AMSTERDAMSCHE BEURS AKKERTJES VRIJDXG 10 JUEI 1936 HA ARE EM'S DAGBEAD 8 IA4T/TE ILUfTITIN Provinciaal Personeel. Het Georganiseerd Overleg. Verschenen is het rapport der commissie uit de Prov. Staten van Noord-Holland over het voorstel van Ged. Staten tot reorganisa tie van het Georganiseerd Overleg. Alle leden hadden lof voor het voorstel maar enkele gaven eenige wijzigingen in overweging op ondergeschikte punten. Eenige leden oordeelden, dat de aanwe zigheid van Statenleden in het Overleg zeer storend zou werken op een goede wer king van het G. O. en voornamelijk op een behoorlijke en vrije vorming van denkbeel den in de vergadering der Staten, terwijl Gedeputeerde Staten zich gebonden wisten vóór de openbare behandeling. Immers, als Statenleden in het G. O. hun oordeel uitspraken, bonden zij hunne poli tieke fractie in de Staten, weliswaar niet met zooveel woorden, maar toch straks in de praktijk en hiervoor bestaat niet alleen geen grond, doch uitsluitend nadeel. De verte genwoordiging der Staten zijn Gedeputeerde Staten met hunne adviseurs, daarnaast be- hooren geen gewone leden in het overleg de Provinciale Staten te vertegenwoordigen, terwijl immers meestal deze heeren of dames geen verstand van de techniek hebben en hierdoor geen bepaald belangrijk element toevoegen aan de organisatie van het G. O. Tegenover deze feitelijke principieele rede neering werd ook een andere geuit. Het G O. moest men zien uit tweeërlei oogpunt: die nen Overheidsbelang, dienen arbeidersbe lang, en straks komen tot eenheid. Met zorg moest nu tweeërlei organisatie worden ver bonden als grondslag voor dat overleg. Dat doen Gedeputeerde Staten. Een deel heet, weliswaar niet met zoovele woorden, verte genwoordiging der provincie, gevormd door de twee leden van Gedeputeerde Staten en de hoofden van dienst, het andere deel is de vertegenwoordiging der vakvereenigingen. Elk deel brengt straks een stem uit. Is die stemming gelijk, dan heeft het G.O. een zaak aangenomen, in het andere geval blijkt er geen overeenstemming te bestaan in het oor deel van Gedeputeerde Staten en in dat der vakvereenigingen. In ieder geval evenwel beslissen Provinciale Staten, want elk be sluit. hoe dan ook genomen in het G. O., is en blijft advies. En met het oog op de gröo- te politieke beteekenis der loonpolitiek is er niets tegen bijvoorbeeld een drietal of vijftal leden toe te voegen aan de organisatie, die het G. O. volgens de voordracht opbouwt. Gedeputeerde Staten blijven vrij, evenals Provinciale Staten, tot dat het stuk ter ver gadering aan de orde is. Inderdaad zou een vooraf binden funest zijn, maar dat ge schiedde ook niet bij andere overheidslicha men, die wèl leden van den gemeenteraad in het overleg plaatsten. Het in de commissie aanwezige lid van Gedeputeerde Staten zei o.a. over het voor stel: De zaak is rijpelijk overwogen, en al is ten slotte het eenstemmig advies van de Cen trale Commissie voor Georganiserd Overleg geweest, dat de voordracht moest worden aangenomen, het heeft, waar een geheel an dere koers werd ingeslagen, de beide leden van Gedeputeerde Staten, speciaal met ar beidszaken belast, eenige moeite gekost, dit resultaat te verwerven Tenslotte sprak dit lid den wensch uit, de thans voorgestelde regeling ongewijzigd te aanvaarden: indien later blijken mocht, dat zij aanvulling of wijziging behoeft, kan dit altijd nog geschieden. RIJKSKWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJ ZERS (-ESSEN) TE HAARLEM. Examen handenarbeid 8 en 9 Juli. Toegela ten: de dames M. van Eerden, te Haarlem, A. Eveleens te Aalsmeer, P. Giltaij, T. Leunis, P. Moesker en A. M. Oosterveld te Haarlem, en A. de Wilde te