De burgeroorlog in Spanje. J. HUIZING Thijs IJs in het betooverde woud PUROL er op! Sc/c Korting en RfflERCURY SCHOENEN DINSDAG 4 AUGUSTUS 1936 H A A R E E M'S DAGBtAD BUITENLAND Strijd om Saragossa duurt voort Regeeringskruiser beschiet Algeciras. Blijkens een Reuterbericht uit Barcelona heeft de leider der Gatalaansche luchtvaart Sandino, medegedeeld, dat zijn eskaders Sara gossa hebben gebombardeerd, alsmede alle stellingen der rebellen aan het front van Ara- gon. Daar de opstandelingen zich in tal van apenbare gebouwen hadden genesteld, moest de Catalaansche luchtvaart deze bombardee ren, waardoor aanzienlijke schade werd aan gericht. De republikeinsche troepen versterken hun stellingen rondom Saragossa. Groepen op standige cavalerie, afkomstig uit Saragossa, die een insluitende beweging trachtten uit te voeren, werden door de regeeringsstrijdkrach- ten teruggeslagen en door de luchtvaart uit eengejaagd. Verder werd in dezelfde mededee- 1-ing nog verklaard, dat een groot aantal op standelingen zich hebben overgegeven, die allen in zeer slechten physieken toestand ver keerden. Nationalisten melden succes. Het groote hoofdkwartier van generaal Queipo de Llanio meldt, dat de uit de provin cie Caseres komende witte troepen een verwoed gevecht hebben geleverd met de socialistische en communistische milities, die van Ciudad Real waren vertrokken. De regeeringscolonne werd teruggedrongen, met achterlating van 200 dooden. Om 3 uur protesteerde het hoofdkwartier van generaal De Llano via de radio tegen de bombardement' i der historische monumen ten te Saragosso door de Catalaansche lucht macht. Tevens werd ontkend, dat regeerings- troepen van Badajioz vertrokken,, in de rich ting van Seviila. Verklaard werd, dat de Cata laansche contingenten voor Saragosso een ernstige nederlaag haden geleden. Volgens te Seviila ontvangen berichten zou den verschillende diplomaten hebben ver klaard, dat de toestand te Madrid onhoud baar werd, en dat het spoedig tot een oplossing- dient te komen. De Havas correspondent aan 't Socnosierra- front meldt: Gistermorgen om 5 uur zijn de rebellen overgegaan tot een aanval op de re- geeringslinies, die uitsluitend bezet waren door miliciens, onder bevel van Francisco Galan. Deze laatsten deden een verwoeden tegenaan val. Om 6 uur Maandagmiddag werd nog steeds fel gestreden. Het gevecht eindigde ten slotte met den aftocht der opstandelingen, die 300 dooden en gewonden achterlieten. De ver liezen aan regeeringszijde waren 80 dooden en gewonden. Regeeringstroepen behouden de overhand aan het Guadarrama- front. Naar de Havas-correspondent aan het Gua- darrama-front meldt, hebben de opstandelin gen gisteren omstreeks het midden van den dag een wanhopigen uitval gedaan. De regee ringstroepen konden hen echter op den lin kervleugel gemakkelijk tot staan brengen, waarbij hiin aanzienlijke verhezen werden toegebracht. De rebellen waren genoodzaakt, overhaast de vlucht te nemen, waarvan de sol daten die tegen den opstand gekant waren, gebruik maakten om naar de regeeringstroe pen over te loopen. In den loop van den nacht hebben de regeeringstroepen de veroverde stel lingen versterkt, hetgeen mogelijk was, door dat voortdurend nieuwe troepen aankomen. De indruk schijnt zich te bevestigen, dat de be slissende strijd in de Leon-pas midden dezer week zal aanvangen. Beschieting van Algeciras. Naar uit Algeciras wordt vernomen, heeft de „Jaime 1" Maandag een aantal granaten afgeschoten op de stad. Verschillende dei- granaten ontploften op de kust bij Tarifa, doch richtten geen schade aan, hoewel enkele vlak bij de vuurtoren neerkwamen. Een speciale vertegenwoordiger van Havas, die zich aan boord van de Gibel Dersa onder weg van Tanger naar Gibraltar bevond, was in de straat van Gibraltar getuige van de be schieting van Tarifa door de Spaansche re- geeringsschepen. De granaten van de Jaime 1 en de Libertad kwamen in de