AMSTERDAMSCHE BEURS LAAT/IE BERICHTEN DINSDAG 28 JULI 1936 HAARLE M'S DAGBLAD 7 Nieuwe aanval der rebellen in de Guadarrama? De burgeroorlog heeft reeds 19.000 dooden geëischt. BURGOS, 28 Juli (A.N„P.) De opstande lingen in het Noorden zijn er in geslaagd een legermacht van 10.000 man bijeen te brengen uit alle deelen van Navarra, welke Maandagnacht is vertrokken voor een nieu wen aanval 9p de passen van de Sierra Gua darrama. Voor de troepen in vrachtauto's werden geladen om naar het front te ver trekken, defileerden zij voorbij generaal Miguel Cabanellas, die zijn hoofdkwartier bezuiden Burgos heeft. De troep maakte een uitstekenden indruk en bleek voldoende te zijn uitgerust. Onder deze manschappen be vindt zich ook een afdeeling vrijwilligers, welke worden gecommandeerd door leger officieren. Ook beschikt de troepen over-ver pleegsters en andere vrouwelijke hulpdien sten. Gisteravond werd het aantal dooden door Madrid officieel geschat op 19.000, waarvan 3000 te Barcelona. Italiaansche garnizoenen door Abessyniërs aangevallen. Poging om de verbinding Addis AbebaDessie te verbreken. ADDIS ABEBA, 28 Juli (Stefani-A.N.P.). Troepen rebellen onder Averra Kassa een zoon van Ras Kassa, hebben de Italiaansche garnizoenen aangevallen in een poging, de verbinding tusschen Dessie en Addis Abeba te verbreken. Zij werden evenwel verdreven met achterlating van ongeveer 1000 man. Na botsing in het Winschoter- diep gereden. De andere auto kwam tegen een boom terecht. GRONINGEN, 28 Juli. Gisteravond om 9 uur had door tot nu toe onbekende oorzaak aan het Winschotordiep onder Foxham (Hoo iland) een botsing plaats tusschen een auto, bestuurd door den 50-jarigen Th. H. Blauw, garagehouder te Midwolda en een tweeper- scensauto, bestuurd door den 25-jarigen heer A. Gjaltema uit Marum (Gr.) Na de botsing reed laatstgenoemde auto te gen ccn boorn en werd beschadigd, terwijl de vlerpersoonsauto van den heer Blauw in het Winschoterdiep terecht kwam. De auto ver- dv/een geheel onder water. De drie inzitten den, de heer Blauw, zijn 14-jarig zoontje en een 14-jarige logé, konden door omstanders worden gered. De heer Blauw kreeg een arm breuk en een hoofdwonde. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen over gebracht. Zijn toestand was gisteravond niet ernstig. De beide knapen kwamen met den schrik vrij. De heer Gjalten kreeg lichte ver wondingen aan het hoofd. De marechaussée uit Hoogezand heeft de zaak in onderzoek. Gasvergiftiging in een bruinkoolmijn. In een bruinkolenmijn nabij Breitscheid zijn, naar het A.N.P. uit Dillenburg verneemt, door de uitlaatgassen van een in den mijn op- gestelden benzinemotor 4 arbeiders gedood. Drie anderen liggen met zware vergiftigings verschijnselen in het ziekenhuis. T eraardebestelling H. J. J. van Zandbergen. Hedenmorgen kwart voor twaalf werd op de Algemeene Begraafplaats aan de Kle verlaan ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den heer H. J. J. van Zandbergen, bekend werkend lid van de tooneelvereeniging „Jacob van Lennep", die j.l. Zaterdag in den ouderdom van 44 jaar in het Diaconessenhuis overleden is. De belangstelling voor deze plechtigheid was zeer groot. Het bestuur en ongeveer alle werkende leden van „Jacob van Lennep" waren aanwezig. Toen de kist, die met eenige fraaie bloem kransen bedekt was, in de groeve was neer gelaten, trad de voorzitter van bovengenoem de vereeniging, de heer Jac. van Maris, naar voren. Met eenige gevoelvolle woorden schet ste hij, wat de heer Van Zandbergen voor zijn gezin en de tooneelvereeniging geweest was. „Deze brave echtgenoot die op zulk een jeugdigen