Opstand in Spanje nog geenszins onderdrukt. -IVOR O L Thijs IJs in het betooverde woud De vijfde internationale conferentie voor het openbaar onderwijs. WOENSDAG 22 JUL" I 1936 HAAREEM'S DAG BEAD BUITENLAND Van twee kanten rukken de rebellen naar Madrid op. Succes der opstandelingen het Noorden. in De opstandige beweging in Spanje is nog geenszins onderdrukt. Welis waar blijft de regeering doorgaan met te verklaren, dal zij den toe stand meester is, doch uit verschil lende deelen van het land komen berichten binnen over activiteit en zelfs succes der rebellen. Thans is ook in het Noorden van Spanje de revolutionnaire beweging ernstiger ge worden. Volgens berichten uit verschillende Ncord-Spaansche steden is er gevochten tus- schen rebellen en regeeringsgezinden. Op enkele kilometers afstand van de grens is een botsing ontstaan tusschen een krach tige afdeeling opstandelingen, die uit Pam- peluna kwamen en regeeringsgezinde troe pen uit. Iran en Fontarabie. welke tot taak hadden de opstandelingen te verhinderen naar San Sebastian op te rukken. 24 leden der regeeringstroepen wer den gedood. De autoriteiten hebben daarop de brug van Andalassa op 6 K.M. van Iran opgeblazen, zoodat de opstandelingen niet in rechte lijn hun weg konden vervolgen. De rebellen hebben op het opblazen van de brug geantwoord met het in de lucht doen vliegen van de spoorlijn IranElixon- don. San Sebastian door de rebellen bezet. Uit Bayonne werd gisteravond ge meld, dat de opstandelingen 's mid dags om vijf uur San Sebastian heb ben bezet. Volgens nadere berichten heeft de civiele gouverneur van San Sebastian om vijf uur 10 Fransche tijd het gezag overgedragen aan den militairen gouverneur, die als fas cistisch gezind bekend staat. De aftredende gouverneur zou naar Eibar vertrokken zijn. Voorts wordt vernomen, dat opstandige troepen uit Pamplona de bergen in trekken in het gebied van Irun en deze plaats van 18 000 inwoners trachten te omsingelen. De inwoners der stad zijn aanhangers van het Volksfront. Men verneemt, dat de rebellen, na San Sebastian bezet te hebben, op rukken naar Bilbao Volgens Engelsche 'toeristen hebben de vliegers der rebellen gisteren San Sebastian onder mitrailleurvuur genomen. Irun was nog in handen der regeeringstroepen. Naar te Hendaye vernomen wordt, wor den door aanhangers van het Volksfront loopgraven aangelegd op de hellingen der bergen in de omgeving van Irun. D~c dag van gisteren is te Barcelona kalm verloopen en de voedselvoorziening is ver zekerd. Groepen gewapende lieden trekken door de stad, In Catalonië wordt algemeen gestaakt. De telefonische verbinding met Madrid is hersteld. De toestand te Madrid. In Madrid zelf is alles volkomen rustig. De trams rijden gewoon. In de straten patrouilleeren politie en roode militie te voet en in auto's. Op de openbare gebouwen is de nationale vlag geheschen. Volgens een bericht uit Casablanca echter heeft het radiostation te Lissabon medege deeld, dat talrijke Spaansche vluchtelingen in Portugal zijn aangekomen, die vertelden, dat in Madrid een onbeschrijfelijke paniek heerscht. Van uur tot uur zou men daar den intocht der troepen van Mola en Franco ver wachten. Overigens schijnt de hoofdstad van twee kanten bedreigd te worden. Uit het Noorden komen berichten, dat generaal Mola naar Madrid blijft op rukken, terwijl tegelijkertijd opstan dige troepen uit Valladolid. Sarra- gossa en Alicante opmarcheeren. Ook uit het Zuiden trekken de rebellen naar Madrid op. Generaal Quiepo de Llano heeft hier de leiding. Deze troepen hebben reeds Segovia, op een afstand van 60 K.M. van de hoofdstar, bereikt. Reuter meldt uit Londen, dat de daar uit Spanje ontvangen berich ten er op wijzen, dat het beslissende oogenblik binnen zeer korten tijd venvacht wordt, n.l. wanneer de strijd zal zijn aangebonden tusschen de regeeringstrouwe troepen, die uit Madrid vertrokken zijn en de troe pen der opstandelingen, die uit 't Zuiden op de hoofdstad aanrukken. Rebellen