>P@®T IN T HANDELSBLAD „TREFFERS" VRIJDAG 10 JUi: I 1936 HAAREEM'S DAGEEAD 9 tmiiillil ..lllllll iill* Het rapport inzake de competitie-indeeling bij den K. N. V. Et.; Weinig nieuws onder de zon; Een fantastische overgangsmaatregel; Promotie-kansen nog meer verkleind; Kampioenschappen der lagere afdeelingen aldus van weinig of geen waarde; Hoe wij het ons gedacht hadden; Feest- cricket en de match op Lord's; Mevr. Roodzandt's prestatie. Het rapport van de in het vorige jaar door het bondsbestuur van den K. N. V. B. benoem de commissie inzake de competitie-indeeling is verschenen en men moet helaas constatee- ren, dat, met uitzondering van de inkrimping van het aantal eerste klasse-afdeelingen, bij de voorgestelde wijzigingen weinig rekening wordt gehouden met de hoog-noodige verbete ring van het spelpeil in de competitie. In het kort komt de zaak hier op neer: De clubs zijn meerendeels voor uitbreiding der competities, omdat het grooter aantal wed strijden meer geld in het laadje brengt; de eerste klassers zijn tegen afschaffing van het thans geldende promotie- en degradatiestel sel, omdat zij eerstens zoo weinig mogelijk kans willen loopen in een lagere afdeeling te belanden en tweedens, omdat, als tenslotte de laagste plaats niet meer ontloopen kan wor den, zij de recettes van de degradatiematches niet willen missen. Met de belangen der kampioenen van de la gere afdeelingen wordt nog minder dan vroe ger in het rapport rekening gehouden. Mo menteel zijn er elf tweede klasse afdeelingen, waarvan drie in het Zuiden en twee in elk der vier overige districten. De commissie stelt voor onder elk der vier (in plaats van vijf) eerste klassen drie tweede klasse-afdeelingen van elf clubs in te stellen, zoodat aan het einde van het seizoen, als elk dier clubs twintig com- petitie-matches achter den rug heeft en er, vanwege het oneven aantal eiken Zondag één club non-actief is, de drie kampioenen met nummer laatst der eerste klasse ieder zes wedstrijden mogen gaan spelen. De kans op promotie wordt zoodoende prac- tisch nihil, de toevoer van frisch bloed naar de hoogere afdeeling blijft daardoor uit en het spelpeil wordt niet verbeterd. Fantastisch zijn de overgangsmaatregelen, die worden voorgesteld om het aantal eerste klassers in één jaar tijds van 50 op 48 terug te brengen. Om dit doel te bereiken heeft de commissie zich gedacht, de vijf laatsten der vijf eerste klasse afdeelingen met de elf twee de klasse kampioenen, drie (zegge: drie) pro- motie-dregradatie-competities te laten spelen, waarvan de drie hoogstgeplaatsten met de overige 45 eerste klassers in het seizoen 1937- '38 de vier hoogste afdeelingeh zullen vormen. Dat wil dus zeggen, dat niet minder dan zes tien clubs om drie plaatsen moeten vechten, waarvoor ze in secties van vijf en in één geval zelfs zes teams elk acht, resp. tien promotie- matches hebben te spelen. Het tweede klasse kampioenschap wordt hierdoor vrijwel waar deloos. De voorstanders van automatische promotie en degradatie zijn van meening, dat de heklce- sluiter het geheele seizoen de gelegenheid heeft om de onderste plaats te vermijden en zij ach- 'Üten hët'|»mèipieeL juist, dat de beslissing in ide, gewone, competitie valt, die daardoor zeer aan belangrijkheid zal winnen. Dat is naar mijn meening ook inderdaad de juistd opvatting; een' club, die op de laatste plaats eindigt is in den regel qua spelkwaliteit de zwakste en dient plaats te maken voor den kampioen der lagere afdeeling, omdat die be wezen heeft sterker te zijn dan haar competi- tiegeriooten. Men moet de spelers