leeftijd heenging en die alleen voor zijn gezin, leefde, zal natuurlijk ontzag lijk door zijn vrouw en kinderen gemist wor den. Hij had slechts één liefhebberij en dat was het dilettanten-tooneelspel. Daaraan had hij zijn hart gegeven en dit beoefende hij met veel ambitie en accuratesse. Zeven tien jaar lang heeft hij zich als bestuurslid en werkend lid voor „Jacob van Lennep" ver dienstelijk gemaakt. En van zijn vrouw ont ving hij daarbij veel steun. Ook voor ons be- teekent zijn heengaan een zware slag. Het zal ons vreemd zijn, hem niet meer in ons midden te zien en hem niet meer de belangen van zijn vereeniging te hooren verdedigen,- zoo als hij dat nog in de laatste jaarvergade ring in Juni j.l. met zulk een groot enthou siasme deed. In de bestuursvergadering van Maandagavond, waarin veel droefheid heerschte, hebben wij vele aangename her inneringen aan hem opgehaald. Evenals zijn vrouw en kinderen zullen wij hem zeer mis sen. Ik spreek hier ook namens zijn vriend, den regisseur Visser, die niet aanwezig kon zijn, maar die mij verzocht heeft, aan deze groeve Van Zandbergen te danken voor de door hem betoonde vriendschap. Wij danken je voor alles, wat je voor „Jacob van Lennep" gedaan hebt. Rust zacht!" Een familielid dankte voor de betoonde be langstelling. PUIIMEREND. Gemeentelijke kaasbeurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 46.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f 21. Kleine boeren 16 per 50 K.G. met, Rijksmerk f 20; Goudsche 1, per 50 K.G. met Rijksmerk f 19; Volvette 1, per 50 Kilo met Rijksmerk f 22,50. Handel matig. Geringe aanvoer eendeneieren A f 2,05 1293 kippeneieren A f 3,20 a f 3.40. Aanvoer 50.000 eendeieren f 2,20 a 2,30, Broedeieren f 4.30. 60.000 kippeneieren: 70-80 K.G. f 370—4.50; 65-66 K.G. f 3,35—3,50; 63-64 K.G. f 3.30—3.40. 60-62 K.G, f 3.20—3.35. 58-59 K.G. f 3,15—3,25, 56-57 K.G. f 3.05—3.15, 53-55 K.G. f 2.80—3.—. 50-52 K.G. f 2,70—2.90. MARKT BODEGRAVEN. Aangevoerd 389 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 17505 stuks, we gende 157.545 K.G. Prijs met R.M., le soort f 22 tot f 23. 2e soort f 19 tot f 21. Handel matig. ROTTERDAM. VEEMARKT. Aanvoer: Totaal 2284, Vette runderen 617. Vette kalveren 237 Nuchtere kalveren 4 Schapen en lammeren 806. Varkens 618. Bokken 2 Prijzen per K.G. vette le kwal. 59, 2e kwal. 53, 3e kwal. 38 tot 44. Prijzen per K.G. vette ossen le kwal 54, 2e kwal. 50, 3e kwal. 4045 Prijzen per K.G. vette kalveren, le kwal. 80. 2e kwal. 70. 3e kwal. 45—50 Prijzen per K.G.. varkens (levend gewicht) le kwal. 36, 2e kwal. 35, 3e kwal. 34 Prijzen per K.G. schapen le kwal. 39, 2e kwal. 35. 3e kwal 27 Prijzen per K.G.. lammeren le kwal. 38, 2e kwal. 33, 3e kwal. 27. Prijzen per stuk schapen, le kwal. 19, 2e kwal, 15, 3e kwal. 11. Prijzen per stuk lammeren le kwal. 13, 2e kwal. 10, 3e kwal. 8. Vette koeien en ossen, aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen onvei-anderd. Vette kalveren, aanvoer korter, handel goed. prijzen hooger Schapen en lammeren, aanvoer ruim, han del willig, prijzen als Dinsdag Varkens, aanvoer iets minder, handel re delijk, prijzen iets hooger. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. Brielsche Eigenheimers 3Vz—± ct. per K.G. Zeeuwsche Eigenheimers 33/ ct. per K.G. Schoolmeesters 45 ct. per K.G. Blauwpitters. Geldersche 4i/2 ct. per K.G. Westlandsche ronde, zand 45 ct. per K.G. Westlandsche kleine 34 ct. per K.G. Geld. ronde 44j/ ct. per K.G. Aanvoer redelijk; kalme handel. VLASMARKT. 