CRICKET Cricket in Engeland. ROEIEN KORFBAL KANO-SPORT WIELRIJDEN MAAND 'A G 27 TUL"! 1936 HAARDE M'S DAGBIAD 5 NEDERL. CRICKETBOND. Rood en Wit-Haarlem. Haarlem wint de eerste plaatse lijke ontmoeting met 19 runs na een zeer slechte 1ste innings van Rood en Wit. Rood en Wit trekt, na het winnen van den toss door Mr. F. A. Davidson, met P. van Bue- ren en w. Kramer naar de wickets, waar Van Bueren (2) na een onverwacht hoog opkomen den bal van De Ruig spoedig achter het wicket wordt gevangen. Kramer doet het beter en zet met Yates een goeden stand van 50 runs op, alvorens hij zich voor 17 runs door Van Dal sum laat bowlen. Nadat ook Yates verdwenen is (42), zeer mooi aan de boundary gevangen door Wessel op Van Dal sum's bowlen, gaat ht voorspoedi ger voor Haarlem, want van 2—55 vallen op 65 snel 3 wickets, totdat Hagenaar en Jhr. Elias samenkomen. Deze beide spelers- brengen het tot 94, Elias (5> wordt dan na tc onvoorzichtig inloopen op Maas, uitstekend door Voogd ge- stumped. Hagenaar, die een zeer goede innings speelt, ontvangt na de hei vatting geen steun van de- overige spelers, zoodat de Rood en Wit-innings op 104 gesloten is. Maas en De Ruig ruimden de staartwickets op. Laatstgenoemde had met 4—28 goede cijfers. De beide Engelschen W. Yates en F. C. Fatem (welke laatste, een zeer nuttig bowler, tijdens zijn verblijf in Holland aan Rood en Wit zijn steun verleent), openen den aanval op Drs. B. Kleefstra en H. Healy, welke laatste reeds op 2 zeer mooi door Fatem wordt gebowld. Op 34 valt het tweede wicket, als De Ruig voor 12 in de slips goed door Hagenaar wordt gevangen, na Kramer's tweeden bal, die Fatem verving. J. Allart wordt weer door Fatem gebowld na een prachtigen bal, voor 9 runs. Kleefstra, die zeer goed batten laat zien, krijgt dan J. Voogd tot partner, die het bowlen eveneens meester blijkt te zijn. Op 58 vangt Hagenaar Kleefstra mooi in de gully voor 23, wederom na een bal van Fatum. Voogd en H. de la Mar, die zeer goed runnen voeren de score op tot 86, op welk totaal Fatem zijn vierde wicket neemt: De la Mar gaat l.b.w. voor 7. Vijf wickets zijn neer; Haarlem kan practisch gesproken de overwinning niet meer ontgaan. Op 92 boekt eindelijk Yates een welverdiend succes; Voogd gaat voor zijn wicket staan en kan na een uiterst nuttige 30 verdwijnen. Maas brengt dan in gezelschap van Wessel met een mooie vier recht vooruit op Fatem -zijn elftal in veilige haven. Direct daarna bowlt Yates hem voor 9. Met de theepauze zijn 8 wickets neer voor 112 runs; het totaal wordt 123. Wessel bleef met 11 runs niet uit. Fatem met 6 voor 62 had voor de eerste maal uit komend voor Rood en Wit goed werk met den bal gedaan. M. Gobets was ditmaal achter het wicket minder goed op dreef. Te 5 uur, met nog ruim 2 1/2 uur speeltijd, probeert Rood en Wit het nogmaals. B. Da vidson, die thans met Van Bueren begint, wordt reeds op 16 voor 4 runs door Maas ge bowld, doch dan zetten Van Bueren en Yates voor het volgende wicket een stand van 98 runs op. Beide batsmen scoren snel; het totaal vliegt omhoog. Binnen het uur verschijnt de 100 op het scoringbord; vooral Yates laat dan bij zonder aantrekkelijk cricket zien; hij slaat een mooie vier door de slips en o.a. twee zessen. Op 114 vangt Rijpma hem aan de boundary op het bowlen van Van Dalsum voor precies 50 runs. Hagenaar scoort nog 8 runs en dan sluit aanvoerder Davidson te zes uur de innings op 127 voor 2 wickets. P. v. Bueren bleef met een prima 59 niet uit. Haarlem heeft dan niet veel moeite om de overwinning te consolideerenB. Kleefstra met 35, Healy met 19 en De Ruig met een vier en een zes op Yates, zorgen hierbij tevens voor de noodige runs en Allart en Voogd blijven tenslotte