Het incident in Hyde Park. Spannend werk. Hei Behutytiiksle 54e Jaargang No. 16277 VerscHijnt dagelifjks, beKalve op Zon- en Feestdagen Vrijdag 17 Juli 1936 HAARLEM S DAGBLAD «Krectie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. HoofdredacteurROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72 s^. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon No»-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 1.75. elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien "het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 17 Juli. Een Mislukte Aanslag. „De Schot George Andrew Mac Mahon, oud 34 jaar en zich noemende journalist", die met een geladen revolver in de hand door de po- litieafzetting drong toen Engelands Koning over Constitution Hill reed, en bijtijds gegre pen en onschadelijk gemaakt werd, heeft door zijn advocaat laten verklaren dat hij geen aanslag op den Koning wilde doen. „Wat wil de hij dan eigenlijk wel?" zal men algemeen vragen en in afwachting van het moei lijk te geven antwoord blijven denken aan een mislukten aanslag. Gelukkig is het goed afgeloopen. Ook bui ten Engeland wekt dat blijdschap. Wel wordt de wereld er door dit incident aan herinnerd dat zelfs de populairste, meest gerespecteerde vorst ten allen tijde het gevaar loopt van een aanval op zijn leven. Daar behoeven volstrekt geen politieke mo tieven voor te bestaan, zooals die er waren in het geval van den moord op den Oostenrijk- schen premier Dollfuss en in dat van dien an deren, dubbelen moord: op koning Alexander van Joego-SIavië en den Franschen minister van Buitenlandsche Zaken Louis Barthou. Een geestelijk gedéséquilibreerd mensch, on tevreden met de wereld en zichzelf, kan langs vreemde kronkelpaden zijner gedachten tot zulk een wandaad komen. Er zijn vele aan slagen van dien aard op staatshoofden ge daan. De laatste was die waarvan de Fransche president Doumer het slachtoffer werd. Soms is de oorzaak een ondervonden per soonlijk leed. Wellicht is het in dit geval zoo. Overheidsmaatregelen bezorgen velen per soonlijke teleurstellingen. Er zijn menschen wien zij ellende brengen, al is dat dan dik wijls door hun eigen schuld. Deze Mac Mahon heeft verklaard „Het Is alles de schuld van Sir John Simon", en erbij gezegd dat hij den minister van Binnenlandsche Zaken een brief had geschreven en hem getelefoneerd. Dit schijnt een aanwijzing te geven dat men hier te doen heeft met zoo'n geval van een man die zich persoonlijk verongelijkt voelde en zich in zijn verward-geraakte gedachten wilde wreken op het hoogste gezag. Zucht na-ar sensatie, een wilde drang om de aan dacht der onverschillige medemenschen op het eigen geleden wellicht vermeende onrecht te vestigen kan daarbij gekomen zijn. In den persoon des Konings is het hoogste gezag belichaamd, daarom loopen zij en an dere staatshoofden altijd het gevaar, aan een dergelijke dollemansdaad ten offer te vallen. Maar in de koelere sfeer van de Noordelijke landen zijn zulke individueele excessen altijd veel zeldzamer geweest dan in het Zuiden. Zij komen er gelukkig hoogst zelden voor. Dat de 42-jarige Koning Edward VIII reeds in het eerste jaar van zijn regeering zulk een onder vinding opdoet kan men dan ook alleen als een wonderlijk toeval beschouwen. Zijn zeer groote populariteit is door het ge beurde natuurlijk versterkt. Evenals zijn grootvader, Eduard VII, bezit hij die bijzon dere persoonlijkheid die electriseerend werkt op de geestdrift van volkmassaas. Zijn een voud en gemoedelijkheid, zijn openhartige taal in redevoeringen, zijn gevoel voor humor en niet het minst zijn persoonlijke moed heb ben de vereering, die men jegens hem koestert, duurzaam gevestigd. Het Britsche Koning schap heeft in hem na Koningin Victoria en na zijn grootvader en zijn vader opnieuw een zeer waardig handhaver gevonden. Daarom moest deze gebeurtenis wel algemeene