1800 K.G. blauw, schoon 46—53 ct. per K.G. 3000 K.G Groningsch 4550 ct. per K.G. 2400 K.G. Hollandsch Geel 46—53 ct. per K.G Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, ivordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Minister Deckers weerlegde de critiek op zijn beleid in de Eerste Kamer. (Herplaatsing wegens missteiiiny.) Zijn beleid in de Eerste Kamer verdedi gend, heeft minister Deckers, zonder dat daar tegen werd geprotesteerd, het volgende gezegd:. „Voor de armsten is er, wanneer de mar garine te duur blijkt, altijd nog de goedkoope onbelastbare bladreuzel, een voortreffelijk voedsel". Ik ga' mij niet verdiepen in de voortreffe lijkheid van bladreuzel. Ik heb het goed nog nooit gegeten en wellicht de minister ook niet. Maar uit zijn betoog blijkt, dat hij en dus de regeering, van meening is, dat er onvermijde lijk armoede-in-soorten moet bestaan. Uit niets is gebleken, dat de leden der Eerste Ka mer een daarvan afwijkend inzicht zouden hebben. Verder blijkt, dat er zelfs een gra dueel verschil van armoede bestaat. Naast „de armsten" moeten er gewone armen zijn. Ik zou mij kunnen voorstellen, dat een Kamerlid, niet met handen en voeten gebonden aan partij-belangen en optredend als beschermer van „gevestigde belangen", maar als doodge woon" humaan mensch, het volgende gespro ken zou hebben: Mijnheer de voorzitter: De minister heeft het gehad over „de armsten". Hij heeft daar mee te kennen gegeven, dat er zeer groote armoede bestaat. Ik wensch daarom hem te vragen of hij, onder de bestaande productie mogelijkheid en de potentieele voortbrengings. capaciteit onzer volksgemeenschap het verde digbaar acht armoede, ongeacht het door hem gemaakte gradueel verschil, te laten voortbestaan. Armoede immers beteekent, dat er gebrek moet zijn aan goederen en diensten. In de Sahara bijvoorbeeld, waar niets groeit, zal armoede bestaan, ook voor den man, die met groote hoeveelheden goud, daar gaat zitten. Maar m ons land weten we met onzen reëelen rijkdom geen raad. Wij moeten zelfs de pro ductie beperken en reeds bestaande levens middelen vernietigen. Wanneer dan toch in de maand Juli van het jaar 1936 een Nederlandsch minister spreekt over „de armsten", die dan maar blad reuzel moeten eten, rijst allereerst de vraag, waarom er voor de één graad minder armen margarine gefabriceerd wordt. Armoede, mijnheer de voorzitter, in dezen tijd, ontstaat uitsluitend uit een individueel tekort aan koopkracht. Tekort aan koop kracht is het niet in persoonlijk bezit hebben van geld, meestal gepaard aan de onmogelijk heid alsnog in het bezit van geld te komen. De nadruk valt daarbij op het begrip geld. Niemand zal kunnen ontkennen, dat de mar garine-industrie méér dan genoeg margarine kan voortbrengen om in alle behoeften te voorzien, wanneer de regeering het niet belet. En er bestaat derhalve geen reden te zeggen, dat de armsten dan maar bladreuzel moeten eten, behalve die ééne reden: tekort aan koop kracht. Wanneer de vele soorten van armen geen geld op zak hebben, hebben ze niets aan de productie-mogelijkheden van d.^ margarine industrie, en die industrie heeft in lat geval niets aan al die (vele) potentieele consumen ten. En dit is een eenvoudige ilustratie van koopkracht-theorie in de praktijk. Mijnheer de voorzitter, ik vrees, dat hetgeen! ik gezegd heb buiten de agenda valt. M?.ar I daar die agenda nimmer 'ie gelegenheid schijnt te bieden er wel over te spraken, heb ik een gelegenheid gemaakt. Ik ben u dan ook erkentelijk, dat u mij nog niet tot de orde hebt geroepen En ik verzoek u daarmee nog enkele oogenblikken te willen wachten. Ik heb nog iets op mijn hart. Het is dit, mijnheer de voorzitter. Overwe gend, dat er een behoeftige bevolking be