HJD VERTELLING ^WEERBERICHT OPEKTA WEDSTRIJD Het Olympisch Voetbaltournooi. W PEN'S DAG S TULI 1936 HAARLE M'S DAGBLAD 2 Twee inbrekers verdronken? Bij achtervolging in den Rijn gesprongen. In den nacht van Zondag op Maandag werd de winkelier Verhoef te Driel (Over. Betuwe) tegen half 4 gewekt door het luide blaffen van zijn hond. Hij stond direct op en zag door het raam van zijn slaapkamer, dat twee mannen op het erf rondscharrelden en bezig waren een partij klompen voor ver voer gereed te maken. Ook hadden zij zich reeds een nieuw dekzeil toegeëigend, zoo meldt het Alg. Handelsblad. Toen Verhoef alarm maakte, was weldra de geheele familie op de been en begon de vervolging van de twee dieven, die intus- schen reeds het hazenpad hadden gekozen. Een der zoons van Verhoef vervolgde de mannen per rijwiel en zat hen vlak op de hielen. Toen hij een van hen wilde grijpen, draaide deze zich plotseling om en loste eenige schoten op hem. Door dreigen met revolvers wisten de vluchtelingen hun ach tervolgers op een behoorlijken afstand te houden. Zoo kwamen de dieven op de Uitwaarden, waar zij zich eenigen tijd schuil hielden in een wilgenboschje. Door de familie Verhoef en de inmiddels gearriveerde politie werd dit boschje omsingeld, doch niettemin wisten de dieven nog te ontvluchten. Wat toen ver der c^beurd is kan nog niet met zekerheid worden gezegd, maar enkele visschers, die in den morgen probeerden een vischje te verschalken, hebben een sensationeel ver haal gedaan. Zij zaten aan den Rijn te visschen. toen zij opgeschrikt werden door twee mannen, die regelrecht in hun richting kwamen rennen. Toen deze mannen de visschers in het oog kregen, sloegen zij direct een andere rich ting in en sprongen pardoes in den Rijn. De stomverbaasde visschers zagen daarna nog eenige keeren hun hoofden boven het wa ter uitsteken, maar hebben niet gezien, dat zij aan wal gingen. Daar men niets meer van de mannen heeft gevonden, vermoedt men, dat zij verdronken zijn. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen 7.36 7l8 Berlijn 59.21 Parijs 9.73 3/8 Brussel 24.81 Zwitserland 48.05 3/4 Kopenhagen 32.91 1/4 Stockholm 38.01 1/4 Oslo 37.03 3 4 New-York 1.46 3/4 Madrid 20.18 Praag 6.10% FAILISSEMENTEN. De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft de volgende faillissementen op 7 Juli uitgesproken 1. G. F. Wilhelmus, meubelmaker wonende te Hillegom, Meerstraat 29. Curator mr. C. Blankevoort, alhier. 2. H. J. de Loor, winkelier in meubelen, wo nende te Haarlem. Lange Veerstraat 34. Curator mr. J. A. P. C. ten Bokkel. alhier. 3. L. Verpoorten, timmerman, wonende te Haarlem. Nauwe Geldelooze pad 24. Curator mr. S. Groen, alhier. 4. N. V. Aannemingsbedrijf v.h. J. v. d. Bosch en Zn., gevestigd te Hillegom, Meerstraat. Curator mr. W. G. J. Veenhoven, alhier. 5. J. Meester, bloemist, wonende te Haar lemmermeer. Aaimeerderdijk 257. Curator mr. F. J. D. Theyse. alhier. 6. Dirk Rebel, hotelhouder, wonende te Haar lemmermeer. Schipholdijk 93. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog, alhier. 7. N„ F. Raap, groentehandelaar, wonende te Haarlem, van Marumstraat 26. Curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis, al hier. Rechter-commissaris: Mr. E. J. W. Top. Op grond van verzet is vernietigd het fail lissement van: H. A. A. Boogaard, schoenma ker. wonende te Haarlem. Curator mr. B. Slingenberg, alhier. Opgeheven zijn de faillissementen van: 1. H. Koning, winkelier in visch. wonende te Haarlem. Spaarnwouderstraat 57. Curator mr. H. A. M. Smits, alhier. 