met resp. 5 en 2 niet uit. Met het Haarlem-totaal op 82 voor het ver lies van 3 wickets wordt de strijd gestaakt. Haarlem heeft tegen de verwachting in een mooie overwinning geboekt. Yates met 2 voor 25 deed weer goed werk met den bal. Het uitstekende werk in het veld van de Haarlem-spelers dient speciaal vernield. lste innings Rood en Wit: P. A. L. v. Bueren, c. J. Voogd, P. de Ruig 2, W. Kramer bowled F. W. G. v. Dalsum 17, W. Yates, c. H. D. Wessel, F. W. G. v. Dalsum 42, Ir. E. F. Wackwitz bowled Ir. J. Allart 1, J. W. v. d. Bogaardt bowled Ir. J. Allart 0, P. C. Hagenaar c. Healy, P. de Ruig 31, Jhr. B. Th. Elias st. J. Voogd, A. Maas 5, Mr. B. Davidson bowled A. Maas 0, F. C. B. Fatem bowled P. de Ruig 1. Mr. F. A. Davidson not out 2, M. Go bets bowled P. de Ruig 0, Byes 2, Leg-Byes 1, totaal 104. lste innings Haarlem: Drs. B. Kleefstra c. P. C. Hagenaar, F. C. Fatem 23, H. Healy bowled F. C. Fatem 0, P. de Ruig c. P. C Hagenaar, W. Kramer 12, Ir. J. Allart bowled F. C. Fatem 9, J. Voogd l.b.w. W. Yates 30, H. de la Mar l.b.w. F. C Fatem 7, A Maas bowled W. Yates 9, H. D. Wessel not out 11, H. Boeree bowled P. C. Hagenaar 2, K. Rijpma st. M. Gobets, F. C. Fatem 7, F. W. G. v. Dalsum bowled 0, Byes 10, Leg-Byes 3. totaal 123. 2e innings Rood en Wit; P. A. L. v. Bueren not out 59, Mr. B. David son, bowled A. Maas 4, W. Yates c. K. Rijpma, F. W. G. v. Dalsum 50, P C. Hagenaar not out 3, Ir. E. F. Wackwitz, W. Kramer, Jhr. B. Th. Elias, M. Gobets, G. W. v. d. Bogaardt, F. C. Fatem en Mr. F. A. Davidson d. n. b.; Leg-Byes 4, totaal 127 for 2. 2c innings Haarlem: Drs. B. Kleefstra c. Mr. F. A. Davidson, W. Yates 35, H. Healy bowled F. C. Fatem 19, P. de Ruig st. M. Gobets, W. Yates 10. Ir. J. Allart not out 5, J. Voogd not out 2, Byes 10, Wides 1, totaal 82 for 3. DE OVERIGE EERSTE KLASSERS De wedstrijd V.R.A.Hermes D.V.S. werd ge wonnen door V.R.A. met 132 runs op de eerste innings. V.R.A. 210 voor 8 (gesl.); Hermes 78. V.O.C.V.V.V. werd volgens verwachting door V.O.C. gewonnen, maar dat het een in ningsnederlaag voor V.V.V. zou worden, komt toch als een verrassing. V.O.C. 175; V.V.V. 49 en 82. De stand der eerste klasse. U "H d <2 S i s i -M W s e c bO to bxi G. H. C. C. I 9 8 0 1 0 0 17 H. C. C. II 10 5 1 3 1 0 16 V. R. A. 12 4 1 5 1 1 15 V. O. C. 11 3 1 4 3 0 13 Rood en Wit 9 3 0 1 4 1 6 Hermes-DVS 8 1 0 3 4 0 5 Haarlem 10 2 9 1 7 0 5 V. V. V. 11 0 0 4 6 1 3 SpartaC. V. H. In een buitengewoon prettigen wedstrijd hebben de Spartanen met 47 runs gewonnen. Wilson wint den toss en gaat met zijn team het veld in. Roodt en Zeeuwe openen op het bowlen van Van Leeuwen en Warburton. De laatste gooit een uiterst moeilijk te bespe len bal. In zijn eerste over cleant hij Zeeuwe, waarna Seveke en Roodt het tot 17 brengen, op welk totaal Roodt wederom door den fastbowler met een zeer laag blijvenden bal naar den kant wordt gestuurd. Keyser maakt het niet lang. De middenmoot verdwijnt als sneeuw voor de zon. Warburton bowlt o.a. een hattrick, en met 740 ziet het er al zeer duister voor de Haarlemmers uit. De Gebr. Jacobs en v. Saase weren zich geducht. De laatste scoort o.a. een zes. J. Jacobs scoort eenige keurige vieren naar leg. Het totaal wordt 78. waarvan O. Keyser 12, J. Jacobs 14 en F. Jacobs 10. Voor Sparta bowlden: J. Warburton 622, G. v. Leeuwen 1—23, F. Konert, 013, J. Smeets 214 en W. Senn 10. Het geheele C.V.H.