verslagen Later wordt uit Madrid geseind, dat nabij de stad twee groote veldslagen plaats hebben gehad tusschen de opstandelingen en de re- geeringsstrijdkrachten, welke bestaan uit Guardia de Asalto, Guardia Civil. Verklaard wordt, dat de opstandelingen zijn verslagen in beide ontmoetingen. De strijd in het zuiden. De radiozender te Sevilla schijnt toch nog steeds in handen der rebellen te zijn. Voort durend worden mededeelingen namens gene raal Franco en generaal Quiepo de Llanos door dit station uitgezonden, zelfs nadat Ma drid had bericht, dat Sevilla door de regee ringstroepen was bezet, waaruit men mag af leiden, dat de rebellen daar toch weer de over hand hebben gekregen. Gisteravond heeft ge neraal De Llanos bekend gemaakt, dat van daag de broodverkoop in Sevilla normaal zal zijn en dat de stad op gewone wijze van het noodige zal worden voorzien. Morgen moeten fabrieken en werkplaatsen weer geopend worden op straffe van buiten gewoon strenge maatregelen. De stad Malaga daarentegen is geheel in handen van het Volksfront. Dit werd althans gistermiddag door den commandant van den Britschen torpedojager Shamrock aan de autoriteiten te Gibraltar geseind. Volgens de Engelsehen en Amerika nen, die aan boord van den „Sham rock" uit Malaga te Gibraltar zijn aangekomen, zouden in Malaga meer dan 200 personen gedood en verschei dene duizenden gewond zijn. Activiteit van de vloot. In Marokko is het gisteren den geheelen dag rustig geweest, zoo luidt een bericht uit Rabat. Het verkeer tusschen Tanger en Rabat heeft op normale wijze plaats. De vloot ontwikkelt echter in en nabij de Straat van Gibraltar groote activiteit. De regeering heeft en thousiaste betuigingen van trouw ontvangen van de bemanningen van de kruisers „Liberstad", „Espana" en Jaime". De „Jaime" patrouilleert in de Straat van Gibraltar en werkt mede aan de onderdrukking van den opstand in Marokko. Later deelde de regeering mede, dat zij van de bemanning van den kruiser Jaime I een telegram had ontvangen, waaruit bleek dat de officieren, die zich bij den opstand wilden aansluiten, waren bedwongen. Hierbij waren eenige dooden gevallen. Dezelfde kruiser is gisteravond door vlie*- ;u:gen der rebellen uit Ceuta gebombardeerd De oorlogsschepen in de haven van Tanger openden het vuur op de vliegtuigen, die zich daarop verwijderden. De bewoners van het bij Gibraltar gelegen Spaansche gbied verkeeren in groote opwin ding, daar zij vreezen, dat de oorlogsschepen der regeering een bombardement op de streek zullen openen. Een officier der rebellen te La Linea heeft overigens verklaard: „Indien de oorlogsschepen tot een bombardement over gaan, zullen onmiddellijk vliegtuigen van Ceuta en andere plaatsen opstijgen en binnen tien minuten zullen alle schepen gezonken zijn. Ceuta gebombardeerd. Uit Oran W'ordt hedenmorgen ge meld, dat vier schepen der regeering Ceuta hebben gebombardeerd. Er ont stond een gevecht tusschen de bat terijen der stad en de schepen. De laatste moesten tenslotte terug trekken. Zij voeren de Britsche wateren binnen, doch een Britsch patrouillevaartuig verzocht hun de territoriale wateren te verlaten. Laatste berichten over den toestand. Om 1 uur hedennacht werd vanwege het ministerie van binnenlandsche zaken de vol gende mede deeling gedaan: Gijon, Almeria en Alcala de Henares zijn definitief op de op-, standelingen heroverd. De rebellen bezetten nog Saragossa, Valladolid en Sevilla. Kapitein Sampil is te Madrid opge stegen, teneinde de opstandige centra te Saragossa te bombardeeren. An dere vliegtuigen zijn van Madrid ver trokken om Alcazar te bombardeeren, alsmede Toledo, waar een compagnie cadetten aan het muiten is geslagen. Regeeringstroepen naar het Noorden. Naar het agentschap Radio uit Madrid meldt, zouden zich ongeveer 150.000 man re geeringsgezinde troepen, versterkt met de so cialistische en communistische jeugdbonden vanuit Madrid naar het Noorden begeven. Zij worden door vliegtuigen vergezeld. In een