AMSTERDAMSCHE BEURS Wet op Uitverkoopen en Opruimingen maandag s juri 1935 HAAEEEM'S DA'GBEAB 10 Practisch heeft zij weinig beteekenis meer. Een onderhoud met een Ambtenaar van het O.M. bij het Kantongerecht te Haarlem. Nu de wet op de opruimingen en uitverkoo pen eenigen tijd in werking is en over eenige onzekerheden een uitspraak van den Hoogen Raad gevallen is. blijkt de wet in de praktijk andere gevolgen te hebben dan aanvankelijk verwacht werd. Eerst was de toestand zoo, dat de winke liers slechts gedurende twee maanden in het jaar (1 Januaria1 Februari en 15 Juli15 Augustus! een seizoen-opruiming mochten houden. In de overige 10 maanden mochten alleen uitverkoopen en opruimingen gehouden worden als de Kamer van Koophandel daar voor vergunning gaf. Bijvoorbeeld bij brand schade, opheffing, enzoovoort. Aanvankelijk werd dan ook opgetreden te gen winkeliers die aankondigden: „November- aanbiedir.g", „Juni-aanbieding", „vex-laagde prijzen", enzoovoort. Het was ons evenwel de laatste weken opge vallen, dat zulke aanbiedingen menigvuldig door de winkeliers bij hun reclame gebruikt werden. Daarom zijn wij naar den ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantonge recht te Haarlem gestapt om zijn verklaring van dzen gewijzigden toestand te vragen. Mr. J. Ch. Donker deelde ons mede, dat door de beslissingen van den Hoo gen Raad de werkingssfeer van de wet zeer belangrijk is ingekrompen. Feitelijk is door een arrest van den Hoogen Raad het hek van den dam. In de 10 maanden die buiten de spe ciaal in de wet geregelde seizoen-op ruimingen vallen, is feitelijk nu alles geoorloofd. Men mag November- en Juni-aanbiedingen op de ruiten en in de advertenties zetten. Evenzoo „Ver laagde prijzen". Alles mag mits men maar zoo voor zichtig is om niet het woord „oprui ming" of „uitverkoop" te gebruiken, want dat mag alleen met een vergun ning van de Kamer van Koophandel. Ik kan U dan ook wel zeggen, dat ik geen enkel procesverbaal meer van dien aard krijg en als er nog een zou komen, dan zou ik niet tot vervolging overgaan." Maar nu de twee maanden van de ge regelde seizoenopruimingen? zoo vroegen wij. Daarop antwoordde de ambtenaar: Ja, daarmede is het anders gesteld. In de wet is zeer duidelijk aangegeven, dat in die twee maanden slechts de volgende aanduidingen door de winkeliers gebruikt mogen worden: ,.j aarlij ksche opruiming", „halfjaarlijksche opruiming", „seizoen-opruiming", „balans opruiming" en ..inventaris-opruiming". Als in dien tijd een winkelier dus een andere aankondiging zou gebruiken, dan moet ik de zaak vervolgen. Vindt U het niet vreemd, dat de opzet van de wet geweest is 10 „gebonden" maanden en 2 „vrije" maanden voor de winkeliers in te voeren en dat het nu in de praktijk eigenlijk zoo wordt, dat de 2 „vrije" maanden juist de „gebonden" maanden worden? 10 maanden mag de winkelier nu „prijsverlaging" aan kondigen, maar in de twee maanden die juist voor prijsverlaging bestemd waren, mag het niet. In de praktijk blijkt, dat vele menschen pas doordrongen worden van het feit, dat een winkelier opruimt als hij bij zijn artikelen een kaartje hangt „van zooveel voor zoo veel." De ambtenaar antwoordde: Het is juist zoo- als u de zaak stelt, maar daaraan kunnen wij niets veranderen. Wij hebben alleen te maken met den inhoud der wet zooals die door den Hoogen Raad, het hoogste rechtscollege, ge ïnterpreteerd is. Daarop vertelden wij den ambtenaar dat. ook vele Haarlemsche winkeliers die eigen aardigheid