Aalsmeer. BAZAR SPEELTUIN „WELTEVREDEN". Zaterdag 11 en Zondag 12 Juli zal er een bazar gehouden worden in het clubgebouw „Weltevreden", Cheribonstraat 15. De bazar is geopend Zaterdag van 411 en Zondag van 2—11. De opbrengst zal worden besteed voor het speeltuinwerk der kinderen. Arrestant ontsnapt, maar weer gevonden. Korte vrijheid. Donderdagmorgen ls de metaaldraaier H. T., die in verband met een verduistering was gearresteerd aan zijn geleiders ontsnapt. On verwacht schoot hij er met zijn fiets tus- schen uit. Een wilde achtervolging ontstond en de vluchteling was dra in het nauw ge dreven. Hij gooide echter zijn fiets neer, sprong in het kanaal de Rensel en zwom naar den overkant. De politie moest een heelen omweg maken om eveneens, maar dan droog, aan den overkant te komen. De vluchteling, maakte van deze omstandigheid gebruik om tusschen de korenvelden te ver dwijnen. Na lang zoeken is de politie er in geslaagd den doornatten man te Winschoterzijl te grijpen. Hij is daarop ingesloten. Stroomlijnwagen van meer dan een eeuw oud. Kogelvoren ter afweer van „blinde passagiers"! Over afschuiving van arm lastigen. Een belangrijke beslissing van de Kroon. De Kroon heeft uitspraak gedaan in een ge schil dat gerezen was tusschen de gemeenten Haarlem en Diemen, over de kosten van on dersteuning, verleend door den gemeentelij ken dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon te Haarlem aan het gezin van X., gedurende den termijn van 7 Juli 1934 tot en met 4 April 1935, en met vernietiging van het besluit van Gedeputeerde Staten van 15 Januari 1936, be slist, dat een geval als bedoeld in art. 40 der Armenwet, zich hier niet heeft voorgedaan en dat mitsdien niet de gemeente Diemen, maar de gemeente Haai'lem de vorenbedoelde onder- steuningskosten moet betalen. Gedeputeerden hadden bij hun vorenge noemd besluit de bovenbedoelde kosten, in to taal 479.15 bedragende, ten laste van de gemeente Diemen laten komen. Zij hadden daarbij overwogen, dat X., na geruimen tijd te Haarlem te hebben gewoond (en tusschen de jaren 1925 en 1929 aldaar bij tusschenpoo- zen onderstand te hebben genoten), zich op 1 Mei 1929 met zijn gezin in Diemen had geves tigd, waar hij door het gemeentebestuur bij herhaling was gesteund door de verstrekking van handelsgeld, doch dat het hem tenslotte niet was gelukt, blijvend in het onderhoud van zich en zijn gezin te voorzien. Op 3 April 1934 verzocht X aan het gemeentebestuur van Diemen, hem de noodige middelen te ver schaffen, om met zijn gezin weer naar Haar lem te vertrekken. Aan dat verzoek was vol daan en X had, bij wijze van voorschot, een bedrag van 20 van de gemeente Diemen ont vangen, waarna hem, toen hij te Haarlem een woning had gehuurd, alsnog een som van 80 was uitgekeerd. Op 5 April 1934 was de man met zijn gezin naar Haarlem vertrokken en had aldaar gedurende een drietal weken ge werkt, doch moest zich op 6 Juli d.a.v. tot den gemeentelijken dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Haarlem wenden, met het ver zoek om ondersteuning. Sindsdien is de onder steuning regelmatig voortgezet, totdat op 1 December 1935 te Haarlem weer een middel van bestaan was gevonden. In de vorengemelde feiten vonden Gedepu teerden aanleiding het 2e lid van art. 40 der Armenwet toepasselijk te verklaren en de ge meente Diemen^te belasten met het bedrag van onderstand, groot 479.15, aan X. betaald door Maatschappelijk Hulpbetoon te Haarlem van 7 Juli 1934 tot 4 April 1935. In hun beroep op de Kroon wezen B. en W. van Diemen er o.a. op dat X. verklaard had, naar zijn oude woonplaats Haarlem te willen verhuizen, omdat hij aldaar relaties had uit de jaren, dat hij