De toestand in Spanje wordt steeds ernstiger. Thijs IJs in het betooverde woud Zal Schuschnigg Hitier ontmoeten? ZATERDAG 25 J U El 1936 HAAREEM'S DAGBEAD 4 BUITENLAND De vreemdelingen verlaten het land. Ceen der partijen heeft reeds definitief overwonnen. Geen van beide partijen schijnt in Spanje nog een beslissend succes te kunnen bevechten, gezien de nog steeds binnenkomende tegenstrijdige berichten. De regeering consolideert haar positie in Madrid, Barcelona en schijnt te San Sebastian de overhand te hebben. De uitslag van den strijd met de rebellen ten Noorden van Madrid lijkt nog onzeker. De ernst van den toestand wordt onderstreept door het feit, dat schepen van verschillende landen reeds honderden vreemdelingen heb ben geëvacueerd en dat een voortzet ting dezer evacuatie door de diploma tieke vertegenwoordigers en de con suls der verschillende landen dringend noodzakelijk wordt geacht. Vooral is men beducht voor het lot der vreemdelingen te San Sebastian. Volgens een bericht van de Amerikaansche ambassade is de stad zonder bestuur en heerschen er verschrikkelijke fopbanden. De ongerustheid omtrent het lot van den Amerikaanschen ambassadeur, Bowers, is weder opgeleefd. De eerste secretaris der Britsche ambas sade is te St. Jean de Luz met 200 Britsche onderdanen aan boord van de „Verity" aan gekomen, en heeft medegedeeld dat de Brit sche ambassadeur Chilton en diens echtge- noote te San Sebastian in uitstekende ge zondheid verkeeren. Een kleine torpedoboot van het vlootstation Bidassoa is te Saint Jean de Luz aangekomen met 200 vrouwen en kinderen uit San Sebas tian. Een Fransche kruiser met aan boord leden van de Fransche kolonie in San Se bastian wordt nog verwacht. Het Fransche ministerie van marine deelt mede, dat te Saint Jean de Luz 83 personen aan land zijn gezet die uit San Sebastian ge- evacueerd zijn. De torpedojager „Indomp- table" zal nog 300 geëvacueerden aan land brengen. Vandaag vertrekt de jager 68 weer naar San Sebastian, waar thans twee Britsche torpedobooten de Britsche onderdanen aan boord nemen. Het Amerikaansche mailschip „Exeter", dat op weg was naar New Yoi-k heeft van dé reederij bericht ontvangen, de passagiers te Marseille aan land te zetten en naar Bar celona te gaan om hier de Amerikaansche onderdanen aan boord te nemen. De gevechten in Noord-Spanje. Van de Spaansch-Fransche grens komen voortdurend berichten over gevechten tus- schen rebellen en regeeringsgezinden. De correspondent van het D. N. B. te Hendaye veronderstelt, dat de Oostelijke afdeeling van den Noordelijken groep van generaal Mola een begin heeft gemaakt met den opmarsch naar de kust. Te San Sebastian wordt de toestand naar te Hendaye verluidt, steeds neteiiger. Volgens verklaringen van vluchtelingen waren vreemdelingen sedert Zondag in hun woningen practisch opgesloten. Naar schat ting van een anderen reiziger gaat het aan tal dooden eenige honderden niet te boven De Loyola-kazerne. op eenige kilometers afstand van San Sebastian gelegen, biedt nog steeds weerstand en is door het Volks front ingesloten. De minister van Binnenlandsche Zaken deelde gisteren mede. dat een radiobericht uit Bilbao was ontvangen van den gouver neur aldaar, waarin deze mededeelde, dat de opstandelingen uit San Sebastian waren verdreven door twee afdeeüngen regeerings- getrouwen. Een groot aantal opstandelingen werd gevangen genomen. Naar te Lissabon bekend wordt, zouden de militaire opstandelingen in Vigo meester van den toestand zijn. De algemeene toestand in Galicië, de Noord-Westelijke provincie van Spanje, schijnt voor de opstandelingen volkomen gunstig te zijn. Saragossa gebombardeerd. De generaliteit te Barcelona deelde per radio mede, dat de chef der luchtstrijdkrachten, Sandino, Sara gossa heeft doen verkennen en bom bardeeren. De luchtstrijdkrachten constateerden, dat een colonne uit Barcelona Jaca heroverd had. Steeds trekken nieuwe afdeelingen anti fascistische militie naar Saragossa. De communistische partij van Catalonie, de Spaansche socialistische