Uit het Buitenland Onrustbarende symptomen te Genève. Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom ir— WOE N S D A G 8 JULI 1936 TT A A R I. E M'S DAGBLAD Greiser's terugkeer in Dantzig. regelen tegen de oppositie. Senaat neemt maat- Geheele oppositiepers binnenkort verboden? Een beroep op de bevolking. Dantzig, Maatregelen tegen de oppositie bij Greiser's terugkeer. De president van den senaat. Greiser, is te Dantzig teruggekeerd na een oponthoud te Berlijn, waar hij met de nationaal socialis tische leiders var. gedachten heeft gewisseld over het „probleem Dantzig" en de laatste zitting van den Volkenbond. Te Dantzig hebben de nationaal-socialis- tische leiders van de Vrije Stad Greiser met enthousiasme begroet. Greiser verklaarde in een toespraak o.m.: „Voor het oogenblik kan ik niet spreken, zooals mijn hart dat in geeft, maar dit moment zal ongetwijfeld zeer spoedig komen. In afwachting daarvan moe ten de bewoners dan Dantzig er trotsch op zijn. dat het rijk met hen is". Reeds spoedig na aankomst van Greiser kwam de senaat bijeen om kennis te nemen van zijn rapport over de zitting te Genève en om maatregelen te nemen tegen de odpo- sitiepartijen. Reeds in den begin van den middag be zette de politie de bureaux van het socialis tische orgaan „Volksstimme", welke voor den duur van drie maanden verboden is. Men verwacht eerlang het verbod der 'geheele op positiepers. Men ziet (aldus Reuter) even eens de mogelijkheid van een verbod van alle oppositie partijen, De woning van den Hoogen Commissaris Lester die eveneens teruggekeerd is, wordt door de politie be waakt om eventueele betoogingen te ver mijden. De oppositiepartijen hebben een beroep op de bevolking gedaan. Zij hebben ver klaard, dat de grondwet van Dantzig en de Hooge Commissaris de beste waarborgen zijn voor de rechten der bevolking. Reuter verneemt verder dat de S.A. en S.S. van Dantzig versterkt is met uit Duitschland afkomstige manschappen. Voortdurend hebben mutaties plaats tus- schen leden van Dantzigsche nationaal-socia listische groepen en functionarissen en die van het Rijk. Zoo zijn onlangs politiebeamb ten, die zich bijzonder „onderscheiden" hadden bij hun optreden tegen de oppositie naar Duitschland overgeplaatst. China. gers, die zich naar Hongkong hebben be geven, hebben in «en telegram uiting ge geven aan hun ontevredenheid over de poli tiek van den Kantonneeschen generaal. De weinige eenheid bij de Kantonneesclie luchtmacht is van zeer veel belang voro het prestige van Tsjang Kai Sjek. aldus dit D.N.B.-bericht uit Nanking. Motieven voor den Februari- opstand in vonnis omschreven. In het vonnis, dat is uitgesproken tegen de moordenaars van de slachtoffers van den opstand van 26 Februari, wordt volgens het agentschap Domei over de motieven van de opstandelingen verklaard, dat de leiders van den opstand zich rekenschap hebben gegeven van de noodzakelijkheid, een nationale her vorming tot stand te brengen met krachtige middelen, waardoor het ware karakter van de macht des kiezers aan het licht zou treden, en de val zou worden bewerkstelligd van de bevoorrechte klassen, die verantwoordelijk worden geacht voor den aanval op het opper gezag van den keizer. Desertie in het Kantonneesche leger. Officieel wordt te Nanking bevestigd, dat 9 Kantonneesche vliegtuigen naar Nanking zijn overgegaan. Veertig kantonneesche vlie- Tibet's nieuwe Dalai Lama. Het visioen aan het heilige meer van Kali. Het A.N.P. meldt uit Darjeeling: Volgens berichten uit Lhasa heeft de re gent aan het heilige meer van