DAMES-ATHLETIEK. DAMMEN HONKBAL HOCKEY WANDELSPORT HENCELEN VOETBALNIEUWS MAANDAG 13 TUET 1936 HAAHCEM'S DAGBEAD 8 De Engelsche kampioen schappen. Vier titels naar Nederland. Osendarp wint op de 100 yards. Uit Londen: Zaterdag werden de wed strijden om de Engelsche kampioenschappen voortgezet. Ruim 50.000 toeschouwers waren er in het mooie stadion getuige van, hoe ondanks het gure winderige weer op de doorweekte baan dikwijls uitmuntende prestatie geleverd werden. Bij de beoordeeling der resultaten moet men echter terdege rekening houden met deze ongunstige factoren. In de morgenuren was onze landgenoot De Bruyn ver beneden zijn normale prestaties gebleven bij het discuswerpen. Hij wierp ruim 39 meter, waar door hij voor de finale uitgeschakeld was. Des middags verrichtten de Nederlandsche vertegenwoordigers echter betere prestaties. Osendarp won zijn serie in de 100 yards zon der eenige moeite in 9.9 sec. Ook in de halve finale spaarde hij zich en won gemakkelijk, vóór Holmes in 9.8 sec. In de finale noteerde hij denzelfden tijd en won eveneens zonder strijd. Mesman Schultz was in zijn serie geëlimineerd Boersma in de demifinale, terwijl Berger zich achter Wiard eveneens in de finale plaatste. In den eindstrijd was Osendarp heel slecht weg; Sweeney daarentegen had een buiten gewoon snellen start. Osendarp echter liep snel zijn achterstand in. passeerde Sweeney gemakkelijk en won zonder moeite met Sweeney op 1 meter. Berger liep de 100 yards niet uit. De tijd van Osendarp bedroeg 9.8 sec. Bij het speerwerpen wierp van der Poll in den stroomenden regen met groote regel maat; bij zijn tweeden worp verkreeg hij de leiding. Wilson wist hem echter bij den der den worp met een paar centimeter voorbij te komen. De derde worp van Van der Poll was een flink stuk voorbij het vlaggetje van den Engelschman en bij zijn vierden worp kwam hij opnieuw twee meter verder. Met 57.66 M. werd Van der Poll Engelsch kam pioen. Tweede werd Wilson met 54.98 M. De Bruyn behaalde het derde Engelsche kampioenschap door het kogelstooten te win nen met 14.08 M. Het vierde Engelsche kampioenschap ver overde onze estafetteploeg in 43.2 sec., vóór Blackheath. Brasser bracht het bij het hoog springen tot de tweede plaats met een sprong van 1.828 M. achter Metcalfe (Australië) die met een sprong van 1.854 M. op de eerste plaats beslag legde. Carlier deelde met den Engelschen kampioen 1935 West de derde en vierde plaats met een sprong van 1.778 M. Van Beveren werd in de finale 220 yards derde achter Sweeney en Holmes. Sweeney maakte een tijd van 21.9 sec. Nederland won dus niet minder dan vier Engelsche titels en een tweede plaats, ter wijl Carlier en Van Beveren zich derde plaat sten. .Kaan had zich in 't hordennummer voor de finale geplaatst, doch moest zich wegens een blessure terugtrekken. Osendarp kreeg in het slotnummer 4 maal 110 yards estafette weer last van zijn knie en hinkte door de finish. De mijl werd gewonnen door Wooderson, vóór Lovelock in 4 min 15.6 sec. De uitslagen zijn: Decathlon: Walker 5291 pnt. Discuswerpen: 1. Prendergast 141 voet 5 inch. Hamerwerpen: 1. N. Drake 151 voet 9 inch. 880 yards: 1. Powell 1 min. 54.7 sec.; 2. Henley; 3. Kucharski. Speerwerpen: 1. J. v. d. Poll 189 voet 2 inch; 2. Wilton 180 v. 4V2 inch. Kogelstooten: 1. De Bruyn 46 voet; 2. How- land met 13.71 M. Polsstokhoogspringen: 1. F. Webster; 2, Woodhouse, Australië. 