2. T. Heyselaar. groentenboer, wonende te Haarlem, Pieter Maritzstraat 22 rood. Curator mr. Verlooy. alhier. 3. W. van Hoff, landbouwer, wonende te Heemskerk. Oosterstreng 49. Curator mr. W. Veniet. alhier. 4. P. Hagenaar, bakker, wonende te Zaan dam, van Wessemstraat 107. Curator mr. H. C. M. Dekhuyzen te Zaan dam. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der eenige uitdeelingslijst de faillissemen ten van: 1. H. van der Straat, chauffeur, wonende te Haarlem. Rijksstraatweg 253. Curator mr. L. G. van Dam, alhier. 2. J. G. Kuyten. winkelier in verlichtingsar tikelen. wonende te Haarlem. Groote Hout straat 147 a. Curator mr. J. G. Bettink. alhier 3. H. Velleman, koopman en handelaar in heerenkleeding, wonende te Haarlem. Curator mr. W. Veniet. alhier. 4. J. H. J. Kimmenaede, bleeker, wonende te Haarlem. Kamperstraat 22. Curatrice: mevrouw mr. E. R. J. Scheltema- Conradi. alhier. 5. P. J. Regeer, hotelhouder, wonende des tijds te Volendam. thans te Amsterdam. Curator mr. H. Bogaardt te 's-Gravenhage. 6. Conrad Roozen, bloembollenhandelaar, wonende te Hillegom. Curatrice mej. Mr. C. H. Deknatel, alhier. AGENDA WOENSDAG 8 JULI Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Vliegende Dui vels". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Het leven van Louis Pasteur", geprolongeerd. 2 30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Onze kleine meid". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De huurling". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 9 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling 3—4 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, s middags en des avonds Zandvoort: Raadsvergadering. Aan vang 7.30 uur. Middenstandsbond congres- seert te Delft. „Kuddegeest zal de wereld niet vooruit helpen!" Openingsrede van den heer Schürmann. Dinsdagmiddag tegen twee uur werd in de Stads Doelen te Delft het 33ste nationale con gres van den Kon. Nederlandschen Midden stands Bond geopend. Na een welkomstwoord namens de ontvangende vereeniging. de Delft- sche Handelsvereeniging. sprak de bondsvoor zitter de heer Ed. G. Schürmann zijn openings rede uit. Nog steeds, zoo zeide spreker, belemmert de autarkie van verscheidene landen onzen uit voer. met als gevolg groote werkloosheid in bijna alle takken van bedrijf, dalende koop kracht en te zwaar drukkende lasten, welke niet, meer in overeenstemming zijn met den huidigen toestand. Vele, eenmaal goed rendee- rende zaken, zijn voorgoed ten onder gegaan, omdat herstel te lang uitbleef en vakkennis, ijver en werkkracht niet konden verhinderen, dat door het steeds dalen van den omzet het bedrijfskapitaal werd ingeteerd. Een stap in de goede richting zou het reeds zijn, wanneer men zich in Nederland wat meer vertrouwen in de toekomst ging inprenten, zijn geld minder krampachtig vasthield, en die aankoopen deed en die werkzaamheden liet verrichten, welke op een bepaald moment noo- dig zijn. Hierdoor zou meer geld in circulatie komen, waarvan een ieder, de fiscus incluis, profijt zou kunnen hebben. Hèt algeheel herstel der volkswelvaart zal zoowel in Nederland als in de ons omringende landen niet plotseling, maar geleidelijk moeten komen. Ofschoon niet blind voor de nadeelige gevolgen en de ontwrichtende werking der ons door het buitenland opgedrongen crisismaat regelen, moeten wij, aldus spreker, toch in vol vertrouwen in een betere