HULMAN Verkeersongelukken blijven aanhouden. Revolutie-ervaringen in Spanje. MAANDAG 3 AUG. 1936 HAARLE M'S DAGBLAD 3 Steeds weer dooden op den weg. Ook nu zijn Zaterdag en Zondag weer verschillende ernstige aanrijdin gen gebeurd, waarvan sommige met doodelijken afloop. Op den weg van Nijmegen naar Beek-Wijlen is de 30-jarige mej. v. d. P. van de fiets ge vallen en juist voor een lijdende auto terecht gekomen. De wagen ging over haar heen, zoo dat de vrouw op slag dood was. Passeeren in een bocht is levensgevaarlijk. Zondagmiddag omstreeks 12.20 uur wilde de motorrijder S. Kranendonk uit Maasdam op den Rijksweg MoerdijkBreda in een bocht een auto passeeren. Hij reed hiertoe met groote snelheid. Hij verloor de macht over zijn stuur en vloog tegen een boom. K. sloeg over het stuur van zijn rijwiel en bleef be wusteloos en bloedend uit neus en ooren lig gen. Dr. Wiegman uit Terheyden was spoedig ter plaatse en achtte onmiddellijke opname in het Diaconessenziekenhuis in Breda nood zakelijk. Bij aankomst aldaar is K. spoedig overleden. De politie stelt een onderzoek in. Tegen een wagen geloopen. Zaterdagavond is de 5-jarige Piet Santra op den hoek van de B.K.-laan en de West- Frankenlandschestraat te Schiedam tegen een met een paard bespannen wagen aangeloopen, eronder geraakt en overreden. Het kind is naar het ziekenhuis vervoerd en aldaar over leden. Bus stopt niet tijdig. Op het Stationsplein te Apeldoorn is Zater dagavond de stationskruier A. K. door een autobus van een plaatselijken busdienst aan gereden en gedood. Het slachtoffer stond met twee collega's een defecten driewieler na te zien nabij het huisje waar de stationskruiers hun depot hebben. De bus, welke daar een bocht moet maken, reed door tot nu toe on opgehelderde oorzaak door, recht op de drie stationskruiers in. Twee van hen ontkwamep. aan een aanrijding, doch K. kon den wagen niet meer ontwijken en werd gegrepen. Zijn wonden waren zoo ernstig, dat geneeskun dige hulp niet meer mocht baten. Enkele oogenblikken na het gebeurde is de man overleden. Auto tegen boom gereden. Op den Hoogeweg te Amersfoort is een auto tegen twee boomen en een lichtmast gereden om vervolgens door een stapel trottoirbanden gekeerd te worden. De drie inzittenden wer den allen gewond. Dronken achter het stuur. Tusschen Dieren en Doesburg is een auto waarin een chauffeur en twee passagiers in dronken toestand zaten, tegen een boom ge reden. Alle drie zijn door de politie ingesloten. HET NATIONALE KAMP DER PADVTNDERS- VEREENIGING NEDERLAND Op een prachtig, hoog gelegen stuk heide en bosch bij Hellendoorn, waar reeds een week lang groote bedrijvigheid heerschte van het voorbereidende werkkamp, is Zaterdag avond j.l. het nationale kamp der Padvinders Vereeniging Nederland begonnen. Het kamp, waaraan circa 1100 jongens en leiders, ongeveer de helft der vereeniging, deel nemen, werd bij het kampvuur officieel ge opend door den Commissaris der Koningin in Drente, mr. dr. R. H. baron de Vos van Steen- wijk, die voorzitter van den Raad van Toezicht dezer padvindersvereeniging is. DE DERDE SCHELDEVLUCHT Zaterdag is de derde Scheldevlucht gehou den, waaraan de Soesterbergsche vliegers niet hebben deelgenomen, omdat het weer boven de provincie Utrecht te slecht was om te star ten. De vlucht werd ditmaal gewonnen door de P.H.-D.S.A., het zelfgebouwde toestel van de Delftsche Studenten Aero Club, bestuurd door den heer ir. G. A. Heijning. Tweede werd de heer A. K. Korpershoek met de P.H.