reeds hebben gevoeld. Daarom hebben zij een stapel verzoekschriften bij de Kamer van Koophandel te Haarlem inge diend om vergunning te krijgen voor het houden van een opruiming in de maand 15 Juli15 Augustus. De opzet daarvan is te be reiken, dat zij in die maand zich niet behoe ven te binden aan de 5 in de wet genoemde aankondigingen en dus ook „prijsverlaging" mogen aankondigen. Mr. Donker verklaarde dit feit nog niet vernomen te hebben. Het was voor hem nog onzeker of de Kamer van Koophandel de ge vraagde verguningen zal verleenen. Als de Kamer de vergunningen geeft vallen de be trokken winkeliers natuurlijk buiten de 5 in de wet genoemde aankondigingen. Tenslotte vroegen wij nbg: Bestaat de mo gelijkheid, dat er in afzienbaren tijd verande ring in den toestand komt? Mr. Donker zei daarop: Het is natuurlijk mogelijk, dat de Hooge Raad om gaat, name lijk tot een andere beslissing komt. Dat heb ben wij indertijd ook gehad bij de bekende prikplank-historie. Maar de Hooge Raad kan alleen een andere beslissing over de interper- latie van de wet nemen als er een nieuw geval aan zijn beslissing 'wordt overgelegd. Op dit oogenblik worden er evenwel (op grond van het bekende adres van den Hoogen Raad) ge»n proces-verbalen meer opgemaakt, zoodat er voorloopig geen kans op is dat de Hooge Raad de wet anders zal gaan uitleggen. Verder is er natuurlijk ook de kans, dat de wetgever de wet gaat wijzigen om alsnog het indertijd beoogde doel te bereiken. HEEMSTEDE JUBILEUM BIJ DE POLITIE. Vrijdag 10 Juli a.s. zal de heer W. Schoo den dag herdenken waarop hij vóór 25 jaar in dienst kwam bij de politie. Vijf jaren van deze kwarteeuw werkte de a.s. jubilaris in het Haarlemsche politie corps en werd op 16 Juli 1916 in Heem stede benoemd als agent 3e klasse. Hier doorliep hij verschillende rangen tot dien van briga dier. Onder zijn superieu ren, collega's, ondergeschikten zoowel als on der het publiek heeft de a.s. jubilaris een zeer goeden naam, zoodat de dag van 10 Juli zeker niet onopgemekrt voor hem voorbij zal gaan. Voor hen die den heer Schoo dien dag willen komen feliciteeren zij gemeld, dat er te zijnen huize, Abr. Kuyperstraat 6 nabij den Glipperweg van 3 tot 6 uur receptie zal zijn. W. Schoo. BEVERWIJK Bondsfeest van den Dioc. Haarl. Gymnastiek Bond. Wapenschouw van de R.-K. Sportbeweging. Zondag zijn alhier de jaarlijksche bonds- feesten gehouden van den Diocesanen Haar lemsehen Gymnastiek Bond. Als gastvrouwe van de honderden turnsters en turners, die uit Noord- en Zuid-Holland naar de aardbeien- stad waren gekomen, fungeerde de R.K. Gym nastiekvereniging S.S.S. Deze vereeiiiging had voor een uitstekende organisatie zorg gedra gen. De wedstrijden en de demonstraties ston den onder leiding van de Technische Com missie van den D. H. G. B. Zondagmorgen van negen tot elf urn: werden op het sportterrein „Adrichem" de gymna- stiekwedstrijden in voorgeschreven oefenin gen gehouden. Deelnemende vereenigingen wa ren: Winfried. Haarlem; Wilskracht, Amster dam; Wilskracht .Alphen aan den Rijn: St. Raphael, Den Haag; Jong Leven. Amsterdam; K. G. C„ Wervershoof; S. S. S.. Beverwijk; Spartaan, Rotterdam; Pelops, Lijnden; St. Chrïstophorus. Rotterdam; D. O. K.. Heems kerk; St. Mauritius, Volendam; K. F. D.. Dor drecht; Sparta. Lisse: K. D. O., Amsterdam; Graaf Floris V. Den Haag. De jury voor de wedstrijden werd gevormd door de heeren W. Jaspers, W. Kroese, L. de Vreede, L. Pieters, E. Seebregts. C. de Goede, J. Robert. C. Arnaud