daar als verkooper werkzaam was geweest, terwijl bovendien zijn geheel e familie in Haarlem woonachtig was, zoodat hij meende, hetzij in den handel, hetzij als kell- ner in Zandvoort, een bestaan te kunnen vin den. Door de aangevoerde gronden kregen B. en W. inderdaad den indruk, dab X. in zijn oude woonplaats een behoorlijke kans had, om weer in zijn onderhoud te voorzien, waarom zij hem uit de gemeentekas een bedrag hadden verstrekt, om zijn verhuizing te kunnen be kostigen. Gedeputeerden en B. en W. van Haarlem hadden hieruit wel het vermoeden geput, dat op de komst van X. in de gemeen te Haarlem eenige invloed door of vanwege B. en W. van Diemen was uitgeoefend, waar door het 2de lid van art. 40 der Armenwet ge rechtvaardigd scheen, doch hierdoor gevoelde het gemeentebestuur van Diemen zioh ge griefd. Na hierbij uitvoerig te hebben stilgestaan, wezen B. en W. er op, dat, wanneer men aan art. 40 der Armenwet een dusdanige strekking zou willen toekennen, alsdan b.v. ook het ver strekken van hulp aan passanten, zooals het repareeren van gebroken onderdeelen van woonwagens, als „invloed uitoefenen" zou kunnen worden beschouwd. Naar de meening van B. en W. van Diemen moet art. 40 aldus worden geïnterpreteerd, dat onder „invloed uitoefenen" verstaan moet worden een zekeren moreelen aandrang uit oefenen, om een armlastige uit de gemeente te doen verhuizen. Indien 't initiatief voor de verhuizing geheel van de zijde van den on dersteunde komt en het verstrekken van mid delen om zich te kunnen verplaatsen, dus uitsluitend een vorm van intercommunale ar beidsbemiddeling aanneemt, kan aldus B. en W. van Dieman art. 40 niet van toepas sing worden geacht. Volgens B. en W. van Haarlem moest de termijn van een jaar, bedoeld in art. 40 2de lid der Armenwet, zulks in afwijking van de wijze van berekening, door Gedeputeerden toegepast, loopen tot en met 6 Juli 1935, n.l. tot en met den datum, vallende een jaar na dien, waarop X. voor het eerst in Haarlem steun ontvangen had. Overwegingen van de Kroon De Kroon overwoog oa. dat het gemeente bestuur van Diemen weliswaar aan X. on dersteuning had verstrekt ter bekostiging van de verhuizing van hem en zijn gezin naar Haarlem, doch dat die ondersteuning verstrekt was op uitdrukkelijk verzoek van X., en on der mededeeling, dat hij verwachtte te Haar lem, waar hij vroeger werkzaam was geweest en waar hij nog relaties en familie had, weder een middel van bestaan te kunnen vinden. Onder deze omstandigheden kon aldus de Kroon niet worden gezegd, dat tot de komst van het gezin van X. naar Haarlem eenige invloed van of vanwege B. en W. van Diemen, in den zin van art. 40 der Armen wet had medegewerkt. Zulks kon ook niet worden afgeleid uit de enkele omstandigheid, dat het gemeentëbestuur van Diemen niet eerst load onderzocht, of er voor X. inderdaad werkgelegenheid te Haarlem was. Op grond van een en ander vernietigde de Kroon het besluit van Gedeputeerde Staten en besliste, dat de gemeente Diemen de door Haarlem uitbetaalde ondersteuningsgelden niet voor haar rekening behoefde te nemen. Hoofdpijn door de felle zon laat zoo'n heerlijke dag aan 't strand niet bederven door een plotseling opkomende migraine. Zorg daarom altijd zoo'n zak- etui met "AKKERTJES" bij U te hebben, die U er direct van af helpen. "AKKERTJES" helpen dadelijk bij hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijnen, vrouwenpijn, enz. Volgens recept van Apotheker Dumont Metalen zak-etui met3sfuks20cent. Glazen kokertje met 12stuks52cent. (Adv. Ingez. Med.) De heer H. Bijkerk 70 jaar. Vandaag vierde de heer H. Bijkerk, oud- hoofd der Christ. School aan de Bakenesser- gracht, onder veel