-F.K.C., derde werd het autogiro-toestel, bestuurd door den heer H. J. van den Velden, vierde werd Tjalling Visser, vijfde H. Rollman en zesde Mr. J. J. Vriezendorp. De zilveren beker voor beroepsvliegers werd behaald door den heer Arens. Tweede werd d.e heer H. W. Nieuwdorp. Voor buitenlandsche dienst boden een vergunning noodig. Men vrage tijdig aan! ji verband met vele bij hem ingewonnen in lichtingen vestigt de directeur van den rijks dienst der Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling er nog eens de aandacht op dat voor het in dienst hebben van buitenland sche dienstboden een vergunning noodig is. Aanvragen om vergunning tot het doen ver richten van arbeid door buitenlandsche dienst boden dienen te geschieden op formulieren, welke kosteloos verkrijgbaar zijn bij de open bare arbeidsbeurzen of agentschappen der ar beidsbemiddeling. Deze formulieren dienen te worden ingevuld door den werkgever en daar na gefrankeerd te worden toegezonden aan den directeur voornoemd, te 's-Gravenhage, Bezuidenhoutscheweg 97. Voorts wordt nogmaals erop gewezen, dat aanvragen tot het in dienst nemen van bui- telandsch vrouwelijk personeel, da\ nog niet in Nederland vertoeft, vergezeld moeten gaan van een geneeskundige verklaring, dat de aan gevraagde vrouwelijke arbeidskracht een goe de gezondheid geniet en een van overheids wege verstrekte verklaring, dat zij van goed zedelijk gedrag is. Indien de aanvragen niet tijdig worden in gediend, d.w.z. voor 1 September 1936, kan er niet voor worden ingestaan, dat voor 1 Oc tober a.s op de aanvrage wordt beslist. Zij, die na dien datum arbeid doen verrichten door vreemdelingen zonder in het bezit te zijn van de vereischte vergunning, kunnen in moeilijk heden geraken, omdat, hierop straf is gesteld. Shell bestelt weer een nieuw schip. Werk voor N. S. M. aan den winkel. Naar wij vernemen heeft de Ko ninklijke Shell groep aan de Neder- landsche Scheepsbouw Maatschap pij te Amsterdam opdracht gegeven voor den bouw van een dubbel- schroef tankschip van 4000 ton. ge heel van hetzelfde type als er door de N.S.M. dit jaar een. en verleden jaar twee zijn afgeleverd. Het schip waarvan de machines geleverd zullen worden door Werkspoor, is bestemd voor de vaart tusschen Curacao en Marakaibo. Ongetwijfeld zal deze nieuwe op dracht van de Koninklijke Shell, aan welk lichaam verscheidene werken in ons land reeds zooveel te danken -hebben, uit een oogpunt van verdere werkgelegenheid ook buiten de krin gen van de onmiddellijk betrokke nen, met vreugde worden begroet. TILBURG's NIEUWE RAADHUIS IN GE BRUIK GENOMEN Zaterdagmiddag heeft Tilburg zijn nieuwe raadhuis in gebruik genomen. Deze plechtig heid werd bijgewoond door den minister van Onderwijs prof. dr J. R. Slotemaker de Bruine die een rede heeft gehouden. Des avonds werd op het Willemsplein het openluchtspel „Ko ning Willem II in Tilburg" opgevoerd. Mevr. De BoerVan Rijk recipieert. Haar 83ste verjaardag gevierd. In een met bloemen en palmen versierde foyer van den Stadsschouwburg te Amster dam heeft mevrouw Esther de Boer van Rijk haar vrienden, bewonderaars en collega's ontvangen ter gelegenheid van haar 83sten verjaardag. Op het balcon van de peristyle speelde een muziekcorps er. op het Leidscheplein hadden honderden zich opgesteld om de verjarende actrice hartelijk toe te juichen toen zij zich vriendelijk lachende op het balcon vertoonde. Vele acteurs en actrices, zeer veel vienden en bewonderaars van