100 yards: 1. Osendarp 9.9 sec. 2. Sweeney; 3. Holmes. Gewonnen met 15 cM, 220 yards: 1. Sweeney 21.9 sec.; 2. Holmes; 3. van Beveren. Gewonnen met 2 yards De Bruyn Hoogspringen: 1 Matiock 6 voet 1 inch; 2. Bressaard 6 voet; 3. West, 5 voet 10 inch. 130 yards hordenrennen1. D. O. Finlay, 14.6 sec. Nieuw Engelsch record. 1 Mijl: 1. Wooderson, 4 min. 15 sec.; 2. Lovelock; 3. A. Graham. Gewonnen met 1 yard. Drie mijl: 1. P. Ward, 14 min. 15.8 sec. Nieuw Engelsch record. 2. T. Close; 3. R. Reeves. Gewonnen met 15 yards. 440 yards hindernissen: 1. J. Sheffield 55.6 sec.; 2. R. Watson. Australië; 3. Brown. Ge wonnen met 1 yard. 440 yards: 1. Brown. 48.6 sec.; 2. Rampling Gewonnen met 3V-> yard. 440 yards estafette: 1. De Snelvoeters (Boersma. v. Beveren, Berger en Osendarp} 2. Achilles; 3. Polytechnic, Harrier, Gewonnen met V/z yard. Wedstrijden K. T. K. Onder leiding van den heer P. J. Wagemans werden Zaterdagmiddag op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan atletiekwed strijden gehouden voor adspiranten uit den Kennëmer Turnkring. Ruim 200 jongens en meisjes namen aan deze wedstrijden deel. Vooral voor de loopnummers was de inschrij ving groot. Er moesten n.l. 27 series worden afgewerkt. De hiervoor benoodigde tijd paste niet in 't chronologisch overzicht, zoodat, on danks de wedstrijden vlot verliepen, deze een uur te laat eindigden. In alle afdeelingen stonden de verrichtingen op flink peil. Over den wedstrijd als geheel wist het Be- verwijksche Turnlust met eenzelfde totaal als vorig jaar zijn meerderheid te handhaven, al komt O.S.S. (Zandvoort) genoemde vereeni- ging steeds nader, dit ten koste van de overige deelnemende clubs. De uitslag van de vereeni- gingswedstrijden is nog niet officieel vastge steld, maar niet zonder grond valt te voor spellen, dat O.S.S in 't bezit zal komen van de beide meisjes-prijzen en Turnlust B. van de beide jongens-prijzen. De uitslagen, voorzoover de nummers één betreft, luiden als volgt: Meisjes 111213 jaar: Hardloopen 60 M. 9.5 sec. C. v. Reeuwijk (Turnlust B.) Hoogspringen 1.15 M. M. Roos (O.S.S.) en J. St-uij (Concordia). Vèrspringen 3.94 M. R. Landwehr (Bato). Balwerpen 21.32 M. H. Folkerts (Concordia). Jongens 11—12—13 jaar: Hardloopen 60 M. 8.4 sec. C. v. d. Meulen (Turnlust B.). Hoogspringen 1.35 M. H. v. d. Bos (O.S.S.) Vèrspringen 4.37 M, H. Valkenburg (Bloe mend. G,V.) Balwerpen 22.19 M. P. Koeten (Turnlust B.) Meisjes 14—15 jaar: Hardloopen 80 M. 11,2 sec. G. Visman (T.V. IJmuiden). Hoogspringen 1.25 M. T. v. d. Oord (Concor dia). Vèrspringen 4.22 M. T. v. d. Oord (Concor dia). Driesprong 8.76 M., N. v. Dongen (T.V. IJmuiden). Discuswerpen 25.23 M. R. Sjouwerman (Con cordia) Estafette 4 x 80 M. 47.1 sec. O.S.S. Jongens 1415 jaar: Hardloopen 80 M. 10.1 sec. A. Duller (Gratia- Platoi. Hoogspringen 1-45 M. E. Keesman (O.S.S.) Vèrspringen 5.04 M. C. Reijnders (Turn lust B.) Driesprong 10.52 M. A. Duller (Gratia-Plain). Speerwerpen 28.26 M. K. Honig (Turnlust B.) Estafette 4 x 80 M. 43 sec. Turnlust B. Wedstrijden om den Prinses Juiiana-beker. Gita heeft met den eersten grooten wed strijd, dien zij organiseerde, een zeer goede beurt gemaakt. Het verloop van den wedstrijd had dan ook een vlot karakter en werden mede door eenige