toekomst, voortbou wen op de thans wel geschokte maar toch nog altijd houvast biedende grondslagen van ons volksbestaan. Vertrouwen! Ook in het organisatieleven is het een onmisbare voorwaarde tot daadkracht. Een volledig herstel kan slechts internationaal worden tot stand gebracht en ons land is daar in geheel afhankelijk van de ons omringende landen. Wat baat het, of de Staat hier en daar een kleine verlichting van lasten brengt, wanneer de gemeentebesturen dadelijk gereed staan om die verlichting ongedaan te maken door nieu we heffingen of verhooging der bestaande? Tarieven van gas, water en electriciteit moe ten matig worden berekend, omdat deze diensten door het bedrijfsleven niet uit weelde worden benut, maar voor de uitoefening van het bedrijf noodig zijn. De tarieven der be drijven als sluitpost van de begrooting te be schouwen om met dat geld andere, dikwijls minder noodzakelijke uitgaven te bestrijden, is uit den booze en geheel in strijd met den oorspronkelijken opzet der gemeente-bedrijven. Het is een der eigenaardige ken merken van dezen tijd, vervolgde de heer Schürmann, dat hoe langer hoe meer de individualiteit plaats moet maken voor den kuddegeest. Deze zal de wereld, niet vooruit brengen. De vooruitgang is te allen tijde te danken geweest aan topprestaties van den ondernemenden enkeling, zoowel op wetenschappelijk als op technisch ge bied. De collectiviteit is de slooper, de bouwer is de enkeling! Spreker wees ten slotte op de noeste wer ken van de centrale middenstandsorganisatie en deed daarbij ook een krachtig beroep op nog grootere aaneensluiting. Vervolgens lichtte mr. dr. E. Tekenbroek te Wassenaar zijn praeadvies over prijshandha- ving bij merkartikelen toe. Nadat hierover ge discussieerd was, werd de volgende resolutie aangenomen: Het congres, van oordeel, dat bij een merk artikel een vastgestelde detailverkoopprijs be hoort, welke in de praktijk moet kunnen wor den gehandhaafd ter voorkoming van onder mijning van de bestaansmogelijkheid van het bonafide middenstandsbedrijf. Noodigt het hoofdbestuur uit gehoord den bondsraad, met inachtneming van het alge meen belang, de totstandkoming dier maat regelen te bevorderen, welke tot een spoedige verbetering van den bestaanden, onhoudbaren toestand kunnen leiden. Tot besluit van den eersten congresdag hield de heer F. L. v. d. Leeuw, directeur van het bondsbureau een inleiding over organisatie en publiekrechtelijke vertegenwoordiging van het bedrijfsleven. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllM ■BgW3MB!MI Zijn jongen. Huug was alles voor hCTn, Nooit had hij kunnen denken dat een kind zooveel voor je kon beteekenen. Vroeger was hij alleen ge ïnteresseerd geweest in kinderen als het zijn modellen be trof, dan lachte en praatte hij wel graag met hen. tracteerde ze na afloop van het poseeren, maar na zijn groote verdriet, toen hij alleen gebleven was met Huugje. toen had hij begrepen wat een kind voor je zijn kon. En Janinca die er zoo weinig om gegeven had dat ze het verlaten kon Janinca! Hoe was het mogelijk dat een-vrouw geen Moeder kon zijn? Eigenlijk was ze ook weinig vrouw, want getuigde haar tegenwoordig bestaan van vrouw-zijn? Was het niet eerder een vlinderleven dat ze leidde? Een juist begrip kon hij er zich niet van maken, hij stelde zich voor dat ze van de eene stad naar de andere trok, hier méér. daar minder gevierd als prima ballerina aan kleinere theaters en hoe ze altijd wel iemand zou hebben om haar wat luxe