partij, de Cata- laansche proletarische partij en de socialis tische vereeniging van Catalonie te Barce lona hebben besloten zich in één partij aan een te sluiten, welke den naam „Vereenigde Socialistische partij van Catalonie" zal dra gen. De nieuwe partij heeft een afdeeling van 1000 man gevormd, die onder bevel van een communist naar Saragossa zal oprukken. Luchtaanval op Madrid? De nog steeds in handen der op standelingen zijnde zender van Se- villa meldde gisteren, dat een aan val der luchtstrijdkrachten van ge neraal Franco op Madrid zou zijn gepleegd. Verscheidene ministeries en het schietterrein Getafe zouden gebombardeerd zijn. Te Madrid schijnt het verre van rustig te zijn. Het ministerie van binnenlandsche za ken heeft bericht ontvangen, dat leden der gewapende militie zich aan plunderingen van levensmiddelenmagazijnen hebben schul dig gemaakt. De daders zullen streng worden gestraft. De Amerikaansche ambassade heeft den Spaanschen autoriteiten uitbreiding der po litiebewaking voor dc Amerikaansche bur gers verzocht en het consulaat gesloten. Generaal De Llano heeft verklaard, dat de troepen van generaal Mola den toevoer van water en electriciteit naar Madrid zul len afsnijden. Te Guadarama zijn versterkings-colonnes uit Madrid aangekomen. Men verwacht al gemeen binnenkort een beslissenden slag. De speciale vertegenwoordiger van Havas. die de gevechten in deze streek volgt, deelt mede, dat de regeeringstroepn zich na een moeilijken strijd konden meester maken van de pas van Lion. Generaal Riquelme, de overwinnaar van Toledo, heeft zijn hoofd kwartier opgeslagen in het postkantoor van Guadarrama. Vandaag zullen nieuwe troepen worden gezonden ter aflossing van die, welke reeds vier dagen achtereen strijden. Men hoopt ook, dat de luchtvloot der regeeringstroepen op meer vliegtuigen zal kunnen rekenen. Situatie in het Zuiden. Volgens een bericht uit Gibraltar heeft het radiostation der rebellen gisteren den geheelen dag gezwegen, hetgeen men als een ongunstig teeken voor de opstandelingen be schouwt. De steden La Linea en Algeciras waren gisteravond volkomen in duisternis gedom peld. Men vermoedt, dat deze onderbreking van den verlichtingsdienst aan sabotage te wijten is. Tn de Spaansche Marokko-zöne heerscht, volgens berichten uit Rabat, rust. De inboor lingen zouden over het algemeen aan den kant van generaal Franco staan. Alleen in de steden, zooals Tetoean en Ceuta, waar de Mohammedaansehe nationalistische kringen van de Volksfrontregeering zekere toezeggin gen hebben gekregen, zou men de neder laag der militaire opstandelingen wenschen. De Spaansche oorlogsschepen hebben met uitzondering van een drietal kleinere sche pen. die blijkbaar wegens gebrek aan brand stof zijn achtergebleven. Tanger verlaten. Dit is blijkbaar een gevolg van het verzoek der ambassadeurs van Frankrijk en Enge land. Door de rebellen werd medegedeeld, dat generaal Franco de bemanning van den kruiser .Jaime 1" gesom meerd heeft zich over te geven en gedreigd het schip tot zinken te zul len brengen, indien aan de sommatie geen gevolg wordt gegeven. Te Lissabon gaat het gerucht dat, Jaime 1" zich aan generaal Franco zou onderwer pen. Ex-Koning Alfonso wacht af. Ex-koning Alfonso heeft in een interview met de „Paris Soir" verklaard, dat hij niet over een onmiddellijke terugkeer naar Ma drid dacht. Ex-koning Alfonso, die zich op het oogenblik op een kasteel in Slowakije be vindt. verklaarde verder o.a. dat de opstand een nationale beweging vormt, waardoor de monarchisten en de rechtsche partijen als uitsluitend doel willen bereiken het overwin nen en afschaffen van het roode regime der linksche partijen, die zich schuldig hebben gemaakt aan ernstige ongelukken. Spanje zal gered worden. Tenslotte verklaarde de ex-koning zich bereid terug te keeren, wanneer het vader land lieni roept. Regeering stelt de bevolking gerust. o De socialistische oud-minister Prieto, heeft gisteravond om 11 uur een radiorede gehouden, waarin hij o.a. als zijn meening te kennen gaf, dat