haven en op de kazernes van Tarifa neer. De beide sche pen en een vijftal vliegtuigen voerden een strijd, die echter onbeslist bleef, De Gibel Der- sa bevond zich tusschen twee vuren en zette snel koers naar de kust. Op den weg van Tarifa naar Algeciras werden vanaf het schip een zestal auto's opgemerkt, die zich snel voortbewogen in de richting van laatst genoemde plaats waarschijnlijk werd daar mee de gewonden van het bombardement naar Laegeciras vervoerd. De Gibel Dersa wist zonder verdere incidenten behouden Gibraltar te bereiken. Meer vliegtuigen in gebruik bij de regeeringstroepen. Uit berichten van het noordelijk front, blijkt volgens het D. N. B. dat de regeerings troepen de laatste dagen een sterker gebruik maken van het luchtwapen. Het aantal bom men, dat geworpen wordt is aanzienlijk grooter dan in de eerste dagen van den' op stand. [Bisschop van Caen gearresteerd. De regeering deelde per radio mede, dat de bisschop van Caen werd gearresteerd, te zamen met zijn familie, op het oogenblik dat zij wilden vluchten. De zuster van den bis schop, die eveneens werd gearresteerd, trachtte een millioen peseta aan bankbiljetten en effecten inee te nemen. Bij huiszoeking in het paleis van den bisschop zijn acht mil lioen peseta en vele juweelen in beslag ge nomen. Verder is de fascistische afgevaardigde dr. Albinana- gearresteerd. Het schijnt dat hij deel uit zou moeten maken van de regeering, welke de opstandelingen hebben gevormd. Opstandelingen vragen erkenning hunner „regeering". Staatssecretaris Huil heeft toegegeven, dat de Spaansche opstandelingenleiders officieele diplomatieke erkenning hunner regeering hebben verzocht. De regeering der Veeenigde Staten heeft echter geen enkelen maatregel dienaangaande genomen, Italië en de burgeroorlog. De Italiaansche bladen publicèeren een schrijven van den Spaanschen zaakgelastigde Aquinaga, waarin deze meedeelt, dat de Spaansche minister van buitenlandsche za ken formeel tegenspreekt verklaringen te hebben geuit betreffende een accoord, dat de Italiaansche regeering met Franco zou heb ben gesloten, waarbij de rebellen den Italiaan- scheit steun zouden betalen met afstand van Ceuta. Damtzig. Verkiezingen in voorbereiding? Naar te Warschau verluidt zouden in Dant- zig voorbereidende maatregelen getroffen worden voor het houden van nieuwe verkie zingen. Twaalf functionnarissen van den Dantzigsehen senaat zouden zich bezighouden met het herzien van de kieslijsten. De op positie gelooft, dat de Nat. Soc. Senaat ge- bruskeerde raadpleging van het volk wil door voeren (Reuter). China. Kwangsi contra Kwantoeng. Berichten uit Kanton melden alle dat on geveer 5.000 man Kwangsi troepen in Kwan toeng, een sector ongeveer 100 km. ten Zui den van Woetsjau en 75 km. ten noord-oosten van Fransch Kwantsjoean bezet hebben. Er worden versterkingen heen gezonden ten einde een havenplaats aan de Kwangtoeng- kust te bezetten. Blijkbaar is het plan, door het afsnijden van de overblijvende punt van Kwangtoeng een toegang naar de zee te ver krijgen en zoodoende de blokkade te land te verbreken. Tegen de binnengedrongen Kwang- si-troepen worden sterke afdeelingen regee ringstroepen in het veld gebracht. In Kwangsi doen zich verschijnselen voor, die op oneenigheid wijzen. Tsjang Kai Sjek heeft in een lang telegram de beide opstandige Kwangsi-generaals tot gehoorzaamheid aan de maatregelen van Nan king aangespoord. Tegelijkertijd heeft hij me degedeeld. dat hij binnenkort naar Kanton zal reizen, om in een persoonlijke bijeenkomst de misverstanden uit den weg te ruimen. (D. N. B.) Italië. Rome en de non-interventie. De minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, heeft den Franschen ambassa deur de Chambrun, ontvangen. In officieele kringen weigert men ieder commentaar op het Fransehe voorstel betref fende niet-inmenging in de Spaansche bin- nenlandsche aangelegenheden. Men wacht het resultaat