23316 Autogiro daalt op twee autobussen. Plagen. Welsprekende cijfers 21939 Z'U omt weer! Hel Bekugtijltste 53e Jaargang No. 16263 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 8 Juli 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: F. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 13.25, franco per post f3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72*4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames 0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid f 600.-, Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-. Arm- of Beenbreuk f J30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400-, Verlies Duim ƒ75.-. Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Toestel vernield, doch geen gewonden. Avontuur van den heer Schmidt Crans, Dinsdagavond te kwart voor zes heeft nabij het vliegveld te Soesterberg een ongeval plaats gehad met een autogirotoestel, be stuurd door' den bekenden vlieginstructeur Schmidt Crans. Het toestel was juist los van den grond, toen de bestuurder bemerkte, dat het niet wilde optrekken. Hij trachtte naar het vliegterrein terug te keeren, doch dit lukte niet meer. Op eenige tientallen meters afstand van het veld kwam het toestel in aanraking met twee aldaar geparkeerd staande autobussen, welke juist voor het vertrek- gereed stonden en waarin de passagiers reeds hadden plaats genomen. Het toestel werd vernield doch nie- man werd gewond. De heer Schmidt Crans had met het toe stel op Soesterberg gedemonstreerd en zou met den heer J. Benes, eerste luitenant-vlie- ger, assistent-havenmeester van Waalhaven, weer naar Rotterdam terug keeren. Hij was juist gestart.' In een onderhoud vertelde hij over het ongeluk het volgende: -Ik vloog naar het 'theehuis Soesterdal toe, toen plotseling de machine begon te zakken. Ik dacht aan een heftige remous, gaf vol gas doch zag op hetzelfde moment de bezoekers van het theehuis uit elkaar stuiven. Buiten boord ziende, zag ik dat wij erg laag wa ren. Aangezien zich voor het theehuis een paar autobussen bevonden, waarin een groot aantal kinderen zat, heb ik met alle macht ge tracht, de machine, die al heel dichtbij was, van koers te doen veranderen. Weliswaar zou ik dan regelrecht op een huis aanvliegen, dat vlak aan den boschrand bij het vliegveld staat, doch ik had dan een kans om te kun nen landen. De manoeuvre gelukte bijna. He laas had ik echter pech, want een der wie ken van den z.g. molen raakte nog juist de achterzijde van de autobussen. De wiek brak af en vloog zeker 25 meter weg. Het toestel klapte weg en sloeg tegen het hek, dat de vliegheide omzoomt, zoo goed als te pletter. Niettemin konden wij beiden ongedeerd de kist verlaten. Was de manoeuvre gelukt, zoo besloot de heer Schmidt Crans, dan had ik kunnen landen op den weg voor het genoemde liuis en was alle normaal verloopen. Het dak van de autobussen werd vernield, doch geen der inzittenden werd gewond. Handelsonderwijs wordt wettelijk geregeld. Opheffing van H. B. S. met 3-jarigen cursus Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging der middelbaar-onderwijswet. De minis ter zet uiteen dat een regeling van het handelsonderwijs in de middel- baar-oxxderwijswet zeer goed tot haar recht kaxi komen. Naast de Hoogere Burgerschool B wordt mede geregeld de Hoogere Burgerschool A, waarvoor in hoofdzaak het oixdex'w.ijs, dat tot nu toe wordt gegevexx aan die scholen te Amsterdam, Rotterdam, Haarlem, Utrecht, en