkenbondsvergadering zouden wor den voorgelegd, goedgekeurd. In het ontwerp-resolutie spreekt de Vol kenbondsvergadering den wensch uit, dat de Raad de regeeringen der aangesloten staten uitnoodigt, zooveel mogelijk voor 1 September de opmerkingen mede te deelen, die zij wil len maken betreffende de meest doelmatige wijze, waarop de beginselen van het Volken bondspact in practijk kunnen worden ge bracht. De Raad wordt verder uitgenoodigd', voor de volgende zitting van de Assemblee een verslag over den stand van zaken te doen. In het rapport wordt er aan herinnerd, dat een leeningsaanvraag reeds door Abessynië tot den Raad is gericht en dat in het door den raad goedgekeurde verslag van de Commissie van Dertien is geconstateerd, dat er geen mo gelijkheid bestaat voor het toekennen van fi- nancieelen steun aan Abessynië, daar de con ventie betreffende de verleening van financi- eelen bijstand niet van kracht is geworden. Een nader Reuterbericht uit Genève meldt: Na over twee ontwerp-resoluties te hebben gestemd heeft de Volkenbondsvergadering de zitting gesloten. De ontwerp-resolutie. waarmede de Abessynische kwestie gesloten wordt en waarin de hoop wordt uitgesproken, dat de coördinatiecommissie aan de re geeringen voorstellen zal doen toeko men om de sancties te beëindigen, aangenomen. Tegen stemde slechts de Abessynische gedelegeerde, terwijl de gedelegeerden van Zuid-Afrika, Chili, Panama en Venezuela zich van stemming onthielden. De Mexicaan- sche gedelegeerde woonde de zitting- niet bij. De Assemblée verwierp met 23 tegen 1 stem (die van Abessynië) en 25 ont houdingen de Abessynische resolutie, waarbij een leening van tien millioen pond sterling werd gevraagd. De twee de Abessynische resolutie, waarbij ver zocht wordt de annexatie van Abes synië niet te erkennen, is niet in stem ming gebracht, daar deze reeds door de resolutie van het bureau der Assem blée werd gedekt. Greiser veroorzaakt sensatie in den Volkenbondsraad. De na tionaal-so cialis tische voorzitter van den Senaat van Dantzig, Greiser. heeft Za terdag voor den Volkenbondsraad een rede gehouden, welke in verband met de heftige aanvallen óp Lester, den Volkenbondscom- missails te Dantzig. die deze bevatte, aan zijn gehoor felle protesten ontlokte. Greiser verklaarde, dat de toestand te Dantzig tot de komst van het na- tionaal-socialisme te vergelijken was met een kruitvat en dat de Volken bond het door zijn optreden dreigde te doen ontploffen. Hij zeide niet te spreken uit naam van doode artike len en paragrafen, doch uit naam van 400.000 Duitschers, die niet steeds van het moederland geschei den zullen blijven. Greiser wenschte, dat een nieuwe hooge commissaris van den Volken bond naar Dantzig zou worden ge zonden, die zich van elke inmenging in de buïtenlandsche politiek zou onthouden. Geheel zonder commis saris, voegde hij er aan toe, zou alles beter gaan. Tijdens de rede van Greiser hadden zijn toehooorders meermalen moeite kreten van protest te onderdrukken. Deze braken echter los. toen de spreker besloot met den uitroep: ..Thans genoeg hiervan", en zijn dossier met kracht op de raadstafel wierp. Lester, die aan de raadstafel gezeten was. hoorde de uitdagende rede geheel onbewogen aan. Poolsche regeering zal rapport uitbrengen. De Volkenbondsraad nam met algemeene stemmen een resolutie aan betreffende het bezoek van den Duitschen kruiser „Leipzig" aan Dantzig, waarbij de Poolsche regeering verzocht wordt, deze zaak te behandelen en in de eerstvolgende zitting van den Volken bondsraad verslag uit te brengen. Na de aanneming van deze resolutie bracht de voorzitter van den senaat van Dantzig, Greiser, aan Eden, Delbos en Beek den Hitler groet, hetgeen eenige hilariteit onder het publiek verwekte. Toen hij de perstribune pas seerde. maakte Greiser een lange neus, wat een storm van verontwaardiging ontketende. Greiser is Zondagmiddag uit Genève ver