Kniertje waren Zater dagmiddag bijeen om haar van harte geluk te wenschen met haar 83sten verjaardag. Een stroom van telegrammen en brieven uit alle deelen des lands was binnengekomen om de vitale actrice nog vele jaren toe te wenschen temidden van familie en vrienden enop de planken. De Eerste Lichte Engeische Stroomlijnwagen FIRMA M. GATSONIDES ZANDVOORTSCHE LAAN 4 - HEEMSTEDE TELEFOON 26534 (Adv. Ingez. Med.) Nederlanders op „Ibiza" geïsoleerd. „Juno" zal het eiland aanloopen. In verband met berichten, die de re geering ontvangen heeft over Neder landers die op het eiland Ibiza. een van de Balearen. geïsoleerd zijn, heeft de regeering de Kon. Ned. Stoomboot Mij. verzocht, het stoomschip „Juno", dat van Gibraltar op weg is naar Ge nua, het eiland Ibiza is zonder tele grafische gemeenschap te doen aan loopen, met het doel die Nederlanders en eventueel ook buitenlanders aan boord te nemen die het eiland willen verlaten. Deze passagiers zullen naar Genua worden vervoerd. Onthoud! den naam ÏNSTANTINE! Handelsovereenkomst met Ierschen Vrijstaat. Contingenten voor invoer in ons land verleend. Tusschen Nederland en den Ier schen Vrijstaat is een overeenkomst tot regeling van de wederzijdsche handelsbetrekkingen gedurende de periode 1 Augustus 1936 tot en met 31 Juli 1937 tot stand gekomen. Nederland verleent bij genoemde regeling aan den Ierschen Vrijstaat contingenten voor den invoer in Nederland van paarden, ongesmolten dierlijk vet, wollen stoffen linnen en half linnen stoffen, linnen zak doeken en tricotages. De aanleiding tot het toekennen van deze contingenten hangt nauw samen met het verloop van de Nederlandsch-Iersche han delsbalans. De Iersche Vrijstaat voert in Ne derland namelijk in voor een waarde van ca. f 45.000, terwijl Nederland in Ierland invoert voor een waarde van ruim f 4 millioen, met inbegrip van de Nederlandsche overzeesc'ne gebiedsdeelen zelfs van ongeveer f 8;< mil lioen. Daar komt bij, dat de Iersche Vrijstaat hoewel dus een zeer belangrijk afzetgebied van bovendien specifiek Nederlandsche pro ducten, practisch nog in het geheel niet de beschikking had over invoercontingenten. Thans zijn bovengenoemde contingenten toegekend waaraan de voorwaarde is toege voegd, dat de contingenten worden verleend zoolang niet door de handelingen van de Iersche regeering wijziging wordt gebracht in de behandeling, welke Nederlandsche goe deren op het oogenblik in den Vrijstaat onder vinden. CLANDESTIENE MARGARINEBEREIDER GEARRESTEERD Te Amsterdam is een man gearresteerd, die reeds sinds langen tijd clandestien margari ne bleek te hebben bereid, welke hij aan par ticulieren afleverde. Tegen den man is pro- ces-verbaal opgemaakt. Boot met pleiziervaarders aan den grond. Op eigen kracht weer vlot gekomen. (Adv. Ingez- Med.) Zondagavond te ruim zeven uur is de ple zierboot „de Schelde" van de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij op ongeveer 200 meter afstand van den steiger van Oostvoorne aan den grond geloopen. De boot was des avonds met eenige honderden kinderen, leden van „de Kleine Stem" uit Rotterdam voor een be zoek aan het eiland te Oostvoorne aangeko men. Toen het schip des avonds te zeven uur weer vertrok is het bij het zwaaien uit de vaargeul en op een zandbank geraakt. Des nachts te half één is het schip bij op komend water op eigen kracht weer vlot geko men. Twee touristen belanden in een opstand. Twee stadgenooten, W. Eriksson en K. W. D. Gratania, hebben een vacantiereis