goede préstaties tot een ware propaganda voor de damesathletiek. Mej. Lies Koning uit Zandvoort bewees we derom haar meerderheid over de dames Koen en de Vries op overtuigende wijze. Bij den start had zij een achterstand van ongeveer één meter, doch reeds op 40 M. was deze in- geloopen en op 60 M. had zij een voorsprong van enkele meters, dien zij tot het einde toe wist te handhaven. De dames Koen en de Vries eindigden onbe slist als twee en drie. De dwars over het ter rein staande wind in aanmerking genomen was de tijd van mej. Koning zeer behoorlijk te noemen. Een op internationaal peil staande presta tie leverde Mej. Koen bij het hoogspringen. Zij zag kans 1.607 M. te springen, hetgeen sinds Mej. Gisolf opgehouden is met de ath- letiekbeoefening, niet meer is voorgekomen. Op de 80 M. horden leverde Mej. Doorgeest eveneens een buitengewone prestatie door deze in 12 sec. af te leggen. Bij het speerwerpen bracht Mej. de Koek het tot 38.65 M. Indien zij kans ziet de over gang van aanloop in worp iets vlotter te doen aijn, dan kan zij ongetwijfeld boven de 40 M. werpen. De dames van A. D. A. zagen kans, een nieuw record te vestigen op de est. over 200, 100, 80, 60 M. in 59.2 sec. Gita speelde hier geen rol van beteekenis door het zwakke loo- pen van Mej. Klinge op de 200 M. Het vèrspringen voor scholieren bracht Mej. Wijnholz als winnares met de goede prestatie van 4.36 M. Bij de 100 M. C kl. viel Mej. Berendes van B. G. V. op, die in 13.1 sec. dit nummer wist te winnen. Ook bij haar ontbreekt nog wel een en ander aan den start, Het slechte wisselen :ostte Gita een zekere tweede plaats bij de x 100 M. est. Bij de C ploeg was dit onder deel beter; de dames wonnen hiermee dan iok een door den burgemeester uitgeloofde ouden medaille, in 56.4 sec. B. G. V. werd weede in 56.9 sec. Mej. Niessink, die faalde op kogelstooten. levrde op discuswerpen een goede presta tie, door dit nummer met 34.54 M. te winnen De totaal liitslag was als volgt: 1. A. D. A. (Amsterdam) 72'/2 punt. 2. A. V. A. (Amsterdam) 41 pnt. 3. U. D. A. (Utrecht) 38 pnt. 4. Gita (Haarlem) 29 pnt. 5. Brunhilde (Leiden) 27!/2 pnt. Aan de uitslagen ontleenen we de vol gende: Vèrspringen P. J.-beker: 1. R. Briejer, Brun hilde 5 24 M. 2. C. Aalten U. D. A. 4.96 M. 3. L. Mesman, A. V. A. 4.94 200 M. P. J.-beker: le serie: 1. A. de Vries, A. D. A. 28.—, 2. W. Voorsmit A. V. A, 28,8, 3 A. Kellenaers, Brunh., 30,4, 2e Serie: 1. Mej. Briejer, Brunh. 28.2. L. Klinge, Gita 29,4 3. S. Schuit A. V. A. 32.7 Discuswerpen P. J.-beker: 1 Niessing A. A. 34,54 M. 2. B. Palm, U. D. A. 33.24 M. 3 ten Braake, A. D. A. 31.53 M. 4 x 100 M. Estafette P. J.-Beker: le serie: 1. Gita 53.6 sec. 2. U D. A. 54,4 sec Brunhilde 55,6 sec. 2e Serie: 1. A, D. A. 53,4 sec. 2. A. V. A. 56,8 seconde. 4 x 100 M. klasse C: le Serie: 1. Gita 56,8, 2. B. G- V. 57,9 3. Con cordia 2e Serie: 1. D. V. V. 56,9, 2. Brunhilde 59.2 sec. 3. Concordia. 60 M. Meisjes Finale: 1. S. van Es, Brunhilde, 8,5 sec 2. I. Groot, Gita 8.5 sec. 3. R. Jansen, Gita 8.5 sec. 0 M. Hordenloop P. J.-beker: 1. A. Door geest A. D. A. 12 sec. 2. C. ter Braake, A, D. A 12.8 sec. 3. P. Dieben. Brunhilde 14 sec. Hoogspringen klasse C: 1. M. A. Korlaar. Olympia 1.40 M. 2. R. van Asselt B. G. V. 1.35 M. 3. F. Berendes, B. G. V. 17.30 M. 100 M. P. J.-beker. 