de opstand een verloren zaak is. aangezien de steun der marine heeft ontbroken. De burgemeester van Madrid heeft ver klaard, dat er geen gebrek is aan levensmid delen en dat hiervoor ook niet gevreesd be hoeft te worden. Hij deelde mede, dat 50 vrachtauto's met levensmiddelen van Valencia naar Madrid waren vertrokken. Des avonds werd van officieele zijde ver klaard, dat de regeering meester is in 22 provincies. Het gemeentebestuur heeft besloten tot dagelijksche distributie van 20.000 levensmid delenrantsoenen voor de families der mili ciens, die aan het front strijden. Protesten van Italië en Amerika. Volgens een te Lissabon opgevangen radio bericht heeft de Itaiiaansche regeering krachtig geprotesteerd bij de regeering te Madrid naar aanleiding van het feit, dat in het Itaiiaansche consulaat te Barcelona brand heeft gewoed. Het staatsdepartement te Washington verneemt dat de Amerikaansche consul te Tanger bij de leider der Spaansche opstande lingen geprotesteerd heeft tegen het feit, dat de luchtbombardementen gevaar hebben op geleverd voor het Amerikaansche mailschip knexmouth. De kapitein van dit schip heeft den consul doen weten, dat drie bommen zijn ontploft op slechts 30 meter van het schip, dat de straat van Gibraltar doorvoer op weg naar Casablanca. Het diplomatieke corps is in de Chileen- sche ambassade te Madrid bijeengekomen. Een commissie werd beneomd, die maat regelen zal nemen voor de veiligheid der diplomatieke gebouwen. Engeland. Voldoening over het resultaat der conferentie. In diplomatieke kringen te Londen geeft men blijk van voldoening over de Engelsch- Fransch-Belgische conferentie, waar, zoo wordt opgemerkt, de overheerschende toon oprechtheid was. In het bijzonder wordt lof toegezwaaid aan het realisme, waarmede de Franschen en Belgen onderhandelingen te gemoet zagen met Italië en Duitschland. waar in het bewijs wordt gezien dat Parijs en Brus sel er even sterk naar verlangen, zonder bij gedachte mede te werken aan de vorming van een nieuw Locarnostelsel. Met voldoening wordt opgemerkt, dat Frankrijk en België het beginsel hebben aanvaaTd van vrije onder handeling met Berlijn en Rome, hetgeen in staat stelt om onverwijld uitnoodigingen naar deze twee hoofdsteden te verzenden. Ofschoon de datum voor een bij eenkomst van de vijf mogendheden nog niet is vastgesteld, is men in Brit sche diplomatieke kringen van mee ning, dat zij zou kunnen plaats heb ben hetzij direct vóór. hetzij direct na de Assemblée van den Volkenbond. Men wijst er op, dat in den namiddag een punt is aangeroerd, dat niet in het commu niqué staat vermeld, nl. de eventueele ver grooting van de Duitsche weermacht in het Rijnland. Men is hier van meening, dat eener zij ds wegens de duidelijkheid, waarmede Duitschland wordt uitgenoodigd voor een toekomstige conferentie, en anderzijds wegens de eenstemmigheid van inzicht der delega ties, Duitschland minder geneigd zal zijn de toekomst door een inopportuun gebaar in dit opzicht te bederven. Regeeringssucces bij tusschen- tijdsche verkiezing Bij de aanvullende verkiezingen voor het parlement in het Londensche district East Grinstead behaalde de conservatief Stephen son Clarke 22.207 stemmen en de arbeiders- afgevaardigde Millett 5708 stemmen. Tot veranderingen zal deze uitslag geen aanleiding geven. De zetel blijft voor de re geering behouden. Militair accoord Uit Cairo, 24 Juli: De militaire clausule van het Engelsch-Egyptische verdrag zijn van avond geparafeerd door den Hoogen Com missaris en door Nahas Pasja. De clausule be treffende den Soedan zal zonder verwijl be studeerd worden. De militaire clausules bepalen o.m. een ver plaatsen van Britsche troepen uit Cairo naar een verwijderde streek en een vermindering van het Britsche leger in Egypte. INTERPELLATIE IN DE FRANSCHE KAMER. Naar aanleiding van den opstand in Spanje. PARIJS. 