I VELO Sport voor Zondag. GROOTE PRIJSVERLAGING Wasch- en Wringmachines De eerste klasse voor het nieuwe seizoen. ZATERDAG 25 TU EI. 1936 H A'A R E E M'S CAGBEAD Tt SPORT EN SPEL Cricket. Bepaald reden tot juichen over de presta ties van de beide Haarlemsche eerste-klas- sers hebben we niet. Rood en Wit heeft zich na de inningsnederlaag tegen V.R.A. van P. LAMMERTS VAN BUEREN. veertien dagen geleden nog niet voldoende kunnen herstellen, al stemt het ongetwij feld tot tevredenheid, dat zij jl. Zondag op het terrein aan de Spanjaardslaan tegen H.C.C. I geen in niaag geleden heeft. Het werd een draw, waaraan het te danken is, dat Rood en Wit niet op de zesde plaats te recht is gekomen. Voor een heel groot ge deelte was het Lammerts van Bueren, die tot deze moeilijk bevochten draw heeft bijgedra gen. Hij was bijzonder goed op dreef. ^Velen dachten zelfs, dat hij op weg was een cen tury te scoren, een succes dat we dien trou wen veteraan van Rood en Wit overigens gaarne gegund hadden. In het gwöcht van de haven (97 runs) wist Mr. H. van Manen dit echter te verhinderen. In de Haarlem-kringen was men Zondag, verheugd, dat Haarlem, die een uitwed strijd tegen Hermes-D.V.S. speelde, eindelijk KLEEFSTRA. weer eens een punt veroverd heeft. Maar het gaat ons toch eigenlijk nog een beetje te langzaam naar den zin. Een club als Haar lem hoort niet op de laatste plaats thuis. Het is tenminste een geluk, dat Maas nog altijd zulk een uitstekende hulp aan Brinio Kleefstra heeft. Deze is nu al jaren lang voor den Ned. Cricketbond niet alleen een groote steun op het veld, maar ook voor het archief. Als men iets van cricketgebeurte nissen wil weten, dan kan men bij Kleefstra altijd terecht. Men klopt niet vergeefs bij hem aan. Morgen krijgen we aan de Spanjaards laan den eersten plaatselijken strijd tus- schen Rood en Wit en Haarlem. Vroeger kon er gesproken worden van den „grooten" strijd, maar dat is nu wel even anders. De bovenste plaatsen komen nu heelemaal niet in het geding. Toch zullen beide elftallen spelen voor wat ze waard zijn: Haarlem om van de laatste plaats af te komen en Rood en Wit om te trachten weer tot het leidende peloton te behooren. Het zal dan ook een fraaie strijd worden, waarvan we geen uit slag durven te voorspellen. V.V.V. en V.O.C. zijn de clubs, die op 24 Mei te Rotterdam de puntjes broederlijk ge deeld hebben. Nu. spelen ze morgen op het veld van eerstgenoemde. Dat wordt wel een overwinning voor V.O.C. Ook V.R.A.Hermes-D.V.S. is een return wedstrijd. Op 14 Juni eindigde het eerste treffen eveneens in een draw. Nu zal het wel een victorie voor Glerum cs. worden. De beide Haagsclie elftallen zijn vrij. Voor de Overgangsklasse heeft R.C.H., die nu al vier inningsnederlagc-n heeft moeten boeken, een vrijen Zondag. Zij kan dus rustig bepeinzen, welke maatregelen ze beramen moet om weer aan een punt te komen, want haar resultaat is nu —.3 geworden. C.V.H. gaat naar Sparta. Dit is een strijd tusschen vrijwel gelijkwaardige krachten. Toch gelooven we. dat onze stadgenooten zonder puntenwinst terug zullen moeten keeren. Honkbal. Voor Zondag meldt het programma de vol gende wedstrijden: le klasse: E.D.O. IHaarlem I 2e klasse: Haarlem II—Z.R.C. I H.H.C. II—Catchers I D.