H.D.* Chevrolet-Automobielen te huur per week, per maand en per jaar Joh. Swaalf Nieuwe Gracht 78, Tel. 10663 WEERBERICHT VERTELLING VRIJDAG 10 TUL'I 1936 H A A R U E M'S D A G B C A" D 2 Speciaal adres voor Indische verlofgangers (Adv. Ingez. Med.) VER. VAN BEWONERS IN DE BUURTSCHAP DRIEHUIS. We ontvingen het jaaroverzicht van de Ver. -van Bewoners in de Buurtschap Drie huis. Daaruit bleek ons o.m., dat het leden tal aan het einde van het vereenigingsjaar 180 bedroeg, wat een toename van 16 leden beteekende. Een ernstig verlies leed het bestuur door het vertrek van den heer P. van 't Kaar. Wat 't verkeer ter plaatse betreft, bereikte het bestuur, dat eenrichtingsverkeer werd ingesteld tusschen Zeeweg en De Genestet- laan. Het fietsen op de trottoirs werd onder aandacht der politie gebracht en verbetering werd geconstateerd. Voorts betoog het bestuur, dat de voort schrijdende bebouwing het speelterrein voor de jeugd snel doet verminderen. In dit ver band heeft het het gemeentebestuur ver zocht aandacht aan dit vraagstuk te wijden en op het gewijzigde bouwplan speelruimte te reserveeren, teneinde de kinderen van de rijwegen te houden. Na lang aandringen zijn de spoorwegen er toe overgegaan 10-rittenboekjes in het ver keer met Amsterdam beschikbaar te stellen, hetgeen in een lang gevoelde behoefte voor ziet. Ook „ontspaning voor de leden" heeft de aandacht van het bestuur gehad. Het orga niseerde een bototocht van Amsterdam naar IJmuiden per mailboot „Christiaan Huygens" die, mede dank zij het prachtige weer, uit stekend slaagde. Dan werd een Floralia-feest georganiseerd dat een dusdanig bezoek ge noot, dat de tentoonstelling niet één, doch twee dagen geopend moest blijven. Voor een voorjaartentoonstelling van bloeiende bolge wassen, was de belangstelling echter te ge ring, zoodat deze niet doorging. De feestavond in „De Weyman" met mede werking van A.T.E.C. uit Amsterdam en „The Tune Sellers" uit Driehuis, slaagde goed. De lezing van Dr. van der Sleen over Noord Afrika en de Roode Zee, genoot niet de be langstelling, welke het bestuur verwacht had. De lezing werd verduidelijkt door lan taarnplaatjes. Het bestuur hoopt, dat naar aanleiding van de missive van de minister van Binnenl. Zaken, betreffende de voor waarden verbonden aan filmvertooningen het gemeentebestuur het draaien van smal films in tot nog toe ongeschikt geachte open bare lokaliteiten zal toestaan en dat bij een eventueele filmlezing de opkomst grooter zal zijn. De posterijen plaatsten op verzoek van het bestuur bij het postagentschap een grootere brievenbus. Tevens werd een extra lichting ingevoerd. Met de autoriteiten werd vaak gecorres pondeerd. Niet altijd kon aan geuite wen- schen worden tegemoetgekomen, maar steeds bleek een welwillende gezindheid, waarvoor het bestuur zeer erkentelijk is. MULO-EXAMENS. Geslaagd voor het Mulo-diploma b: G. Bruinscna, Zandvoort, G. Kort, H. H. J. Heule en A. de Kroon, allen te Haarlem. PERSONALIA. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het propaedeutisch examen theologie de heer F Iwen. te Aerdenhout. Voor het Esperanto-examen (diploma A) slaagde te Amsterdam de heer C. Tiemeijer Sr. te Haarlem. Hevige hoofdpijnen. Voor altijd verdwenen. Een merkwaardig geval van beterschap door gebruik van Kruscnen Salts werd ons beschre ven door mevr. H. E. te S. „Eiken morgen opnieuw stond ik op met ondragelijke hoofdpijnen. Ik was altijd moe en het leven scheen nauwelijks de moeite waard. Maar ik had zooveel over Kruschen Salts ge lezen, dat ik besloot het ook eens te probeeren. Toen ik het ongeveer een maand lang geno men had, merkte mijn vriendin plotseling op: „Je ziet er veel beter uit, voel je je nét zoo goed?" Toen ik ja zei, en dat het door Kru schen Salts kwam, schoot zij in den