te be zorgen. Janinca was mooi! Wat was hij ge lukkig met haar geweest of had hij het zich alleen verbeeld? Maar ze was toch al tijd zoo lief! Wanneer hij haar. ook zelfs als ze moe was en naar rust verlangde, als mo del begeerd had, dan had ze altijd toege staan dat hij haar opnieuw liet poseeren. Hoe dikwijls en hoe verschillend had hij haar niet geschilderd! Het verveelde hem nooit! Intens genoot hij van het werk en het stille samenzijn. Hoe had hij haar veraf good! Als bloemenmeisje had hij haar zoo dikwijls uitgebeeld. Als één van God's heilige engelen had hij haar gedacht en dit doek was goed geworden, in goud-groen licht kwam haar wezentje waarlijk als iets boven- CENTRALE TANDHEEL KUNDIGE KLINIEK KENAUPARK 26a, HAARLEM, TELEF. 12644 SPREEKUREN lederen werkdag 9—11 en ZATERDAGSMIDDAGS geen spreekuur. 1—2 uur. DINSDAGSAVONDS 6.3U—8.30 U. (Adv. ingez. Med.) De Bilt voorspelt t Matige, tijdelijk afnemende Weste lijke tot Zuidelijken wind, tijdelijk op klarend, later weer kans op regen of onweer, aanvankelijk koeler. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 75 gr, F. 61 gr. F. 75 gr. F. De ondiepe secundaire depressie die giste ren over ons land en zijn omgeving lag. heeft buitengewoon zwaar onweer veroorzaakt, waarbij te Amsterdam 59 m.M, regen viel, waarvan 42V2 m.M. in een half uur tijds. iets wat op een zelfde plaats slechts een maal in 250 jaar voor komt. Ook Parijs meldt 51 m.M. regen. Op het onweer is een drukstïjging uit het Zuiden ge volgd. terwijl de secundaire naar Oost- Duitschland trok. maar ten westen van Ier land vertoont zich een nieuwe secundaire. De depressie in het noord-oosten nam af, de hoofd-depressie bij IJsland is weinig ver anderd. Om het Kanaal en op de Noordzee waait het krachtig uit zuid-west tot west. Zuid- Frankrijk heeft nog weinig wind met zwaar bewolkte lucht. Bijna overal is de temperatuur gedaald. Op de Britsche eilanden klaart het weer tijde lijk op, in Schotland valt nog regen. Oost-Duitschland en Zweden hebben nog zeer warm weer. I11 Duitschland zal echter het onweer heden afkoeling brengen. In Noord-Scandinavië valt regen en is de temperatuur onder normaal. Na tijdelijke opklaring, neemt hier te lan de de kans op regen of onweer weer toe. BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging vooruit. 760 m.M. 760 m.M. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. AANBESTEDING NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Uitslag van de op 7 Juli 1936 gehouden openbare aanbesteding van bestek no. 1535 hs. betreffende: Laagste inschrijver van het dempen van twee spoorweghavens op het goederenstation Oostenburgergracht nabij den Cruquiusweg te Amsterdam met bijkomende werken. a. 'als aann. geheel vrij is in keuze werk lieden en levering zand: b. als zand van de Mij. wordt betrokken, en per spoor wordt vervoerd en aannemer vrij is in keuze werklieden: c. indien aannemer vrij is in keuze zand doch verplicht is hoofdzakelijk Amsterdam- sche werklieden te gebruiken: d. indien zand betrokken en vervoerd wordt als onder b. met verplichting werklieden als onder c. Laagste inschrijver is: K. Scheffer te Haar lem: voor a. 20.880; b. 28.380; C. 20.980; d. 28.880. W CONTANT! DOE MEE AAN DEN VAN 6-16 JULI Deelname-formulieren gratis.bij Uw winkelier of drogist. Ned.