24 Juli (Reuter). De afgevaar digde Pierre Taitt-inger heeft verzocht de re geering te mogen interpelleeren over de maat regelen die zij denkt te nemen, lo. om de bescherming en repatrieering der in Spanjpe wonende Franschen te verzekeren en 2o. om ten opzichte van de politieke par tijen. die in Spanje tegenover elkaar geplaatst zijn, een strikte neutraliteit te bewaren. Communiqué van Londen te Berlijn en Rome overhandigd. Duitschland en Italië officiëel uitgenoodigd. Gistermiddag is gelijktijdig te Berlijn. Pa rijs. Londen en Brussel een communiqué ge publiceerd. volgens hetwelk de ambassadeur van Frankrijk, de gezant van België, en de zaakgelastigde van Groot-Brittannië wegens afwezigheid van den minister van buiten- landsche zaken Von Neurath een bezoek hebben gebracht aan Dieckhoff. den politie- ken directeur van het ministerie van buiten- landsche zaken te Berlijn, teneinde hem of ficieel in kennis te stellen van de conclu sies, waartoe de vertegenwoordigers hunner regeeringen in de bijeenkomst te Londen zijn gekomen. Ook te Rome hebben de ambassadeur van Frankrijk en de zaakgelastigden van Groot- Brittannië en België den minister van bui- tenlandsche zaken, Graaf Ciano. officieel den tekst van het slotcommuniqué der te Londen gehouden conferentie overhandigd. Zoowel Duitschland als Italië zijn tegelij kertijd uitgenoodigd. een komende conferen tie der Locarno-staten bij te wonen. Italië zal waarschijnlijk niet weigeren. In politieke kringen te Rome vermoedt men dat Italië niet zal weigeren deel te nemen aan de conferentie van vijf. Wel is mogelijk, dat Duitschland en Italië overleg zullen plegen voor te antwoorden. Italië handhaaft evenwel zijn standpunt in zake de sancties. De eenige hinderpaal is thans nog het verdrag inzake de Middelland- sche Zee, doch het schijnt dat Engeland dit verdrag wel wil laten schieten. Verder wordt vernomen, dat Italië een plan tot organisatie van Europa heeft opgesteld, doch later dit denkbeeld weer heeft laten varen. Men vraagt zich af, wie onder de amnestie zullen vallen. (Van onzen Weenschen correspondent). 1 De Oostenrijksche bondskanselier dr. Kurt von Schuschnigg heeft Weenen, waar het op het oogenblik gloeiend heet is, verlaten en heeft zich naar het kleine, romantische en buitengewoon schilderachtig gelegen dorpje St. Gilgen aan de Wolfgangsee in het Salz- kammergut begeven, dat niet ver verwijderd is van St. Wolfgang, dat in de laatste jaren beroemd geworden is door zijn logement Zum weissen Rössel. dat vlak aan den oever van hetzelfde meer staat. Gedurende enkele weken zal Von Schuschnigg hier met zijn zoontje Kurt vertoeven. Het moet een droevige reis voor die twee geweest zijn, want bijna pre cies een jaar geleden, op den 13en Juli 1935. heeft op dezelfde tocht het droevig auto ongeluk bij Ebelsberg in de buurt van Linz plaats gehad, dat aan Schuschniggs eehtge- noote het leven kostte. Schuschnigg heeft zich tijdens z'n vacantie niet geheel uit het politieke en het openbare leven teruggetrokken, ook in St. Gilgen zal hij zich met de staatsaangelegenheden blijven bezig houden. En wat zijn openbare functies betreft: nauwelijks was hij in St. Gilgen aangekomen, of hij begaf zich alweer per auto naar St. Florian, waar zich een groot klooster met een kerk bevindt, in welke laat ste Anton Bruckner organist geweest is en waar diens stoffelijk overschot thans rust Schuschnigg woonde er een plechtigheid bij welke ter eere van Bruckner's nagedachtenis in die kerk gehouden werd en welke een on derdeel is van groote Bruckner-festiviteiten. die gedurende een vijftal dagen zoowel te St. Florian als te Linz plaats vinden. Op den weg er heen had Schuschnigg een krans neerge legd aan den voet van het gedenkteeken, dat dezer dagen op de plaats opgericht is, waar zijn echtgenoote het vorige jaar op zoo tra gische wijze om het leven gekomen is. St. Gilgen ligt niet ver van Salzburg, van de Duitsche grens en van Berchtesgaden en nu doen voortdurend geruchten de ronde, als zou Schuschnigg' van plan zijn Hitier daar op te zoeken om een lange bespreking met den „Führer" van het Duitsche Rijk te hebben, waarmee het kleine Oostenrijk zich juist ver zoend heeft. Merkwaardig genoeg