lach, en zei: „Och, waarschijnlijk zou je je zonder dat goedje wél zoo goed voelen". Maar ik hield vol en na ongeveer drie maanden zei ze„Werke lijk. ik heb nog nooit iemand zóó zien veran deren. Je bent een heel andere vrouw, en als dat door Kruschen Salts komt, ga ik het ook probeeren." Kruschen Salts bestaat uit 6 zouten, die de werking van ingewanden en nieren bevor deren, en zoodoende voor meer afdoende verwijdering van afvalstoffen zorg dragen. Hierdoor wordt de oorzaak weggenomen van klachten als hoofdpijn, gevoel van" ver moeidheid e.d. Probeer eens een tijdlang de dagelijksche dosis Kruschen Salts en U zult zich in alle opzichten prettiger voelen: geen hoofdpijnen meer, maar nieuwe levenslust en een onverstoorbare opgewektheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle aDOthekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0.70 en f 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenvexvxakkiixg de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 10 JULI Palace-Filmac: 11—5 uur; doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Gem. Concertzaal: Concert H. O. V. Soliste Elly Ney. 8.15 uur. Stadsschouwburg: Dante's Mysterie revue. 8.15 uur. Luxor Sound Theater:: „Het testament van Dr. Mabuse". Regie Fritz Lang. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Martha" met Helge Roswaenge en Carla Spletten. 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema. Palace: „Roberta" met Irene Dunn, Fred Astaire en Ginger Rogers. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Als de Natuur roept" met Clark Gable en Loretta Young. 2.30, 7 en 9.15 urn'. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 11 JULI Stadsschouwburg: Dante's Mysterie revue, 8.15 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. NIJVERHEIDSONDERWIJS. Haarlem, 9 Juli (R.K. Industrie- en Huis houdschool). Geslaagd voor het 3de deel van het leeraarsexamen Na. art. 38, de dames: A. v. d. Weyer, Amersfoort; C. Kann, Heemstede; M. Kerkhof f, Haarlem; N. Macpherson, Heem stede; J. Raasveldt, Haarlem; C. Schuur. Zoe- terwoude; B. v. d. Steen, Haarlem; M. Vink, Haarlem GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. (Inlichtingen aan het Politiebureau Sme- destraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur). Ceintuurs en handschoenen, Fransch boekje, alpinomuts, vulpen, paardezweep. Po litiebureau. Smedestraat; zil. broche. Ter molen. Hodsonstraat 25; badpak en hand doek, Bakker, Westergracht 57 zw., geringde duif, Seniger, Ged. Schalkburgergracht 47; metalen plaatje met opschrift. Tromp, Cen- taurusstraat 21; hond (zwarte), Wilders, Jan Haringstraat 58; hond (gele), Bulder, Ti- morstraat 179; regenjas. De Jong, Batavia- straat 43; kinderjasje, Versteeg, Korte La kenstraat 7rd„ regenjas, Huls. Kedoestraat 39; idem, Van Goor, KL Heiligland 55; kat, Dunring, Princessestraat 6; damesmantel, Makkelie, Bakkerstraat 28; portefeuille met inhoud, Kaptein, A. L. Dyserinckstraat 13; sport-portemonnaie, Benschop, Voorduin straat 59; paal met 2 pennen, Overmeer, KI. Houtweg 26; damesportem. m. inh.. De Jong, Hyacintenlaan 51: houten driepoot, Buuren, Middenlaan 58: damesrijwiel, Klinkenberg. Jan Evertsenstraat 16: schaartje, Wilmink. Delistraat 14; damesschoen, Horst, Brou wersstraat 73: tasch rijw. gereedschap, Bie- remausen. Dr. Leydsstraat 38; combinatie tang, Manneveld, Floresstraat 19; rood kixx- dertaschje, Schoen, le Vooruitgangstraat 21; SLUITING STADSBIBLIOTHEEK EN FILIAAL „HUIS TER ZAANEN". Van 3 t/m. 16 Augustus zal de Stadsbiblio theek (Prinsenhof) en het filiaal „Huis ter Zaanen" voor het publiek gesloten zijn. Alleen de Krantenzaal aan het Prinsenhof zal dagelijks van 25 geopend zijn behalve op de Zondagen 9 Aug. en 16 Aug. VAN WIE IS DIE GOUDEN OORKNOP? Door