af van de démarché van den Fran schen ambassadeur in het Palazzo Chigi. Het onderhoud van de Chambrun met Ciano was langdurig. Het schijnt niet, dat Italië een di rect antwoord heeft gegeven op de voorstel len, die thans officieel zijn voorgelegd. Mus solini bevindt zich trouwens sinds enkele da gen in Romagna met vacantie. KOREA DOOR WOLKBREUKEN GETEIS TERD Zuid-Korea is, naar Domei meldt, geteisterd door wolkbreuken, als gevolg waarvan 17 personen om het leven zijn gekomen, terwijl een honderdtal werd gewond. Zeven personen worden nog vermist. De aangerichte schade is aanzienlijk, o.a. zijn 130 huizen door het wa ter weggevaagd. ZESTIENJARIGE SCHRIJVER VAN DREIGBRIEVEN GEARRESTEERD. De New York Herald Tribune bericht, dat een 16-jarige jongen te Omaha is gearresteerd die bekend heeft de dreigbrief te hebben ge schreven aan den vader van Shirley Temple waarin hij een som van 25.000 dollar eischte. anders zou het filmkind worden ontvoerd. Deze som moest op een bepaalde plaats 'in Nebraska uit een vliegtuig worden geworpen. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen, en allerlei Huidverwondingen Het verzacht en geneest (Adv. Ingez. Med.) Toch gevechten in Abessynië? Addis Abeba zou door duizenden niet onderworpenen aangevallen zijn. Volgens geloofwaardige berichten zijn de laatste dagen ware veldslagen geleverd nabij Addis Abeba, dat langen tijd om singeld is geweest, aldus meldt Reuter uit Port Said. Men weet op het oogen blik niet of de omgeving van de Abes-i synischei hoofdstad weer volkomen vrij' gemaakt is. De Italiaansche autoriteiten verklaren echter den toestand meester te zijn. In de omstreken van den weg Dessie-Addis Abeba nabij de hoofdstad, hebben sterke afdeelingen niet- onderworpen stammen onder bevel van Dedjaz Aberra Italiaansche afdeelingen aan gevallen. Zij zijn teruggeslagen $n hebben volgens Italiaansche kringen een duizendtal dooden op het terrein achtergelaten. Aan den anderen kant verluidt, dat in de afgeloopen week 60 vrachtwagens door de Abessyniërs zijn vernield, terwijl 200 Doebats werden ge dood. De troepen, van Mo-djo hebben een aan val van 200(0 niet-onderworpenen tegenge houden, die op de spoorweg aftrokken. Het spoorwegverkeer is normaal gebleven. Uit Addis Abeba wordt vernomen, dat het hevige offensief nu voorafgegaan werd door een langzaam binnendringen van niet- onderworpenen in zekere voorsteden en ont ketend werd ter gelegenheid van den feestdag van St. George, den schutsheilige der Abessy- nische krijgslieden. De Abessynische bisschop Petros, die be schuldigd werd van medeplichtigheid met de aanvallers is midden op straat doodgeschoten na een kort proces. Deze gebeurtenis heeft naar het schijnt de opwinding buitengewoon vergroot. Op bevel van de Italiaansche autori teiten moet de bevolking in huis blijven, teneinde mogelijke botsingen met de re bellen te voorkomen. De winkels zijn ge sloten. De hoofdstad verkeert in staat van oorlog en Italiaansche patrouilles doorkruisen voortdurend de straten. Ad dis Abeba werd op drie punten aangeval lenen door duizenden niet-onderworpenen De slag duurde ruim 36 uur en had plaats op 28 en 29 Juli. Het geweer- en kanon vuur duurde zelfs nog voort, nadat de niet oiderworpenen reeds waren afgesla gen. De stad bleef omsingeld. Het geheele garnizoen had zijn gevechtsposten inge nomen. Bombardementsvliegtuigen uit Diredaoua kwamen de actie der te Addis Abeba gestationneerde verkenningstoe stellen versterken. Een dezer driemotorige bombardements toestellen werd door de opstandelingen neer gehaald. Het offensief der niet onderworpenen geven tot 15 AUGUSTUS op alle courante BALLlf bij CONTANTE betaling Cr. Houtstraat 42-44, Haarlem (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Met die woorden laat de vreemde vogel Thijs onmiddellijk los. Thijs maakt zich niet boos op het dier, omdat hij weet, dat alles hier onder betoovering staat. „Ik zal