Ë.V. I—A.F.C. I E.D.O. II—V.V.G.A. H 3e klasse: R.C.H. IH—Schoten II Schoten I—Swastika De wedstrijd E.D.O. IHaarlem I wordt les morgens om 10 uur op het terrein van E.D.O aan de Van Nesstraat gespeeld. Een feit is dat Haarlem er op de ranglijst een stuk beter voor staat, al behoort E.D.O. ook al niet meer tot de onderste helft. Zoo be keken is een overwinning van Haarlem in het zicht, maar het wil ons voorkomen dat Haarlem het niet gemakkelijk hebben zal. Doordat D.E.V. verleden week tegen z.R.C een steek heeft laten vallen, nemen de Haar lem-reserves weer de eerste plaats in. Of zij dieZondagavond nog zullen bezetten? Er zijn twee factoren in het spel, die invloed daarop kunnen uitoefenen. Om te beginnen de vraag: hoe sterk komt Z.R.C. Zondag uit. Als de samenstelling is als verleden week tegen DE.V., zullen de zwarten het niet gemak kelijk hebben. Deze wedstrijd wordt ook op het terrein aan de Van Nesstraat gespeeld en vangt aan om half 10. Verder is er de vraag: wat zal D.E.V. des middags aan den Vergierdenweg met A.F.C. doen? A.F.C. heeft nog evenveel kans op de eerste plaats als D.E.V. De keeren dat de Reds verloren was dit vooral te wijten aan onvolledigheid. Nee, ook D.E.V. heeft de pun ten nog niet zoo maar gekregen. Daar V.V.G.A. II nog niets gewonnen heeft zullen de E.D.O.-reserves des middags wel weer twee punten rijker zijn. De Catchers nemen een iets gunstiger plaats in dan H.H.C. H, maar niettemin ge ven wij de HH.C.-reserves nog best een kans om Zondagmiddag te winnen, al zullen alle krachten moeten worden ingespannen. Ook deze wedstrijd vindt plaats in het Noorder- Sportpark. R.C.H. Hl ontvangt in het Heemsteedsche Sportpark om tien uur Schoten H, terwijl op denzelfden tijd Swastika te gast is bij Scho ten I aan den Vergierdeweg. OLYMPISCHE SPELEN. De Olympische fakkelloop. Uit Saloniki: Het Olympische vuur ging Donderdagavond uit Kozeni via Verria naar Saloniki. Het passeerde daarbij den heiligen berg der goden, den Olympus en vervolgde zijn tocht over de 1900 meter hooge Wer- mionpas. Uren ver in den omtrek is daal huis noch hof te bekennen; de loopers moes ten door zwarte bosschen en langs gapende afgrondep. Bovendien woedde er 's nachts een ontzettend noodweer. De bliksem ver lichtte het woeste landschap met helblauwe stralen en de donder werd door de ben. wanden duizendvoudig weerkaatst. De regen gutste langs de wegen en de kalme berg stroompjes veranderden in even zooveel woestbruisende stroomen. Toch gingen de loopers huns weegs. Vrijdagmiddag precies twaalf uur bereikte de Olympische fakkel- looper de grens van Saloniki. De burgemeester had verzocht de winkels te sluiten, terwijl in de hoofdstraat een triomphboog was opgericht, Athleten uit Saloniki vormden een eere-begeleiding naar het plein voor het Hagia Sophia, waar een altaar was opgericht. Met het Olympische vuur ontstak burge meester Manos het vuur op het altaar, waar na onder het spelen van plechtige muziek de Olympische en de Grieksche vlag werden ge- heschen. Na verschillende redevoeringen volgden toen een feestelijke optocht van jonge meisjes in antieke Grieksche en Mace donische gewaden, waarna de volgende looper zijn fakkel aan het altaarvuur ontstak, de bodoschap van baron