van dit Kam- pioens-elftal derhalve de sportieve kans geven in een hoogere klasse hun spel te ontwikke len en te volmaken, wat per saldo het doel is van de beoefening der voetbalsport. Mocht in het volgende seizoen blijken, dat de gepromo veerde te zwak voor de hoogere en de gede gradeerde te sterk voor de lagere afdeeling is, welnu, dan zal dat in het verloop van de com petitie uit de ranglijst te zien zijn en worden de rollen aan het einde van dat seizoen om gekeerd. Op die wijze komen de krachtige elftallen naar boven en men krijgt een eerste klasse van ploegen met spelers, die daarin thuis hoo- ren, wat tevens ons vertegenwoordigend voet bal ten goede komt. Het is overigens wel teekenend, dat, waar in Engeland, Schotland, Ierland, België, Frank rijk, Italië en Oostenrijk de automatische pro motie en degradatie als een logisch feit wordt aanvaard en de belangstelling voor de com petitiewedstrijden dikwijls tot den laatsten speeldag van het seizoen gespannen houdt, zoowel van spelers als publiek, de voetbalbond in ons land de belangen van spelers en spel peil niet stelt boven de financiëele belangen der clubs, waarvan de bestuurderen niet schij nen te overwegen, dat een winnend tweede klasse elftal met de kans op automatische pro motie op den duur meer publiek zal trekken dan een steeds verliezende eerste klasse ploeg, die jaren achtereen op kunstmatige wijze in de hoogere afdeeling gehouden wordt. Legio zijn de voorbeelden van beroepsclubs in de Engelsche league, die door hun matige prestaties in de eerste klasse de belangstelling van het publiek meer en meer kwijt raakten om daarna, na automatische degradatie, in de tweede divisie, met frisschen moed en jongere spelers begonnen, veel hoogere recet tes boekten, omdat de toeschouwers met span ning de pogingen van het elftal volgden om de verloren positie te heroveren. Het is een bekend feit, dat het meerendeel der voetbal-enthousiasten nu eenmaal liever een winnend elftal dan een verliezende ploeg ziet spelen. De clubbestuurderen in ons land. de goeden niet te na gesproken, schijnen daar van nog niet doordrongen te zijn; zij prefe- rjeeyen de recette van een degradatie-wedstrijd en verliezen daarbij uit het oog dat hun spe lers dit soort matches verafschuwen, omdat de zenuwen daarbij de grootste rol spelen en om dat zij zich hierbij in het vergevorderde sei zoen dermate moeten inspannen, dat hun spelvorm daar gedurende geruimen tijd ernstig onder lijdt. In Engeland, waar de beroepsclubs er toch in de allereerste plaats op uit zijn, de toe schouwers in grooten getale te trekken, wordt ernstig overwogen, de automatische promotie en degradatie van vier tot acht clubs uit te breiden, d.w.z. aan het einde van elk seizoen promoveeren vier in plaats van twee clubs uit de tweede divisie naar de hoogste afdeeling. waarvan eveneens vier clubs degradeeren. De twee derde divisies (Noord en Zuid) zouden dan ieder jaar hun twee hoogst geplaatsten naar de tweede klasse zien verhuizen ten koste van de vier laatst eindigenden in die af deeling. Het desbetreffende voorstel van Der by County, o.a. gesteund door Arsenal, Brent ford, Charlton en Manchester United (leb wel: alle eerste klassers) verwierf bijna het benoodigde drie kwart van het uitgebrachte aantal stemmen en zal het volgend jaar dan ook zeker worden aangenomen. Wanneer wij dan het voorgestelde degrada tie-systeem en het daarmede samenhangende plan om het aantal eerste klassers van 50 op 48 terug te brengen veroordeelen, is het niet meer dan billijk, dat wij tevens een poging doen om aan te