-elftal steunde het uit stekende bowlen van Middelink en Zeeuwe op zoo'n goede wijze, dat de tegenpartij voor iedere run moest vechten. Ringeling en War burton openen, doch reeds op 1 kómt de scheiding als de laatste door Middelink in de slips wordt gevangen. Ringeling gaat run out. Vine wordt het groote struikelblok. Hij bespeelt den aanval met een respect afdwin gend vertrouwen. Als Middelink weer een mooie éénhandsche vang in de slips doet, waardoor Smeets moet ret-ireeren, lijkt het een moment of er voor de Herculanen nog een kans is, maar Vine weet de noodige runs te maken. Het totaal wordt ten slotte 125. waarvan Vine een stijl volle 52, F. Konert 15, W. Senn 14 en G. van Leeuwen 14, J. Middelink bowlde veel beter dan zijn cijfers 133 doen uitkomen. G. Zeeuwe had met 8—58 ook een uitstekenden dag. Verder A. Roodt 0—27. C.V.PI. gaat dan weer batten, maar weet voor 3 wickets de noodige runs te maken, dank zij een goeden stand tusschen G. V. Langelaar en F. Seveke. Beiden spelen zeer goed cricket en de runs komen in een zoo snel tempo dat Roodt besluit, nog even door te spelen om te zien of er nog een kans is. Voor free hitten is de Sparta-aanval echter te moeilijk. Er vallen nu snel eenige wickets, waarna Roodt zijn poging maar opgeeft. De stand is dan 616. F. Seveke 23, G. v. Langelaar 16, G. Zeeuwe 12 n.o. Bowlingcijfers Sparta: J. Warburton 227. G. v, Leeuwen 05, W. Senn 022 en J. Wepster 47. KampongRood en Wit 2. Rood en Wit 2 wint den toss en gaat eerst fielden. Het openingspaar is reeds spoedig verdwe nen, maar dan houden J. v. Raalte en G. Ufkes stand. Op 58 doet A. J. de Haan een fraaie vang achter het wicket, waardoor J. v. Raalte moet verdwijnen. G. J. Ufkes ontvangt goeden steun van Ir. L. Schilthuysen 12, A. Rutgers 14 en B. C. Moerkoert 13. Verder J. v. Raalte 25 en G. J. Ufkes 49 not out. Het totaal werd met inbegrip van 13 extra's 136. Voor Rood en Wit bowlde F. Hasselman met 6—50 in 17 overs zeer goed, verder M. Bruin 3—48, Jhr. M. C. L. v. Lennep 0—10, G. A. E. de Vries 015. Rood en Wit opent met Jhr. H. B. v. Tets en G. Menaida van Schouwenburg. Op 22 wordt Jhr. H. B. v. Tets door H. v. d. Bijl ge- bowled na 13 runs te hebben gescoord. Hierna vallen nog spoedig 3 wickets, maar dan weet F. Freni weer stand te houden. G. Menaida van Schouwenburg heeft niet over geluk te klagen, want hij wordt niet minder dan 3 x gemist. Op 117 moet hij vertrekken voor een kalme 38. F. Hasselman scoorde een heel nuttige 25. On der groote spanning weten A. J. de Haan en M. Bruin het totaal te bereiken. Totaal 137. Extra's 22. F. Freni 13. Bowlingcijfers Kampong: H. C. v. d. Bijl 3—43, Mr. G. Kramer 1—21, G. J. Ufkes 5—38, A. Rutgers 013. Rood en Wit wint dus met 1 run op de eerste innings. HAARL. CRICKETBOND. Rood en Wit 4Haarlem 3. Haarlem wint den toss en gaat eerst fiel den. Het openingspaar van Rood en Wit, P. Ligtenstein en A. J. de Haan brengt het samen tot 30, op welk totaal P. Ligtenstein uitgaat voor een goede 17. A. J. de Haan moet hierna ook spoedig vertrekken voor een langzame 11. Hierna zijn het P. Freni en B. Langeraar die voor de runs zorgen. Van 363 wordt het innings voor 70. Extra's 4. P. Freni scoorde 17 en B. Langeraar 18 runs. Bowlingcijfers Haarlem: R. Ton 320. V. J. v. d. Lïjke 3—27, P. de Lugt 1—18, W. Onkenhout 11. Haarlem scoort hierna 75 voor 6 wickets, op welk totaal er van verderen strijd wordt afgezien. Op 16 werd O. J. v. d. Lijke fraai door A. J. de Haan gestumped. Bowlingcijfers Rood en Wit: D. J. de Jong 332, P. Ligtenstein 224, B. Langeraar 011. Extra's 8. Haarlem 3 wint dus met 5 runs en nog 4 wickets in handen. BloemendaalHaarlem 4. GEWONNEN DOOR BLOEMENDAAL MET 35 RUNS. Ondanks afwezigheid van J. Beijk en v. d. Meij slaagde de Bloemendaalaanval er in, het sterke battingteam van Haarlem voor 55 runs uit te gooien. C. Dekker 22 en M. Buis- sink 12 kwamen in de dubbele cijfers. De bowlingcijfers waren: G. Kesting 6 voor 11, Strik 1 voor 22 en Jac. Bosse 2 voor 21. Bloemendaal bracht het daarna