spoorwegtunnel tusschen Madrid en Burgos cA&kxjz unite tortelen, DOOS 20CT. TUBE 40 EN 60 CT. (Adv. Ingez. Med.) wacht een afdeeling rebellen om den opmarsch der regeeringstroepen te verhinderen. Tevens meldt dit agentschap, dat in Madrid talrijke opstandelingen zouden zijn terecht gesteld, hetgeen onder de bevolking diepen in druk heeft gemaakt. Bij decreet is bepaald, dat de koopmans beurs van Madrid voor den duur van 48 uur gesloten moet worden, terwijl een moratorium voor denzelfden tijd is afgekondigd. Voorts is bepaald, dat de ambtenaren, die aan den op stand deelnemen, ontslagen zullen worden. Het blad „Petit Gironde" te Bordeaux pu bliceert het volgende telegram uit Bayonne: Drie reizigers, behoorende tot de am bassade resp. van Engeland, Frank rijk en Nederland, hebben des middags San Sebastiaan verlaten. Zij slaagden erin de Spaansche grens te passeeren, doch niet dan nadat nabij Behodie jeugdige communisten het vuur op hen hadden geopend. Haven van Tanger wordt ontruimd. De havenkapitein van Tanger heeft een be richt ontvangen van het hoofdkwartier der opstandelingen te Ceuta, waarin de neutrale schepen worden uitgenoodigd, de haven te verlaten, daar de rebellen voornemens zijn, over te gaan tot een luchtbombardement van de regeeringsgetrouwe Spaansche oorlogs schepen. die, ten getale van ongeveer tien te Tanger voor anker liggen. Moratorium verlengd. Het ministerie van financiën heeft een reeks decreten uitgevaardigd, welke in we zen ten doel hebben het eergisteren afgekon digde moratorium en de schorsing der bank- operaties met 48 uur te verlengen. Een an der decreet stelt ter beschikking van de re geering bedragen, die eventueel noodig zul len zijn voor de handhaving van de orde. Engeland, Ierland niet vertegenwoordigd bij de kroning. Naar de „Daily Herald" bericht, heeft de Iersche minister-president De Valera beslo ten, dat Ierland geen vertegenwoordiger zal zenden naar de kroning van den koning het volgend jaar. De uitnoodiging om een verte genwoordiger te zenden, is afgewezen. Een dergelijk besluit is in de Britsche ge schiedenis ongekend. Driemogendheden-conferentie moet den Europeeschen vrede versterken. In een communiqué, dat te Londen is gepu bliceerd inzake de komende conferentie van Engeland, Frankrijk en België, die morgen te Londen zal aanvangen, wordt gezegd: „Het doel van deze bijeenkomst is, den toestand te bestudeeren en te onderzoeken, hoe men het best den vrede in Europa kan versterken," Baldwin heeft in het Lagerhuis medege deeld, dat de conferentie van Frankrijk, Bel gië en Engeland 23 Juli te Londen zal wor den gehouden, als voorbereidende bijeen komst, welke slechts zal voortzetten, wat reeds gedaan is en niet op de toekomst vooruit zal loopen. LA ARGENTINA BEGRAVEN. BAYONNE, 21 Juli (Reuter-A.N.P.) In de kathedraal van Bayonne is vanmorgen in de grootste eenvoud La Argentina ter- aarde be steld RECTIFICATIE. In de adv. Handels-Instituut Baltussen gepl. 11 Juli j.l. is 't adres foutief afgedrukt. Het adres is: JANSWEG 42. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Een idealistische aanbeveling over de schoolgebouwen en hun omgeving. Verbetering van het plattelandsonderwijs, opdat de te groote trek naar de steden worde tegenge werkt. Raadgevingen voor het onderwijs aan niet geheel normale kinderen. (Van onzen Geneefschen correspondent) Toen Thijs zoo ineens weer wilde vertrekken, maakte het bloempje duidelijk, dat het nog wat wilde zeggen. „Ga nog niet weg, brave beer," hoort Thijs een zacht stemmetje zeggen. „Ik wil je een belooning geven voor de goede daad, die je verricht hebt. Neem een blaadje uit mijn kroon en bewaar dat goed, want daarmee blijf je goede vrienden met alle bloemen van de aarde. De oude vogel schenkt Thijs een veer uit haar vleugel. „Als je die aan andere vogels toont, zullen ze je helpen zooveel ze kunnen," zegt het dankbare dier. Met die twee geschenken trekt Thijs welgemoed verder, Genève, 18 Juli 1936 Genève heeft een