de politie is in beslag genomen een gouden oorknop, bezet met diamanten, die eenigen tijd geleden op den openbaren weg in deze gemeente is gevonden; verzuimd was van deze vondst kennis te geven aan de po litie. Belanghebbenden kunnen zich vervoegen aan het Bureau van Politie, Smedestraat 9, af- deeling Recherche. WAARSCHUWING. De Hoofdcommissaris van Politié te Amster dam geeft in overweging alvorens in relatie te treden met de ondernemingen Osterreichi- sche Wido-Erzeugung (Elise A. W. J. Küchexx- meister), gevestigd Fercherstrasse 4 te Kla- genfurt, en Chemische Technische Fabrik Em. Herdmenger, gevestigd Lindengasse 911 te Weenen VII/2 (Postfach 57). inlichtingen in te winnen aan het hoofdbureau van politie te Amsterdam. Beide ondernemingen vragen in Neder land filiaalhouders of bieden vertegenwoordi gingen aan voor den verkoop van een che misch reinigingsmiddel. Reflectanten moeten f 30 sturen om in het bezit van een be paalde hoeveelheid van het reinigingsmiddel te komen. De firma Em. Herdmenger geeft voor. dat de N.V. Publiciteitsonderneming Rudolf Mosse. Keizersgracht 604 te Amsterdam, de geheele reclamecampagne voor het reinigingsmiddel Rexin verzorgt. Dit wordt echter door Rudolf Mosse ontkend. DROGISTERIJ AAN SCIIOTERWEG GEOPEND. Een van ouds bekende firma heeft thans aan den Schoterweg een drogisterij geopend. Het is de firma Horsmeier, die sinds lang in deze stad bekend is als verf en glashandel. In het perceel no. 11, waar tot nu toe een deel van de voorraden van den verf- en glas- handel waren opgeslagen, heeft thans de firma een keurige drogisterij ingericht. Betimmering en verdere inrichting zijn met veel glas afge werkt en keurig geschilderd, hoe zou het anders kunnen bij deze specialisten in dit vak. en overzichtelijk is alles geëtaleerd. Alles staat geprijsd, tot de kleinste doosjes toe, op de fraaie glazen étagères in de étalage. Wij twijfelen er niet aan, dat de opening van deze zaak voor de omgeving een nieuwe aan winst van belang zal blijken. WIELRIJDSTER BT.T AANRIJDING GEDOOD. Donderdagavond heeft op den Jutfaaschen weg te Utrecht een aanrijding plaats gehad, waarbij een 34-jarige vrouw om het leven is gekomen. Omstreeks elf uur naderde uit de richting Jutfaas een auto die een anderen wagen die in dezelfde richting reed. wilde passeeren. Daarbii is de auto in botsing gekomen met een wielrijdster die van de tegenovergestel de richting kwam en die met kracht tegen den grond werd gesmakt. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. De auto is voorloopig in beslag genomen. Een nader onderzoek naar de schuldvraag wordt ingesteld. OPMERKINGEN VAN LEZERS WAAROM GEEN RADIOBELASTING? „Een onzinnige reisbelasting wordt uitge vonden, doch de belasting, die in heel Europa wordt geheven, op een drietal landen na, is hier onbekend", schrijft een „radiovijand" ons. Inzender vraagt, waarom men op de radio, die hij als een „zomerplaag" aanduidt, geen flinke belasting heft. Een verbod van het laten spelen der toestellen bij open raam geeft niets, alleen een belasting kan het menschdom van nut wezen en als wij, aldus inzender, dan nóg door die „ellendige uitvinding" gehinderd wor den. worden we tenminste getroost door de gedachte, dat de schatkist er baat bij vindt. De Bilt voorspelt x Meest matige Zuid-Westelijke tot Westelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk nog regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Terwijl de depressie bij de Noorsche kust afnam, is die uit Frankrijk over ons land naar de Noordzee getrokken en dieper ge worden. zoodat in verband met drukstijging in Frankrijk de wind op de Noordzee krach tig werd uit Zuid-Westelijke richting. De hooge druk nam toe ten Westen van Ierland, maar af in Spanje. Het groote lage- druk-gebied