trokken. De Volkenbondsraad heeft in geheime zit ting besloten, een commissie voor de Dantziger kwestie te vormen, bestaande uit de gedele geerden van Engeland, Frankrijk en Portu gal. Reacttie te Dantzig. Volgens Havas heerscht in Dantzog groote opgewondenheid na het debat in den Vol kenbondsraad. Men meldt, dat tal van soldaten en officie ren van het Duitsche leger, die hun verlof in Dantzig doorbrachten, telegrafisch naar hun garnizoenen zijn teruggeroepen. Hoewel het mogelijk is, dat men hier met een normalen dienstorder te doen heeft, geeft dit bevel toch aanleiding tot gissingen, welke niet bevorderlijk zijn om de atmosfeer te kalmeeren, dat dit bericht ontvangen werd, nadat vernomen was, dat ook de S.A. en S.S. van Dantzig van verlof was teruggeroepen en het gerucht aangaande een concentratie in Dantzig in omloop bracht Polen niet verontrust. Uit Genève wordt nog gemeld, dat de Pool- scvhe vertegenwoordigers verklaard hebben, dat men niet bijzonder verontrust is over de bedreigingen van Greiser, daar Polen de internationale verplichtingen van Dantzig zal doen naleven. In minder dan 6 uur zou Polen in staat zijn het geheele gebied der Vrije Stad door eenige divisies te doen bezetten. In geen ge val zal het een voldongen feit aanvaarden. Poolsche kringen zeggen, dat Greiser zich Zaterdag zoo beminnelijk heeft uitgelaten je gens de"Poolsche regeerders, omdat Duitsch- land op de hoogte was van hetgeen hij zou zeggen Bulgarije. Het kabinet gewijzigd. Minister-president Koeseivanoff heeft den koning het ontslag van det kabinet aan geboden en opdracht gekregen tot de vor ming van een nieuwe regeering. Koeseivanoff is er in geslaagd een kabinet te vormen, waarin hij zelf, behalve het mi nisterpresidentschap de portefeuille van buitenlandsche zaken op zich neemt. De voorzitter van de rekenkamer Kreslocki heeft de portefeuille van binnenlaxxdsche zaken, generaal Loukof dien van oorlog. Tegenover persvertegenwoordigers zeide de minister-president aldus de N. R. Ct. dat de buitenlandsche politiek van het vorige kabinet zonder wijzigingen zal worden voort gezet. De voornaamste principes van deze buitenlandsche politiek zijn: Trouw aan den Volkenbond, toenadering tot Zuid-Slavië, handhaving van den vrede, begrip voor de eischen van de buurstaten en zoo groot mo gelijke samenwerking met hen, vriendschap pelijke betrekkingen met alle andere sta ten. Wat de binnenlandsche politiek betreft, zal de regeering de voorbereidingen die tot de uit breiding van het gezag van den staat over het geheele volk moet leiden, voortzetten. Tot dit doel zullen er in October vrije parlemen taire verkiezingen worden gehouden. De jeugdige Australische vlieger, die succes boekte in de Melbourne-race. Nog steeds staking te Antwerpen. Van trampersoneel en zeelieden. De staking van de zeelieden en het tram personeel te Antwerpen duurt nog steeds voort, zonder dat eenige oplossing in het voor uitzicht is, meldt het A.N.P. Aan boord van vier Belgische schepen, alle behoorende tot de Compagnie Maritime Beige, waarop nog officieren waren achtergebleven, hebben de havenarbéiders den arbeid neer gelegd, verklarende, dat zij deze officieren als „ratten" (stakingsbrekers) beschouwden De belanghebbende scheepvaartmaatschappij heeft besloten in dit genre een klacht in te dienen bij het nationale haven comité wegens schending van het collectief contract. DIRECTEUR DER OPéRA COMIQUE TREEDT AF. Naar Reuter uit Parijs meldt heeft Gheusi. de directeur van de Opéra Comique. zijn ont slag ingediend bij den minister van nationale opvoeding Jean Zay, die het heeft aanvaard. Men herinnert zich dat de artisten en het personeel van dit theater tot staking over gingen na het jaarlijksch reces. Zij bezetten den schouwburg, doch stemden er na twee dagen in toe de bezetting op te heffen. Van dat moment af hadden verscheidene bespre kingen plaats tusschen Gheusi. minister Zay en