al mijn vrienden vertellen, dat er een vo gelvriend in aantocht is", hoort hij nog roepen en in een oogwenk is de vogel in het luchtruim verdwenen. „Nu zal me toch heusch niets meer overkomen", denkt Thijs ter wijl hij zijn weg door het bosch vervolgt. En werkelijk. Geen plant of dier valt hem meer lastig. Ja, 't lijkt wel of ze hem groeten en toeknikken als om hem te bedanken voor de goede daden, die hij plant en dier bewezen heeft. werd afgeslagen, maar te Port Said vreest men, dat de toestand te Addis Abeba netelig blijft. Te Djibouti is men van meening, dat Addis Abeba tijdens het regenseizoen door aan houdende guerilla's zal worden bedreigd. Ontkenning van Italiaansche zijde. In welingelichte kringen te Rome wordt volgens Stefani ontkend, dat Abessynisfche troepen onder commando van Ras Seyoem en den zoon van Ras Kassa zich meester zou den hebben gemaakt van Dessie en een deel van Addis Abeba. Deze aanvallen bestaan, naar het Italiaansche agentschap bericht, slechts in de fantasie van sommige perso nen. De berichten uit Abessynië luiden in tegen stelling met de geruchten, juist zeer goed, steeds meer onderwerpen zich stamhoofden en stammen. Het Italiaansche bestuur wordt steeds beter geregeld en reeds hebben verscheidene Ita liaansche arbeiders bezit genomen van ter reinen om deze te ontginnen. VLEUGEL VAN DE „CLOUD OF IONA'" GEVONDEN? Het jacht „Chantecler" van Quistrehan heeft- naar Reuter uit Cherbourg verneemt, bij de klippen van Minquiers, op een mijl afstand van Basse-le-Marie een deel van een vliegtuig vleugel van 6 meter lengte gevonden. Ver moedelijk is dit een deel van het watervlieg tuig „Cloud of Iona" dat sedert drie dagen is verdwenen. PIERRE DE COUBERTIN KOMT NIET IN AANMERKING VOOR DEN NOBEL PRIJS Het Noorsche blad „Tidenstegn" deelt mede dat baron Pierre de Coubertin, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité niet in aanmerking komt voor den Nobelprijs voor den vrede van dit jaar, aangezien de candi- daten voor 31 Januari moeten zijn gesteld en bovendien omdat het I. O. C. niet wordt ge noemd in de lijst van organisaties, waaruit de candidaten voor den Nobelprijs voor den vrede worden gekozen. Oostenrijksch zweefvlieger verongelukt. Tijdens oefenvlucht bij Berlijn. Uit Berlijn, 3 Augustus: Binnen het kader der Olympische Sr den zullen ook zweefvlieg- demonstraties gehouden worden. Bij een oefenvlucht is hedenmiddag tegen 5 uur de Oostenrijker Stiefsohn tengevolge van het breken van een vleugel van zijn toestel, neer gestort in de nabijheid van het vliegveld Staaken. Hij kwam daarbij om het leven. Vergadering van klein handelaren in het vischbedrijf. Bondsbestuursleden bespreken de moeilijk heden. HAARLEM Dinsdag. De af deeding Haarlem van d'em Nederland- sch-en Bond van Kleinhandelaren in heit Visch- en Ha-ring bedrijf heeft Maandag avond in gebouw Roxy -een openbare verga dering voor kleinhandelaren gehouden. De voorzitter, de heer Ph. Ereira schetste in zijn openingswoorden die moeilijkheden dier Kleinhandelaren. Eerste spreker was de heer L. Presser, al gemeen secretaris, lid van de commissie voor visch bij dien Amsterda-mschen levensmiddie- lenraad. „Nooit is het streven naar organisatie in den vtschhandel zoo 'groot geweest als in deze ja-ren, nu die handel zoo sterk achteruit gaat. De tolmuren hebben intensief bewa ken der Nederlandschie marlet moodig ge maakt, wat echter moeilijk wordt in ver band met het opleggen van zoovele -booten. Uitvoerig besprak spreker de geschiedenis van dien nood in IJmuidien, die leidde tot heit oprichten der Visscherij Centrale. Daarop behandelde hij de samenstelling van de kleinhandel commissie der centrale, d'ie niet geheel naar de bevrediging van den bond is omdat de kleinhandel er niet voldoende in is vertegenwoordigd. Overigens zwaaide spr. de commissie en vooral minister Deckers lof toe, die die volle aandacht aan de moeilijkheid der handela ren