blijken van belangstelling zijn 70sten verjaardag. Hij ontving talrijke bi'ieven en kaartjes en geschenken, alsmede vele bloemstukken, o.a. van de Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk; van de Vereeniging van Jong Hervormden; van de ouderlingen en van de Kerkelijke Kiesvereeniging „Evangelie en Belijdenis". WACHTGELD EN OUDERDOMSPENSIOEN VOOR OUD-GEDEPUTEERDEN. De voordracht betreffende wachtgeld en ouderdomspensioen voor oud-leden van Ge deputeerde Staten en pensioen voor weduwen en weezen van leden en oud-leden van Gede puteerde Staten, voorkomt naar het oordeel van een lid der betrokken Commissie uit Prov. Staten geen cumulatie. Een lid achtte de regeling voor weduwen en weezen onvoldoende. Een der aanwezige leden van Ged. Staten antwoordde, dat Ged. Staten zich hebben aan te sluiten aan de aan hun door de Regeering opgelegde regelingen. De vraag werd gesteld, of een weezenpen- sioen toekomt aan de kinderen uit een vroeger huwelijk van de vrouw van een lid van Ged. Staten en aan de kinderen van eene hertrouw de weduwe van een lid van Ged. Staten. Deze vraag werd door één der aanwezige le den van Ged. Staten ontkennend beantwoord. Een lid vroeg, of een lid van Ged. Staten, dat tot een ander openbaar ambt geroepen wordt, wachtgeld uit de provinciale kas zal ontvangen. Het aanwezige lid van Ged. Staten wees op het bepaalde in het laatste lid van artikel 2 der desbetreffende verordening, waaruit blijkt, dat dit wachtgeld voor zooveel noodig ver minderd wordt overeenkomstig het bepaalde in artikel 62 a der Provinciale wet. Op de vraag, of laatstgenoemde verminde ring eveneens wordt toegepast, wanneer een benoeming tot minister wordt aangenomen, moet het nader antwoord luiden, dat ook dit het geval is, daar de minister een ambt be kleedt in dienst van het Rijk, in dienst dus van een der lichamen, genoemd in artikel 3 der Pensioenwet, en derhalve inkomsten ge niet uit een ambt als bedoeld in artikel 62a der Provinciale wet. Met overgroote meerderheid verklaarde de Commissie zich voor de voordracht. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen 7.36 5/8. Berlijn 59.22 Parijs 9.73y2. Brussel 24.81 1/2 Zwitserland 48.08V2 Kopenhagen 32.91 1/4 Stockholm 37.98 3/4 Oslo 37.011/4 New York 1.46 3/4 Madrid 20.18 Praag ö.lO'/a IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.52—0.41. Tongen per K. G. f 1.08—0.85. Kleine schol per 50 K.G. f 206. Bot per 50 K.G. f 11—9. Kleine poon per 50 K.G. f 4.403,25. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 22—19. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16.508. Kabeljauw per 125 K.G. f 5120. Groote g-ullen per 50 K.G. f 15.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 11,50—7.— Wijting per 50 K.G. f 4.80—3— Leng per stuk f 0.830.80. Koolviseh per stuk f 0.380.24. Versche haring per kist f 13—7.80 BESOMMINGEN. Trawlers: Dr. A. Strube, P.G. 454, 280 m. f 2140. Loggers: Sch. 402 f 490; Sch. 19 f 1330. Sch. 25 f 420 BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 10 Juli. Bevallen 8 Juli: M. M. StutLeek, z.; P. M. HetemKuiper, d.; N. J. de HaanSon- dorp, z.; 9 Juli: E. J. Venemav. d. Burg, d.; M. M. Blomv. Soest, d.; E. HounietSteven- haagen, d.; 10 Juli: H. SpoorValk, z. Overleden 8 Juli: J. Herwig, 29 j., Oude Groenmarkt; F. L. Erkenbrecher, 61 j„ Pijls laan; H. R. v. 't Klooster, 21 j., de Ruyter- plein; 9 Juli: M. E. Jacobsv. Waveren, 62 j., Mr. Joostenlaan: T. Bi'lkes, 84 j., M. van Heemskerkstraat; 10 Juli: J. Lucas, 62 j., Brouwerskade. Britsche kruisers verlaten heden de Middellandsche Zee. LONDEN, 10 Juli (D.N.B.