tot 90 runs H. Eijsten 16, M. Dieperink 16. H. Beijk 12 en A. Cassee 19. Niet minder dan 8 bowlers hadden hun geluk beproefd. Hiervan had: H. D. Wessel 1 voor 14, A. Hartog 3 voor 17, J. Mulder 2 voor 19 en M. J. Stam 2 voor 8. C. V. H. 2Olympia. Gewonnen door Olympia met 5 runs. Olympia bat eerst, Het bowlen en het veld werk van C. V. H. stond niet op een hoog peil. De score stijgt dan ook geregeld. De staart liet zich ook niet onbetuigd en met 12 extra's werd 't totaal in ongeveer 3]/2 uur 127 runs. Schre- gel 26, Weverink 35, Alving 22, v. d. Sande 11 not ont. Bowlingcijfers: Vogelsang 045, Ser- vaas 221, de Wit 536, Dik 0—2, Eelman 2—11. Het batten van C. V. H. ging aanvankelijk ook niet voor den wind. Koek ging al spoedig run out. Ook Servaas overkwam even later dit fortuintje! en C. V. H. had tenslotte nog slechts een geringe kans. De twee laatste bats- men v. Loenen en Drees deden nog een uit stekende poging, welke echter niet gelukte. Het totaal werd 122 runs, dus net 5 runs te weinig. Vogelsang 34. de Wit 28. v. Loenen 17 not out. Bowlingcijfers: Weverink 334, Wild schut 447, Schreael 014, -Roggen 1—* R. C. H. 2Rood en Wit 5. R.C.H. wint met innings en 31 runs. Rood en Wit dat eerst naar de wickets trekt trof het bijzonder slecht, dat zoowel A. van Roon als T. Kamoen. die resp. 5 voor 8 en 5 voor 13 bowlden in zoo'n uitstekenden vorm waren. Geen enkele speler kon zich staande houden en nadat allen een beurt hadden gehad was het totaal 23 runs. Het was voor R.C.H. 2 een niet te moeilijke opgave om dit totaal te passeeren; in snel tempo geschiedde dit dan ook. Op 92 voor het verlies van 7 wickets wordt gesloten om Rood en Wit nogmaals in te sturen. Bij R.CH. waren het C. Stolwijk 16, J. Siegerist 21 en G. van Musscher 24, die voor de runs zorgden. Voor Rood en Wit bowlden J. Meeuwenoord 3 voor 21. T. Berendsen 4 voor 29, H. de Reus 0 voor 6 en II. Thon 0 voor 17. Het begin was voor Rood en Wit hoopvol. W. van Rossum 15 en E. Bosschert 13 hielden flink stand doch toen beider wicket was ge vallen, werd het weer een komen en gaan. Op een totaal van 38 was het gebeurd. Voor R.C.H. bowlden nu: G. Musscher 0 0 voor 7, T. Kamoen 0 voor 5, J. Siegerist 4 voor 13 en A. v. Roon 5 voor 10. De stand van de Zaterdag gespeelde coun try-wedstrijden is als volgt: Surrey 256—6 tegen Kent (regen). Essex tegen Northants 1103 (regen). Yorkshire 167 (Tate 533) tegen Sussex 133—6. Derby 1546 tegen Notts (regen). Leicester 550 tegen Gloucester 236. Warwick 240 tegen Lanes (regen). Hants 108 (Mercer 648) tegen Glamor gan 175. Somerset tegen Middlesex lste dag geheel verregend. De Canadeezen 170 wonnen Vrijdag nadat de lste speeldag verregend was op Lord's met 75 runs van de M.C.C. H. C. C. in Engeland. Een H.C.C.-combinatie speelde een wed strijd te St. Lawrence tegen de Band of Brothers C. C. een niet sterke tegenpartij. De Hagenaars sloegen 234 runs bijeen waar van Ir. E. Neuerburg 64, de Beus 23, v. d. Luur 41. Glerum en v. d. Tocht 21. De En gelschen antwoordden met 145. dank zij K. Neuerburg die 6 wickets voor 48 veroverde. H.C.C. won met 89 runs. De 2e testmatch EngelandBritsch- Indië. HAMMOND SCOORT 118 NOT OUT. Op den eersten dag van de Zaterdag op Old Trafford te Manchester begonnen twee de testmatch EngelandBrltsch-Indië is het zwakke batten van de Indiërs wel duidelijk naar voren gekomen. De Indische captain won de toss en liet Mustag Ali voor Hindle- kar die niet in staat was te spelen met Mer chant de innings openen op een wicket dat gemakkelijk te bespelen was. Allen nam zelf de eerste over en begon met Gover, de 2de fastbowler aan de andere zijde. In de eerste over van Gover die zeer goed bowlde doch weinig geluk had werd