Groningen als type dierxt. Naast de harxdelsdagscholen worden in het ontwerp de handelsavondscholen gesteld De wet stelt te diexi aanzien verschillende criteria. Voorgesteld wordt, de Hoogere Bur gerschool met 3-jarigen cursus op te heffen. De datum 1 September is gekozen als be- gixx der schoolcursussen. Nieuwe rechter in Haarlem. Bij Koninklijk besluit van 4 Juli 1936 is in de vacature-Mr. Th. Maassen tot rechter in de Arrondissemexits Rechtbank te Haarlem benoemd Mr. J. H. P. E. Mijssen, thans sub stituut-griffier bij de Arrondissements Recht bank te Breda, waartoe hij op 1 Februari 1930 benoemd werd. Op vrachtauto onwel geworden Na IS1/: uur gewerkt te hebben. In den afgeloopen nacht to half twee zagen twee politieagenten een tractor met aanhang wagen slingerend over de Gi-oote Markt rijden. Zij gelastten den bestuurder te stoppen. Het bleek een 32-jarige arbeider uit Woensdrecht te zijn. Plotseling werd hij onwel en zakte in eik-aar. Na eenigen tijd kwam hij bij en deelde toen aan de politie mede. dat hij van 's mor gens zeven tot 's avonds zes uur bij de ovens in een steenfabriek had gewerkt. Toen was hij op den tractor gestapt om een vracht van 7500 K.G. boonen van Woensdrecht naar Alkmaar te rijden. Om beurten had hij met zijn vader het gevaarte bestuurd. De jonge man was door vermoeidheid overmand. De inmiddels ge waarschuwde Ongevallendienst was spoedig aanwezig, maar behoefde geen dienst meer te doen. De vader heeft het" vrachtje verder ge reden. Eerst zijn de muggen ons komen belagen In hun millioenen op den afsluitdijk. Toen kwam de rups een stuk Noord-Brabant plagen. De oorworm gaf daarna van plaaglust blijk. De krekel kwam Zeeuwsch-Vlaanderen be dreigen, En nu is daar de kakkerlak aan 't woord. Wat zal ons land dan nog voor plaaggeest krijgen, Die ons gewas en onze rust verstoort. Het is een gi-oeizaam jaar, valt op te merken. Voor klein gedierte in ons vruchtbaar land, Of plagerij moet erg aansteeklijk werken Bij den insect- en ondei'kruipselstand. Zoo'n reeks van plagen heeft nog nooit tevoren, Ons land bezocht in zulk een korten tijd. Of plachten wij er nooit zoo van to hooren, Omdat men minder aandacht schonk aan 't feit? Wanneer er honderd kakkerlakken plagen. Maakt mexi er dan te gauw tienduizend van? Het is een feit, dat men in onze dagen, In 't algemeen wat overdrijven kan. Maar zelfs wanneer men niet heeft over dreven, En het als plagen werklijk ondervond. Datx vind ik nog, dat wij gelukkig leven. Op ons dan dubbel „dierbaar" stukje grond. P. GASUS. Radiodistributie Haarlem. Wil er een van service spreken, Dan bedoelt hij toch subiet, Al hetgeen de distributie Zoo al aan haar leden biedt. NIEUWE GRACHT 5 TELEF. 10010. (Adv. Ingez. Med.) Auto licht tram uit de rails. Ernstige botsing te Laren. Twee personen zwaar gewond. Dinsdagmiddag om even over half vijf is op hel kruispunt Hilversumsche wegRijks straatweg te Laren een taxi uit Nijmegen, bestuurd door den chauffeur H. van Eek tegen een motorwagen van de Gooische tram gereden. De taxi die in de richting Amersfoort reed, naderde met groote snel heid het gevaarlijke kruispunt, waar gelijk tijdig de motorwagen van de tram, die van Laren kwam, ging passeeren. De signalen, die de bestuurder van de tram gegeven heeft zijn blijkbaar door den taxi-chauffeur niet gehoord. Hij zag den motorwagen althans pas op het laatste oogenblik. De chauffeur heeft nog getracht naar rechts uit te wijken, doch de