per motorfiets naar Spanje gemaakt, ivaar zij te mid den van de revolutie belandden. In dit artikel geven zij hun erva ringen weer. Wij hebben het in ons hoofd genaaid om als rust na gedanen arbeid een ontspannings reisje op den motor naar Spanje te maken. Van rust is op deze reis echter niet veel ge komen. Wij zijn werkelijk van de eene sen satie in de andere gevallen. Na een pas van 2400 meter hoogte gepas seerd te zijn, kwamen wij voor den eersten keer Barcelona binnen. In de eerste paar dagen dat wij er waren was het geheel rustig in de stad. Zoo nu en dan werd er gepatrouilleerd door zwaar bewapende agenten, om samen scholingen te voorkomen; verder had het leven zijn normale verloop. Wel waren wij gewaarschuwd, dat er in Madrid iets gaande was, maar toen we de vroolijke stadsdrukte, die tot diep in den nacht voortduurde, zagen, geloofden wij niet, dat hier zich nog bloedige gevechten zouden ont wikkelen. Daarom besloten wij na eenige da gen verblijf in Barcelona, om naar Valencia te gaan. Op den weg er naar toe werden we eenige malen aangehouden door leden van de Guarda Civil, die onze he°le bagage doorzoch ten naar revolvers en ander moordtuig. Daar we geen woord Spaansch spraken, brachten we de menschen wel eens tot wan hoop, echter incidenten deden zich niet voor. In Valencia aangekomen bemerkten wij, dat het daar niet zoo vredig was en daarom be sloten wij denzelfden dag nog naar Barce lona terug te gaan, waar wij Zondag 19 Juli 's middags om 4 uur aankwamen. Op de bui tenwegen was alles rustig, van revolutie geen spoor. Geheel onwetend van den précairen toestand waarin Barcelona verkeerde, reden wij de stad binnen. Pas daar merkten wij dat er iets gaande was. De trams reden niet meer, het was angstig stil in de straten en overal waren de luiken gesloten. Langzaam naderden wij het centrum van de stad. Plotseling reden twee auto's op ons af, be mand met 12 tot de tanden bewapende lieden, die ons „handen omhoog" commandeerden. Het was wel een eenigszins vreemde gewaar wording om onder bedreiging van revolvers en geweren gefouilleerd te worden. Toen zij merk ten dat wij vreemdelingen waren lieten ze ons rustig doorrijden, na eerst beweerd te heb ben, dat we „Camarade" waren. Hon derd meter verder stuitten wij werkelijk op een post waar geen doorkomen aan was. We wer den weer tot stoppen gedwongen. Men drong om ons heen en in alle mogelijke talen werd ons toegeschreeuwd, dat de heele stad in staat van beleg was, en dat het gekkenwerk zou zijn om tot de binnenstad door te dringen. Men beval ons, zeer vriendschappelijk overigens, om den motor in een garage te zetten, terwijl wij een gewapend geleide kregen dat ons naar een hotel bracht. De tocht hier naar toe was geen grapje. Men waarschuwde ons. dat er van de daken geschoten werd. Na veel barricaden zonder ongelukken gepas seerd te zijn, bereikten wij door een zijingang ons hotel, waar wij de rest van de woelige dagen doorgebracht hebben. In de stad zelf was de toestand zeer ernstig. Op honderd meter afstand van ons hotel op de breede Plaza de Gracia wei-den ernstige ge vechten geleverd. Hier bevond zich namelijk een hoofdpost van de politie, die tal van malen door de rebellen bestookt werden echter zonder veel succes. Laag boven de stad cirkelden telkens met onheilspellend motorengeronk de bommen werpers van het gouvernement, die zooals men ons vertelde de binnenstad gebombardeerd hadden. Op de hoeken van de straten stonden steeds troepjes