geven, hoe het dan o.i. wel moet. Allereerst dient men daarbij in het oog te houden, dat elke kampioen van een lagere afdeeling moet promoveeren. Om ons tot de eerste en tweede klassers te bepalen, zouden er bij vier eerste klassen van 12 clubs niet meer dan 8 tweede afdeelingen mogen zijn. De acht kampioenen daarvan wis selen van plaats met de beide laagst ge plaatsten uit iedere eerste klasse sectie. De elf maal tien tweede klassers, die er op het oogenblik zijn. dienen dan in acht secties van veertien clubs te worden ondergebracht (waar bij de twee ontbrekende uit de derde klasse komen), zoodat, evenals in België, elke ver- eeniging 26 matches speelt in plaats van, zoo als de kampioenen thans doen, 18 plus 4 promotie-matclies en enkele bekerwedstrijden. Met een behoorlijk samengesteld competitie programma en goed verzorgde terreinen is zoo iets zeer goed mogelijk. Rest nog de overgangsmaatregel om het aantal eerste klassers in het thans komende seizoen van 50 op 48 te brengen. Welnu, de vijf hekkesluiters in de vijf eerste klasse af deelingen degradeeren zonder meer. De elf tweede klasse kampioenen spelen, in drie door loting samengestelde groepen verdeeld, een halve competitie op een onzijdig, centraal ge legen terrein en de drie winnaars daarvan promoveeren. Mr. W. Parkinson, voorzitter van de Blackpool Cricket Club is de organisator van een cricket-tournament, waaraan vele clubs uit verschillende Engelsche provincies zullen deelnemen. Daar de wedstrijden gehouden worden om aan het Blackpool Festival luister bij te zetten en het geheele tournooi bin nen een week beëindigd moet zijn, heeft de organisator ae spelregels grondig herzien, teneinde vóór alles voor vroolijkheid te zor gen. Er wordt gespeeld met wickets, die tien inches (ongeveer 25 centimeter) hooger zijn dan de gebruikelijke, ieder elftal krijgt 15 overs om te batten en te bowlen en het ge heel is gebaseerd op het principe ..hit or get out-' (slaan of uit). Als de bowler het wicket mist en de batsman raakt den bal niet. wordt de score van laatstgenoemde met vier punten verhoogd. Er wordt volgens compe titie-systeem gespeeld en in totaal is 400 pond stelling aan prijzen beschikbaar ge steld. Alvorens dit tournooi te organiseeren, heeft men het systeem eerst aan de practijk getoetst. In een match tusschen Blackpool' en St.. Anne's werden in twee uur tijds 362 runs bijeen geslagen, zoodat men hïer te recht van ..brighter cricket" kan spreken. We zijn benieuwd, hoe een team als dat van V.V.V.. desnoods versterkt met Ernst Neuer- burg van H.C.C., het er in zulk een tournooi zou afbrengen. Overgaande tot de meer ernstige zijde van het Engelsche cricket, springt het belang van den op 15 Juli aanvangenden wedstrijd tusschen de Gentlemen en de Players op Lord's duidelijk in het oog. omdat in beide teams enkele jonge, veelbelovende spelers een kans krijgen om te toonen, wat zij in een dergelijke match kunnen presteeren. Bij de profs,, aangevoerd door Hammond (Gloucester), zal Flshlock (Surrey), die bo venaan de Engelsche battinglijst staat met de volgende cijfers 24 innings, 6 not out. 1239 runs, 133* hoogste score, 68.83 gemiddelde, ongetwijfeld trachten, het bewijs te leveren, dat hij in aanmerking komt voor de Austra lische tour. De openingsbatsman van Glou cester, Barnett en diens collega van Somer set, Gimblett, hebben natuurlijk hetzelfde doel voor oogen, terwijl McCorkell (Hamp shire) thans kan laten zien. of de vele des kundigen gelijk hebben, die beweren, dat hij een even goed wicketkeeper en een veel be ter batsman is dan