vertegenwoordigers van de artisten en het personeel. NEDERLANDER ZWAAR GEWOND BIJ AUTO-ONGELUK IN BELGIë. Op den Brusselschen Steenweg te Velthem dicht bij het kerkhof der gesneuvelde Bel gische soldaten heeft in den nacht 'n ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Een luxe-auto kon wegens een defect niet verder en de bestuurder riep daarom de hulp in van den chauffeur van een juist voorbij rijdende vrachtauto. Terwijl beiden trachtten het defect te verhelpen naderde uit de rich ting van Leuven de auto van den 30-jarigen Nederlandsche assuradeur Ubachs, verblijven de te Schaerbeek. Verblind door het licht van een tegenligger, reed de heer Ubachs op den zwaren vrachtauto in, tengevolge waarvan hij uit de auto werd geslingerd. Met gapende wonde aan het achterhoofd bleef de ongelukkige bewusteloos liggen. Nauwelijks was dit ongeluk gebeurd, of een eveneens uit de richting van Leuven komende bestelauto reed met volle snelheid op de drie stilstaande auto's in. Van de beide inzittenden werd de een licht, de ander levensgevaarlijkk gewond. Deze laatste en de zwaargewonde heer Ubachs werden naar het Burgerlijk Ziekenhuis van Leuven vervoerd. De toestand van beide slachtoffers is be denkelijk. VELE SLACHTOFFERS OP DEN AMERIKAANSCHEN ONAFH ANKELIJ K- HEIDSDAG. Tijdens de betoogingen en feesten ter gelegenheid van den Zaterdag in de Vereen. Staten gevierden Onafhankelijkheidsdag zijn 123 personen voornamelijk tengevolge van verkeersongelukken om het leven gekomen. Reuter meldt, dat de Australische vlieger Charles James Melrose bekend uit de Mel bourne-race Zondag bij een vliegongeluk te Melbourne is gedood. Het ongeluk geschiedde toen de 23-jarige vlieger met zijn toestel op weg was naar Adelaide. Een vriend, de mijningenieur Camp bell, die hem vergezelde, is eveneens om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde naar aan de Courant wordt gemeld in de onmiddel lijke omgeving van Melton, op ongeveer 35 kilometer van Melbourne gelegen. Melrose was op weg naar Adelaide. Hij had onlangs zelf een lucht-taxi-dienst geopend en in z'n toestel de Heston Phoenix-eendekker „My Hildegarde" (genaamd naar zijn moeder) vervoerde hij als passagier den mijn-ingenieur luitenant-kolonel A. G. Campbell. De weersomstandigheden waren zeer slecht Kort voor zijn vertrek had men den jeugdi gen piloot den raad gegeven de vlucht uit te stellen. Maar Melrose had daar geen ooren naar. „Ik zal het toch probeeren", antwoord de hij. De vlucht is hem noodlottig geworden. Een uur later werd zijn toestel opgemerkt boven Melton. Het weer was er toen al niet beter op geworden. Laag hingen de wolken boven het land. Slecht was het zicht. Een vrouwelijk ooggetuige van de noodlottige ge beurtenis nam waar, hoe de motor plotseling na een kort onregelmatig geronk, zweeg. Kort daarna werkte de motor echter weer. Het had er den schijn van, dat Melrose wilde landen. Doch eer hij aan dat voor nemen gevolg had kunnen geven, weerklonk een onheilspellende explosie. Het moet een ontzettend schouwspel geweest zijn. De wrak stukken vlogen door de lucht in het rond. Later werden zij over een afstand van ander- halven kilometer op de aarde teruggevon den. Loodrecht stortte de cabine van het uit eengereten vliegtuig omlaag en kwam met een- harden slag op den bodem terecht, die bezaaid was met rotsblokken. Kort te voren waren de beide inzittenden uit de cabine ge vallen. Men vond de lichamen deerlijk ver minkt terug op een afstand van ongeveer negentig meter van elkander. Het ongeluk heeft in Melbourne groote ont steltenis gewekt. „Jimmy" was er buitenge woon populair, evenals trouwens in geheel Australië en Engeland. De eerste minister Lyons en de premier van Zuid-Australiè. Butler, hebben onmiddellijk van hun leed wezen blijk gegeven. Men heeft aangebo den de begrafenis met staatseer te doen plaats hebben. Melrose vestigde in September 1934 een record over den afstand AustraliëEngeland dien hij in acht dagen negen uur aflegde daarmede het record van Mollison brekend In de Melbourne-race, waaraan hij als solo- j vlieger meedeed, bezette hij de tweede plaats I in den handicap-wedstrijd. 