inwoners, die de toestanden bespraken. En telkens wanneer een auto be mand met politie luid toeterend door de straat kwam ging er een hartelijk applaus op en bracht men hen enthousiast de communisten groet. Ook ging er een luid gejuich op als er sol daten aan kwamen marcheeren, die overge- loopen waren naar de regeeringstroepen.. Ver der heerschte in deze geheele wijk een ang stige spanning omdat niemand eigenlijk het rechte van den toestand afwist. Radioberich ten spraken elkaar steeds tegen: Zondagavond geleek het, of alles ten einde was. Echter latei- in den nacht begon men weer te vechten en den geheelen nacht door reden politie-auto's en particuliere wagens, gerequireerd door de C.N.T. en de F.A.I. alle bemand met zwaar be wapende lieden met veel sirenegeloei door de straten; in de verte was nog kanongebulder te hooren en ratelden de mitrailleurs. Deze toestand duurde voort tot Maandagnamiddag, we waren er toen aan gewend en zaten rustig op ons balconnetje naar het gewoel te kijken. Alies voelt mee, ieder die maar een geweer vast kon houden, schermde er mee rond alsof het zijn dagelijksch werk was. Ook vrouwen stonden, met geweren gewapend, op de vracht wagens. Het eenige vredelievende tooneeltje wat we gezien hebben was dat de manschappen rus tig met hun bajonet een appeltje zaten te schillen. Op eens begon anen vlak bij het hotel een kerk te vernielen. De banken, heilige beelden en bijbels kortom het geheele kerkmeubilair werd midden op straat op een groote hoop ge gooid en in brand gestoken .Meters hoog laai den de vlammen op. Stukken van gebeden boeken dwarrelden door de straten. De kerk zelf werd evenals de andere kerken in Barce lona in brand gestoken. Na 2 1/2 dag verblijf in ons hotel betaalden we precies op tijd onze rekening en hadden ongeveer één gulden aan Spaansch geld over. Verder bezaten we chéques die niemand in wilde wisselen. Dinsdagmiddag geleidden twee communis ten ons naar een hoofdpost van de C.N.I., waar we aller hartelijkst ontvangen werden. Vooral toen ze merkten dat we in financieele moei lijkheden zaten kende hun gastvrijheid geen grenzen. Wij kregen er cigaretten en limonade, konden er blijven slapen, kortom iedereen was ons terwille. Men heeft ons daar een aanbeveling voor 't gouvernement gegeven en ons met een wagen van de Sanitat (Roode Kruis) naar het gou vernementsgebouw gebracht, waar wij door gedrongen zijn tot den hoogsten autoriteit, die ons binnen het uur een „sauf conduit" bezorg de waarmede we veilig Spanje konden ver laten. Men raadde ons echter aan niet 's nacht te vertrekken, daar dat te gevaarlijk was. Met dezelfde auto zijn wij toen naar de hoofdpost teruggereden. De stad zag er ver schrikkelijk uit. Overal lagen paardencadavers in de gloeiende zon. Tramdraden hingen over de straat, overal lagen wrakken van inelkaar geschoten en in brand gestoken auto's. De hoofdpost der rooden achter het post kantoor gelegen was 'n ruine evenals 't hotel Color waarin zich rebellen verschansd hadden en een kerk waar het brandpunt van den strijd gelegen had. Verder waren overal in de stad de huizen en café's van waaruit de rebelen den strijd geopend hadden, volkomen ver woest en was de inventaris op straat gesmeten. We hebben den laatsten nacht nog in het zelfde hotel geslapen,, hetgeen ons mogelijk gemaakt werd door 'n vriendelijkheid van een van de leden van het front pooulair die ons uit eigen zak het geld voor de rekening en voor de reis naar de Fransche grens