Kali een vi sioen gehad. Hierin zag hij de drie Tibetaan- s'che woorden „ah ka ma', welke worden be schouwd als een aanduiding van de plaats, waar de nieuwe Dalai Lama gevonden zal worden. In een ander visioen zag hij den Tashi Lama. die thans van China uit op weg is naar Tibet, zittend op zijn troon, terwijl naast hem op een anderen troon een kind zat. Thans wordt in geheel Tibet gezocht naar het kind. dat volgens de woorden „ah ma ka' de reïncarnatie van den Dalai Lama is. De overleden Dalai Lama, Ngawang Los- sang Thusten Cyatsho. stierf te Lhasa in December 1933 in den ouderdom van 60 jaar. De nieuwe Dalai Lama, moet geboren zijn op hetzelfde oogenblik, dat zijn voorganger stierf. „SIAMEESOHE" TWEELING GEBOREN. Uit Michigan, 7 Juli. Hier is een „Siameesche" tweeling geboren, twee meisjes waarvan de een dóód ter wereld is gekomen, De doktoren achtten het nutteloos, de beide lichamen langs operatieven weg te scheiden daar de verwachting was, -dat ook het andere meisje spoedig zou overlijden, hetgeen ook geschied is (A.N.P.) Oostenrijk Heimwehren gaan over naar het Vaderlandsche Front. Op last van Starhemberg zijn de Heim wehren m hun geheel overgegaan naar de militie van het Vaderlandsche F^ront. Vice-kanselier Baar Barenfels naar Boedapest. De Oostenrijkse he vice-kanselier Baar Barenfels, zal volgens het D.N.B.. vandaag te Boedapest aankomen, voor een bezoek van eenige dagen. Over hei doel hiervan is geen officieele mededeeling gedaan. De vice-kanselier zal besprekingen voeren met minister-president Goemboes, met den plaatsvervangenden minister-president, den minister van buitenlandsche zaken en den minister van binnenlandsche zaken. Tsjitsjerin overleden. Oud Russische volkscommissaris voor buitenlandsche zaken. De vroegere Russische volkscom missaris voor buitenlandsche zaken, Tsjitsjerin is naar 't D.N.B. uit Mos kou meldt Dinsdag na een langdu rige ziekte in den ouderdom van 64 jaar overleden. Tsjitsjerin. Georgij Wasilejewitsj Tsjitsjerin werd ge boren in 1872 uit een bekende familie, welke verscheidene juristen en diplomaten had voortgebracht. Hij studeerde aan de univer siteit van Petersburg en trad na afloop van zijn studie in diplomat-ieken dienst, in 1904 werd hij naar Berlijn gezonden, naar het Russische consulaat aldaar. Het jaar daarop werd hij lid van de sociaal-democratische partij en verliet hij den diplomatieken dienst. In 1907 werd hij uit Pruisen verbannen, wegens het in bezit hebben van een valsch paspoort. Hij ging hierop naar Engeland, waar hij actief deelnam aan de pacifistische beweging, ook gedurende den oorlog. In 1917 kwam hij hierdoor in de gevangenis van Brixton. Het jaar daarop werd hij uitgewis seld tegen Sir George Buchanan. Tsjitsjerin keerde naar zijn vaderland te rug en in Maart 1918 werd hij benoemd tot volkscommissaris voor buitenlandsche zaken, welke post hij bekleedde tot 1928. Geduren de dezen tijd vertegenwoordigde hij de Sovjet Unie op de conferentie van Genua in 1922 en op de conferentie van Lausanne in het zelfde jaar. Abessynische legatie te Londen vraagt twee millioen pond. Voor de verdediging van West-Abessynië. Het Abessynische gezantschap te Londen heeft, naar Reuter meldt, een oproep aan het Britsche volk gepubliceerd, waarin verzocht wordt, een bedrag van ten minste twee mil lioen pond sterling bijeen te brengen, ten einde Abessynië in staat te stellen de verdedi ging van het nog onbezette Westelijke deel van het land te organiseeren. Het door dr. Martin onderteekende docu ment draagt den titel: Oproep namens