Merchant reeds in de slips door Gimblett gemist. Op 18 boekten de Engelschen het eerste succes doordat Mustag Ali op onfortuinlijke wijze run out ging voor 13 runs. Amar Singh en Merchant scoorden daarna vrij snel niettegenstaande Allen zijne spinbowlers Verity en Robins aanzette. In 50 minuten ging de 50 op. Op 67 neemt Worthington den bal ter hand en heeft in zijn eerste over succes door Amar Singh voor een snelle 27 door Duckworth die uitstekend keepte gevangen te krijgen. On middellijk daarna gaat Merchant c. Ham mond 6. Verity voor 33. Even voor de lunch pauze gaan de 100 op en neemt Allen l.b.w. (N.R.) het wicket van C. K. Nayudu (16). Na de hervatting laten Wasir Ali en Ra- maswani uitstekend cricket zien en is het vooral de lefthander Ramaswani die den in druk geeft set te zijn. Gover moet wegens een spierverrekking uitvallen. Op 161 neemt Verity met een fraaie leg-break Ramaswa- ni's legstump weg voor een perfecte 40. De 5 laatste wickets waaronder dat van Wazir Ali c. Wortington b. Verity 42 voegen slechts 42 runs aan het totaal toe. Dank zij een zes van Nissar wordt de 200 gehaald, een totaal, dat een stuk lager geweest had kunnen zijn indien de geboden kansen alle geaccepteerd waren geworden. Vei-ity nam 443, G, O. Allen 2—39, R. W. V. Robins 2—34 en Worthington 115. De twee jongste spelers van het team Gimblett en Fagg openden de innings voor Engeland. In de lste over van Amar Singh werd Gimblett's off-stump reeds gemillime terd. Gimblett speelt onmiddellijk te vrij voor een openingsbat, hij slaat Nissar twee maal voor 4 langs cover point, doch de 5de snel indraaiende bal is hem noodlottig. Het totaal is 12. Gimblett 9. Hammond komt nu in en het blijkt al spoedig dat de Gloucester- speler zijn ouden vorm terug gevonden heeft. Hij beheerscht alle slagen en scoort inge speeld zijnde snel, prachtig gesteund dooi den 21-jarigen Fagg die hoofdzakelijk ver dedigend speelt. Ook de Nayudu's evenmin als Jehangir Khan weten voorloopig eene scheiding te bewerken. De 100 gaan op en eerste op 132 gaat Fagg voor een hoogst ver dienstelijke 39, l.b.w. b. Mustag Ali. Ham mond bereikt kort daarna zijn eerste 100, na 1930 (toen hij tegen Australië te Leeds 113 scoorde) in testcricket in Engeland gemaakt.' Met Worthington samen is op 1732 de speeltijd van den eersten dag verstreken. Hammond 118 not out (16 maal 4) in 104 minuten gescoord. De Olympische zwem wedstrijden. Geen genade voor Eleanor Holm Uit Berlijn: De voorzitter van het Ameri- kaansche Olympische Comité. Avery Brun- dage, heeft na zijn aankomst in Berlijn ver klaard, dat de beslissing inzake het uitsluiten van de Amerikaansche zwemster Eleanor HolmJarret definitief is. ..Onze uitspraak is onherroepelijk en zal niet worden veranderd", gaf Brundage op een desbetreffende vraag ten antwoord. Eva Mottridge zal de plaats van Eleanor Holm innemen. Nader wordt uit Berlijn gemeld: De Amerikaansche zwemster Eleanor Holm, die zooveel van zich heeft doen spreken in verband met het gebeurde aan boord van de Manhattan, is in de Duitsche hoofdstad aan gekomen. Hoewel zij berouw heeft getoond over hetgeen is geschied en beterschap voor de toekomst heeft beloofd, is zij definitief van de deelnemerslijst geschrapt. Haar plaats op de 100 Meter nugslag zal «a worden ingeno men d«r Eva Mottridge. De wedstrijden der „Koninklijke". De Amstel won Zaterdag de jonge acht b, „Galgewater" Zondag dc oude acht, Laga de jonge acht a. Zaterdagmiddag zijn op den Amstel de wedstrijden van de „Koninklijke" voortgezet met de races in de gestuurde nummers. De be langstelling was niet overmatig groot, doch het was toch nog vrij druk langs de beide Amstelboorden en op de bruggen. Na het stijl roeien en