ontstel tenis en ontroering in zijn land wekken. De maatregelen voor de beveiliging van den Koning zijn in Engeland dikwijls nogal be perkt. Evenals zijn vader houdt Edward VIII ervan, zich gemoedelijk temidden van de men schen te bewegen. Gelukkig was er ditmaal een strenge afzetting, die doeltreffend is ge bleken. Het gebeurde zal vermoedelijk wel, als de Koning daarin althans wil toestemmen, tot uitbreiding van zijn bescherming bij al zijn verschijningen in het openbaar leiden. R. P. Strijd tegen „Amstelland" duurt voort. Hernieuwd beroep op Gedeputeerden van 3 provincies. Gevolg gevende aan de machtiging, haar verleend door de onlangs gehouden vergade ring van polderbesturen, ressorteerende onder het Hoogheemraadschap „Amstelland", heeft de toenmaals benoemde commissie welke stappen zou ondernemen, om alsnog te gera ken tot opheffing, c.q. belangrijke versobe ring van de huishouding van het Hoogheem raadschap „Amstelland". zich tot Gedeputeer de Staten van Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht gewend met een uitvoerig adres, waarin op het bovenstaande wordt aange drongen. (Na groote moeilijkheden tenge volge van stormen der laatste dagen is ook de laatste boog van de Moerdijkbrug geplaatst.) Wat hebben wij gemerkt hier in het Noorden, Van 't werk, dat daar in 't Zuiden werd verricht, Behalve dat wij nu en dan eens hoorden: Alweer een boog, die op de peilers ligt. Wel hebben wij terloops gedacht bij 't lezen, Dit groot karwei gaat wel merkwaardig vlug, Reeds binnenkort wat zal dat prachtig wezen, Dan komen wij ook daar over de brug. Wanneer de veerboot niet meer hoeft te varen, En het verkeer niet lang en langer wacht, Dan zullen wij weer tijd en geld besparen. Dan is er weer iets moois tot stand gebracht. Maar wie beseft, hoe men heeft moeten zwoegen, Voor die illusie wordt tot werklijkheid, Voordat men inderdaad voor z'n genoegen Via Moerdijk naar 't schoone Zuiden rijdt. Met d' allerlaatste van het tiental bogen, Heeft men wat zorg en angsten uitgestaan, In stormweer met een groot gevaar voor oogen, Heeft men het zwaar en moeilijk werk gedaan. Hier past een woord van lof aan de bemanning Der platte schuit, die 't laatste brugdeel bracht, Zij heeft wel inderdaad in laatste „spanning", Haar hand- en spandienstplicht met eer betracht. 't Heeft er gespannen tusschen de bedrijven, Maar 't is gelukt, dat is het resultaat, En deze boog zal steeds gespannen blijven Als monument voor werk van groot formaat. P. GASUS. Uiteenloopende lezingen over de poging tot aanslag op koning Edward. Kalme reactie te Londen. Kunt U onze zaak vinden???? op de Ged. Oude Gracht 52 tegenover de Stoofsteeg. Keuze uit 45 verschillende merken van 28.af. DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN. (Adv. Ingez. Med.) Nog eenige resultaten te Montreux. Turksche pers uit zijn voldoening. De zee-engten conferentie heeft nieuwe vor deringen gemaakt. Thans is overeenstemming bereikt over de bepalingen ten aanzien van een toekomstige conventie betreffende de luchtvaart, waarbij alleen het vliegen over de versterkte zones en de Zee van Marmora ver boden zal worden. Voorts werd de Turksche eisch inzake opheffing van de commissie voor de zee-engten ingewilligd. Besloten werd de nieuwe conventie voor Italië, als onderteeke naar van het verdrag van Lausanne open te laten. De conferentie heeft gisteren de besprekin gen over de ontwerp-overeenkomst besloten. De tekst zal vandaag door een redactie-com missie worden opgesteld en Zaterdag in 'n open bare zitting definitief worden goedgekeurd. Maandag zal dan de plechtige onderteekening plaatshebben in het Palace-Hotel. In bijzondere protocollen zal worden vast gelegd, dat de overeenkomst in werking treedt, zoodra deze door zes mogendheden is onderteekend en dat de weder versterking van de Dardanellen vanaf 1 Augustus is toege staan. Een der te Istanboel verschijnende bladen geeft zijn levendige bevrediging te kennen over de gunstige berichten uit Montreux en ver langt, dat de Turksbhe troepen de zee-engten weer zullen bezetten op den dag van onder teekening der nieuwe conventie en dat de ver jaardag van dien dag voortaan een nationale feestdag zal worden. Motorrijwiel te water geraakt. Duopassagier verdronken. BEEMSTER. 