Duckworth van Lan cashire. Leyland en Verity zijn oude be kenden. Hardstaff (Notts), nummer zes op de battinglijst, trof het in de testmatch te gen de Britsch-Indiërs niet gelukkig en zal ditmaal wel bewijzen, dat hij terecht tot de gegadigden voor Australië wordt gerekend. Het elftal wordt gecompleteerd door de bowlers Sinfield (Gloucester), Copson (Der by) en Gover (Surrey), waarbij men vooral de prestaties van eerstgenoemde, die reeds 108 wickets heeft genomen, met belangstel ling tegemoet ziet. Indien Gover voor Australië wordt geko zen, (en de schaarschte aan de zoo hoog noo- dige fastbowlers is de grootste zorg van de Engelsche keuze-commissie) dan heeft hij althans in den wedstrijd van Surrey tegen Yorkshire te Leeds ervaring kunnen opdoen voor de moeilijke taak, die hem in het land van de kangeroe wacht. Want Yorkshire scoorde op den eersten dag 413 voor 2, waar bij Sutcliffe, Hutton en Leyland „centuries" maakten. Weliswaar veroverde Gover de twee eenige wickets, maar zijn cijfers waren natuurlijk allesbehalve fraai. Copson deed het met Derby tegen Warwick beter. 4 voor 38, waaronder het wicket van Wyatt voor 1 run. was een mooie prestatie van dezen fastbowler. Het team der amateurs is wel eens sterker geweest, maar desondanks bevat het vele ge routineerde spelers, waar onder liefst vijf aanvoerders van County-elftallen, nl. cap tain Allen (Middlesex). Wyatt (Warwick). Holmes (Surrey), Turribull (Glamorgan) en Pearce (Essex). Eerstgenoemde met Farnes (Essex) hebben beiden met hun fastbowlen testmatch-ervaring tegen de Australiërs op gedaan, doch de Essex-speler is na twee matches, waarvan de tweede geen succes voor hem opleverde, min of meer in het ver geetboek geraakt. Zoomin hij als zijn club genoot Stephenson komen onder de eerste 35 spelers op de Engelsche bowlinglijst voor. hoewel Stephenson tegen Gloucester in goe den vorm was en o.a. Barnett voor 8 bowlde. De Essex-captain Pearce heeft dit seizoen in 28 innings 859 runs gescoord, met als hoogste totaal 110 not out en een gemid delde van 37.75. Als wicketkeeper fungeert Levett van Kent. wien die taak wel toever trouwd is. Melville (Sussex) staat met een average van 46.nummer negen op de bat tinglijst en de prestaties van Robins (Mid dlesex) zijn voldoende bekend, al verwon dert men zich over zijn keuze, omdat het zeer onwaarschijnlijk is, dat hij tijd kan vinden om eventueel naar Australië te gaan. De elfde speler der amateurs is nog niet aangewezen. Het goede voorbeeld van Max Euwe vindt navolging. Thans is het onze landgenoote mevr. Roodzandt, die onze kleuren in het dames-wereldkampioenschap schaken in het Panhans-hotel op den Semmering hoog houdt. Wel verloor zij haar partij tegen Sonja Graf, maar overigens wist zij zich goed te handhaven. Bravo! DOET UW RUG PIJN? Gelukkig is hij. die nooit rugpijn, gewricht*, pijnen, hoofdpijn, duizeligheid, onnatuur lijke moeheid enz. kende. Andere minder gelukkige menschen dienen Foster's Rug pijn Nieren Pillen te gebruiken om mogelij ke verstopping der bloedflltreerende organen op te heffen. Foster's Pillen kunnen met vertrouwen worden toegepast. Sedert 50 ja ren met succes gebruikt door tal van dank bare mannen en vrouwen tegen aandoenln- g§n als; bovengenoemde, i 1.1.75 en 19. (Adv. Ingez. Med.) POSTDUIVEN. DE REISDUIF. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Roosendaal, afstand 95 K.M. Los 8 uur 30 min. De prijzen werden behaald als volgt: H. J. Handgraaf 1, 10, 11, 14, 19, 21, 26, 34, 37, 61 en H. Everts 2 en 76.; Th. A. v. Dam 3. 7, 38. 