1. L. Koning. Gita 12,4 sec. 2. A. de Vries, A. D. A. 12,5 sec. 3. F. Koen A, D. A. 12,5 sec. 100 M. klasse C: le serie: 1. F. Berendes B. G. V. 13.2. J. Weynholz, Athleta 13,3, 3. M. de Graaf, A. D. A. 13.6 2e Serie: 1. M. Takes, Volewijckers 13— 2. G. Janssen, Gita 143. R. van Aselt, B. G. V. 14.1. 60 M. Meisjes: le Serie: 1. S. van Es, Brunhilde 8.6 ses. 2. I, Groot, Gita, 8,6 sec. 3. A. Heyink, D. V, V. 8,7 seconde 2de Serie: 1. L. Dragt, Brunhilde 8.6 2. R. Jansen, Gita 8,7-sec. 3. L. Wielinga, Brunhilde 9 seconde. 200 M. Finale P. J.-beker: 1. R. Briejer, Brunhilde 27.5 sec. 2. A. de Vries, A. D. A. 27,6 sec., 3. W. Voorsmit, A. V. A. 27,9 sec. Hoogspringen P J. Beker: 1. F. Koen, A. D. A. 1.607 M.. 2. J. Brandsma, Gita 1.45 M. 3. L. Mesmann. A. V. A. 1.45 M. 100 M. klasse C: 1. F. Berendes. B. G. V. 13.1 2. J. Weynholz, Athleta 13,6 E. van Asselt B. G. V. 13.9 4 x 100 M. Finale P. J.-Beker, 1. A. D. A. 51,8 sec. 2. U. D. A. 55,1 sec. 3. Gita 55.8 sec. 4 x 100 M. klasse C: 1. Gita, 56.4. 2. B. G. V. 56.9, 3. 4e. Vijfjarige 57.6 Kogelstooten P. J.-Beker: 1. A. Doorgeest, A. D. A 10.415 M. 2. G. de Koek. A. D. A. 10.005 M. 3. B. Palm. U. D. A. 9.94 M. Speerwerpen P. J.-beker: 1. G. de Koek, A. D. A-, 38.65 M. 2. P. Dieben Brunhilde, 33.08, 3 M. v. d. Berg, A. D. A. 32.25. Na afloop reikte burgemeester Maarschalk de prijzen uit. M. C. Visser overleden. Wij ontvingen uit Rotterdam bericht dat aldaar op 37-jarigen leeftijd is overleden de bekende problemist M. C. Visser, van wien wij in den loop der jaren in onze damrubriek menig geniaal probleem heibben mogen pu- bliceeren. H. S. G. wint van B. S. G. Zaterdagavond is ae tweede promotie wedstrijd van het Haarlemsch Schaak Gezel schap tegen het Bussumsch Schaak Genoot schap gespeeld. Het was te verwachten, dat na de nederlaag te Bussum de Haarlemmers alles er op zouden zetten, om ditmaal met een overwinning uit. 't veld te komen, en dit is hen op een eervolle en volkomen verdiende wijze gelukt, daar de eindstand 6—4 voor H. S. G. luidde. Nu zal een beslissinsgwedstrijd gespeeld moeten worden. Te ongeveer half zeven begon de wedstrijd. Het H, S. G. speelde aan de oneven borden met wit. De partijen: Bord I: KrooneFelderhof. Ook thans ge lukte het Kroone, een overwinning op Fel derhof te boeken. Na de Scandinavische ope ning' weet Kroone zijn stukken goed te ont wikkelen. terwijl Felderhof weinig vrijheid van beweging heeft, zoodat zijn stukken ge drongen blijven staan, hetgeen eenige afruil evenwel verbetert en hij zelfs goede kansen krijgt. In tijdnood kiest zwart echter niet de voortzetting waarbij hij remise had kunnen houden, waarna hij de partij bij den 40sten zet opgeeft. DavidsonDekker. Hier werd de Caro Kann opening gekozen, waarin een afruilvariant werd toegepast. Voor geen der twee spelers deden zich. echter winstmogelijkheden voor, zoodat al spoedig remise werd verkregen. v. d. VeldenJhr. dr. v. Foreest. Na de damepionopening werd door wit lang gero- cheerd. Een scherpe aanval op den dames vleugel volgt en leidt tot een overwinning voor zwart. Bollebakkerv. Doesburgh. Bollebakker speelde met zwart de Janovskiverdedigmg in het damegambiet. Na alle stukken te hebben afgeruild behield hij tenslotte een onhoud bare vrijpion op c4. Het mag een mooie pres tatie genoemd worden, dat Bollebakker deze partij wist te