de Calavon, P. Rippe en j - r-. -Pdv] te Amsterdam L. Si- mc en P van Dijk, Rotterdam; S. Hooy en P v. d. Vlugt, Haarlem. Te half twaalf werd in de parochiekerk van de H. Agatha voor de deelnemers een H. Mis opgedragen. De deelnemende vereenigingen stelden zich daarna op voor den marschwed- strijd. die onder veel belangstelling en bege leid door de St. Jozef-Harmonie door de voor naamste straten van Beverwijk gehouden werd. De keurige stoet leverde een fleurigen en sportieven aanblik op. Na aankomst op het sportterrein volgde een vaandeldefilé. Vervolgens vond de overdracht plaats van de Bóndsvlag aan de organiseeren- de vereeniging, S. S. S. te Beverwijk. Daarna werden de wedstrijden en demonstraties voort gezet. De uitslagen waren als volgt: Wedstrijd A: 1 Jong Leven, Amsterdam (wis selbeker); 2 Winfried, Haarlem; 3 St. Christo- phorus, Rotterdam. Wedstrijd B; 1 D. O. K., Heemskerk; 2 Jong Leven, Amsterdam; 3 Spartaan en St. Chris- tophorus Rotterdam. Wedstrijd C: 1 K. G. C., Wervershoof; 2 Win fried, Haarlem; 3 Jong Leven Amsterdam. Wedstrijd D Adspiranten1 St. Christo- phorus I. Rotterdam; 2 Wilskracht I, Amster dam: 3 Jong Leven, Amsterdam. Wedstrijd E (Jongste Adspiranten)1 St. Christophorus, Rotterdam; 2 St. Mauritius, Volendam; 3 Spartaan I, Rotterdam; 4 K. T. D. Dordrecht. Wedstrijd F (Eigen gekozen werk): 1 St. Christophorus, Rotterdam en St. Mauritius, Volendam. Wedstrijd G (Eigen gekozen werk adspiran ten) 1 Wilskracht, Amsterdam; 2. Graaf Flo ris V, Den Haag. Personeele wedstrijden voorgeschreven werk: le graad 1 M. Vos (Jong Leven, Amsterdam) 2 H. van Rijn, (Winfried, Haarlem)3 H. Felix (Jong Leven, Amsterdam). 2e graad: 1 B. Kaay (Jong Leven, Amster dam): 2 D. Schermer (D. O. K., Heemskerk); 3 R. Kaay (Jong Leven, Amsterdam). 3e graad: 1 P. Oterman (K. G. C., Wervers hoof); 2. E. Uppink (Wilskracht, Amsterdam): P. Mesman (Jong Leven, Amsterdam) en C. Bos (Winfried, Haarlem). Keurturners 1 M. Vos (Jong Lev. A'dam: 2 G. Komaita (Winfried, Haarlem) en L. van Vel- cen (St. Raphaël, Den Haag); 3. L. Wifening (St. Raphaël, Den Haag). Marschwedstrijd: 1 Wilskracht, Amsterdam; 2 Jong Leven. Amsterdam; 3. Wilskracht, Al phen aan den Rijn en Winfried, Haarlem; 4 K.D.O., Amsterdam. Vaardigheidswedstrijden voor heeren; Muhrer (St. Mauritius, Volendam); 2 D. Scher mer (D. O. K., Heemskerk)3 Stroek, (St. Mau ritius, Volendam)4 Padberg (Jong Leven, Amsterdam). Vaardigheidswedstrijden voor adspiranten: 1 Cappendijk (Pelops, Lijnden): 2 K. Paul (St. Mauritius, Volendam); 3 Beusekom (Winfried, Haarlem); 4 Herman (Winfried. Haarlem). De prijsuitreiking, die op het terrein ge schiedde vormde het besluit van dezen prach tig geslaagden turndag, die door ideaal zomer weer begunstigd werd. ZANDVOORT Feëeriek nachtfeest. Zaterdagavond vierde de Ned. Reisvereeni- ging afdeeling Amsterdam. Haarlem en om streken. haar jaarfeest in het Noorderbad. Dit feest, dat aangekondigd was. als: Een vroo- lijke nacht aan de kust van Bretagne", is een groot succes geworden. De directie van het Noorderbad had alles in het werk gesteld om den Bretonsche sfeer te scheppen. Alle ar- tisten en het bedienend personeel, tot de cas- sière toe waren in Bretonsch costuum ge. -token. De bezoekers, al droegen ze dan ook een Brefomche kleeding, werden voorzien van een Bretonsch hoofddeksel, waardoor de sfeer en ook de stemming niet weinig werd beïnvloed. Twee uitstekende orkesten, van Dick van Ake en La Normandi noodden de aanwezigen telkens