De Coubertin en den olijftak overnam en zijn tocht met het Olym pische vuur vervolgde. INSCHRIJVINGEN DAMESATHLETIEK Voor de Olympische wedstrijden voor da mes zijn de volgende inschrijvingen binnen gekomen: 100 M.: Lanitis (Griekenland), Martinez (Chili), Lee (China). Essmann, Fromm, Halttu (Finland), Perrou. Mabile (Frankrijk), B. Burke, E. Hiscock, A. Brown (Groot-Brittan- nië), De Vries, Koning (Nederland), Testoni (Italië), Komiya (Japan), Hofman, Cabrijan, Romanic (Joegoslavië), Machner, Neumann, Vancura (Oostenrijk), Walasiewicz (Polen), Stephens, Bland, Rogers (Ver. Staten), Krauss, Dollinger, Albus (Duïtschland). 80 M. horden: Lanitis (Griekenland), Mar tinez (Chili), Mabile (Frankrijk), W. Webb, T. Tiff en, G. Whitehead (Groot-Brittannië), Doorgeest, Ter Braake (Nederland), Valla, Testoni (Italië), Stefani (Joegoslavië), Mach ner, Puchberger, Kollbach (Oostenrijk), Pickett, Schalier, O'Brien (Ver. Staten), Eckert Steuer.'Le Viseur (Duitschland) Mitsui (Ja pan). Hoogspringen: Lanitis (Griekenland). Car ter (Australië) Stevens (België), Lipasti (Fin land), Leissner, Nicolas (Frankrijk) D. Odam, N. Carrington (Groot-Brittannië). Koen. Koop mans (Nederland)Nishida (Japan). Stefanini (Joegoslavië)), Nowak (Oostenrijk Csak (Hon garije), Arden Rogers, Kelly (Vei*. Staten), Kaun, Ratjen (Duitschland.) Discuswerpen: Lipasti (Finland), Vellu (Frankrijk, Koopmans, Niessink (Nederland) Kolbach, Held (Oostenrijk), Weiss (Polen, Lundstroem (Zweden), Schieferova .Tsjecho- slowakije) Wilhelmsen, Steffens, Ferrara (Ver. Staten), Mauermeijer, Mollenhauer, Hage- mann (Duitschland). Speerwerpen: Kesteren (België) Lipasti (Finland), K. Connell (Groot-Brittannië), De Koek (Nederland), Bauma (Oostenrijk), Kwasniewska (Polen), Pekarowa (Tsjecho- slowakije), Burch, Wilhelmsen, Worst (Ver. Staten), Fleischer, Krueger, Eberhardt (Duitschland). 4 x 100 M. estafette: Finland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Nederland, Italië, Oosten rijk, Ver. Staten, Duitschland. WATERPOLO. (DAMES) H. P. C.—ZIGNEA (1—0). Hoewel met eenige invalsters spelende hebben de H.P.C.-dames ook hun laatsten wedstrijd gewonnen. De Zignea-dames gaven zeer goed partij, maar konden toch mej. v. d. Louwe niet verschalken. Het eenige doel punt werd door mej. Sevensma gescoord. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. Nereus I 9 8 0 1 16 H.P.C. I 10 8 1 1 17 D.W.R. I 10 4 1 5 9 Zignea 8 2 0 6 4 A.D.Z. II 10 2 1 7 5 Nereus II 9 2 16 5 Wint Nereus dus hun laatsten wedstrijd uit tegen Zignea, dan zijn de Nereus-dames kampioen met H.P.C. op de tweede plaats. DE HAM—H.V.G.B. (1—8). H.V.G.B. heeft met niet minder dan vijf invallers in Krommenie aan De Ham een 81 nederlaag toegebracht. Houber opende na een snellen rush de score en direct daarna vergrootte Ketelaar den voorsprong tot 20. Invaller Kemp nam het derde doelpunt voor zijn rekening. Met een diagonaal schot bracht Ketelaar den stand voor rust nog op 04. Ook na de hervatting kon De Ham weinig vat op het snelle spel van de Haarlemmers krijgen. Goedings (1) en Kemp (3) voerden den stand op tot 08, voordat De Ham-kee per Glatz kón passeeren. (1—8). (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL. De eerste klassen van de Afdeelingen