het ten ondergang gedoemde volk. HET NOODWEER IN HET BUITENLAND. Uit Keulen: Dinsdagmiddag hebben boven het Bergische land onweders gewoed, die aan zienlijke schade aanrichtten. Te Opladen is een vrouw, die zich op het veld bevond in de nabijheid van een bovengrondsche electrische sterkstroomleiding door den bliksem gedood. Verder werden verscheidene boomen ontwor teld en electrische leidingen vernield. Ook telegraaf- en telefoonlijnen werden verbroken. Uit Kaunas: Lithauen is heden door hevige onweders geteisterd. De schade aan de te velde staande gewassen aangebracht is zeer groot. Veel vee werd gedood, menschenlevens zijn niet te betreuren. De incidenten in de vergaderzalen der Volkenbondsver gadering en van den Volkenbondsraad. Teekenen van internationale geprikkeldheid, zooals zich in de Volken- bondsstad nog nimmer tevoren hebben voorgedaan. (Van onzen correspondent) Genève, 5 Juli Zestien«jaren lang hebben de bijeenkomsten van de hoogste organen der internationale volkerengemeenschap, de Volkenbondsverga dering en de Volkenbondsraad, een ongestoord waardig verloop gehad. De noodzalen, waar van het begin van de stichting van den Vol kenbond af tot nu toe, in afwachting van de inwijding der nieuwe Volkenbondspaleizen, de bijeenkomsten gehouden werden, zijn uiterlijk weliswaar niet indrukwekkend, doch er heerschte steeds een stemming van plechti- pen betere atmosfeer terstond aangrepen, om zooveel mogelijk verderen vooruitgang te be reiken. gunde men zich vol blijdschap weder eenigen tijd rust. Totdat de stemming weder slechter werd en de zitting van den Volken bondsraad het voortwoekerende kwaad van net internationale wantrouwen weder een tijdelij— ken hinderpaal in den weg legde. Misschien zal deze week met al haar angstwekkende symptomen de regeeringen thans wakker hou den in het besef, dat de afgrond, waarin on ze geheele beschaving dreigt te storten, reeds benauwend dicht bij is. Van de ruim 30 gedelegeerden, die deze week in de Volkenbondsvergadering aan de alge- OW-tUO teil OtA.lllAXAl.lg vuil U1VV.11V1 I gen ernst en eerbied zooals geëischt mocht meene debatten hebben deelgenomen, heeft Campagne voor Nederland- sche waar geprezen. Door minister Slingenberg. Het A.N.P. meldt ons: Wij hadden het voorrecht een onderhoud te hebben met mr. M. Slingenberg, minister van Sociale Zaken, over de campagne, die sedert Maart van dit jaar door de pi"*naganda-commjissie voor Nederlandsch órikaat systematisch ge voerd wordt. Uit een oogpunt van werkverruiming ge zien biedt deze actie naar meening van den minister zeer uitgebreide mogelijkheden, die aes te interessanter zijn, omdat bij het wel slagen niet alleen van werkverruiming zon der meer gesproken mag worden, maar om dat iedere verhooging van de* vraag naar producten van Nederlandsche herkomst, mogelijkheden biedt van tewerkstelling van menschen in hun eigen beroep, in tegenstel ling met de nog zoo vaak noodwendige tewerkstelling op ander gebied. Als deze campagne zoo intensief zou kun nen doorwerken, dat het Nederlandsche pu bliek als het ware intuïtief bij lederen aan koop zichzelf realiseert: kan ik mijn aan koop in Nederlandsche waar doen en bij zijn leverancier dien wensch ook tot uitdrukking- brengt, dan moet daaruit werkverruiming- ontstaan en dan zal daardoor automatisch de overheid kunnen worden ontlast van een deel der drukkende zorgen die aan dit pro bleem van dezen tijd vastzitten. „Wie aan dat welslagen in hooge mate zal kunnen medewerken" aldus de minister „is de middenstand". „Als die de grondgedachte