beheerscht thans het weer in bijna geheel Europa, met uitzondering van Noord-Scandinavië, waar vrij koel maar droog weer wordt gevonden, en Spanje. De Britsche eilanden hebben afwisselende bewolking met koel weer en plaatselijk re genbuien, vooral in Engeland. Frankrijk heeft zwaar bewolkte lucht met regen vooral nabij het Kanaal. Duitschland heeft in het Zuiden opklarend weer, in het Noorden kraehtigen wind met regenbuien, in het Oosten is het zeer warm met kans op onweer. Ook in Zuid-Scandinavië is het vrij warm, aan de Golf van Riga kwamen och- tendtemperaturen boven 25 graden Celsius voor. Bij afnemenden wind uit Westelijke richtingen is hier te lande eenige op klaring te wachten, die echter nog door regenbuien zal worden onderbro ken. BAROMETERSTAND Vorige stand 758 mM. Stand van heden 758 m.M. Stand van heden Stilstand. FIRMA KEIP. Optiek. Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. THERMOMETERSTAND Hoogste tusschen gisteren en heden 12 uur 62 gr. F. Laagste tusschen gisteren en heden 12 uur 56 gr. F. hartelijk dank aan het bestuur en den Raad van Commissarissen voor de afwerking en uitbetaling van het afgeloopen seizoen. De heer A. van Zonneveld vroeg hoe het gaan zal met de eventueel opgehouden bollen, waarop werd medegedeeld, dat hieromtrent •binnenkort de besluiten zullen vallen. HEEMSTEDE Werkloozenzorg. Nieuwe afdeeling onder leiding van den burgemeester. De gemeentelijke bemoeiingen met de werkloozen ressorteerden voor zoover zij niet onder Maatschappelijk Hulpbetoon vielen, tot nu toe onder wethouder Dr. Droog. Nu de werkloozenzorg ingevolge de reorganisatie van Maatschappelijk Hulpbetoon rechtstreeks onder het college van B. en W. komt te staan zal, naar wij vernemen, de burgemeester zich met de leiding van deze afdeeling belasten. JUBILEUM BIJ DE POLITIE. Vandaag herdenkt de heer W. Schoo den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst kwam bij de politie. Door de goede zorgen van het politieper soneel was zoowel de hal van het bureau als de Inspecteurskamer, waar de huldiging plaats had. yrijk met groen en bloemen versierd. Om 11 uur werd de jubilaris met zijn fa milie per auto van zijn woning gehaald. Aan mevr. Schoo werden bloemen aangeboden. anwezig waren behalve de loco-burgemees ter, Jhr. A. v. d. Poll, de inspecteurs van po litie, en het geheele personeel en de oud collega's Visser en van Kampen aanwezig. Wethouder Jhr. v. d. Poll voerde het eerst het woord. Spr. wist dat de jubilaris veel heeft bijgedragen tot den goeden naam die het corps. Het gemeentebestuur is hem dank baar voor zijn toewijding. Hierna sprak de inspecteur de heer C Kemper. Uw arbeid stemt mij tot groote te vredenheid, aldus spr. Gij zijt geen man van uiterlijk vertoon, maar met een goede karak tereigenschap. Het is ons des te aangena mer, u hier te huldigen, omdat u nog zoo kort. geleden een ernstige ziekte hebt gehad, die ons deed vreezen. dat- wij u niet meer in ons midden zouden zien. Spr. bood den jubilaris aniens het perso neel een clubfauteuil aan. Brigadier H. Mulder uitte namens de eol- legas den wensch, nog vele jaren in de beste verstandhouding met den jubilaris te mogen samenwerken. Namens het politiepersoneel sprak de heer Jonkman als een der oudste agenten en dankte namens de collega's voor de humane wijze waarop brigadier Schoo met het per soneel omgaat. De jubilaris dankte vervolgens voor de vele hartelijke woorden. Hierna werden ververschingen aangebo den, waarna de jubilaris met zijn familie huiswaarts keerde, om daar den dag in hui- selijken kring te vieren. VOCAAL CONCERT IN HET WANDEL BOSCH GROENEND AAL. -J»1:- Verguldsel. door J. P. BAL Jé. Zwijgend liepen zij naast elkaar, het fijne zand knisterde onder hun voeten, langzaam zonk de zon in de