aanrijding was onvermijdelijk. Met een hevigen slag botsten beide voertuigen tegen elkaar. De tram werd uit de rails ge licht en bleef zwaar beschadigd op dexx weg staan. Van de taxi waren slechts brokstuk ken over. De chauffeur had eenige bloedende snijwonden opgeloopen en klaagde over pijn in den rug. Erger waren everxwel de beide passagiers de gebroeders Jaxxsen resp. eige naars van Hotel Jansen en „de Nieuwe Ker seboom" te Nijmegen en exploitant van het Luxxapark te Amsterdam, er aaxx toe. De heer Jansen uit Nijmegen raakte be kneld erx sloeg met het hofd togen de voor ruit van den wagen. Met eexx schedelbasis- fractuur -en inwendige knezingen is hij in het St. Jans-ziekenhuis te Laren opgenomen. Zijn broer had diepe wonden aaxi het gelaat opgelopen en werd eveneens naar het zieken huis vervoerd. Het tramverkeer ondervond eenigen tijd vertraging. H. JONKMAN f Hier ter stede is in zijn woning plotseling overleden de heer H. Jonkman, oud-hoofd der openbare school te Foxhal (gemeente Sappe- meer) Hij bereikte den leeftijd van ruim 70 jaren, waarvan hij er 7 met pensioen te Haarlem doorbracht. Hier was hij jarenlang vice-voorzittor vaxx de subcommissie Haaxdem van het Onder steuningsfonds van 't N. O. G. In zijn vroegere standplaats vervulde hij tientallen jaren een functie in 't N.O.G.-be- stuur. De begrafenis heeft Woensdag op de be graafplaats aan de Klevexdaan plaats. STATENLID VERLAAT DE N.S.B. EINDHOVEN, 7 Juli. De heer G. Sengers te Eindhoven heeft medegedeeld, dat hij ont slag heeft genomen als lid van de N.S.B. en zijn zetel in de Staten van Noord-Brabant ter beschikking van deze beweging heeft ge steld. Zijn opvolger op de lijst is de heer J. Dibbits, industrieel te Breda. De heer Sengers heeft hiermede het voor beeld gevolgd van zijn vroeger mede-lid, den heer Van der Grinten te Asten, die einde Mei zijn N.S.B.-zetel ter beschikking stelde. Op volger van laatstgenoemde zou zijn de oud fabrikant Swinkels uit Helmond, die evenwel sedert lang in Antwerpen woont. Indien het hem tengevolge van dit buitonlandsche domi cilie niet mogelijk zou zijn, een statenzetel in Nederland te bezitten, dan is aan de beurt de heer J. Vroegindewey- Gedurende het eerste halfjaar 1935 werden in Haarlem's Dagblad advertenties van Vraag en Aanbod geplaatst. In het eerste halfjaar 1936 waren het er Zoo blijft de stijging zich van jaar tot jaar voortzetten. Profiteert U bij voor komende gelegenheid ook van het succes der „Groentjes" I -3 regels 30 cent. Elke regel meer 10 cent. EXAMENS. Bij de Espex-anto-examens Komitato zijn geslaagd voor examen A: Te Bennebroek mevr. G. v. AxxdelNie'burg en de heer Dr. P. L. v. Andel; te Bentveld mej. M. C. W. Tielrooy; te Beverwijk de heeren B. M. Hilgersom, J. G. A. M Labohm, F. M. de Lange en P. J. Wever; te Haarlem de heer J. van Horick, J. Spruit, C. Tie- meijer en G. van der Veldt; te Heemstede mej. M. Akerboom; te Hillegom mej. J. A. Mailand en de heer J. H. Spilker; te Lisse mej. A. J. v. Schooten, mej. M. A. Barrxhoorn en de heer C. J. van Zeist. (Adv. Ingez. Med.) Dantzig's Senaat neemt maatregelen tegen de oppositie. pag. 4 Tsjitsjerin, oud Russisch volkscommissaris van buitenlandsclie zaken, is overleden. pag. 4 Door het zware onweer zijn Dinsdagmiddag vijf mensclien gedood. pag. 3 De Tweede Kamer keurt het crediet voor werk verruiming goed. pag. 3 De liandelshoogescholen krijgen een wette- lijken grondslag. pag. 3 De goudvoorraad der Ned. Bank is