-A.N.P.) Het be- sluit de vlootversterkingen uit de Middel landsche Zee terug te trekken, wordt onmid dellijk ten uitvoer gelegd. De. kruisers Nean- der en Cornwall gaan reeds vandaag naar En geland terug. Voorts zullen binnenkort o.a. de volgende schepen, die tijdens het Abessy- nisch conflict naar de Middellandsche Zee ge zonden waren, worden teruggetrokken: de nieuwe Anustralische kruiser Sydney, de krui ser Sussex, eveneens behoorend tot het Australisch eskader, de mijnenlegger Adven ture, 4 torpedopagers en 4 duikbooten van de Chineesche vlootstrijdkrachten, de kruiser Achilles (Nieuw Zeeland) en de kruisers Ajax en Exeter (West-Indië). Naar de regeering reeds heeft medegedeeld zal de Britsche vloot na het terugtrekken van deze schepen nog steeds iets sterker zijn dan voor het uitbreken van het Abbessynisch conflict. De slagschepen Repulse en Hood worden permanent bij de Middellandsche Zee- vloot ingedeeld. In officieele Brissche kringen werd Don derdag verklaard, dat de thuisvloot in geval van nood beschikbaar zou zijn voor het we derom versterken van de Middellandsche Zee eenheden. Oorlogsschepen kunnen van Enge land in 48 uur naar Gibraltar komen. Voorts wordt er op gewezen, dat de maatregelen, die op de Britsche steunpunten in de Middel landsche Zee voor het onderbrengen van aan vullende schepen zijn getroffen, van perma nenten aard zijn. Het besluit van het Engelsche kabinet, de thuisvloot uit de Middellandsche Zee geleide lijk terug te trekken, vindt in de Noord-Ita- liaanscht bladen krachtigen weerklank. De Turijnsche „Stampa" verklaart, dat de sanctie-palitiek de laatste 24 uur een harden slag heeft gekregen. Men zal weliswaar nog moeten wachten voor men een eindbalans kan opmaken over de Engelsche vlootverplaatsin- gen. Er mogen geen verborgen overblijfsels behouden blijven van de tegen Italië gerichte coalitie. Eerst dan zal men de positieve phase van den wederopbouw kunnen binnengaan. AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat te Haarlem aanbesteed: het uitvoeren van grondwerken, het maken van een rij wielpad van cement/beton en het aanbren gen van een verharding van cementbeton op den rijweg op gedeelten van de Rijkswegen no. 9 (gedeelte AlkmaarStolpen) en no. 10 (StolpenDen Helder) onder de gemeenten Zijpe, Callantsoog en Den Helder, met bij komende werken. Het laagst werd ingeschreven door het Aannemers- en Wegenbouwbedrijf B. Bruil en Zonen te Doetinchem voor f 271.400. Verder werd aanbesteed: het uitvoeren van verf- en behangwerken aan gebouwen, kunstwerken, enz. van het Noord-Hollandsch kanaal, in zes perceelen. Laagste inschrijvers waren: voor perceel I: F. Doorenspleet te Amsterdam voor f 630; perceel II: E. van Rijn te Amsterdam voor f 714; perceel III: J. de Boer te Alkmaar voor f 514; perceel IV: dezelfde voor f 111; perceel V: A. Zomerdijk te 't Zandt voor f 183; perceel VI: D. de Vries te Dordrecht voor f 711. „ST. ANTONIUS". De afd. Haarlem van den Ned. R.K. bond van Hotel- Café en Restaurant Geëmployeerden „St. Antonius", welke een propagandaverga- dering in den nacht vair 12 op 13 Juli zou hou den in Restaurant „Diemer", Kerkplein te Zandvoort, is door het late sluitingsuur te Haarlem op dien datum genoodzaakt deze vergadering een week later te doen plaats vinden en wel in den nacht van 20 op 21 Jul. Mocht de reeds aangekondigde spreker, de heer J. ,F. Bijsterveld, bondssecretaris op dien datum verhinderd zijn, dan zal een andere spreker nader worden bekend gemaakt. PREDIKBEURTEN. ZEVENDE DAGS BAPTISTE GEMEENTE, lo kaal Parklaan 21. Sabbat (Zaterdag). V.nr. 10 uur: Prediking. Nam. 12 uur: Bijbelbespreking. Voorgangers in beide diensten de heeren C. Westerdaal en G. Veldhuyzen Jr., uit Am sterdam. (Beurtelings) Op de Zweedsche