het jeugdroeien verschenen de Jonge A-Vieren. aan den start met aan de eerste boei Ne- reus en aan de tweede Laga. Het werd een spannende race. waarin de ploegen om beur ten de leiding hadden. Laga start niet bijzon der fraai, waardoor Nereus meteen een flinken voorsprong krijgt.. Nog voor de Ber- iagebrug herstelt Laga zich en neemt de lei ding over. Bij Schollenbrug hebben de Delf tenaren een kwart lengte voor. doch Nereus werkt het verschil weg. Voorbij het clubge bouw der Amsterdamsche studenten loopt Laga uit tot ruim een lengte, om de leiding niet meer af te staan. Het verschil bij de fi nish is ruim 3 4 lengte. Tijd van Laga 7 min. 29 3/5 sec. Beide ploegen maakten slechts een matigen indeuk, doch die van Laga zat iets solider in elkaar. Winnende ploeg: H. ter Kuile (boeg). G. L. M. van Es. G. A. Vorster, H. W. Bunscho ten (slag) en C. A. Begemann (stuurman). Vervolgens werd in de Oude Vier gestart door Njord aan boei-I en Nereus. Deze race werd gemakkelijk door de Leidenaren gewonnen, aangezien de Nereus-ploeg, in dei- haast samengesteld wegens het niet meer be schikbaar zijn van de roeiers, die naar Berlijn gaan, niet veel te beteekenen had. Njord neemt dadelijk de leiding. De voorsprong neemt geleidelijk toe tot ongeveer drie leng ten. Tenslotte loopen de Nereiden in den eind spurt wat in. Njord wint in 7 min. 36 4 5 sec. met 2 12 lengte. Winnende ploeg: A. J. Zon- neville, W. K. Gunst, W. Th. C. van Doorn (slag) en H. Muller (stuurman). Tot besluit werd de Jonge Acht B verroeid, waarvoor aan den start kwamen (vanaf boei 1) De Amstel, Nereus en Triton. Het blijkt al gauw na het vertrek, dat de lichtblauwen zullen winnen. Amstel neemt eerst met een kwart lengte de leiding, die al aangegroeid is tot een volle lengte als de ploe gen onder de Berlagebrug verdwijnen. Hierop volgen Nereus en Triton met een onderling verschil van een kwart lengte. Zoo gaat het tot bij het Amstelkanaal, waar reeds licht komt tusschen de Amstel en Nereus. Een vin nige strijd ontbrandt om de tweede plaats. Bij „Poseidon" loopen de Utrechtenaren Nereus voorbij; Amstel gaat onbedreigd aan het hoofd. In den kom loopt Triton nog iets in. De uitslag wordt: 1. Amstel, tijd 6 min. 39 sec. 2. Triton, op anderhalve lengte, 3. Nereus, op 1 3/4 lengte. Winnende ploeg: M. Scharff (boeg), B. J. Boerma. A. de Bruyn, J. Moolhuyzen, A. v. d. Kogel, B, Degenkamp, Jim de Ridder, L. Held (slag) en G. Huying (stuurman). Aan de finish kreeg de Amstel-stuurman een krans omgehangen van den senaat van het Amsterdamsche studentencorps, die tra ditiegetrouw, de race had gevolgd in de koets met de 'oepluime paarden. De resultaten van het snel- en jeugdroeien luiden: Stijlroeien voor dames, Overnaadsche Skiff: 1. De Vliet, 2. De Amstel, 3. Deutscher Ruder- verein. Idem in gladde Skiff: l. Amstel. 2. Wil lem III. Stijlroeien voor jongens van 17 en 18 jaar in schoolgieken: l. Jeugdroeien, 2. Famos. 3. Amstel. Snelroeien voor jongens van 17 en 18 jaar in schoolgieken: 1. Famos, 2. Amstel, 3. Jeugdroeien. Achtrïemssloepen matrozen instituut der K.N.Z. en R.V.: 1. Sloep 2, 2. Sloep 3. 3. Sloep 1 ZONDAG. Het eerste nummer ging in de Oude Twee. tusschen boei l Triton, boei 2 Willem III en boei 3 Nereus. Nadat Triton in den start een kleine voor sprong had verkregen, liep Willem Hl naar voren om met een halve lengte de leiding te nemen. Nereus volgde op een kwart lengte achter Triton. Even voorbij de Berlagebrug nam Utrecht de leiding, Nereus zakte eenige lengten af. Triton vergrootte den voorsprong tot bijna een lengte, maar Willem III hield goed vol. In den eindspurt liep Triton tot ruim twee lengten uit. Uitslag: 1. Triton. 