39, 51, 66; J. Broekhof 4, 29; J. F. Scherf 5, 65, 71; J. Th. Bakker 6, 18, 67, 68, 71, 75; C. Th. Verdonk 8, 45; H. Boogaard 9, 41, 46: C. Alders 12, 58; J. Plas 13, 16, 31, 33, 42, 52, 78; C. v. 't Ende 15, 22, 43, 54; N. Weezenbeek 17, 35, 36, 53; H. Bouwens 20, 25, 48, 62, 74; P. Kroon 23; P. Louwerens 24, 30, 55; Th. A. Heinsbergen 27, 49, 50, 56; J. J. v. Staveren 28. 32. 40, 44, 47, 70, 73: J. de Bie 57; G. H. Brendel 59, 60; P. v. An del 63; J. Kroon 64, 75; J. J. de Bie 79. Uitslag der wedvlucht van Limoges op 5 de zer, afstand 768 K.M. Los 6 uur. H. J. Hand- graaf 1 en 12; H. Everts 2 en 5: Th. A. v. Dam 3; J. J. v. Staveren 4, 6, 9, 11; C. v. 't Ende 7; C. Th. Verdonk 8; W. Jansen 10. „COLUMBA". Uitslag van de eerste wedvlucht met jonge duiven, broed 1936 van Roosendaal 95 K.M.: L. Gimbrère 1, 3, 4, 5, 6. 10. 16, 17, 19, 20, 25, 26, 27; Th. Doncktrwolcke 2, 8, 18, 22. 23. P. Boeree 7,11, 15. 21, G. Mollema, 9, 12, 13, M. C. Fehres 14. 24, 28. Uitslag Limoges 750 K.M. met oude duiven: L. Gimbrère 1, 3, 4, M. C. Fehres 2, 5, 7, 8, P. Boeree 6. Th. Donskerwolke 9. SPAARNEVOGELS. Wedvlucht van Roosendaal: J. H. Somers 1 2 3 4 7 9 14 17 18 20. N. L. Somers 5 22 32. J. Staphorst 6 8 27 28 33 34 35 36. P. Kerste 10 11 19, D. v. Wel 12 24 25. P. Heymel 13. H Gras 15. 16. J. Keijsper 21, A Visser 23 29 30 31 37, W. Bakker 26. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Uitslag der wedvlucht, van Roosendaal met jonge duiven. Los 8 uur 30 min. 1, 2. 3. 5, 19 J. G. v. d. Meer. 2, A. G. Hen driks, 4 L. J. v. d. Voorst 6. 16 N. Winkel. 7.12 25 J. Groenland, 8, 13, 17 Th. Blok, 9 P. van Egmond, 10 G. van Santen; 11, 23. 34, 35 I. J. v. d. Heuvel; 14, 15, 18, 27 G. Schimmel; 20 24, 26, 37 A. v. Zadel; 21, 30, C. v. d. Erf. 28 A. Verdonschot Jr., 29 J. Otte, 31 L. J. Kramer, 32 36 C. Kramer. 33 E. M. des Bourrie. Eerstgetoonde duif te 9 uur 50 min. 22 sec.; laatste prijswinnaar te 10 uur 1 min. 38 sec. A.s. Zondag wedvlucht van Lier, WATERPOLO. NEREUS— H. V. G. B. (4—1). Na een spannenden wedstrijd heeft Nereus een verdiende 41 overwinning behaald. Nadat aanvankelijk de strijd mooi gelijk op was gegaan, passeerde Wegener voor rust twee maal keeper Boeree met harde schoten. De extra bewaking van Goedings kon Wege ner niet verhinderen om spoedig na de her vatting den stand op 30 te brengen. Wel verkleinde P. Rol uit een strafworp den ach terstand tot 31, maar Wegener joeg even voor het eindsignaal voor de vierde maal den bal in het net (41). H. V. G. B. 2— H. Z. EN P. C. 3. (2—2) Voor rust ging de strijd gelijk op. maar tot doelpunten kwam het niet. (rust 00). Na de hervatting opende van Heerde voor H. V. G. B. de score (10), maar direct daar na maakte H. Z. en P. C. gelijk (11). Door een misverstand konden de Hagenaars ge makkelijk de leiding nemen (12). Doch even voor het einde bracht Ten Cate met een ver schot de partijen weer op gelijken voet (22). H. V. G. B. 3—HAARLEM 2 (0—2). H. V. G. B. 3 heeft in Haarlem 2 haar meer dere moeten erkennen. Haarlem 2 was sterker Dank zij het goede verdedigende spel van de H. V. G. B. achterhoede, met Markus aan het hoofd, kon Haarlem slechts met 20 haar meerderheid uit drukken. ATHLETIEK. OSENDARP EN BERGER NAAR LONDEN. De sprinters Osendarp en Berger zijn Don derdagavond met den laatsten dienst van de Kli.M. naar Londen gevlogen, om heden tij dig op het appèl te verschijnen van de En gelsche athletiekkampioenschappen, waar zij de Nederlandsche kleuren zullen verde digen. Zondagochtend zullen onze lanage- nooten weer met de K.L.M. naar het vader land terugkeeren. zijn kleine ADVERTENTIES