Öpekia Mij.; Singel 4Ó0, Tel. 37059,Amslërclam C. (Adv Ingez. Med.) minimum aardsch uit. Het glanzende kastanjerood haar Hij had haar het laatst als Madonna ge zien. Ze was toen nog mooier geweest dan anders. Na de geboorte van het kind was ze teer gebleven, leek ze heel jong. Met totale overgave had hij gewerkt aan dit stuk, koortsig, als in een droom en als uit een droom was het dat hij ontwaakte, toen hij op den dag, dat het klaar gekomen was, Ja ninca uit zijn leven geglipt zag. In een paar regels, die daar lagen, waar anders een paar lieve woorden een aanwijzing gaven als ze voor eenige uren uit was en hij intusschen naar huis kon komen, stond dat ze Huugje bij vrinden gebracht ljad, waar hij hem moest afhalen en dat zij zelf al vrij ver weg zou zijn als hij die woorden las. Hij moest niet denken dat ze ongeluk kig bij hem geweest was, maar een drang, sterker dan al het andere was in haar, het zwerven. Ze begon haar leven weer waar ze het geëindigd had vóór haar huwelijk. Als verdoofd had hij gezeten hoelang? Toen had hij het kind gehaald. In zijn armen had hij het terug gebracht en terwijl het lief lachte had hij het vóór zich op ta fel gezet. Gekreund en gesnikt had hij met zijn hoofd tegen het kleine lichaampje. Het jongetje had met de handjes door zijn lange haar gewoeld en het had geroepen zijn vroolijke kindergeluidjes van: .Pa-Pa-Pal" En toen had de vader begrepen, dat hij nu alles moest zijn voor dit heerlijke jonge le ven dat hem, zelfs in de eerste oogenblikken van zijn nood en ellende, begon te troosten. Janinca teruggeroepen? Waar had hij haar moeten zoeken en als hü haar vond wat dan nog? Sindsdien was hij vader en moeder geweest voor het kleine manneke Dit alles overdacht hij terwijl hij den jon gen tegen zijn arm liet leunen en z'n hoofd stutte omdat de trein zoo schokte. Huug was moe. zelf was hij ook moe. Ze hadden een langen dag bij zijn ouders doorge bracht en de oude menschen hadden zoo veel gepraat. Samen waren ze op hem los gekomen met hun voortsel. De jongen werd nu te groot om altijd door zijn vader ver wend te worden, hij moest meer met andere kinderen zijn. Ze hadden er met Lies en HET WEER IN HET BUITENLAND. Weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Wind Temperat. in graden Celsius Alg. weerstoestand Richting Kracht Londen (Croydon) West W.Z.W. Z.W. Windstilte Zuidoost matig matig matig matig matig 16 14 22 22 25 licht bewolkt, koel weer zwaar bewolkt zwaar bewolkt licht bewolkt, mooi weer. betrokken. De deelneming van Engeland. Engelsche opvattingen van het amateurisme. elangrijk nieuws op internationaal voetbalgebied is, dat Engeland besloten heeft met een elftal deel te nemen aan het Olympisch voetbaltournooi tc Berlijn. Maar of de deelneming van Engeland aan het Berlijnsche tournooi ten slotte werke lijk van zooveel belang zal zijn als men wel schijnt te denken, zal afgewacht moeten wor den. Voorloopig heb ik den indruk, dat het meer een vriendelijk gebaar is in de richting van het Internationaal Olympisch Comité en een aanmoediging voor dat comité om ook in de toekomst de bestaande amateursbepa lingen te handhaven. Want het betalen van vergoeding voor gederfd loon is en blijft in de oogen der Engelschen een daad, die niet in overeenstemmmg te brengen is met de ama teursbepalingen. Iemand, die financiëel niet krachtig genoeg is om zijn liefhebberij uit eigen zak te betalen, moet dan maar beroeps speler worden, aldus redeneert men in Enge land. Daar er in ons land geen beroepsvoetbal bestaat, zou dat voor zeker 90 pCt. van onze voetballers beteekenen, dat ze alleen zouden kunnen spelen in plaatselijke of gewestelijke