1 EXAMENVRAAG OVER HEINE. Disciplinaire actie tegen hoogleeraar. Tegen Prof. Neckel. hoogleeraar in de Duitsche literatuur aan de Universiteit te Berlijn, zal zoo bericht de Jewish Chro nicle van 19 Juni jl. een disciplinaire actie worden ingesteld. Tijdens het "examineeren van een student deed hij dezen een vraag over Heinrich Heine. De student antwoordde, dat hij geen antwoord wenschte te geven op vragen omtrent Joden. Prof. Neckel ver zocht hem daarop, de examenkamer te ver laten CHRISTELIJK LYCEUM TE HAARLEM. Eindexamen wis- en natuurkundige af- deeling H.B.S. met 5-jarigen cursus.- Geëxamineerd 14 candidaten. Geslaagd: de dames T. J. Bijkerk, G. von Meyenfeldt en de heeren W. Arnaud de Calavon, A. J. de Blinde, G. Bollebakker. A. J. Dekker. L. van Ginhoven. J. A. Lok, T. Pilon, D. Schermer. H. Schreuder. J. S. Snellen van Vollenhoven. J. van der Stam. Gaat U met vacantie. naar bosch en heide, zee en strand? Verzuim da ntoch vooral niet AMILDA-zonnebruin- crëme mede te nemen. Deze beschermt tegen vervellen en zonnebrand en bevordert tevens een snelle, mooie natuurlijke huidbruining, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) Het Artiestenfeest „Heelemaal echt hoor", zeide Rudolf na drukkelijk. „Trouwens, voor ons mannen is het niet zoo moeilijk omdat velen van ons er zon der boord al vrij onfatsoenlijk uitzien. Niet ge schoren natuurlijk en gegrimeerd, met kakel- Donte dassen en petten. Ik vertel je dit alle maal zoo uitvoerig omdat je anders bang zoudt worden. Je zoudt in staat zijn weg te loopen op het gezicht van al die „boeven". In- tusschen, het zal echt vroolijk toegaan, mis schien een beetje te erg voor jou. Want je moet je niet voorstellen op een feestje van de jonge dameskrans te verschijnen, wij zijn ar tiesten en wij verstaan de kunst van pret ma ken. Je bent zoo preutsch en zoo stijfjes opge voed, zoodat ik mij wel genoodzaakt voelde je in te lichten." „Verwijt mij toch niet telkens mijn opvoe ding, daar kan ik toch niets aan doen, nie- maand heeft het nog opgemerkt. Ik zie bo vendien heelemaal niet in waarom ik zoo uit bundig mee zou doen, ik ben immers preutsch. tenminste dat zeg jij!" „Verbeeld je maar niet dat men dat niet dadelijk aan jou ziet. ik ben de eenige niet die het is opgevallen", viel Paidolf haar ruw in de reden. Je ziet er zoo braaf uit en daarbij verbeeld jij je heel wat. Ellv werd eensklaps boos. „Nu heb ik genoeg van je hatelijkheden Denk je dat ik zoo geverfd en geschminkt wil rondloopen als de anderen van de academie? Een ongeschminkt gezicht is nog geen bewijs voor talentloosheid en jouw slechte manieren zijn ook geen bewijs voor je persoonlijkheid. Ik heb genoeg van jullie belachelijke bal' Bah, ik ga niet, uit! Afgeloopen!" Rudolf keek haar aan en vond haar met T booze oogen en brandende wangen voor het eerst „de moeite waard", dus liet hij haar kalm uitrazen en begon toen heel onschuldig opnieuw over het bal te praten. Hij vertelde wie er zouden komen en weidde in den breede uit over de heerlijkheden van het koude buffet, dat door één der rijkste studenden betaald zou worden. En daarna legde hij haar uit waar het feest zou plaats hebben, „Nu moet je goed luisteren, Elly, zei hij. „Het zal in een kelder zijn, dat is eigenlijk het atelier van een van de studs. De kelder is een uitgebouwd sousterrein van een groot huis op den hoek van een gehee le rij nieuw gebouwde huize. Het is ergens in Westen van de stad. Hoe de straat heet weet ik niet precies, maar je vindt het wel, want het is een donker stuk weg, zonder bestrating, nog heelemaal in aanbouw. Vergis je nu niet. Ik kan je anders wel komen halen, als je wilt? Elly sloeg dit aanbod