worden deze geruchten officeel niet tegengesproken. Over de amnestie van de in Oostenrijk opgesloten nazi's wordt nog veel gesproken. Het heet, dat de amnestie deze week bekend gemaakt zal worden en wel aanstaanden Zaterdag', den vijf en twintigsten Juli, wan neer het juist twee jaar geleden zal zijn, dat Dollfuss in de Bondskanselarij te Weenen ver moord werd. Of dr. Rintelen tot degenen zal beh-ooren aan wie gratie verleend zal worden? Dit is een groote vraag, waarmede zeer velen zich dezer dagen bezig houden. Prof. dr. Anton Rintelen is gedurende een lange reeks van jaren „Landeshauptmann" oftewel gouver neurs van Stiermarken geweest. Hij was in dat land buitengewoon populair en hij werd doprgaans niet alleen in de hoofdstad Graz, waar hij resideerde maar in de geheele uit gestrekte streek „König Anton" genoemd. Hij heeft er nog altijd veel aan hangers. In den laatsten tijd was hij Oostenrijksch gezant te Rome. zonder dat hij echter zijn functie als „Landeshaupt mann" had neergelegd. Na den moord op Dollfuss werd hij tijdens een vergadering van de niet door de oproerlingen gevangen gehouden ministers in hechtenis genomen. Later werd hij naar de strafgevangenis te Stein aan den Donau gebracht. Eerst enkele dagen geleden kwam hij weer te Weenen, Donderdagmorgen even over acht uur kwam een automobiel met drie rechercheurs van politie en met een ouden heer in een donker pak en een bolhoed, het hek van het park van het „Kaiserjubileumsspital" in de Weensche buitenwijk Lainz binnenrijden: dr. Rintelen' Hij had reeds twee maanden in de zieken- afdeeling van de gevangenis te Stein ge legen, maar men achtte het raadzamer hem thans naar een der grootste en modernste ziekenhuizen van Weenen over te brengen waar hij beter verpleegd kan worden. Hij lijdt aan een algemeen verval van krachten, ten gevolge van de lange gevangenschap en van de emoties der laatste jaren. In Novem ber moet dr. Rintelen zestig jaar wor den. Hij mag thans alleen familieleden ontvan gen. Naast de deur van zijn kamer zit een rechercheur, die de namen van alle lieden opschrijft, die komen informeeren hoe het den patiënt gaat. Met een non gaat hij het vertrek binnen, hij laat de deur even wijd open, zoodat men dr. Rintelen in een wit overhemd en een lichte broek op zijn bed kan zien liggen, de handen onder het hoofd ge ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Zoo loopt Thijs dus onverschrokken het betooverde bosch in. De weg is tamelijk goed, zoodat de tocht in het begin goed vordert. Wel groeien langs den kant allerlei stekelachtige planten, die gevaarlijk kunnen prikken, maar daar stoort Thijs zich niet aan. Hij loopt r maar steeds over na te denken, waarom dit bosch betooverd' kan zijn Het stond toch duidelijk op het bord te lezen. Is hier misschien een schat verborgen en zijn er daarom wellicht hier en daar tooverval- strikken gespannen? Thijs maakt er zich maar niet al te bezorgd over, want hij heeft nog heelemaal niets van eenige tooverij gemerkt. vouwen. Hij is erg mager geworden en is heel bleek. Hij richt zich half overeind, en wuift even met de hand naar buiten. „Grüss Gott", zegt hij. Wanneer de politieman weer terug komt, vertelt deze, dat de patiënt zich in de laatste dagen weer wat slechter voelt. In het ziekenhuis wordt hij even scherp bewaakt als in de gevangenis. Enkele recher cheurs van politie hebben dag en nacht dienst zij slapen in de kamers, die aan zijn vertrek grenzen en die anders door gewone patiënten bezet worden. Zoodat men hier een gevange nisje in het klein heeft. Rintelen heeft zich reeds in de gevangenis te Stein zeer bemind weten te maken en ook in Lainz behoort hij thans al tot de aangenaamste patiënten. Maar het gemis aan vrijheid is fnuikend voor zijn gestel en men is bang. dat hij het wel niet lang meer zal maken, wanneer hij niet in vrijheid gesteld wordt. In heel Oostenrijk is men zeer benieuwd te weten te komen, wie onder de amnestie zul len vallen en wie niet. Het aantal politieke gevangenen is nog steeds bijzonder