dezer campagne goed voor oogen hcudt, dan zal zij ongetwij feld de commissie aan zich verplichten en haar taak aanmerkelijk vergemakkelijken". Op onze vraag of de minister van meening was dat de Nederlandsche fabrikant staat moest worden geacht prijswaardig concurreerend te kunnen leveren achtte de minister geen twijfel aanwezig. In een enkel speciaal geval mag het al eens voorgekomen zijn dat een hoogere prijs in den weg stond aan buitenlandsche concurrentie het hoofd te bieden, in het algemeen gesproken is de Nederlandsche producent mede door de gevoerde kostprijspolitiek waarbij ook de regeering naar beste kunnen streeft het niveau naar beneden te krijgen zeker in staat concurreerend en daarbij kwalitatief gelijkwaardig te leveren. Men zou met deze redeneering nog verder kunnen gaan. Als de grensmuren eens zou den worden weggenomen zoude in menig ge bied in weerwil van de valuta-tegenstel lingen met menig Nederlandsch product op de internationale markt nog veel te doen zijn. Dat typeert wel in hooge mate den wil en het kunnen van den Nederlandschen producent. Wandel- en fietstochten Zorg hierbij vooral dat hals, armen en gelaat beschermd zijn door AMILDA-zonnebruin- crème. Dit voorkomt vervellen en zonne brand en bevordert tevens een snelle, mooie huidbruining, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC SLACHTOFFERS VAN DE HITTE IN DE VER. STATEN. Volgens een Reuterbericht uit Chicago zijn in de afgeloopen 24 uur 23 personen om het leven gekomen tengevolge van de warmte, hetzij direct, hetzij door verdrinken tijdens zwemmen e. d. De oogst wordt eveneens be dreigd door de hitte. Deze bedraagt 48 graden celsius in de schaduw. De schade, welke tot nu toe is aangericht aan de oogst, wordt op 300 millioen dollar geschat. EDEN MOET RUST NEMEN. Britsche diplomatieke kringen te Londen geven te kennen, dat minister Eden met ver lof gaat, hetgeen geenszins zou beteekenen, dat een ernstige wending is gekomen in den gezondheidstoestand van den minister, maar zijn geneesheer heeft het noodig geoordeeld dat Eden een week rust zal nemen na een buitengewoon druk jaar aan den voor*avond der belangrijke besprekingen met de Locarno- mogendheden Eden zal midden volgende week r aar Lon den terugkeeren ter voorbereiding der be spreking van Brussel. (Havas) De heks is verdwenen en nu komen prins Aribout en de anderen op Thijs en Paddekwist af om hen te bedanken. „Hoe kunnen we U voor deze daad beloonen?" vraagt Aribout. Maar daar wil ons tweetal niets van weten. „We zijn blij, dat we U bevrijd hebben en de vreugde van U allen is de schoonste belooning, die wij mochten ontvangen," is het oordeel van Paddekwist en Thijs denkt er net zoo over. Nu volgt een hartelijk afscheid. Prins Aribout belooft met zijn hondje persoonlijk bij Thijs en den kabouter te zullen aankomen om alles van zijn belevenissen nog eens haarfijn te vertellen. Dan gaat ieder zijns weegs. Ook Thijs en Paddekwist gaan gezellig keuvelend naar hun huisje terug. worden in de plaatsen, waar over de hoogste belangen der menschheid beraadslaagd wordt. De vertegenwoordigers der regeeringen mogen elkander vaak scherp bestreden hebben, de goede toon bleef daarbij steeds in acht ge nomen. En zij, die in de vergaderzalen tot toe- hooren werden toegelaten, zooals de vertegen woordigers der wereldpers en de belangstel lenden op de diplomatieke en publieke tribu nes, luisterden rustig, velen met instemming, vele anderen met afkeuring, doch allen eer biedigden het gebod der stilte, dat hun bij de beraadslagingen der