voor schoot. Verder ondervonden wij alle mede werking bij het halen van den motor uit de garage. We werden er per auto heengereden. Met een hartelijke handdruk namen we van onze pas verworven vrienden afscheid en aan vaardden den tocht naar de grens. Aan den motor wapperden twee witte doeken ten tee- ken van vredelievendheid. Onze tocht naar de grens ging gepaard met zeer vele moeilijk heden. De weg was over een afstand van 100 K.M. bezaaid met barricaden en mitrailleur nesten. Zelfs hadden ze een oude rioolbuis over een muur gelegd om den schijn te wek ken dat men daar een kanon had opgesteld. Bij elke barricade werden wij aangehouden en met wantrouwende blikken aangestaard, maar op vertoon van het vrijgeleide, werden wij meteen doorgelaten. Vaak waren de menschen de kunst van het lezen niet machtig, maar boezemde het stem pel van het gouvernement vertrouwen in. Eenmaal toen wij niet tijdig stopten, werd er bijna op ons geschoten. Dit incident liep echter nog g.ed af, daar wij den man aan zijn verstand brachten, dat wij met een snelheid van SO K.M. niet binnen 10 meter stil konden staan. Een tikje voorzichtiger zijn we toen maar doorgereden. Voor ons uit reed een C.N.T-.wagen. die ons tot de grens begeleidde. De bestuurder maakte vreemde capriolen om ons het voorbijrijden te beletten. Men waar schuwde ons nog dat we achtervolgd werden door een motor der rebellen. Hiervan hebben we echter weinig gemerkt. Na over 150 K.M. ongeveer 6 uur gebeden te hebben, bereikten we eindelijk de Fransche grens en waren blij het roerige Spanje zonder ongelukken verlaten te hebben. I Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1886. 3 Augustus Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin had hedenmid dag alhier op het terrein voor de kazerne aan de Kleverlaan een parade plaats van garnizoen en schutterij. Een groot aan tal toeschouwers was aanwezig om dit wel oude maar toch altijd aantrekkelijke schouwspel gade te slaan. Het weder was uitstekend. De parade werd gecomman deerd door den majoor der huzaren, C. G. G. Vertholen de Salve de Bruneton. De inspectie werd verricht door den luitenant-kolonel garnizoenscomman dant W. Vleijsman. Van een aantal open bare gebouwen en ditmaal eens van een vrij aanzienlijk getal particuliere gebou wen, woei de driekleur. Smilder raadsleden staan voor raadselen. Onjuistheid bij wethoudersverkiezing? Door de raadsleden R. van der Werf (V.D.) A. Vredeveld en A. Luiting (S.D.A.P.), H. ten Cate. F. Ossel en D. Bosscher (C.H.) te Smilde is aan den burgemeester een verzoek gericht om een spoedeischende raadsvergadering te beleggen naar aanleiding van de wethouders verkiezing, gehouden op Dinsdag 28 Juli j.l. Vóór de verkiezing was een bespreking ge voerd, waardoor de verwachting was ontstaan dat tot wethouder gekozen zou worden ofwel een V.D., ofwel een C. H., doch geen A. R. Na twee vrije stemmingen kwamen in herstem ming een V.D en een A. R. Verwacht werd dus, dat nu de V.D. gekozen zou worden, doch de uitslag was dat de stemmen staakten, op iederen candidaat vijf stemmen en één blan co. Hierna had een loting plaats, welke ten gunste uitviel van den A.R., den heer K. Ele- veld. Het stembureau was gevormd door de heeren M. Mesken en A. Vredeveld, eerstge noemde las de namen af. Na de vergadering werd door de zes heeren, die de bespreking vooraf hadden gevoerd, de uitslag besproken en werd verwondering geuit over den uitslag, zelfs werden tegenover elkander verwijten