staat, en dat de productie van levensmiddelen en andere goederen overvloedig is, schijnt het voor de hand te liggen, dat de distributie van die goederen niet afdoende geregeld is. Daar het geld de schakel is tusschen de productie en de consumptie schijnt het aannemelijk, dat dat geld zijn plicht niet naar behooren ver vult. Daar blijkt, dat de armoede dus het ge volg is van de onvolledige actie van het geld als distributiemiddel, wensch ik den minister te vragen of het niet tijd is een onderzoek te doen instellen naar de werking van dat geld stelsel, in de overtuiging, dat hem dan zal blijken, dat alle armoede, die het gevolg is van tekort aan koopkrach t-in-persoonlijk-bezit, kan worden opgeheven, indien dat geldstelsel de wijzigingen ondergaat die noodzakelijk zul len blijken. Ik'bedoel die armoede, die niet ontstaat uit tekort aan goederen, maar die het gevolg is van tekort aan koopkracht. En dat is precies de armoede die we hebben en die wordt opgelegd door een feilbaar geldstelsel: De armoede te midden van overvloed. (Hierop volgde niet „vreugde", maar gefluit en gejoel). E. L. ZANDVOORT Geïsoleerde kampeerders? Geen gevaarlijke toestand, zoo oordeelt de minister. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Kupers betreffende het nemen van maat regelen door de gemeentebesturen van Zand- voort en Bloemendaal tot verbetering van de verbindingswegen naar het ten Noorden van de bebouwde kom der gemeente Zandvoort aan het Noordzeestrand gelegen tentenkamp heeft de minister van binnenlandsche zaken het volgende geantwoord: De moeilijkheden, gerezen tusschen de ge meenten Zandvoort en Bloemendaal, zijn aan den minister bekend. Zij hebben haar oor sprong in de verplaatsing door eerstgenoemde gemeente van het aldaar aan de Zuidzijde gelegen tentenkamp naar het zeestrand ten Noorden van de bebouwde kom tegen de duin- reep, die privaatrechtelijk aan de gemeente Bloemendaal toebehoort en met prikkeldraad Is afgesloten. Als gevolg van deze verplaatsing heeft de gemeente Bloemendaal haar vroeger op het strand benoorden den Zeeweg gelegen tentenkamp opgeheven en den toegang naar het nieuwe Zandvoortsche tentenkamp over de afgesloten duinreep belet. Het is echter onjuist, dat het tentenkamp daardoor ver stoken is van rechtstreeksche en behoorlijk begaanbare communicatiemogelijkheden met de in de nabijheid gelegen groote wegen. Het tentenkamp is langs het strand over de ge- heele lengte bereikbaar en bovendien zoowel ten Noorden als ten Zuiden van de afge sloten duinreep door behoorlijk verzorgde af wegen met den Zeeweg en den Zeeboulevard verbonden. Indien honderden kampeerders gedupeerd zijn, is dit niet het gevolg van de afsluiting van de duinreep, maar veeleer van de ophef fing van het Bloemendaalsche tentenkamp, waarvoor goedkooper tarieven golden dan bij Kon. besluit van 2 Mei j.l. voor het nieuwe Zandvoortsche zijn goedgekeurd. Dat dit laat ste in geval van nood slechts zeer bezwaar lijk en met groote vertraging zou zijn te be reiken, kan op grond van het bovenstaande niet worden toegegeven. Bij de verdrinkings- gevallen op Zondag 5 Juli zijn de lijken op niet meer dan 270 Meter van den Noordelijken afweg aangespoeld. Ook al was deze afstand nog korter geweest, dan zouden de levens geesten bij de slachtoffers, die eerst een half uur na hun verdrinking zijn aangespoeld, niet meer hebben kunnen worden opgewekt. Van een gevaarlijken toestand kan, in ver band met het voorgaande, niet worden ge sproken. Voor zoover de bestaande toestand ongewenscht kan worden genoemd, zij mede gedeeld, dat reeds vóór de verdrinkingsgeval- len pogingen zijn aangevangen om de beide gemeentebesturen over een nieuwe regeling van de kampeergelegenheid op het zeestrand tot overeenstemming te brengen. De minister vertrouwt, dat de gemeentebesturen aan deze regeling hun medewerking niet zullen ont houden. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 28 JULI. Tarbot per K.G. f 1,05—f 0,74 Griet per 50 K.G. f 28—f 15 Tongen per K.G. f 1,40f 1,10 Groote schol per 50 K.G. f 32f 28 Middelschol per 50 K.G. f 22,50—f 19 Zetsohol per 50 K.G. f 24—f 19 Kleine schol per 50 K.G. f 17,50—f 4,60 Bot per 50 K.G. f 16 Schar per 50 K.G. f 8,50 Vleet per stuk f 2,50—f 1,30 Kleine poon per 50 K.G. f 4,20f 0,45 Groote schelvisch per 50 K.G. f 36f 24 Middelschelvisch per 50 K.G. f 24f 16 KL middelschelvisch p. 50 K.G. f 18—f 13 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12f 5,10 Kabeljauw per 125 K.G. f49f26 Groote gullen per 50 K.G. f 12—f 6,70 Kleine gullen per 50 K.G. f 7,50—f 4,70 Wijting per 50 K.G. f4—f 1,70 Makreel per 50 K.G. f 12—f 6.50 Heilbot per K.G. f 1.10—f 0,68 Leng per stuk f 1f 0,55 Koolvisch per stuk f 0.50f 0,30 Versche haring per kist f 7,20f 3,70 Middel hake per 125 K.G. f 90 Klein middel hake per 50 K.G. f 32f 30 Kleine hake per 50 K.G. f 20—f 18 BESOMMINGEN Halle PG 449 550 m. 2690 Antje RO 15 235 m. 2300.—. Bloemendaal IJM. 71 240 m. 2550.—. Rijnstroom IJM. 86 140 m. 1130.—. Maria Elisabeth IJM. 114 80 m. 1120.—. Loggers: Sch. 132 550.—. PEKELHARING VAN DE GORREDIJK De Gorredijk IJm. 490, die van de visscherij binnen kwam met 32 last pekelharing, besom- de 3120. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuis stoomende voor de Woensdagmarkt: Hercules IJM. 196. Vangst 45 m. schelvisch, 125 m. braadschelvisch. 75 m. gul, 40 m. plat- visch, 45 m. wijting, 30 m. radio. 5 m. makreel 10 m. varia Totaal 375 m. en 60 stuks stijve kabeljauw. Gerberdina Johanna IJM. 38. Vangst: 200 m. haring. Caroline IJM. 26. Vangst 200 m. diverse soorten en 110 stuks stijve kabeljauw. HEEMSTEDE Verbod om haven te exploiteeren. Voorstel van B. en W. aan den Heem steedschen Raad. Het komt in den laatster tijd voor, dat particuliere wateren door eigenaren of huur ders daarvan ter beschikking worden ge steld voor het ligplaats nemen met bootjes en andere vaartiugen. Ook komt het voor dat op aan particulieren in eigendom toebe- hoorende terreinen, gelegenheid wordt ge geven tot kampeeren. In verband hiermede werden door B. en W. een tweetal verordeningen ontworpen waarbij het beschikbaar stellen van parti culiere wateren en gronden in 't algemeen wordt verboden, hoewel het verleenen van een voorwaardelijke ontheffing van dit ver bod mogelijk wordt gemaakt. Tevens wordt daarbij verboden het aanleggen van havens of vaarten voor publiek of particulier gebruik Artikel 1 van de voorgesctelde havenveror dening luidt Het is verboden een haven of vaart voor publiek of particulier gebruik aan te leggen bestaande havens of vaarten te vergrooten of een haven of vaart voor het publiek open te stellen. De volgende artikelen regelen de onthef fing en de straf (max. 2 maanden of f 300 boete). Donderdag 30 Juli zal de Raad van Heem stede hierover beraadslagen. HEEMSTEEDSCHE REDDINGSBRIGADE. De Heemsteedsche Reddingsbrigade orga niseert a.s. Zondagmiddag een groot zwem feest in den Zwemvijver aldaar. R. K. MULO-EXAMENS. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag werden In het R.K. Vereenigingsgebouw alhier de- R.K. MULO-examens voortgezet. Donderdag geslaagd 23, afgewzen 5. Geslaagd voor examen A: A. E. Ten Meter, H. F. J. A. v. Opstal. G. M. v. Rooden. F. M. G. Spee, L. B. J. M. te Marvelde, M. H. Karstens, N C. E. Taconis, J. E. de Beer, H. H. v. Wou deren, J. P. Speller, G. D. Lamboo, M. J. v. Kesteren, J. C. v. d. Hoorn, C. F. J. Hoes. M. C. van den Aardweg, W. C. Harthoorn, A. A. Groot, J P. Bakkum, J. Negrijn, E. C. M. Med- deus, N. W. K. Lefeber en voor examen B: H. L. J. van Lent, IJ. A. Oldenburg,. Vrijdag 24 Juli: Geslaagd 20. afgwezen 5. Geslaagd voor examen A: G. H. C. Weyers, W. J. Medenblik, H. P. Loerakker, W. A. Kur- vers, Ph. J. Harding, C. Th. v. d. Bos, J. A. M. Lunenburg, C. M. M. Slobbé, M. H. Knape, A. P. Koome, H. M. Meulenbroek, H. A. E. v. Noort, P. M. Post, H. C. v. Reysen. M. S. du Saar, H. J. Sombroek, A. M A. Ruysenaars, J. A. Prins. J. M. P. v. d. Meer, en voor examen B: Th. F. Willemse. Zaterdag 25 Juli: Geslaagd 21. afgewezen 3. Geslaagd voor examen A: Th. Rijnsdorp. W. v. Dam, H. Eekhorst. Th. Klein, A. Ruisbroek, J. Vreeburg, J. Meyer, M. Rooijakkers. Th. Schrama, J. Steinbusch, II. Vreeburg, J. v. Zeist, E. Groen. A. de Wildt, M. Zeelenberg. M. v. Diest. H. v. Haastrecht, L. v. Iersel, M. Mat- ze. T. Slager. H. v. d. Vlugt. Deze examens betreffen de leerlingen uit Heemstede, Haarlem N.. Sassenheim en Hil- legom. BURGERLIJKE STAND Haarlem, 28 Juli. Ondertrouwd: 28 Juli: C. M. M. Simons én H. M. A. Simons. Bevallen: 25 Juli: M. van der MeerWild schut, d„ 26 Juli: H. II Officier—Dortmundt, d. H. M. AssendelftJoosten, d. 27 Juli: A. E. van der PuttenBergman, z. Overleden: 26 Juli: T. Wijnstra. 59 j., Nieu we Gracht. 27 Juli: J. van Merkenstein Noorman, 78 j. Oostvest VORlGi. KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLLENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 n 98®<, - 98% - 4 pCt. Nederl. Indië 967/, - STAATSLEENiNGEN BUI TENLAND. 5Vz pet. Duitschlanu 1930 (Youngleening) 2056 2056 Youngleening (met ver z3** klaring) 23*4 233/8 19*4 BANK - IN STELLIN GEN. Amsterd Bank 123 - Handel Mpij. Cert van 136H f250 - Koloniale Bank 52 - - Ned. Ind. Handelsbank - Rotterd Bank 11S - INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie 24*4 24*a 24% v. Berkels Patent 37 - Calvé Delft Cert 61*4 61*4 Ned Ford ex 40 afst 195 - Philips Gloeil. Gem.Bezit 159V,—161 161*4 161*4 163*4 163** 120^-121*4 1 0*4 120*4 121 120** TABAKKEN. Deli Batavia 192** 192*4 - Deli Maatschappij 253 -52 52 2301} 229** SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot IVf - - - Scheepvaart Unie 48 47 - - Koninkl. Paketvaart 103% - Rotterdamsche Lloyd 39 Maatschappij Nederland - Holland—Amerika lijn 56 *i PETROLEUM. 275*4 276*4 274*4 276*4 276** 78 Shell Union 12V, 11*4 - 11*. 11£ 11% - Continental Oil \9%-20\, 20 2056 2056 - 10% 103, 103,. 10% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 2811/3 282*4 282*4 282 Java Cultuur 127*4 - - Neü Ind Suiker Unie 104*4 Vorstenlanden 21H - - INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Te) and Tel. 8% - 8% 8% 23% 23** - 23** Bethleh Steel 33— 33% 33% 33-56 Cities Service - - 395») 40 - 39**-% - 40** 40** 40 Kennec Copper 253,-7/, 257/, Radio Corp 7%-% - - RUBBERS. Amsterd Rubber 141 -** 141 141** 141*a 141*4 Dell Bat. Rubber 76*4 77 Indische Rubber 102*4 ICO** 102** Kendeng Lemboe 138** I4C** Serbadjadl 67% 68 Rotterdam Tapanoeli 44 44 Bandar Rubber 116*4 .16** Preanger Rubber 52 53 Java Caoutch 96*4 - 96*4 Sumatra Rubber 144*4 - 144** - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 23%-9,, Wabash Railroad 1*4 13. Uni'/n Pacific 82 Chic. Wilwaukee 45(i Missouri Kansas Texas 556 - 556 556 556 MIJNBOUW. Aie Explor Mij 1637/, Redjang Lebong c05 Biiliton il 320 - - PROLONGATIE. Ifc - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9