zee, de naderende herfst hulde de verre duintoppen weemoedig in een fijnen nevel. Aan de ééne zijde lag vlak de bijna rimpellooze zee. aan den anderen kant hing over het land een doorzichtig waas. On rustig had hij haar al een paar maal aange keken, nu en dan nerveus gekucht. Zij had hem niet geholpen, keek strak voor zich uit, bang om wat komen ging. „Mathilde", begon hij, „veertien dagen heb ben we hier als goede kameraden met elkaar in dit kleine badplaatsje doorgebracht, we hebben el kaai* leeren waardeeren, en ik voel, dat ik, nu morgen het oogenblik van scheiden gekomen is, je niet zóó mag laten weggaan. Verwacht van mij geen uitbundige liefdesver klaring, ik ben vierendertig jaar en jij zal on geveer even oud zijn, we zijn dus geen dwe pende jongelui, en als ik je vraag m'n vrouw te worden, Mathilde. dan is dat, omdat ik weet, dat wij samen goed zullen harmonieeren, dat ik je rustig en stil zal kunnen liefhebben, dat ons leventje gezellig en kalm kan worden, zoo kalm als de zich nauw-rimpelende zee, die we samen zoo vaak bewonderd hebben." Hij greep haar hand. „Ik hou van je, Mathilde," zei hij eenvoudig, „wat is je antwooi'd?" Diep haalde ze adem, en even keek ze hem met een vleugje medelijden in de oogen aan. Dan schudde ze langzaam het hoofd. „Malle, domme jongen", zei ze zacht, „wat weet je weinig, bitter weinig van de wereld af. De wereld met haar gulden schijn. En wat weet je van mij af? Veertien dagen ken je me, veertien dagen hebben we samen gepraat over litteratuur, hebben we stil gekeken naar de maan en de sterren, de schoonheid van de na tuur bewonderd. We konden het goed met elkaar vinden, maar is dat alles een basis, om een huwelijk op te bouwen, m'n jongen? Je weet niet eens wie ik ben, en daarom zal ik het je nü zeggen. Ik ben tooneelspeelster, zelfs één van de bekendste, en dat ik hier, in dit stille stadje, mijn incognito kon bewaren, is zelfs nog een wonder. Weet je, jongen, dat een huwelijk tusschen ons nooit zou kunnen bestaan, dat het een hopelooze mislukking zou worden. Misschienheel misschien, zou ik van je kunnen houden, en zouden we een oogenblik gelukkig kunnen zijn. Maar zéker der dan dat is, dat spoedig de catastrophe zou komen. Jij bent plattelandsdokter, en na een poosje zou het enge,, bekrompen leven me be nauwen, ik zou snakken naar de wereld van den schijn, naar de 'toejuichingen van het pu bliek, naar het volle, bruisende leven. Mijn artistenbloed zou spreken, het bloed, dat zich nooit verloochent. Jij en ik zouden er onge lukkig door worden. Je gebruikte zoo even de vei'gelijking van de kalme, rimpelooze zee, en je ging daarbij op den schijn af. Nü is die zee rimpeloos, over een paar maanden, over een maand misschien al, zal die schijnbare kalmte ovex-gegaan in woestheid, dan zal die zoo ver anderd zijn in een wildklauwend monster, dat de kusten meedogenloos beukt, dat grimmig en schuimbekkend zijn prooi eischt. Ons kalm levenszeetje zou eveneens zoo wox*den. Onze gevoelens zouden gebeukt worden, de stormen zouden ons knakken. Laten we verstandig zijn, en een herinnering, een mooi souvenir bewa ren aan deze dagen. Bedenk bovendien jongen, dat de schijn altijd mooier is dan het wezen, dat verworvexi bezit slechts een flauwe af schaduwing is van het nagejaagd, door onze fantasie verguld, visioen." Even glimlachte ze weemoedig, toexi ze zijn teleurgesteld, nadenkend gezicht zag. Bijna teeder drukte ze zijn arm. „Zullen we eens terugkeeren? We zullexx ons moeten haasten om op tijd aan tafel te zijn." Stil liepen ze door den neveligen avond.... Werkeloos zat ze dien avond voor haar half- gepakte koffer, een mat lachje om den mond. Hoe graag, hoe dolgraag, had ze „ja" gezegd, hoeveel kracht was er noodig geweest voor haar weigering. Wat bekommerde ze zich