bonden, waaraan heel weinig kosten verbon den zijn en dat ze evenmin door oefening on der deskundige leiding hun spel zouden kun nen verbeteren. Immers volgens de Engelsche opvatting zouden ze de kosten van die training dan zelf moeten betalen. Spelers, die de kos ten van hun training niet zelf betalen worden ln Engeland als beroepsspelers beschouwd. Trouwens de geheele opvatting van het ama teurisme op voetbalgebied is in Engeland ge heel anders dan bij ons. Daar geeft het feit, dat men amateur is. den speler een zekere vrijheid. Hij mag spelen voor welke vereeni ging hij verkiest, hij mag zelfs in een enkel seizoen voor verschillende vereenigïngen uit komen. Zoo speelde b.v. Keizer, de doelverde- diger van Ajax, destijds in Engeland als ama teur voor de Arsenal, verder kwam hij voor een amateurvereeniging uit, die op Woensdag haar wedstrijden speelde en stond hij af cn toe nog wel eens voor een andere vereeniging in het doel. Dat een amateur slechts voor een enkele vereeniging mag spelen en dat hij slechts in enkele uitzonderingsgevallen van vereeniging mag verwisselen, dat hij, indien hij eens met een ander elftal een vriendschap- pelijken wedstrijd zou willen meespelen, daar voor de toestemming van zijn vereeniging noo dig heeft, dat zijn allemaal bepalingen, die men in Engeland als volkomen in strijd met het amateurisme zou beschouwen. Het voet bal voor amateurs is in Engeland op een ge heel anderen leest geschoeid dan bij ons. Het wordt daar uitsluitend door plaatselijke of ge westelijke bonden georganiseerd. Over het al gemeen is het eigenlijk meer een tikje wat wij zouden noemen: genoeglijkheidsvoetbal. Het gaat meer om het spel en minder om de pun ten, wat ten slotte ook wel een prettiger sfeer teweeg brengt. Trouwens die felle strijd om kampioenschap of promotie, die bij ons vaak gaat boven het spel, kennen de Engelschen slechts in de groote Football League. I11 ons land en trouwens op het geheele vasteland is de opvatting, dat men steeds moet streven iets zoo goed mogelijk te doen. Vandaar dat men aan de training zooveel aandacht wijden en alle mogelijke moeite doet ons vertegenwoordigend elftal zoo sterk mo gelijk te maken. In Engeland daarentegen zou men een traming als die van onze eersteklas spelers beschouwen als in strijd met het ama teurisme. Langzamerhand komt men daarvan echter wel terug. Een merkwaardig voorbeeld levert het Engelsche lawntennis. Vroeger zou men het belachelijk gevonden hebben, indien een lawntennisspeler, die Engeland zou heb ben te vertegenwoordigen, een speciale trai ning zou doormaken om lichamelijk zoo goed mogelijk in conditie te zijn. Dat liet men aan profs over. Maar men heeft thans wel inge zien, dat men met een dergelijke opvatting ten slotte op den achtergrond geraakt. Dit jaar voor het eerst zijn dan ook de Engelsche in- Bernard over gesproken, die wilden hem ne men tot hij een jaar of zestien was, dan konden ze aitijd weer verder zien. Heusch! zóó werd het een papkind! Ze meenden het goed, de ouwelui! Hij had ze laten uitpra ten. Hij was zelfs onder den Indruk van hun betoog gekomen. „Het was werkelijk over dreven", zeiden ze, „zooals hij met den jon gen was!" Misschien hadden ze gelijk? Toen ze afscheid namen was hij nog niet tot een besluit gekomen. Hij zou het overdenken. „Vader! kom je, ik ben er in!" Het klonk niet zoo vroolijk als anders. Had de jongen toch iets gemerkt van dreigend gevaar of was 't enkel moeheid? Nu stond hij naast het bed. „Hebben