af. Neen. ze kon als ze kwam, best alleen komen. Alleen gebleven was Elly nog boos. Dat gevit ook altijd. Zij kon niet. helpen dat zij niet graag met de anderen uitging, maar zij zou het dezen keer nog eens voor het laatst probeeren. Zij belde Rudolf op. „Als ik kom. het is nog niet zeker, dan zul je verwonderd zijn." ...Dat had ik niet moeten zeggen", dacht ze toen zij de hoorn ophing. Het is immers geen kleinigheid van jezelf een ander te maken, vooral wanneer je er zoo onschuldig en zoete lijk blond uitziet." Tenslotte vond ze het in overdrijving. Zij maakte een verwonderd kindergezicht met hoogroodewangen en trok een lanke rechte jurk aan, met baleintjes en een eindelooze rij knoopjes waarbij een poppig kinderketting- tje van blauwe kralen allergrappigst stond. Zouden de „boeven" nu verwonderd zijn? De kelder was heel moeilijk te vinden. Er waren vier hoeken aan het nieuw gebouwde huizenblok en allen hadden een sousterrein. Elly liep zoekend langs het huizenblok en wil de juist weer terugkeeren, toen zij aan een der ingangen een man zag staan. Als Ru haar niet alles verteld zou hebben, zou zij doodelijk verschrikt zijn geweest. Een echte boeven tronie had hij zich gemaakt. Op haar vraa< wees hij haar den weg. Het was een half don kere kelder die karig was versierd. In een hoek zat de „kapel" drie mannen met een trekhar monica en een met een mondharmonica. In een anderen hoek, op een plank die rustte op twee schragen, stond een vat bier en nog een aantal flesschen en kruiken, zeker het „koude buffet." Elly keek om zich heen. Zij zag geen enkel bekend gezicht, maar Ru had immers gezegd dat het „net echt" zou zijn. Elly paste niet zoo heel erg in deze omgeving en spijtig dacht zij dat zij toch een ander type van zichzelf had moeten maken. Een reus van een kerel kwam naar toe en greep haar beet. Zij dansten. Hij liet haar niet meer los. Elly piekerde wie hij wel kon zijn. Zij kende lang niet alle studenten van de academie, want zij was een eerstejaars. De reus was onzegbaar amusant, hij speelde de rol van brandkast-inbreker en wijdde haar in de ge ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Nauwelijks heeft de heks die toovex-woorden uitgesproken, of de mannetjes beginnen te groeien. De tooverban is verbroken en nu worden ze allemaal weer echte menschen, precies zooals vroeger. Het hondje springt luid blaffend op zijn baas af en is niet tot bedaren te krijgen. Maar ook het prinsje is zijn vreugde niet meester. Tranen van blijdschap rollen hem over de wangen als hij zijn trouw, vier voetig vriendje weer bij zich heeft. En zooals het met die twee gesteld is, zoo is het ook met de anderen. De blijdschap kent geen grenzen. Geen wonder na zoo'n lang slavenbestaan! heimen van zijn handwex-k in. Zij gaf zich voor dienstmeisje uit en vertelde van haar „volk" en van den „jongen mijnheer". Het was alle maal erg grappig en opwindend. Maar toen de jongen haar vroeg waar zij diende en of hij haar den anderen avond kon opwachten, gaf zij een ontwijkend antwaord. Toen hij aan drong vroeg zij hem een glas bier voor haar te halen en maakte van zijn afwezigheid ge bruik om stil weg te sluipen. Zij zocht naar den uitgang en holde de donkere straat op. Gelukkig vond zij een taxi en toen zij eenmaal in het voertuig zat, lachte zij vroolijk. Zij kon dus ook meedoen. Wat zou Ru opkijken als hij van den jongen hoorde. En zoo netjes als het er was toegegaan! Ru kon ook opsnijden, niet gering hoor, hij was een echter bluffer. De knappe jongen die met haar had gedanst, was een echte gentleman geweest. Hij had haar als een dame behandeld. Den anderen morgen bel de Rudolf op. „Ben je toch nog boos? Ja, Waax-om? Wel omdat je gisteravond niet bent gekomen, of was je het vergeten?In dat huizenblok is zoo het een en ander gebeurd. Ja, Wat? Wel de politie heeft er een stelletje inbrekers ge pakt, die hadden daar in de buurt ook een feestje. Hé, Wat