winnen, daar van Doesburgh vo rige week als no. 2 eindigde in den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland. De Bruin—Dr. Meyering. Hier zagen wij wederom de Caro Kann opening en ook hier werd, na scherpe aanvallen van beide zijden, remise bereikt. Veurman behaalde eveneens remise tegen Dr. Fischer. Na een afruilvariant van de Fransche opening geeft hij een dame voor twee torens, waarbij hij echter aanval krijgt op den witten damevleugel. De Groot is de eerste verliezer. Brandes weet hem ernstig in het nauw te brengen, waarbij hij eerst kwaliteit en later pionnen achter komt. StolBromberg. In deze Siciliaansche par tij offert Bramberg een stuk. Hij meende, dat dit tot damewinst leiden zou, hetgeen niet het geval was. zoodat de partij onhoudbaar voor hem werd. Stevenhagen raakte tegen Boekdrukker kwaliteit achter. Hij wist zijn partner echter te beletten, hier partij van te trekken, zoo dat remise volgde. Marwitzv. Groningen. Evenals bij den eer sten wedstrijd' wist Marwitz een stuk te win nen. v. Groningen maakte na de Aljechin- verdediging van zwart n.l. een ernstige blun der. Marwitz kwam daardoor voor de tweede maal met een overwinning uit den strijd. De volledige uitslag luidt: H. S. G. I B. S. G. I G. KrooneH. W. Felderhof 10 R A. G. Davidson—-e. L. C. Dekker VzV2 B. v. d. VeldenJhr. dr. D. v. Foreest 01 G. Bollebakker—G. R. D. v. Doesburgh 10 G. de Bruin—Dr. J. L. Meijering Vz—Vz J. K. VeurmanDr. J. C. A. Fischer VzVz A. C. de GrootP. Brandes 01 Ph. Th. Stol—E. H. J. Bromberg 10 A, Stevenhagen—N. M. Boekdrukker VzVz J. H. Marwitz>S. H. v. Groningen 10 H. H. C. wint van Haarlem. De strijd om de eerste plaats in de eerste klasse is voorloopig beslist in het voordeel van H, H. C. Haarlem heeft n.l. Zondagmor gen de eer der overwinning aan haar jongere stadgenooten moeten overlaten. Voor H. H. C. wierp den geheelen wedstrijd Pijnakker. Die heeft het er niet slecht afge bracht. Elf maal deed hij een „Haarlem"mer sneuvelen op drieslag, waartusschen door hij echter ook nog elf keer vier wijd gaf. Bij Haarlem begon Blomvliet te werpen. Hij gaf echter in de eerste beurt vier maal vier wijd en bereikte maar eenmaal drie slag. Na hem kwam Smit op de werpplaat. Die wierp minder onzuiver, maar H. H. C. vond het een kluifje en sloeg hem geducht. Hoewel ook Veenhof in het negental opgesteld was, deed Haarlem al in de derde beurt den noodsprong: Hunik op de werpplaat en Kloos achtervanger. Hoewel in het negental van Haarlem drie werpers zijn opgesteld, moest dus nog de ach tervanger als werper fungeeren. Twee keurige vangen van Smit maakten een eind aan de eerste H. H. C. beurt, toen er drie honken bezet waren. Slechts twee spe lers waren binnen gekomen. Haarlem bracht het in die beurt tot vijf runs. Eén daarvan werd behaald door een schitterende home-run van Smit. Aan bijna alle overige was een fout in het veldwerk van H. H. C. debet. Reeds in de tweede beurt ging de verkre gen voorsprong echter al voor Haarlem ver loren. Twee honkslagen van Mulder en Moll, een eenhonkslag van J. Baas en fouten in het veldwerk van Haarlem deden nu II. H. C. een beurt van vijf maken. Haarlem wist geen en kelen run te scoren en dus was na twee beur ten de stand 75 voor H.H.C. De derde beurt leek geheel op de tweede. H. H. C. bracht het weer tot vijf runs, nu met hulp van