zich een oogenblik te wijden aan den He" kan U te pas komen. ^,an,ine helpt spoedig b'l Hoofdpiin.Wespii" ol migraine Prijs 50 ctsN Irastgntine a stilt en voorkomt pijnen! (Adv. Ingez. Med.) dienst van Terpsichore.Ter afwisseling traden verschillende artisten op.. Gaby Ehrhardt wist met haar vele vroolijke en enkele ernstige liedjes de harten der aanwezigen te winnen. Lily Orgodet en haar partner ontvingen voor hun mooie prestaties op den dansvloer een daverend applaus. De veertienjarige Johnny Prins, die optrad als een volleerde cabaret- tist werd stormachtig toegejuicht. Ook Piet de Vos., de conferencier viel wel in den smaak van het. publiek. Niet alleen in de cafézaal, ook in de tent, die was opgeslagen op het zonnebad-terrein was het een gezellige drukte. In de cham pagne-bar knalden de kurken en op den ge- improviseerden dansvloer werd met evenveel plezier gedanst als op het gladste parket. Een van de hoogtepunten van dezen avond was wel de fakkeloptocht. In een langen sliert, fantastisch verlicht door flambou wen en lampions, trokken de bezoekers over de terreinen van het Noorderbad; over de terrassen, het strand en langs de zee, die haar wonderlijk pnosphoriseerend licht liet schij nen. De N. R. V. kan met voldoening terug zien op dezen, mede door de goede zorgen van de directie van het Noorderbad, zoo uitstekend geslaagden avond. BLOEMENDAAL Onverantwoordelijk auto bestuurder. Reed door 11a twee menschen aangereden te hebben. Zaterdagavond, ongeveer kwart voor elf heeft op den Zeeweg te Overveen een aan rijding plaats gehad, die nogal goed is afge- loopen. De 24-jarige chauffeur M. B. en mej. L. V., beiden uit Santpoort, stonden met hun fietsen, aan hun -hand op de begroeide strook zandgrond tusschen het rijwielpad en den Noordelijken rijweg van den Zeeweg. Uit de richting Overveen kwam een auto. die te veel naar links reed en met het rechtervoor- ipatbord eerst de fietsen en vervolgens de jongeman en mej. V. greep. Beiden werden eenige meters weggeworpen en bekwamen op verschillende plaatsen schaafwonden. De fietsen werden totaal vernield. De auto stopte even, doch reed onmiddellijk daarop weer weg. Het nummer was echter intusschen op genomen. Aan de hand hiervan heeft de poli tie de bestuurder van den aanrijdenden wa- jen in Haarlem opgespoord; het was de 38- jarige koopman H. A. M. B. H. Zijn auto, die hij juist in een garage had gestold is in be slag genomen. Proces-verbaal wordt opge maakt. GEVALLEN. Zondag is een wielrijdster uit Haarlem, de 30-jarige mej. W. B„ toen zij zich op het rijwielpad van den Zeeweg ietwat zenuwachtig maakte over de drukte, gevallen. Haar niet ernstige wonden zijn terplaatse verbonden; zij is per auto naar huis gebracht. Een uurtje later verwondde een 11-jarig meisje W. de K. uit Haarlem zich aan het dijbeen, toen zij van haar fiets wilde stappen en zich daarbij aan een hek wilde vasthouden. Ook zij is verbonden en met haar moeder per auto naar huis gegaan. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawler: Graz P. G, 439. 280 m. f3430 Loggers: SCH 6 f720; KW 89 f440; KW 75 f550; KW 175 f500; KW 169 f410; KW 60 f560; KW 166 f420; KW 101 f590; KW 51 f400; KW 112 f510; KW 154 f550; KW 177 f490 KW 28 f440; KW 108 f450: KW 178 f450; KW 114 f510; KW 104 f400; KW 52 f440; KW 135 f430; KW 46 f450; KW 153 f370; KW 124 f360; KW 19 f560: KW 130 f 390; KW 44 f 720; KW 59 f 400; KW 24 f440 KW 35 f460; KW 58 f680; KW 41 f580; KW 74 f2210; KW 134 f510. MARKTPRIJZEN Tarbot per K G. f 1—f 0.80 Griet per 50 K.G. f 26—f 13 Tongne per K.G. f 1.02—f 0.35 Middelschol per 50 K.G f 18 Zetschol per 50 K.G. f 15.50f 12 Kleine schol per 50 K.G. f 16—f 6.90 Schar per 50 KG. f 8—f 6 Vleet per stuk f 2 Kleine poon per 50 K.G. f 6.50f 4.60 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 22 f 19.