met f 17 millioen vermeerderd. pag. 3 Hoe Haarlem en omgeving door het onweer geteisterd zijn. pag. 6 Met ingang van 29 Juli a.s. wordt het ge automatiseerde telefoonnet te Haarlem uit gebreid. pag. 1 De nieuwe brug bij Schiphol is geopend. pag. 8 ARTIKELEN ENZ. Jhr. dr. B. de Jong van Beek en Donk: Onrust barende symptomen te Genève. pag. 4 J. H. de Bois: Haarlem's Kunstbezit. pag. 3 C. J. Groothoff: Het Olympisch voetbal-tour- nooi. Daa 2 H. D. Vertelling. Elizabeth M. Balies: Zijn jongen. pag, De burgerlijke stand van Haarlem is opge nomen op pag. 7 Uitbreiding automatiseering telefoonnet. Met ingang van 29 Juli a.s. Automatische interlocale verbinding met zeven plaatsen in den omtrek. Met ingang van 29 Juli a.s .zullen de aangeslotenen in het locale telefoon net Haarlem in staat zijn zonder tus- schenkomst van een telefoniste ver bindingen tot stand te brengen met abonné's in de telefoonnettexx Benne broek, Hillegom, Lisse, Noordwijker- hout, Santpoort, Sassenheim en IJmuiden. Daarmee zal opnieuw een schrede zijn afgelegd op den weg, wel ke leidt naar de voltooiing van het groote plan der automatiseering van het Nedcrlandsche telefoonstelsel. Ten behoeve van dit plan is ons land ver deeld in 20 telefoondistx-icten, welke alle den naam dragen van de belangrijkste stad in hun gebied, alwaar zich de belangrijkste centrale van het district, de z.g. districtscentrale be vindt. Rondom deze districtscentrale zijn in ieder district een aantal knooppuntcentralen gegroepeerd welke door rechtstx-eeksche lijnen met de districtscentrale verbonden worden Deze knooppuntcentralen vormen op hun beux-t het middelpunt van een aantal eindcen- tralen, zoodat een trapsgewijs stervormige op bouw ontstaat. Iedere centrale wordt aange duid door een z.g. „kengetal" van drie cijfers, voox-afgegaan door een K (welke gelijk is aan de nul op de nummerschijf). Het eerste cijfex- van het kengetal duidt aan in welk district de centi-ale gelegen is, het tweede cijfer geeft aan tot- welk knooppunt of sector hij behoort, tor wijl tenslotte aan het derde cijfer te zien is met welke eindcentrale mexx te doen heeft. Nemen wij als voorbeeld het district Haar lem, dat zich uitstrekt van Castricum tot Sas senheim met inbegrip van den Haarlemmer meerpolder. Het draagt het nummer 5 zoodat dus de kengetallen van alle centralen ixx dit district met een vijf beginnen. Behalve de districtscentrale Haarlem (K 500) zullen op 29 Juli a.s. de volgende kixooppuntcentralen in bedrijf zijn: Hillegom (K 520), Lisse (K 530) IJmuiden (K 550) en Santpoort (K 560) bene vens de eindcentralen: Bennebroek (K 502) Sassenheim (K 532) en Noordwijkcrhout (K 533). Aan het kengetal van Sassenheim bijv. is duidelijk te zien dat deze centrale is gelegen in he district Haarlem (de 5), dat hij behoort tot de sector Lisse (de 3) terwijl de 2 aangeeft het rangnummer van de eindcentrale in dezen sector ter ondex-scheiding van den eveneens tot den sector Lisse behoorende eindcentrale Noord wij kerhout (K 533). Zooals wel bekend zal zijn is het volautomatische verkeer txxs- schen deze centralen onderling en vaxx deze xxetten naar Haarlem reeds enkele jaren in bedrijf. De vraag kaxi gesteld worden waarom het volautomatische verkeer van Haarlem uit naar deze netton tot dusverx-e nog niet moge lijk was. Dit wordt duidelijk als men bedenkt dat de centrale te Haarlem, die op 23 Januari 1925 in dienst ging, gebouwd werd in een tijd dat niemand nog aan