wegen kan men op het oogenblik een voertuig zien rijden, dat doet zien, dat men reeds langer dan een eeuw ge leden van de stroomlijn gebruik maakte voor snelvervoer. De wagen, die door de Deensche posterijen ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan van den Zweedschen postdienst aan het Zweedsche postmuseum ten geschenke is gegeven, is een getrouwe copie van de „kogel" postkoets, die van 1812 tot 1865 in Denemar ken werd gebruikt voor het vervoer van ex presse-brieven. De naam is ontleend aan het bijna kogelvormige uiterlijk van het voertuig, dieten doel had te verhinderen, dat men- sc' en op het rijtuig klommen teneinde gratis mede te rijden. Voor de reis van Gothenburg naar Stockholm heeft de „kogel" tien dagen noodig, terwijl dezelfde afstand thans door de electrische treinen wordt afgelegd in 6 uur. Er kunnen brieven worden meegegeven, die van een speciaal poststempel worden voorzien. (A.N.P.) Midd. Sfchool voor Meisjes. Eindexamens. Eindexamen der M. S. v. M. met 5-jarigen cursus te Haarlem. Geëxamineerd 26 candi- daten, geslaagd de dames: P. J. A. Bakker, G. F. Brakel, J. W. C. Grevengoed, G. L. H. T. Groeneweg. Th. C. G. Groot, L. V. Gutmann, M. Janett, M. Joustra, H. C. Koster, S. Levie, P. J. Luiting, R. Mees, A. C. Messchaert. C. A. Mingels, T. Muntinga, M. C. Plaisier, M. C. Otter. H. G. Postema, E. M. F. Roqué, M H. van Rossum en C. J. van Thiel. REPETITIE RUBENS-CANTATE. De aangekondigde repetitie op Zaterdag a.s voor suppl. orkest en kinderkoren gaat niet door. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 993/s 937/p 4 pCt. Nederl. Indië 967/s - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 51/2 pet. Duitschlandl930 17 CYoungleening) 18*3 Youngleening (met ver 20** klaring) 21 BANK-IN STELLINGEN. Amsterd Bank 1221/8 Handel Mpij. Cert van 134 134 Koloniale Bank 50 48*3 49 50 50 H Ned. Ind. Handelsbank 114 Rotterd. Bank 110 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie ZOVe 21** v. Berkels Patent 41*4 - Calvé Delft Cert 58 58 Ned Ford ex. 40 afst. 200^ 200 Philips Gloeil. Gem.Bezit 164** 167 *3 166-167 167 -H 169 1147/g 115-** 114- 1147/8 114% 1147/e TABAKKEN. Dell Batavia 186H 187 188 *3 188 *3 188*4 Deli Maatschappij 253 254 253-254 253*3 25 25014 253*3 2341* 233 234*4 - 234*3 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot IJ* 1X Scheepvaart Unie 47—H 47-7/8 47*4 47% "48 Koninkl. Paketvaart 101*4 IOII/2 Rotterdamsche Lloyd 40 40 Maatschappij Nederland 36 36 Holland—Amerika lijn 58*3 PETROLEUM. 2607/f 259*3 259**—260k 260*4 261*4/ 260*4 Perlak Petr. 79 79 10% 103/8-11 11% 11 -% 10%-11 Continental Oil 18*4 18*4 9* 9% 9%-% 9%-% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 2eo% 66-67 265 - *3 264*4 26S Java Cultuur 127*4 30 32 - Ned Ind. Suiker Unie 1057/j co 0 108*4 109% Vorstenlanden 141% 215/ê INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. 8% 8*3 m 8 *3 20*3 21 Ja 27*4 21*3 Bethleh Steel 29% -% 29% 10 Cities Service 2% 3 - 36 - 36% - 353/8 36% 36% 36%, Kennec Copper - 23 - - 6% RUBBERS. Amsterd. Rubber 133*4 136 136 135*4 1345-4 Dell Bat. Rubber 76 77 Indische Rubber 100 102 102J4 Kendeng Lemboe 136*3 137*3 137** 137** 137*3 Serbadjadl 717A - - 717/8 Rotterdam Tapanoeli 46*< - - - Bandar Rubber 119*3 120 - 119*3 Preanger Rubber 53*4 54 44 53*4 Java Caoutch 94 - 94*3 - Sumatra Rubber 147 147 - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 19% 19 Va 16 19% Wabash Railroad 1% 1% - Union Pacific - - Chic. Wilwaukee 2% 4*4 - Missouri Kansas Texas 5 5 5% - MIJNBOUW. Alg Explor. Mij 162*3 62 Redjang Lebong c05 Billiton tl - - - - PROLONGATIE. - - 1H

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10