een tweehonkslag van Pijnakker, en Haarlem ging weer aan den kant voor nul. Vrugt en Beets vielen wegens drie slag, ter wijl Veenhof op het derde honk sneuvelde door een goeden aangooi van Baas. Datzelfde was in de tweede innings Smit overkomen. Nu was de stand dus 12—5 voor H.H.C. Wel gaf Haarlem in de vierde beurt nog eenige honkslagen, en werden door H. H. C. nog eenige fouten gemaakt, maar Haarlem zag geen kans het scoren der H. H. C.'ers te bedwingen. Zoo bleef nog steeds een voor sprong van vijf runs bestaan. De achtste beurt leek de laatste te zullen zijn. Dank zij twee vangballen was H. H. C. spoedig uit. Ook van Haarlem vielen echter gauw twee nullen. Toen sloeg Wulfhorst ook snel drie maal mis en moest dus ook de ne gende innings nog gespeeld worden. Deze tac tiek van Haarlem mislukte echter deerlijk. H. H. C. wist goed raad met de slowballen van Hunik en in deze beurt vielen nog vijf honk slagen. Op vier van deze volgde een punt, ter wijl door een-fout van Smit ook nog een vijf de punt gescoord kon worden. Toen Haarlem dus voor het laatst aan slag ging, was de H. H. C.-voorsprong tot tien punten gegroeid. Dit in te halen was een te zware taak, vooral toen Blomvliet en Hinze onmiddellijk al voor nul uit gingen. Honkslagen van Kloos, Smit, Hu nik en Vrugt konden de zaak niet meer red den. Een goede aangooi van Moll deed Hunik op het thuishonk sneuvelen en daarmee was de wedstrijd geëindigd. De cijfers der innings zijn: H. H. C. 255303005 totaal 23 Haarlem: 500501202 totaal 15 Quick-E. D. 0. (14-16) Voor Quick wierp eerst Vonk, daar Lammens zich wenschte te sparen. Misschien is dat voor E. D. O. wel de redding geweest, want een feit is dat, toen Lammens na drie innings toch werpen ging, het scoren voor E.D.O. vrijwel onmogelijk was. Vier malen vier wijd van Vonk, honkslagen van Van der Schaly, Van den Born, K. Zand- stra, Der Kinderen, Van der Kuyl en Van der Putten, en een serie fouten in het veldwerk van Quick deden de score van E. D. O. stijgen tot twaalf. Zoowel in de eerste beurt, toen Van den Born wierp als in de tweede toen Schijvenaar op de werpplaat stond, wist Quick niet te scoren. En toch begon Schijvenaar met drie maal achtereen vier wijd. Hierop volgde ech ter drie maal achtereen drie slag, zoodat de honken wel bezet waren, maar geen punt be haald was. Pas in de derde beurt wist Quick de eerste punten te behalen en 't waren er nogmaals twee. De stand was dus 12—2 voor E. D. O. Toen kwam Lammens op de werpplaat. Groot was zijn succes niet. Zeven maal wierp hij, in vijf innings, vier wijd, tegen maar drie maal drie slag. Bovendien kreeg hij ook nog zes honkslagen tegen zich. Toch wisten de E.D.O.'ers in deze vijf beurten slechts vier runs te scoren. Dat kwam voornamelijk door dat het veldwerk van Quick als bij tooverslag veel beter werd. Van Quick bleef ook in vier van de vijf in nings de score laag, voornamelijk door goed veldwerk van E. D. O., want het werpen bleef zwak. De zesde beurt van Quick bracht echter den E. D. O. voorsprong geducht in gevaar. Twee honkslagen van Vonk en Dollee, en êén- honkslagen van dezelfden en van Lammens, benevens vijf keeren vier wijd, deden het to taal van Quick met acht runs stijgen. Na ze ven innings was de stand dan ook nog slechts 15—14 voor E.D.O. Door een honkslag van Van der Putten kon Zandstra