we een leuken dag gehad, vent?" Huug zat ineens rechtop. „Was er wat, vader? Waren Opa en Oma eigenlijk boos?" „Nee, jongen, boos niet, alleen bezorgd over jou! Je groeit zoo op zonder andere kinderen!" „Maar op school en buiten zijn toch altijd jongens, vader!" Het klonk bijna smeekend. „Zou je niet graag bij Oom Bernard en Tante Lies in huis zijn?" „Vader!" het was een smartkreet. Hij nam de smalle jongenshand, zei alleen maar: ..Huug, kereltje!" Terwijl hij op den rand van het bed zat. voelde hij hoe Huug, als verlegen, zijn hoofd aanraakte en hij hoorde hem zeggen: „Vader, ik laat je nooit alleen, stuur mij ook nooit van je weg!" Toen was het dat hij zich weer zag op den wreedsten dag van zijn leven met vóór zich het kind, terwijl hij wist dat ze nu verder alles voor elkaar hadden te zijn, Misschien was hij wat zwak voor den jongen, maar ze hadden elkaar en ze konden elkaar niet mis sen. Was dat niet de hoofdzaak? Hij nam het kind in zijn armen als toen en gesmoord, maar, 0. zoo dankbaar met zijn besluit zei hij het: „Goed, dat is afgespro ken! Aan de bezorgde grootouders schreef hij dien avond nog dat hij Huug tot een flink mensch hoopte op te voeden zonder afstand van hem te doen, ELISABETH M. FALIES. ternationale lawntennisspelers gesteld onder leiding van een bekenden voetbaltrainer en wel Whitakker van de Arsenal, die er voor zal hebben te zorgen, dat de spelers lichamelijk volkomen in conditie zijn. dok wat het ama teurvoetbal betreft, zal men in Engeland langzamerhand wel andere wegen gaan be treden. Onwillekeurig stelt men zich de vraag: wat zal het Engelsche amateur elftal te Berlijn wel presteeren? Ik voor mij geloof dat het een teleurstelling zal zijn. De ploeg zal tegen de amateurploegen van Italië, Oostenrijk, Hon garije en enkele andere landen zich wel staan de kunnen houden, doch tegen ploegen als die van Joego-Slavië, Polen en Duitschland zal dat niet gemakkelijk gaan. Trouwens men maakt zich daarover in Engeland blijkbaar ook geen illusies. De deelneming van Engeland zal echter in Duitschland de teleurstelling, dat Nederland niet zal komen, wat verminderen. Merkwaardig is het nog, dat men in Enge land blijkbaar de motieven, waarom Neder land niet naar Berlijn zal gaan, niet goed heeft begrepen. Nederland blijft niet thuis, omdat men niet met een verzwakte ploeg wil gaan, doch alleen omdat het thuis laten van enkele spelers, daar ze niet voldoen aan de Olympische amateursbepalingen, op die spe lers den stempel van het beroepsspel zou drukken, waarmede men niet accoord kan gaan. De K. N. V. B. beschouwt die spelers immers terecht als even zuivere amateurs als hen, die toevallig een betrekking hebben, waarbij het loon in de veertien dagen dat ze in Berlijn zijn, zal doorgaan. Trouwens de houding van den K.N.V.B. is op dit punt heel wat flinker dan die van de F.I.F.A., die m.i. alleen medewerking had mogen verleenen, indien men ook de ama teursbepalingen van zijn leden erkende. Men heeft blijkbaar een vriendelijke houding te genover Duitschland willen innemen, doch daarmede Nederland en waarschijnlijk ook de Scandinavische landen gedupeerd. Engeland heeft reeds eerder aan de Olym pische voetbalwedstrijden deelgenomen. De ploeg won bij de Spelen te Londen in 1908 den eersten prijs en herhaalde dit in 1912 te Stockholm. De Engelschen waren ook in het eerste Olympische voetbaltournooi na den oorlog, in 192o te Antwerpen, van de partij. Ze hebben toen echter de kracht van het con