a 11.in het Bijkantoor Haarlem en Omstreken TEMPELIERSSTRAAT 3/ ET WOORD ZEGT HET REED j(Adv, Ingez. Med.) HONKBAL HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Het programma voor Zaterdag vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: Eerste klasse. Quick I—E. D. O. I Blauw Wit IAjax I Tweede klasse. Shell ICatchers I V. V. G. A. H—D. E. V. I Derde klasse. R. C. H. IllDuvianen II SwastikaE. D. O. III Zaterdagmiddag is, wat de eerste klasse be treft. de geheele onderste helft van de rang lijst in den strijd. De twee allerzwaksten. Blauw Wit en Ajax, hebben nog geen van beide het zoet eener overwinning gesmaakt. Ajax zal het, volgens de geruchten, verder zonder Van den Heuvel moc-ten stellen, maar in Blauw Wit is Smit door een anderen speler vervanagen, zoodat beide negentallen een werper missen. Zooveel te zwaarder wordt de taak van Koenen en Wilders en we wagen ons dan ook niet aan een voorspelling. E. D. O. gaat op bezoek bij Quick. Zoo zwak als Zondag j.l. zal Quick wel niet uitkomen. Het is zelfs te verwachten dat alle krachten zullen worden ingespannen om eenigszins vol ledig uit te komen, want het gevaar der on derste plaats is ook voor Quick groot. Ondanks dat geven we E. D. O, nog wel een kans, al zal oppassen geboden zijn. D. E. V. trekt ook naar Amsterdam, heeft echter al eens van V. V. G. A. II gewonnen en zal ook dezen keer wel niet struikelen. De oorspronkelijk ook op het programma voorkomende wedstrijd A. F. C. IHaarlem II is op verzoek van A. F. C. uitgesteld. MOTORWIELRIJDEN. DE T.T.-RACES TE ASSEN. Uit Assen: Zoo goed als alle rijders waren Donderdag tijdens de training op den weg. Alle records in alle klassen zijn verbeterd: men vermoedt dat men Zaterdag niet ver van de 160 K.M. zal komen. Bosman vloog tijdens de training uit een bocht. Hij bezeerde zich niet ernstig, maar zijn machine was zoodanig beschadigd, dat deze Zaterdag niet starten kan. Daarmee is een onzer beste Hollandsche rijders verdwenen In de 350 cc klasse is hierdoor een Neder landsche ovei'winning uitgesloten. GOLF DAMESWEDSTRIJD KENNEMER— HILVERSUM (7—1). Donderdag is te Zandvoort voor de dames competitie de wedstrijd KennemerHilver sum gespeeld; de thuisclub heeft met 7—1 gewonnen. De uitslag luidt: Foursomes: mevrouw Buma en mevrouw Kern winnen van mevrouw Fabius en me vrouw Salberg met 4 en 3: mejuffrouw N. Veltman en mejuffrouw E. Veltman winnen van mevrouw Steinmetz en mevrouw Hel dring met 3 en 2; mevrouw Nielsen en mevr. Van Waveren winnen van mevrouw Looman en mejuffrouw Lutterveld met 4 en 3. Singles: mevrouw Buma wint van mevrouw Fabius met 4 en 3; mevrouw Kern wint van mevrouw Salberg met 4 en 3: mejuffrouw N. Veltman wint van mevrouw Steinmetz met 7 en 5; mejuffrouw E. Veltman en mevrouw Heldring spelen all square: mevrouw Nielsen wint van mevrouw Looman met 7 en 5: me vrouw Van Waveren verliest van mejuffrouw Van Lutterveld met 3 en 2 VOETBAL. DE EERSTE VOETBALWEDSTRIJD IN ADDIS ABEBA. In Addis Abeba is de eerste voetbalwed strijd gespeeld tusschen twee elftallen, sa mengesteld uit Italiaansche soldaten. Het was waarschijnlijk de eerste voetbalwedstrijd die in Abessynië werd gespeeld. De talrijke Abesyniërs stonden aanvankelijk voor een raadsel. Toen men hen het spel echter uit legde, werden zij enthousiast. DAMMEN. „HET NOORDEN". In het clubgebouw aan de Frans Halsstraat werd de damcursus voortgezet. Ditmaal werd een gespeelde partij besproken. Volgende week wordt deze cursus door den heer Zitman ver volgd. De uitslagen van de gespeelde par tijen luiden: Th. Leijssen—W. Reinhardt 