nog een punt aan het totaal toevoe gen. E. D. O. riep in de laatste beurt nog de hulp in van Ter Smitte om een einde te ma ken aan de Quick beurt. Het gelukte hem in derdaad W. Postma drie slag te bezorgen. En terwijl J. Postma aan slag stond, was Dollee dom genoeg te trachten het thuishonk te ste len. Een goede worp van Van der Schaly deed hem sneuvelen. Daar Vonk precies het zelfde lot had ondergaan, waren de drie nul len behaald en had E.D.O., op het kantje af, gewonnen. E. D. O. 1 4 7 1 2 0 0 1 totaal 16 Quick: 0 0 2 1 2 8 1 0 totaal 14 Blauw WitAjax (159) Dit succes heeft Blauw Wit voornamelijk te danken aan het goede werpen van Wilders, die vaak succes had met drie slag en slechts een enkele maal door de Ajaxieden geslagen werd. Meestal bleef ook de Blauw Wit score laag. Vier innings lang wist Koenen de slaglui te bedwingen. In de vijfde bleef succes echter uit. Een paar keeren vier wijd en een paar honkslagen deden telkens spelers naar het eerste honk komen. Hierna nam Nottrot de plaats van Koenen in. Hij had meermalen succes, maar het kwaad was geschied. Dank zij die beurt van zeven stond Blauw Wit na acht innings nog zes runs voor. De cijfers der innings zijn: Ajax: 002202021 totaal 9 Blauw Wit: 21127002x totaal 15 DuvianenA. M. V. J. (127) Voor A. M. V. J. stond Lambert, één uit de vroegere garde, op de werpplaat. Bij Duvia nen werd deze rol den heelen wedstrijd door Van Dijk gespeeld. Vooral Van Dijk heeft veel succes gehad. Hij noteerde vaak drie slag en kreeg maar weinig honkslagen tegen zich. Al leen in de tweede beurt was hij er eenigszins uit. Toen vielen er eenige keeren vier wijd en eenige honkslagen. Voor Lambert hadden de Duvianen niet veel ontzag. Slechts in enkele beurten vielen geen honkslagen, in andere daarentegen vie len ze rijkelijk. In totaal werden het er vijf tien, waaronder tweehonkslagen van Mantje en Sluiters. Bovendien gaf Lambert een groot aantal malen vier wijd en was het veldwerk van A. M. V. J. allesbehalve feilloos. Zoo viel het De Duvianen niet al te moei lijk den in de twee eerste innings verkregen achterstand al spoedig om te zetten in een voorsprong en ten slotte met 12—7 en een slagbeurt te winnen. De cijfers der innings zijn: A. M. V. J. 0 4 0 o 1 0 2 0 0 totaal 7 De Duvianen: 01414020x totaal 12 E. D. O. 2—Z. R. C. (41—5) Z. R. C. verscheen Zondagochtend tegen E.D.O. II met slechts zeven man. De Amsterdammers liepen hard van stapel. Zij hadden succes. Dit was echter van korten duur. Na de vier runs in de eerste beurt scoor den zij in de tweede nog één run, maar daar mee was alle kruit verschoten. Gedeeltelijk door goed werpen van Ter Smitte ging Z. R. C. hierna vijf maal achtereen voor nul uit. E. D. O. liep in het begin minder hard. In de'volgende beurten werd echter het slaghout wat meer gebruikt. Na de tweede beurt kwam geen beurt met nul runs meer voor. Wel twee die elk tien runs opbrachten, mede door goede slagen van C. Zandstra en Ter Smitte. Nog voor de tijd verstreken was geloofde Z. R. C. het verder wel en tijdens de zevende beurt gaf zij het spelen op. De cijfers der innings zijn: Z. R. C.: 4 1 0 0 0 0 0 totaal 5 E. D. O. II: 3 0 6 10 10 7 5 totaal 41 Uitslagen derde klasse. I. V. O.: 3 4 0 1 2 2 4 0 x totaal 16 Haarlem HI: 0022030 23 totaal 12 Swastika: E. D. O. IH: R. C. H. IV: Schoten II: 2 0 