automatisch districts- verkeer dacht. De belangrijkste organen ixx deze centrale, de z.g. registers werden inge richt voor het gebruik van telefoonnummers 'oestaaixde uit 5 cijfers. Voor het districtsver- keer worden echter heel andere eischen ge steld waaraan deze registers niet kondexx vol- doeix zoodat ze door eeix modex-ner type (het zijxx zeer vernuftig uitgedachte en belangrijke apparaten) moesten worden vervangen, het geen een zeer omvangrijk en tijdroovend werk is, te meer daar het bedrijf er niet den minsten hinder vaxx mocht ondervixxden. Voor het inkomende verkeer waren lang niet zoo ingrijpende wijzingen xxoodig, waardoor dit veel eerder in bedrijf kon worden genomen. Tevens valt te bedenken dat voor het uitgaan de volautomatische verkeer maatregelen ge- xxoxxxeix moestexx wordeix om te zorgen dat de tijdsduur van de gesprekken en de tariefklasse waartoe zij behoorexx, geregistreerd worden. Immeixs is door het vervallen van de tusschen- komst van een telefoniste de xxxogelijkheid ver dwenen, een exx axider door haar op een ge- sprekkenbriefje te laten xxoteeren. De oplos sing is hierin gevonden dat men de kosten van volautomatische interlocale gesprekken laat registreerexx op de gesprekkentellers welke ook de locale gesprekken aangeven. Zooals be kend. kost eeix locaal gesprek 2 cexxt waarbij de teller éénmaal aanslaat. Voor een gesprek HaarlemBennebroek, dat 6 cent per 3 minu ten kost slaat de gespx-ekkenteller nu 3 maal aaix, hetgeen zich herhaalt wanneer het ge sprek langer dan drie minuten duurt.. Tien seconden voor het verstrijken van de zen termijn wordt men echter gewaarschuwd door een korten zoemtoon. Hetzelfde gebeurt wanneer de tweede, en waxxneer de derde ter mijn van 3 minutexx verstrijkt. Na 9 minuten wordt het gesprek echter ver broken, dus eveneens nadat 10 seconden van tevorexx een waarschuwingssignaal geklonken heeft. Voor een gespx-ek Haaiiem-Sassenheinx, dat 20 cent per 3 mixxuten kost, worden de ge- sprekkosten op analoge wijze geregistreerd: echter zal nu de teller per 3 minuten lo maal aanslaaxx Hoe komt de verbinding tot stand? Hoe brengt men nu een volautoma tische verbinding, bijv. met 4511 in IJmuiden. tot stand? Men begint met in de interlocale naamlijst het kengetal van IJmui den op te zoeken. Dit is K 550. Men neemt nu de telefoon van den naak. wacht op den zoemtoon en kiest K350, waarbij de K (gelijk aan de nul) voor al niet vergeten mag worden. Wan neer dit gebeurd is wacht men op nieuw op een zoemtoon, ditmaal een Het woord is aan.... Ernest Renan: Helaassinds de schep- ping der wereld heeft men nog geen beminnelijke natie ontmoet. hoogen toon. Eerst daarna kiest men het nummer van den aangeslotene, dien men bereiken wil. in dit geval dus 4511. Ten teeken, dat de opgeroe- pene gebeld wordt hoort men met re gelmatige tusschenpoozcn een hoogen toon. Is de opgeroepene in gesprek dan wordt een snel onderbroken 'xoo- ge toon gehoord. Men legt dan :1e te lefoon weer op den haak en probeert na eenigen tijd opnieuw. Het aanslaan van den gesprekkenteller vindt niet plaats onmiddellijk nadat het ge sprek tot stand is gekomen, doch eenige se- coixdexx later. Dit is gedaan om een oproeper die abusievelijk een verkeerd nummer gekozen heeft, de gelegenheid te geven het gesprek onmiddellijk weer te vei'breken, waardoor het ïxiet geteld wordt. Op 22 Juli reeds een begin van verandering. De invoering van het automatisch uitgaan de districtsverkeer