17 Juli. In den afgeloopen nacht te omstreeks een uur heeft op den Oostdijk in den Beemster een ernstig motor ongeluk plaats gehad, tengevolge waarvan een persoon is verdronken. Wegens afgeslui- ting van den Purmerenderweg is het verkeer Purmerend-Hoorn tijdelijk omgelegd over een gedeelte van den Oostdijk. Vermoedelijk door groote vaart is de motorrijder J. Ber- tens uit Hoorn, van den dijk geraakt en in de ringvaart terecht gekomen. De bestuurder wist aan den kant te komen en heeft een pas- seerende auto aangehouden. Hoewel men uit de verwarde mededeelingen van den heer Bertens. die in zeer overspan nen toestand verkeerde, niet begreep wat er precies gebeurd was. stelde men onder aan den dijk. waar het licht van het motorrijwiel nog brandde, een onderzoek in. Aan den kant ekomen zag men een hand boven water uit steken, waaruit bleek, dat de duopassagier zich niet had kunnen redden. Direct werd de drenkeling bovengebracht, doch de levens geesten bleken reeds geweken te zijn. De verdronkene is de 24-jarige J. de Groot uit Hoorn. De heer Bertens, die geheel in de war was. is in het ziekenhuis te Purmerend ter obser vatie opgenomen. (Van onzen correspondent). LONDEN, 16 Juli. Over de toedracht van den mislukten aan slag op het leven van Koning Edward ver keerde het publiek vanavond nog in het on zekere. In de mededeeling, welke Sir John Simon over de ontstellende gebeurtenis in het Lagerhuis deed, werd klaarblijkelijk opzette lijk het woord „aanslag" vermeden. De re den daarvoor kan worden beseft. Het denk beeld, dat de tegenwoordige Koning van En geland het voorwerp zou kunnen zijn van een aanslag op zijn leven schijnt voor 't Engelsch publiek, dat de warmste gevoelens voor zijn vorst koestert en dat niet zonder reden aan neemt, dat de gansche wereld die gevoelens zal deelen, zoo redeloos dat iedereen, dus ook ae Home Secretary, als vanzelf aarzelt het woord „aanslag" te gebruiken. De woorden van Sir John Simon waren zeer zorgvuldig gekozen en ze bleven in gebreke de volledige opheldering te verschaffen welke het gansche land verlangt. De Minister zeide, dat het La gerhuis diep bewogen zou zijn door zijn me dedeeling, dat een man zich, terwijl de Ko ning en zijn regiment door Constitution Hill gingen, een weg baande door de toeschou wers en dat een revolver, met vier scherpe patronen geladen, op den weg viel tusschen Z.M. en de troepen. Het Lagerhuis, besloot Sir John Simon zijn mededeeling, zou diep dankbaar zijn, dat het gevaar voor den Ko ning behoorlijk werd afgewend. Men kon concludeeren, dat het waakzaam oog van een politieagent de bedreiging had gezien, dat de politieagent met den nièesten spoed en op het laatste oogenblik had gehan deld door den man de revolver uit de han den te slaan. Later in den middag onderging de man, die terstond gearresteerd was, een voorloopig verhoor in het politiebureau van Bow Street. Hij verscheen er onder de be schuldiging in het onwettig bezit te zijn ge weest van een vuurwapen. Over acht dagen zal hij opnieuw voor den politie-rechter ver schijnen en inmiddels is hij in verzekerde bewaring gesteld. De hem toegewezen raads man heeft naar aanleiding van de berichten in de avondbladen over het geval doen we ten, dat zijn client noch het voornemen heeft gehad, noch een poging heeft willen doen een moord te plegen. Een dergelijke door rechtsbeginselen aangegeven verklarinL draagt niet bij tot de verlangde verklaring De avondbladen hebben de bijzonderheden gegeven, die de Home Secretary tot