regeeringen was opge legd. Ook de Geneefsche bevolking zorgde er voor, dat de inte>»ationale gasten hier onge stoord hun arbeid konden verrichten in een at mosfeer van sympathie en kalmte, zooals van Genève verwacht werd, toen in 1919 bij de beslissing over den zetel van den Volkenbond de keuze op Genève viel. In tegenstelling tot deze goede traditie van zestien lange jaren hebben wij thans in één enkele week de volgende incidenten „geno ten": de Geneefsche fascisten laten een als Negus van Abessynië vermomden persoon door de straten der stad rondrijden, naar alle zijden minzaam groetend en kransen op ver schillende stadsmonumenten neerleggend, een Carnavalsgrap die in de dagen, waarop de Keizer van Abessynië als vertegenwoordiger van zijn volk in de Volkenbondsvergadering alhier vertoeft, zeer misplaatst was; dezelf de Geneefsche fascistische kringen zenden den buitenlandschen gedelegeerden verzonnen uitnoodigingen voor een tuinpartij bij den voorzitter der Geneefsche socialistische partij ter eere van den Franschen minister-presi dent van het Volksfront Léon Blum; zestig Volkenbondsgedelegeerden maken per auto een vergeefschen tocht en komen voor een ge sloten deur; een tiental Italiaansche journa listen begroeten den Negus van Abessynië bij zijn betreden van de spreektribune in de Vol kenbondsvergadering met een oorverdoovend gesis, gefluit en geschreeuw en moeten met geweld door de politie van de perstribune ver wijderd worden; een Joodsche vertegenwoor diger van een Tsjechisch blad pleegt in de vergaderzaal der Volkenbondsvergadei*ing zelfmoord, om daardoor de aandacht der we reld wederom op de behandeling der Joden in. Duitschland te vestigen; de President van den Senaat van Dantzig vergeet aan de tafel van den Volkenbondsraad alle weten der hoffe lijkheid in een betoog, waarvan de toon me nigmaal meer op een scheldrede dan op een ernstige politieke uiteenzetting geleek; Fran- sche en Èngelsche journalisten, die reeds tij dens de redevoering van den Dantziger Se naatspresident hun grijnslachen niet konden terughouden, heffen een luid hoongelach aan, wanneer de President van den Dantziger Se naat met den Hitlergroet afscheid van de Raadsleden neemt; de Senaatspresident, hoofd der Dantziger Regeering, ontziet zich niet in de vergaderzaal van den Volkenbondsraad bij zijn gang langs de perstribune een langen neus te trekken; Volkenbondsambtenaren moeten in de wandelgangen van het Volken bondsgebouw den Senaatspresident tegen woedend op hem aanstormende journalisten in bescherming nemen! De bovenstaande opsomming van de inci denten van deze week zal misschien voor me nig lezer niets nieuws gebracht hebben. Hoe zeer de gedachtenwisseling tusschen de vele hier aanwezige ministers van buitenlandsche zaken over de lessen, die uit het falen der be moeiingen der Volkenbondsstaten met het Italiaansch-Abessynische geschil te trekken zijn, heel wat belangrijker zijn dan al deze in cidenten, die op het eerste oogenblik indruk maken, doch ten slotte toch slechts „inciden ten" blijven zonder verdere politieke gevolgen, het is nu eenmaal de geest van den tijd, dat dergelijke voorvallen terstond in geuren en kleuren naar alle landen geseind of getelefo neerd worden. Verschillende gedelegeerden al hier hoorde ik reeds de klacht uitspreken, dat hun vrienden thuis blijkbaar slechts de mede- deelingen over deze incidenten, zoor zoover zij reeds bekend waren, gelezen hebben en zich veel minder bekommeren om het doel, waar voor vijftig staten deze week hun vertegen woordigers naar