maakt het ook noodig dat er veranderhxg komt iix de xxummers welke tot dusver gebruikt werden voor het aanvragen vaxx gewone intoxdocale gesprekkexx en voor het opgevexx van telegrammen n.l. 0 resp. 97. Immers de K 0) zal voortaan de beteeke- nis hebben dat men eexx niet-locaal gesprek wil voeren. Achter deze K behooren dan nog eenige cijfers te volgen, welke aangeven welk soort gesprek mexx daix wel wil voeren. Voor het aanvragen van gewone interlocale gesprek ken zal men dan ook binnenkort K 00 moeten kiezen en voor het opgeven van celegrammen K 09. Deze verandering vindt x~eeds 22 Juli a.s. plaats, dus. een week vóór de invoering van ixet uitgaaxxd districtsverkeer. Het is van veel belang dat men hierop let, aangezien daar door vertragingen ixx het totstandkomen der verbindingen vermeden worden. Plannen voor de toekomst Tenslotte kan nog medegedeeld worden dat in de ïxaaste toekomst de indienststellixxg ver wacht kaïx worden vaix de knooppuntcexxtx'ale Beverwijk met zijix eiixdcentralen Wijk aan Zee, Heemskerk. Uitgeest en Castricum en van de Centralen iix den Haaxdemnxermeerpolder, terwijl Santpoort, dat tot dusvex-re een onder deel van het telefoonnet Haarlem vormde, met ingang vaxx 29 Juli a.s. een zelfstandig ixet zal wordeix (kengetal K 560). Daarmede zijn echter de plannen van den teelfooixdienst nog lang' niet uitgeput. In de eerste helft van 1937 zal het mogelijk wor den voor alle abonnés van de automatische netten in het district Haarlem volautoma tisch de aangcslotenent te kiezen in vrijwel het geheele district Amsterdam (omvattende de stad Amstex-dam, het Gooi en de Zaan streek) benevens de stad Alkmaar. In om gekeerde richting zal hetzelfde mogelijk zijn met uitzoixderixxg van de aangeslotenen op het net Amsterdam, die voorloopig nog niet zelf verbindingen met andere netten tot stand zxxllen kunnen brengen. In den uit eindelijken toestand zal het voor aangeslo tenen in het district Haai'lem zelfs mogelijk zijn. alle aangesloteixen in de districten Am sterdam. Alkmaar. 's-Gravenhage, Rotter dam. Utrecht. Arnhem, 's-Hertogenbosch en Zwolle volautomatisch te bereiken, d.i. dan pl.nx. 75 pet. van het totaal aantal telefooxx- abonnés iix Nederland. De boodschappendienst. De boodschappendienst zal al van heden af ook gelden voor de omliggende netton: Ben nebroek, Hillegom, Lisse. Sassenheim, Noord wij kerhout. IJmuiden. Santpoort. Maar hier voor moet dan gekozen worden K 0 8. Voor Haai-lem blijft voorloopig nog hetzelf de nummer gelden. De heer H. J. Uges. waarnemend Hoofd van het Telefoondistrict alhier, was heden. Woensdagmorgen, zoo vriendelijk, over een en ander college te geven" voor persverte genwoordigers. Na afloop van de uiteenzettingen werden eenige proefgesprekken gevoerd, die alle uit stekend slaagden, zoodat hier inderdaad van een belangrijke vei-betering mag gesproken worden. SAMENZWERING TEGEN KOLONEL BATISTA? HAVANNA. 8 Juli (Reuter). Hier zijn talrijke arrestaties verricht. Naar de politie mededeelt, staat deze actie in ver band met de ontdekking van een samenzwe ring tegen kolonel Batista. 25 JAAR BIJ DE POLITIE. Op 21 Juli hoopt de heer G. de Wilde, agent van politie alhier, den dag te herdenken dat hij vijf en twintig jaar in diexxst van de Po litie zal zijn. Receptie zal worden gehouden ten zijne huize. Schalkwijkerweg 47, des voormiddags 10 uur tot 12 uur en des namiddags 2 uur tot 4 uur.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1