groot. W. M. BEKAAiR. Mac Mahon voor den rechter. ,Ik had gemakkelijk op den Koning kunnen schieten Gisteren is MacMahon, die onlangs het in cident in Hydepark, waar koning Edward de garde had geïnspecteerd, heeft verwekt, voor den rechter geleid. Behalve dat hij zich had te verantwoorden wegens het dragen van een revolver met de bedoeling menschenlevens in gevaar te bren gen, werden nog andere beschuldigingen tegen hem voorbereid op grond van de wet betref fende daden van verraad. De eerste d-^zer delicten, waarvan MacMahon beschuldigd wordt, is het in de nabijheid van den koning trekken van een revolver, met de bedoeling de openbare orde te verstoren en het trekken van een revolver in de nabijheid van den koning met de bedoeling, dezen schrik aan te jagen. Voor de rechtbank verklaarde MacMahon, dat hij gemakkelijk op den koning had kunnen schieten, doch hij had niet anders gedaan, dan zijn revolver weg werpen. Hij zeide voorts, dat hij had willen protesteeren en zich ten aanschouwe van den koning een kogel door het hoofd had willen schieten, doch dat hij zijn kalmte had verloren. Vervolgens werd overgegaan tot het verhoor der getuigen. Een kellnerin verklaarde, dat de beklaagde op 15 Juli het café was binnenge komen. waar hij wel meer kwam. Hij zeide haar: „Ik ga weg en u zult mij nooit meer zien. Er zal iets vreeselijks gebeuren. Wat, dat zult u wel in de kranten lezen". Ooggetuigen van het incident tijdens de parade verklaarden, dat MacMahon een voor werp in de hand had, dat hij liet vallen, door dat iemand hem plotseling bij den pols greep. Een politieagent daarentegen verklaarde, dat beklaagde zelf het voorwerp in de lucht wierp. Verder werd een brief van beklaagde aan Sir John Simon voorgelezen. Hierin schrijft hij, sedert jaren bloot te staan aan een ver volging, welke door diens ondei'geschikten wordt georganiseerd en waardoor hij geen be trekking kon krijgen. Hij eischt rechtvaardig heid of anders zal hij zichzelf recht verschaf fen. Na het getuigenverhoor is de zaak acht dagen verdaagd. Oud-Rijkskanselier Michaelis overleden. FUERSTENWALDE24 Juli. De vroegere Duitsche rijkskanselier dr. D. Michaelis is hedenochtend overleden tengevolge van een hartverlamming. Hij was Rijkskanselier na het aftreden van Von BethmannHolweg, van 14 Juli tot 1 November 1917. De laatste jaren leefde hij teruggetrokken te bad Saarow aan de Schar- muetzelsee. Hij is 79 jaar oud geworden. BEZETTING VAN ABESSYNIë GAAT GELEIDELIJK VOORT Uit Addis Abeba wordt aan de Romeinsche bladen gemeld, dat de militaire bezetting van Abessynië, ondanks de overvloedige regens, in alle sectoren voortgaat. Een colonne onder generaal Celoso heeft de Sidamo bezet, alsme de Meta Cafersa in het Galla-district. Een andere colonne heeft Grava in het district Harrar bezet. De troepen werden door de be volking geestdriftig ontvangen. DIRECTEUREN VAN HET GEBOUW VAN KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN TE ROTTERDAM IN VRIJHEID GESTELD. ROTTERDAM, 24 Juli. De drie directeu ren, alsmede de general manager van het gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam, die sedert eenige dagen op het vermoeden van brandstichting in het Huis van Bewaring waren ingesloten, zijn Vrijdag in vrijheid gesteld. Baboe Soe overvallen. Twee mannen dringen woning te Hilversum binnen. De 20-jarige Javaansche baboe Soe van de familie E. F. W.. Indische verlofgangers, te Hilversum woonachtig, heeft aangifte ge daan van het feit dat zij Vrijdagmorgen door twee mannen in de woning der familie is overvallen. De baboe, die met twee kleine kinderen alleen thuis was, werd door de man nen op een bed geworpen, waarna haar met een doek den mond werd gesnoerd. Terwijl een der mannen haar vast bleef houden, on derzocht de andere de kamers en kasten. Hij maakte zich van een bedrag aan geld en enkele gouden sieraden meester. Nadat zij het huis hadden verlaten, heeft de baboe kennissen gewaarschuwd, die de politie van het geval op de hoogte stelden.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6