I en II zijn volgens de Sportkr." als volgt in gedeeld: Afdeeling I: D.F.C., Ajax, A.D.O., R.C.H. Xerxes, Blauw-Wit, Stormvogels, D.H.C. Excelsior en C.V.V. Afdeeling II: Sparta, HBB., V.S.V., Haar lem, K.F.C., Hermes, Feijenoord, D.W.S., Z.F.C. en V.U.C Het lijkt ons toe dat Afdeeling I sterker is dan H. Haarlem moet evenals het vorig seizoen weer spelen tegen Sparta, H.B.S., VB.V. K.F.C. en Hermes-D.V.S RC.H. ontmoet wederom Ajax, A.D.O. en Xerxes. De Stormvogels krijgen weer D.F.C., Blauw Wit, D.H.C. en Excelsior te bestrijden. BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADE RING HAARLEM. De H. F. C. „Haarlem" hield Vrijdagavond in Hotel „De Leeuwerik" een buitengewone algemeene vergadering als vervolg op haar jaarlijksche algemeene vergadering. Het voorstel tot bestuurswijziging werd op nieuw aan de orde gesteld. Het voorstel, om in de bestaande vacatures niet te voorzien, werd na langdurige discussie aangenomen. Het aantal bestuursleden werd tot zeven te ruggebracht. De aftredende bestuursleden werden her kozen, zoodat het bestuur uit de volgende hee- ren bestaat: J. P. v. Balen Blanken, voorzit ter, A. Tijsseling, vice-voorzitter, W. Onken- hout, secretaris. N. Twisterling, penning meester, p. Donkelman en B. Kleefstra, com missarissen. In principe werd besloten, over te gaan tot de oprichting van een afdeeling van de honk- balsport. Na langdurige rondvraag werd de verga dering door den voorzitter met een opwekking voor het komende seizoen gesloten. ELEANOR HOLM HEEFT BEROUW. Uit Berlijn: De Amerikaansche zwemster EJeanor Holm, die wegens wangedrag tijdens den overtocht van Amerika naar Europa als lid van de Ame rikaansche zwemploeg was geschorst, is door dezen uitspraak zóódanig ontsteld, dat zij be rouwvol beloofd heeft zich in den vervolge niet meer op een dergelijke wijze te gedragen. Hierop heeft de geheele Amerikaansche zwemploeg een verzoek tot de leiding van de Amerikaansche Olympische ploeg gericht om Eleanor Holm-Jarrett in Berlijn toch te laten zwemmen. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND. JAARVERSLAG. Het zestiende jaarverslag, dat 25 Juli aan de jaarlijksche algemeene vergadering van den Haarl, Korfbalbond zal worden aange boden, is, als zijn voorgangers, weer een^in alle onderdeelen uitvoerig, overzicht van het seizoen 19351936. De bijzondere tijden in aanmerking ne mende, kunnen de resultaten van het afge- loopen verslagjaar in vele opzichten bevre digend genoemd worden, van een geringere belangstelling is geen sprake. Al mogen en kele cijfers een betrekkelijken achteruitgang schijnen aan te wijzen, de Bond als zoodanig staat er krachtig voor. De afdeeling Jeugd korfbal maakt vorderingen en de jeugd zal straks het korfbalspel op goede wijze kun nen propageeren. Een enkele opmerking over het spelpeil laat zien, dat er een lichte vooruitgang te bespeuren is: het vertegenwoordigend Bonds twaalftal getuigde er van. Na eenige gegevens over het bestuur, worden zeer uitvoerige beschouwingen over de leden gehouden. Een enkele vereeniging werd ontbonden; andere werden opgericht en hebben of zullen straks den bond verster ken. Zoo wordt er gekorfbald in Hoofddorp en Zand voort schijnt nu ook gewonnen. In IJmuiden is