02 J. KroonM. v. d. Mee 20 HoekstraA. Olvers 11 Th. LeijssenJ. Kroon afgebr. H. BoekeiHoekstra 20 H. BoekeiA. Blom 02 J. Dienske Jr.H. M. Jansen Sr. 20 A. F. v. LeuffenJ. v. Heuven 20 H. DinskeJ. Brouwer 20 JAARVERGADERING HAARLEMSCIIE DAMCLUB. In „De Korenbeurs" had de 29ste algemeene jaarvergadering der Haarlemsche Damclub plaats. De voorzitter, de heer J. W. van Dar telen. memoreerde dat het afgeloopen ver- eenigingsjaar een buitengewoon actief dam- leven heeft te zien .gegeven en dat het leden tal groote uitbreiding heeft ondergaan. Ingekomen was een brief van de Damver- eeniging „Het Oosterkwartier" inzake -de op richting van een Haarlemschen Dambond. Aangezien echter deze brief juist was binnen gekomen. werd hij aangehouden om het be stuur in de gelegenheid te stellen deze aange legenheid eerst te bestudeeren. Het jaarverslag van den lsten secretaris, den heer J. J. Aling, was wederom op uitste kende wijze verzorgd. Hij mocht dan ook een hartelijk applaus in ontvangst nemen. Uit het jaarverslag van den penningmeester, den heer J. Otter, bleek dat er een voordeelig saldo van f 108,03 aanwezig was. Ook hem werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Uit het jaarverslag van den lsten commis saris-bibliothecaris bleek, dat van de biblio theek een zeer druk gebruik wordt gemaakt. Den heer Ph. G. Amelung Jr. werd dank ge bracht voor zijn goede zorgen, evenals aan den 2den commissaris-van materiaal, den heer W. Jonkhof. Aan den penningmeester werd décharge verleend. De aftredende bestuursledenW. J. A. Matla (2de voorzitter), J. J. Aling '1ste secretaris), J. Otter (penningmeester) en Ph. G. Amelung Jr. (1ste commissaris-bibliothecaris) werden a1 len bij acclamatie herkozen. Besloten werd de wedstrijden om de club kampioenschappen 1936/1937 op 20 Juli as. te doen beginnen: deze te verspelen in vier klas sen (hoofd-, 1ste-, 2de- en 3de klasse) en de promotie- en degradatie-moyennes van resp. 1.33 en 0.70 te handhaven. Behalve deze wed- strijden zullen cup- wedstrijden worden ge-! houden, waarvoor zes fraaie bekers werden be-1 schikbaar gesteld. In verband met de herdenking van het 30-1 jarig bestaan (1 Juli 1937) werd het bestuur opgedragen plannen te ontwerpen. CRICKET. HAARL. CRICKETBOND. HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Rood en Wit. 3 ontvangt aan de Spanjaards laan Bloemendaai. Laatstgenoemde heeft hier wel de beste kansen. C. V. H. 3 dat de vorige week reeds van Haar lem 4 heeft gewonnen, zal het ook wel met Haarlem 5 kunnen klaarspelen. Op het Kennemer Lyceum terrein speelt Rood en Wit 5 tegen R. C. H. 2. Laatstgenoem de heeft de vorige week voor de groote ver rassing gezorgd, door de ongeslagen kampioen en ook dit seizoen nog ongeslagen Haarlem 3, een nederlaag toe te brengen. Zij zal in Rood en Wit 5 een tegenstander vinden, die niet te onderschatten is. In den wedstrijd Haarlem 3Haarlem 4 slaan wij de kansen van Haarlem 3 het hoogst aan. DE ENGELSCHE CRICKETCOACH FRED BOWLEY NAAR ONS LAND. Op 18 Augustus as. zal Fred Bowley. de oud-countyspeler van Sussex, zijn werk zaamheden in ons land beginnen. Hij blijft tot 14 September in ons lar.d. Hij zal met de spelers van het Nederlandsch Elftal en eenige jonge veelbelovende spelers oefenen in Amsterdam. Haarlem, Den Haag, en Rotterdam. CRICKET IN ENGELAND. Het regenachtige weer blijft in Engeland aanhouden. In Bristol, Hove en op den Oval kwam Donderdag van spelen in het geheel niets. Te Colchester, had Essex reeds aan 220 runs genoeg om met innings van Somer set 127 en 84 (Eastman 533) te winnen. Te