8'min. 28 sec., 2. Willem III. op 2 3 4 lengte, 3. Nereus. op vele lengten. Winnende ploeg: J. I. van der Leeuw (boeg), C. Brans (slag) J. S. S. Cohen (stuurman). Overnaadsche Vier voor jongens van 17 en 18 jaar tusschen Jeugd roeien en Famos werd door de laatste ploeg gewonnen met een lengte voorsprong. In de Overnaadsche twee werd een onderlinge wedstrijd geroeid tus schen twee ploegen van De Amstel, welke ge wonnen werd door Amstel 2 in 9 min. 12 sec. met ruim een lengte. Het Stijlroeien Dames werd gewonnen door De Hunze, 2. De Hoop, 3. De Vliet. Hierna was de beurt aan de Oude Acht tusschen De Amstel aan boei l, Galgewater (Njord-Maas) aan boei 2 en Triton aan boei 3. De ploegen van Amstel en Triton hadden dezelfde samenstelling als in de Jonge Acht B van Zaterdag, met dien verstande dat bij Amstel Fortuin weer de plaats van Moolhuizen had ingenomen. In den start ging het vrijwel gelijk op. Toen in baantempo werd overgegaan raaxte Tri ton iets achterop, terwijl Amstel naar de eer ste plaats opschoof, een kwart lengte voor de Leidenaren. Voorbij de Berlagebrug leidden de lichtblauwen met een halve lengte voor Gal gewater, waarop Triton met bijna een lengte volgde. De Leidsghe ploeg veroverde langzaam terrein op de Amsterdammers. Voorbij het bootenhuis van Nereus werd het verschil zien- deroogen kleiner, totdat vlak voor de Ceintuur baanbrug het pleit beslecht was. Galgewater bleef aan den kop, Amstel zakte tot een lengte af, terwijl de Utrechtenaren den achterstand tot 1 1.4 lengte inliepen. De tijd van Galgewater was 6 min. 38.4 sec. Winnende ploeg: C. J. Houwer (boeg) W. Th. C. van Doorn, G. A. Catalani, A. J. Zon- neville, W. K. Gunst, D. J. Koeleman, A. A. Dekker, H. J. du Pon (slag) en H. Muller (stuurman) Het programma werd besloten met de Jonge Acht A tusschen Nereus, aan boei 1, De Hoop en Laga. Nereus nam de leiding met ongeveer een halve lengte voor Laga. De Hoop zakte dadelijk af. Laga ging voortdurend tot den aanval orer en slaagde «*ln tot op een taf lengte in te loopen. De Nereusploeg die voor het meerendeel uit zeer jonge roeiers bestond, kreeg het nu hard te verduren, doch zij wist weer een halve lengte voorsprong te verkrij gen Een nieuwe poging der Delftenaren had succes. Even voor de Ceintuurbaanbrug werd Nereus gepasseerd. 1. Laga, tijd 6 min. 38 sec.. 2. Nereus op 14 lengte. 3. De Hoop ver achter. De Lagaploeg bestond uit H. ter Kuile (boegh G~ L. M. van Es. G- A. Vorster, H. W. Bunschoten.'A Nieuwenhuis, H. Herklotz. B. van Wijk, A. W. Sieinvertsz van Reesema (slag) en C. L. Begemann (stuurman). De prijsuitreiking geschiedde in het Amstel- hotel. HAARL. KORFBALBOND Jaarlijksche algemeene vergadering. Deze vergadering was druk bezocht; uitge zonderd D. S. V, en Zandvoort waren alle ver- eenigingen vertegenwoordigd. De voorzitter, de heer De Boer. opende te 8.15 uur. waarna hij allen, in 't bijzonder den oud-voorzitter, den heer Wilson, welkom heette. Spreker wees op het groote nut van aaspiranten. De vereenigingen, welke dit jaar ontbonden werden, n.l Osno. de Thorn en Zeemeeuwen, hadden geen adspiranten. De vereenigingen moeten dus actief zijn, want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. In de ruim 700 gespeelde wedstrijden de den zich 13 strafgevallen voor, d.i. slechts 2 pet. Als afgevaardigde van de groep ..algemeene leden" was de heer Baak benoemd. Kampiocnsmedaiiles en diploma's werden met eenige toepasselijke woorden uitgereikt. 