— Kleine schelvisch p 50 K.G. f 18.50f 15.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 60—f 37 Groote gullen per 50 K.G. f 20f 14 Kleine gullen per 50 K.G. f 15f 7 Wijting per 50 K.G. f 10f 6 Heilbot per K.G. f 1.10 Leng per stuk f 1.50f 0.15 Koolvisch per st.uk f 0,65f 0.20 Groote hake per 125 K.G. f 70 Middel hake per 125 K.G. f 66f 65 Klein middel hake per 50 K.G. f 25f 22 Kleine hake per 50 K.G. f 8f 5 BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 6 Juli. Ondertrouwd 6 Juli: H. K. Volbeda en C. Val. Bevallen 3 Juli E. Adelaarde Vries, z.; K F. de BruynBaars, d.; J. M. Sweekhorst Mathot, d.; C. M. MetzBremer, d.; 4 Juli: M G. Schildmeijer—Kuijpers. 2 z. J. v. d.Putte— Hubeek, z.; N. Daeij Ouwensv. Amerom, z.; C. E. N. Vogel—de Haer, z.; 5 Juli: A. Hirs Schellingerhout, d.; P. M. OudshoornLuk, d.; A. J. DuisterhofFieggen, z.; Overleden 2 Juli: H. J. Schalekamp, 77 j., Jansstraat; D. v. Rees, 82 j., Saenredamstraat; 4 Juli: C. Pool, 84 j., Leidschevaart; E. H. d. WeidenKloes, 61 j„ Ged. Oudegracht; 5 Juli: J. v. d. Schaar, 75 Emmalaan; H. Jonk man, 70 p. Kempstraat: J. de Jonge, 72 j.. Lindenstraat.; 6 Juli: A. GodschalkComanne 54 j., Westerhoutstraat. Staking visscherijbedrijf duurt voort. Centrale Bond wijst het nieuwe voorstel der reeders af. Sedert j.l. Zaterdag is het visschcrij- conflict in een nieuw stadium getre den, aangezien, althans voor een deel der stakers, 11.I. voor de leden van den Centralen Bond, de staking een offi- ciëel tintje heeft gekregen. Nadat reeds eerder het bestuur van den Centralen Bond door het verleenen van finan- cieelen steun aan de bij het conflict betrok ken leden de verbroken band gedeeltelijk had hersteld, is deze na de j.l. Zaterdagmiddag in Thalia gehouden vergadering geheel hersteld. De vergadering was door het hoofdbestuur uitgeschreven ter bespreking van het nieuwe voorstel der Reedersvereeniging. Van dit hoofdbestuur waren aanwezig de heeren Kie vit en Van Dugteren, die de leden „officieel" in kennis stelden van den inhoud van het nieuwe voorstel. Het resultaat na ca. IV2 uur vergaderen vindt men vastgelegd in het volgende com muniqué, dat ons door het hoofdbestuur werd verstrekt: „In de vergadering van de leden- zeevisschers van den Centralen Bond van Transportarbeiders, afdeeling IJmuiden, is in verband met het nieu we voorstel der Reedersvereeniging de volgende uit de vergadering gestelde motie met algemeene stemmen aan genomen: „De leden, in vergadering bijeen, wijzen de voorstellen der reeders af en dragen hun bestuur op, den ree ders het volgende te berichten: De zeelieden zijn bereid het werk te hervatten wanneer de oude loon- en arbeidsvoorwaarden voor alle groe pen in het visscherijbedrijf gehand haafd blijven". Voor de ingewijden was deze uitslag geens zins een verrassing. De Christelijke Bonden Van een herstelling van den verbroken band tusschen besturen en leden is bij de Christelij- ken bonden vooralsnog geen sprake. De be sturen der confessioneele organisaties hebben met hunne leden over het nieuwe voorstel niet vergaderd, hetgeen verwondering heeft ge wekt, omdat immers in het dezer dagen door de Reedersvereeniging