afwachten de boodschap. Ook in Hillegom gaat het nu den goeden kant uit. Het aantal persoonlijke leden daalde een weinig. Waar tegenover staat, dat de adspi- ranten-afdeeling in grootte toeneemt; de commissie voor dit onderdeel benoemd, ziet al resultaat van haar werk. Het schoolkorfbal is in wording. Reeds kon op behoorlijk succes gewezen worden, ook dank zij de volledige medewerking van B. en W. en de school. Een flink aantal kinderen maakten de voorbereidende oefeningen mede. De ver- eenigingen kunnen hier hun voordeel mee doen. Plannen zijn er tot officieele school- wedstrijden te komen. De middelbare scho len in Haarlem en de omstreken staan op de lijst. Een zestal twaalftallen adspiranten speel den in 1935'36 een volledige competitie. Een uitgebreide competitie onder den nieuwen leider is goed afgewerkt: het aantal derde klasse-afdeelingen werd met één ver meerderd Flora I verhuist naar den landelijken bond zonder promotiewedstrijden. Een pittige na-competitie- tevens beker wedstrijden besloot het seizoen. Als in 1935 won OÓsterkwartier 2 den Stads-Editie-be- ker. Het H.K.B.-twaalftal kan dit jaar op suc cessen wijzen. Tegen het Amst. K. B. 12-tal werd gelijk gespeeld. Het Noord-Hollandsch 12-tal verloor van den H.K.B. Voor het examen korfballeider bestond nog niet veel animo, maar alle begin is moeilijk. Verschillende commissies, die samenge steld waren voor strafzaken, protesten, fi nanciën etc., hebben zich uitstekend van hun taak gekweten. Tusschen den H.K.B. en andere bonden bestaan de beste betrekkingen, iets wat voor de sport zeker onmisbaar is. We hebben ons moeten bepalen tot enkele grepen uit dit nauwkeurig samengestelde en prettig gestelde jaarverslag. Uit een en ander mag blijken, dat de H.K.B. een bloeien de en zeer levenskrachtige organisatie is. die het korfbalspel in Haarlem en omstreken I flink behartigt. Aan de bestuursleden is dat ten volle toevertrouwd en we twijfelen er niet aan Of de jaarlijksche algemeene ver gadering zal dit krachtig onderstrepen. WANDELSPORT. De int. 4-daagsche afstands- marschen. Op den laatsten dag tien thuis blijvers. 3628 tippelaars hebben den tocht volbracht. Uit Nijmegen, 24 Juli. Het is weer vier uur in den morgen. Voor de laatste maal is het re veille in de kazerne: met vroolijke gezichten springt men uit de bedden, gaat zich wasschen, eet en meldt zich bij het startbureau om op stap te gaan voor het laatste dagparcours. Het is zoo echter niet bij allen, want er zijn er. die in een dusdanigen toestand verkeeren, dat zij het nu niet wagen op marsch te gaan. Het zijn er tien in getal. Donderdagavond en ook hedenmorgen vroeg zijn nog heel wat voeten en spieren behan deld en zoowel de geneeskundige dienst als de massageafdeeling hebben hun handen vol werk. Het weer is nog steeds ideaal voor de loopers: de stemming blijft er goed in. Men ziet ze vroolijk zingend, fluitend of op de maat van trommel of hoorn voorbijtrekken. Vandaag ging de route door het land van Cuyk. Langs den weg. Het groote centrale punt vormde ditmaal Cuyk, waar alle deelnemers moesten passeeren. In dit vriendelijke dorpje, waar een ware feest vreugdes heerschte, kwamen alle wandelaars te zamen. De marine-kapel onder leiding van den heer Leistikow. speelde