heden heeft onthouden, maar de lezingen loopen uiteen. De meest overeenkomende lezingen komen hierop neer, dat een man een revol ver op den .Koning richtte toen deze enkele meters van de Wellington Arch, de poort die van Hyde Park Corner toegang geeft tot Green Park, verwijderd was. Een politieagent wierp zich onmiddellijk van zijn paard en op den man. Andere politiemannen snelden toe en in de worsteling, die volgde viel de in een doek gewikkelde revolver op den weg, nabij het paard van den Koning. Een politie agent raapte het vuurwapen op. De Koning bleef onverstoord en reed verder. De Hertog van York, die achter den Koning reed, was getuige van het voorval. De Koning heeft zich zoo weinig van het gebeurde aangetrok ken, dat hij in den middag een genoeglijk spelletje golf kon spelen. HoIIandsch Diep overbrugd. Laatste spanning geplaatst. Moeilijkheden overwonnen. Hedenmorgen om vier uur werd voor de vierde maal een poging onder nomen om de laatste spanning voor de nieuwe verkeersbrug over het HoIIandsch Diep bij Moerdijk te plaat sen en thans eindelijk met succes. Nadat alles voor het werk weer in gereedheid was gebracht ving men, onder leiding van den heer De Wit. om kwart over vier aan de span ning in de lengterichting van de brug te draaien. Er stond haast geen wind, zoodat de manoeuvre, die door de nauwe ruimte die voor de laatste spanning was overgebleven moei lijker was dan voorheen bij andere transpor ten, vlot kon geschieden. Om vijf uur was het brugdeel in den juisten stand en ging het constructiewerk door het zakkende water en het vol pompen der bakken waarop het rustte langzaam naar omlaag. Het duurde nog ge- ruimen tijd voor de onderkant van de brug op de vaste punten rustte maar om zeven mi nuten voor zes was de spanning geplaatst en daarmede de verbinding tot stand gekomen. Nu de plaatsing van de laatste spanning van de nieuwe verkeersbrug over den Moerdijk een feit is geworden, mogen eenige techni sche bijzonderheden over dit grootsch werk van ingenieurskunst nogmaals in herinnering worden gebracht. Te dier zake moge dienen dat de eerste spanning geplaatst werd op 30 Maart 1935. onmiddellijk na het gereedkomen van de eer ste pijlers. De volgende spanningen volgden successievelijk op 15 Mei, 19 Juli, 20 Augus tus, 22 October. 5 December, 3 Maart 1936. 1 April en 19 Mei d.a.v. De geheele brug bestaat uit 10 overspannin gen, elk lang 100 meter, De totale breedte der brug is ongeveer 19 meter. Volgens een andere lezing was de redden de hand, die van een vrouw onder het pu bliek. Toen zij de revolver ontdekte in de hand van den man sloeg zij het wapen uit zijn hand, zoodat het op een afstand van on geveer 15 M. van den Koning verwijderd op straat viel. Een woedende menigte viel op den dader aan en de politie had de grootste moeite hem aan de wraakzucht van het pu bliek te onttrekken. Verhalen van ooggetuigen doen veronder stellen, dat de Koning het incident goed had gezien. Een getuige heeft zelfs verklaard dat Z.M. omkeek en de revolver op straat moet hebben zien liggen. De naam van den gearresteerden George Andrew MacMahon doet vermoeden, dat hij van Iersche afkomst is. Politieke beteekenis kan aan het incident niet worden toege schreven. Het publiek in Londen heeft de zaak zeer kalm opgevat, hoe zeer het door het gebeurde moet zijn geschokt. In de omnibus sen en treinen en trams zaten de reizigers als gewoonlijk hun kranten te lezen met wat extra nieuwsgierigheid voor de verslagen en de groote zware „head lines", waarmede het nieuws werd verkondigd. Maar van eeniger- lei sensationeel commentaar was geen sprake. A. K. v. R. Nieuwe O. L. School in Haarlem-Noord. Opheffing van scholen. B. en W. stellen den Raad voor, in beginsel te besluiten tot den bouw van een school voor gewoon lager onderwijs in Haarlem-Noord, in de omgeving van het Tesschelschadeplein, ten oosten van den