om het tooneel, het roezemoezig gedoe, dat haar sinds lang walgde, het publiek, dat haar nü bejubelde, een jaar later misschien liet omko men van gebrek. Ze haatte den gulden schijn. Maar ze was bang geweest voor het brooze ge luk, want hoe lang nog zou zij den schijn kun nen bewaren, hoe lang zou zij nog tien of maar jaren jonger kunnen lijken dan ze in werkelijkheid was, zij, met haar drieënveertig jaren En danze huiverde! ,,'t Is beter zóózuchtte ze, haastig ver der pakkend. „Beter, dat ik me niét laat ver blinden door den schooxxexi schijn. Een bittere doktex-spil is immers ook vaak verguld Er werd aan 34 borden gespeeld. Hoewel over het algemeen in een vlug tempo gespeeld werd, moesten toch verscheidene partijen door de beide spelers van het le bord beslecht worden. Met dezen massakamp heeft de Bloemen- daalsche Schaakclub haar zomerprogramma gesloten. HILLECOM M.U.L.O.-EXAMEN. Voor het M.U.L.O.-diploxna A slaagde te 's Gravexxhage Berth van Steexiwijk en voor het diploma B. Sietske Nieuwenhuis en Ella Duys, alle leerlingen der Chr. Burgerschool alhier. BURGEMEESTER PONT NAAR DE OLYMPIADE. Naar wij vernemen is onze burgemeester, mr. D. F. Pont, gekozen als ieserve-lid der bemanning van het zeiljacht „De Ruyter", dat onder leiding van mr. J. R. Carp te Kiel zal uitkomen in de Olympische Zeilwedstrij den. VERKOOPING. Donderdagavond had de verkooping bij inzet plaats van de ïxa volgende perceelen: 1 Woonhuis aan de Haarlemmerstraat no. 9, groot 2 A. 50 cA. Hoogste bieder J. H. van Dijk te Hillegom met f 5200. 1 Woonhuis idem no. 11, groot 1 A. 90 cA. Hoogste bieder dezelfde met f 4600. Een steenen bloembollenschuur met toe- behooren achter voornoemde woningen, groot 5 A. 50 cA. Hoogste bieder dezelfde met f 5600. Donderdag a.s. afslag. VOETBALTOURNOOI. Zondag a.s. organiseert de V. V. Hillinen op haar terreinen en voetbaltournooi, waaraan de volgende vereenigingen deelnemen: D.I.O., Ripperda, T. H. B., Spaarnevogels en L. D. W. S. (Leiden). S CHOOLZWEMWED STRIJDEN. Zaterdagmiddag zullen de schoolzwemwed- strijden, georganiseerd door de afd. Haarlem van de Leeraren en Onderwijzers in de Licha melijke Opvoeding in de inrichting aan de Houtvaart gehoudexx worden. De deelnemende groepen zijn groot in getal. Het aantal meis- jesgroepen overtreft het aantal jongens- groepen. UIT DE OMSTREKEN LISSE COÖP. VEILINGSVEREENIGING H. B. G. De Coop. Veilingsvex-eeniging H. B. G. te Lisse hield in haar gebouw aan de Gracht- weg haar algemeene ledenvergadering. De voorzitter, de heer P. Warmerdam, gaf een kort overzicht van de vele jaren dat de veiling nu bestaat. De eerste jaren ging de omzet steeds omhoog, tot wij in 1931 kwamen te staan voor het groote risico-percentage, De laatste drie jaar kuxxnen wij echter eexx norxnalen gang vaxi zaken constateeren, De aanvoer wordt steeds grooter. Zeer, zeer veel is vernietigd. Per 1 Mei j.l. kon aan de prin cipalen direct een uitkeering worden gedaan van 99 V2 pet. Het stemt ons allen ook tot zeer groote tevredenheid, dat dit bereikt kon worden. Ook de Bond van Veilingen heeft hierin zijn aandeel, daar de veilingen zich thans beter kunnen oriënteeren. Vervolgens bracht de hoer R. W. Doeksen het financieel verslag uit. Het veilingpercentuge werd bepaald op hetzelfde als vorig jaar. Aan de orde was de verkiezing van een bestuurslid wegens aftreding van den voor zitter, den heer P. Warmerdam Cz. De heer Schoneveld nam bij dit punt het presidium over en constateerde, dat, aangezien geen tegencandidaten waren ingediend, de heer Wax-merdam bij enkele candidaatstelling was herkozexx. De heer Schoneveld felici teerde hem hierxxxede en sprak de wexxsch uit, dat hij xxog vele jarexx aan de veiling ver bonden moge blijvexx. De heer Warmerdam nam zijn herbexxoe- mixxg