tinentale voetbal zeer onderschat. Ze wisten, dat in 1912 te Stockholm, het reserve-elftal van Denemarken sterk genoeg geweest was om Noorwegen met 7—0 te slaan en trokken daaruit de conclusie, dat ze niet hun sterkste elftal in het veld behoefden te sturen om de Noren te kloppen. Ze zonden dan ook voor den eersten wedstrijd een vrij zwak elftal en spaarden enkele spelers, om die eerst in de latere wedstrijden in het vuur te brengen. Maar tot hun groote ontsteltenis merkten ze al heel spoedig, dat het spel der Noren zóó was verbeterd, dat zelfs het sterkste Engel sche amateur-elftal het niet gemakkelijk ge had zou hebben. Het werd een 3—1 nederlaag, waardoor Engeland naar huis kon gaan, zon der dat zijn beste spelers in het veld waren geweest! Daarna hebben de Engelschen zich verder van deelneming onthouden en ook geen verte genwoordigend amateur elftal tegen de ama teurs van het vasteland laten spelen, omdat men van oordeel was, dat continentale ama teurs eigenlijk slechts verkapte profs waren. Voor een deel hadden de Engelschen daar mede wel gelijk, doch het was verkeerd, dat ze alle landen over één kam scheerden. De deelneming aan de Berlijnsche wedstrijden motiveert men alleen door de omstandigheid, dat hieraan niet kan worden deelgenomen door spelers, die vergoeding van loongemis hebben gekregen of door gerekwalificeerde profs. Men krijgt den indruk, dat er toch wat nauwlettender op de handhaving van deze bepaling zal worden toegezien, dan tot dus ver. Zelfs is de regelingscommissie met en kele leden uitgebreid om de controle op die naleving te kunnen doorvoelen. Eigenaardig is dat b.v. thans uit Duitschland bericht komt dat men Szepan niet in de Duitsche ploeg zal opstellen. Deze speler is n.l. een tijdlang be roepsspeler geweest en later weer als ama teur hersteld. C. J. GROOTHOFF. MARKTBERICHT. PURMEREND, 7 Juli 1936. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 par tijen, wegende 50.000 K.G. Handel matig. Hoog ste prijs 18. Kleine Boerenkaas. 15 partijen, per 50 K.G. met Rijksmerk ƒ18.-; Kleine fabriekskaas, handel matig; Goudsche kaas 1 partij, per 50 K.G. 17.Volvette kaas. per 50 K.G. 21. Boter. Aanvoer 1501 K.G. 1.30—1.39 p. KG. Runderen, aanvoer totaal 559 stuks. Vette koeien, aanv. 245 stuks, ƒ30ƒ60 per stuk, handel matig. Gelde koeien, aanv. 175 stuks, 80140 per stuk, handel matig. Melkkoeien, aanv. 95 stuks, 110190 p. stuk. handel ma tig. Stieren, aanv. 44 stuks, 4248 ct. p. K.G., handel matig. Paarden, aanv. 10 stuks, 60-^/130 per stuk, handel stug. Vette kalve ren, aanv. 86 stuks. 2550 ct. p. Kilo, handel stug. Nuchtere kalveren voor de slacht, anav. 405 stuks, 31 Op. stuk, handel vlub. aanv. 40 5stuks, 310 p. stuk, handel vlug. Nuchtere kalveren voor de fok, 8—13 p. stuk, handel vlug. Vette varkens voor de slacht, aanv. 257 stuks, 3437 p. stuk. handel matig Magere varkens, aanv. 32. stuks, 1323 p. stuk. handel stug. Biggen, aanv. 233 stuks, 612 p. stuk, handel matig. Schapen, aanv. 33 3stuks, ƒ10ƒ22 p. stuks, handel matig. Bokken, aanv. 22 stuks, 314 p. stuk, han del matig. Lammeren, aanv. 579 stuks, 59 per stuk. handel matig. Kipeieren, ƒ2.603 p. 100 stuks. Eenden eieren ƒ2.05 per 100 stuks. Piepkuikens 60 67'ct. per Kilo. Oude kippen en hanen 35—45 ct. per Kilo. Konijnen f 31.50 per stuk. Eenden 15—40 ct. p. stuk. Duiven 40 ct. p. paar. 117 eendeneieren A 1.85. 1012 kippeneieren 260a 2.80. 200 schouwkippen 1.70 s 2.40.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2