vroolijke wijsjes. Niet alleen in Cuyk heerschte groote geest drift onder de bevolking, doch dit was ook het geval in Grave, Mill, St. Agatha en de andere plaatsjes ha het land van Cuyk. Ook op den laatsten dag ontbrak het den deelnemers weer niet aan tractaties. In Cuyk waren zeer veel autoriteiten aanwe zig; we merkten o.m. op den Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, baron Van Heemstra, ir. Damme. directeur-generaal der P.T.T.; dr. Reys. lid van het rijkscollege van L.O. als vertegenwoordiger van het mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, enz. De "binnenkomst in de "kazerne. Tegen twaalf uur begint het bij den ingang van de kazerne op het voorplein bij de afmel- dingsbureaux reeds druk te worden en als te twaalf uur de eerste deelnemer arriveert, een H.B.S.-er uit Utrecht, die de 30 K.M. ge- loopen heeft en frisch als een hoentje binnen marcheert, barst een ware ovatie los. Even later komen ook twee 40-ers binnen; omstreeks half één arriveert de eerste 55-er, die dus het parcours in ruim zeven uur heeft afgelegd. Omstreeks half twee komt het eerste mili taire detachement binnen, het is dat van het eerste half regiment huzaren uit Den Haa; op der ritmeester Van der Goes. De Haagsche politie is'liet eerste, politiecorps, dat' binen- komt. We zien dan nog achtereenvplgens bin nenkomen de koloniale reserve, de genie uit Utrecht en de Rotterdamsche politie. Het is inmiddels ruim twee uur geworden en nu is het een opeenvolging van binnenkomen de groepen, detachementen en individueelen. Toen wij 's avonds de officieele gegevens ontvingen, bleek het, dat in totaal 3628 tippe laars de marschen volbracht hebben en daar voor de hun toekomende belooning hebben ontvangen. Slechts iets meer dan 2 procent is dus uitgevallen. In de avonduren had nog een gezellige bij eenkomst plaats in de sociëteit De .Vereeniging, waar men tot diep in den nacht 'bijeen bleef. De Haarlemmers. Aan bovengenoemde marschen hebben o.a. met succes deelgenomen onze stadgenooten W. J. Korte (11e maal), M. C. Deurloo (6e maal), J. Willemse (9e maal). Willemse hoopt in 1937 het gouden bonds- kruis te behalen. ROEIEN. WIELRIJDEN. De Tour de France. Duitschland en Joegoslavië uit den strijd genomen. Uit Perpignan: De leiders van den Tour de France hebben wegns te grooten achterstand de drie resteerer.de Duitschers Haendel, Heide en Weckerling, den eenigen Joegoslaaf Grac en den Zwitser Martin uit den strijd genomen, zoodat twee landen, nl. Duitsch land en Joego-Slavië uit het klassement zijn verdwenen. OM DEN DAVIS-CUP. EngelandAustralië. Uit Londen wordt aan de Tel. gemeld: De loting voor de Challenge Round van de Davis Cup tusschen Australië en Engeland had het volgende resultaat: Zaterdag halfdrie: Austin tegen Crawford, gevolgd door Perry tegen Quist. Maandag drie uur: HughesTuckey tegen CrawfordQuist. Dinsdag halfdrie: Austin tegen Quist, ge volgd door Perry tegen Crawford. SCHAKEN. DE HAARLEMSCHE VIJFKAMP. In de ronde van deze week won Sehmitz van Minnema, terwijl de partij Dr. Pannekoek— Zoontjes werd afgebroken. Sehmitz opende met d4, waarop Minnema met Pf6 en e6 halfindisch antwoordde, om vervolgens met d5 in een variant van het or thodoxe damegambiet over