Folkstone staat Kent op 375 (Todd 113) tegen Glamorgan 270. Te Chesterfield sloot Derby op 336 voor 8. Hants kwam in de 2de Innings niet verder dan 10—2. Notts 100 tegen Northants 134 kon wegens regen en slecht licht ook al niet aan een 2de innings beginnen. Ierland 816 tegen Britsch-Indië (regen). Van de leidende counties heeft alleen Der by bij gunstig weer heden een vrijwel zekere kans op een overwinning. (Adv. Ingez. Med.) MERSCH. WIELRIJDEN. De Tour de France. CLEMENS WINT DE DERDE éTAPrE. Uit Metz: Een nieuwe drager van de gele trui. Eerst heeft Egli, de Zwitser het tricot gedragen, toen nam Archambaud het na de. tweede étappe over en thans moet de Franschman de trui weer afstaan aan Mersch, den Luxemburgschen renner. De Ronde van Frankrijk loopt dit jaar dus wel heel anders dan in 1935. toen Romain Maes van het be gin af leider was en bleef. De derde étappe leidde van Charleville naar Metz, een afstand van 161 KM., waarbij controles te Montmedy op 66 K.M. Longyon op 91 K.M. en Briey op 131 K.M. waren opge steld. Na Charleville ging het in Zuid-Oostelijke richting op vrijwel rech te wegen. Van de Luxem burgers Clemens en Mersch ging Donderdag voortdurend het initia tief uit en tenslotte wist Clemens met een halve minuut voorsprong op een vijftiental renners alleen de finish te Metz te passeeren. Archam baud had minuten ver loren en moest derhal ve de leiderstrui aan Mersch afstaan. Onze landgenooten hebben het er ook dit maal niet slecht afgebracht. Het veld lag niet zoo ver uit elkaar en met ongeveer drie mi nuten achterstand op den winnaar van deze étappe ging Albert van Schendel door de finish als nummer 27. Middelkamp en Gijzen kwamen te zamen door als 39ste, terwijl Anton v. Schendel in de achterhoede was beland. In het algemeen klassement heeft Mersch dus de leiding genomen met ongeveer een halve minuut voorsprong op den toerist Yvon Marie, terwijl Archambaud tot de der de plaats is afgezakt. Als vierde staat Bet- tini op de algemeene rangschikking, ook al een toerist. Albert van Schendel is enkele plaatsen opgeschoven en staat thans nr. 32 en hetzelfde is het geval met Middelkamp. Het resultaat der derde étappe Charle ville—Metz, 161 K.M.. was: 1 M Clemens (Luxemburg), 4 u., 22 min. 22 sec. 2 Nouville (België), 4 uur 22 min.. 3. Antoine (Frankrijk), toerist, tijd. 4. Egli (Zwitserland), zelfden tijd: 5 Mersch 'Luxemburg), zelfden tijd: 6 Marie (Frankrijk) toerist; 7 Ezquerra (Spanje) 4 uur. 24 min.. 20 sec.; 8. Roth (Duitschland), 4 uur, 24 min., 22 sec.; 9 Maye (Frankrijk), 4 uur, 24 min., 27 sec.; 10. Wierinckx (België) zelfden tijd. 27 Albert van Schendel, 4 uur. 25 min.. 53 sec.; 39. Middelkamp en Gijzen, beiden 4 uur 26 min. 42 sec 57. Anton van Schendel, 4 uur. 29 min. 42 sec. Het algemeen klassement is: 1. Mersch (Luxemburg) 17 uur. 3 min. 26 seconden. 2. Yvon Marie (Frankrijk), toerist 17 uur, 3 min. 57 sec. 3. Archambaud (Frankrijk) 17 u. 4 min., 23 sec. 4. Bettinl (Frankrijk). 17 uur. 4 min. 25 sec 5. Wierinckx (België). 17 u. 4 min. 57 sec. 6 F. Vervaecke (België) 17 u. 5 min. 27 sec. 7. Danne'.s (België) 17 u. 6 min. 5 sec. 8, 9, en 10 Le Gresves (Frankrijk). Romain en S.vlvere Maes (België) allen een tijd van 17 uur fi min. 22 sec. 32 Albert van Schendel. 17 u. 20 min. 38 sec 41. Middelkamp, 17 u. 26 min., 50 sec. 58. Gyzen, 17 uur, 37 min. 26 sec. 59. Anton van Schendel. 17 u. 37 min 55 seconden Heden. Vrijdag wordt de vierde étappe ge reden. van Metz naar Belfort, een afstand van 220 K.M. 57 sec. zelfden

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7