schenkt. Zijn steling dat verbetering in de visscherij voorafgegaan moet worden door verbetering in de distributie, is altijd die van den bond geweest. Spr beschreef hierna dien chaos der distributie en wees vooral op die gTief dier kleinhandelaren, die over f 200 moeten beschikken om aan den afslag te mogen koopen. Ook sprak hij over het opgemaakte rapport van den bond en de enquête, in samenwer king met het economisch-technologisch in stituut voor Noord-Holland, ingesteld. Hierop bracht hij het uitvaardigen van ge meentelijke ventverordeningen ter sprake, dat zijns inziens tot een chaotischen toe stand moei: leiden. Haarlem telde vóór de ventverordening 700 a 800 venters, thans, na dezen beschermings maatregel zijn er bijna 2000, waaronder tal van endeskundigen, zelfs kinderen, zijn. Nadat hij het over den toestand in Am sterdam had gehad, wees spr. op het ver heugende feit d-at ook de Kon Midden standsbond diit vraagstuk bestudeert. Voor een behoorlijke distributie moet de kleinhandelaar de mogelij kheid krijgen in het groot te verkoop-en. „Voor verbetering is nu een hechte orga nisatie gebeden", eindigdie spreker-. Als tweede spreker trad op de heer C. J. F. Hendriks, tweede bondsvoorzitter en lid van den Hoornschen gemeenteraad, die de organisatorische zijde van -den bond behan delde. I-n de eerste plaats ging hij de moeilijkhe den der handelaren in Nederland na. In IJmuiden kun-nem zeer veel kleinhandelaren uit de omgeving haast geen of slechts laat visch krijgen. Vaak wordt err' slechte visch verkocht. Hiertegen moet de organisatie strijden teneinde den goeden naam van den vischhandelaar te herstellen. Ook zal de bónd moeten optreden tegen de op handen zijnde concurrentie van die ge meentelijke mkoopcen-tralie in Harlingen. Wanneer in IJmuiden de toestand niet ver andert zal de bond voor zijn leden visch gaan koopen aan den afslag. „Elke versplintering in ons bedrijf is op he't oogenblik uit den booze" zeide spr. Uitvoerig schetste de heer Hendriks die noodzakelijkheid van organisatie en de voor de elen vaar den Nederlandscben Bona. Met -een opwekking Md van den bond te worden en actie te voeren in het belang van het bedrijf besloot spr. zijn redevoering. Hierna beantwoordden de sprekers vragen, die naar aanleiding van hun uiteenzettin gen werden gesteld. PERSONALIA. Voor K 12 (Boekhouden M.O.) is geslaagd de heer F. J. Schets, te Haarlem. De heer A. D. Th. Bruining, te Haarlem, is geslaagd voor het tweede gedeelte van het notarieel examen: Voor Duitsch M.O. A is geslaagd mej. J. L. Sanders te Haarlem. Voor Engelsch M.O. A slaagde de heer J. v. d. Put, te Haarlem. Bezoek Engelsch Muziekcorps. Uitvoering in de Bakenesserkerk. HAARLEM Dinsdag. Het vermaarde muziekkorps van het Leger des Heils uit Engeland, n.l. de „Chalk-Farm- Band" zal Zaterdag 22 en Zondag 23 Augustus a.s. Nederland bezoeken. Dit muziekkorps heeft x-eeds bezoeken ge- bi-acht aan vei'schillende landen in Europa, o.a. aan Denemarken, Zweden, Zwitsexdand, Duitschland, Finland, België, Frankrijk en be zit een wereldreputatie. Toen kapelmeester A. W. Punchard zijn 40- jarig jubileum vierde bij dit muziekkorps, werd hij door wijlen den Koning en de Ko ningin ontvangen in het Buckingham Paleis en gelukgewenscht met dit jubileum en met de prestatie van zijn muziekkorps. Het programma biedt voor „elck wat wils". Behalve marsc-hen en selecties vermeldt het programma een aantal schitterende uittrek sels van meesterwerken, o.a. fragmenten uit Handel's Oratorium, Spohr's laatste oordeel, Momenten met Tschaikowsky, Keurmelodieën van Hay dn, enz. Vervolgens geeft het repertoire-programma een niet onaanzienlijk aantal soli voor cornet en piston, euphonium (kleine tuba), voorts trio's, kwartetten, alsmede een aantal vocale nummers. Het corps heeft een bezetting, zoo even- redig als maar mogelijk is en buitengewoon fijne instrumenten, die een klaren doch wee ken toon