traditie meer erbij gekre gen. Terwijl jaren lang de Volkenbondscom missie voor Intellectueele Samenwerking in het midden der maand Juli het vergader monopolie in de Volkenbondsstad bezat, is sinds enkele jaren een tweede internationale bijeenkomst, ook aan intellectueele vraag stukken gewijd, gewoon geworden eveneens op hetzelfde tijdstip hier te vergaderen: de In ternationale Conferentie voor het Openbaar Onderwijs, die steeds goed voorbereid en ge organiseerd wordt door het te Genève geves tigde en door tal van staten financieel on dersteunde Internationale Opvoedingsbureau. Ook dit jaar heeft dit Internationale Opvoe dingsbureau ertoe bijgedragen, dat het meer en meer een traditie wordt, dat onderwijs deskundigen zich in de maand Juli naar Ge nève begeven, hetzij om aan de zitting der Volkenbondscommissie voor Intellectueele Samenwerking, hetzij om aan de Internatio nale Conferentie voor Openbaar Onderwijs deel te nemen. Het Internationale Opvoedingsbureau on derhoudt weliswaar vriendschappelijke be trekkingen tot den Volkenbond, die ook steeds een „waarnemer" naar deze onder wijsconfe rentie zendt, doch maakt geen deel uit van den Volkenbond, noch staat het onder de auspiciën van den Volkenbond. Onder de te genwoordige omstandigheden, nu Duitschland en Italië mokkend van iedere internationale conferentie afwezig blijven, die iets met den Volkenbond uitstaande heeft, kan dit „los van den Volkenbond" ook zijn voordeelen hebben. Terwijl professor Gilbert Murray, de voorzit ter der Volkenbondscommissie voor Intellec tueele Samenwerking, het weder geheel zon der de medewerking van Duitschers en Ita lianen moest stellen, kon de minister van on derwijs van Columbië, de heer Caballero, die tot voorzitter der Internationale Conferentie voor Openbaar Onderwijs was gekozen, gede legeerden uit Duitschland en Italië onder zijn met ijver medewerkende leden tellen, evenals natuurlijk vertegenwoordigers van Japan en van de Vereenigde Staten van Ame rika, welke beide landen echter ondanks hun niet-lid zijn van den Volkenbond ook aan de werkzaamheden der Volkenbondscommissie voor Intellectueele Samenwerking deelnamen. De conferentie heeft dit jaar weder rappor ten aangehoord over hetgeen in de 37 staten, die ter conferentie vertegenwoordigd waren, in het afgeloopen jaar op onderwijsgebied is voorgevallen en heeft voorts drie onderwer pen uitvoerig behandeld en daaromtrent aan bevelingen tot- den minister van onderwijs van alle staten gericht. Deze drie onderwerpen wa ren: de schoolgebouwen en hun omgeving, de inrichting van het onderwijs op het land en de behandeling van niet geheel normale kin deren. De resolutie, die met betrekking tot de schoolgebouwen is aangenomen, heeft een zeer idealistische strekking, hetgeen trouwens ook van de resoluties ten opzichte van de beide andere onderwerpen der agenda kan worden verklaard. Het valt echter bijzonder op bij de resolutie over de openbare gebouwen, omdat de verwezenlijking van alle daarin geuite wenschen zulke schatten gelds zou kosten, dat zeker de meeste staten op het oogenblik aar zelen zullen, om een zacht woord te ge bruiken, om onmiddellijk gevolg eraan te geven. En toch bestaat de Internationale Con ferentie voor het Openbaar Onderwijs vol strekt niet uit idealistische goedmeenende belangstellenden in onderwijsvragen, doch uit officieele regeeringsvertegenwoordigers, die grootendeels hooggeplaatste ambtenaren van het departement van onderwijs zijn. Dat een uit dergelijke ambtelijke personen samen gestelde conferentie het heeft aangedurfd der gelijke kostbare aanbevelingen te uiten, is we der een aanwijzing te meer, dat de economi sche en financieele wereldcrisis in de meeste landen aan het afnemen is. De conferentie heeft ten aanzien van de schoolgebouwen zich op het standpunt gesteld dat de moderne school aan het kind een „le vende opvoeding" moet geven, waarbij ook de moderne instrumenten van ontwikkeling, zoo als de opvoedkundige film, de