aan. Bij de rondvraag bracht de heer M. Schoone Toezending van Haarlem's Dagblad naar vacanfie-adres. Wij willen niet nalaten, de aandacht van onze lezers er op te vestigen, dat wij gaarne weder bereid zijn hun de courant dagelijks naaT hun vacantie-adres te zenden. Van deze faciliteit wordt ieder jaar in toenemende mate gebruik gemaakt exx wij bewijzen onzen abonnés deze extra diensten gaarne. Wij zullen ook dit jaar voor nazending bin nen de landsgrenzen geenerlei kosten van verzending in rekening brengen voor de eerste week van het verblijf elders Zij, die niet lan ger dan een week uitstedig blijven, behoeven dus geen extra kosten voor porti boven hun abonnementsgeld te voldoen, voor hen die langer wegblijven, begint de betalingsver plichting der verzendkosten eerst bij de twee de week hunxxer afwezigheid. Wij moeten vriendelijk doch dringend ver doeken het tijdelijk adres voor nazending ooral tijdig op te geven aan onze administra tie, onder vermelding tevens van het ge wone adres. DIRECTIE HAARLEM'S DAGBLAD. Zondag 12 Juli a.s. te 2.30 uur geeft het Heemsteedsch Gemengd koor „Houdt Onder- liixg Vriendschap" eexx concert in Groenexx- daal. waaraan zullexx medewerken: IJmui- den's Mannenkoor. IJmuiden's Knapenkoor, IJmuiden's Meisjeskoor, Mannexxkwartet „Caecilia" IJmuideix, Spaarndam's Gemengd koor, Manxxenkwartet „Hai-moixie" Haarlem en het Chr. Genx. koor Bennebroek. Alle koren en kwartetten staan oxxder lei ding van den heer A. J. Arisz. Het programma is als volgt sanxexxgsteld: „Heemsteedsch Gemengd, koor", „Masker- dans", „De Uil". Maxxnenkwartet Caecilia IJmuiden: Ab- schied von einer Mutter; „Zum Sanctus" Meisjeskoor IJnxuiden: „O, wie wunder- schön", „Die Exxgelein". Spaarndam's Gemengd koor: De Gypten, „Trauergesang". Knapenkoor IJxxiuiden: „Heeft u een siga renbandje?" IJmuiden's Mannenkoor: „Vlaamsche ker mis", Zigeunerleven. Mannexxkwartet Harmonie Haarlem: Jesu Duicis Memoria, Grabgesang, Meiliedje. Chr. Gemengd koor Beimebroek: Pater Noster, „De Winter". Tot slót zullen de gemengde koren geza menlijk uitvoeren: „Ellen" vaxx Olman. En de mannenkoren: In Epiphania Donxine van Math. Neumaxxn. Een programma, dat zeker honderden zangliefhebbers naar Groenendaal zal trek ken. BENNEBROEK RAAD. De agenda vaxx de vergadering van den Raad der gemeexxte Bennebroek, op Dixxsdag 14 Juli 1936, des namiddags acht uur texx Raadhuize, luidt: 1. Opening. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Vaststelling 4e suppletoire begrooting 1935. 4. Aanbieding Rekening Wegenfoixds 1935. 5. Aaixbiedixxg Rekening Woningbedrijf 1935. 6. Aanbieding Gemeente-rekeixing 1935. 7. Behandeling van het verzoek van den heer D. Kuit om eervol ontslag als gemeente-archi tect per 1 September 1936. 8. Behandeling van het voorstel tot aanstel ling van een gemeente-architect in tijdelijken dienst. 9. Behandeling van het voorstel tot het vast aanstellen van den tijdelijken gemeente-werk man-nachtwaker. 10. Behandeling van het voorstel tot aan koop van een stukje grond aan den Kenne- mer beek weg. 11. Behaxxdelixxg van reclames inzake plaat selijke belastingen. 12. Rondvraag. Sluiting. BLOEMENDAAL MASSAKAMP BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB—„DE PION". Woensdag had ixx het Jeugdhuis aan de Doxxkere Laan een vriendschappelijke ont moeting plaats tusschen de Bloemendaalsche Schaakclub en de R.K. Schaakclub „De Pion" uit Amsterdam. „De Pion" is er niet in geslaagd, revanche te nemen voor de het vorig jaar te Amsterdaxxx geleden nederlaag, maar heeft met een gelijk spel genoegen moeten nemen. Ook thans bleef „De Pion" aan de eerste exx de laatste borden in de meerderheid, terwijl de Bloemendalers aan de middelste borden ster ker waren.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2