en de vier vakorganisa ties uitgegeven communiqué werd medege deeld, dat de besturen der vier organisaties een bespreking konden houden „omdat hun leden opnieuw de leiding hunner besturen hadden aanvaard". Genoemde besturen hebben door middel van een circulaire hunne leden van het nieuwe voorstel in kennis gesteld. In deze circulaire wordt herinnerd aan de in het begin der vo rige week gehouden besprekingen, uit welke besprekingen het nieuwe voorstel der reeders geboren werd, n.l. „dat de kustbooten op de oude, de groote booten op de nieuwe voor waarden zouden gaan varen Met kustbooten bedoelde men die trawlers welke varen met minder dan vier volwaardige matrozen". De circulaire besluit aldus: We hebben aan de reeders toegezegd dat we deze mededeeling aan onze leden zouden be kend maken. In de gewrongen positie, waar wij na de eerste langdurige onderhandelingen thans zijn gekomen, achten wij het meest verstandig deze mededeeling langs dezen weg aan onze leden bekend te maken, opdat onze leden, afgedacht waar ze woonachtig zijn, volledig op de hoogte zouden zijn. Vanzelfsprekend hebben wij ons bij de ree ders moeten beperken tot de toezegging dat wij onze leden in kennis zouden stellen van hun mededeeling, zonder eenig uitzicht te ge ven dat hierdoor de gewenschte bevrediging zou worden verkregen, terwijl ook in deze si tuatie van ons als bestuur geen advies ver wacht kon worden. We meenen hiermede aan de toezegging aan de reeders voldaan te hebben. VORIGE KOERS VAN HEDEN KOERS pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 II 9844 98% - 98% 4 pCt. Nederl. Indië 96%— 964* - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 51/2 pet. Duitschlandl930 (Youngleening) 18% Youngleening (met ver- 21% 20 BANK-IN STELLIN GEN. Amsterd. Bank 119 Handel Mpij. Cert van 13144 f250 Koloniale Bank 43H Ned. Ind. Handelsbank 112 11OH Rotterd. Bank 1C9J4 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 21Va 22% 22% v. Berkels Patent Calvé Delft Cert 57% 57 Ned. Ford ex. 40 afst. 202 Philips Gloeil. Gem.Bezit 170 168 168 168-44 16844 1137/s 114 114 113-Va 113% -114 TABAKKEN. Deli Batavia 188 186 Deli Maatschappij 248 245 - 248 250 252 Senembah 233-44 232-233 23444 23514 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1% Scheepvaart Unie 45?*-46 47|* 4714 Koninkl. Paketvaart 99?* 101 Rotterdamsche Lloyd 39i/2 40 40 Maatschappij Nederland 35 3644 3644 HollandAmerika lijn 50 PETROLEUM. 26S-44 268?*-27114 271-27114 2714* - 273 27144 - 273 Perlak Petr. 79 Shell Union 10% 103/g-Va 10%-% 10Va Continental Oil IS»/*-6/* 9'/s 96/fi 9%-7a 9%-7a CULTUUR MAATSCH. H. V. A 251 y2—253 252 Java Cultuur 12244 Ned. Ind. Suiker. Unie 1024* Vorstenlanden 193/e INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. 20%-% 203/g 203/8 Bethleh Steel ^9%-Va 30 30 30-% Cities Service 3-% 3 3% 363/g 36%-% - 36% Kennec Copper 22%-7a 22V8 20% 7 RUBBERS. Amsterd. Rubber 127^ 5* 130 H 129 - 1604* 2944 - 30 Deli Bat. Rubber 73 74-3/s 74% 4 Indische Rubber 97H 99 100 -K Kendeng Lemboe 128M 132 Serbadjadi 68 Rotterdam Tapanoeli 43 45 9814 Bandar Rubber 1214—113 114-14 14% 15 Preanger Rubber 52 52% Java Caoutch 91 Sumatra Rubber 144 144 AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 19% - 19%-?* 19% Wabash Railroad 1%-% 1% Union Pacific 77?* - Chic. Wilwaukee 4 4* Missouri Kansas Texas 4% - - 47/8 MIJNBOUW. Alg Explor Mij Redjang Lebong 201 Billiton n - - - I PROLONGATIE. 3 24*

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8