toegevoegd. Eénparig werd echter verzekerd dat ieder zijn stem op den V. D., den heer Bijlsma had uitgebracht. Deze had dus geen vijf stemmen, doch zes stemmen op zich ver- eenigd en zou dus verkozen zijn. Alle zes hee ren zijn er dan ook van overtuigd, dat het stembureau een vergissing gemaakt moet hebben en dat de heer Eleveld op onjuiste wijze is gekozen. Zij hebben hun verzoek aan den burgemeester vergezeld doen gaan van een schriftelijke verklaring, dat zij hun stem bij de gehouden wethoudersverkiezing uitge bracht hebben op den heer K. Bijlsma. In de aangevraagde raadsvergadering zal een voor stel worden ingediend om de Kroon te ver zoeken de benoeming van den heer K. Eleveld nietig te verklaren. DROEVIG BEGIN VAN DE VACANTIE Zaterdagmiddag werd in den Boomhoek on der Nieuw-Loosdrecht, kort nadat de familie Hulscher uit Velp (G.) daar was aangekomen, teneinde in een zomerhuisje aan den plas haar vacantie door te brengen, het 2l'2-jarig zoontje Hans vermist. Hetgeen men vreesde bleek al spoedig waar te zijn, toen men het knaapje in het water achter het huisje vond. De terstond geroepen geneesheer paste ge- ruimen tijd kunstmatige ademhaling toe, doch vergeefs. Hij moest den dood van het kind constateeren. SPOORWEGARBEIDER DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. De 36-jarige spoorwegarbeider J. B„ wo nende te Rotterdam, is op den spoorweg iai de richting van Amsterdam, ter hoogte vam de Binckhorstlaan, door een trein gegrepen en op slag gedood. Omtrent de juiste toe dracht van dat noodlottig ongeval tast men in het duister, omdat vermoedelijk niemand het ongeluk heeft zien gebeuren. De wa genbestuurder van den trein heeft ver klaard, dat hij plotseling een maai de lijn zag ^versteken. Ofschoon hij uit alle macht remde, was niet meer te voorkomen, dat de man werd gegrepen en enkele tientallen meters werd meegesleurd. Hij moet op slag gedood zijn. EXAMEN HOOFDAKTE. Haarlem. 1 Aug. Geëxamineerd 8 candidaten. Geslaagd mej. M. C. Boots, Heemstede en de heeren C J. Ham, Nieuwkoop; A. M. Hulkenborg. Driehuis: B. J. Limburg. Purmerend; J. Molenaar, Volen- dam; H. J. van Leuwen Zaandam; S. Mol, Volendam, K. Plat, Volendam. EXAMEN HANDENARBEID. Voor het Staatsexamen handenarbeid te Haarlem gehouden zijn geslaagd de dames: A. W. Meijer. H. Ernsting, A. J. Creemer. J. C v. Hoboken. S. Vos, te Amsterdam. K. J. Noord zij, J. Hendriks te IJmuiden. 13 vrouwelijke candidaten waren geëxami neerd. Toezending van Haarlem's Dagblad naar vacanfie-adres Wij willen niet nalaten, de aandacht van onze lezers er op te vestigen, dat wij gaarne weder bereid zijn hun de courant dagelijks naar hun vacantie-adres te zenden Van deze faciliteit wordt ieder jaar in toenemende mate gebruik gemaakt en wij bewijzen onzen abonnés deze extra diensten gaarne. Wij zullen ook dit jaar voor nazending bin nen de landsgrenzen geenerlei kosten van verzending in rekening brengen voor de eerste week van het verblijf "elders Zij die niet lan ger dan een week uitstedig blijven, behoeven dus geen extra kosten voor porti boven hun abonnementsgeld te voldoen voor hen die langer wegblijven begint de betalingsver plichting der verzendkosten eerst, bij de twee de week hunner afwezigheid Wij moeten vriendelijk doch dringend vg^ zoeken het tijdelijk adres voor nazendan oora! tijdig op te geven aan onze adminis tie, onder vermelding tevens van het wor.e adres. -.gs r^rrvn? HAARLEM'S DAGI

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 5