Rijksstraatweg en B. en W. uit te noodigen de keuze van het terrein voor dat schoolgebouw en de uitgewerkte plannen na der tor soeodkeuring aan den Raad voor te leggen. Voorts stellen B. en W. voor. hen to mach tigen tot uitvoering van maatregelen, welke kunnen leiden tot wijziging van den toestand bij ons lage onderwijs, op te heffen de scho len voor gewoon lager onderwijs nrs. 11 Spaarnwouderstraat) en 47 (Friesche Var kensmarkt». door de nog resteerende leerlin gen dier scholen te verdeelen over andere na bijgelegen scholen en tenslotte, wegens ophef fing der school, met ingang van 1 September 1936, eervol ontslag te verleenen aan: le Mej. A. Kornmann, als onderwijzeres aan de school voor gewoon lager onderwijs no. 11 (Spaarnwouderstraat) 2e den heer E. H. Dik, als onderwijzer aan de school voor gewoon lager onderwijs no. 47 (Friesche Varkensmarkt)en 3e Mej. A. Oostenbroek, als onderwijzeres aan de school voor gewoon lager onderwijs no. 47 (Friesche Varkensmarkt). Over bovengenoemde maatregelen tot wijzi ging van den toestand bij ons lager onderwijs, schrijven B. en W. o.m. aan den Raad: Ten einde tijdig de noodige maatregelen te kunnen nemen, werd door ons na de inschrij ving van nieuwe leerlingen voor de cursus 1936—1937, aan de Hoofden der openbare scholen voor gewoon lager onderwijs opgave gevraagd van de getal-sterkte der klassen, zooals deze (bij inwilliging van alle aanvragen om toelating) op 1 September a.s. vermoedelijk zou zijn. Het resultaat daarvan is voor de raadsleden ter inzage gelegd. Nqar soort en ligging zijn de scholen gegroe peerd in een staat, waarbij behalve de klasse- indeeling, tevens is aangegeven het daarvoor benoodigde onderwijzend personeel. Bij het ontwerpen van onze voorstellen tot wijziging van den bestaanden toestand heb ben wij ons, evenals voorgaande jaren, laten leiden door de gedachte, voor volledige ge vormde scholen een gemiddeld aantal leerlin gen te verkrijgen, overeenstemmende met de rijksvergoedings-voorschriften. Overplaatsing van leerlingen naar andere nabij gelegen scholen kon daarbij niet worden voorkomen. Wij hebben er echter naar gestreefd dit tot een minimum te beperken en zooveel mogelijk rekening gehouden met de wenschen der ouders. Betreffende de klassen-formatie en eventu- eele opheffing va twnee of drie scholen hebben wij advies gevraagd aan de Commissie van plaatselijk toezicht, aan den Inspecteur van het lager onderwijs, aan de Ambtelijke Ver- eeniging van Hoofden van scholen en aan de vak-organisaties. Behalve enkele punten van ondergeschikt belang, komt in de ontvangen adviezen sterk het verlangen tot uitdrukking om School no. 44 (Weltevredenplein) niet op te heffen, daar voor de leerlingen (vijfe en zesde klasse) bij distributie over andere scholen ernstige na- deelen worden gevreesd. Dit argument achten wij inderdaad klemmend. Overeenkomstig de gedachte, vervat in on zen brief van 24 Juni 1936, stellen wij U daar om voor deze school niet op te heffen, maar aan de twee overgebleven klassen met aan vang van den nieuwen cursus administratief toe te voegen een te vormen parallel eerste klasse van School no. 38 (Rijksstraatweg). School no. 44 zou daardoor komen op een sterkte van plm. 88 kinderen, hetgeen aan spraak zou geven op rijks vergoeding voor een (nog te benoemen) hoofd en twee leerkrach ten. Als gevolg daarvan zal het aantal op wacht geld te stellen leerkrachten zich in totaal be perken tot drie. Met ingang van September 1937 zou School no. 44 naar de te bouwen school kunnen wor den verplaatst. De Inspecteur van het lager onderwijs kan Het woord is aan.... La Rochefoucauld: Het is een groote dwaas heid alleen maar wijs te willen zijn. zich in het algemeen met onze inzichten ver- ecnigen. Speciaal de voorgestelde schoolstich ting in Haarlem-Noord heeft zijn instem ming, Hij blijft niettemin van meening, dat be halve de Scholen nrs. 