geven; een keurig rythmische een heid en de rijkste en geleidelijk aangebrachte dynamische schakeei*ingen van het teei-ste piano tot een krachtig, evenwel steeds be schaafd, fortissimo. Er zal veel te genieten zijn en in het bij zonder voor hen, die eveneens lïd zijn van een of ander muziekkorps. De 42 mannen, die deel uitmak-exi van dit muziekkorps, nemen allen hun plaats in de maatschappij in en zijn dus dilettanten in den besten zin van het woords. Zij ontvangen geen honorarium of salaris voor de aan het Leger des Heils bewezen diensten, integen deel, zij dragen nog belangrijk bij in de kosten voor het aanschaffen van hun kostbare in strumenten, welke eigendom zijn van de stich ting „Het Leger des Heils". Op Zaterdag 22 Augustus des avonds van acht tot tien uur zal dit muziekkorps een uit voering van gewijde muziek geven in de Bake- nessei'kerk te Haarlem. Om 7.30 uur zal uit de Schagchelstraat afgemarcheerd worden. Programma's zijn van heden af verkrijgbaar in de afdeelingen van het Leger des Heils. PROGRAMMA WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1936. HILVERSUM I, 1875 M. Vara-uitzending. 11.11.30 v.m. en 6.307.00 n.m. R.V.U. 8.Gram.pl. 9.30 Kookpraatje. 10.Mor genwijding VPRO. 10.15 Voordracht en gram.- platen. 11.Tuinbouwpraatje. 11.30 Orgel spel. 12.Gram.pl. 12.45 De Bohemians. 1.30 Gram.pl. 2.,De Flierefluiters" rn.m.v. zang, mandoline, hawaian-gitaar. 2.30 Voor de vrouw. 3.Voor de kinderen. 4.30 Gram.pl. 6.Dansmuziek. 6.30 Cyclus „Zomergenot". 7.03 Sportuitzending. 7.15 Vara-Orkest. 8. Berichten. 8.03 Nieuwsber. A.N.P. Vara-Varia. 8.15 De Flierefluiters, zang, maxxdoline, ha- waian-gitaar. 8.35 Voordracht. 9.— „Fantasia" 10.Nieuwsber. A.N.P. 10.05 Vara-orkest 11.00—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.3012.00 Chr. Meisjeskoor „Oefening en Stichting". 12.15 Ensemble v. d. Horst. 1.45 Gram.pl. 2.00 Orgelspel. 3.^- Chr. Lectuur. 3.303.45 Gram.pl. 4.Sopraan en piano. 5.Kinderuur. 6. —Gram.pl. 6.30 Af gestaan. 7.— Berichten. 7.15 Gram.pl. 7,45 Reportage; 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 De Ac cordeon Harmonists en een ensemble. (Om 9.Causerie over de Ind. Prot. Kerk en om 10.Berichten A.N.P.) 10.3011.30 Gram.pl. Na afloop Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 F. Lionel John's orkest. 12.05 Orgel spel. 12.3-5 Gram.pl. 1.20 BBC-Empire-orkest en soliste. 2.20 Hotel Victoria Orkest. 3.05 Pianorecital. 3.35 St. Holda's orkest. 4.20 Ves per 5.10 Gram.pl. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Be richten. 6.50 BBC-Militair Orkest. 7.35 Populair concei't. 8.20 J-oodsche mannenkoorzang. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.10 Reportage. 10.25 Sopraan en het Wethmar pianokwintet. 11.3512.20 Daixsmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl, 11.20 Orkestconeert 2.50 Symphonieconcert. 4.20 Gram.pl. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Spaansche muziek. 9.05 Voordracht. Radiotooneel 11.0512.35 Dans muziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 6.29 Orkestconcert.' 8.2-0 Populair coxicert. 9.20 Vroolijk concert. 10.50 Orkestconcert. 1.20 Blaasconcert. 3.20 Dansmuziek en populair concert. 8.401.10 Gevar. concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Dansmuziek. 1.30—2.20 J. Schnyder's oi-kest. 5.20 Gram.pl. 6.20 Pianoduetten. 7.20 Gram.pl. 8.20 J. Schnyder's orkest, 9.20 Symphonieconcert m.m.v. solist. Hierna tot 11.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 J. Schnyder's orkest. 1.302.20 Gram.- platen. 5.25 Dansmuziek. 6.35 J. Schnyder's or kest. 8.20 Gi'am.pl. 9.20 Symphonieconcert m. m. v. solist 11.00—11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Militair concert en Olvmp, reportage. 10.20 Berichten. 10.35 Olympia Echo. 1L0S Weerbericht. 11.20 Gram.pl. 11.50 Solistencon cert. 12.20 Gram.pl. 1.10—1.15 Sluiting

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6