te gaan. Zwart trachtte aanval te krijgen op den Dame vleugel, hetgeen door Wit met een tegenaan val werd beantwoord. Bij den 18en zet kon Wit Dame-ruil forceeren met winst van de kwaliteit. Ten slotte geraakte zwart in een minder gunstigen stand in tijdnood. Bij den 30en zet gaf Zwart op. Dr. Pannekoek speelde tegen Zoontjes een Dame-gambiet, dat door Zwart Slavisch werd verdedigd en waarin Zwart 4g6 speelde. den zet van Schlechter. Bij den 20en zet of ferde Wit een pion om te kunnen doorbreken op de f-lijn. De partij werd afgebroken in een stelling, waarin nog van alles kan gebeu ren. DE WEDSTRIJDEN „DER KONINKLIJKE". Eindstrijden der ongestuurde nummers. Op de Ringvaart te Sloten zijn Vrijdagmid dag de roeiwedstrijden van „De Koninklijke" voortgezet met de finales der ongestuurde nummers. Het was goed weer en er stond slechts een matige wind dwars over de baan. In verband met de uitzending naar de Olympische Spelen te Berlijn kwam de row- over van de twee-zonder-stuurman van De Hoop te vervallen, evenals het starten van Ten Houten van Willem m in oude Skiff. Voorts had de Nereus-vier zonder stuur een nieuwe samenstelling. Begonnen werd met het nummer: Jonge Skiff b, tusschen Moscow van Poseidon aan boei 1 en Zeegers van De Hoop. Moscow is met een goeden start het eerst weg. Zijn tempo bedraagt 40 slagen in de eerste minuut. Zee gers is hiertegen niet opgewassen en hij zakt onmiddellijk af. Op 500 is het verschil reeds ZVz lengte. Later spurt Zeegers nog even en loopt wat in, doch Moscow trekt even eens wat harder, zoodat hij zijn voorsprong handhaaft en de race op zijn gemak wint in den tijd van 8 min. 5.8 sec. Het nummer Oude Skiff wordt door het uit vallen van Ten Houten een row-over voor den Hunzeman Andriessen, die de baan aflegt in den tijd van 8 min. 13 sec. In de Overnaadsche Skiff krijgen we op de eerste 900 meter een gelykopgaanden strijd te zien tusschen den Amstel-skiffeur Van Veen aan boei 1 en Velds van Die Leythe. Maar dan loopt de laatste geleidelijk uit, om met vele lengten te winnen in den tijd van 8 min. 17.6 sec. Jonge Skiff a. Voor de Jonge Skiff a komen aan start De Walle van Njord aan boei 1 en Zeegers van De Hoop, die dus zijn tweede race roeit van middag. Zeegers maakt het den Leidenaar al dadelijk gemakkelijk door een aarzelenden start, waarbij hij nog snoek vangt bovendien. De Walle weet zijn flinken voorsprong van meet af te behouden en langzaam te ver- grooten. Zeegers spurt nog wat bij, maar de afstand blijft ruim drie lengten. De tijd van De Walle was 8 min. 6.2 sec.. Tot besluit wordt de vier-zonder-stuurman geroeid, waarvoor starten de Galgewater- combinatie aan boei 1 en Nereus. Beide ploe gen blijven na het vertrek geruimen tijd ge lijk. Nereus spant alle krachten in en slaagt er bij 1000 Meter in, een halve lengte te ver overen. Maar de Amsterdamsche studenten houden het tempo niet vol en nu krijgt Njord zijn kans om weg te loopen. Eerst bedraagt het verschil een halve lengte, maar gestadig vergrooten de Leidenaren den voorsprong om ten slotte met twee lengten te winnen in den tijd van 7 min. 21.2 sec. Juist in den eindspurt verscheen er een motortjalk in de baan, waar door vooral Nereus gehandicapt werd. De winnende ploeg