11 en 47, ook School no. 44 thans voor opheffing in aanmerking be hoort te komen. Met het oog op de zeer talrijke inschrijving voor dë eerste klasse van School no. 46 (Juno- plantsoen), t.w. 75 kinderen, wordt geadvi seerd het surplus daarvan niet te verwijzen naar de Scholen nrs. 23 en 24 (Tetterodestr.), maar aan eerstgenoemde school eveneens over te gaan tot vorming van een parallel-klasse. B. en W. meenen U dit vooralsnog te moe ten ontraden. Stellig zou dit beteekenen het begin van het einde van één der scholen in de Tetterodestraat. Het komt hun beter voor nog eens een jaar af te wachten, of beide scholen zich daar kun nen hadnhaven. Door de opheffing der Scholen nrs. 11 (Spaarnwouderstraat) en 47 (Friesche Var kensmarkt) komen drie leerkrachten boven de sterkte, aan wie eervol ontslag moet worden verleend. Dezen verkrijgen allen wettelijke aanspraak op toekenning van wachtgeld ten laste van het Rijk. Behalve aan School no. 39 (Pol), welke in oen bijzondere positie verkeert, komen com binaties van klassen met den nieuwen cur sus niet voor. Wel zullen voor zelfstandig onderwijs in een klasse aan het personeel worden toegevoegd 10 kweekelingen met akte. 25-JARIG JUBILEUM F. J. VAN DE WAAL Heden herdacht de heer F. J. van de Waal, chef van het bijkantoor van Ruys' Handels- vereeniging te Haarlem, den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij genoemde firma in dienst trad. De heer Van de Waal heeft sinds de op richting van zét Haarlemsche filiaal in 1928 de leiding daarvan in nanden. Op dezen voor hem zoo gedenkwaardigen dag mocht de jubilaris reeds in de morgen uren vele blijken van belangstelling in den vorm van brieven, telegrammen en bloemstuk ken ontvangen. De directie van Ruys Handelsvereeniging kwam den heer Van de Waal gelukwenschen. De heeren J. A. Ruys en A. W. van der Heiden, die persoonlijk gekomen waren, boden hem een geschenk aan. In den namiddag zal het personeel der fir ma den jubilaris huldigen, bij welke gelegen heid hem een aandenken zal worden aange boden. HET LEGER DES HEILS IN HAARLEM NOORD. Het Leger des Heils, afdeeling Haarlem- Noord Ceramstraat 4, viert van Zaterdag 25 Juli tot en met Zondag 2 Augustus e.k. haar 7e jaarfeest. In verband hiermede zullen verschillende samenkomsten, welke een feestelijke strek king hebben, door een aantal vooraanstaan de en hoofd-officieren worden geleid. Adjudant Ruijsink van Amsterdam een zeer bekend en bemind officier in Haarlem, zal op den openings-Zondag 26 Juli de samen komsten leiden om 10 uur, 3.30 en 8 uur "s avonds. Maandag 27 Juli (de openingsdatum Lt.-kolonel Beekhuis, de juist door Gc-neraai Evangeline Booth, aangestelde chef-secreta ris voor het Leger des Heils in Nederland dien avond 8 uur een grootschen herdenkings dienst houden in bovengenoemd, voor deze ge legenheid feestelijk versierd lokaal. Na afloop van een militaire plechtigheid is in Hyde Park te Londen een mislukte po ging tot een aanslag op koning Edward ge daan. pag. 4 Het aantal slachtoffers van de hitte in de Ver. Staten blijft zich uitbreiden. pag. 4 De Eerste Kamer heeft de begrooting van het Landbouwcrisisfonds aangenomen. pag. 3 De baconfabriek te Uithoorn heeft al haar personeel ontslag aangezegd. pag 3 De Nederlander Gijzen heeft in de Tour de France opgegeven. pag. 11 ARTIKELEN ENZ. R. P.: Een mislukte aanslag. pag. 1 Mr. E. Elias: Scheveningen in volle fleur. pag. 3 Van r«i!en Parijschen correspondent: Een Amerikaansch milliardair bezoekt Frankrijk. pag. 4 C. Sipkes: Schiermonnikoog heeft een zeer rijke vogelwereld. pag. 12 .Thr. dr. J. C. Mollerus: De Nederlandsche sui- kerpolitiek. pag. 6 K. de Jong: Concert der H. O. V. pag. 6 H. D. Vertelling. Elsa Kaiser: Liefde. oag. 6 Voor de Jeugd. pag. 9 en 10 Sport in 't Kort. pag. 11 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 7.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1