school-omroep en de grimofoon niet zullen mogen ontbre ken. Bovendien moet niet slechts naar de ont wikkeling van het verstand worden gestreefd, doch ook voor de lichamelijke ontwikkeling worden zorg gedragen. Tevens moeten de kin deren tot goede hygiënische gewoonten wor den opgevoed. Vandaar de aanbeveling aan de regeeringen, dat de school door een groo- ten schooltuin en door speelterreinen omge ven zij, dat het schoolgebouw een gymnastiek zaal zal bevatten en dat ook een badkamer met douches eraan verbonden zij! De aanbe veling wijst voorts erop, dat de kinderen on der medisch toezicht behooren te staan en dat voor voldoende voeding moet worden zorg ge dragen. De school zal verder ook tot handen arbeid moeten voorbereiden, terwijl het school gebouw voor de kinderen, die de school ver laten hebben, zal moeten blijven het midden punt van bijeenkomsten en feestjes in het belang van de zedelijke en artistieke ontwik keling der jeugd. Als troost voor de ministers van financiën, die wellicht zullen schrikken bij het vernemen van deze kostbare wenschen der onderwijsdeskundigen, vestigt de resolutie de aandacht erop, dat de aanpassing van de schoolgebouwen aan deze wenschen een on derdeel zal kunnen vormen van de plannen van uitvoering van openbare werken voor de bestrijding der werkloosheid en van de econo mische crisis. De tweede resolutie betreft het plattelands- onderricht. De conferentie is hierbij van de opvatting uitgegaan, dat de landbouwstand in de verschillende landen een reservoir is van lichamelijke gezondheid en een element van zedelijke kracht, die ongeschonden bewaard moeten blijven. Daarom moet overal gestre den worden tegen de ontvolking van het platteland en tegen den uittocht der boeren bevolking naar de steden. Het onderwijs moet tot het succes van dezen strijd het zijne bij dragen, doordat het de jeugdige landbevol king de sociale en intellectueele waardigheid van het landleven zal doen begrijpen en aan de schooljeugd op het platteland de weten schappelijke grondbegrippen zal bijbrengen, die een verstandige uitoefening van het land- bouwberoep tegenwoordig vereischt. De confe rentie richt dus tot de ministers van onderwijs der verschillende landen een groot aantal aan bevelingen, waarvan de eerste en voornaamste is, dat het onderwijs op het land in beginsel volstrekt niet minderwaardig aan dat in de steden zal mogen zijn. De leerprogramma's zullen daarbij echter aan de plaatselijke om standigheden moeten worden aangepast en een voldoende plaats laten aan het onderwijs in het begrip van het landleven. Het onder richt zal de liefde voor het landleven moeten opwekken. Bovendien zal voor een bijzondere opleiding moeten gezorgd worden voor die aanstaande onderwijzers, die zich bij voorkeur op het platteland zouden willen vestigen. Daar vermoedelijk echter de meeste onderwijzers verlangen zullen een aanstelling in de steden te verkrijgen, zal door bijzondere voordeelen voor het onderwijzend personeel op het land ernaar gestreefd moeten worden, dat de voor het onderwijs onraadzame persoonswisse lingen niet al te snel op elkander volgen, op dat ook in het onderwijs op het land eenige stabiliteit verzekerd worde. Natuurlijk zal ook voor de jonge boeren en boerinnen, die de school verlaten hebben, gezorgd moeten wor den voor verdere ontwikkeling door het orga- niseeren van cultureele bijeenkomsten met be hulp van opvoedkundige films, omroepzen- dingen ten dienste van den landbouwer enz. Ten slotte heeft de Internationale Confe rentie voor het Openbaar Onderwijs nog een aanbeveling aangenomen over het onderwijs, dat verstrekt zal moeten worden aan kinderen, die hetzij lichamelijk, hetzij geestelijk niet volkomen normaal zijn. De resolutie dringt vooral erop aan, dat men zich ten opzichte van deze kinderen niet te snel op het stand punt stelt, dat zij alleen „verzorgd" en niet „opgevoed" kunnen worden. Ook moet men zich ervoor hoeden te spoedig aan te nemen, dat een kind inderdaad abnormaal is. De on derwijzer zal vooral het gevaar moeten ver mijden, dat kinderen voorbarig in hun eigen oogen en in die van de maatschappij als minderwaardigen worden beschouwd. Welis waar zijn bijzondere onderwijsinrichtingen voor niet geheel normale en voor geheel ab normale kinderen noodzakelijk, doch men streve daarbij ernaar, dat de kinderen door een behoorlijke opvoeding toch zooveel mo gelijk nog kullen kunnen genieten van de zedelijke, artistieke en intellectueele rijkdom men, die het menschelijke leven eerst werke lijk waarde geven. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK Gaat u op reis Vergeet dan toch vooral niet AMILDA- zonnebruincrëme mede te nemen. Deze voor komt pijnlijke zonnebrand en vervellen en bevordert tevens een snelle, mooie huid- bruining, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.), PROSMMMA DONDERDAG 25 JULI HILVERSUM I, 1875 M. Avro-uitzending. 8._ Orgelspel 8.15 Gramofoonmuziek 9.— Ensemble Kroon. 10.— Morgenwijding. Gra mofoonmuziek 10.30 Ensemble Kroon. 11.— Het Omroeporkest 12.30 Ensemble Farberow. 2'.Orgelspel en zang 3 Gramofoonmuziek 4.Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 De Violiers 6.30 Sportpraatje 7.Per fiets door Nederland. 7.20 Radiotooneel 8.Be richten ANP. Mededeelingen. 3.10 Omroepor kest en soliste 9.Voordracht 9.20 Omroep orkest en soliste 10 Causerie over de Vier- daagsche 10.20 Dansmuziek 11.Berichten ANP. 11.10—12.00 Gramofoonmuziek, HILVERSUM II, 301. M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.Gramofoonpl. 10.15 Mor gendienst 10.45 Gramofoonpl. 11.3012.— Godsd. halfuur 12.15 Gramofoonpl. en KRO- orkest 2.Gramofoonpl. 2.453.45 Orgel spel. 4.Bijbellezing 5.Voor de Jeugd. 5.30 De Gooilanders 6.45 CNV-kwartiertje 7.Be richten 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Causerie over Lichamelijke Oefening. 7.45 Reportage 8. Berichten ANP. 8.15 Haarlemsche Orkestver- eeniging mmv. solist 9.15 Natuur-historische causerie 9.45 Vervolg concert 10.35 Berichten ANP. 10.4011.30 Gramofoonpl. Na afloop: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Orgelconcert 11.50 Gramofoonpl. 12.20 BBC-Theaterorkest en solist. 1.05 Gramofoon- platen 1.35 Yascha Krein's zigeunerorkest en solist 2.20 Het Garrick-Theaterorkest 3.20 R. Tapponnier en zijn orkest 4.10 Paedagogische causerie. 4.30 Gram.muz. 5.05 't Harp-trio 5.35 Oscar Rabin en zijn orkest 6.20 Berichten. 6.50 Fred. Hartley's Novelty kwintet en zang. 7.35 Het BBC-Northern orkest. 8.20 Geraldo's orkest en solisten 9.20 Gramofoonmuziek. 9.50 Berichten 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Ka mermuziek 11.35 Bram Martin en zijn Band 11.5012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 9.50 Orgelconcert 10.20 Orkestconcert 2 50 Gramofoonmuziek 5.20 Radiotooneel 8.20 Zang 9.05 Radiotooneel 10.05 Nationaal orkest 11.5012.35 Populair concert. KEULEN, 456 M. 6.20 Blaasconcert en balalaika muziek 8.20 Boerenkapel en vocaal-kwartet 9.20 Fr. Hauck en W. Hasz met hun ensembles 10.20 Repor tage 11.20 Ferdy Kaufmann's orkest en so listen 12.20 Het Omroeporkest 2 20 Gevarieerd programma 3.20 Reportage 4.20 Fr. Hauck's orkest en solisten 5.50 Zang en piano 6.20 Blaasorkest en Omroepkleinorkest 8.30—1.15 Zie Deutschlandsender BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Kleinorkest 1.30 Dansmuziek 1.50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Leharconcert 6.20 Gramofoonpl. 8.20 Omroep orkest en solist 10.3012.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Dansmuziek 1.30 Kleinorkest 1.50—2.20 en 5.20 Gramo foonpl. 6.35 Salonorkest 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert 10.3011.20 Gramo- foonplaten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Het Omroeporkest, koor en solisten 10.20 Berichten 10.35 Olympisch nieuws 10.50 Gramofoonpl. (11.05 Weerbericht) 11.20—1.15 Het Muenchener Omroepdansorkest en gra- mofoonmufciek. J

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6