Genève gezonden hebben! Ik vlei mij dan ook niet met de hoop in het bo venstaande veel nieuws te hebben verteld. Doch ik heb gemeend deze opsomming van al deze incidenten tezamen te moeten geven, om dat het helaas geen toeval is. dat al deze ge beurtenissen zich thans in één enkele week hebben voorgedaan, terwijl voorheen zestien jaren verloopen zijn, zonder dat de orde in het Volkenbondsgebouw en de den gedelegeerden door de Geneefsche bevolking en door de journalisten verschuldigde eerbied meer dan slechts eenmaal verstoord werd, namelijk een vijftal jaren geleden, toen de Hongaar Just zijn minister-president graaf Bethlen in een der gangen van het Volkenbondspaleis uit po litieke redenen een oorvijg gaf. In één week hebben zich thans zevenmaal meer incidenten voorgedaan dan in alle zestien voorafgaande jaren tezamen! Helaas is dit geen toeval. De veelvuldigheid van al deze pijnlijke incidenten is kenteeke- nend voor de internationale geprikkelde stemming en spanning, die thans zoo sterk is jeworden, dat ook Genève niet meer haar traditioneele rust en waardigheid kan behou den. De hartstochtelijke ontstemming van Italië en Duitschland tegen den Volkenbond (ondanks Hitler's op 7 Maart uitgesproken be reidwilligheid, om weder tot den Volkenbond terug te keeren!), de vertwijfeling der Joden over de behandeling hunner rasgenooten in Duitschland, het wantrouwen van vele Fran- sche en Èngelsche journalisten in de eerlijk heid van Hitler's vredesverzekeringen zijn door al deze incidenten op tastbare wijze tot uiting gekomen, evenals de afkeer van rechtsgezinde kringen der Geneefsche bevol king tegen het Volksfront, dat in het zoo na bij gelegen Frankrijk de heerschappij ver overd heeft. En al deze ontstemming, vertwij feling, wantrouwen en afkeer zijn gaandeweg tot een kookpunt gekomen, dat het allerergste voor de toekomst doet vreezen. Of zou juist als de nood het hoogste is, de redding weder het meest nabij zijn? In vroe ger jaren brachten de zittingen van de Vol kenbondsvergadering en van den Volken- I bondsraad meestal eenige hoopvolle ontspan de eenige vrouwelijke spreekster, mejuffrouw Hesselgren, gedelegeerde van Zweden, die niet namens de Zweedsche regeering, doch namens de millioenen vrouwen der wereld sprak, zeker het meest de gevoelens der menschheid vertolkt, toen zij de regeeringen bezwoer, dat zij thans niet in diepzinnige maandenlange discussies over vredesstelsels zouden treden, doch de tusschen hen bestaan de internationale strijdvragen eindelijk met spoed op vreedzame wijze zouden regelen. En in denzelfden geest sprak de minister-presi dent van Ierland De Valera, toen hij zijn min achting uitsprak over het vraagstuk der Vol kenbondshervorming op een oogenblik. waar op zooveel grooter en dringender arbeid ver- eischt werd, namelijk het redden van den vrede van Europa. Laten de staatslieden toch een Vredesconferentie, die na een bloedigen oorlog toch eenmaal komen moet, liever thans nog vóór den oorlog bijeenroepen! Dan zal de oorlog nog vermeden kunnen worden. Over een goede veertien dagen zal waar schijnlijk in België weder een bijeenkomst der Locarno-mogendheden geopend worden. Eerst zullen slechts België, Engeland, Frankrijk en Italië zich vereenigen, doch er bestaat eenige kans, dat daarna ook Duitschland tot deel neming zal worden uitgenoodigd. Te midden van de sombere beschouwingen deze week over de nederlaag der gedachte der collectie ve veiligheid in het geschil met Italië en te midden van de verontrustende incidenten als symptomen der internationale spanning is de aankondiging dezer Belgische Locaimo-confe- rentie met mogelijke latere deelneming van Duitschland nog een lichtplek geweest! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK Italiaansche vliegers in Abes synische provincie gedood. Acht of negen man zou omgekomen zijn. Acht of negen Italiaansche officieren zijn blijkens een Reuterbericht uit Rome gedood, nadat zij met hun drie vliegtuigen,'waar mede zij van Addis Abeba kwamen en naar de provincie Dsjimma gingen, bij de landing in een hinderlaag waren gelokt. Het bericht wordt niet-officieel bevestigd. Tot de slachtoffers zouden behooren de plaatsvervangende chef van den luchtvaart staf in Oost-Afrika, alsmede kolonel Loca- telli die in 1919 als eerste over de Andes vloog en talrijke vluchten naar Griekenland, Groenland en de Zuidpooi heeft gemaakt. BAftW) PROGRAMMA DONDERDAG 9 JULI. HILVERSUM H, 301. M. Avro-uitzending. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Voordracht en Gram. pl. 11.30 Kovacs Lajos' orkest en Gram. pl. 1.00 Gram. pl. 1.45 Orgelspel en zang. 2.30 Viool en piano. 3.00 Het Omroeporkest. 4.00 Voor de zieken. 4.30 Gram. pl. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 De „Palladians". 6.30 Sportpraattje. 7.00 Piano recital. 7.30 „Een Zesdaagsche in Midden- Nederland". 7.45 Causerie voor de Ninto-Or- ganisatie. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelin- gen. 8.10 Omroeporkest en solist. 9.15 Radio- tooneel met muziek. 10.30 Viool en orgel. 11.00 Berichten A.N.P. 11.1012.00 Dansmuziek. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram. pl. en KRO orkest. 2.00 Chr. Gem. Zangver. „Looft den Heer". 3.00 3.45 Orgelspel. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handen arbeid v. d. Jeugd. 5.30 Gram. pl. 6.00 Sopraan en piano. 6.45 Causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Cursus Psychologie. 7.45 Reportage. 8.00 Be richten A.N.P. 8.15 Arnhemsche Orkestvereen. 9.00 Causerie over Erasmus. 9.30 Vervolg con cert. 10.25 Berichten ANP 10.3011.30 Gram. pl. DROITWTCH, 1553 M. 11.25 Orgelspel. 11.50 Gram. pl. 12.20 Troca- dero-Cinema-orkest. 1.05 Gram. pl, 1.35 Het Colombo-octet en soliste. 2.20 Het Pavilion- Theaterorkest. 3.20 Carlton Hotel-orkest. 4.10 Causerie „Our local business". 4.30 Gram pl. 5.10 Het Harp-Trio. 5.35 Dansmuziek. 6,20 Be richten. 6.50 Mantovani's orkest. 7.15 Radio- tooneel. 7.35 BBC-Midland-orkest. 8.20 Con cert mmv. solisten, koor en orkest. 9.35 Piano recital. 9.50 Berichten. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Kamermuziek. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20, 8.40 en 9.20 Gram. pl. 9.50 Orgelconcert. 11.20 Omroeporkest. 2.50 Gram. pl. 5.20 Radio- tooneel. 7.20 Gram. pl. 8.20 Zang. 9.05 Weensch Vrouwenkoor en Nat. Orkest. 11.0512.35 Dans muziek en populair concert. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gram. pl. 12.50 Dansmuziek. 1.30 Sa lon-orkest. 1.502.20 Gram. pl. 5.20 Salon- Orkest. 6.50 en 7.20 Gram. pl, 8.20 Symphonie- concert en zang. 10.3011.20 Gram. pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Salon-orkest. 1.30 Dansmuziek. 1.50—2.20 en 5.20 Gram. pl. 6.20 Reportage. 6.35 Kamermuziek. 7.35 Gram. pl. 8.20 Operette-uitzending. 10.3011.20 Gram. pl. DF.T'TSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Cabaret-programma. 9.05 Het Omroep orkest. 10.20 Berichten. 10.50 „Olympia in -r— Hellas". 11.05 Weerbericht Weerbericht. 11.20 Ining. In plaats dat de staatslieden de gescha- 1—12.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6