3 0 4 totaal 9 7 7 4 1 2 totaal 21 3 0 2 1 1 0 3 totaal 10 7 7 1 1 3 2 x totaal 21 Totaal 6—4 Nederland-Afghanistan (6-0) De wedstrijd Nederland—Afghanistan, die Zondagmiddag in het Olympisch Stadion te Amsterdam werd gespeeld, is een goede oefen gelegenheid geweest voor ons Olympisch hockeyteam. De cijfers 60 spreken een duidelijke taal. Vrijwel voortdurend heeft het Nederlandsch elftal een druk op het Afghaansche doel uit geoefend. In de eerste helft verkreeg Holland een 4o voorsprong, dank zij doelpunten van Schnitger en Ernst van den Berg. (3 maal). In de tweede helft vergrootte Van den Berg met twee goede doelpunten resp. uit passes van Schnitger en De Roos de score 6—0, waar het bij bleef. De Afghanen zijn tegengevallen. Zij hebben tijdens hun tournee door enkele landen van Europa geen al te besten resultaten geboekt en wij kunnen ons dit, na het vertoonde spel best begrijpen. De opzet is misschien wel goed en de tech niek is lang niet slecht, maar er ontbreekt nog heel wat aan de uitvoering, aan het com bineeren, aan het schieten. Vooral de voor hoede vonden wij slecht; De Waal en Wester kamp hebben totaal geen moeite gehad, dit quintet baas te blijven. Het Nederlandsch elftal heeft een goeden wedstrijd gespeeld. Keeper De Looper kreeg weinig te doen, De Waal en Westerkamp bleven, zooals reeds gezegd, gemakkelijk meester van het terrein, terwijl in de midden linie Van der Haar lang geen slechte partij heeft gespeeld. In de voorhoede was de rechtervleugel Gunning—Schnitger de gevaarlijkste. De linkervleugel De RoosSparenberg was iets minder, doch voldeed toch ook wel. Vooral van De Roos verwachten wij, als hij zich eenmaal volkomen heeft ingespeeld in internationaal milieu, nog veel. Een tweeden wedstrijd tegen de Afghanen zal Woensdag a.s. in Den Haag worden gespeeld. Marsch te Halfweg. De K.N.G.V.-marsch van de turnvereeniging ..Sport Staalt Spieren" te Halfweg mag, on danks de minder gunstige weersomstandig heden en de concurrentie van een marsch te Amsterdam, goed geslaagd heeten. Een zeer afwisselend parcours was uitgezet voor dezen „Haarlemmermeer Marsch". Hij voerde langs wegen, waar men anders niet aan denkt, om er heen te gaan. Zes vereenigingen hadden een volledige groep afgevaardigd, n.l. Jan Passtoors Haar lem, Motordienst Haarlem, Turnvereeniging Santpoort, R.O.D.A. IJmuiden-Oost, S.S.S.. de organiseerende vereeniging, en de „Vechtkan- ters" uit Maarssen. welke vereeniging nog in aanmerking kwam voor een extra-prijs als verstkomende vereeniging. De verstkomende deelnemer was F. van Duin uit Broek op Langeldijk. De Dageraad. Het vischcollege „De Dageraad", gevestigd bij den heer J. Zwitters aan de Paul Kruger- kade hield een wedstrijd in de Paul Kruger- gracht. De prijzen werden behaald als volgt: 1. Piers, 2. Kraaijer, 3. A. Gruyters Sr., 4. Boeser, 5. Zon, 6. Stoffels. 7. Torenend, 8. Deen Sr.. 9. Schuur man. 10 Gruyters Jr., 11. Bank. 12. Deen Jr., 13. W. Karreman, 14. Jansen, 15. Koedijker. De prijsuitreiking had plaats in 't clublokaal door- den voorzitter, den heer G. Kraaijer. Stormvogels-nieuws. Naar we vernemen krijgt Stormvogels bin nenkort mede de beschikking over den H. F. C.-trainer Yates. Stormvogels speelt op 2 Augustus te Bergen een wedstrijd tegen Alcmaria Victrix.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10