't Jaarverslag van den secretaris-penning meester werd goedgekeurd. Het scheiden van de functies secretaris en competitieleider scheen goed gezien te zijn, lettende op het vele werk, dat door den secre taris, den heer van Lohuizen, is verricht. De vergadering beloonde hem met een flink ap plaus. Het voorstel tot wijziging van art. 15 R. v. W. werd aangenomen. De begrooting 1936 37 werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden W. van Lo huizen en H. Arends werden herkozen. Voor de kascommissie: J. Arends. J. Blaauw, P. Nanninga. plaatsverv. H. Fabel. Alvorens tot sluiting over te gaan bracht Haarlem's Voorzitter, de heer W. van Leeuwen dank aan het Bondsbestuur voor het vele en omvangrijke werk (speciaal voor het jeugd korfbal) verricht. De voorzitter sloot daarop de vergadering met een kort woord, waarin hij schetste, dat zijn taak, met zulke flinke bestuursleden naast zich. geen moeilijke, doch slechts aan gename was. Verkiezing candidaat Districts commissie. Na afloop der Algemeene Vergadering kwa men de afgevaardigden der Haai-lemsche N. K. B. clubs bijeen ter bespreking van de candidatuur voor districtscommissie Noord- Holland en Utrecht, omvattend het grond gebied van de A. K. B., N. PI. K. B„ G. U. K, B. en Haarl. K. B. Met algemeene stemmen werd candidaat gesteld de heer H. Arends, De districtsvergadering heeft plaats Don derdag 30 Juli in „Krasnapolsky" te Amster dam; aanvang 19.30 uur T. H. B. Secretariaat: Zomerkade 137. Haarlem. Gespeeld: Always Ready-combinatie—T. H.B.-combinatie 34. Er waren vei'schillen- de menschen zonder afschrijven weggebleven hetgeen zeer jammer was. A.s. Woensdag trainen. De opkomst is vrij goed, alleen zijn het steeds dezelfde men schen die komen. Waar blijven de anderen? Er valt heusch genoeg te leeren! De tocht naar Castricum is, niettegen staande de vrij geringe opkomst uitstekend geslaagd. Wij hopen een volgenden keer meer deelneming te hebben. Haarl. Kanovereeniging. De kring van Amsterdamsche Kanover- eenigingen organiseerde Zondag j.l. kano wedstrijden op korte baan (200 M). De Haarlemsche Kanovereeniging (H. K. V.) wist de volgende prijzen te behalen: K. 1. Nieuwel. A. J. Bosse le pr., Tj. Kuperus 2e prijs. R. i. S. Niewel, F. Kröder le pr. J. Beek 2e prijs. K. 1. Junioren: N. Morselt le prijs. R. 1 S. Junioren: N. Morselt le prijs. R. 1. S. Dames-Junioren J. de Bruijne le prijs. K. 2. Nieuwel. A. J. A. BosseTj. Kuperus 2e prijs. R. 2 S. Nieuwel. J. Beek—J. de Graaff le prijs, G. OsterthunH. Feije 2e prijs. R. 4. S. Nieuwel. JJ. Beek, J. de Graaff, C. v. Bilderbeek, J. v. d. Horst 2e prijs. Vereenigings-estafette H.K..V. 2e prijs. De Tour de France. De vijftiende en langste étappe. Uit Luchon: Zaterdag werd de vijftiende étappe van de ronde van Frankrijk ver reden. Deze étappe, de langste van de ge heele ronde, voerde van Perpignan door de Pyreneeën naar Luchon, over een afstand van 325 K.M. Eerste werd de onafhankelijke Ducazeaux (Frankrijk) in 11 uur 57 min. 32 sec., vóór den Luxemburger Mersch in den zelfden tijd. Derde werd de Zwitser Amberg met een tijd van 11 uur 58 min. 7 sec. Ver volgens kwamen in denzeifden tijd als Am- berg binnen de onafhankelijke Marcaillou (Frankrijk). Sylveer Maes (België) en Ver- vaecke (België). Het algemeen klassement luidt: 1. S. Maes (BeBlgië) 100 uur 41 min. 59 sec.; 2. Ver- België) 100 uur 46 min. 17 sec.; 3. Magne (Frankrijk) 100 u. 50 min. 8 sec.; 4. P. Cle mens (Luxemburg) 101 uur 1 min. 49 sec.; 5. Mersch (Luxemburg) 101 uur 16 min. 14 sec. Het klassement der Nederlanders luidt; 18 Albert van Schendel 102 uur 9 min. 1 sec. 25. Middelkamp 102 uur 24 min. 4 sec.; 34. Antoon van Schendel 103 uur 15 min. 49 sec. Zondag was het een rustdag. Het landenklassement luidt: 1. België 303 uur 3 min. 6 sec.: 2. Gemengde ploeg Luxem burg—Spanje 303 u:t 41 min. 35 sec.; 3. Frankrijk 305 uur 10 min. 4 sec. 4. Nederland 307 uur 48 min. 54 sec.; 5 Zwitserland 317 uur 15 min. 13 sec.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7