bestond uit G. A, Cata- lani (boeg), D. J. Kocleman, A. Dekker en H. J. du Pont (slag). De Nereus-ploeg was: A. C. v. d. Linden (boeg), W. C. de Boer,, W. Bais, P. G. Hoor weg (slag). En hiermede nam de Koninklijke voorgoed afscheid van de Sloterbaan, om dat Zondag van den Amstel te doen. Want het volgend jaar zal de nieuwe roeibaan kunnen worden gebruikt. Wijzigingen in de wedstrijden. In de wedstrijden, welke heden en Zondag op de Amstel zullen worden voortgezet, zijn vervallen de voorwedstrijden die heden zou den worden gehouden. Verder is het program ma als volgt gewijzigd: Eind weds trii den op Zaterdag op den Amstel; Stijlroeien voor dames in tweeriemssculling- booten overnaadsch. 11 uur. Boei 1. Deutscher R.V. i.a., boei 2. De Vliet, 3. Amstel. Stijlroeien voor dames in tweeriemssculling- booten glad. 11.30 uur. 1. Willem III, 2. De Amstel. Stijlroeien voor dames in vierriemsgieken, juniores. 13.30 1. De Hoop, 2. De Amstel. Stijlroeien voor jongens van 1718 jaar in schoolgieken. 14.00 uur. 1. Jeugdroeien, 2. Fa- mos, 3. De Amstel. Snelroeien voor jongens van 17 en 18 jaar in schoolgieken. 14.15 uur. 1. De Amstel, 2. Jeugdroeien, 3. Famos. Achtriemssloepen matrozen: 14.45 uur: 1. Sloep 1, 2. sloep 2, 3. sloep 3. Vierriemsgieken Juniores a: 15.30 uur 1. Nereus, 2. Laga. Vierriemsgieken: 16 uur 1. Njord. 2. Nereus. Achtriemsgieken Juniores b: 16.30 uur 1. De Amstel, 2. Nereus. 3. Triton. Eindwedstrijden op Zondag op den Amstel. Oude twee 14.00 uur 1. Triton, 2. Willem III, 3. Nereus. Overnaadsche vierriemsgieken voor jongens van 17 en 18 jaar: 14.30 uur 1. Jeugdroeien, 2. Famos. Overnaadsche twee; 15.00 uur 1. De Amstel 1, 2. De Amstel 2. Stijlroeien voor dames in vierriemsgieken seniores: 15.30 uur 1. De Vliet, 2. De Hoop, 3. De Hunze. Achtriemsgieken seniores: 16.00 uur 1. De Amstel. 2. Njord, 3. Triton. Achtriemsgieken Juniores a: 16.30 uur 1. Nereus. 2. De Hoop, 3. Laga. CRICKET IN ENGELAND. Op den Oval en te Maidstone kon ondanks het verloren gaan van den 2den speeldag nog een beslissing verkregen worden. Surrey 356—7 won met innings van Worcester 130 en 179. Squires (99) en Gregory (69) die zijn 1000 runs volmaakte, passeerden zonder wicketver- lies het Worcester-totaal. De jonge slowboler Daley (647) en Gover, de fastbowler, deden het voornaamste werk met den bal. Kent 140 (Partridge 4—47, Hollies 3—17) en 81—5 won van Warwick 108 (Todd 6—35), Watt (3—42), nadat Wyatt de 2de innings op 112—8 geslo ten had met de hoop Kent op het moeilijke wicket er onder te houden, dat niet lukte. De overige wedstrijden eindigden onbeslist. Notts 232—1 (Harris 111* en Knowles 104* scoorden 222 voor het 2de wicket) tegen Glanmorgan 231 en 136—6. Sussex 304 en 77-^ tegen Essex 250 (Tate 5—44) Middlesex 126 en 133—9 (Hill 5—41) tegen Hants 112 (Mead 44') Gray 3—18, Sims 3—17 en 89—5. Yorkshire 218 (Mitchell 103) tegen Derby 216 (Worthington 135) en 148—5. Worthing- ton scoorde 103* uit 147 in 2 1/4 uur en zal Zaterdag tegen Britsch-Indië de geblesseerde Ley land vervangen. Lancs 278—2 (Iddon 101*. Paynter 71*. Hopwood 67) tegen Gloucester 116. De stand is thans: 1 Derby, 2 Kent, 3. Notts, 4 Yorkshire, a Surrey, 6 Middlesex.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7