MAANDAG 27 JU EI 1936 HA A S'GEM'S D A G B E A 0 3 De estafette-ploeg van „Haarlem" won Zaterdagavond in Stoop's Bad het nummer 10 x 50 M. vrije slag estafette. V. 1. n. r. -voorste rij): A. Strang. H. van Haften, J. Bais en A. van Walsem. Achterste rij: F. van Helsdingen. S. de Vries, D. Oosterveld, G. van Goor. H. Polak en P. Groustra. Een der opmerkelijkste inzendingen voor de Olympische Kunst tentoonstelling is zeker de bronsplastiek van den Italiaan De Marchies: Polshoogsprong. Van het nationaal zwemfeest der Zwemclub „Haarlem": de start voor het nummer 3 x 50 M. dames-estafette. Dit is niet de Canadeesche vijfling. Het is een merkwaardige vijfvoudige opname van Amerika's grootste verwachting op de 110 Meter horden: Forest Towns. De gevaarlijkste concurrente voor onze Olympische zwemsters is Leonore KightWingard, die ook reeds te Amsterdam van de partij was. Zij is houdster van 8 wereld- en 16 Amerikaansche records. De O-ympische Fakkelloop gaat steeds door. Na 30 uur was Athene bereikt. Ziehier de aankomst van een der loopers op den vermaarden Acropolis. Opvallend is de rol, die de negers in de Ameri kaansche athletiek- ploeg voor Berlijn spe- len.Hier zijn er eenigen der voornaamste van. V. 1. n. r.: Lu Valle, Williams, Woodruff Johnson (de beste van allen) en Robinson. En hiernaast nog de neger Albritton die 't wereld record hoogspringen op 2.07 Meter bracht. Het hoofdnummer van de roeiwedstrijden van de „Koninklijke" op den Amstel: de jonge achten. Vooraan „De Amstel", die won: in het midden Nereus, No. 3; achter Triton, No. 2. Piet Stam, die de 100 M. vrije slag in één minuut zwom, wordt door Mevrouw Braun gefeliciteerd. En hier zijn nog zeven leden van de Amerikaansche zwemploeg. V. 1 .11. r.: Marvis Freeman, Elizabeth Kompa. Toni Redfern, Janise Lisson, Eleanor HolmJarrett, Erna Kompa en Mary Hoerger. Maar Eleanor HolmJarrett mag niet meedoen, wegens vergrijpen tegen de trainingsvoorschriften. V'. Hazevoet, Drs. Ind„ en Annie Tijm. leerares Lich, Opv., beiden verdienstelijke leden van de Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne", traden Zaterdagmiddag in het huwelijksbootje. We wenschen het jonge paar, ook als het soms tegen den stroom op moet roeien, een gelukkige levensreis.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 5