zeg je? Ja, ook ex-gens in een kelder, bij ons in de buurt. Heel goed dat je niet alleen bent gegaan. Hoe het bij ons was? O, fijn. Misschien een beetje te wild voor jouw smaak. Nou enfin, je was er toch niet, tot ziens dan maar weer. ELSA KAISER. Ernstig ongeluk in Haar lemmermeer. Een arbeider door electrischen stroom gedood. Zaterdagmorgen is de 51-jarige gehuwde ar beider J. v. d. M„ wonende aan den Nieuwe- meerdijk te Haarlemmermeer, terwijl hij in het huis van den heer G. aan de Burgemeester Amersfoordtlaan in Badhoevedcrp werkzaam heden vex-richtte aan de electrische geleidin gen, in den kelder van deze woning door elec trischen stroom getroffen en gedood. Toexx men den man in den kelder in bewusteloozen toestand op den grond vond liggen, werd di rect de hulp ingeroepen van Dr. S„ die spoe dig arriveerde, doch slechts den dood kon con- stateeren. De ongelukkige werd per gemeen telijke ziekenauto naar zijn woning gebracht. TANDHEELKUNDIGE INRICHTING VOOR DEN MIDDENSTAND Rijksstraatweg 25, Haarlem-N Tegenover het oude Raadhuis Minimum tarief met inbegrip van trekken met garantie. T Spreekuren alle werkdagen van 9—4 uur. Avondspreekuren Maandags. Dinsdags, Donderdags van 79 uur. (Adv. Ingez. Med.) DINSDAG 7 JULI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. Avro-uitzending. 6.30 RVU. 8.Orgelspel 8.15 Gram.pl. 10.Morgen wijding. Gram.pl. 10.45 Voor de vrouw. 11.15 Jaarvergadering v d. Kon. Ned. Middenstands bond. 12.Het Omroeporkest en Gram. pl. 2.Gram.pl. en voordracht. 3— Het Lyra- Trio. 3,45 Avro-Aeolian-orkest. 4.30 Radio- kinderkooi-zang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Gram.pl. 5.45 Dansmuziek. 6.30 RVU. „Genève en de intern, toestand". 7.Kinderkoor „Zanglust". 7.30 Boekbespreking. 8.Berich ten A.N.P., Mededeelingen. 8.10 Gevar. pro gramma. 10.30 Zwitsersche volksmuziek. 11. Berichten A.N.P. 11.101200 Exisemble Pali. HILVERSUM II, 301 M. KRO-uitzeiiding. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl en KRO-Melo- disten. 2.Vrouwenuur. 3.Gram.pl. 5. KRO-orkest (Om 5.45 Felicitatie-bezoek). 6.15 Zwemcursus. 6.30 KRO-orkest. 7.Berichten 7.15 De heilige martelaren varx Goreum. 7.35 Sporthalfuur. 8.Berichten A.N.P. Mede deelingen. 8.10 Sted. Orkest Maastricht. 9. Schaakles. 9.15 KRO-orkest 10.De KRO- Boys. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 John Kristel's oi'kest. 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Gram.pl. 12.35 Het B.B.C.-Schotsche orkest m.mv. soliste. 1.50 Sextet-concert. 2.35 Gx-am.pl. 3.20 Kwintet concert. 4,05 Gram.pl., 4.35 Soliste en het .Bi-itish" strijkkwartet. 5.35 De .Continen tals" m.m.v. soliste. 6.20 Berichten. 6.50 Het Olof-Sextet. 7.35 Voordracht. 7.50 Het Van couver Boy's orkest. 8.20 Geraldo's orkest en solisten. 9.20 Piano-recital. 9.50 Berichten. 10.20 Het BBC—Midlaxid orkest. 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert 2.50 Gram.pl. 3.20 Concert. 4.20 Gram.pl. 5,50 Orkestconcert. 9.05 Vroolijk programma. 11.05 Dansmuziek en populair coxicert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert. 1.35 Ornroep- kleinorkest. 4.20 Literair-muzikaal program ma. 5.20 Gram.pl. 7.20 Oxnroeporkest. 9.20 10.20 Radiotooneel. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Dansmuziek. 1.30 Salon-orkest, 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Salon orkest. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroep orkest, zangsolist, mandolinekwintet en radio- :ooneel. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.550 Salon-ox-kest, 1.30 Dansmuziek. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Orgel concert. 6.35 Gx-am.pl. 7,30 Reportage. 8.20 BeethovenW agner-concert. 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Dansmuziek. 10 20 Berichten. 10.50 Fluit- en harp-recital. 11.05 Werbricht. 11.20- 12.20 Concrt m.m.v. solist.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6